Kérdések

Több
18 éve 10 hónapja #276273 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Megkérnék MINDENKIT, hogy az alábbi témát fejezzük be. Ha továbbra sem sikerült megbeszélni a dolgokat, folytassátok priviben. Köszi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276254 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Kérdések
Hát, mivel a negyedkorban kezdődött az ókor, ezért szerintem, Tolkien világában elefánt, zsiráf, bróker, jegyellenőr, galamb, zseblámpa és mozgólépcső (Mines Arnor-ba jól jöhet egy) is van, csak vissza kéne vinni az időbe. De ez már elvont hülyeség.
Fehér Bálna, te olyan vagy, mint egy kislány, akinek kedvenc szereplője meghalt a kedvenc japán rajzfilmsorozatában, de te csak azért is bebizonyítod hogy mégsem (bocs)......

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276222 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Kérdések
Mellesleg ha összesen egy darab unikornis létezett volna, bár ez fajfenntartás szepontjából igen szomorú, akkor vajon miért ne ítélte volna Tolkien arra érdemesnek hogy legalább egy pár szót ejtsen róla? ha csak azért nem mert valóban nem létezett.
Teremthetsz új világot amit olyan lényekel népesítesz be amilyenek neked teszenek, de egy megalkotott és lezárt világot nem kell cifrázni.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276219 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések
Lehet, hogy kedves Fehérbálna barátunk, egy csatában vesztes Rhun-földi vadtulkot látott, amely elvesztette az e3gyik szarvát, és azt nézte Unikornisnak. :D
Vagy egyszerűen csak cukkolni próbál bennünket :x

Maglorral tényleg nem tudom mi történhetett, de ha szimpi neked, még mindig ott dalolhat bánatosan a tenger partján...
De ha úgy vesszük, akkor beleriandi tengerbe vetette a szilmarilt, és amikor azt elnyelte a tenger, ő is odaveszett. Én ezt tartom elképzelhetőbbnek :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276183 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Kérdések
Nekem Maglorról lenne kérdésem. A HoME-ból sem derül ki bővebb a sorsáról, mint a Szilben? Ha igen, valaki legyen oly jó és ÍRJA IDE pár mondatban. Ha nem, esetleges tippek? Még ma is a tengernél bolyong? Elhalványult? Belehalt a bánatba? Start fejest dobott? Egyéb? :twisted: (Fanfichez kell, amit hamarosan befejezek, és tudni akarom, mit csináljak vele...)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276157 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

FehérBálna írta: Attól, hogy Tolkien nem írt róluk, még ott élnek. És igen, abban a világban!! És nem írhatott Unikornisokról, mert csak egy van belőle. :bill1:


Kedves Fehér Bálna.
Középföldét Tolkien teremtette meg elejétől végéig, a legkisebb kavicstól a legnagyobb hegységig.
Viszont ez sajnos együtt jár azzal, hogy amiről ő nem ír konkrét vagy kevéssé konkrét formában, (főleg ha az olyan különleges dolog, mint egy unikornis) az abban a világban nem létezik.

Nagyon érdekes hogy kitaláltál magadnak Középföldére egy Yienna nevű unikornist, de egyrészt nem várhatod el, hogy úgy tekintsük mint Tolkien világának részét, másrészt azt főleg nem várhatod el, hogy a Középföldén csak számodra létező unikornisról mi keressünk neked képeket.

Egyszerűbben:
Középföldén nincsen unikornis, egy fél se, akkor sem ha a fejed tetejére állsz.
Mindazonáltal te magadnak odateremthetsz egyet, de akkor az már nem Középfölde lesz hanem a saját fan fiction világod.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276156 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Kérdések

FehérBálna írta: De tényleg ott van. Csak legfeljebb nehezen észrevehető. És mi bajod az emotikonokkal?


Szerintem vagy unikornis vagy mearák. És míg ez utóbbiakról tudunk és tényleg élnek Ardán, az unikornisodról sehol nincs adat.

Az emotikonokkal pedig az a gond, hogy akinek lassú a nete egy órába telik míg betölti a lapot. Úgyhogy nem kell minden mondat után 5-6 darab
Nem elég ha egyet odaraksz?

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276154 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

FehérBálna írta: Attól, hogy Tolkien nem írt róluk, még ott élnek. És igen, abban a világban!! És nem írhatott Unikornisokról, mert csak egy van belőle.


Bizonyítsd...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276151 Írta: FehérBálna
FehérBálna válaszolt a következő témában: Kérdések
Attól, hogy Tolkien nem írt róluk, még ott élnek. És igen, abban a világban!! És nem írhatott Unikornisokról, mert csak egy van belőle. :bill1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276150 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Mivel Tolkien nem írt unikornisokról, ezért abban a világban nincs. Mármint a Tolkien alkotta Arda világában. :D Más fantasy világokban biztos van, de az nem ide tartozik. ;)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276149 Írta: FehérBálna
FehérBálna válaszolt a következő témában: Kérdések
De tényleg ott van. Csak legfeljebb nehezen észrevehető. És mi bajod az emotikonokkal? :bill1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276142 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

FehérBálna írta: Nem mondtam hogy Yienna szerepel a Tolkien-művekben. Csak azt, hogy abban a világban létezik... Egyébként sajnálom, hogy róla nem írt semmit. :bawling:


Melyik világban? Ardán? Aligha...

Mellesleg személyesen én kérlek, hogy ne használj indokolatlanul sok emotikont, köszi!

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276141 Írta: FehérBálna
FehérBálna válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem mondtam hogy Yienna szerepel a Tolkien-művekben. Csak azt, hogy abban a világban létezik... Egyébként sajnálom, hogy róla nem írt semmit. :bawling: :bill1: :bill1: :bill1: :bill1: :bill1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275964 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Kérdések
Örök hála Ecthelion :D :wink:

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275953 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Éowyn öli meg. Ez egy fordítási hiba a magyar kiadásban. Úgy volt, mint a filmben. ;) i
itt olvashatsz róla.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275950 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Kérdések
Nekem is van egy kérdésem ami már nagyon régen foglalkoztat.
Ez a bizonyos rész valószínűleg mindenki számára egyértelmű.
Angmar volt királyának, a Morgul-úrnak, a nazgúlok kapitányának, Szauron legfélelmetesebb fegyverének :D bukásáról kérdeznék.

Idézném(2002-es Európa 136.o), bár mindenki ismeri:
A dög hátáról leszállt a Fekete Lovas, s fenyegetően tornyosult fölébe. Nagyot kiáltott, hangja mint méreg ömlött az ember fülébe, s lesújtott buzogánya. a lány pajzsa ízzé-porrá zúzódott, karja eltört. Térdre esett. A Fekete Kapitány felhőként hajolt fölébe, a szeme izzott; fölemelte buzogányát, hogy öljön.
De egyszerre fájdalmas kiáltással előrebukott , a buzogány mellétalált, s a földet érte.Trufa kardja döfött belé hátulról, áthatolt a fekete köpenyen, s elmetszette a térde inát.
- Éowyn! Éowyn! - kiáltotta Trufa. Majd tántorogva, küszködve fölágaskodott,és minden erejét összeszedve lecsapott kardjával a korona és a köpeny nyaka közé, ahogy a roppant váll eléje görnyedt. A kard szikrát vetett, és darabokra tört.

1. elméletem: Trufa öli meg, beteljesítve Glorfindel jóslatát, különleges pengéjével. Kardja eltörik.

2. elméletem: Trufa megsebzi feloldva a varázst és Éowyn megöli.Ez estben Trufa csak közvetve játszik (fontos) szerepet elpusztításában.
Ez a filmes verzió is

Akárhol néztem mindenhol azt írták , hogy közösen ölték meg, de hogy pontosan ki az szerintem innen nem derül ki egyértelműen.Aki ˝fölágaskodik˝ lehet éowyn is, bár inkább Trufa.
Igazából csak a film miadt bizonytalanodtam el. Bár az is igaz, hogy nyugodtan megváltoztathatták Peter-ék a forgatókönyvben.
valaki esetleg egy angol nyelvű részt nem szúrna be ide, abból biztos egyértelműen kiderül (he-she).

Köszi előre is.

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275943 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Kérdések
Igaz, hogy mivel Tolkin Angol teremtésmítoszt akart alkotni belevette az egész észekgermán mitológiát (troll, elf (máshogy néz ki), sárkány)
,de azért nem mindent! Az unikornis is beleillene a képbe, de...............Tolkien nem írta bele! :dance:

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275922 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
A Google segítségével az Elfwood nevű oldalon találtam egy Yienna nevű alkotót (hogy igazi név-e vagy felvett, azt sose lehet tudni) akinek feltöltött művei között szerepel egy unikornis.

Ez azért szerintem elég halvány kapcsolat Tolkiennel.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275921 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

FehérBálna írta: Yienna egy Unikornis. Azért írtam oda lovakat. De látom senki nem ismeri. :bill1: :bill1: :bill1: :bill1: :bill1:


Sajnos kedves Albínó Viziemlős, ugy néz ki, hogy rendesen eltévedtél... :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275919 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Kérdések

FehérBálna írta: Yienna egy Unikornis. Azért írtam oda lovakat. De látom senki nem ismeri. :bill1: :bill1: :bill1: :bill1: :bill1:


Én még életemben nem hallottam róla.
Megnéztem a Tolkien enciklopédia A-Z-ig ben ott sem írnak róla semmit.
A gyűrű keresésé-ben és A Szilmarilok - ban sincs semmi.

Unikornis ról szintén nincs semmi!
:? :!: :?:

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275917 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Estelio írta:

Ecthelion írta: Tolkien világában unikornis? :?

Szvsz nincs... én legalábbis nem olvastam ilyesmiről...


Én sem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275911 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Kérdések

Ecthelion írta: Tolkien világában unikornis? :?

Szvsz nincs... én legalábbis nem olvastam ilyesmiről...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275910 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Tolkien világában unikornis? :?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275909 Írta: FehérBálna
FehérBálna válaszolt a következő témában: Kérdések
Yienna egy Unikornis. Azért írtam oda lovakat. De látom senki nem ismeri. :bill1: :bill1: :bill1: :bill1: :bill1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275788 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Kérdések
A Gyűrű keresése volt a forrás !!!

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275750 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem a megoldás, mint annyiszor, az eredeti szövegben van. Mind Denethor, mind Gandalf steward, ami árnyalatnyit mást, többet jelent, mint a magyar helytartó. Engedelmetekkel idemásolom a Merriam-Webster meghatározását a steward szóról (Tolkien mégiscsak filológus volt, vagy mi):
Steward | Stew"ard |
 n. OE. stiward, AS. stimacweard,
   stigweard, literally, a sty ward; stigu sty + weard warden,
   guardian, -- his first duty having been probably to attend to
   the domestic animals. root
    164. See Sty pen for swine,
   Ward.
   
    1. A man employed in a large family, or on a large estate, to
      manage the domestic concerns, supervise other servants,
      collect the rents or income, keep accounts, and the like.
      1913 Webster

            Worthy to be stewards of rent and land. --Chaucer.
      1913 Webster

            They came near to the steward of Joseph's house.
                                                  --Gen. xliii.
                                                  19.
      1913 Webster

            As good stewards of the manifold grace of God. --1
                                                  Pet. iv. 10.
      1913 Webster

   2. A person employed in a hotel, or a club, or on board a
      ship, to provide for the table, superintend the culinary
      affairs, etc. In naval vessels, the captain's steward,
      wardroom steward, steerage steward, warrant officers
      steward, etc., are petty officers who provide for the
      messes under their charge.
      1913 Webster

   3. A fiscal agent of certain bodies; as, a steward in a
      Methodist church.
      1913 Webster

   4. In some colleges, an officer who provides food for the
      students and superintends the kitchen; also, an officer
      who attends to the accounts of the students.
      1913 Webster

   5. In Scotland, a magistrate appointed by the crown to
      exercise jurisdiction over royal lands. --Erskine.
      1913 Webster

   Lord high steward, formerly, the first officer of the
      crown; afterward, an officer occasionally appointed, as
      for a coronation, or upon the trial of a peer. Eng.
      1913 Webster

Tehát a szó jelentésében egyszerre ott van az intéző, szolgáló és a helytartó is, és ezek a jelentések villannak fel Denethor és Gamdalf párbeszédében is.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275739 Írta: Belladonna
Belladonna válaszolt a következő témában: Kérdések

Gilgolwen Nimrandir írta: "S még csak annyit: én nem uralkodom sehol, sem Gondorban, sem más kicsi vagy nagy országban. De ami csak érték a világban és jelenleg veszélyben forog, az mind az én gondom. S ami az én feladatomat illeti, én nem vallok kudarcot, még ha Gondor elpusztul is, ha bármi, ami az eljövendő napokban kihajthat, gyümölcsöt teremhet és virágozhat, túléli az éjszakát. Mert én is helytartó vagyok. Talán nem tudtad? -



Szerintem a válasz benne van abban, amit Gandalf mond: "De ami csak érték a világban és jelenleg veszélyben forog, az mind az én gondom."
Ezt a helytartóságot átvitt értelemben, feladatnak kell érteni, nem mint konkrét rangot. Denethor pedig elég bölcs és messzirelátó volt ahhoz, hogy maga is rájöjjön, hogy Gandalf nem akárki, hanem valszeg a valák küldötte, Középfölde segítségére érkezett, mégis ellenfelének tartja. Már abból is tudnia kellett, hogy fiatal korában is találkozott vele, de Gandalf már akkor is ősöreg volt. Denethor már akkor sem kedvelte és gyanakodott rá és Thorongilra (Aragornra). Erre utal Gandalf: Talán nem tudtad?
Üdv!
Belladonna

"és a Megye földje jó mély"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275732 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Mal-estel írta: Manwe helytartója Gandalf!

(Szarumán, csakúgy, mint egykor Szauron Aule maia-ja)


Mondjuk forrást mondanál?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275730 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Mal-estel írta: Manwe helytartója Gandalf


Max szolgálója, semmiképpennem helytartója. Nem hiszem,hogy Manwénak lett volna ilyenje...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275676 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Kérdések
Manwe helytartója Gandalf!

(Szarumán, csakúgy, mint egykor Szauron Aule maia-ja)

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.007 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére