Gondolatok

Több
17 éve 6 hónapja #318096 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az égő ház kérdés nem példa arra hogy rábízod-e valakire az életedet. Nem hiszem hogy azt mondanád valakinek hogy rádbízom az életemet, majd besétálsz az égő hézba.

Hogy néz ki az hogyha valakire rábíztad az életed?

De most télleg... :oops: :oops:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318089 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Gondolatok
Jó kérdés... Igazából tényleg helyzetfüggő, én ha olyan helyzetbe kerülnék, nem csak pár embernek segítenék (az kellemes, hogy tudod, hogy segíthettél volna...). Azt én sem engedném, hogy valaki feláldozza az életét értem, nem érek én annyit (hiába akarná bárki is bizonygatni az ellenkezőjét :) ) , viszont nagyjából 2-3 ember van, akire rá merném bízni az életemet, mert megbízok benne. Ha esetleg tévedtem, hát tévedtem, vállalom a következményeket... :P

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318088 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Gondolatok
igen, kb. én is ilyesfélét éreznék. de még nem tudtam szavakba foglalni, csak miután olvastam a hozzászólásod.

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318087 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Gondolatok

Galadriel14 írta:

Ecthelion írta: Volt is már ilyenre precedens? Mármint nem arra, hogy feláldoztad az életed, mert akkor nem lennél itt, hanem csak hasonlóra? Ahol egy idegenért életveszélybe kerültél volna? Mert ez szép, hogy ezt mondod, de valódi helyzetben szerintem teljesen máshogyan viselkednél. :roll: Nem csak te, mindenki más is.


volt hasonlóra eset. de ott hál' ég az autós még nem volt olyan őrült, le tudott fékezni, de hidd el nem sokon múlt. kb. 40 centin.. ami hát.. mit ne mondjak nem túl sok egy kamionnál... *brr.. hagyjuk...

amúgy mért lenne bűntudatod? *eh lehet h nekem is lenne :roll: :wink:


Pusztán csak azért, mert más halála árán kéne továbbélnem. Lelkileg elég megterhelő lehet szerintem. Pláne ha valaki olyan áldozná fel magát, akit ismertem és szerettem. Bár talán különbség sincs idegen és szeretett személy közt ilyen dologban (talán csak annyiban hogy a szeretett személy jobban hiányzik).

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318086 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Gondolatok
lehet hogy megtenné,lehet ,hogy nem.szvsz az adott pillanat döntene. nálam legalábbis. (de ezt már írtam. :oops: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318085 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ecthelion írta: Volt is már ilyenre precedens? Mármint nem arra, hogy feláldoztad az életed, mert akkor nem lennél itt, hanem csak hasonlóra? Ahol egy idegenért életveszélybe kerültél volna? Mert ez szép, hogy ezt mondod, de valódi helyzetben szerintem teljesen máshogyan viselkednél. :roll: Nem csak te, mindenki más is.


volt hasonlóra eset. de ott hál' ég az autós még nem volt olyan őrült, le tudott fékezni, de hidd el nem sokon múlt. kb. 40 centin.. ami hát.. mit ne mondjak nem túl sok egy kamionnál... *brr.. hagyjuk...

amúgy mért lenne bűntudatod? *eh lehet h nekem is lenne :roll: :wink:

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318083 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Gondolatok

Galadriel14 írta:

Acho írta: szerintem mindenkinek van ilyen. tán' még Nólinak is, csak lehet, hogy nem tud róla... :-) ;-) példának okáért,családtagokra én bármikor rábíznám magam.
ami fordítottját illeti,nektek hány ember van,akiért gázos helyzetben feláldoznátok az életeteket?(ez drasztikus,de gondolom,nem csak nekem van ilyen).


sokat filóztam erről régebben. az enyémet a családomra tuti, meg még néhányra... az enyémet akár egy ismeretlenért is, ha olyan helyzet adódik. pl nem veszi észre h jön az őrült autós de én igen.. stb. na értitek.


Volt is már ilyenre precedens? Mármint nem arra, hogy feláldoztad az életed, mert akkor nem lennél itt, hanem csak hasonlóra? Ahol egy idegenért életveszélybe kerültél volna? Mert ez szép, hogy ezt mondod, de valódi helyzetben szerintem teljesen máshogyan viselkednél. :roll: Nem csak te, mindenki más is.

Hogy értem ki áldozná fel magát nem tudom, de őszintén megmondva nem is akarom, hogy értem bárki feláldozza magát. Nem akarnék utána bűntudatban élni. :roll:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318081 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Acho erról nemrég már beszélgettünk
Nekem van akiért igen - egyértelműen a fiaim és gondolozás nélkül, bármilyen helyzetben.

De hogy kire merném gondolozás nélkül rábízni az életem - azt hiszem sajnos ilyen nincs, illetve nem tudok róla, vagy nagyon hosszan kéne gondolkozzak rajta, illetve attól függ milyen helyzetben. Lehet csak bizalmatlan vagyok, vagy kishitű, de nem tudok róla, hogy lenne ilyen.

Mondjuk ki volna az aki az égő házba tuti beohanna értetek gondolkozás nélkül? Nos???

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318080 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gondolatok
Acho: nincs ember akivel tudnék bizalom játékot játszani. Sok olyan próbálta már kiben megbízom, akikért mit meg nem adnék, és tudom hogy esetlegesen ő is megtenne értem sokmindent. Egyszerűen nem bízom rábízni magam másra.

Különben jó kérdés hogy mit jelent az hogy rábízom-e valakire az életemet. Miben nyilvánulna-e ez meg esetlegesen?

Nem mondom hogy bárkiért is feláldoznám az életemet. Én ezt kissé nagyzolásnak érezném. A helyzet döni el. Elég heves vagyok, úgyhogy esetlegesen utánanyúlnék bárkinek, nem csak olyannak akit szeretek, ellenben helyenként erősen racionális is... Tudok, a kettő ellentmond egymásnak, de hol ilyen vagyok hol olyan.
És hidd el, ezt nem tudhatod "a helyzet" nélkül

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318079 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Gondolatok
nyilvánvalóan a helyzet dönti el,de valószínűleg azért már te is gondolkodtál rajta!persze tényleg az a legjobb eset,ha nem kerül rá sor!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318077 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Valószínűleg ezen kérdésre - mit Acho vetett fel - akkor lehetne választ andi, mikor ez a pillanatnyi helyzet előáll és talán még idő sincs dönteni. Így nem tudom, és remélem nem lesz gázos helyzete senkinek (még nekem se :) ).

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318076 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Gondolatok

Acho írta: szerintem mindenkinek van ilyen. tán' még Nólinak is, csak lehet, hogy nem tud róla... :-) ;-) példának okáért,családtagokra én bármikor rábíznám magam.
ami fordítottját illeti,nektek hány ember van,akiért gázos helyzetben feláldoznátok az életeteket?(ez drasztikus,de gondolom,nem csak nekem van ilyen).


sokat filóztam erről régebben. az enyémet a családomra tuti, meg még néhányra... az enyémet akár egy ismeretlenért is, ha olyan helyzet adódik. pl nem veszi észre h jön az őrült autós de én igen.. stb. na értitek.

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318075 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Gondolatok
szerintem mindenkinek van ilyen. tán' még Nólinak is, csak lehet, hogy nem tud róla... :-) ;-) példának okáért,családtagokra én bármikor rábíznám magam.
ami fordítottját illeti,nektek hány ember van,akiért gázos helyzetben feláldoznátok az életeteket?(ez drasztikus,de gondolom,nem csak nekem van ilyen).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318073 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzymama/Tünde írta: Thereonnal beszélgetvén, felmerült egy kérdés

Van e valaki körülöttetek, akire rá mernétek bízni az életeteket?


Az számít valamit, ha többször is be mertem ülni újdonsült vezető osztálytársam mellé? Először féltem ám...

Amúgy, komolyan, biztos van olyan... pld. apu, meg anyu... vagy hasonlók... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318072 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nincs. Ez elég egyértelmű, már a bizalomjátékoktól hisztit tudok kapni, sikítok és rúgok-ütök ha valaki felemel a földről, és ne vezessen engem senki vakon...
Nem tudom hogy miért, de velem ez van.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318069 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Thereonnal beszélgetvén, felmerült egy kérdés

Van e valaki körülöttetek, akire rá mernétek bízni az életeteket?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316478 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hat vissza vagyok es latom, mekkora port kavartam. Igazabol nem ertem mi a baj, de itt a gondolatmenet cimszavakban:
Szent Balazs - torok- es szajbetegseg - Kosztolanyi - rak.
Ha szerintetek nem ertheto, hat bocs, tenyleg nem akartam senki agyhullamait felkavarni.
Belekotni meg aztan tenyleg nem volt szandekom senkibe.
Az meg hogy Babitsot is felhoztatok jo, regen nagyon erdekelt a ket kolto lelki vilaga es a kettejuk kozti parhuzamok.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja - 17 éve 7 hónapja #316472 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Najó - utolsó figyelmeztetés, aki itt chatel, annak a hozzászólását törlöm.
Ez a Gondoltatok topik, és többeteknek szóltam már ezért
:twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316467 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tényleg szombaton volt Balázs-nap (február 3. Névnapok: Balázs, Airton, Arion, Ariton, Balmaz, Blazsena, Celerina, Csinszka, Izrael, Oszkár, Oszlár), de Balázsáldást a vasárnapi (február 4. Névnapok: Csenge, Ráhel, Anderz, Andos, András, André, Andrea, Androméda, Bereniké, Csengele, Gabriella, Gilbert, Holló, Janka, Johanna, Kada, Ormos, Rabán, Ráchel, Rákhel, Rákis, Róbert, Robertó, Robin, Robinzon, Ronalda, Ronett, Ronetta, Veron, Verona, Veronika, Veronka) misén osztottak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316465 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Gondolatok
(Tipp :wink: )

Szerintem erre gondolhatott Liliom: epa.oszk.hu/00000/00022/00053/01446.htm

Azonkívül -ha jól emlékszem- Kosztolányi meglehetősen beteges kisgyerek volt és akkoriban még meglehetősen nagy volt a gyermekhalandóság, pl. torokgyíkban is, ami ellen Szent Balázshoz imádkoztak.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316459 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Húha, fel lett dobva a labda. Nekem is az jutott eszembe először, amit Ben már leírt, de még kutatok Kosztolányi életrajzokban, kivonatokban. Bár reméljük Liliom elmondja nekünk, mire is gondolt :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316454 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Gondolatok

Nóli i linantea írta: Gugli sem mond semmit a témáról.
Lehet hogy én műveletlen vagyok, de ő nemhiszem :wink:


jaja, nekem is első mozdulatom volt h rákerestem. de semmi. márc 29.. de az még messze.. Liliom! könyörülj rajtunk érthetetlen halandókon :D *butus hatéveseid

*szeretetből írtam! minden negatív felhang nélkül!!!! :D :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316451 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Engem is érdekel...Mikor először olvastam Liliom kérését Kosztolányival kapcsolatban, akkor azt hittem, hogy csak én nem értem, mivel még sajnos nemigazán tanultam róla suliban :roll:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316450 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok

Nessa írta: Najó, tehát akkor Liliom kivételével tulajdonképpen senki nem tudja miről van szó... :roll:

De engem mostmár tényleg érdekel. Néha ki szoktam aggatni verseket, műveket, idézeteket az iskola faliújságjára évfordulók alkalmával. Ha ez esetleg valami ilyesmi, akkor felcsillant a szemem. Bár mivel egyáltalán nem tudom mihez kötni az egészet, inkább meg sem szólalok többet. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316449 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Gondolatok

Snuffles írta: Szeretek tudatlan és ostoba hatéves lenni, bár még senki nem alázott meg szerencsémre azzal, hogy ki is mondta. :)

Liliom is csak leírta. ;) De megnyugtat, h ezek szerint Te sem érted az összefüggést. :P :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316447 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Najó, tehát akkor Liliom kivételével tulajdonképpen senki nem tudja miről van szó... :roll:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316446 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok
Végzős magyarfaktos vagyok, de Kosztolányiról nem rémlik nekem sem semmi dátum a mára vonatkozva, pedig a névnapokat is megnéztem, a Balázs-Kosztolányi összefüggést meg végképp nem értem.
Szeretek tudatlan és ostoba hatéves lenni, bár még senki nem alázott meg szerencsémre azzal, hogy ki is mondta. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316443 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Gondolatok

Nóli i linantea írta: Lehet hogy én műveletlen vagyok, de ő nemhiszem :wink:

Tudtommal Babits írt Balázsolás címmel egy verset (egyik kedvencem amúgy)... link
Kosztolányitól nem rémlik, de pusztán az órán vett anyagra hagyatkozom, úgyhogy ettől még tévedhetek is. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316442 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gondolatok
Gugli sem mond semmit a témáról.
Lehet hogy én műveletlen vagyok, de ő nemhiszem :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316440 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Gondolatok
oh.. én eddig azt hittem értem. de utánakerestem, és most már nem... Liliom! magyarázd el légy szíves!! *kétségbeesett arc, mert szereti Kosztolányit

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.536 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére