Rejtélyek Középföldéről

Több
21 éve 7 hónapja #103264 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Dínchamion írta: Csak mert ugye Tolkien azt írja Móriánál, hogy az orkok szétváltak a balrog előtt... Ez nekem azt jelenti (vagy azt is jelentheti), hogy a balrog egyfajta vezetőjük volt...


Sztem ez akár azt is jelenthetné,hogy az orkok 1xűen féltek a balrogtól...Ha a Filmet nézzük (ami ien kérdéseknél mindíg becsapós),akkor ott az orkok el is futnak előle,megijednek.Vagy? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103250 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Mivel a balrogok eredetileg Maiák voltak, biztosra vehetjük, hogy ugyanolyan intelligenciájuk van, vagy legalábbis volt, mint bármelyik másik Maiának. Hogy astán később nem kerítette-e őket hatalmába valamiféle őrület vagy bestialitás, az már más kérdés.

Amúgy a Mória-jelenet szerintem is egyértelműen azt sugallja, hogy a balrog az ottani orkoknak valamiféle vezetője, esetleg "istene" volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103243 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ezúttal csak egy gyors kérdés, a válaszokat még gyűjtöm...

A balrogok mennyire tekinthetők öntudatos lényeknek? Úgy értem, a viselkedésük mennyiben hasonlíthat a többi teremtményéhez?

Őrjöngő ösztönlények (tehát klasszikus szörnyek), vagy öntudattal rendelkező szellemek?

Csak mert ugye Tolkien azt írja Móriánál, hogy az orkok szétváltak a balrog előtt... Ez nekem azt jelenti (vagy azt is jelentheti), hogy a balrog egyfajta vezetőjük volt...

Vélemények? Mennyit tudunk erről a dolgoról?

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103199 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Azért van utalás arra, hogy elfáradt, nem tudom, pontosan hol, de arról magyaráz, hogy végre nyugodtan alhat.

Lehet, hogy elvileg fizikai ereje kisebb volt a balrogénál, de attól még legyőzhette!
Nem mindig az erősebb győz...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103069 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ancalimon\n



Szerintem abban nincs vita közöttünk, hogy a maiák általában az emberi fogalmak szerint sebezhetetlenek. Csak én azt állítom, hogy az Istarok különleges helyzetüknél fogva speciális testi alakot öltenek, aminek fizikai ereje, ellenállóképessége nem haladja meg az emberi testét. Ebben a testben ami a többi faj fölé emeli őket, az kizárólag a szellemi erejük (értelmük, határozottságuk, égi tudásuk, stb.) Gandalf A Gyűrűk Urában egyetlen alkalommal sem tesz tanubizonyságot rendkívüli testi adottságokról, de messze az embereke fölé emelkedik szellemi erejénél fogva. Erre legjobb példa talán az, hogy Gandalfról leírt legrendkívülibb dolog, hogy azon kevsek közé tartozott aki képes szembeszállni a Gyűrűlidércek szellemi befolyásával és ő volt az egyedüli, aki szembe mert szállni a Boszorkányúrral, amikor betörték a kaput.

Ezt még annyival kiegészíteném, hogy a Gy.U.-ban ő a legfáradhatatlanabb. Gondoljunk csak bele, keresztül-kasul "rohangál" Középföldén, és egyszer sem említi Tolkien, hogy nagyon kimerült volna. Illetve egyszer mégis: amikor ajtózáró varázslatot alkalmazott a balroggal szemben Móriában. De a "nem ősi" lények képességeit felülmúlja mind testben, mind lélekben.


Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103001 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Dínchamion írta: Ez logikailag nem áll. Az, hogy felveszem valaminek az alakját, nem törvényszerű, hogy a fizikai/biológiai tulajdonságait is fel kell vennem. Lásd még illúzió címszó alatt... :)


Igen igazad, van ez logikai következtetésként nem állja meg a helyét, nem is annak szántam. Viszont azt is tudjuk, hogy a Valák Ea anyagából alkotnak testet maguknak, emely ember formájú. Nem állítom, hogy egyértelmű a szillogizmus (sőt...), de legalábbis ebből nem zárható, ki, hogy valamilyen távoli módon, de mégis csak kvázi hús-vér testi alakjuk van a maiáknak. Persze a lényeg az, hogy mit értünk ezen a "kvázi hús-vér" alakon... Arra biztosan nem vállalkoznék, hogy elemezni kezdjem, hogy egy a hatalma dleleőjén álló ainu, vajon milyen anyagcserévél, és fizikai paraméterekkel rendlkezi testi alakot képes gyártani önmagának...

Dínchamion írta: De mit jelent, hogy "messze meghaladják a Gyermekek képességeit"? Én valami ilyesmire gondoltam, amikor azt fejtegettem, hogy az istarok sebezhetetlenek: effektíve lehet, hogy nem azok, de a többi fajhoz hasonlítva igen.


Szerintem abban nincs vita közöttünk, hogy a maiák általában az emberi fogalmak szerint sebezhetetlenek. Csak én azt állítom, hogy az Istarok különleges helyzetüknél fogva speciális testi alakot öltenek, aminek fizikai ereje, ellenállóképessége nem haladja meg az emberi testét. Ebben a testben ami a többi faj fölé emeli őket, az kizárólag a szellemi erejük (értelmük, határozottságuk, égi tudásuk, stb.) Gandalf A Gyűrűk Urában egyetlen alkalommal sem tesz tanubizonyságot rendkívüli testi adottságokról, de messze az embereke fölé emelkedik szellemi erejénél fogva. Erre legjobb példa talán az, hogy Gandalfról leírt legrendkívülibb dolog, hogy azon kevsek közé tartozott aki képes szembeszállni a Gyűrűlidércek szellemi befolyásával és ő volt az egyedüli, aki szembe mert szállni a Boszorkányúrral, amikor betörték a kaput.

Dínchamion írta: De még ha így is van, a testüknek gyakorlatilag immunisnak kellett lennie a tűzre, máskülönben saját magukat emésztették volna el.

A másik, hogy a sárkányok azért eléggé egy mesterséges faj, de a maiák nem... Legalábbis nem tekinthetők annak, akármilyen alakokat öltsenek.


Igen, ebben az esetben a testük, amely az árnyékot és a lángot táplálja ellenálló a tűzre. Mint ahogy a sárkányok is ellenállóak saját tűzükkel szemben Márpedig tudjuk, hogy a sárkánytűz nem akármilyen tűz. Forróbb, mint bármilyen más tűz Középföldén (kivéve az Orodruint), hiszen Gandalf azt mondja, hogy egy sárkány tüzében, még egy Nagy Gyűrű is elpusztul.

A sárkány mesterséges faj, de a maiák teste is "mesterséges". Az ainuk anyag feletti hatalma hasonló módon alkot testet saját maguknak, ahogy más lelkek számára készít ilyent...

Egyébként ez az, ami igazából visszautal az előzőre: még Morgoth, a legnagyobb gonosz is hús-vér lényeket teremtett, és tudjuk, hogy maga is amikor testi alakot öltött, sebezhető, hús-vér alakja lett. Szauronról tudjuk, hogy összesen négyszer semmisül meg testi alakjában, és ebből 3 alkalommal olyan szituációban, amikor is arra következtethetünk, hogy sebezhető, testi alakja volt...

Vagyis visszatérve az eredeti problémára: Gandalf testi alakjának gyengébbnek kell lenni mint a Balrog testi alakjának (bármilyen módon is értelmezzük, a testi alakját). Ám mégis Gandalf győzött...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102996 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Antares írta: Más: Melkor nem Vala, ugye? Mert Tolkien azokat az Ainukat nevezi Valáknak, akiket Ilúvatar küldött Ardára, hogy megformálják az ő gondolatait. Melkort viszont nem bízta meg ilyen feladattal.


Azt hiszem eredetileg Valának számított (A Valák közül Ilúvatar senkit sem küldött Ardára, mind önként mentek, csakúgy mint Melkor), viszont a Valaquenta (vagy az Ainulindalé) egyértelműen kimondja, hogy Melkort később már nem sorolják a Valák közé.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102993 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

amanibhavam írta:

Melkor semmit sem alkotott, legfőképpen mert képtelen rá.


Mit értesz alkotás alatt? Ha a semmiből teremtést, szerintem arra csak Ilúvatar képes, a többi Vala sem. Ők is csak a világ már meglévő matériájából képesek alkotni, ha úgy tetszik, a dallamot formálják.


Az orkok Melkor "saját" teremtményei olyan értelemben, hogy a tündéket és az emberket torzította el így. Vagyis valamilyen szinten képes alkotni.

Más: Melkor nem Vala, ugye? Mert Tolkien azokat az Ainukat nevezi Valáknak, akiket Ilúvatar küldött Ardára, hogy megformálják az ő gondolatait. Melkort viszont nem bízta meg ilyen feladattal.

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102957 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Kösz, most már emlékszem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102795 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Barazkibil írta: "Olthatatlan Láng?" Furcsa, én az angol eredetiből csak a "Secret Flame"-re, a Titkos Tűzre emlékszem. Olyan néven is szerepel, hogy Unquenchable Flame vagy valami hasonló?


Imperishable


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102790 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
"Olthatatlan Láng?" Furcsa, én az angol eredetiből csak a "Secret Flame"-re, a Titkos Tűzre emlékszem. Olyan néven is szerepel, hogy Unquenchable Flame vagy valami hasonló?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102705 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ami!

Odáig Ljutottam,hogy a Szilből ismerős,de nincs itt,ezért kérdeztem! :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102682 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Melkor semmit sem alkotott, legfőképpen mert képtelen rá.


Mit értesz alkotás alatt? Ha a semmiből teremtést, szerintem arra csak Ilúvatar képes, a többi Vala sem. Ők is csak a világ már meglévő matériájából képesek alkotni, ha úgy tetszik, a dallamot formálják.


Ragoran: erre csak azt tudom mondani, olvasd el a Szilmarilok első fejezetét.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102676 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Dínchamion írta:
Melkor semmit sem alkotott, legfőképpen mert képtelen rá. Pontosan azért "különbözött össze" Eruval, mert ő is részt akart kapni az Olthatatlan Lángból... Egyszóval Melkor csak eltorzítani, megrontani tud.


Most hülye leszek!
Az Olthatatlan Láng mit takar? :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102656 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Mya Leeroy írta: Én nem tudom miért lényeges hogy miből vannak...Különben a balrogok nem azok közé a lények közé tartoznak, amiket Morgoth/Melkor alkotott meg féltékenységből? :?: :?:


Azért érdekes, mert a szövegek alapján nagyon sok minden ködös Középfölde világán, és ebben a topicban olyan emberek gyűlünk össze, akiknek kedvelt passziója az ilyes rejtélyekről vitatkozni... :wink:

Melkor semmit sem alkotott, legfőképpen mert képtelen rá. Pontosan azért "különbözött össze" Eruval, mert ő is részt akart kapni az Olthatatlan Lángból... Egyszóval Melkor csak eltorzítani, megrontani tud.

Ancalimon írta: Ez a passzus úgy is értelmezhető, hogy testi formájuknak a mi értelmeink szerint is "élő szervezetnek" kellett lenni. Ez pedig azt jelentené, hogy csontok, izmok, hús és vér... Nyilvánvalóan olyan fizikai adottságokkal, amelyek messze meghaladják a Gyermekek lehetőségeit.


Ez logikailag nem áll. Az, hogy felveszem valaminek az alakját, nem törvényszerű, hogy a fizikai/biológiai tulajdonságait is fel kell vennem. Lásd még illúzió címszó alatt... :)

De mit jelent, hogy "messze meghaladják a Gyermekek képességeit"? Én valami ilyesmire gondoltam, amikor azt fejtegettem, hogy az istarok sebezhetetlenek: effektíve lehet, hogy nem azok, de a többi fajhoz hasonlítva igen.

Ancalimon írta: Balrogok esetében a tűz és az árnyék talán része lehetett ezen test spec. anyagcseréjének (ahogy az egyértelmáen hús és vér sárkányok teste is képes volt a tűz hordozására).


Ez nekem nagyon kifacsart dolognak tűnik... De még ha így is van, a testüknek gyakorlatilag immunisnak kellett lennie a tűzre, máskülönben saját magukat emésztették volna el.

A másik, hogy a sárkányok azért eléggé egy mesterséges faj, de a maiák nem... Legalábbis nem tekinthetők annak, akármilyen alakokat öltsenek.

amanibhavam írta: a Quenta Silmarillion csak annyit jegyez meg, hogy tűzből volt a szívük és lángból az ostoruk


Na, ez már jobban elfogadható. Ezzel azonban megdől a klasszikus hús-vér test elmélete, ha ezt a megjegyzést nem irodalmi képként, hanem tényleges leírásként tekintjük.

Gandalf írta: Végül is a tűz felfogható fizikai megnyilvánulásnak...


Igen, de az általunk ismert és "test"-ként nyilvántartott biológiai rendszer nem immunis a tűzre, sőt...!

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102652 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
nem. a balrogok maiák


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102635 Írta: Mya Leeroy
Mya Leeroy válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Én nem tudom miért lényeges hogy miből vannak...Különben a balrogok nem azok közé a lények közé tartoznak, amiket Morgoth/Melkor alkotott meg féltékenységből? :?: :?:

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102569 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102349 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
a Quenta Silmarillion csak annyit jegyez meg, hogy tűzből volt a szívük és lángból az ostoruk


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102345 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Dínchamion írta: Hadd térjek vissza a téma kezdetéhez: miből vannak a balrogok?

Mert azt majdnem biztosra veszem, hogy a klasszikus értelemben vett hús-vér testük nincs. Ha innen indulunk, talán arra is megoldást találunk, hogy az istarok teste valóban emberi test-e (ez jó kis belső rím volt, be is írom a Versek topicba :D ), vagy csupán emberi alakot öltenek, de valójában valami másról van szó...

Üdv:



Ez izgalmas. A leírások csak annyit mondanak, hogy az ainuk amikor testet öltöttek előszeretettel vették magukra Eru gyermekeinek alakját. Én ezt úgy értelmezem, hogy a külső formájuk fő vonalaiban elmékeztetett az emberekre (egy fej, arc, kezek, lábak...).
Azonban, hogy ez a forma milyen alkotóanyagokból állt az már kicsit rejtélyesebb.

Ez a passzus úgy is értelmezhető, hogy testi formájuknak a mi értelmeink szerint is "élő szervezetnek" kellett lenni. Ez pedig azt jelentené, hogy csontok, izmok, hús és vér... Nyilvánvalóan olyan fizikai adottságokkal, amelyek messze meghaladják a Gyermekek lehetőségeit.

A Balrogok esetében a tűz és az árnyék talán része lehetett ezen test spec. anyagcseréjének (ahogy az egyértelmáen hús és vér sárkányok teste is képes volt a tűz hordozására).


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102327 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

"Eru beleegyezésével tehát nemes rendjük néhány tagját küldték el, ám emberi testtel ruházva fel őket; így a föld minden félelme, fájdalma és terhe rájuk nehezedett. Éhesek, szomjasak lehettek, elpusztíthatóvá váltak (bár nemes lelkük miatt nem haltak meg soha, legfeljebb együtt öregedtek az évek s a gondok súlyával)."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102291 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

amanibhavam írta: az istarok olyan maiák, akik emberi testet kaptak, hogy megtapasztalják az emberi lét korlátait, így aztán éreznek, éheznek, alszanak stb.


Ezzel azért vitatkoznék. Ha jól emlékszem, az istarok azért öltötek emberi alakot, hogy könnyebben beilleszkedjenek Középfölde világába. El lehet képzelni, milyen hatást váltott volna ki öt isteni alak pl. a hobbitok körében.

De még ha így is van, a balrogok miből vannak? :?:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102288 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
az istarok olyan maiák, akik emberi testet kaptak, hogy megtapasztalják az emberi lét korlátait, így aztán éreznek, éheznek, alszanak stb.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102282 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Hadd térjek vissza a téma kezdetéhez: miből vannak a balrogok?

Mert azt majdnem biztosra veszem, hogy a klasszikus értelemben vett hús-vér testük nincs. Ha innen indulunk, talán arra is megoldást találunk, hogy az istarok teste valóban emberi test-e (ez jó kis belső rím volt, be is írom a Versek topicba :D ), vagy csupán emberi alakot öltenek, de valójában valami másról van szó...

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102048 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Barazkibil írta: A probléma az, hogy a maiák és valák (leszámítva az olyan különleges eseteket, mint az istárok, vagy Szauron) tetszés szerint ölthetnek magukra emberszerű külalakot, "fizikális", de az emberinél jóval hatalmasabb alakot, vagy akár anyagi mindennemű test nélkül is létezhetnek. Éppen ezért értelmetlen fizikai testük sebezhetőségéről beszélni, hiszen ezt a testet tetszés szerint megváltoztathatják, vagy akár nélküle is létezhetnek. Szauron, a varázslók, a balrogok, vagy akár a Fák elpusztítása utáni Morgoth is mind-mind különleges esetek kell hogy legyenek.


Ez nem teljesen igaz. A valák többé kevésbé tetszés szerint ölthetnek testet, de a maiák erre való képessége korlátozottabb. Egyébként ez a testet öltési képesség közvetlen összefüggésben van az általában vett hatalmukkal. Ahogy ezt a hatalmat felhasználják, a világ alakítására, úgy csökken a hatalmuk, köztük a képességük a saját alakjuk megformálására.
(Ezért van az, hogy Morgoth miután hatalma legnagyobb részét Arda megrontására elhasználta, a legnagyobb hatalmú Vala létére is már csak egyetlen alakot tud ölteni.)

Mivel a maiák eredeti hatalma is lényegesen kisebb, mint mondjuk Melkoré, elképzelhető, hogy eleve korlátozott az alakot öltési képességük...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102007 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Barazkibil írta:

Peredhil írta: Egy maia. Hiába maia. A testi védetségük egy fizikai erővel (kard,íj,stb.) szemben ugyanolyan mint más halandó lénynek.
A maiák nem attól voltak maiák.


A probléma az, hogy a maiák és valák (leszámítva az olyan különleges eseteket, mint az istárok, vagy Szauron) tetszés szerint ölthetnek magukra emberszerű külalakot, "fizikális", de az emberinél jóval hatalmasabb alakot, vagy akár anyagi mindennemű test nélkül is létezhetnek. Éppen ezért értelmetlen fizikai testük sebezhetőségéről beszélni, hiszen ezt a testet tetszés szerint megváltoztathatják, vagy akár nélküle is létezhetnek. Szauron, a varázslók, a balrogok, vagy akár a Fák elpusztítása utáni Morgoth is mind-mind különleges esetek kell hogy legyenek.


Igazad lehet. De tényleg így van ez, vagy csak úgy egy égből kapott képzelet? :?: :?: :?: :?:

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102001 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Peredhil írta: Egy maia. Hiába maia. A testi védetségük egy fizikai erővel (kard,íj,stb.) szemben ugyanolyan mint más halandó lénynek.
A maiák nem attól voltak maiák.


A probléma az, hogy a maiák és valák (leszámítva az olyan különleges eseteket, mint az istárok, vagy Szauron) tetszés szerint ölthetnek magukra emberszerű külalakot, "fizikális", de az emberinél jóval hatalmasabb alakot, vagy akár anyagi mindennemű test nélkül is létezhetnek. Éppen ezért értelmetlen fizikai testük sebezhetőségéről beszélni, hiszen ezt a testet tetszés szerint megváltoztathatják, vagy akár nélküle is létezhetnek. Szauron, a varázslók, a balrogok, vagy akár a Fák elpusztítása utáni Morgoth is mind-mind különleges esetek kell hogy legyenek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101931 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
hanem mitől?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101898 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Ancalimon írta: A problémám a következő:

A balrogok korábbi küzdelmei, őt magának Morgothnak Fingon királlyal folytatott viadala testi jellegű küzdelemként van leírva. Ha ezek az isteni lények képesek voltak a testi erejükön túlmutatóan a küzdelemre, akkor miért hagyták, hogy a szellemi erőkkel nyilvánvalóan nem rendelkező Ecthelion és Glorfindel legyőzze őket?

Szarumán nyilvánvalóan nagyobb hatalommal bírt, mint Gandalf a halálból való visszatérése előtt. Ennek ellenére minden további nélkül végzett vele Grima. Ha az istarok rendelkeztek volna a testi erejükön túlmutató "bonusszal", akkor ez nem fordulhatott volna elő...

Vagy lehet valami oka annak, hogy ez a bonusz csak akkor jön elő, ha magukhoz hasonló hatalommal bíró lénnyel kerülnek szembe?




Egy maia. Hiába maia. A testi védetségük egy fizikai erővel (kard,íj,stb.) szemben ugyanolyan mint más halandó lénynek.
A maiák nem attól voltak maiák.

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101896 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
A problémám a következő:

A balrogok korábbi küzdelmei, őt magának Morgothnak Fingon királlyal folytatott viadala testi jellegű küzdelemként van leírva. Ha ezek az isteni lények képesek voltak a testi erejükön túlmutatóan a küzdelemre, akkor miért hagyták, hogy a szellemi erőkkel nyilvánvalóan nem rendelkező Ecthelion és Glorfindel legyőzze őket?

Szarumán nyilvánvalóan nagyobb hatalommal bírt, mint Gandalf a halálból való visszatérése előtt. Ennek ellenére minden további nélkül végzett vele Grima. Ha az istarok rendelkeztek volna a testi erejükön túlmutató "bonusszal", akkor ez nem fordulhatott volna elő...

Vagy lehet valami oka annak, hogy ez a bonusz csak akkor jön elő, ha magukhoz hasonló hatalommal bíró lénnyel kerülnek szembe?


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.591 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére