Kérdések

Több
18 éve 8 hónapja #280793 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Kérdések
ha jól emlékszünk 8O

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280791 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések

Annedun írta: Elros meg az ember létet választotta, nem??
mintha így lenne, ha jól emléxem...


Igen. És az ő leszármazottai lettek Númenor és Gondor királyai. Ha jól emlékszem :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280787 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Kérdések
Elros meg az ember létet választotta, nem??
mintha így lenne, ha jól emléxem...

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280719 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Kérdések

Alcarcalimo írta: Elendil Gil-galaddal együtt meghalt az Utolsó Szövetség idején, Sauron keze által...
Nem Earendilre gondolsz? Az már okésabb, ám ő féltünde volt...

Dede, rá. Már javítottam is (elgépelés). ;) Én úgy emlékszem, a fiai választhattak a tünde- és az emberlét között, és Elrond, ill. gyermekei voltak féltündék. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280718 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Kérdések
Elendil Gil-galaddal együtt meghalt az Utolsó Szövetség idején, Sauron keze által...
Nem Earendilre gondolsz? Az már okésabb, ám ő féltünde volt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280715 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Kérdések

Alcarcalimo írta:

Melyanna írta: Sziasztok,

segítséget kérek szépen! Ugye Beren az egyetlen ember, aki megkapta a halhatatlanságot?

Köszönöm előre a gyors választ :oops:

Nem. Beren meghalt: kétszer is, ám engedélyt kapott arra, hogy visszatérhessen. Másodszor is meghalt, kedvesével együtt, a tünde Lúthien Tinúviellel (Thingol és a Te lányod volt, :D DD)
Ha jól tudom, Tuor volt az, akit a tündék közé soroltak.

Tuor és főképpen Earendil, ha jól emlékszem. ;)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280714 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Kérdések

Alcarcalimo írta:

Melyanna írta: Sziasztok,

segítséget kérek szépen! Ugye Beren az egyetlen ember, aki megkapta a halhatatlanságot?

Köszönöm előre a gyors választ :oops:

Nem. Beren meghalt: kétszer is, ám engedélyt kapott arra, hogy visszatérhessen. Másodszor is meghalt, kedvesével együtt, a tünde Lúthien Tinúviellel (Thingol és a Te lányod volt, :D DD)
Ha jól tudom, Tuor volt az, akit a tündék közé soroltak.


Köszönet és hála, ebben nem voltam biztos :D
(mármint nem a lúthienes sztoriban, hanem Tuorban :o )

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280712 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Kérdések

Melyanna írta: Sziasztok,

segítséget kérek szépen! Ugye Beren az egyetlen ember, aki megkapta a halhatatlanságot?

Köszönöm előre a gyors választ :oops:

Nem. Beren meghalt: kétszer is, ám engedélyt kapott arra, hogy visszatérhessen. Másodszor is meghalt, kedvesével együtt, a tünde Lúthien Tinúviellel (Thingol és a Te lányod volt, :D DD)
Ha jól tudom, Tuor volt az, akit a tündék közé soroltak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280711 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok,

segítséget kérek szépen! Ugye Beren az egyetlen ember, aki megkapta a halhatatlanságot?

Köszönöm előre a gyors választ :oops:

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280710 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Kérdések
Na jó, hát nem Thranduil pókjai, hanem a birodalmának a pókjai,a birodalmában a pókok, vagy akkor az erdejében a pókok, na. :)
Nekem mindenestere furcsa lenne, ha a filmbéli gyűrűkurától eltérő lenne mondjuk ábrázolásban a kultúra, a ruhák, a hajviselet..stb

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280709 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Kérdések
ne haragudjatok, de én tényleg nem így képzeltem el...
mondjuk a GYU sztem kifejezetten az a könyv, amit nem lehet így megfilmesíteni.

és akkor is... :)

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280708 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések

Missy írta: Horrorfilmes? 8O

Az orkok miatt? De ha Gollamra gondolsz, hát csak úgy megjegyzem, ha mosolyog hasonlít a nagynénémre...

De most gondolj bele. szerintem a Babóban sem nézhetnek ki valami fényesen a manók, meg thranduil pókjai...


Tudtommal azok nem Thranduil pókjai voltak. ;)
Amugy szerintem nem horrorfilmes, ha már itt tartunk (mondjuk nem tudom ez mennyire ehhez a topichoz tartozik).

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280706 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Kérdések
Horrorfilmes? 8O

Az orkok miatt? De ha Gollamra gondolsz, hát csak úgy megjegyzem, ha mosolyog hasonlít a nagynénémre...

De most gondolj bele. szerintem a Babóban sem nézhetnek ki valami fényesen a manók, meg thranduil pókjai...

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280696 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Kérdések
örülök, hogy nem PJ-nél van a jog...
hogy is mondjam, a GYU-n meglátszik, hogy horrorfilmes...
na, mindegy, ez már nem ide tartozik

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280668 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Kérdések
pontosabban várunk..várUNK.. VÁRUNK :cry: :wink: ugye?

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280663 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Randír írta: Lehet hogy ez semmit nem jelent, de nekem megvan az előzetese és ott 2006 Dec. 19-re ígérik a filmet, ezenkívül leírja a szereplőket is.


az az előzetes majd' mindenkinek megvan itt. :wink: egy jól sikerült rajongói alkotás... :D

még egypár évig várni kell, mert akkor jár le a jog.
Tudtommal a filmesítés joga már a Miramaxnál van, de valami kiadói jogra még várni kell, ami nemsokat ér, mert nem enged filmesítést, :D
Vagyis várok... várok... várok...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280661 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta:

Ery írta:

Missy írta: Sziasztok!

Nem nagyon ide kapcsolódik, de nem tudjátok véletlenül, hogy Jakson akkor most leforgatja A babót?


Most a King-Kong után biztos pihen egy keveset. Úgy emlékszem, hogy A babó megfilmesítési joga még nincs eladva.
Reménykedünk, hogy megcsinálja. Bár ezügyben már született néhány ellentmondásos nyilatkozat.


A Hobbit megfilmesítési joga tudtommal az MGMnél van.


Lehet hogy ez semmit nem jelent, de nekem megvan az előzetese és ott 2006 Dec. 19-re ígérik a filmet, ezenkívül leírja a szereplőket is.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280656 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Ery írta:

Missy írta: Sziasztok!

Nem nagyon ide kapcsolódik, de nem tudjátok véletlenül, hogy Jakson akkor most leforgatja A babót?


Most a King-Kong után biztos pihen egy keveset. Úgy emlékszem, hogy A babó megfilmesítési joga még nincs eladva.
Reménykedünk, hogy megcsinálja. Bár ezügyben már született néhány ellentmondásos nyilatkozat.


A Hobbit megfilmesítési joga tudtommal az MGMnél van.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280645 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Kérdések

Missy írta: Sziasztok!

Nem nagyon ide kapcsolódik, de nem tudjátok véletlenül, hogy Jakson akkor most leforgatja A babót?


Most a King-Kong után biztos pihen egy keveset. Úgy emlékszem, hogy A babó megfilmesítési joga még nincs eladva.
Reménykedünk, hogy megcsinálja. Bár ezügyben már született néhány ellentmondásos nyilatkozat.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280639 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Nem nagyon ide kapcsolódik, de nem tudjátok véletlenül, hogy Jakson akkor most leforgatja A babót?

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280597 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta: Az említett jegyzetet én is olvastam de nem emlékeztem.
UI: Az előző hozzászólást picit át kellett szabnom. Tartózkodjunk a relációs jel/kacsacsőr alkalmazásától, mert az egyik oldal felé mutató ilyen megduplázza a hozzászólást.

Köfike a segítséget. Nem tudtam mi a lócintányér van.

Egyébbként nagyon érdekes ez a rész (is):"Az éored létszámát sehol sem határozták meg pontosan, de a kifejezés Rohanban kizárólag háborúra edzett lovasokra utalt; zsoldban álló, ideiglenes vagy állandó katonákra a Királyi Seregben."

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280595 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
Az említett jegyzetet én is olvastam de nem emlékeztem.

UI: Az előző hozzászólást picit át kellett szabnom. Tartózkodjunk a relációs jel/kacsacsőr alkalmazásától, mert az egyik oldal felé mutató ilyen megduplázza a hozzászólást.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280574 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Kérdések
A Gyűrű Keresése 261-262:
36.
Egy másik jegyzet, amely a rohírok szervezettségét mutatja be, ezt írja: "Az éored létszámát sehol sem határozták meg pontosan, de a kifejezés Rohanban kizárólag háborúra edzett lovasokra utalt; zsoldban álló, ideiglenes vagy állandó katonákra a Királyi Seregben. Minden nagyobb létszámú hadtestet, amely ezekből a férfiakból állt, éorednek neveztek, akár gyakorlatozni, akár harcolni lovagolt ki az egység. Amikor azonban Folcwine király száz évvel a Gyűrűháború előtt átszervezte a rohír hadat, egy teljes éored harcrend legkevesebb százhúsz emberből állt (a fővezért is beleértve), s ez volt a Lovasvég Összes Seregeinek egy százada ( nem számolva a királyi udvarét). [ Az az éored, amellyel Éored ((?)Éomer?) vette üldözőbe az orkokat A Két torony III. fejezetében, százhúsz lovasból állt: Legolas a távolból százötöt számolt össze, Éomer pedig később említette, hogy az orkokkal való összecsapásuk során elveszítették tizenöt emberüket.]
Az összes sereg egy időben természetesen soha nem vonult hadba Lovasvég határain túl, de semmi kétség Théoden kijelentése (A Király visszatér, V. 3.), mely szerint veszély esetén tízezer lovast küldött volna az ellenségre, nem megalapozatlan. A rohírok száma Folcwine ideje óta egyre csak nőtt, és a Szarumán támadása előtt lefolytatott mustra minden bizonnyal több, mint húszezer lovast számlált volna, így hát Rohant nem kellett megfosztani minden védőjétől. Théoden végül a sietős mustra és a keletről meg északról fenyegető veszedelem közepette mindössze hatezer lándzsát indított útnak, mégis, Éorl útja óta ez volt a rohírok legnagyobb feljegyzett kilovaglása." ...

36.

According to a note on the ordering of the Rohirrim, the éored "had no precisely fixed number, but in Rohan it
was only applied to Riders, fully trained for war: men serving for a term, or in some cases permanently, in the
King's Host. Any considerable body of such men, riding as a unit in exercise or on service, was called an éored.
But after the recovery of the Rohirrim and the reorganization of their forces in the days of King Folcwine, a
hundred years before the War of the Ring, a 'full éored' in battle order was reckoned to contain not less than 120
men (including the Captain), and to be one hundredth part of the Full Muster of the Riders of the Mark, not
including those of the King's Household. [The éored with which Éomer pursued the Orcs, The Two Towers III 2,
had 120 Riders: Legolas counted 105 when they were far away, and Éomer said that fifteen men had been lost in
battle with the Orcs.] No such host, of course, had ever ridden all together to war beyond the Mark; but
Théoden's claim that he might, in this great peril, have led out an expedition of ten thousand Riders (The Return
of the King V 3) was no doubt justified. The Rohirrim had increased since the days of Folcwine, and before the
attacks of Saruman a Full Muster would probably have produced many more than twelve thousand Riders, so
that Rohan would not have been denuded entirely of trained defenders. In the event, owing to losses in the
western war, the hastiness of the Muster, and the threat from North and East, Théoden only led out a host of
some six thousand spears, though this was still the greatest riding of the Rohirrim that was recorded since the
coming of Eorl."...

Elég érdekes kérdéseket vett fel a Rohírokkal kapcsolatban.

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280494 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Ardeth írta: Hát az eddigi válaszok nem igen győztek meg.
A probléma eleve ott kezdődik,hogy a teljes rohir haderő nem 12 ezer fő volt. A gyűrűkeresése több mint 20 ezer lovast emleget egy esetleges seregszemle során...


Biztosan huszat?
Théoden, a hatezer lovas láttán mondta, hogy ennek dupláját küldhetné ha Szarumán nem volna.

Daeron: Az éorednek csak a minimum létszáma volt meghatározva 120 főben, a maximum nem. Így hiába tudnánk hány éoredből állt az éohere.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280489 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Kérdések
Hát az eddigi válaszok nem igen győztek meg.
A probléma eleve ott kezdődik,hogy a teljes rohir haderő nem 12 ezer fő volt. A gyűrűkeresése több mint 20 ezer lovast emleget egy esetleges seregszemle során...

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280426 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Kérdések
Én arra gondoltam, hogy nincs-e leírva valahol, hogy hány éored-ből állt a hadsereg s mivel Éomer éoredjének létszámát tudjuk (asszem), ezért meg lehetne saccolni.
Mellesleg az sem mindegy , hogy mikor. Szerimtem a Gyűrűháború idején mindenkit harcba szólítottak a Helm-szurdokhoz, de például egyébként sztem csak lovasságot küldtek máshová harcolni. NEM?

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280380 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések
Valamiféle hasonlóságot mutat (csak a nomádság, illetve a hadsereg felállításával kapcsolatban a rohírok a honfoglalás kori magyarokkal.
Akik a honfoglaláskor mintegy 2-400000 főt tettek ki.
A kalandozások korában, 8-12000 fős csapatok támadtak, és ez csak a népesség negyedét érintette, és ha mondjuk akkoriban a népesség 400000 fő, ennek negyede állított ki akkora sereget, amekkorára Theoden számított, egy teljes mozgósításkor, akkor számításaim szerint a lovasurak össz népessége 60-100000 fő.
:oops: szvsz

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280313 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: Kérdések
Az, hogy ókor vagy középkor ebből a szempontból teljesen mindegy. Ugyanis demográfiailag (nem-kor) nem mutattak akkora különbséget (még a rómaiaknál sem különbözött annyira). Elvileg a magasabb halálozás miatt 18 éven aluliak elég nagy hányadát tették a népességnek (legalább 1/3-át) A maradék, kevesebb, mint 2/3, mondjuk fele nő, fele férfi. A 12.000-es létszám félig béke beli, csak a megfelelő korosztályt tartalmazza., így a férfi lakosság csak kis részét teszi ki. Bár így végig gondolva, így se nagyon jön ki 200.000 ezer főnél több. Szegények, nem voltak valami sokan...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280307 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Kérdések
Sztem azér nem voltak olyan sokan a Rohaniak.
Ez nem a mi valós kozépkorunkban játszódik, igy sztem nem voltak többen 200e embernél. Ezek a rohaniak szerették a hazájukat és készek voltak érte harcolni! Igy kb 16-80 éves kor közöttiek be is álltak!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280298 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Kérdések
Hálás lennék, ha valaki válaszolna. Nem szórakozásból kérdeztem, fanfichez kell. Nam? Te jól ismered őket...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.987 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére