Kérdések

Több
18 éve 8 hónapja #282676 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Kérdések
Üdvözletem!

A fő baj továbbra is az, hogy az Estates csakis sorrendben engedi lefordítani és kiadni a HoME-köteteket. Az első kettő már kijött Magyarországon, most a harmadik, a The Lays of Beleriand jönne, ami két jókora verses regét (a Narn i Hín Húrín-t és a Lay of Leithian-t, utóbbinak két változatát), továbbá egészen korai verseket, verstöredékeket tartalmaz. Garantált, hogy erre a legkisebb az érdeklődés, ezt nem csak akkor lehet tudni, ha már kiadtak valamit; ha a The Shaping of Middle-Earth-tel vagy a The Return of the Shadow-val úgymond "elő lehetne etetni" a közönséget, akkor megvennék a Lays-t is - így viszont aligha fogyna el, és nemigen találni kiadót, aki felvállalja ezt az anyagi kockázatot.
Gondolj bele: hány tagja van az MTT-nek? Nagyjából kétszáz, plusz a hivatalosan nem tag pártolók. Háromszáz. Kapaszkodj: nem lennének nagyon sokkal többen, akik megengednék maguknak, hogy három-négyezer forintot fizessenek ki kötetenkét egy olyan sorozatért, ami javarészt csak "unalmas" fejlődési folyamatokat mutat be, és a háttérvilágról közöl néhány extra információt.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282659 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Kérdések
1. Amit nem adnak ki, arra sosem tudjuk meg, mekkora lenne a kereslet. Először A Gyűrűk Uráról is azt gondolta a kiadó, hogy nem fog tetszeni az embereknek.

2. Természetesen, ha ki is adják a HoME köteteit magyarul, azt nem A GyU javított kiadása helyett kell kiadni, hanem mellette, és természetesen utána. A GyU mindenféleképpen elsőbbséget élvez, szerintem.

3. Alyr: a "fordítsd le te" nem megfelelő válasz, ha valaki megkérdezi, miért nem fordították még le ezt vagy azt. Ha mindenki azt mondaná, "add ki te", "csináld meg te", "fordítsd le te", az égvilágon semmi nem történne. Ha egy kiadó hajlandó lenne kiadni a HoME-t, akkor biztosan akadna vállalkozó a lefordítására.

4. Én ugyan tudom, mi az a HoME, és láttam is már az angol kiadását, bár nem olvastam, mivel ennyire nem tudok angolul. Nem várhatjuk el azonban, hogy mindenki tudja, hogy mi ez, és lássa az angol eredetijét, és ha már megvette külföldön, mivel itthon nem (vagy csak alig) lehet kapni, aztán olvasta, hiszen Magyarországon mindenkinek felsőfokúja van angolból, aztán pedig mérlegelte, hogy vajon megérné-e a kiadóknak egy ilyen mű kiadása, akkor végül úgy döntsön, hogy ő is sürgetni fogja a HoME magyar kiadását. Általában azért sürgetik, mert meg szeretnék ismerni és el szeretnék olvasni. Ha el tudnák olvasni angolul, nem is lenne szükség a lefordítására.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282626 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Kérdések
:wink:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282545 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
Alyr: abba bele kell nyugodni, hogy a legtöbben úgy sürgetik a HoME azonnali és teljes kiadását, hogy életükben láttak volna egyetlen kötetet és tudnák, mit tartalmaz valójában...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282539 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta:

Lugdús írta: Akkor szerintem ezeknek a leforditását kéne sürgetni nem pedig a javitott változatok kiadását. :wink:
De Én a History of Middle-earth sorozatra gondolok. Ezekre gondoltam h ezek uj történetek, mer akkor ezerrel kéne lefeleforditani öket! Ja és a HoME az minek a röviditése?
És meg egy kérdés: a Tolkien levelei az miröl szól? Ez egy olyan hogyishivják... Ja megvan, episztola? :)


Szerinted mekkora kereslet volna a HoME-re?
Más részről pedig fordítsd le nyugodtan, biztosan értékelni fogjuk. ;)

Tolkien levelei pedig - meglepő módon - Tolkien levelei. Valaki írt neki levelt, ő pedig válaszolt rá.


Oké oké nem kell letolni! Ez a topic azér van h kérdezzünk h okosabbak legyünk, és én kérdeztem. Nem olvastad el jól a hozzászólásomat mert hozátettem akkor kellene kiadni hogyha ezek uj történetek!
Ja és Ulmo: Köszi a magyarázatot!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282515 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Lugdús írta:

Ulmo írta:

Lugdús írta: Azt szeretném megkérdezni h a tolkien.co.uk-on van rengeteg könyv és ezek magyaro.-on nem jelentek még meg?
És ezek teljesen új könyvek? Szal rengeteg uj történet, információ van bennük? Vagy csak a meglévö müvekre épülö filozófálás?


Az itthon megjelent Tolkien-művek listája itt található: klikk ide

Ezeken kívül megjelent a Carpenter-féle életrajz, valamikor megjelenik a Szörnyek és ítészek (Monsters and Critics), tervbe van véve a HoME sorozat és Tolkien levelei (Letters of J.R.R Tolkien) fordítása.


Akkor szerintem ezeknek a leforditását kéne sürgetni nem pedig a javitott változatok kiadását. :wink:
De Én a History of Middle-earth sorozatra gondolok. Ezekre gondoltam h ezek uj történetek, mer akkor ezerrel kéne lefeleforditani öket! Ja és a HoME az minek a röviditése?
És meg egy kérdés: a Tolkien levelei az miröl szól? Ez egy olyan hogyishivják... Ja megvan, episztola? :)


Hogy pontosabban fogalmazzak: az Elveszett Mesék Könyve valójában a HoME sorozat első két kötete. Ez nem új történet, hanem a Szilmarilok történetének nagyon korai változata (még 1916 tájáról).
Máshol már volt róla szó, hogy az MTT győzködi a kiadókat arról, hogy meg kellene jelentetni a HoME maradék 10+1 kötetét is. A gond az, hogy ez a sorozat az eddig ismert történetek (Gy.U., Szilmarilok) kialakulását mutatja be, korábbi szövegváltozatokkal, térképvázlatokkal, és soksok szerkesztői jegyzettel. Nem-rajongók számára kifejezetten unalmas olvasmány, ezért nem tudni, mekkora lenne iránta a kereslet. Továbbá ezt a sorozatot csak megfelelő sorrendben engedi kiadni a jogtulajdonos (vagyis összevissza nem lehet), és pont a harmadik kötet az, amire valószínűleg a legkisebb lenne a kereslet: a Lays of Beleriand ugyanis versekből áll, a Szilmarilok nagyobb sztorijait verses fomában tartalmazza. Eléggé rizikós vállalkozás egy ilyet kiadni Magyarországon, és egyelőre nem tudni, melyik kiadó vállalja fel ezt a kockázatot.
A Letters os J.R.R. Tolkien valóban az író levelezése. Válogatott, szerkesztett formában olvashatók a levelei, amiket a kiadójának, a rajongóinak, vagy épp a családtagjainak írt. Néha olyan infok is előfordulnak a levelekben, amiket sehol máshol nem lehet megtalálni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282511 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Lugdús írta: Akkor szerintem ezeknek a leforditását kéne sürgetni nem pedig a javitott változatok kiadását. :wink:
De Én a History of Middle-earth sorozatra gondolok. Ezekre gondoltam h ezek uj történetek, mer akkor ezerrel kéne lefeleforditani öket! Ja és a HoME az minek a röviditése?
És meg egy kérdés: a Tolkien levelei az miröl szól? Ez egy olyan hogyishivják... Ja megvan, episztola? :)


Szerinted mekkora kereslet volna a HoME-re?
Más részről pedig fordítsd le nyugodtan, biztosan értékelni fogjuk. ;)

Tolkien levelei pedig - meglepő módon - Tolkien levelei. Valaki írt neki levelt, ő pedig válaszolt rá.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282499 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Kérdések
HoME = History of Middle-Earth

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282498 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta:

Lugdús írta: Azt szeretném megkérdezni h a tolkien.co.uk-on van rengeteg könyv és ezek magyaro.-on nem jelentek még meg?
És ezek teljesen új könyvek? Szal rengeteg uj történet, információ van bennük? Vagy csak a meglévö müvekre épülö filozófálás?


Az itthon megjelent Tolkien-művek listája itt található: klikk ide

Ezeken kívül megjelent a Carpenter-féle életrajz, valamikor megjelenik a Szörnyek és ítészek (Monsters and Critics), tervbe van véve a HoME sorozat és Tolkien levelei (Letters of J.R.R Tolkien) fordítása.


Akkor szerintem ezeknek a leforditását kéne sürgetni nem pedig a javitott változatok kiadását. :wink:
De Én a History of Middle-earth sorozatra gondolok. Ezekre gondoltam h ezek uj történetek, mer akkor ezerrel kéne lefeleforditani öket! Ja és a HoME az minek a röviditése?
És meg egy kérdés: a Tolkien levelei az miröl szól? Ez egy olyan hogyishivják... Ja megvan, episztola? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282472 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Lugdús írta: Azt szeretném megkérdezni h a tolkien.co.uk-on van rengeteg könyv és ezek magyaro.-on nem jelentek még meg?
És ezek teljesen új könyvek? Szal rengeteg uj történet, információ van bennük? Vagy csak a meglévö müvekre épülö filozófálás?


Az itthon megjelent Tolkien-művek listája itt található: klikk ide

Ezeken kívül megjelent a Carpenter-féle életrajz, valamikor megjelenik a Szörnyek és ítészek (Monsters and Critics), tervbe van véve a HoME sorozat és Tolkien levelei (Letters of J.R.R Tolkien) fordítása.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282439 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Kérdések
Azt szeretném megkérdezni h a tolkien.co.uk-on van rengeteg könyv és ezek magyaro.-on nem jelentek még meg?
És ezek teljesen új könyvek? Szal rengeteg uj történet, információ van bennük? Vagy csak a meglévö müvekre épülö filozófálás?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282416 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Kérdések
hálás köszönet... :idea:

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282412 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta:

Elendin Nimnáró írta:

Annedun írta: bocs, egy új kérdés:
Tolkien a Gondoljrámvirágot így, szószerint írta, vagy Gönc fantáziájának köszönhetjük a nevet?
[size=9:2d2e0s5g](bocs, de nem tudok angolul)[/size] :oops:


A könyvben legjobb emlékezetem szerint nincs ilyen virág említve.Ez csak a filmben szerepel.(Amit az MTT segítségével szinkronizáltak)Szóval lehet,hogy tévedek...


A symbelmine van említve a könyvben is.
Ha jól emlékszem gondoljrámvirágként is.


No és persze mint alfirin és uilos.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282377 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta: A symbelmine van említve a könyvben is.
Ha jól emlékszem gondoljrámvirágként is.

Bizony, az angol verzióban pedig evermind, ami gyakorlatilag a simbelmynë szó szerinti fordítása.
(Egyébként a filmbeli megjelenítése is egybevág Tolkien leírásával, mivel Tolkien az anemónához hasonló virágként jellemzi.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282347 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Elendin Nimnáró írta:

Annedun írta: bocs, egy új kérdés:
Tolkien a Gondoljrámvirágot így, szószerint írta, vagy Gönc fantáziájának köszönhetjük a nevet?
[size=9:18hnhfg0](bocs, de nem tudok angolul)[/size] :oops:


A könyvben legjobb emlékezetem szerint nincs ilyen virág említve.Ez csak a filmben szerepel.(Amit az MTT segítségével szinkronizáltak)Szóval lehet,hogy tévedek...


A symbelmine van említve a könyvben is.
Ha jól emlékszem gondoljrámvirágként is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282345 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Elendin Nimnáró írta:

Annedun írta: bocs, egy új kérdés:
Tolkien a Gondoljrámvirágot így, szószerint írta, vagy Gönc fantáziájának köszönhetjük a nevet?
[size=9:2ju25f8l](bocs, de nem tudok angolul)[/size] :oops:


A könyvben legjobb emlékezetem szerint nincs ilyen virág említve.Ez csak a filmben szerepel.(Amit az MTT segítségével szinkronizáltak)Szóval lehet,hogy tévedek...


nem egészen, mert van a egy virág, ami kifejezetten Rohanban jellemző, és a funkciója ez.
A fordító nem Gönc, hanem Göncz. :wink:

A könyvben a virág neve nem angolul, hanem rohír nyelven szerepel.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282340 Írta: Elendin Nimnáró
Elendin Nimnáró válaszolt a következő témában: Kérdések

Annedun írta: bocs, egy új kérdés:
Tolkien a Gondoljrámvirágot így, szószerint írta, vagy Gönc fantáziájának köszönhetjük a nevet?
[size=9:azadoery](bocs, de nem tudok angolul)[/size] :oops:


A könyvben legjobb emlékezetem szerint nincs ilyen virág említve.Ez csak a filmben szerepel.(Amit az MTT segítségével szinkronizáltak)Szóval lehet,hogy tévedek...

Elendin Nimnáró/Ithilsil
Mors quid sit, rogitas, si scirem,mortuus essem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282324 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Ben Kenobi írta:

Missy írta: én olyan polipfélének néztem..

A film nem ugyanaz, mint a könyv. ;) Mi itten a könyvre koncentrálunk. :) Szerintem valami ősi lény volt, talán még Morgoth szolgája, vagy Szauron szerezte valahonnat. :)


A könyvben csak csápok nyúltak Frodó felé, mindegyik végén három "ujj" volt. Ott nem jelent meg a felszínen.

Valószínüleg még Morgoth hozta létre valamikor a tündék jövetele előtt, talán hogy a vizeket is az uralma alá hajtsa, és lehet Ulmó hatalma és szolgái kergették mélyen a föld alá.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282306 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Kérdések
bocs, egy új kérdés:
Tolkien a Gondoljrámvirágot így, szószerint írta, vagy Gönc fantáziájának köszönhetjük a nevet?
[size=9:kctz6rj5](bocs, de nem tudok angolul)[/size] :oops:

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282273 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Kérdések
pardon, hirtelen a film ugrott be. az a gond, hogy sokszor összekeverem 1 kicsit a 2-őt. :?

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282271 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Kérdések

Missy írta: én olyan polipfélének néztem..

A film nem ugyanaz, mint a könyv. ;) Mi itten a könyvre koncentrálunk. :) Szerintem valami ősi lény volt, talán még Morgoth szolgája, vagy Szauron szerezte valahonnat. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282269 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Kérdések
én olyan polipfélének néztem..

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282268 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések

mamilan írta: meg tudjátok mondani, milyen lény az a tavi szörny Moria bányája elött??


Ez egy jó kérdés, de ha visszaolvasol, akkor már volt róla szó. Nem biztos, hogy ebben a topikban, nézd meg a Mória topikot is. ;) De nekem úgy rémlik, hogy itt volt terítéken a téma.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282267 Írta: Melda
Melda válaszolt a következő témában: Kérdések
meg tudjátok mondani, milyen lény az a tavi szörny Moria bányája elött??

Marinov Milán

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282164 Írta: Elendin Nimnáró
Elendin Nimnáró válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta: Elendin Nimnáró: Hiba volt leírni, hogy van nálatok a suliban Elveszett Mesék, az ugyanis nagyon hiánycikk... :)


Nem a sulinkban,hanem a nagykönyvtárban.A nagykanizsai könyvtárban.Nem volt hiba szerintem,könyvtárak közötti kölcsönzéssel elvileg elérhető bárkinek.

Elendin Nimnáró/Ithilsil
Mors quid sit, rogitas, si scirem,mortuus essem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281904 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

A Szürke Zarándok írta:

4. Arathorn írta: Hali!nem tom jó topicot választottam e de a lényeg:a filmben mikor lothlórien-be vannak(1. rész) gimli a tündék udavariasságával nincs megelégedve és mondd valamit törp nyelven amire mondja Aragorn,hogy ez nem voolt valami udvarias!Nem tudjátok mit mondd?


Bocs, hogy egy régi hozzászólást szedek elő, de ezzel a résszel van egy kis bajom. Ugyanis, ha jól hallottam, a törpök nem igen tanítják meg a nyelvüket másoknak, hanem azt csak ők használják maguk között. Néha még olyat is hallottam, hogy afféle titkos nyelv. Nem tudom igaz-e. De azt semmiképp sem hinném, hogy Aragorn tudna khuzdul nyelven.


Hát igen, ez igaz, halvány gőzöm sincs, honnan tudhatta ezt Aragorn, hacsak nem valami nagyon bevett törp káromkodás, amit a törp kereskedők használnak ha defektet kap a szekerük.
Utóbbi esetben viszont a tündék is ismerhették, hiszen valamennyire ők is kereskedtek a törpökkel a Másodkorban és talán a Harmadkorban is.

Más:
A HoME nem regénysorozat, az tulajdonképpen gyűjteménye mindannak amit Tolkien valaha is leírt Középföldéről, viszonlag kevés az összefüggő befejezett történet benne.
Olyan, mint a Gyűrű keresése, csak - per pillanat - angolul.


Elendin Nimnáró: Hiba volt leírni, hogy van nálatok a suliban Elveszett Mesék, az ugyanis nagyon hiánycikk... :)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281900 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Kérdések

4. Arathorn írta: Hali!nem tom jó topicot választottam e de a lényeg:a filmben mikor lothlórien-be vannak(1. rész) gimli a tündék udavariasságával nincs megelégedve és mondd valamit törp nyelven amire mondja Aragorn,hogy ez nem voolt valami udvarias!Nem tudjátok mit mondd?


Bocs, hogy egy régi hozzászólást szedek elő, de ezzel a résszel van egy kis bajom. Ugyanis, ha jól hallottam, a törpök nem igen tanítják meg a nyelvüket másoknak, hanem azt csak ők használják maguk között. Néha még olyat is hallottam, hogy afféle titkos nyelv. Nem tudom igaz-e. De azt semmiképp sem hinném, hogy Aragorn tudna khuzdul nyelven.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281892 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Bármilyen címnek nagyon örülök, eddig sehol sem találtam. :? Mindenhol csak az angol változatot. Az angol tudásom pedig sajna hagy kívánni valót maga után. De legalább megvan az ok amiért érdemes megtanulni. :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281883 Írta: Elendin Nimnáró
Elendin Nimnáró válaszolt a következő témában: Kérdések
Nálunk könyvtárban 3 -3 példány van mindegyikből.Sőt az elveszett mesék első könyvéből nekem is van egy példányom.Meg érdemes netpiacokon keresni,múltkor láttam mind a két kötetét,de még mindig csak az első kötetnél tartok,elég nehéz a nyelvezete szerintem,meg időm sem volt rá.Ha akarod megadok két oldalt,ahol meg lehet nézni,hátha.Szoktak lenni Tolkien könyvek.Mondjuk viszonylag drágák.De többször árulták már,mondjuk legtöbbször,csak az első kötetet.

Elendin Nimnáró/Ithilsil
Mors quid sit, rogitas, si scirem,mortuus essem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281881 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Ecthelion írta:

Elendin Nimnáró írta: Amúgy mi az a HOME?


A History of Middle-earth c. 12 kötetes regénysorozat, melyet Christopher Tolkien szerkesztett. Sajnos csak az első két kötetet adták ki magyarul, ez az Elveszett Mesék Könyve, melyre jó magam is vadászok, csak sehol nem találom a neten, ahol meglehetne rendelni. :(


Én meg tudom szerezni, egyenlőre csak az első van meg, de jön a második is

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.260 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére