Lothlórien - Tündék

Több
19 éve 4 hónapja #254973 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Csak nam félsz Felegund? Nem harapok!! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254972 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Phaedra/Namarie írta: On:Honnnan kaphatta Thingol azt az infót, hogy a noldáknak vaj van a fején? (Alqualonde)

Mármint a pletykákra gondolsz? Hát, az egyik alattvalójától, akinek a legjobb barátja ott volt a Mered Aderthadon, és beszélt egy noldával, aki célozgatott rá, hogy történt valami, aztán később, mivel leveleztek, megírta pontosabban, és az unokatestvérének a felesége (akinek a bátyja nolda lányt vett el) szintén megerősítette... Szerintem valahogy így nézhetett ki. ;)
Egyébként pedig Meliantól már korábban is kapott egy sejtelmes megjegyzést azzal kapcsolatban, hogy nem egészen stimmel valami körülöttük. ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254912 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

olorin.papa írta:

Ereb Randir írta: Ez nekem jött?? Mert ha igen, akkor az nekem sajnos kevés a könyvemhez :(


Tulajdonképpen nem kellene ekkora szemeket meresztened, mert ennyi könyvből írtak már sok ezer remek oldalt.
De ha mélyebben bele akarsz merűlni a témában, akkor tanuljál meg jól angolul, és akkor kitárúl a látóhatárod a home sorozat eddig kiadott 12 kötete irányába is.


Off: Szvsz a Középfölde Atlasza is jó lenne a számodra, és érdeklődj még Lamoraknál ill. Ulmonál, ők a háttéranyagról is sok infot tudnak adni. De lassan átmegyünk chatelésbe, így a továbbiakban ezt a témát talán a Beszélgetősbe kéne folytatni.

On:Honnnan kaphatta Thingol azt az infót, hogy a noldáknak vaj van a fején? (Alqualonde)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254646 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Vikil írta: Segítene vagy tippet adna valaki a qvenya vagy a sindari nyelv megtanulásában?? Lehetőleg valami szótár vagy ilyesmi :wink:
Szeretnék megismerkedni Veled Felagund :!: Ha nem lenne gond :oops:


Őöööö... Hát ha nyelvtanításról lenne szó, akkor állok rendelkezésedre... ;) (de leginkább a nyelvek és írások topicban)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254569 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Vikil írta: Szeretnék megismerkedni Veled Felagund :!: Ha nem lenne gond :oops:


Május 22, Pápa, eddigi ismereteim szerint ott tart előadást az írásrendszerekről.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254568 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ereb Randir írta: Ez nekem jött?? Mert ha igen, akkor az nekem sajnos kevés a könyvemhez :(


Tulajdonképpen nem kellene ekkora szemeket meresztened, mert ennyi könyvből írtak már sok ezer remek oldalt.
De ha mélyebben bele akarsz merűlni a témában, akkor tanuljál meg jól angolul, és akkor kitárúl a látóhatárod a home sorozat eddig kiadott 12 kötete irányába is.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254562 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Én azt hittem, hogy azt már egy Tolkien nevű illető megírta... Szal nem értem, hogy miért nem elég az. De... Végülis halandó vagyok, tévedhetek... :oops:
És egész eddig abban a tévhitben éltem, hogy az érthetetlenség azt jelenti, hogy ŐT nem lehet megérteni. Nem az értetlenségre gondoltál? Vagy én vagyok hülye már megint? :oops:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254556 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ereb Randir írta: Nagyjából minden benne lesz amit Középföldéről tudni kell, és ahhoz gyűjtök most documentumokat. Így már érted??


Tehát kézikönyv-féle?

És hány kötetre tervezed?

(A dokumentumot k-val kell írni)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254553 Írta: Ereb Randir
Ereb Randir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nagyjából minden benne lesz amit Középföldéről tudni kell, és ahhoz gyűjtök most documentumokat. Így már érted??

Naergon idh-Rochirrim
Si mas i roch, a rochon? Mas i rom i thuiol?
Mas i thôl, i varf, a finnel gelair hiriol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254549 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ereb Randir írta: Már vagy 10000000000 tippet adtunk, hogy válaszd ki azt a nyelvet amit meg akarsz tanulni, mert ha sindarint választasz (amit sokan tanulnak és tanítanak) akkor van oldal ahol megtanulhatsz és tanárt is kereshetsz, ha quenyát választasz akkor csak Gandalfot tudom mondani, mert nem tudom ki bezsél még quenyául a fórumon.

Mondtam, hogy könyv lesz, az érthetetlenségedről nem tehetek



Pl Alcarcalimo.
Egy topiccal arrébb.
Vagy _Neo bár ő főként írásokkal foglalkozik.

Könyv sokféle van.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254544 Írta: Ereb Randir
Ereb Randir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Már vagy 10000000000 tippet adtunk, hogy válaszd ki azt a nyelvet amit meg akarsz tanulni, mert ha sindarint választasz (amit sokan tanulnak és tanítanak) akkor van oldal ahol megtanulhatsz és tanárt is kereshetsz, ha quenyát választasz akkor csak Gandalfot tudom mondani, mert nem tudom ki bezsél még quenyául a fórumon.

Mondtam, hogy könyv lesz, az érthetetlenségedről nem tehetek

Naergon idh-Rochirrim
Si mas i roch, a rochon? Mas i rom i thuiol?
Mas i thôl, i varf, a finnel gelair hiriol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254543 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Vikil írta: Segítene vagy tippet adna valaki a qvenya vagy a sindari nyelv megtanulásában?? Lehetőleg valami szótár vagy ilyesmi :wink:
Szeretnék megismerkedni Veled Felagund :!: Ha nem lenne gond :oops:


Ez most off lesz, bocsi (nyugodtan lehet majd törölni) de:

Vikil, könyörgöm, hamár felteszel egy kérdést, legalább olvasd el a reagálásokat rá! Kösz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254542 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ereb Randir írta: Minden Gyűrűk Urás dolog benne lesz, pl.: sindarin nyelv, szerepjáték, versek, tündékről, emberekről és törpökről documentumok, versek meg hasonló dolgok


Najó, de mi lesz ez? FanFiction?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254541 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Segítene vagy tippet adna valaki a qvenya vagy a sindari nyelv megtanulásában?? Lehetőleg valami szótár vagy ilyesmi :wink:
Szeretnék megismerkedni Veled Felagund :!: Ha nem lenne gond :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254538 Írta: Ereb Randir
Ereb Randir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Minden Gyűrűk Urás dolog benne lesz, pl.: sindarin nyelv, szerepjáték, versek, tündékről, emberekről és törpökről documentumok, versek meg hasonló dolgok

Naergon idh-Rochirrim
Si mas i roch, a rochon? Mas i rom i thuiol?
Mas i thôl, i varf, a finnel gelair hiriol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254532 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Haladóknak:

J. R. R. Tolkien: A Gyűrű keresése
J. R. R. Tolkien: Elveszett mesék könyve 1-2 (csakis tájékoztató jelleggel)

Miféle könyvedhez?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254530 Írta: Ereb Randir
Ereb Randir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ez nekem jött?? Mert ha igen, akkor az nekem sajnos kevés a könyvemhez :(

Naergon idh-Rochirrim
Si mas i roch, a rochon? Mas i rom i thuiol?
Mas i thôl, i varf, a finnel gelair hiriol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254450 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
J. R. R. Tolkien: A Gyűrűk Ura
J. R. R. Tolkien: A Szilmarilok

;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254396 Írta: Ereb Randir
Ereb Randir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Suilad!
Tudna nekem valaki tündékről szóló documentumokat küldeni? Ha tündékről nincs akkor az se baj, jó nekem bármi másról, pl.:törpök, emberek, orkok stb. Harctechnikák, szokások, vagy bármi más jöhet, de ha lehet akkor tündékről, az a legfontosabb. Köszi

Naergon idh-Rochirrim
Si mas i roch, a rochon? Mas i rom i thuiol?
Mas i thôl, i varf, a finnel gelair hiriol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254360 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Fyra Ithilwen írta: És az "alap-kaput" kovácsolták mithrilből és acélból, vagy a már negyedkori változatot?


Nem tudom, hogy az eredeti kapu pontosan miből készült, de az hogy "mithrilből és acélból készült" az a Negyedkorira vonatkozik :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254354 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
És az "alap-kaput" kovácsolták mithrilből és acélból, vagy a már negyedkori változatot?

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254207 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Gilgolwen Nimrandir írta:

Felagund írta:

Fyra Ithilwen írta: Mória kapuja mithril-ből?

Az nem egy egyszerű kőkapu, ithildin szöveggel és díszítéssel?
Mert hát ha az a kapu mithrilből lett volna, szvsz az oda beköltöző orkok & goblinok akárhogy is, de kiszedték volna onnan!


Az ithildin egy mithrill-ötvözet ;)


Ezt én is így tudom, de maga a kapu kőből készült, nem? :roll:
Minas Tirith kapujánál, amit a negyedkorban a törpök készítettek valóban használtak mithrilt ha jól emlékszem.


Jól tudod, mithrilből és acélból kovácsolták az Erebori törpök

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254191 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta:

Fyra Ithilwen írta: Mória kapuja mithril-ből?

Az nem egy egyszerű kőkapu, ithildin szöveggel és díszítéssel?
Mert hát ha az a kapu mithrilből lett volna, szvsz az oda beköltöző orkok & goblinok akárhogy is, de kiszedték volna onnan!


Az ithildin egy mithrill-ötvözet ;)


Ezt én is így tudom, de maga a kapu kőből készült, nem? :roll:
Minas Tirith kapujánál, amit a negyedkorban a törpök készítettek valóban használtak mithrilt ha jól emlékszem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254189 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Fyra Ithilwen írta: Mória kapuja mithril-ből?

Az nem egy egyszerű kőkapu, ithildin szöveggel és díszítéssel?
Mert hát ha az a kapu mithrilből lett volna, szvsz az oda beköltöző orkok & goblinok akárhogy is, de kiszedték volna onnan!


Az ithildin egy mithrill-ötvözet ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254186 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Mória kapuja mithril-ből?

Az nem egy egyszerű kőkapu, ithildin szöveggel és díszítéssel?
Mert hát ha az a kapu mithrilből lett volna, szvsz az oda beköltöző orkok & goblinok akárhogy is, de kiszedték volna onnan!

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254180 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Moria kapuja, Gondor kapuja a NKban...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254174 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Tudtok Frodó ingjén kívül másik mithril-munkát? Mert én nem.. :oops:

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252815 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ecthelion írta:

TharThalion írta: Tudtommal a tündék is dolgoztak mithrillel de ezt ők kitölszerezték be?
:gimliaxe:


Talán törpök ?


Igen! A törpöktől szerezték be, méghozzá durin népétől.

Másrészről Númenorban is volt bőven mithril.
Ott is bányásztak...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252813 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ecthelion írta:

TharThalion írta: Tudtommal a tündék is dolgoztak mithrillel de ezt ők kitölszerezték be?
:gimliaxe:


Talán törpök ?


Választ ld a Mória- Törpök c topicban.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252810 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

TharThalion írta: Tudtommal a tündék is dolgoztak mithrillel de ezt ők kitölszerezték be?
:gimliaxe:


Talán törpök ?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.691 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére