Kérdések

Több
18 éve 10 hónapja #275612 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta:

Tharkún írta: :?: Nem tudja vki, hogy minek a helytartója volt Gandalf? A harmadik kötetben asszem egy Denethorral aló vitáját zárja le vmi ilyesmivel: Én is helytartó vok. Talán nem tudtad?


Nem, nem Manwéé, hanem Lórim (másik neve nem jut eszembe, talán Irmo?) maiája volt, legalábbis én erre következtettem a Szilmarilok és a Gyűrű keresése alapján.


Én úgy tudom, hogy Manwéé.
A Gyűrű Keresése alapján.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275607 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
De szolgálhatott több valát is. ;) (A Gyűrű Keresése istar tanulmányában az áll hogy Manwe és Varda maiaja volt. :? )

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275605 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Tharkún írta: :?: Nem tudja vki, hogy minek a helytartója volt Gandalf? A harmadik kötetben asszem egy Denethorral aló vitáját zárja le vmi ilyesmivel: Én is helytartó vok. Talán nem tudtad?


Nem, nem Manwéé, hanem Lórim (másik neve nem jut eszembe, talán Irmo?) maiája volt, legalábbis én erre következtettem a Szilmarilok és a Gyűrű keresése alapján.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275600 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Kérdések

Gilgolwen Nimrandir írta: "S még csak annyit: én nem uralkodom sehol, sem Gondorban, sem más kicsi vagy nagy országban. De ami csak érték a világban és jelenleg veszélyben forog, az mind az én gondom. S ami az én feladatomat illeti, én nem vallok kudarcot, még ha Gondor elpusztul is, ha bármi, ami az eljövendő napokban kihajthat, gyümölcsöt teremhet és virágozhat, túléli az éjszakát. Mert én is helytartó vagyok. Talán nem tudtad? - Ezzel megfordult, és nagy léptekkel otthagyta a termet, Pippin meg ott loholt mellette."
... hogy konkrétan mire utal ezzel Gandalf, azt nem tudom. Minden esetre lehet abban valami amit Echtelion mond. ;)

Szerintem is. Ha nem is Manweé, de a valáké biztosan. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275579 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Kérdések
"S még csak annyit: én nem uralkodom sehol, sem Gondorban, sem más kicsi vagy nagy országban. De ami csak érték a világban és jelenleg veszélyben forog, az mind az én gondom. S ami az én feladatomat illeti, én nem vallok kudarcot, még ha Gondor elpusztul is, ha bármi, ami az eljövendő napokban kihajthat, gyümölcsöt teremhet és virágozhat, túléli az éjszakát. Mert én is helytartó vagyok. Talán nem tudtad? - Ezzel megfordult, és nagy léptekkel otthagyta a termet, Pippin meg ott loholt mellette."
... hogy konkrétan mire utal ezzel Gandalf, azt nem tudom. Minden esetre lehet abban valami amit Echtelion mond. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275577 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Talán Manwe középföldi helytartója. :? Mintha valami ilyesmit olvastam volna.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275574 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: Kérdések
:?: Nem tudja vki, hogy minek a helytartója volt Gandalf? A harmadik kötetben asszem egy Denethorral aló vitáját zárja le vmi ilyesmivel: Én is helytartó vok. Talán nem tudtad?

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275362 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta:

FehérBálna írta: Van képetek Yiennáról? Ha igen, kérlek mondjátok el, hol találok. Egyébként bármilyen információt megköszönnék róla, ha tudtok valamit. :bill1: :bill1: :bill1: :!: :!:

Nem inkább Nienna vagy Yavannna?


Szóösszerántás, mint nyelvújítási módszer... :lol: Esetleg Vienna, de az Bécs... :twisted:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275271 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

FehérBálna írta: Van képetek Yiennáról? Ha igen, kérlek mondjátok el, hol találok. Egyébként bármilyen információt megköszönnék róla, ha tudtok valamit. :bill1: :bill1: :bill1: :!: :!:

Nem inkább Nienna vagy Yavannna?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275265 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

FehérBálna írta: Van képetek Yiennáról? Ha igen, kérlek mondjátok el, hol találok. Egyébként bármilyen információt megköszönnék róla, ha tudtok valamit. :bill1: :bill1: :bill1: :!: :!:



Ki az a Yienna?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275244 Írta: FehérBálna
FehérBálna válaszolt a következő témában: Kérdések
Van képetek Yiennáról? Ha igen, kérlek mondjátok el, hol találok. Egyébként bármilyen információt megköszönnék róla, ha tudtok valamit. :bill1: :bill1: :bill1: :!: :!:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273670 Írta: Exar Kun
Exar Kun válaszolt a következő témában: Kérdések
Á, mik nincsenek a neten... :twisted: *neki is jól jött* melyik című anyag szól atyámról meg a fivéreimről?

+Legalább lesz angol nyelvű Szil-em is...

Utúlie'n aure! Aiya Eldalie ar Atanatári, utúlie'n aure!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273569 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

Noredhel (Voronwë) írta:

Estel Adániel írta: try the surname of the writer...


*kekec* és kisbetűvel, nagybetűvel...? :twisted: :twisted: :twisted:

Próba-cseresznye... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273567 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Kérdések

Estel Adániel írta: try the surname of the writer...


*kekec* és kisbetűvel, nagybetűvel...? :twisted: :twisted: :twisted:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273565 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Kérdések
try the surname of the writer...

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273542 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Kérdések
Van egy orosz oldal (Sil linkelte be az oldalán), ahonnan letölthető angolul, de jelszó kéne nekik...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273504 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Noredhel (Voronwë) írta:

Válasz mindkét kérdésre: lehet...

Konkrétabban? :twisted: Mert a külföldi illusztrátorok magától értetődően használják ezeket a neveket... amiket szorgosan jegyezgetek "megfele", de jó volna egy összesített lista róluk... helytartóéknál meg a rokonság érdekelne. Kinek ki volt az anyja, hány testvére volt, ilyenek... (tervezett naplóhoz kéne)


Hát, tessék HoME-t olvasgatni, aztán kigyűjteni. Sokan nagyon hálásak lennének érte :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273338 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta:

Noredhel (Voronwë) írta: Amire én kíváncsi lennék: van-e vhol a neten helytartóék családfája, aminek hinni lehet? (Dol Amroth-i vonal is.) (Részletes.)

Másik: van olyan oldal, ahol MINDEN fontosabb noldának szerepel az összes quenya és egyéb névváltozata?


Válasz mindkét kérdésre: lehet...


Konkrétabban? :twisted: Mert a külföldi illusztrátorok magától értetődően használják ezeket a neveket... amiket szorgosan jegyezgetek "megfele", de jó volna egy összesített lista róluk... helytartóéknál meg a rokonság érdekelne. Kinek ki volt az anyja, hány testvére volt, ilyenek... (tervezett naplóhoz kéne)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273325 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Noredhel (Voronwë) írta: Amire én kíváncsi lennék: van-e vhol a neten helytartóék családfája, aminek hinni lehet? (Dol Amroth-i vonal is.) (Részletes.)

Másik: van olyan oldal, ahol MINDEN fontosabb noldának szerepel az összes quenya és egyéb névváltozata?


Válasz mindkét kérdésre: lehet...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273280 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Kérdések
Amire én kíváncsi lennék: van-e vhol a neten helytartóék családfája, aminek hinni lehet? (Dol Amroth-i vonal is.) (Részletes.)

Másik: van olyan oldal, ahol MINDEN fontosabb noldának szerepel az összes quenya és egyéb névváltozata?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272783 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta: Turgon: szvsz azért, mert ő valinori eredetű. És Gil- Galad is nolda leszármazású, ha jól emlékszem.


Fingon fia volt, tehát megillette (volna) a cím...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272779 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Anduin írta: De Celeborn sinda volt, vagy nem? (nem tudom)
Nő, pedig nem örökölheti.
Viszont Elrond is féltünde, tehát ő sem.

Bár, a sindák sok esetben jobbak voltak a noldáknál, bölcsebbek (Círdan)
, talán ők tényleg alkalmasak lennének egy ilyen szerepre.

Miért turgon, és nem egyből Gil-galad?
Gil-galadot Finrod Círdanhoz küldte, tehát, sem hatalma, sem nolda tanácsadói voltak. Ráadásul trónkövetelő típus sem volt. :roll:


Két verzió van, mind a kettő tolkientől. Az egyik szerint echte teler volt, és eredetileg Valinorban lekott, onnan jött át Galadriellel. A másik szerint alapvetően sinda, de ha megnézzük a családfáját, teler vér is folyik az ereiben.

Círdan teler volt.

Szerintem olyan nincs, hogy nő nem örökölhet, legfeljebb az embereknél.
Turgon: szvsz azért, mert ő valinori eredetű. És Gil- Galad is nolda leszármazású, ha jól emlékszem.

Galadrielhez még annyit, hogy sem ő, sem Celeborn nem kívántak még Lórienben sem királyi ill. királynői címet felvenni- talán a Thingol ill. a nolda királyok iránti tiszteletből, és/vagy azért, mert ez a cím Szauron szinte tőszomszédságában nyílt kihívás lett volna.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272438 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Kérdések
De Celeborn sinda volt, vagy nem? (nem tudom)
Nő, pedig nem örökölheti.
Viszont Elrond is féltünde, tehát ő sem.

Bár, a sindák sok esetben jobbak voltak a noldáknál, bölcsebbek (Círdan)
, talán ők tényleg alkalmasak lennének egy ilyen szerepre.

Miért turgon, és nem egyből Gil-galad?
Gil-galadot Finrod Círdanhoz küldte, tehát, sem hatalma, sem nolda tanácsadói voltak. Ráadásul trónkövetelő típus sem volt. :roll:

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272403 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Noredhel (Voronwë) írta:

olorin.papa írta: Persze a tündéknél kicsit másképp mentek a dolgok, mint Koppány esetében, lévén ők halhatatlanok voltak, így ha a Nagykirályság apáról fiural száll, akkor még az is előfordulhatott volna, hogy egy suhanc párezer éves tüncöcske ugráltatja a dédöregapja testvéreit :D
Azért szállt szvsz a királyság a legidősebb rokonra, kivéve Feanor Fiait, akik lemondtak a jogukról


Most elképzeltem, amint kis Gil-galad ugráltatja Maedhrosékat...


Természetesen, ugráltatta, még Galadrielt is :D
Úgy tudom, hogy amikor Gil-galad Nagykirály lett, akkor ő volt a legidősebb leszármazott Fingolfin Házából. :oops: de lehet hogy az egyetlen is... :cry:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272401 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Kérdések

olorin.papa írta: Persze a tündéknél kicsit másképp mentek a dolgok, mint Koppány esetében, lévén ők halhatatlanok voltak, így ha a Nagykirályság apáról fiural száll, akkor még az is előfordulhatott volna, hogy egy suhanc párezer éves tüncöcske ugráltatja a dédöregapja testvéreit :D
Azért szállt szvsz a királyság a legidősebb rokonra, kivéve Feanor Fiait, akik lemondtak a jogukról


Most elképzeltem, amint kis Gil-galad ugráltatja Maedhrosékat...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272398 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések
Persze a tündéknél kicsit másképp mentek a dolgok, mint Koppány esetében, lévén ők halhatatlanok voltak, így ha a Nagykirályság apáról fiural száll, akkor még az is előfordulhatott volna, hogy egy suhanc párezer éves tüncöcske ugráltatja a dédöregapja testvéreit :D
Azért szállt szvsz a királyság a legidősebb rokonra, kivéve Feanor Fiait, akik lemondtak a jogukról

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272380 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta:

Noredhel (Voronwë) írta: Viszont az érdekes, hogy Fingon után nem mindjárt Gil-galad lett a Khirály, hanem előbb Turgon... (hol levirátus, hol primogenitúra? :twisted: ) Persze, Turgon bölcs, Gil meg még biztos suhanc volt... :lol:


Egy kis OFF a fogalomtisztázás kedvéért:
Szeniorátusra gondoltál, nem levirátusra! :wink: A levirátus azt jelenti, hogy feleségül veszi a halottnak az asszonyát a legidősebb nemzőképes családtag, ezáltal a csádban betöltött szerepét veszi át a halottól. A szeniorátus és a primogenitúra pedig két különböző öröklési rendszer (legidősebb rokon vs. elsőszülött fiú).
ON


Téélleg. Heh, régen tanultam Pisti meg Koppány esetét...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272161 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Sorry elírtam! Tehát nem nolda, hanem sinda! :oops:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272155 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

Noredhel (Voronwë) írta: Viszont az érdekes, hogy Fingon után nem mindjárt Gil-galad lett a Khirály, hanem előbb Turgon... (hol levirátus, hol primogenitúra? :twisted: ) Persze, Turgon bölcs, Gil meg még biztos suhanc volt... :lol:


Egy kis OFF a fogalomtisztázás kedvéért:
Szeniorátusra gondoltál, nem levirátusra! :wink: A levirátus azt jelenti, hogy feleségül veszi a halottnak az asszonyát a legidősebb nemzőképes családtag, ezáltal a csádban betöltött szerepét veszi át a halottól. A szeniorátus és a primogenitúra pedig két különböző öröklési rendszer (legidősebb rokon vs. elsőszülött fiú).
ON

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272145 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Kérdések
Viszont az érdekes, hogy Fingon után nem mindjárt Gil-galad lett a Khirály, hanem előbb Turgon... (hol levirátus, hol primogenitúra? :twisted: ) Persze, Turgon bölcs, Gil meg még biztos suhanc volt... :lol:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.013 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére