Lothlórien - Tündék

Több
19 éve 2 hónapja #263093 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Alyr Arkhon írta: Az emberek ezzel szemben nem kötődnek sehova, jórészt nevelés kérdése náluk, hogy melyik oldalra állnak, és mit tekintenek jónak.

Épp ez az. Tehát az emberek többsége el tudja mi a jó és mi a rossz. Az egyiket arra nevelték hogy ez a jó, a másikat arra nevelték hogy az a jó. Csak a nézőpont miatt tűnik úgy hogy nem tudják mi a helyes. De a nevelésük szerint azért többnyire képesek dönteni.

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263074 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Beleg írta:

Alyr Arkhon írta: De ők nem élnek igazán szigorú erkölcsi normák szerint, egyszerűen meg tudják ítélni mi jó és mi nem jó. Az ítélőképesség nagyon kevés embernek adatik meg.

Szerintem azért az emberek nagy része különbséget tud tenni jó és rossz között! Az, hogy e "képesség" ellenére is sokszor a rossz mellett döntenek... hát igen, ez már lehet a nevelés hibája, de függhet a körülményektől is.


Amit most jónak és rossznak látunk az 99%-ban a nevelésünk során ragadt ránk szándékosan vagy véletlenül.
Vannak olyanok akik ennek ellenére a rossz mellett döntenek és vannak akik nem tudják, mit tesznek, mert senki sem tanította meg őket arra, mi a jó és mi a rossz.

Az egészben az a lényeg, hogy ha olyan a "diskurzus" amit megtanulnak, mint a dúnadánoké, akkor mindazt amit a tündék jónak éreznek, jónak tartják.
Kötve hiszem, hogy az orkokat úgy tanították (vagy úgy nőttek fel maguktól, lévén az első gyermekek jobban kapcsolódnak Ardához) hogy "ez itt egy virág. szép. jó az illata. jó a szemnek nézni. Na most taposd össze." mert így a legkevésbé sem taposta volna össze.
Ha azt mondják, hogy "ez itt egy virág. Ronda. Gyomorforgatóan büdös. A szemnek rossz ránézni. Pusztítsd ki ezt a rondaságot." akkor kiirtja.
Az egész nézőpont kérdése. A nézőpont pedig a nevelésé. Ha nem adatik meg az orknak és az embernek más nézőpont mint amiben van, csak aszerint fog cselekedni.

A tündéknél már más a helyzet, őket nem tanították a dolgok többségére, hanem átérezték mit "gondol" és "érez" Arda, és természetükből fakadóan harmóniára törekedtek. Az orkok valamelyest szintén érezték (szerintem) csak a harmóniát Morgoth átkódolta diszharmóniára.

Az emberek ezzel szemben nem kötődnek sehova, jórészt nevelés kérdése náluk, hogy melyik oldalra állnak, és mit tekintenek jónak. Nem tudom, volt-e olyan embernép Középföldén ami ilyen szinten gonosz volt, (hiszen Umbar és a keletlakók tudtommal csak Gondort utálták de az értékrendjük nem sokban különbözött) de ha egy ilyenhez elment volna egy tünde, és azt mondja, hogy a virág szép és jóillatú, akkor olyan őrültnek nézik, mintha az égre mondta volna, hogy zöld.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263032 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Gilgolwen Nimrandir írta:

Beleg írta: Inkább lennék númenóri dúnadán (a jobbik fajtából), aki bár nem ér annyit mint egy tünde, de azért az egyszerű emberek fölött áll.


Magam tünde párti vagyok, de mitől több egy tünde mint egy ember? Mindkét népnek van erénye és rossz tulajdonsága is. Csupán mert különböznek egymástól!? Nem könnyű elvonatkoztatni az "előítéleteinktől", de néha azért megpróbálkozhatunk vele, és az így látott, tapasztalt dolgokból sokat tanulhatunk.

A napokban idézték valamelyik topicban (talán éppen ebben), a szilmarilok egyik mondatát! Nézzétek el, hogy nem keresem ki szó szerint, de a lényege az, hogy a nemes-tündék annyival állnak a sötét-tündék felett, mint a sötét-tündék az emberek felett! Ebből következtettem.

De hát éppen erről szól az egész, hogy a tündék mind tudásban, mind (hogy is mondjam)... erkölcsileg többek az embernél!
Az meg persze igaz, hogy mindkét fajnak vannak jó és rossz tulajdonságai, de azért itt is, mintha az embereknél több lenne a rossz.

Az utolsó mondat meg úgy igaz, ahogy van! :)

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263003 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Gilgolwen Nimrandir írta: . (Csupán a tündék nem akarták magukénak az emberek ajándékát... kivétel persze mindig akadhat)


Tündék is vágytak az emberek "ajándékára", főeg a harmadkorban, amikor már belefáradtak az életbe, és a végén már csak ők nevezték a halált ajándéknak, az emberek inkább átoknak fogták fe, pedig dehogy... :(

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262992 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A tündék számára teljesen természetes dolog az örök élet, és sok olyan képességük van, ami az emberek számára különleges. Ha az emberek szemével nézzük, a halhatatlanság valami elérhetetlen dolognak tűnik, ezért vágynak rá. De az emberek halhatatlansága is hasonló lehet(ne) a tündék számára. (Csupán a tündék nem akarták magukénak az emberek ajándékát... kivétel persze mindig akadhat)

Beleg írta: Inkább lennék númenóri dúnadán (a jobbik fajtából), aki bár nem ér annyit mint egy tünde, de azért az egyszerű emberek fölött áll.


Magam tünde párti vagyok, de mitől több egy tünde mint egy ember? Mindkét népnek van erénye és rossz tulajdonsága is. Csupán mert különböznek egymástól!? Nem könnyű elvonatkoztatni az "előítéleteinktől", de néha azért megpróbálkozhatunk vele, és az így látott, tapasztalt dolgokból sokat tanulhatunk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262922 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Alyr Arkhon írta: De ők nem élnek igazán szigorú erkölcsi normák szerint, egyszerűen meg tudják ítélni mi jó és mi nem jó. Az ítélőképesség nagyon kevés embernek adatik meg.

Szerintem azért az emberek nagy része különbséget tud tenni jó és rossz között! Az, hogy e "képesség" ellenére is sokszor a rossz mellett döntenek... hát igen, ez már lehet a nevelés hibája, de függhet a körülményektől is.

A tündékhez annnyit: ha adnának 10 évet, hogy kipróbáljam, rábólintanék. De az örökélet, az bajos. (Bár asszem ez az a téma, amiről egyikünk sem mondhat okosat! Ki tudja, hogyan gondolkodnék 5000 évesen?) Inkább lennék númenóri dúnadán (a jobbik fajtából), aki bár nem ér annyit mint egy tünde, de azért az egyszerű emberek fölött áll. Több száz éven át megőrzi erejét, aztán mikor érzi, hogy közeleg az óra, akkor elbúcsúzik szeretteitől, büszkén lefekszik és elalszik örökre! Igen... én ezt választanám!
Hogy úgy mondjam: jutott is, maradt is!

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262898 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem a szentek nem morált valósítanak, meg, hanem ők azok a kevesek akik választ találnak a kérdéseikre.
A buddhák ugyanígy.

De ők nem élnek igazán szigorú erkölcsi normák szerint, egyszerűen meg tudják ítélni mi jó és mi nem jó. Az ítélőképesség nagyon kevés embernek adatik meg.

A tündék ezzel szemben jóval kevesebb kérdéssel és jóval erősebb Középfölde iránti vonzalommal rendelkeztek. Ők hallották mit mondanak a növények és állatok, nem kellett teóriákat alkotniuk. És emellett tudták mi jó és mi nem, mert a vérükben volt. (vannak kivételek)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262865 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Érték: a tündéknek van egyfajta értékőrző funkciójuk is. Ez az emberi világban is megjelenik, de nagyon kis mértékbe. épp most olvastam el bendától Az írástudók árulása c. könyvet és az pont erről az értékőrzésről szól.

Döbbentees, hogy a tündék tényleg meg tudják valósítani saját moráljukat, míg za emberek legfeljebb törekszenek rá, és ha nem sikerül, boldogtalanok. Na ezen emberek a szentek. Gond akkor van, ha az emberek már nem is törekszenek semmiféle normát megvalósítani, csak vannak.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262863 Írta: Orodreth Valandil
Orodreth Valandil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Phaedra/Namarie írta: Kedves Orodreth! (Avagy üdv, rég nem látott fivérem!) :P

Igazad van abban, hogy a tündék bizonyos fajta erkölcsi normát valósítanak meg (na jó, egy-kettőt leszámítva, de a rokonokat ugye nem lehet megválogatni :P ) de ami ennél is fontosabb, hogy a GYAKORLATBAN is megvalósítják saját erkölcsi normáikat, szemben az emberekkel.

Elgondolkodtatott, hogy akár a tünde -létett is vállalnád. Miért rosszabb vagy jobb szerinted az emberlét?


Üdv! [Ahogy elnézem a kronológiai okfejtésem még valahol a Rejtélyek közepén nem merült fel újra - sajnos én sem foglalkoztam vele azóta, de tudom hogy van aki filózik hasonlókon]

Nos igen, éppen ez az, hogy ők a gyakorlatban is megvalósítják.

Az emberi faj esendőbb hozzájuk képest. Ahogy ez a történetből is kitűnik, az emberi fajra kevés dolgot lehet rábízni, mert mohó, hatalomvágyó - tisztelet a kivételnek. De ma milyen világban élünk? Milyen lett az Emberek Kora? Legtöbbünknek a legrosszabb éne van előtérben, akinek csak a saját boldogulása számít, nem figyelünk annyira egymásra - és az erkölcsi morál úgy általában nagyon alacsony. Mindenki arra törekszik, hogy a kis nyomorult életében mind többet és többet gyűjtsön valamiből, ami sajnos többnyire értéktelen.

Inkább vállalnám az öröklét nehézségeit, de legalább megvalósíthatnám azt, amire emberi formában magam is kevés vagyok. A tündék tudnak közösségben gondolkodni, az emberek egyre inkább elvesztik ezt a képességüket. Még azt is vállalnám, hogy hallgatnom kéne a természet fájdalmát, amit az ember okoz neki.

Sok dologról kéne lemondani tündeként, de millió más érték is járna vele.

maybe i would if i could what i should

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262859 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Kedves Orodreth! (Avagy üdv, rég nem látott fivérem!) :P

Igazad van abban, hogy a tündék bizonyos fajta erkölcsi normát valósítanak meg (na jó, egy-kettőt leszámítva, de a rokonokat ugye nem lehet megválogatni :P ) de ami ennél is fontosabb, hogy a GYAKORLATBAN is megvalósítják saját erkölcsi normáikat, szemben az emberekkel.

Elgondolkodtatott, hogy akár a tünde -létett is vállalnád. Miért rosszabb vagy jobb szerinted az emberlét?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262858 Írta: Orodreth Valandil
Orodreth Valandil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Rég jártam errefelé, akkor is más néven és keveset is írtam. Hát írjunk újraindításnak ide, minthogy nekem is a kedvenc népem a tündenép.

Számomra a film úgy adta vissza őket, ahogy elképzeltem - még ott is, ahol PJ saját történetet vezetett. A kedvencem természetesen a két tünde úrnő, arwen és Galadriel.

Arwen (őőő... és ez nem részrehajlás, de Liv Tyler már az első Aerosmith klipszereplése óta meredő szemeim "tárgya"), szóval Arwen szerintem jól lett megformálva, és Liv meglehetősen jól alakítja - benne van mindaz, amit a könyv alapján beleképzel az olvasó. A nézésében, a mozdulataiban, a hanglejtésében, stb.

Galadriel (igen, Cate Blanchett is egy szép nő szerintem, így érhet a részrehajlás vádja, pedig nem az :P ) a maga kezdetben tartózkodó és később (a bővített verzióban) megnyíló kedves lénye szerintem jó. Szürkerévben pedig egyszerűen gyönyörű. Az a mosolya amikor Bilbó felmegy a hajóra, hát az valami lenyűgöző.

De hogy konkrétan a tündékről essen szó:
számomra mindig is ilyesmik voltak a germán mondakör Álf/

maybe i would if i could what i should

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262717 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ah, végre értem. Az zavart meg, hogy valaki tünde seregekről beszélt, amiből én az Izzó harag háborújára következtettem. :(
Ezúton is bocs Alyr!!! :oops:

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262660 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Alyr Arkhon írta:

Beleg írta:

Phaedra/Namarie írta: Nem maradt Középföldén, hanem VISSZAJÖTT.

Ez a "Középföldén maradt"-t úgy értettem, hogy az Izzó Harag Háborúja után nem ment vissza Valinorba, hanem Gil-Galaddal maradt Középföldén.


Phaedra viszont azt mondta, hogy mivel meghalt Gondolin bukásánál, és Valinorban született újjá, _visszajött_.
Valószínűleg Gandalfék hajóján.


Igen, így értettem. Nem szabad a számításból kihagyni Glorfindel halálát.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262649 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ecthelion írta: Gandalf ugyanabban a testbe tért vissza, amelyikben meg is halt. Mellesleg ő maia is volt, így talán teremthetett volna magának egy újat. :?

Azért nem egészen. Új test gyártására a Valák különengedélyt kaptak ugyan Erutól, de azért az ügy az Egyetlen hatáskörébe tartozik!

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262647 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Gandalf ugyanabban a testbe tért vissza, amelyikben meg is halt. Mellesleg ő maia is volt, így talán teremthetett volna magának egy újat. :?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262642 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Itt minden csak a Valákon múlott, ha akarták, a várakozást is lecsökkenthették, és megteremthették Glorfindel halálakor viselt testét is, ahogy Gandalf sem gyermekként született újjá...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262632 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

olorin.papa írta:

Alyr Arkhon írta:

Beleg írta:

Phaedra/Namarie írta: Nem maradt Középföldén, hanem VISSZAJÖTT.

Ez a "Középföldén maradt"-t úgy értettem, hogy az Izzó Harag Háborúja után nem ment vissza Valinorba, hanem Gil-Galaddal maradt Középföldén.


Phaedra viszont azt mondta, hogy mivel meghalt Gondolin bukásánál, és Valinorban született újjá, _visszajött_.
Valószínűleg Gandalfék hajóján.


Nem pont kötölező neki Gandalfékkal visszajönni, a másodkor elején szvsz elég jeentős hajóforgalom vot Tol-eressea és Gil-Galadék között.
Bármelyik hajóval érkezhetett!


Nem nagyon volt, egyrészt, másrészt meg van egy bizonyos idő, amit mindenképpen el kell töltenie a Várakozás Csarnokaiban, aztán meg felnövés, ilyesmi...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262607 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Alyr Arkhon írta:

Beleg írta:

Phaedra/Namarie írta: Nem maradt Középföldén, hanem VISSZAJÖTT.

Ez a "Középföldén maradt"-t úgy értettem, hogy az Izzó Harag Háborúja után nem ment vissza Valinorba, hanem Gil-Galaddal maradt Középföldén.


Phaedra viszont azt mondta, hogy mivel meghalt Gondolin bukásánál, és Valinorban született újjá, _visszajött_.
Valószínűleg Gandalfék hajóján.


Nem pont kötölező neki Gandalfékkal visszajönni, a másodkor elején szvsz elég jeentős hajóforgalom vot Tol-eressea és Gil-Galadék között.
Bármelyik hajóval érkezhetett!

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262603 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Beleg írta:

Phaedra/Namarie írta: Nem maradt Középföldén, hanem VISSZAJÖTT.

Ez a "Középföldén maradt"-t úgy értettem, hogy az Izzó Harag Háborúja után nem ment vissza Valinorba, hanem Gil-Galaddal maradt Középföldén.


Az izzó harag háborújakor valószínűleg éppen Mandosban csücsült, és várta, hogy újjászülethessen ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262544 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Beleg írta: De hogyhogy Középföldén maradt?

Szerintem erre a mondatomra reagált! Ugye Phaedra? Végülis teljesen mindegy... Ha nem így volna bocs! :oops:

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262540 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Beleg írta:

Phaedra/Namarie írta: Nem maradt Középföldén, hanem VISSZAJÖTT.

Ez a "Középföldén maradt"-t úgy értettem, hogy az Izzó Harag Háborúja után nem ment vissza Valinorba, hanem Gil-Galaddal maradt Középföldén.


Phaedra viszont azt mondta, hogy mivel meghalt Gondolin bukásánál, és Valinorban született újjá, _visszajött_.
Valószínűleg Gandalfék hajóján.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262500 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Phaedra/Namarie írta: Nem maradt Középföldén, hanem VISSZAJÖTT.

Ez a "Középföldén maradt"-t úgy értettem, hogy az Izzó Harag Háborúja után nem ment vissza Valinorba, hanem Gil-Galaddal maradt Középföldén.

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262369 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
OFF:

Phaedra/Namarie írta: Amúgy ő volt az, aki megjósolta, hogy a boszorkányurat férfi nem győzheti le.

Maradjunk az "emberfiánál". ;) Olyan szépen és mesterien adja vissza az angol "man" kettős értelmét! ;)
ON

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262262 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Alyr Arkhon írta:

Felagund írta: HoME X, Morgoth's Ring.
Ebben van egy leírás a tündék újjászületéséről, és itt tesz említést a Professzor Glorfindelről. (Aki valószínűleg az istarokkal jött vissza Középföldére, és számottevően nagyobb hatalommal rendelkezett, mint korábban (pl. egymaga elűzte a nazgúlokat ;) ))


Azért, hogy egymaga elűzte a nazgúlokat az túlzás.
Tény, hogy a nazgulok féltek tőle, de azért abba a szitu
ációba elég erősen beleszólt, hogy a Király éppen elsodortatott négy társukkal együtt, és a többiek zavarodottan álltak a parton.


"És itt, Völgyzugolyban él még néhány a legkeményebb ellenségei közül; a tündék bölcsei, az eldák fejedelmei, akik a végtelen Tengereken túlról tértek vissza. Ők nem félnek a gyűrűlidércektől, mert aki valaha is élt a Boldog Birodalomban, az egyszerre két világban lakik, és hatalma van a Láthatókon és Láthatatlanokon egyaránt."

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262251 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Beleg írta:

olorin.papa írta:

Beleg írta: Melyik Glorfindel? A völgyzugolyi? Vagy a gondolini? Vagy utóbbi tért vissza és lett az előbbi? Erről hol lehet olvasni?
Asszem pillanatnyilag nincs több kérdésem!



A kettő egy és ugyanaz!
Szvsz akkora hőstettet hajtott végre, hogy a Valák engedélyezték az ujjászületését, lehet, hogy valinorba, aztán a tündeseregekkel érkezett Beleriandba, onnét meg középföldére ment Gil-Galaddal

Na áthoztam, hogy ne legyen OFF! 8)

Erről hol lehet olvasni? Ez nekem tiszta új! Mármint az, hogy a két Glorfindel azonos! Ez valahogy fel se merült bennem! :oops:
De hogyhogy Középföldén maradt? (Ez csak olyan költői kérdés volt, kétlem, hogy valaki tudná erre a választ.) :cry: És vajon Elronddal ment vissza?
Vannak még ilyen azonosságok? :hein:
(Megint sikerült jópár kérdést felsorolnom, bocs!) :oops:


Nem maradt Középföldén, hanem VISSZAJÖTT. Arról, hogy miért tette, vagy miért küldték, nincs információm, valószínűleg zaért, hogy hathatós segítség legyen.
Amúgy ő volt az, aki megjósolta, hogy a boszorkányurat férfi nem győzheti le.

Ethuil kérdésére itt válaszolva. igen, akár az is lehetséges, de az a kérdés, hogy Glorfindel visszajövetele mennyire a valák, ill. mennyire Iluvatar hatásköre volt.

Igen, elronddal ment vissza, hiszen a GyU ide vonatkozó része írja is. (ha jól emlékszem, és nem kavarom Gildorral :roll: ) ha kavarom is,. logikusan csak Elrondddal mehette vissza, a háború vége előtt fura lett volna a távozása.

Kérdezz még nyugodtan, ha már volt a témáról szó, majd útbaigazítunk, de lehet, hogy a kérdésed újragondolásra késztet az adott témával kapcsolatban.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262250 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta: HoME X, Morgoth's Ring.
Ebben van egy leírás a tündék újjászületéséről, és itt tesz említést a Professzor Glorfindelről. (Aki valószínűleg az istarokkal jött vissza Középföldére, és számottevően nagyobb hatalommal rendelkezett, mint korábban (pl. egymaga elűzte a nazgúlokat ;) ))


Azért, hogy egymaga elűzte a nazgúlokat az túlzás.
Tény, hogy a nazgulok féltek tőle, de azért abba a szitu
ációba elég erősen beleszólt, hogy a Király éppen elsodortatott négy társukkal együtt, és a többiek zavarodottan álltak a parton.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262225 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
HoME X, Morgoth's Ring.
Ebben van egy leírás a tündék újjászületéséről, és itt tesz említést a Professzor Glorfindelről. (Aki valószínűleg az istarokkal jött vissza Középföldére, és számottevően nagyobb hatalommal rendelkezett, mint korábban (pl. egymaga elűzte a nazgúlokat ;) ))

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262203 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

olorin.papa írta:

Beleg írta: Melyik Glorfindel? A völgyzugolyi? Vagy a gondolini? Vagy utóbbi tért vissza és lett az előbbi? Erről hol lehet olvasni?
Asszem pillanatnyilag nincs több kérdésem!



A kettő egy és ugyanaz!
Szvsz akkora hőstettet hajtott végre, hogy a Valák engedélyezték az ujjászületését, lehet, hogy valinorba, aztán a tündeseregekkel érkezett Beleriandba, onnét meg középföldére ment Gil-Galaddal

Na áthoztam, hogy ne legyen OFF! 8)

Erről hol lehet olvasni? Ez nekem tiszta új! Mármint az, hogy a két Glorfindel azonos! Ez valahogy fel se merült bennem! :oops:
De hogyhogy Középföldén maradt? (Ez csak olyan költői kérdés volt, kétlem, hogy valaki tudná erre a választ.) :cry: És vajon Elronddal ment vissza?
Vannak még ilyen azonosságok? :hein:
(Megint sikerült jópár kérdést felsorolnom, bocs!) :oops:

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259117 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A félreértések tisztázása végett a Silmarillion indexéhez fordultam. A következőket találtam:

Silmarillion index írta: :
:arrow: Nandor: Said to mean "Those wo turn back": the nandor were those Elves from the host of the Teleri who refused to cross the Misty Mountains on the westward journey from Cuiviénen, but of whom a part, led by Denethor, came long afterwards over the Blue Mountains and dwelt in Ossiriand 8the Green-elves).
:arrow: Laiquendi: "The Green-elves" of Ossiriand.

Vagyis a két fogalom azonos, és a telerek azon csoportját jelöli, akik még a Ködhegységen való átkelés előtt leszakadtak a nagy utazás során. Ilyen módon a sindák távoli rokonai, de nem azonosak velük.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259047 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

olorin.papa írta: Akkor szvsz az Ossiriandi tündéket nevezték zöld tündéknek, Legolas népét pedig erdő-tündéknek. Lényegében egy népről volt szó, csak az a külömbség, hogy az egyik nép Beleriandban ét, a másik az Anduin mentén...


Ja-ja én is itt keveredtem meg, mert nekem a zöldtündék Ossiriandi tündék voltak, az erdőtündék meg a Bakacsinerdeiek :wink:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.687 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére