Gondolatok

Több
16 éve 8 hónapja #351191 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Gondolatok

Snuffles írta: Egyik volt osztálytársam már szeptember végén elintézte a karácsonyi ajándékokat. :) Ha évközben lát valamit, amiről úgy gondolja, ideális ajándék valakinek, akkor megveszi, nem halogatja, ezért irigylem őt. Én decemberig nem is gondolok az ünnepekre, egyszerűen nem jut eszembe... :)

Evvel én is így vagyok. mármint mindig a végére marad. Sajnos. nem így kéne...
Liliom: valóban, a karácsony lényege sokaknak elveszik az ajándékok után való rohanás miatt. De azért vannak, akik emlékeznek az ünnep eredetére is.
Amúgy a rohanást én se szeretem. Véleményem szerint pont az egymásra való figyelés lenne a lényege ennek a szent ünnepnek, és az a kapkodás miatt nem igazán jön össze. Nyugodt körülmények között jobban lehet ünnepelni. Ebben teljesen egyetértek Snuffal.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #351188 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok
A mi családunk apuból, anyuból, a 3 bátyámból, a 3 sógornőmből, az unokaöcsémből és az unokahúgomból áll. Nálunk anyu mindig elmondja (mint az Erste bankos reklámba az anyám) "jaj gyerekek!Nekem nem kell semmi". Ettől mindenki idegösszeroppanást kap, mert egyszerűen ezt napi 5-ször elmondja és húúúú.

Mostanában valahogy semmit nem tudok időben megcsinálni, amiből egy csomó kellemetlen dolog születik. Valószínűleg holnap fogok bemenni a városba és körbe nézni, hogy kinek mi lenne a praktikus ajándék. Vagy ha már semmit nem tudok kitalálni akkor készítek valamit, valamiből...

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #351183 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok

Awëndyl írta: Ugyanis ha mind a tizennégy unokatesómnak külön kéne készíteni, már októberben elkezdhetnémaz ajándékkészítést... :D

Egyik volt osztálytársam már szeptember végén elintézte a karácsonyi ajándékokat. :) Ha évközben lát valamit, amiről úgy gondolja, ideális ajándék valakinek, akkor megveszi, nem halogatja, ezért irigylem őt. Én decemberig nem is gondolok az ünnepekre, egyszerűen nem jut eszembe... :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #351182 Írta: Awendyl
Awendyl válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én még nagyon ... hmmm ... gyengén állok az ajándékokkal. Az én családom a szüleimből, négy nővéremből, három sógoromból, és az unokahúgomból áll. Mármiunt nekik készítek személyesen ajándékot. A nagyobb családban csak a család nevében adunk, az meg már nem az én gondom - szerencsére. Ugyanis ha mind a tizennégy unokatesómnak külön kéne készíteni, már októberben elkezdhetnémaz ajándékkészítést... :D

"A si i-Dhúath ú-orthor. Ú or le a ú or nin..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #351179 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok

Encsi írta: Mi a család egy részével már megbeszéltük, hogy nem adunk egymásnak ajándékot, és így is nagyon jó volt/lesz

Mondjuk nem tudhatom, te mit értesz család alatt, mert én csak édesanyámat, az élettársát, aput és az ő élettársát, annak lányát és a féltestvéremet. Ez hat ember, közeli rokonságban ráadásul csak hárommal vagyok, ebből eggyel élek együtt, anyuval. A távolabbi rokonokkal nem tartjuk a kapcsolatot, nálunk nem szokás, egy-két képeslap évente, éppen elég kedves gesztus tőlünk és tőlük is.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #351178 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Gondolatok
Mi a család egy részével már megbeszéltük, hogy nem adunk egymásnak ajándékot, és így is nagyon jó volt/lesz

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #351173 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok
Mi általában olyan dolgokat veszünk vagy készítünk a másiknak, amit amúgyis megvenne (nem szappan/fogkefe kategória, hanem pl én idén egy olcsó fényképezőgépállványt kértem, szükségem van rá a fotózásoknál, mert csak rövidlábú van), bár anyu hajlamos túlzásokba esni és megvenni aranyos szőrmók plüssöket meg drága, színes borítójú füzeteket, mert "miért ne", nemcsak azt, amire ténylegesen szükségem van.
Aputól hasznos és érdekes könyveket kapok, bár kivétel itt is volt már.

Szerencsére nálunk nem a vásárlásról szól, erre anyu hajlamos egyedül, amúgy a karácsony neki sem szíve-csücske, de magunknak megpróbáljuk olyanná tenni, hogy élvezzük ezt a néhány napot. Nem kell az általános klichékhez ragaszkodni, amit a többiek művelnek: hajkurászni az ajándékoka, rohanni, takarítani, őrültekháza.
Mi kényelmesen forraltborozunk, eszünk-iszunk, örülünk az ajándéknak, szerintem ebben semmi rossz nincs. :) A karácsony átlényegült, de mivel mi nem vagyunk vallásosak és nekünk nem szent annyira ez az ünnep (ez lehet hogy baj), nálunk így megy.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #351172 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Gondolatok
Utálom a karácsonyt. Az egészet, mindenestül. Utálom az ajándékozást, a fakivágást, a giccses díszeket, a hanulatot. Nem is tudom miért tartjuk. Komolyan, hányan gondolnak karácsonykor Jézusra? Sehányan, mert ez az ünnep is csak valami értékét vesztett rituálé, amit jópofiságból meg üzletből kell még mindig művelni.
Bah, ronda, ostoba december.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350951 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok
Általában én valamilyen gyöngyös, varrásos, gipszes izét készítek, vagy gyertya...nem tudom éppen olyat amilyen ekdvem van. Pst például, puszta dekorációból ami jólehet nem karácsonyi a Gyűrű szöveget készítem el.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350949 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ez alól az unokatesóm kivétel, aki meg azt szokta, hogy vesz valami tök egyszerű ruhadarabot, és rávarr valami mintát, vagy ilyesmi. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350947 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok

Nesi írta:

Attila írta: Általában valamilyen kézzel készített ajándékot szoktam adni


Naja, ez nálunk is így szokás 15 éven alul. Felette már nemigen vesszük figyelembe. A baj az, hogy emiatt szoktam kifutni az időből... :roll: :P


Hát szerintem azért, mert valaki "15 év felett' kézzel készítí a karácsonyi ajándékot azért ez nem lenne...szóval szerintem sokkal értékesebb az amit kézzel készítesz, no jó nem a 6-7-8 évesek karácsonyfa sündisznóval zsírkréta rajzra gondolok. Egy kedves kép, bögre :D vagy karácsonyi képeslap gondolattal sokkal többet ér mint 1.000 és még több pénzzel vásárolt ajándék.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350945 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én a magam részéről igen erősen noszogatom a családom többi tagját, hogy karácsonykor senki ne adjon ajándékot a másiknak. Egyszerűen undorító és felháborító ami néhány héttel előtte megy a tévékben(lásd reklámok, ilyen kedvezmény, olyan akció, hitel !!hogy meg tudd venni az ajándékot).
Nem erről szól. Nem erről szól.

Attila: "Általában valamilyen kézzel készített ajándékot szoktam adni, vagy keresek valami olyan"idézetet" amire tényleg azt mondom, hogy hát igen ez jellemzi a kraácsonyt, szép gondolatot,apró kedvességek."

Ezzel viszont egyetértek. Én is kézzel készítem. Olyat próbálok "összetákolni", hogy arról én jussak az eszébe az illetőnek , de valami olyan jelentést is hordozzon magában egyúttal amit ő jelent nekem.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350943 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Gondolatok

Attila írta: Általában valamilyen kézzel készített ajándékot szoktam adni


Naja, ez nálunk is így szokás 15 éven alul. Felette már nemigen vesszük figyelembe. A baj az, hogy emiatt szoktam kifutni az időből... :roll: :P

Attila írta: Én nem a karácsonyt magát, mint ünnepoet szeretem, hanerm az előtte levő készülődést. Azt az érzést, amikor együtt vagytok és közösen járjátok a várost, gondolkodtok, hogy hogy nézzen ki idén a karácsonyfa, kit mivel szeretnél megajándékozni és ez csodálatos... :D


Érdekes, én mindig egyedül járom a várost ajándék után, és általában suli után, azaz inkább csak az kapcsolódik hozzá, mint emlék, hogy "hú-de-fáradt-vagyok-de-nehéz-a-táska", stb. Szóval nem épp a legjobbak. :) Hogyha nekem megemlítik a karácsonyt, akkor kapásból azt a fahéjas mézeskalácsillatot érzem az orromban, ami belengi a házat 23-ától 25-ig. És a legjobban azt szeretem, mikor közösen sütünk, és mindenféle madárkákat, meg koszorút fonunk a tésztából. (Igen, szeretek sütni. :P )
De az mégis jó dolog, hogy nem - vagy nemcsak - azért szeretjük a karácsonyt, mert ajándékozás van, hanem mert együtt van a család, mert mindenki örül, és mert ünnep van. És az ajándék csak mellékes.
(Ezért nem szeretem, mikor megjön az ember a téli szünetből, és mindenki azt kérdezi, hogy "Mit kaptál karácsonyra?" :roll: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350938 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok
Általában valamilyen kézzel készített ajándékot szoktam adni, vagy keresek valami olyan"idézetet" amire tényleg azt mondom, hogy hát igen ez jellemzi a kraácsonyt, szép gondolatot,apró kedvességek.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350936 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én azt nem szeretem, hogy valaki kijelenti, h fog nekem ajándékot venni, és akkor már nekem is vennem kell neki, vagy olyan hülye érzésem lesz... pedig nem is erről szól az ünnep :?

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350934 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én nem a karácsonyt magát, mint ünnepoet szeretem, hanerm az előtte levő készülődést. Azt az érzést, amikor együtt vagytok és közösen járjátok a várost, gondolkodtok, hogy hogy nézzen ki idén a karácsonyfa, kit mivel szeretnél megajándékozni és ez csodálatos... :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350931 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Én a kötelező ajándékozást nem szerettem.


Annyi "haszna" van a kötelező ajándékozásnak, hogy mindenki kap ajándékot. Mert az elég kellemetlen, hogyha látod, hogy összevissza ajándékozzák a népek egymást, te meg nem kapsz semmit.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350919 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én a kötelező ajándékozást nem szerettem.
Nálunk is van fa:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350912 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: Gondolatok
nem tudom, pl. oviban meg általános iskolában igazából az maradt meg a közös karácsonyfából, hogy órán mi csináltunk rá díszeket, meg mi is segítettünk feldíszíteni, de ezek nagyon jó emlékek szóval, ha nem is önmagáért, de jó hogy volt karácsony fa.
És nálunk van az egyetemen, meg a kollégiumban is karácsonyfa, és az is jó, mert a zhk meg beadandók közt, legalább arra a pár pillanatra ünnepi hangulata lesz az embernek, amíg elmegy előtte

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350911 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egy érdekes vita alakult ki anyukám egyik fórumján. Arról volt benne szó, hogy mennyire jó az intézményes karácsonyozás.
Én általános iskola alsóban még szerettem, sőt egészen hatodikig elvoltam, de aztán elveszette a báját a dolog. Nem értettem miért kell egy családi ünnepet az iskolában is megtartani.
Anyáéknál arról is szóvolt, hogy karácsonyfa kell-e egy bölcsibe, oviba. Szerintem nem kell... ünnepelni anélkül is lehet ott:) A karácsonyfa inkább családi dolog.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350909 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Acho írta: Veled se verekednék szívesen, Olorin.papa! ;-) :)


Hidd el, még komoly verekedésem nem volt. :wink:
Álltalában már az első szakaszt megnyertem, és a tetlegességre nem került sor.
Fejben nyerd meg először a csatát, utána már gyerekjáték.
A szumó versenyeken legtöbbször a bevonulásnál, és a ső szórásnál eldől a küzdelem.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350784 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Gondolatok
Veled se verekednék szívesen, Olorin.papa! ;-) :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350780 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Alyr: elnézést figyelmetlen voltam :oops:

Remzy amikor általánosban elsős volt (najó azért ő nem egy tucat pasi ebben) megvert egy nyolcadikost, mert elvette a baseball sapiját... és mindenkit megvert, aki nem hagyta békén.. mert elhitte hogy meg tudja tenni :P szal csajok bokszra fel, egyet ne feledjetek, a pasiknak is vannak gyenge pontjaik (gonosz vagyok, de az erőn győzzön az ész) amúgy nem vagyok verekedéspárti, de ebben a világban mindenkinek meg kell tanulnia megvédeni önmagát, mert ez a vilg a túlélésről folytatott kemény harcról szól... sajnos...

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350777 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta:

Remzymama/Tünde írta:

Alyr Arkhon írta: - Hagyni magad.



Olorin.papa: Ilyesmivel én elő sem mertem hozakodni, iskolában ilyen hozzáállással nem jó harcolni mert a tanár általában épp akkor jön be amikor te ütöd a másikat és nem ő téged...


Igazad van, de amikor választani kell az aláztatás, vagy a harc mellett, akkor inkább a harc, mer az elkerülhetetlen, csak a lényeg, hogy mi válasszuk meg a csata helyszínét...

A harc, lehet verbális is, de arra is vonatkoznak a tanácsaim

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350776 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzymama/Tünde írta:

Alyr Arkhon írta: - Hagyni magad.


no ezzel nagyon nem értek egyet

ha vagy annyira karakán, akkor a verekedés helyett (ami jó néha, de én nem alacsonyodnék le egy idő után, ami mondjuk 14 év) azt tanácsolnám, hogy egy jó hangos és az agyi/testi képességeire való beszólással (ha lehet úgy fogalmazd meg előre hogy a felét se értse) égesd le mindenki előtt, jó ha minél többen vannak a közelben
megszégyenülni sokkal rosszabb mint egy pofont kapni


Pont ezért írtam a "nem szabad" listára azt h hagyni magad. Ha visszaszólsz akkor éppen nem hagyod magad, sőt.
(eddig nem írtam, de ahogy Nesi is mondta, a visszaszólás is jó lehet azt is "visszaütésként" értelmezem, hiszen ugyanazt a hatást éri el)

Olorin.papa: Ilyesmivel én elő sem mertem hozakodni, iskolában ilyen hozzáállással nem jó harcolni mert a tanár általában épp akkor jön be amikor te ütöd a másikat és nem ő téged...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350774 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Snuffles írta: Hát én egyszer visszaütöttem, erre addig rúgták a sípcsontomat, hogy két hétig sántikáltam, jobb nem lett, de legalább alapot adott újabb megalázó beceneveknek.


Hát igen!
Hagyni nem szabad magad semmi esetre sem, mert akkor véged van. Légy mindig határozottabb, vadabb, gátlástalanabb, gyilkosabb mint a másik, és akkor te vagy a nyerő (engem nem egyszer túlerő közül hozott ki, hogy elhittem, és elhitettem, hogy bármelyiket meg tudnám ölni).
A sitten aranyszabály, ha leütnek tizedszerre is, és vérzel, és nincsen semmi erőd, akkor is keljél fel, és vágd jól pofán az ellenfeledet, ne érezze győztesnek magát. Előbb vagy utóbb meg lessz a respekted.
A verés sohasem a fájdalom okozásáról szól, hanem a megtörésről, és ha megvernek is, csak meg ne törjenek soha.
Ha többen mennek neked, akkor válazd ki a hangadót, a vezért, és ha csak őt támadd, ha akkor nem éred el, várd ki az alkalmat és később intézd el (lehet telegességgel, vagy szóval is), és ha őt elintézted, a többiek békén hagynak.
Ha harcolsz, tiszta fejjel, de gyilkos hangulatban tedd, hogy az ellenfeleid elhiggyék, hogy meg tudnád őket ölni.

Szal sok sikert (és kékfoltot)

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350773 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem fizika órán volt olyan, hogy érdekelt volna amit a tanár mond mert nem akartam megbukni, mögöttem meg éppen azt cseverészték, hogy milyen volt a bankban a hétvégén bulizni. Fogtam a jó vastag füzetemet és hátravágtam a hátam mögé és elkezdtem velük üvölteni, hogy fogják már be a pofájukat mert engem érdekel a tanár mondandója és én nem akarok megbukni ha ők igen akkor lelkük rajta takarodjanak ki az osztályból vihorászni.
Néma csend lett.

És érdekes módón életemben először 3ast kaptam fizikából.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350765 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: - Hagyni magad.


no ezzel nagyon nem értek egyet

ha vagy annyira karakán, akkor a verekedés helyett (ami jó néha, de én nem alacsonyodnék le egy idő után, ami mondjuk 14 év) azt tanácsolnám, hogy egy jó hangos és az agyi/testi képességeire való beszólással (ha lehet úgy fogalmazd meg előre hogy a felét se értse) égesd le mindenki előtt, jó ha minél többen vannak a közelben
megszégyenülni sokkal rosszabb mint egy pofont kapni

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350750 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem szinte sosem vált be az, hogy fizikailag visszaütök. Az sem, ha némán tűröm, és nem izgatom fel magam miatta. A tanárnak szólás sem volt jó, mert nem érdekelt senkit, mit szól / mit ad ezért nekik a tanár. Ami egy kicsit használ, hogy olyan frappáns dolgot kell visszaválaszolni, amire egyszerűen nem tudnak mit válaszolni - max. hápognak, mintha félrenyeltek volna. És szégyenükben, hogy "lefőztem" őket, inkább elkotródnak. Ezzel csak egy baj van, hogy nem mindig jut eszébe az embernek megfelelő válasz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #350749 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tudjátok, eddig általánosba is, meg gimibe is volt(ak) olyan tanár(ok) akikkel úgymond mint diák jól el tudtam beszélgetni. Velem is történtek ilyen esetek és higgyétek el, ha szólsz egy olyan tanárnak, akiben tudod, hogy minden körülmények között megbízhatsz segíteni fog.
Nem okvetlenül a férfi tanárok a karizmatikusabbak, bár lehet, hogy ezt csak én látom így. De ha bármilyen problémám volt anno általánosba az akkori töri tanáromnak, mindig elmondhattam...A lényeg az, hogy ha bármilyen bántalom ér téged, akkor ezt először ok másodszor...hát ok...de harmadszor már ne tűrd el!

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 2.281 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére