Kérdések

Több
19 éve 3 hónapja #258852 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Kérdések
elf: egyes szám, elves: többes szám...

Utolsó mondatoddal állsz legközelebb a valósághoz: JRRT a tündéket nem pici szárnyas, gombák alatt dudorászó lényeknek képzelte el (elvileg a legtöbb mesebeli elf ilyen). A tündér szóról a legtöbb embernek nem a Tolkien képzelete által megalkotott lények jutnak az eszébe, ezért is én remek ötletnek tartottam a Tünde fordítást.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258851 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Ízisz írta: Nos, itt egy kérdés: lehet, h megvitattátok már, de miért van különbség tünde és tündér között?

Elv és elf? Az angol betűváltozás miatt lett a magyarban is változás?
Vagy a tündék a tündék, a tündérek meg az összes többi varázslényecske?


A Tündér az melléknév, amit a Tünde főnévből alkottunk meg!
Ilyen egyszerű, hogy a fordító nem akart egy ilyen remek műben, ilyen "elegáns" lényeket végig melléknévvel illetni...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258849 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Kérdések
Nos, itt egy kérdés: lehet, h megvitattátok már, de miért van különbség tünde és tündér között?

Elv és elf? Az angol betűváltozás miatt lett a magyarban is változás?
Vagy a tündék a tündék, a tündérek meg az összes többi varázslényecske?

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258255 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Kérdések

Celeb__ írta: Lehet, hogy ez a kérdés már felmerült, de nincs sok kedvem az egész topicot végigolvasni szóval...
de a szürke tündék egy idő után elhalványulnak, igaz? De ez az idő, ez kb mennyi lehet és ez bizonyos kor után, mondjuk pár 100 év után, vagy egyszerre mindenki elhalványul?
És ha ezek után visszamennek Valinorba, akkor ott visszakapják a testüket?


Elég szerencsétlenül választottad meg a szavaidat szvsz - ne csodálkozz, ha az embereknek se lesz "sok kedvük" válaszolni...

Bónusz:

Oisin, Lothlórien-topikban írta: Biztos hogy maradtak tündék Középföldén, ha mások nem, hát az avárok, akik nem követték a Valák hívását, és Valinorról talán azt se tudják hogy létezik. Csakhogy az emberek uralmának eljövetelével ezek fokozatosan "elhalványodtak", elvesztették látható hús-vér alakjukat, és kóbor szellemek lettek a vadonban. Illetve ha jól emlékszem, a Book of Lost Tales szerint noldák is maradtak, ui. abban a száműzött tündék soha nem térhetnek vissza.


Megjegyzés: A lap tetején található egy olyan funkció, hogy "Keresés" - így szinte bármit megtalálhatsz, ami (és ha) érdekel.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258245 Írta: Celeb__
Celeb__ válaszolt a következő témában: Kérdések
Lehet, hogy ez a kérdés már felmerült, de nincs sok kedvem az egész topicot végigolvasni szóval...
de a szürke tündék egy idő után elhalványulnak, igaz? De ez az idő, ez kb mennyi lehet és ez bizonyos kor után, mondjuk pár 100 év után, vagy egyszerre mindenki elhalványul?
És ha ezek után visszamennek Valinorba, akkor ott visszakapják a testüket?

"sosem voltunk senkik...mindenhonnan jöttünk"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258124 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta: On: a fairy ugye nem az elhalványodott tünde? (Olvastam tolkien tündérmesékről szóló esszéjét, és ennek kapcsán merült fel a kérdés bennem) Azt tudom, hogy a kettő terminológialag nem azonos, legalábbis a pl. haramdkori tünde nem tündér, de a későbbi?


A rövid válasz: nem. A hosszabb válasz maga Tolkien tündérmesékről szóló esszéje.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258115 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Kérdések

Ninniach írta:

Gilgolwen írta: Úgy gondolom, hogy a nevek esetében sem szükségszerű a szószerinti értelmezés, fordítás.


De még mennyire, hogy igen! Tolkien nagyon sok munkát és tudást fektetett egy-egy név kiválasztásába, megalkotásába, legyen az bármelyik nyelven, és ez alól az angol sem kivétel!!!!! Csak példának okáért: Smaug, Withywindle, a törpök nevei, Gandalf, Bree, a rohani királyok nevei....

Utólag visszaolvasva a hozzászólásomat, be kell látnom, hogy enyhén szólva félreérthetőre sikerült. Egyet értek a fentebb idézett írásoddal!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258114 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta:

Idhren írta:

Felagund írta:
Tudomásom szerint az Elladan Tünde-embert, az Elrohir pedig Tünde-lovast jelent...
Hol van ebben célzás a halandóságukra?


Ember: halandó, nem? :wink:
A Rohirt meg nem mint lovast, hanem mint népet értelmeztem, persze lehet, hogy nem helyesen :arrow: rohir:ember:halandó.
Szóval így gondoltam, mert eleddig egyetlen peredhelnek sem volt emberekre utaló neve...


Roch=ló, hír=úr...
Szerintem semmi köze a rohírokhoz, puszta névazonosság...

De van. A rohirrim elnevezés közös nyelvű megfelelője "lovas urak". ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258110 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Ethuil írta: Egy újjabb hülye kérdés: az Avatar miszerint választottátok? Egy kicsit hasonlít is rátok? :D vagy csak úgy amelyik szimpatikusabb volt? :D


Off: emberek, ezzel NAGYON SÜRGŐSEN vonuljunk át a Beszélgetősbe. (Nem kiabálok, kiemelek)

A kérdés amúgy nem hülyeség, hanem teljesen jogos, csak épp nem idevaló.

On: a fairy ugye nem az elhalványodott tünde? (Olvastam tolkien tündérmesékről szóló esszéjét, és ennek kapcsán merült fel a kérdés bennem) Azt tudom, hogy a kettő terminológialag nem azonos, legalábbis a pl. haramdkori tünde nem tündér, de a későbbi?

ha ez hülye kérdés, elnézést, de teljesen biztos akarok lenni a dolgomban.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258100 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések

Ethuil írta: Egy újjabb hülye kérdés: az Avatar miszerint választottátok? Egy kicsit hasonlít is rátok? :D vagy csak úgy amelyik szimpatikusabb volt? :D


Nekem csak megtetszett, és ezt választottma. Jóval később vettem csak észre, hogy már foglalt. :oops: De nincs kedvem megválni tőle :P

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258095 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Kérdések

Ethuil írta: Egy újjabb hülye kérdés: az Avatar miszerint választottátok? Egy kicsit hasonlít is rátok? :D vagy csak úgy amelyik szimpatikusabb volt? :D


Én pl. azért ezt választottam /küldtem, mert szeretem a sárkányokat, és ezt eléggé kifejezi :) Úgyhogy valami rád jellemző, és egyedi legyen (nehéz lesz találni, mert bármikor más is ráteheti a kezét :twisted: :) )

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258093 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Ethuil írta: Egy újjabb hülye kérdés: az Avatar miszerint választottátok? Egy kicsit hasonlít is rátok? :D vagy csak úgy amelyik szimpatikusabb volt? :D


Nekem Pl a nevem végett adott az avatarom, a onnét meg ez volt a legszimpatikusabb.
Amelyik neked tettszik, de lehetőleg olyat, amit más nem használ...
Meg lehetőleg lány női avatart válasszon magának, és ne fordítva...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258090 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Kérdések
Egy újjabb hülye kérdés: az Avatar miszerint választottátok? Egy kicsit hasonlít is rátok? :D vagy csak úgy amelyik szimpatikusabb volt? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258085 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Kérdések
Bezony, ez az idézet a Szilmarilok topikban most épp a tizedik oldalon található, a kommentárral (és kissé lentebb a korábbi idézet eredetijével) együtt... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258081 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Kérdések
Akkor álljon itt az angol idézet:

Then suddenly Fëanor appeared in the city and called on all to come to the high court of the King upon the summit of Túna; but the doom of banishment that had been laid upon him was not yet lifted, and he rebelled against the Valar. A great multitude gathered swiftly, therefore, to hear what he would say; and the hill and the stairs and streets that climbed upon it were lit with the light of many torches that each one bore in hand.

(kiemelés tőlem)

Még csak annyit, hogy (legalábbis a Silmarilokban) az emberek mint "faj" Men-ként szerepelnek, azaz nagybetűvel.

Gilgolwen írta: Úgy gondolom, hogy a nevek esetében sem szükségszerű a szószerinti értelmezés, fordítás.


De még mennyire, hogy igen! Tolkien nagyon sok munkát és tudást fektetett egy-egy név kiválasztásába, megalkotásába, legyen az bármelyik nyelven, és ez alól az angol sem kivétel!!!!! Csak példának okáért: Smaug, Withywindle, a törpök nevei, Gandalf, Bree, a rohani királyok nevei....

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258074 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Kérdések
...hozzátenném, hogy pár egyéb 'úgy emlékszem'-típusú hozzászólásomhoz hasonlóan erről is kiderült, hogy valójában más a helyzet (példának okáért az idézett hozzászólás esetében az, hogy a Szilmarilokban angolul szépen el vannak különítve az emberekről és a tündékről szóló passzusok és megállapítások).

Tanulság: utánaolvasni postküldés előtt többnyire hasznos dolog. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258069 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Kérdések
Lehet hogy kicsit elkéstem vele, de azért még beírom a néhány hozzászólással ezelőtti témához kapcsolódóan.

Tolkien gyakran használta a "men" kifejeztést a tündékre (az angol, eredeti változatban, és a magyar fordításba is így került be).

Felfigyeltem valamire... A szilmarilokban, a noldák futása c fejezetben (96.oldal) a következő szerepel:

"...Hirtelen Feanor jelent meg a városban, s mindenkit a királyi udvarba szólított a Túna csúcsára, csakhogy száműzetését még nem oldották föl, ezért hát ez lázadás volt a valák ellen. Így hát gyorsan nagy tömeg gyűlt össze, hogy hallják mit akar, s a hegyet meg a hegyre vezető lépcsőket és utcákat betöltötte az emberek kezében égő fáklyák fénye. ..."

Angolul ez hogy szerepelt a könyvben?

Estel Adániel írta: Úgy emlékszem, men, de itt valszleg többes számban vett indivíduumokat jelöl, és nem feltétlenül 'ember'-eket. Máshol is használta Tolkien a több tündére ezt a szót. ;) Meghökkentő lehet első olvasatra, de egy angol anyanyelvűnek alig hiszem hogy feltűnne. ;)


Úgy gondolom, hogy a nevek esetében sem szükségszerű a szószerinti értelmezés, fordítás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258058 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Kérdések
Oké, kopizd be, aztán majd jól összeveszünk azon, hogy keltezésileg melyik variáns az újabb :) Tréfát félretéve, valami ilyesmi idézet nekem is motoszkált a fejemben, csak nem jut eszembe hol olvastam.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258051 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Ninniach: nem!
Olvastam (majd ha megtalálom a pontos szöveget beidézem, becsszó!), hogy a döntésüket Elrond elhajózásakor kellett megtenniük, vagyis ha elmennek vele, tündék maradnak, ha nem, embersorsot kapnak Középföldén...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258049 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Kérdések

211. levél Rhona Beare-nek

Elrohir, Elladan: these names, given to his sons by Elrond, refer to the fact that they were 'half-elven' (III 314): they had mortal as well as Elvish ancestors on both sides; Tuor on their father's side, Beren on their mother's. Both signify elf+man. Elrohir might be translated 'Elf-knight'; rohir being a later form (III 391) of rochir 'horse-lord' from roch 'horse'+hir 'master': Prim. Elvish rokko and kher or kheru: High-elven rocco, her (heru). Elladan might be translated 'Elf-Númenórean'. Adan (pl. Edain) was the Sindarin form of the name given to the 'fathers of men', the members of the Three Houses of Elf-friends, whose survivors afterwards became the Númenóreans, or Dún-edain.


A nevek tehát semmi mást nem tükröznek mint azt, hogy elf és ember leszármazottjai voltak.

Ami a választást illeti: az, hogy Elladan és Elrohir elodázták a döntést és még egy ideig Középföldén maradtak (bár a sorsukról nem tudunk semmit, l. 153. Levél) nem jelenti szvsz feltétlenül azt, hogy az emberek sorsát választották. A "hallhatatlanság" fea-függő, mondhatnám, hogy ebből a szemszögből szinte mindegy, hogy a hroa hol tartózkodik. Választhatták az elfek sorsát akár úgy is, hogy sosem távoztak el Középföldéről.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258038 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Értem mire gondolsz, de személy szerint elég erőltetettnek tartom...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258037 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta: Roch=ló, hír=úr...
Szerintem semmi köze a rohírokhoz, puszta névazonosság...


Hát, lehet, bár a rohirokat sem véletlenül nevezték el így :wink:
Mindegy, én csak társítottam a két utótagot az agyamban, és hasonlóságot véltem felfedezni a névadás koncepciójában... [size=9:2n1krjw3]Hű de hülyén hivatalos lett :lol: [/size]
De nem kell ezt senkinek elfogadni 8) :)

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258036 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Idhren írta:

Felagund írta:
Tudomásom szerint az Elladan Tünde-embert, az Elrohir pedig Tünde-lovast jelent...
Hol van ebben célzás a halandóságukra?


Ember: halandó, nem? :wink:
A Rohirt meg nem mint lovast, hanem mint népet értelmeztem, persze lehet, hogy nem helyesen :arrow: rohir:ember:halandó.
Szóval így gondoltam, mert eleddig egyetlen peredhelnek sem volt emberekre utaló neve...


Roch=ló, hír=úr...
Szerintem semmi köze a rohírokhoz, puszta névazonosság...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258034 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta:
Tudomásom szerint az Elladan Tünde-embert, az Elrohir pedig Tünde-lovast jelent...
Hol van ebben célzás a halandóságukra?


Ember: halandó, nem? :wink:
A Rohirt meg nem mint lovast, hanem mint népet értelmeztem, persze lehet, hogy nem helyesen :arrow: rohir:ember:halandó.
Szóval így gondoltam, mert eleddig egyetlen peredhelnek sem volt emberekre utaló neve...

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258032 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Idhren írta: Hát, lehet, és csak félre gondoltam valamit :lol:
De most, hogy így belegondolok, valszeg Tolkien bácsi nem véletlenül adott nekik ilyen neveket (emberekre-halandókra utalót) :wink:


Tudomásom szerint az Elladan Tünde-embert, az Elrohir pedig Tünde-lovast jelent...
Hol van ebben célzás a halandóságukra?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258031 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Kérdések
Hát, lehet, és csak félre gondoltam valamit :lol:
De most, hogy így belegondolok, valszeg Tolkien bácsi nem véletlenül adott nekik ilyen neveket (emberekre-halandókra utalót) :wink:
Tehát igaz lehet hogy az embersorsot választották... Szegény Elrond :cry:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258020 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések
Vagy egyszerűen azért, mert a lelkük, jellemük közelebb állt az emberekéhez (ezt az életmódjuk nagyban alátámasztja). Ne feledjük el, hogy alapvetően a halál az, ami ajándék, nem pedig az "örök" élet! Úgy látszik, ők mindkettőt be tudták látni (ellentétben a númenoriakkal). Egyébként magától Earendil is a halandóságot választotta volna--pusztán Elwing kedvéért mondott le róla.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258001 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Kérdések

Idhren írta:

Phaedra/Namarie írta: Mondjuk nem értem, hogy a fiúk, ha azt fogadjuk el, hogy Elrond elhajózása a választás időpontja, miért a halandó létet választották a tündesors helyett. az ő választásukat elvileg semmi nem indolja. Mi tartja őket Középföldén?


De Elrond fiai nem a halandó létet választották! Nem elmentek ők is Elrond után? :roll: Én legalábbis határozottan úgy emlékszem.
Mintha az Arwen és Aragorn történetében lenne...

Elladan és Elrohír Középföldén maradt. Sajnos nem tudok semmi idézetet ide írni, de biztos vagyok benne. Majd keresek...
Lehet azért maradtak, hogy vigyázzanak a hugira, vagy Celebrían megkínzásáért fogadott bosszút akarták folytatni, vagy mittomén... :roll:

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #257659 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta: Mondjuk nem értem, hogy a fiúk, ha azt fogadjuk el, hogy Elrond elhajózása a választás időpontja, miért a halandó létet választották a tündesors helyett. az ő választásukat elvileg semmi nem indolja. Mi tartja őket Középföldén?


De Elrond fiai nem a halandó létet választották! Nem elmentek ők is Elrond után? :roll: Én legalábbis határozottan úgy emlékszem.
Mintha az Arwen és Aragorn történetében lenne...

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #257655 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszönöm, akkor mostmár értem. ;)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.051 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére