Lothlórien - Tündék

Több
19 éve 4 hónapja #252808 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Tudtommal a tündék is dolgoztak mithrillel de ezt ők kitölszerezték be?
:gimliaxe:

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252683 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nem jogszerű.
Ki is jelenteném gyorsan, hogy az efféle illegális műveletektől a Magyar Tolkien Társaság elhatárolódik.

(kérnék valakit, hogy szerkessze át az üzit. Ha nagyon aragszkodtok hozzá, küldüzgessétek ímélben, saját felelősségre)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252621 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta: Biztos, hogy ez így jogszerű? :confused2:


Biztosan nem! :D
De el tudod olvasni...
De azért vedd meg, mert mégis csak úgy az igazi. :itscool:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252486 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Biztos, hogy ez így jogszerű? :confused2:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252301 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A Szilmarilok jelenlegi lelőhelyei: könyvtárak és antikváriumok. Január óta számos helyen kerestem :cry: !!! A gödöllői könytárban elvben 2 példány is megtalálható, valahol, mert nincsenek kikölcsönözve. Nelia : neten a következtő helyre leltem, ahol a Szilmariok hozzáféhető f451.host.sk/index.php?p=2&PHPSE ... 887e25ea22
Jó keresgélést. :wink:

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252213 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta:

Nelia írta: Haygovannen!"Mae govannen" ;)
Tul. képpen kik voltak az erdőtündék? Azt tudom, hogy Rhovanionba, és a Bakacsin erdő környékén éltek. Meg hogy Legolas is onnan jött, az ottani király, Thandruli király fiaként. De arról nem szól Tolkien, hogy kim is voltak az erdőtündék. :roll:


De.
Azoknak a tündéknek a leszármazottai, akik a Nagy Utazás során lemaradtak, és nem kelek át Valinorba.


Off: Te valóban nem kelsz át Valinorba, fivérem, mert ott születsz meg. :twisted:
A lemaradt tündékhez tartoznak még a Szilmarilok alapján a doriathiak, az Ossiriand környéki nandák is.

Nelia: Szilmarilok: végső esetben nagyobb könyvtárak olvasótermében tuti megtalálod, vagy esetleg antikváriumban, vagy boltban kérd meg , hogy rendeljék meg neked.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja - 19 éve 5 hónapja #252202 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ezúton szeretném kezdeményezni egy új MTT csoport, a "Heren Nolmion Endorëo (Középfölde Kutatók Rendje)" létrehozását.

A csoport terveim szerint a tolkieni mitologikus világ belső összefüggéseinek saját szabályai szerinti kutatását végzi. A mű belső nézőpontjából vizsgáljuk Középfölde, illetve egész Arda, történelmi, földrajzi, hadtudományi, kultúrtörténeti, filozófiai, vallási kérdéseit, nagyjából úgy, ahogy most a Középfölde topikokban zajlik.

Miért van erre szükség?

A HNE célja, hogy a fórumon zajló online diskurzust kiegészítse személyes találkozásokkal, ahol egy-egy téma intenzívebb, alaposabb megtárgyalására is lehetőség nyílik, illetve alkalom nyílik a szakirodalom feldolgozására, az általános középfölde kutatási módszertanok bemutatására és az érveléstechnika fejlesztésére.

A tervek szerint a csoport tevékenysége meg fog jelenni a Középfölde topikokban, a Tolkien.hu Középfölde rovataiban, a Lassi Laurië újság hasábjain, és az MTT ismeretterjesztő rendezvényein.

A csoport megalakulásához az MTT szabályai szerint 5 MTT tagra van szükség. A sorainkba várjuk mindazokat, akiket érdekel a tolkieni világ részleteinek elemzése, megvitatása, és kedvet éreznek ahhoz, hogy mindezt közösségi keretekben gyakorolják.

A Heren Nolmion Endorëo csoportalapító találkozójára a következő Tolkien Klub után, május 14-én 19 órakor az Eötvös Collegiumban (Bp. XI. Ménesi út 11-13.) kerül sor.


Szerettel várunk minden érdeklődőt.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251359 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nelia írta: Haygovannen!"Mae govannen" ;)
Tul. képpen kik voltak az erdőtündék? Azt tudom, hogy Rhovanionba, és a Bakacsin erdő környékén éltek. Meg hogy Legolas is onnan jött, az ottani király, Thandruli király fiaként. De arról nem szól Tolkien, hogy kim is voltak az erdőtündék. :roll:


De.
Azoknak a tündéknek a leszármazottai, akik a Nagy Utazás során lemaradtak, és nem kelek át Valinorba.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251303 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Laurelen írta:

Fyra Ithilwen írta: Ó... hát a Babót sajnos még nem olvastam :cry:
De valamelyik héten megyek könyvesboltba, és beruházok rá :D :D:D
Akkor ennyit egy újabb tévhitről. :roll:

szvsz várd meg a javított kiadást :) (abban már a GYU féle terminológia van, hobbit, tünde, zsákos bilbó stb)


Javított kiadás? Ha lesz, FELTÉTLENÜL be kell szereznem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!: :!: :!: :!: :!:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251301 Írta: Nelia
Nelia válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Haygovannen!
Nem tudok sokat a tündékről. Sehol sem találoma Szilmarillokat, és végső elkeseredésemben :bawling: felhagytam a kereséssel.
Tul. képpen kik voltak az erdőtündék? Azt tudom, hogy Rhovanionba, és a Bakacsin erdő környékén éltek. Meg hogy Legolas is onnan jött, az ottani király, Thandruli király fiaként. De arról nem szól Tolkien, hogy kim is voltak az erdőtündék. :roll:

Nelia, aki odavan Faramirért. Imádja a lovakat, és szeretne találkozni a színészgárdával.
GYŰRŰK URA 4EVER!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251296 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Lesz javított kiadás? Akkor tényleg érdemesebb arra várni! A Szobotka Tibor féle fordírás... :o
Bocs az offért!!! :P

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251281 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Fyra Ithilwen írta: Ó... hát a Babót sajnos még nem olvastam :cry:
De valamelyik héten megyek könyvesboltba, és beruházok rá :D :D:D
Akkor ennyit egy újabb tévhitről. :roll:

szvsz várd meg a javított kiadást :) (abban már a GYU féle terminológia van, hobbit, tünde, zsákos bilbó stb)

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250915 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Persze nincs köze a két italnak egymáshoz, de például ott volt az ork "pálinka" is, ha jól tudom annak nevezték. Szerintem a miruvor is ilyesmi lehetet, csak persze finomabb. Mondjuk hozzáteszem az eredetit nem ovastam :)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250890 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Jó kérdés... a szöveg mindössze két főnevet említ jellemzéséül, ebből a 'cordial' egyértelműen szíverősítő italnak fordítható, a 'liquor' viszont az (égetett) szesz(es ital) mellett akár még a (gyógyszer)oldat fordítást is megengedhetővé teszi... :roll:

J.R.R. Tolkien írta: '(...) It is miruvor, the cordial of Imladris. Elrond gave it to me at our parting. Pass it round!' As soon as Frodo had swallowed a little of the warm and fragrant liquor he felt a new strength of heart, and the heavy drowsiness left his limbs (...)
/LOTR - FOTR, Book 2. Chapter 3 - The Ring Goes South/


Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250888 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ecthelion írta: Az alkoholra visszatérve: Miruvor. Az is vmi tünde szesz volt nem?


Biztos, hogy alkoholos volt?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250811 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Micike írta: Én kerestem a neten recepteket, találtam is dögivel!
A lembast már ideje lenne kipróbálnom, de a miruvort elolvastam: tömören ennyi: csak alkohol van benne... :P
De mindenféle, a lényeg h jó erős legyen. Persze a hobbitkák meg Gimli, Aragorn, Boromir bírta, Legolas meg csak szédelgett tőle az úton :)

Aragorn Athelas-teája jobbnak tűnik: tele van gyógynövényekkel. Menta, gyömbér, stb.


Na ne már... pont Legolas szédelgett... és lefújta a szél a hóról, ugye? :lol:

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250808 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Én kerestem a neten recepteket, találtam is dögivel!
A lembast már ideje lenne kipróbálnom, de a miruvort elolvastam: tömören ennyi: csak alkohol van benne... :P
De mindenféle, a lényeg h jó erős legyen. Persze a hobbitkák meg Gimli, Aragorn, Boromir bírta, Legolas meg csak szédelgett tőle az úton :)

Aragorn Athelas-teája jobbnak tűnik: tele van gyógynövényekkel. Menta, gyömbér, stb.

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250807 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ecthelion írta:

Fyra írta: Biztos finom lehetett.
A miruvort mindig Jägermeister, a lembast meg háztartási keksz ízűnek képzeltem :lol:


Hehe, egyetértek!


Ha melengette őket, akkor... :lol: :lol::lol:

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250806 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Fyra írta: Biztos finom lehetett.
A miruvort mindig Jägermeister, a lembast meg háztartási keksz ízűnek képzeltem :lol:


Hehe, egyetértek!

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250804 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Biztos finom lehetett.
A miruvort mindig Jägermeister, a lembast meg háztartási keksz ízűnek képzeltem :lol:

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250803 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Meg mert nem volt csak egy butelkával :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250800 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ezért is tolta beléjük Gandalf, persze csak módjával :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250799 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ecthelion írta: Az alkoholra visszatérve: Miruvor. Az is vmi tünde szesz volt nem?


Igen! Völgyzugolyi szíverősítő!
Nagyon finom, és gyógyhatású, és átmelegíti az ember /hobbit /tünde lelkét. :)

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250798 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Az alkoholra visszatérve: Miruvor. Az is vmi tünde szesz volt nem?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250764 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Fyra írta: Hát... nem tudom, de ez olyan...
Én a tündéket vegáknak képzeltem el 8)
Meg az nem fogalmazódik meg bennem sehogy, hogy amikor a tündék a természettel együtt léteznek, akkor leölnek pl. egy szarvast, hogy jóllakjanak.


Még szavuk is van az ennivaló húsra. :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250762 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Igen, elálmosodott az alkoholtól, ez lehet a tündékre a legjellemzőbb hatása. El is szundított a fickó :lol:

De beszéljen helyettem az idézet:

Csak az igen erős bor álmosítja el az erdőtündéket; de ez a fajta, mint kitűnt, Dorwinion nagy szőlőinek java terméséhez tartozott, amelyet egyáltalán nem szántak a király katonáinak vagy szolgáinak, hanem egyedül a király vigasságaira, s kisebb kupába, mint a főpohárnok hatalmas kancsója.

(Megjegyzés: az idézet az eredeti fordítás javított változata)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250727 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nade elég kulturáltan csípett be...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250700 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ó... hát a Babót sajnos még nem olvastam :cry:
De valamelyik héten megyek könyvesboltba, és beruházok rá :D :D:D
Akkor ennyit egy újabb tévhitről. :roll:

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja - 19 éve 5 hónapja #250699 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ha figyelmesen olvastad a Hobbitot, akkor találhattál benne egy Galion nevezetű poháronokot, aki csúnyán berúgott az erős dorwinioni bortól ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250697 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta: Hobbit ;)


Tessééék?!

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.709 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére