Lothlórien - Tündék

Több
19 éve 5 hónapja #250696 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hobbit ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja - 19 éve 5 hónapja #250695 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hm... jogos.
Tehát a tündék ettek húst. Ennyit egy elgondolásról :lol: :lol::lol:
Akkor más: alkoholt ittak? És valóban, a szervezetük jól bírta (de jó, első lendülettel megválaszoltam a kérdésem :? :roll: ), azért berúghattak?

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250693 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ne felejtsük el azt se, hogy Gildorék már kifelé mentek Középföldéről, és hosszú útra jó, ha az ember nem visz romlandó árut :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250692 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Egyrészt.
De pl. amikor Frodóék összefutottak Gildor-ékkal, akkor a tündék utána csak kenyeret, vajat, gyümölcsöket hagytak nekik étel gyanánt...
(bár az is megeshet, hogy a) megromlott már a hús, vagy b) a jobb falatokat megtartották maguknak)

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250691 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Celegorm és Curufin híresen jó vadászok voltak!
Amúgy a korai időkben nem hogy vadakra, de törpökre is vadásztak!!!

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250689 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hát... nem tudom, de ez olyan...
Én a tündéket vegáknak képzeltem el 8)
Meg az nem fogalmazódik meg bennem sehogy, hogy amikor a tündék a természettel együtt léteznek, akkor leölnek pl. egy szarvast, hogy jóllakjanak.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250688 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Fyra írta: A tündék ettek húst is? (ez nem ide tartozik... valaki válaszoljon nekem a tünde-topicban, kérem szépen! )


Persze. Miért ne ettek volna???

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja - 19 éve 5 hónapja #250681 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Lásd Ancalimon írását az index erősen ízlésficamos cikkére reagálva ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250680 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ecthelion írta:

Lagoril/Niéla írta: De hogy Celebríant, az orkok... ez erős...


Annnál is inkább minthogy a szexualitás szinte egyáltalán nem említődik a könyvben, leszámítva az utódlást :?


Ott van az, csak burkoltan.
Gríma nem feltétlenül azért akarta magának Éowynt, hogy kis Grímákkal töltse meg Rohant.

Tolkien nem volt lelkileg fogyatékos azért mert vallásos volt, ha nem is nyíltan kimondva, de a szexualitás sokszor felbukkan. Hogy miért nem vesszük észre? Mert ezekben a történetekben nem ez a fontos.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250662 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

olorin.papa írta: Ez egyértelmű, mert Tolkien nagyon vallásos volt, és ott a szex kizárólag utódnemzésre szolgált


Ez azért így tárgyszerűen nem igaz... (mmint a mondat második fele)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250635 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Fyra írta: Jajajj, lemaradtam!!!
Orkok és Celebríant, aztán utódlás... HOOOGY?! 8O


Sehogy :D Vagyis hogy ők nem :D Olvass vissza...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250631 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ecthelion írta:

Lagoril/Niéla írta: De hogy Celebríant, az orkok... ez erős...


Annnál is inkább minthogy a szexualitás szinte egyáltalán nem említődik a könyvben, leszámítva az utódlást :?


Ez egyértelmű, mert Tolkien nagyon vallásos volt, és ott a szex kizárólag utódnemzésre szolgált

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250629 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Jajajj, lemaradtam!!!
Orkok és Celebríant, aztán utódlás... HOOOGY?! 8O

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250627 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lagoril/Niéla írta: De hogy Celebríant, az orkok... ez erős...


Annnál is inkább minthogy a szexualitás szinte egyáltalán nem említődik a könyvben, leszámítva az utódlást :?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250572 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
De hogy Celebríant, az orkok... ez erős...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250570 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Aeglos írta:

Felagund írta: Valóban vannak ilyen feltevések. Amúgy Celebrían nem meghalt, csak elhajózott Nyugatra.


Én úgy tudom, hogy erre nincs közvetlen bizonyíték, mivel a tündék között az "elhajózott Nyugatra" kifejezés takarta a halált is. A Gyűrű keresésében vannak arra utaló részletek (vagy a Gy.U. függelékében) hogy Celebrían erőszaknak esett áldozatul és ezt a tündék teste egyáltalán nem viselte. S habár röviddel túlélte, már nem tudta Elrond se meggyógyítani. ("Nem talált már örömet az életben" :arrow: ez viszont tudatosságra is utal.)

Persze felmerül, hogy a nyugatra hajózás szimbolikusan egyenértékű a halállal, de inkább halandók, nem pedig a tündék esetében. Celebrían esete valóban nem tisztázott, de szerintem feltételezhető, hogy ha a Professzor valóban nemi erőszakra gondolt, akkor sem fogalmazott volna nyíltabban annál, hogy az orkok megkínozták/bántalmazták Celebríant. Szvsz teljesen elfogadható az értelmezés, bár sehol sincs leírva.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250567 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Aeglos írta:

Felagund írta: Valóban vannak ilyen feltevések. Amúgy Celebrían nem meghalt, csak elhajózott Nyugatra.


Én úgy tudom, hogy erre nincs közvetlen bizonyíték, mivel a tündék között az "elhajózott Nyugatra" kifejezés takarta a halált is.


Az angol eredetiben egyértelműen utalás van hajózásra...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250565 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Felagund írta: Valóban vannak ilyen feltevések. Amúgy Celebrían nem meghalt, csak elhajózott Nyugatra.


Én úgy tudom, hogy erre nincs közvetlen bizonyíték, mivel a tündék között az "elhajózott Nyugatra" kifejezés takarta a halált is. A Gyűrű keresésében vannak arra utaló részletek (vagy a Gy.U. függelékében) hogy Celebrían erőszaknak esett áldozatul és ezt a tündék teste egyáltalán nem viselte. S habár röviddel túlélte, már nem tudta Elrond se meggyógyítani. ("Nem talált már örömet az életben" :arrow: ez viszont tudatosságra is utal.)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250563 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lagoril/Niéla írta:

Alyr Arkhon írta:

Lagoril/Niéla írta: Én olyant is hallottam, hogy ha egy tündét megerőszakolnak, meghal. Ez vajon igaz? (Állítólag a Prof mondta, és ezért kellett módosítania Eöl és Aredhel esetét is)


Úgy tudom, ez így szó szerint nemigaz. Az biztos, hogy nem tudta túltenni magát rajta soha. (úgy hallottam, Elrond felesége is ezért hajózott Nyugatra)


Én is pont ennek kapcsán hallottam erről, hogy állítólag Celebríant az orkok... :celebrian1: :urukhai1: :eek2:


:x Igen! Ez így volt... némi kínzással párosulva... :eek2:
A tündék mindeféle betegségből nagyon gyorsan gyógyulnak, de a bánatba viszont bele is tudnak halni...
A Fea test nélkűl esendő, de szerintem, ha akarnak, meg tudnak halni. de ehez le kellene mondaniuk Középföldéről, amit nem tudnak megtenni, hiszen még az elhalványulást is válalták érte. :P

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250559 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Valóban vannak ilyen feltevések. Amúgy Celebrían nem meghalt, csak elhajózott Nyugatra.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250551 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Alyr Arkhon írta:

Lagoril/Niéla írta: Én olyant is hallottam, hogy ha egy tündét megerőszakolnak, meghal. Ez vajon igaz? (Állítólag a Prof mondta, és ezért kellett módosítania Eöl és Aredhel esetét is)


Úgy tudom, ez így szó szerint nemigaz. Az biztos, hogy nem tudta túltenni magát rajta soha. (úgy hallottam, Elrond felesége is ezért hajózott Nyugatra)


Én is pont ennek kapcsán hallottam erről, hogy állítólag Celebríant az orkok... :celebrian1: :urukhai1: :eek2:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250548 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Lagoril/Niéla írta: Én olyant is hallottam, hogy ha egy tündét megerőszakolnak, meghal. Ez vajon igaz? (Állítólag a Prof mondta, és ezért kellett módosítania Eöl és Aredhel esetét is)


Úgy tudom, ez így szó szerint nemigaz. Az biztos, hogy nem tudta túltenni magát rajta soha. (úgy hallottam, Elrond felesége is ezért hajózott Nyugatra)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250547 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Én olyant is hallottam, hogy ha egy tündét megerőszakolnak, meghal. Ez vajon igaz? (Állítólag a Prof mondta, és ezért kellett módosítania Eöl és Aredhel esetét is)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250529 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Tehát akkor a fea nem mehet Mandoshoz bármikor? Nme lehet olyan, hogy ez a test nélküli fea meggondolja magát, és mégiscsak elmegy Mandoshoz?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250479 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Fyra írta: Tehát fogalmazhatunk úgy is, hogy alaktalanul bóklásztak a világban.
De halványan úgy rémlik, mintha olvastam volna valami olyasmit, hogy az óvatlan élőket tudták bántani, sőt, akár a testüket is elvehették... de lehet, hogy keverem valamivel...

Én is erre gyanaxom. ;) A kísértő szellemek azok a tündék, akik a testük halála után visszautasították a Hívást Mandos csarnokaiba. Ezek aztán, ha az élők hagyják, megpróbálnak kapcsolatba kerülni velük és megszerezni a testüket, mivel nagyon vágynak új testre.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250442 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Fyra írta: A Morgoth's Ring-ben tette közzé Christopher Tolkien apja tanulmányát, melyben a professzor a tündék elhalványodásáról értekezik.


Na, az pont megvan, asszem újraolvasom (miután fél év utn került vissza hozzám :mrgreen: )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250440 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A Morgoth's Ring-ben tette közzé Christopher Tolkien apja tanulmányát, melyben a professzor a tündék elhalványodásáról értekezik.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250436 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ezt Tolkien milyen tanulmányban írja???

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250352 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
... ám a tanulmányban Tolkien leírja, hogy néhány tünde az elkerülhetetlen elhalványodás ellenére sem hagyta el Középföldét, s ők idóvel kísértő szellemekké váltak egykori lakhelyeiken. Ezek a szellemek néha érintkezésbe léptek emberekkel, akik boszorkányságot és nekromanciát gyakoroltak - hohó, veszélyben vagyok - , s ők esetleg azt is megengedték, hogy a szellemek hatalmukba kerítsék testüket.

Aha, megvan, tényleg, a Középfölde életre kel című könyvben.
Köszönöm.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250345 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A Középfölde életrekel-ben volt vmi ilyesmi, hogy elvehettték a testüket, meg hasonlók, már nemnagyon emlékszem rá...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.754 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére