Lothlórien - Tündék

Több
19 éve 4 hónapja #257261 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nekem tetszik. Sok hülyeséget ír mondjuk, de több okos dolgot.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257254 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hát egy enciklopédia miről szólhat? ;) Címszavakban megpróbál (A-Z-ig) bemutatni mindent. Én csak könyvesboltban láttam, de nem vettem meg. Pont az itt elhangzott negatív kritika miatt. :lol:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257251 Írta: Ereb Randir
Ereb Randir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
És miről szól??

Naergon idh-Rochirrim
Si mas i roch, a rochon? Mas i rom i thuiol?
Mas i thôl, i varf, a finnel gelair hiriol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257240 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ereb Randir írta: Igazatok volt: Melkor a tündékből torzította őket :D
Volt ott valami könyv, hogy A-z-ig, azt is Tolkien írta? Az milyen könyv?


Robert Foster Tolkien enciklopédiájára gondolsz? ;) Arról nagyon negatív vélemyén alakult ki egyesekben. Bennem nem, mert nem olvastam. :P

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257238 Írta: Ereb Randir
Ereb Randir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Igazatok volt: Melkor a tündékből torzította őket :D
Volt ott valami könyv, hogy A-z-ig, azt is Tolkien írta? Az milyen könyv?

Naergon idh-Rochirrim
Si mas i roch, a rochon? Mas i rom i thuiol?
Mas i thôl, i varf, a finnel gelair hiriol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257237 Írta: Ereb Randir
Ereb Randir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Már megyek is ;) ;)

Naergon idh-Rochirrim
Si mas i roch, a rochon? Mas i rom i thuiol?
Mas i thôl, i varf, a finnel gelair hiriol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257234 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ereb Randir írta: A Szilmarilokat még sajnos nem tudtam kiolvasni, de amint megszerzem utánanézek :) Én meg azt hittem ezt csak a filmben találták ki... Az orkok úgy szaporodnak mint az emberek??

Ismét csak azt tudom javasolni, hogy nézz be a Mordor, orkok topicba. Egy oldalt sem kell visszaolvasnod, és kapkodod a fejed, annyi véleményt olvashatsz a témáról. ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257231 Írta: Ereb Randir
Ereb Randir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A Szilmarilokat még sajnos nem tudtam kiolvasni, de amint megszerzem utánanézek :) Én meg azt hittem ezt csak a filmben találták ki... Az orkok úgy szaporodnak mint az emberek??

Naergon idh-Rochirrim
Si mas i roch, a rochon? Mas i rom i thuiol?
Mas i thôl, i varf, a finnel gelair hiriol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257227 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ereb Randir írta: Lenne egy kérdésem (bár lehet, hogy ki fogtok nevetni, mert gondolom nem igaz, de azért megkérdezem): tényleg a tündékből lettek az orkok???
A GyU három részében nem találtam, de a filmben ezt mondták..
Akkor itt mi at igaz?


Igen, a Szilmarilok írja.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257226 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ereb Randir írta: Lenne egy kérdésem (bár lehet, hogy ki fogtok nevetni, mert gondolom nem igaz, de azért megkérdezem): tényleg a tündékből lettek az orkok???
A GyU három részében nem találtam, de a filmben ezt mondták..
Akkor itt mi at igaz?

A Mordor-orkok topicban kilométer hosszú vitákat fogsz találni ebben a kérdéskörben. A filmben található állítást egyébként a Szilmarilokban találod meg. ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257224 Írta: Ereb Randir
Ereb Randir válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Lenne egy kérdésem (bár lehet, hogy ki fogtok nevetni, mert gondolom nem igaz, de azért megkérdezem): tényleg a tündékből lettek az orkok???
A GyU három részében nem találtam, de a filmben ezt mondták..
Akkor itt mi at igaz?

Naergon idh-Rochirrim
Si mas i roch, a rochon? Mas i rom i thuiol?
Mas i thôl, i varf, a finnel gelair hiriol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256197 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Alyr Arkhon írta: Igaz.
És akkor Thingol gaz bűnös volt?

Amikor Thingol Berent a Szilmarilokért küldte, azt nem mohóságból, hanem a lánya iránti féltékenységből tette. Álmában sem gondolta volna, hogy Beren sikerrel jár: az egyetlen célja az volt, hogy egyszer és mindenkorra eltávolítsa a felfuvalkodott halandót szeretett egy szem lánya közeléből.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256191 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Igaz.
És akkor Thingol gaz bűnös volt?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256163 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Én is kétségbe vonnám a párhuzamot. A Szilmarilok természetüknél fogva jók. Ha valaki "bűnös" vágyakozást érez irántuk, akkor a hiba az ő természetében keresendő, nem az Ékkövekben--valahogy úgy, ahogy Boromirnak mondják Lórienről, hogy ott csak az talál gonoszt, aki azt magával vitte oda. Így a Fëanor-fiakat saját esküjük hajszolta esztelen tettekbe, nem pedig a Szilmarilok maguk. A Gyűrű ezzel szemben csak bűnös vágyat kelthet, és kiforgathatja magából, de legalábbis gonoszságra csábítja a legtisztább lelket is. A Szilmarilokra ez nem igaz--hogy mást ne említsek, Beren és Lúthien teljességgel romlatlan maradt.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256112 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hogy pont olyan hatással lett volna, azt nem hinném... az addiktivitásuk okában az a nagy különbség, hogy Szauron a saját hatalmának egy részét kovácsolta bele az Egy Gyűrűbe, Feanor viszont csupán a Fák fényét a három Szilmarilba... más kérdés, hogy ez utóbbi már csak 'esztétikai értéke' miatt is tetszhetett annyira egyeseknek - no persze alkalomadtán az Esküvel súlyosbítva - , mint az Uralkodó Gyűrű az általad említett két félszerzetnek. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256053 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Meg egyébként is, a szilmaril olyan hatással volt a lényekre mint később a Gyűrű. Próbáld meg Gollamot rábeszélni hogy adja neked a Gyűrűt. Vagy akár Bilbót...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256025 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

olorin.papa írta:

Angwen írta: Szvsz Thingol egész uralkodása alatt Meliannál tartotta az eszét. Innentől kezdve az, hogy ő maga gyanakodott vagy a kedves felesége, majdnem mindegy. ;)

,

:? Az biztos! :(
Még akkor is, amikor az egyik szilmarilt kérte jegyajándékul Berentöl.
Legalább akkor szólhatott volna Melian, de akkor még élt a régi rend: asszonnynak csend a jussa. :D

Szvsz Melian volt olyan bölcs, hogy ne érzékeltesse Thingollal a fölényét. Hagyta, hadd játszon a férje. Ő igenis megmondta, hogy nem lesz jó vége, ha így folytatja, de a döntésbe nem szólt bele. ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255925 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Angwen írta: Szvsz Thingol egész uralkodása alatt Meliannál tartotta az eszét. Innentől kezdve az, hogy ő maga gyanakodott vagy a kedves felesége, majdnem mindegy. ;)

,

:? Az biztos! :(
Még akkor is, amikor az egyik szilmarilt kérte jegyajándékul Berentöl.
Legalább akkor szólhatott volna Melian, de akkor még élt a régi rend: asszonnynak csend a jussa. :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255909 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Phaedra/Namarie írta: Hát azért sajnos nem mindig. Pl. Nauglamír.


De. Akkor is nála tartotta, csak akkor már percekre sem kérte vissza.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255908 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hát azért sajnos nem mindig. Pl. Nauglamír.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255881 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szvsz Thingol egész uralkodása alatt Meliannál tartotta az eszét. Innentől kezdve az, hogy ő maga gyanakodott vagy a kedves felesége, majdnem mindegy. ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255864 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nekem valamiért pont úgy jött le, hogy hallott, hallott rosszakat róluk, de azt nem, hogy ők is benne lehetnének egy testvérmészárlásba. Sőt, Alqualonde híre elég sokára, majd 70 év múlva jutott el Thingolhoz. Melian figyelmeztette Thingolt, hogy óvakodjon Feanor fiaitól. Szerintem ha Melian nincs, thingol simán legyőzi a roszz érzést velük kapcsolatban, egész addig, míg rá nem döbben, mi újság valójában.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255807 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Phaedra/Namarie írta: Szerintem nem is célzott, hiszen a Fák pusztulásig mesélte el a történet. Viszont azt félig- meddig beismerte, hogy valami valóban nem stimmel. Melian látta, hogy valami nem stimmel velük, de Galadriel azt felelte, hogy Thingol tőle nem tud meg többet.
Viszont érdeksnek találom, hogy Thingol mintha főleg Finrodékat vádolta volna (akik az egyik koncepció szerint teljesen ártatlanok az testvérgyilkosságban) viszont a tényleges elkövetőkre nem is gondolt, sőt, mintha nem is igazán érdekelték volna a Feanor fiairól szóló hírek .

Nos, Fëanor fiait nem vonhatta felelősségre, mert nemigen tartotta velük a kapcsolatot--épp azért, mert már korábban is gyanakodott rájuk. A szóbeszéd pedig nyilván eltorzította az igazságot, és nem tett különbséget a különböző nemzetségek szerepe között. Aegnor épp azért vallott végül Fëanor fiaira, hogy magát és testvéreit tisztázza (Finrod pedig azért nem vonakodott tisztázni magát, hogy ne mártsa be a rokonait).

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255772 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
OFF: sorry, de meg kell jegyeznem és akár törölhetitek is

Vikil: a qvenyát qUenyának kell írni, a sindarit pedig sindariNnak.
Felegund neve is FelAgund.

Ha nem sértelek meg vele.

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255706 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem nem is célzott, hiszen a Fák pusztulásig mesélte el a történet. Viszont azt félig- meddig beismerte, hogy valami valóban nem stimmel. Melian látta, hogy valami nem stimmel velük, de Galadriel azt felelte, hogy Thingol tőle nem tud meg többet.
Viszont érdeksnek találom, hogy Thingol mintha főleg Finrodékat vádolta volna (akik az egyik koncepció szerint teljesen ártatlanok az testvérgyilkosságban) viszont a tényleges elkövetőkre nem is gondolt, sőt, mintha nem is igazán érdekelték volna a Feanor fiairól szóló hírek .

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255692 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Gerthan Celebgil írta: Én úgy emlékszem(bár már régen olvastam a Quenta Silmarilliont) hogy Melian Galadrielből szedte ki az infót, erre Doriathban megtiltották a quenya használatát.

Nem. Galadriel épp hogy csak célozgatott a dolgokra, és ezeket sem biztos, hogy Melian továbbmondta Thingolnak. A király fülébe eljutott a szóbeszéd mindenféle csúnya eseményekről, amiért aztán a Finarfin-fiakat vonta felelősségre, és végül Aegnor mondta el az igazat. ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255638 Írta: Gerthan Celebgil
Gerthan Celebgil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Én úgy emlékszem(bár már régen olvastam a Quenta Silmarilliont) hogy Melian Galadrielből szedte ki az infót, erre Doriathban megtiltották a quenya használatát.

Gerthan Celebgil, maethor Valnar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255383 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
OFF
[size=9:jn0lqz54]Tudom, hogy off lesz egy kicsit itt, de szeretnék középfölde topikokban is szólani ezzel kapcsolatban:

minden kedves jelentkező, vagy leendő jelentkező figyelmét felhívom arra a tényre, hogy már mindössze csak 8 nap van hátra a Nagy Nyári Tábor jelentkezési határidőig...

nehogy lemaradjon valaki azért mert kifutott az időből!


Azért írtam ezt ide, mert a tábor célja, hogy minél több olyan ember jöjjön el, akiket tényleg érdekel Tolkien, és az ő munkássága, Középfölde világa. Szeretnénk, ha minél több ilyen emberrel találkozhatnánk július 22-31-ig, és ezért jöttem a középföldés fórumokra ezzel a hirdetnivalóval.

Mindenkit szeretettel várunk, nem baj, ha még nem ismered a közösséget, akkot is jöhetsz, ha még nem vagy MTT-tag...

Remélem senkit sem zavartam meg ezzel a hozzászólással. A kérdéseket az MTT Nagy Nyári Tábor topikban tehetitek fel!

Üdvözlet a szervezők nevében!
Aeglos[/size]
/OFF

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254975 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Angwen írta:

Phaedra/Namarie írta: On:Honnnan kaphatta Thingol azt az infót, hogy a noldáknak vaj van a fején? (Alqualonde)

Mármint a pletykákra gondolsz? Hát, az egyik alattvalójától, akinek a legjobb barátja ott volt a Mered Aderthadon, és beszélt egy noldával, aki célozgatott rá, hogy történt valami, aztán később, mivel leveleztek, megírta pontosabban, és az unokatestvérének a felesége (akinek a bátyja nolda lányt vett el) szintén megerősítette... Szerintem valahogy így nézhetett ki. ;)
Egyébként pedig Meliantól már korábban is kapott egy sejtelmes megjegyzést azzal kapcsolatban, hogy nem egészen stimmel valami körülöttük. ;)


Jellemző.
Keresd a nőt...
:D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254974 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Vikil írta: Csak nam félsz Felegund? Nem harapok!! :D

Én viszont fogok harapni, ha így folytatod, kedves Vikil! :P :twisted: (A folytatást, ha szükségesnek tartod, rendezzük le priviben; ne offoljuk szét a topicot!)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.705 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére