Kérdések

Több
22 éve 3 hete #71141 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
Idézet:

But in this story it is supposed that there may be certain rare exceptions or accommodations (legitimately supposed? there always seem to be exceptions); and so certain 'mortals', who have played some great part in Elvish affairs, may pass with the Elves to Elvenhome. Thus Frodo (by the express gift of Arwen) and Bilbo, and eventually Sam (as adumbrated by Frodo); and as a unique exception Gimli the Dwarf, as friend of Legolas and 'servant' of Galadriel.
I have said nothing about it in this book, but the mythical idea underlying is that for mortals, since their 'kind' cannot be changed for ever, this is strictly only a temporary reward: a healing and redress of suffering. They cannot abide for ever, and though they cannot return to mortal earth, they can and will 'die' ? of free will, and leave the world




154. sz. levél Naomi Mitchisonhoz[/quote]


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #71140 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
ezek nem halandók, hanem tündék, akikről a szöveg beszél... :-)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #71138 Írta: AK
AK válaszolt a következő témában: Kérdések
Amanibhavamnak !

Idézet a Szilmarilokból ( by Tallián Balázs-Ulmo):
"Szintén ebben az időben történt, ahogy a Nurtalë Valinóreva éneke, a Valinor Elrejtése elmondja, hogy felépültek az Elvarázsolt Szigetek, és a tengerek körülöttük megteltek árnyakkal és félelemmel. Ezek a szigetek egy hálót alkottak az Árnyak Tengerén északról dél felé, mielőtt Tol Eresseähoz, a Magányos Szigethez érkezik a nyugat felé tartó hajó. Nemigen volt hajó, ami áthaladhatott volna közöttük, mert a hullámok vészjósló hangon sóhajtoztak az örökké ködbe burkolózó sötét sziklákon. A félhomályban nagy fáradtság vett erőt a tengerészeken, és eltöltötte őket a tenger iránti utálat; akik valaha a szigetekre léptek, csapdába estek, és ott alszanak a Világ Megváltozásáig. Így vált valóra, amit Mandos mondott a noldáknak Aramanban, a Boldog Birodalom bezárult előttük, és a sok hírvivő közül, akik nyugatra hajóztak, senki sem ért el Valinorba – kivéve egy: az énekek leghatalmasabb hajósa."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #71136 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
köszönöm szépen


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #71133 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések
Bizonyíték Imladris mellet:

Két Torony, B. Függelék, 472 o.

A könyv írta: De néhány esztendővel azután, hogy Galadriel Szürkerévbe távozott, Celeborn belefáradt az országlásba, és elment Imladrisba Elrond fiaihoz.


Celeborn tehát Völgyzugolyba ment (legalábbis ezt bizonyítjaa fenti szöveg).

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #71124 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kérdések
Nekem is ugy remlett, hogy Volgyzugolyba tert meg kesobb.
Vagy a fuggelekben, vagy a Gyuru Kereseseben, a rola szolo reszben van az info. De most nem tudom megnezni.

De az Encyclopedia of Arda ezt irja:

Celeborn remained in Middle-earth when Galadriel sailed into the West at the end of the Third Age. He remained for some time in Lórien, alone, and then retired to Rivendell, where Elrond's sons still dwelt. This is the last we hear of him.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #71122 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
az a baj, hogy Tolkien esetében, aki folyamatosan átírta a saját mítoszait, nehéz az "én úgy tudom" kijelentésekkel mit kezdeni... írd meg, hogy hol olvastad, hogy Celeborn Rivendellbe ment, és akkor el lehet dönteni, hogy mi van


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #71104 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések

Ancalimon írta: Celeborn Galadriel távozása után Lórienben élt Elrohirral és Elladannal (Arwen bátyjaival).


Lórienben? Én úgy tudom, hogy Völgyzugolyba Celeborn.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #71098 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
melyek azok az egyes feljegyzések, amelyek azt mondják, hogy a halandók már akkor meghaltak, amikor megpillantották Aman partjait?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #71082 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kérdések
Celeborn Galadriel távozása után Lórienben élt Elrohirral és Elladannal (Arwen bátyjaival) Lórienben a középföldei tündék maradékával. Későbbi sorsukról nincs feljegyzés, de egészen bizonyos, hogy ők is elmentek az utolsó hajóval a színtelenné vált világból...

Arwen bátyjai nem haltak meg, ők a tünde sorsot választották.

Arwen lemondott a tünde sorsról, így ő már emberré vált. Ha akart volna sem mehetett volna a tündékkel, csak mint halandó.

Csak különleges esetekben juthat el halandó a Halhatatlanföldre. Bilbo és Frodó mint gyűrűhordozók, Gimli pedig a Legolasszal történt barátsága miatt (ami talán azért volt nagy dolog, mert ezzel véget ért az ősi ellenségeskedés törpök és tündék között, és végre Aule népe is képviselhette magát a Valák előtt...) A halandók azonban nem lettek halhatatlanok: egyes feljegyzések szerint már akkor meghaltak, amikor meglátták Aman partjait, mások szerint még boldogságban tölthettek egy rövid időt a Boldog Birodalomban, mielőtt beteljesedett a sorsuk.

Aragorn sorsa az volt, hogy uralkodjon. Szerintem ha felajánlják neki, akkor is inkább ezt választja, mint a csendes elmúlást a Nyugatra vezető út végén.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #71072 Írta: Böszi
Böszi válaszolt a következő témában: Kérdések
Néhány hülye kérdés:
Celeborn elhajózott valamikor Nyugatra?
Arwen bátyjai meghaltak?
Arwen mért nem ment el Legolasszal?
Maradtak tündék középföldén?
Aragorn nem mehett volna el Arwennel úgy Nyugatra, mint Gimli Legolasszal?

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #70965 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszi a bíztatást Thaurwathiwen!

Érdekelne a te verziód (persze koppintani aka..., ő izé dehogyis :twisted: :twisted: :mrgreen: ). Különben a Fora (Világ) teremtését írom.

Kiváncsi leszek a tiedre.

Minden jót!

Elrond

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #70948 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Kérdések
Elrond:Sok sikert a könyvíráshoz!
Kár, hogy elakadtál a másikkal, én is írtam egy történetet, ami Középföldés volt, de aztán abbahagytam, és most akarom átdolgozni.

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #70944 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések

Tünde írta: Szia Elrond!
Szomorú, hogy elakadtál a folytatással. Meg lehet tekinteni valahol az eddig elkészült anyagot?


Melyiket? A GyU-s szöveget a copyright miatt nem rakhatom fel, amúgy is csak jegyzetek, és egy A5-ös oldal készült el. A másikról is csak jegyzetek vannak, de hamarosan elkezdem gyártani a legendákat... :)

tipp: válassz avatart, a profil menüben!

Minden jót!

Elrond

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #70939 Írta: HTünde
HTünde válaszolt a következő témában: Kérdések
Szia Elrond!
Szomorú, hogy elakadtál a folytatással. Meg lehet tekinteni valahol az eddig elkészült anyagot?

Tünde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #70727 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések
Üdv!

Van egy rossz és egy jó hírem:

A rossz: Sajnos elakadtam a folytatásban, sok az ellentmondás, és túl sok nem ember lenne benne és ez sajnos nem jellemző a negydekorra.

A jó: Elkezdtem írni egy olyan könyvet amely egy új, Középföldéhez hasonló világot ír le. Leszenek tündék (sokkal több hatalommal, és nem mind lesz jó), emberek, törpök, gnómok, orkok, trollok stb.

Hasonlót szeretnék alkotni mint Tolkien. A tünde nyelvből egy-két szó meg is van már:

Elen: város
Avia: csillag
Elve: fa

Jó újra itt lenni! Négy nap kemény vízvezetékszerelés apámmal a telkünkön kissé kimerített!

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #70534 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Kérdések
Engem az a pár oldal Tolkieni folytatás is érdekelne... Hol lehet elérni?
Elrond: hajjrá! :)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #70351 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Kérdések
Elrond:Mindenképpen kezdd el írni!!Szerintem úgy is rövid volt a könyv(de komolyan!),kíváncsi vagyok,hogy te hogy látod a folyttást!Ha meg olyan nagyon jó lesz,akkor elküldjük Tolkienéknek és publikáljuk :wink:

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #70290 Írta: celebril
celebril válaszolt a következő témában: Kérdések
hello!
Az a kérdésem , hogy csak én nem tudom elérni az Elijahwood.com-ot :bawling: vagy nektek sem megy?
.... vagy tudtok más cimet, amin olvashatok Elijah Woodról? ......a tolkien.hu-n kivül
:cheers:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69345 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések
Üdv mindenkinek!

Kösz a támogatásokért, és a tanácsokért. A kopirájt problémákkal tisztában vagyok. Nem terveztem egy honlapra felrakni, csakis NEKTEK írnám (no meg magamnak). A haverjaimnak vagy nincs emil címe, vagy nem kedvelik :down: Tolkien-t. Egy haverom van akinek emiulje, és Tolkien-rajongó (ő ajánlotta ezt a lapot!), de egy kissé megbízhatatlan.

Ami a történetet illeti, már megvannak a körvonalak.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69273 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
ha megírod, és fiókban marad, vagy csak a haverok között terjeszted emailben, akkor oké; ha már kiteszed egy websitera, akkor az már copyright-sértés


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69271 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kérdések

Elrond írta: :?: :?: Tolkien írt folytatást a GyU-hoz? Mert ha nem akkor el kezdem írni. :!: :!: :!:


Elkezdte írni, de csak néhány oldalig jutott el.

Mindenesetre ez azért felvethet némi szerzői jogi problémákat (pillanatnyilag a teljes Tolkieni világ minden részét szerzői jog védi, a folytatás íráshoz valószínűleg kell a jogtulajdonosok engedélye).

Persze ha csak nekünk akarod írni, akkor hajrá!!


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69264 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Kérdések
Jajaja....en is varom...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69262 Írta: Melinda
Melinda válaszolt a következő témában: Kérdések
Szeintem kerzd el írni. Én kíváncsi lennék rá! :D

-she said-"...May it be a light to you in dark places,
when all other lights go out..." (Galadriel)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69255 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések
Üdv mindenkinek!!

:?: :?: Tolkien írt folytatást a GyU-hoz? Mert ha nem akkor el kezdem írni. :!: :!: :!:

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68822 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kérdések

Ancalimon írta: A fordítás szuper!

amanibhavam írta: (esetleg lehetne nyitni egy topikot, ahol hasonló fordítások gyűlhetnének)
[/i]


Ott a Tolkien tanulmanyok cimu topic. Szerintem kitunoen megfelel erre a celra. Utobbi idoben ugyis hanyagolva van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja - 22 éve 1 hónapja #68806 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kérdések

amanibhavam írta: nem biztos, hogy annak a tanulmánynak igaza van...



Hát szerintem elég jól felépített érvelést használ. Az egész tanulmány tulajdonképpen Tolkiennek a 211-es levélben részletesen kifejtett álláspontját elemzi, és gyűjti össze az ezt igazoló társadalmi, haditechnikai, és civilizációs leírásokat a könyvekből. A Rohírokról T. ebben a levélben azt írja, hogy nem középkori jellegűnek képzeli el őket. A Gondoriakról pedig úgy beszél, mint egy nagyon ősi civilizációról, és azt írja, hogy leginkább talán az ókori egyiptomi kultúrához állnak közel (nagy masszív építmények, halálkultusz, a leszármazás fontossága, északi/déli királyság, északi-déli korona, stb.) - remélem Sötét Úr is olvassa... :o

Engem mindenesetre nagyon meglepett a dolog... :roll:

Nem akarom untatni a nagyérdeműt a részletekkel, a tanulmány elérhető: www.suite101.com/article.cfm/tolkien/26924


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68709 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
Svindlert kell megkérni


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68706 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kérdések
A fordítás szuper!

amanibhavam írta: (esetleg lehetne nyitni egy topikot, ahol hasonló fordítások gyűlhetnének)
[/i]

Ez az ötlet is. Mit kell ehhez tenni?


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68692 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
lefordítottam azt a War of the Jewels részletet, amit lejjebb kissé belinkeltem, mindeki épülésére, a tündék ébredéséről

lássátok és örvendezzetek

(esetleg lehetne nyitni egy topikot, ahol hasonló fordítások gyűlhetnének)



A Quendek Ébredésének legendája


Míg testük készült "Arda húsából", a quendek "a Föld méhében" aludtak a zöld pázsit alatt, és felnőttként ébredtek öntudatra. De az Első Tündék (akiket Apátlanoknak avagy Eru-által-nemzetteknek is nevezünk) nem mind egyszerre ébredtek fel. Eru úgy rendezte el, hogy mindőjük a néki "rendelt" házastársa mellett feküdjék. De mindenek előtt három tünde ébredt fel, férfiak méghozzá, mivel a tünde férfiak erőteljesebbek, érdeklődőbbek, és szívesen kalandoznak idegen tájakra. Ezt a három Tünde-Ősatyát a régi regék Imin, Tata és Enel néven említik. Ebben a sorrendben tértek öntudatra, de csak kis különbséggel; és nevükből, így mondják az eldák, származinak az egy, kettő és három szavak: minden számnevek legöregebbjei. [minë, atta, neldë; a ford.]

Imin, Tata és Enel a feleségük előtt ébredtek fel, s elsőként a csillagokat pillantották meg, mivel a hajnalt megelőző korai szürkületben tértek magukhoz. És a következő dolog, amit megláttak, a nékik rendelt házastársuk volt, amint ott feküdtek mellettük a zöld gyepen. S szépségük láttán úgy elámultak, hogy szólás iránti vágyuk rögvest megnövekedett, és elkezdtek "szavakat kiötleni", melyekkel szólhatnak és dalolhatnak. S mivel türelmetlenek voltak, nem tudtak tovább várakozni, és felébresztették feleségüket. Imígyen, mondják az eldák, minden tünde-asszony a férjét pillantotta meg elsőnek, s az iránta érzett szerelme volt az első szerelem, amit érzett; s az Arda iránt érzett szeretete és tisztelete csak ezután jött el.

Mármost egy idő után, amikor egy kis időt eltöltöttek együtt, és sok szót alkottak, Imin és Iminyë, Tata és Tatië, Enel és Enelyë együtt felkerekedtek, s elhagyták ébredésük zöld lapályát, s hamarosan egy másik, nagyobb síkra érkeztek, hol hat pár quendre leltek, s a csillagok épp újra ragyogtak a reggeli félhomályban, s a tünde-férfiak épp ébredőben voltak.

Ekkor Imin kijelentette, hogy ő a legöregebb közülük s övé az első választás joga; és így szóla: "Legyen e tizenkettő az én társam." És a tünde-férfiak kis időt eltöltöttek együtt, sok szót tanultak s még többet szerzettek, majd együtt továbbindultak, és hamarosan egy még mélyebb és tágasabb mélyedésben kilenc pár quendre találtak, s a tünde-férfiak épp öntudatra ébredtek a szürkületben.

Ekkor Tata magához ragadta a második választás jogát, s szólt: "Íme e tizennyolcat társamul választom." S ekkor a tünde-férfiak megintcsak felébresztették asszonyaikat, együtt éltek s beszélgettek, sok új hangot és hosszabb szavakat alkottak; és ekkor ők harminchatan együtt mentek tovább, s egy patak mellett egy nyírfaligethez értek, és ott tizenkét pár quendre leltek, és csakúgy mint elébb, a tündeférfiak épp talpra álltak, és a csillagokat figyelték a nyírfák ágai között.

Akkor Enel kijelentette, övé a harmadik választás, s mondá: "Legyen ez a huszonnégy az én társam mind." A tündeférfiak megint csak felébreszték asszonyaikat; s a hatvan tünde számtalan napig időzött a patak partján, és hamarost verseket és énekeket kezdtek el szerezni a víznek dallamára.

Nagy soká ismét útra keltek együtt. De Imin észrevette, hogy minden alkalommal több és több quendet találnak, mint annak előtte, és ezt gondolta magában: "Nekem csak tizenkét társam van (bár én vagyok a legöregebb). Most majd később fogok választani." Kis idő múlva édesen illatozó fenyőerdőhöz értek egy domboldalon, s ott tizennyolc pár quendet találtak, akik mind aludtak még. Éjszaka volt még, s az ég borús. Ám hajnal előtt szél kezdett fújni, és felébresztette a tündeférfiakat, s ők magukhoz tértek és elámultak a csillagok láttán; mert ekkorra valamennyi felhő eltűnt, és a csillagok kelettől-nyugatig ragyogtak. És sok időn át ez a tizennyolc új quend nem vett tudomást a többiekről, csak Menel fényeit figyelték. [Menel a mennybolt quenya elnevezése. a ford.] Ám amikor végül ismét a föld felé fordultak, megpillantották feleségüket, és felébreszték őket, hogy néznének a csillagokra, kiáltozván nekik, hogy elen! elen! És így nyerték el a csillagok nevüket.

Ekkor Imin így szólt: "Én most még nem választok újra."; és Tata, ennélfogva, társául vette ezt a harminchatot; s ők mindannyian magasak, feketehajúak voltak, s erősek, mint a fák, s belőlük származának később többségükben a noldák.

És a kilencvenhat quend most együtt beszélgetett, s az újonnan ébredettek számos új és szép szót alkottak, és sok ügyes beszédfordulatot; és kacagtak és táncoltak a domboldalon, amíg végül vágy támadt bennük, hogy új társakra leljenek. Akkor együtt indultak el ismét, amíg a szürkületben egy sötét tóhoz nem értek; s a keleti partja fölé nagy szikla emelkedett, s a magasból vízesés hullott alá, s a csillagok szikráztak a habokban. Ám a tündeférfiak már ott fürdőztek a vízesésben, s már felébresztették asszonyaikat. Huszonnégy pár volt belőlük; de eddigelé még nem tudtak beszélni, bár édesen énekeltek, s hangjuk visszhangzott a köveken, összevegyülve a vízesés zajával.

De Imin megint csak elállt a választástól, azt gondolván: "Majd legközelebb nagyszerű társakra lelek". Ennélfogva Enel így szólt: "Enyém a választás, s én ezt a negyvennyolcat magam mellé veszem." És a száznegyvennégy quend hosszan időzött együtt a tó partján, míglen mindannyian egyek lettek elmében s szóban, és örvendeztek.

Nagy sokára Imin így szólt: "Ideje most, hogy felkerekedjünk új társak után nézni." De a többiek nagy része elégedett volt. Így hát Imin, Iminyë és tizenkét társuk elindult, s hosszan gyalogoltak a napvilágnál és szürkületben a tó körüli vidéken, ahol a quendek mindője felébredett , amiért is e tavat Cuiviénennek nevezik. Ám nem leltek több társra, mert az Első Tündék regéje ezennel beteljesedett.

Így történt tehát, hogy a tündék attól fogva tizenkettesével számoltak, és hosszú ideig a 144 volt a legnagyobb szám, melyet ismertek, ennélfogva egyik későbbi nyelvükben sem volt ennél nagyobb számnév fellelhető. És imígyen történt, hogy "Imin Társasága", avagy a "Legidősebbek Társasága" (akikből a vanyák származnak) mindösszesen csak tizennégyen voltak; ám "Tata Társasága" (akikből a noldák jövének) ötvennégyen voltak; de "Enel Társasága", bár ez volt a Legifjabb Társaság, egyben a legnagyobb is volt; belőlük származtak a telerek (vagy lindák), s ők kezdetben hetvennégyen voltak.

Mármost a quendek mindazt szerették Ardából, amit addig láttak, és mind a zöld dolgok, melyek teremtek és a nyári nap is örömükre szolgált; mindazonáltal leginkább a Csillagok indították meg a szívüket, és tiszta időben a szürkületi órák, "hajnal-homálya" és "est-homálya" voltak legkedvesebb óráik. Mert azokban az órákban, az évnek tavaszán keltek először életre Arda földjén. De minden quendek közül a lindák kezdettől a vizet kedvelték leginkább, s ők dalokat zengtek, még mielőtt megszólaltak volna.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.687 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére