Gondolatok

Több
17 éve 2 hónapja - 17 éve 2 hónapja #336666 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok
"Minden küzdelmünk, győzelmünk és szenvedésünk hamarosan nem lesz más, mint egy tintafolt a papíron"
/Arthur Golden: Egy gésa emlékiratai/

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #332616 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Missy írta hogy mindjárt elfogy a türelmem... pedig nem arról szólt a dolog

a türelem nem mondom, hogy a fő erényem, de szerintem egy darabig mindenkinek van, csak van akinek hamarabb fogy el, mint másnak
és van akinek egyáltalán nincs
és vannak, akiknek hatalmas van (itt az MTTben is van, akit nagyon irigylek érte)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #332607 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzymama/Tünde írta: Tünde türelmes, csak a Fórum alapszabálya, hogy nem politizálunk. És 3x lett szólva.

Türelem: szerintem kialakítható azokban az emberekben is , akiknek nincs, csak nagy önfegyelem kell hozzá.
Megértés: az meg egy olyan emberi tulajdonság, ami vagy van, vagy nincs. Szerintem egy idő után el is tud fogyni. Bele lehet fáradni.
De mindkettő fontos lenne, hogy legyen.


Tünde, remélem, nem gondolod, hogy Neked szólt a témafelvetésem!!!!! Bocsánat, hogy félreérthető voltam. Csak az előző témából jött... amúgy érdekes: ha magaddal türelmetlen vagy, másokkal is az leszel.

én elég hosszú türelmű vagyok, de elfogy, akkor nagyon elfogy. Néha van, hogy határozattan rá kell szólni a másikra, de ezt valahogy úgy tenni, hogy érezze: te megérted, de amit tesz, azzal nem neked tesz rosszat, hanem egy általános normát szeg meg. És ezért nem helyes a cselekedete.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #332533 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tünde türelmes, csak a Fórum alapszabálya, hogy nem politizálunk. És 3x lett szólva.

Türelem: szerintem kialakítható azokban az emberekben is , akiknek nincs, csak nagy önfegyelem kell hozzá.
Megértés: az meg egy olyan emberi tulajdonság, ami vagy van, vagy nincs. Szerintem egy idő után el is tud fogyni. Bele lehet fáradni.
De mindkettő fontos lenne, hogy legyen.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #332529 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Gondolatok

Phaedra/Namarie írta: Folytathatnánk a türelemmel, és a megértéssel. :P


Megértés... Egyrészről jelentheti azt, hogy elfogadod a másikat-mégha nem nagyon vagy oda egynémely tulajdonságáért annyira-olyannak, amilyen. Tehát megértéssel viseltetsz iránta, amíg el nem fogy a türelmed. 8)

Példának okáért, Tündének mindjárt elfogy a türelme és nem lesz megértő. :D És ezt még élvezi is. :D De ezt már nem ragozom tovább. :lol:

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331759 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzymama/Tünde írta: :twisted: :evil: :twisted: :evil:

najó
a további hsz-eket azonnal, szólás nélkül törlöm

:twisted: :evil: :twisted: :evil:

Vagy előbb szólsz, de aztán mérgedben azt is törlöd :) :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330547 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Gondolatok
A türelem nem feltétlen jelenti azt, hogy másokhoz türelemmel vagy. Hogy századszorra is elismétled, amit hallani szeretne, amit magyarázol nkei, vagy hogy az ingjét kivasalod minden reggel. A türelem szerintem az, amikor önmagad elbukásai után megadod a lehetőséget annak, hogy újra elbukj... de utána újra felállj.


[size=9:38zzpn0o]Nem akartam ennyire bölcs(elkedő) lenni de kijött belőlem. Napok óta megmagyarázhatatlen változások folynak körülöttem és bennem egyaránt. Ez is egy része ennek.... *ez van ha Ceolho-t olvas az ember :D *[/size]

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330537 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Folytathatnánk a türelemmel, és a megértéssel. :P

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330232 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ecthelion írta: Értettem ám. :)

Az ördög az apróbetűben lakozik. :)

Én sorry.

OFF


no hol az az új téma? :lol:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330231 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Értettem ám. :)

Az ördög az apróbetűben lakozik. :)

Én sorry.

OFF

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330230 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
nem úgy gondoltam, hanem eben a témában
sorry
:oops:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330220 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzymama/Tünde írta: :twisted: :evil: :twisted: :evil:

najó
a további hsz-eket azonnal, szólás nélkül törlöm

:twisted: :evil: :twisted: :evil:


Pedig már épp felakartam vetni egy új témát.... De ha nem lehet, hát nem... :( :(


[size=9:2z3yav43]Csak poén. Bocsánat. Nem tudtam kihagyni. Törölhető. :D [/size]

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330217 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
:twisted: :evil: :twisted: :evil:

najó
a további hsz-eket azonnal, szólás nélkül törlöm

:twisted: :evil: :twisted: :evil:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330194 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Emberek, két figyelmeztetés már elhangzott a moderátoroktól!!!!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330189 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Kar'sa írta: Trianont illetőleg: nekem egyvalami fáj csak: hogy *miért* *mi* szívtunk ekkorát? Úgy értem mi az, hogy még Ausztria kapott tőlünk, mikor bizony ők mintha nem egészen a nyertes oldalon lettek volna... :?
Mindazonáltal nem kívánok revíziót, bár igencsak jogos volna...
egyrészt azért nem, mert azért ártatlan angyalkák se voltunk, és bizony sok terület tényleg minimális százalékban volt csak magyar lakosságú
másrészt mert szvsz elég komoly következményekkel járna a dolog...
Szóval azért még ha "jogosan" is történt meg, ami, enyhén túlzásba estek a dologgal... Persze végülis logikus, mi voltunk a leggyengébb láncszem, hát mi szívtunk a legjobban...


Azért kellett akkor "ekkorát szívni", mert az korabeli politika megkívánta. Nehéz lenne megérteni, hogy milyen szálak mozogtak a háttérben, de bizonyos, hogy nagy igazságtalanság történt. De vigasztaljon a tudat, hogy száz év múlva a jelenkori politikára sem fognak emlékezni.

(Nagyapámnak volt egy frappáns megjegyzése a minap. Ugye a csehek nagyon tüntetnek az amerikai rakéták ellen. És ő erre azt mondta, hogy "jók voltak, mikor államot alapítottak nekik, most meg már nem kellenek". Ilyen a politika. ) :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330157 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Trianont illetőleg: nekem egyvalami fáj csak: hogy *miért* *mi* szívtunk ekkorát? Úgy értem mi az, hogy még Ausztria kapott tőlünk, mikor bizony ők mintha nem egészen a nyertes oldalon lettek volna... :?
Mindazonáltal nem kívánok revíziót, bár igencsak jogos volna...
egyrészt azért nem, mert azért ártatlan angyalkák se voltunk, és bizony sok terület tényleg minimális százalékban volt csak magyar lakosságú
másrészt mert szvsz elég komoly következményekkel járna a dolog...
Szóval azért még ha "jogosan" is történt meg, ami, enyhén túlzásba estek a dologgal... Persze végülis logikus, mi voltunk a leggyengébb láncszem, hát mi szívtunk a legjobban...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #330153 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Rabyn: teljesen igazad van. Tudod, az a legszörnyűbb, hogy van aki látja pl. a hajléktalanokat, és jól szórakozik azon, hogy behajít egy kétszázast közéjük.

Az is undorító, hogyha valakinek van valamije, mindegy, hogy materiális, vagy szellemi-lelki java, a másik irigyli tőle.

Miért?????? Mire jó? Sose értettem, hogy miért jó az, ha a másét kívánom, úgy hogy csak nekem legyen, neki pedig ne.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329945 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nam hozzászólásához: Nem kell feltétlenül az elcsatolt részekre menni ahhoz, hogy gyűlölködést, erkörcstelenséget, és hasonlókat lássunk. Elég kimenni egy budapesti pályaudvarra, vagy végigmenni éjjel a nyugati aluljáróban télen... Esetleg bemenni egy árvaházba, elmenni egy kicsi faluba és máris "csodákat" fogsz látni... És ez az igazán borzalmas szerintem, hogy ma a saját országunkon belül is létezik az, hogy a magyarok egymást gyűlöljék például azért mert más nézetük van, akár vallási, poltikai vagy bármilyen.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329891 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ery írta: Legyen ez a zárszava ennek a témának.


mintha ..........
:twisted: :evil:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329876 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Teljesen jó, hogy kibeszéljük ezeket a dolgokat magunkból, hisz éppen az a probléma, hogy nagyon sokáig nem lehetett beszélni bizonyos dolgokról. Itt az ideje, hogy kibeszéljük!

De nem itt, nem ezen a fórumon! Máshol. :wink: Köszönöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329875 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Idhren: Teljesen egyetértek!

Mostmár abba lehetne fejezni ezt az egész Trianon témát. Ami megtörtént megtörtén pont. Ez van, változtatni nem lehet rajta, ha meg csak hápogunk, meg verjük a nyálunkat, azzal semmi sem lesz jobb.
Törődjünk végre a jövővel és ne mindig csak a múlttal legyünk elfoglalva. :roll:

Már elnézést...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329872 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hmm... a múltban elkövetett igazságtalanságok ritkán orvosolhatók. Meg kell békélni a múlttal és a megoldásokat a jelen jobbá tételére kell kieszközölni. Igy van ez a szlovák-magyar konfliktussal is. Valahogy magaménak érzem ezt a témát, hisz van szerencsém itt élni... Az egész helyzet olyan kettős érzéseket kelt: hisz lehet a szlovákokkal békében élni, barátkozni, sőt szerelembe is esni. Másrészt viszont - a legtermészetesebb módon - a lehető legfájóbb pontok a politikai viharok, amiket a hiperaktív politikusok hoznak ránk. Ahogy már mondottam, lehet ezzel együtt élni, és meg is lehet szokni. Sok függ attól, hogy pontosan melyik részén él a magyar Szlovákiának...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 3 hónapja #329871 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem mondom, hogy nem volt igazságtalanság, ami akkor történt. Főként más országok büntetését szemlélve. Az volt.

De Ki is volt az a nép, aki 896-ban csakúgy lerohanta a Kárpátmedencét?
Ilyen sajnos mindig is volt, és lesz is.
Mostmár tényleg az lenne a dolgunk, hogy ebből hozzuk ki a legjobbat.
És ez rajtunk is múlik, többek közt hogy ugyan emlékszünk, tanulunk belőle, de nem nyavajgunk miatta.
Hú, de osztom az észt. Bocsi, nem akartam okoskodni, csak kijött...
Ez az én véleményem.

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329869 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Gondolatok
Valamilyen szempontból igaz. Csakhogy nem mi hibáztunk. Az 1849-es nemzetiségi törvények, amit a magyar kormány adott ki a világ első demokratikus nemzetiségi törvénye volt.
De a helyzet változott,újra fölébünk kerekedett az osztrák hatalom, utánna pedig nem volt önálló döntési jogunk a nemzetiségek fölött.
A trianoni országhatárok pedig teljes mértékben igazságtalanok voltak.
Az ország maradandó gyarapodásának pedig Szent László 1091-es horvátországi hadjáratát tekinthetjük. ezek után persze Ho.-nak még így is kiváltságos helyzete volt. A többi nemzetiség pedig egyszerűen csak betelepült a Magyar földre. A Decebal, és Svatopluk féle román ill szlovák elmélet alapján mi még Attila országát is visszakövetelhetnénk.

Itt ajánlanám a Trianon c. filmet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329829 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

Acho írta: Namarie: egyetértek. És én sem szeretek gyűlölködni, mindazonáltal nekem fáj, ami Trianonban történt. Tegnap jöttem haza Felvidékről, és olyan vidékeket jártunk be, melyek közel ezer éven keresztül a mi kezünkön voltak. És borzasztónak tartom, hogy Körmöc- vagy Selmecbányán az emberek nagy része már nem beszél magyaru. Úgy vélem, elfelejtették azt, hogy egykor ez igencsak magyar föld volt...



Nekem ennek kapcsán két dolog jár az eszembe. Az egyik a himnuzs, másik Radnóti: "hisz bűnösösk vagyunk mi is, mint a többi nép". Ha a jelentől letekintünk, vajon nem lehet-e, hogy a régmúltba követtünk el olyasvalamit, aminek ez lett a logikus következménye? vajon nem evttük-e el valamikor a másét?

Nekem nem a terület fáj elsősorban, hanem az, ahogy később, és még napjainkban is az emberekkel bánnnak. Az időnkénti kölcsönsö gyűlölködés. Miért nem lehet azt mondani, hogy jó 8ill nem jó), ez és ez történt x éve, de MOST lépjünk rajta túl, és próbáljunk meg normálisan együtt, egymás mellett élni? Aki ma él, az már nem hibázatható régmúlt dolgokért.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329825 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem felejtették el. Csupán a kitelepítési programok miatt megfogyatkozott honfitársaink száma régi szép Felvidékünkön. Mindennek csupán annyi haszna volt hogy egyre több tót tudjon a magyar lakta területekre befészkelődni.
A szlovák nacionalizmusról pedig csak annyit, hogy jártam egyszer a Krivánon, ami a szlovák nacionalisták egyik találkozó helye volt a 19. században. A csúcson-mivel ez egy hegy-a kereszt tövében kicsi szlovák zászlók voltak.Hátuljukon Skoda jellel. Legalább, ha már ellopták tőlünk Felvidéket, normális zászlót raktak volna ki.

Egyébként mindenkinek tudom ajánlani oda a túrát. 2492m magas, a csúcs közelében hó volt(júliusban), ugyanakkor nem volt hideg.
Ja, és a kilátás gyönyörű, át lehet látni Lengyelországba. (Ha szerencsés vagy a lengyel telefonszolgáltató is megtalál)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329809 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Gondolatok
Namarie: egyetértek. És én sem szeretek gyűlölködni, mindazonáltal nekem fáj, ami Trianonban történt. Tegnap jöttem haza Felvidékről, és olyan vidékeket jártunk be, melyek közel ezer éven keresztül a mi kezünkön voltak. És borzasztónak tartom, hogy Körmöc- vagy Selmecbányán az emberek nagy része már nem beszél magyaru. Úgy vélem, elfelejtették azt, hogy egykor ez igencsak magyar föld volt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329528 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem vagy az.. ha meg igen, ketten vagyunk. Én nagyon boldog vagyok itt, életem talán egyik legszebb barátságát nyertem a fórumosok közül... és nagyon szeretem az életet, a barátokat, a családomat... és Istennek is megvan a maga helye az életemben. És szeretném ha továbbra is megmaradna a küzdés a jóért, a szépért, az értékekért az élet(em)ben.

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329521 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Lehet, hogy cinizmus, amit most mondok, de engem speciel minden politikánál jobban érdekel, és százszor jobban boldogít, hogy megkaptam a levelemt a csapatbeosztásomról, és hálát adok Istennek, hogy közétek vezérelt. Örülök, hogy van egy szereteő családom, megértő barátaim, jó orvosm, jó lelkipásztorom. Mit mondjak még? Örülök, hogy tudok szeretni, hogy megint boldog tudok lenni. És furcsállom, amikor csodálkoznak, hogy nem akarom beengedni a külvilág történéseit a magam életébe, hogy igyekszem nem elítélni senkit, hogy megpróbálok objektívan, gyűlölettől mentesen beszélni mindenről. És ha ezért valaki elítél, és kezembe adja a méregpoharat, ám tegye. Nme biztos, hogy kiiszom, mert bököm az ő szemét, de lemondani sem vagyok hajlandó arról, kai igazában vagyok.

Miért kéne nekem is gyűlölködnöm? miért vagyok én hülye azért, mert törekszem a szeretetre, a szépre, a jóra?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #329177 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gondolatok
Legyen ez a zárszava ennek a témának.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.590 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére