Gondolatok

Több
12 éve 2 hete #405273 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Elrenor: szerintem ez tök jó ötlet, érdemes elkezdeni. Ha a sütés-főzést is bele akarjuk venni a kreatívkodásba, akkor mondjuk praktikusabb egy felajánlott lakás, de ahogy mondod, a kézműves dolgokat akár teaházban is lehet :) (és szvsz nem is muszáj a tervezett tolkieni téma, általában feljön magától is, bizonyám még ihb-kon is ;P)

Ami a profizmus vs. lelkesedés kérdést illeti... szerintem azért nem érdemes konkrétumokkal példálózni, mert mindennek van ám másik oldala is. Nem arról van szó, h. lennénk páran, akik fanatikusan csak "exceltábla-aktatáskával" (utóbbit mondjuk nemigen szoktam látni senkinél :P ) akarnánk szervezni, öncélúan. Hanem arról, hogy bizonyos tapasztalatok alapján igyekeztünk kiépíteni szabályokat és szűrőket, hogy nagyobb eséllyel legyen jó a tábor és jók a közösségvezetők. Hadd fejtsem ezt ki kicsit.

Igen, (jó)pár éve a csapat- és rendvezetés még bénázósabb stílusban ment, ki lehetett próbálni és bele lehetett bukni, ha rosszul mérted föl a képességeid és/vagy nem tettél bele elég energiát -- csakhogy ezzel elcseszted az alád tartozó 10-30 ember táborát(!). Ezért mi, akik az elmúlt pár évben főszervezők voltunk, remélem szólhatok a többiek nevében is, igyekeztünk egyre inkább arra törekedni, hogy a közösségvezetés ne legyen játszótér. A szervezés az olyan műfaj, hogy csak úgy tanulod meg, ha hibázol, tudnék mesélni, miket műveltem az első TLV alatt (amit az akkori elnökség még semmilyen mértékben nem támogatott, mert kvázi partizánakcióként kezdtem el végre pár emberrel :P ), de még kezdő táborfőszervezőként is voltak bakijaim. (Van elég másik kisebb rendezvény, ahol kisebb hatása lesz az akár nagy kezdő hibáknak is, ezért érdemes ott kezdeni.) És nem mondom, h. közösségvezetőként nem lehet hibázni, sőt kell és fog is mindenki, még mikor sokadszor is csinálja. Hanem azt mondom, hogy főszervezőként nem fair hagyni, hogy míg a tábor nagy része remek közösségekben vesz részt, legyen egy-két csapat vagy rend, amelyik csúnyán elbukik. Mert ez nem csak a vezetőnek rossz, hanem volt, aki nem jött táborba, mtt-be, adott rendbe azután, mert ez a rossz élmény elvette a kedvét.

Szóval miért kell exceltábla (azaz tervezés és szabályok), és miért szeretnénk, hogy az emberek eljárjanak az előkészítő alkalmakra? Mert amikor próbáltunk rájönni, miért buktak bele ezek az emberek a közösségvezetésbe, arra jutottunk, hogy az egyik ok az volt, h. nem vettek részt a megbeszéléseken, ahol a saját részüket beleilleszthették volna a tábor egészébe, ill. elgondolkozhattak volna és visszajelzést kaphattak volna a saját képességeikről, terveikről, céljaikról, vagy épp segítséget kaphattak volna a felkészülésben (olyan helyzetekre, amikre egyedül nem is gondoltak).
Igen, van olyan, hogy valaki - különösen egy rendvezető - enélkül is tud egy igen jó rendet alkotni. Csakhogy ezt főszervezőként NEM TUDHATOD ELŐRE, ki lesz az, akinek megy egyedül (tapasztalat, szakmai hozzáértés, hangulat, élethelyzet is befolyásolja), és az adott személy, aki bele fog bukni, se tudja magáról, ő a hite szerint legjobb formáját hozza, mégis belebukik. Ezért volt az a cél, hogy KÖZÖSEN, CSAPATKÉNT készüljünk fel. Ezért próbáltunk olyan szabályokat alkotni, amelyek a LEGTÖBBEKNEK hasznosak, amik megelőzik, hogy egy közösségvezető elbukjon. És ha főszervezőként azt látod, hogy valaki nem jár el az alkalmakra, arról nem tudsz SEMMIT, h. hogy áll, se szakmailag, se lelkileg, sehogy, és aggódhatsz h. jó lesz-e vagy sem, és előtted lebeg az előző évi példa, hogy aki nem járt el, milyen csúnyán belebukott... az igen, feszültséget szül, és mindenkinek a morálját rontja.

És hogy ez vajon miért veszi el a lelkesedést, hogy el kell járni a felkészítő alkalmakra? Nem tudom, ennek egy jó hangulatú közös felkészülésnek kellene lennie, ami a közösségvezetők problémáiról szól. És nem mondom, hogy azok, akik a felkészítő alkalmakat szervezik, soha nem hibáznak ők maguk is, és nem volt néhány unalmasabb vagy haszontalanabb alkalom. De alapvetően ha mindenki egy picit pozitívabban állna hozzá, és igyekezne BELERAKNI, akkor ez nem elvenné, hanem növelné a lelkesedést... ahogy sok esetben ez meg is történt, hallottam sok jó hangulatú megbeszélésről is pl. tavaly :)

Ha már a tavalyt említettem, amikor ugye se főszerv, se közvez voltam, hanem PLÖMös, akkor visszatérhetek az exceltábla kérdésére. Ha jól értem, ezzel az a probléma, hogy jaj miért van minden előre megtervezve, miért nem spontán lelkesedésből csináljuk, ahogy jön. Hát, mert az "ahogy jön" gyakran azt jelenti, hogy ahogy esik, puffan. Igen, egy ember, vagy max. 1-2 de nagyon összeszokott ember tud fejből vagy improvizációból és lelkesedésből jó dolgokat szervezni, élesben mindent jól dönteni stb. Csakhogy a legtöbb rendezvényen egynél több ember dolgozik. És ahhoz, hogy megoszt az ötleteidet, terveidet a többiekkel, és ők hatékonyan tudjanak segíteni, ahhoz ezeket struktúrába kell foglalni. Exceltáblába, wordbe, akármibe, időpontokkal, részfeladatokkal, felelősség-leosztással. Ha sok ember dolgozik együtt, és mind fejből, struktúra nélkül, lelkesedésből, az nem lesz csapatmunka, akkor könnyen megtörténik, hogy öten hétfelé húznak.
És az exceltábla tényleg elvenné a lelkesedést? Hát nem tudom, a PLÖMben elég sok táblázatunk, dokumentumunk, ezer e-mailünk volt, mégis nagyon remek és ami még fontosabb, remek hangulatú csapat volt :) Szóval én azt mondom, nem, nem azon múlik, hogy struktúrába rendezed-e a lelkesedést, hogy milyen lesz a hangulat. Ha ügyes vagy, akkor a lelkesedés ettől csak jobb formát ölt benned, illetve a csapatban. És ami fontosabb, nagyobb eséllyel lesz jó a rendezvényed, és többet tanulsz is a munkából... ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #405272 Írta: Bari
Bari válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: Szerintetek egyébként a Tolkiek Klubok erősítik az MTT valamelyik aspektusát (kreatív, tolkieni, közösségi, egyéb), és hagy lehetőséget az új dolgok kipróbálására ebből a szempontból? Tud-e ez a program-sorozat elindítani valamilyen tartós változást ezeken a területeken?



Mindenképpen, egy intenzívebb időszak mindig ezzel jár. Tehát az, hogy az egész társaság sokkal intenzívebben tud találkozni és találkozik is, számos változást hozott magával. Ez pl. a táborszervezésben is meg látszik, nincs meg az a feszengés (amiről mások meséltek, hogy anno volt. én erről nem tudok nyilatkozni). Meg ugye a TK nyitott, több embert vonzhat be, mint mondjuk az IHB.
A tolkieni aspektusban is biztos segít, bár én ezt a részét tovább mélyíteném. (de itt megint az van, hogy aki már x éve van itt, az éppen eleget kapott ebből...).
Kreatívitás szempontjából? Esélynek esélyt ad arra, hogy ötleteljenek, találkozzanak az emberek, maga a szerepjáték is kreatív időtöltés, az pedig az embereken múlik már miként használják ki. :)
(( Viszont az biztos, hogy kicsit változtatni kell a TK koncepcióján, ha több embert szeretnének/szeretnétek/szeretnénk (?) bevonzani. ))

Jaj és elnézést, hogy ennyit pofázok e témakörben, pedig nagyonnagyon új vagyok. :geek:

I've learnt to accept silence to enjoy music.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #405271 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintetek egyébként a Tolkiek Klubok erősítik az MTT valamelyik aspektusát (kreatív, tolkieni, közösségi, egyéb), és hagy lehetőséget az új dolgok kipróbálására ebből a szempontból? Tud-e ez a program-sorozat elindítani valamilyen tartós változást ezeken a területeken?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #405270 Írta: Bari
Bari válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elrenor írta: hgy lehetne indítani kiscsoportos, kifejezetten kézműves workshopot, szakkört, kört, akármit. Ahová eljön az ember (vagy leginkább az ember lánya, tisztelet a kivételnek), leül, és egy jó tea/kávé mellett beszélget a többi emberlányával, miközben mindenki köt/horgol/gyöngyötfűz/tortát hegeszt. Szerintem tök jó lenne. (És hogy Anglachel is örüljön, a háttérbe kiakasztunk egy Tolkien-zászlót és a GYU zenéje megy. :twisted: )(Mondjuk egyébként tényleg lehet közben irányított, Tolkien-témájú beszélgetéseket folytatni...)


Én nagyon szívesen mennék :) Se a kötéshez, se a horgoláshoz nem értek, de szeretnék!

I've learnt to accept silence to enjoy music.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #405269 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Gondolatok

Attila írta: Oké Anglachel...én elfogadom mások véleményét, de csak egy kósza gondolatra is hagyni azt, hogy az jöjjön át a hsz-ből, hogy Nóri rendvezetése felesleges profizmus volt, amelyen te csak nevetni tudsz, nem kicsit sérti bárminemű kreatív próbálkozást a félamatőr-félprofi tevékenység elérésére, pusztán már csak azzal is, hogy nevesítettél egy rendvezetőt. :shock:


Dehogyis, épp ellenkezőleg értettem!!!

Én pont azt mondom, hogy Andariel nagyon jól csinálta, amit csinált, és összehozta az egyik legjobb rendet, megint.

Az volt a felesleges profizmus, amit előtte kapott, mert pl. nem jár el rendveztalikra. Utólag belegondolva feleslegesen kapta a lecseszést.

Egyébként Andariel pont nem ez a típus.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #405268 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok
Oké Anglachel...én elfogadom mások véleményét, de csak egy kósza gondolatra is hagyni azt, hogy az jöjjön át a hsz-ből, hogy Nóri rendvezetése felesleges profizmus volt, amelyen te csak nevetni tudsz, nem kicsit sérti bárminemű kreatív próbálkozást a félamatőr-félprofi tevékenység elérésére, pusztán már csak azzal is, hogy nevesítettél egy rendvezetőt. :shock:

Ami pedig magát a jelenséget illeti, ha az ember nem úgy állna bármihez, hogy egy olyan foglalkozást, rendezvényt, csapatot akar megszervezni, ami önmagához képest a legjobb, akkor eljönne az egy idő után, hogy ugyanolyanok lesznek a KÖMF-ök, TT-k, Táborok...stb. Ez egy olyan dolog, amin - mondjatok pesszimistának - nem tudom, hogy lehet-e változtatni. Évről évre majd minden egyes rendezvényünk jobb és jobb. Itt vagy azt lehet mondani, hogy igen is tovább megyünk és még mindig lehet profibb, vagy azt, hogy olyan lesz az idei felhőbodorító szakkör, mint a tavalyi, vagy pedig azt, hogy rosszabb lesz, mint az eddigiek. Nem lesz olyan profi, nem lesz 27 féle színű kendő csak 2 és kész. Kérdés, hogy ezek közül melyiket lehet a legjobban megvalósítani. :?:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #405267 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elrenor írta: (És hogy Anglachel is örüljön, a háttérbe kiakasztunk egy Tolkien-zászlót és a GYU zenéje megy. :twisted: )(Mondjuk egyébként tényleg lehet közben irányított, Tolkien-témájú beszélgetéseket folytatni...)


Omájgád, felrémlett előttem hogy épp próbálom az egyik tűről a másikra áterőltetni a fonalat mikor odafordul hozzám valaki hogy mi a véleményem a quenya nyelv fonetikai sajátosságairól :D D
Amúgy nagyon jó ötlet, én szívesen mennék, főleg ha megtanítotok kötni! Cserébe tudok horgolni pölö kicsit, meg mesélhetek vicceket! Majd Pistike helyett mindig azt mondom hogy Pippin.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #405266 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elrenor írta: (És hogy Anglachel is örüljön, a háttérbe kiakasztunk egy Tolkien-zászlót és a GYU zenéje megy. :twisted: )


Hallod ...pont erre gondoltam :D

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #405264 Írta: Elrenor
Elrenor válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ómájgád, és a végére jutottam, mindent elolvastam, mindent leírtatok, én nem vagyok elég kreatív ahhoz, hogy újat írjak xD

Nem, bocsi, csak vicces kedvemben vagyok.
Amúgy tényleg nem fogok hosszú bekezdéseket írni, sajnos nem az a típus vagyok, de én is érzékelem a fent hosszasan tárgyalt problémát.

Ami mondjuk kicsit kiakasztott, az (mármint nem személyes támadásként, de) Rabyn "CSINÁLD MEG EGYEDÜL (BA..MEG)" bejegyzése. Szerintem még soha, egyetlen elnökségi tag sem modnott olyat egyetlen (lelkes vagy kevésbé) szerveznivágyónak sem, hogy ezt most így konkrétan te egyedül kell megcsináljad. Kifejezetten. Ha nem jutsz el odáig, hogy rájössz arra, hogy ha az elnökség nem ad melléd élből x embert, akkor keresel, akkor csak gratulálni tudok. Telefonon, fórumon, facebookon, emailben, tökmindegy. 150 emberből valószínűleg lesz legalább egy, aki segít. Meg tényleg, mint már többen leírtátok: az nem volt igazi lelkesedés. Ennyi nem öli meg az igazi lelkesedést.

Egyébként én is a háttérben maradós kreatívkodást részesítem előnyben, és még mielőtt ez az egész nagy eszmecsere kirobbant volna, már gondolkoztam olyasmin ( :idea: ), hogy lehetne indítani kiscsoportos, kifejezetten kézműves workshopot, szakkört, kört, akármit. Ahová eljön az ember (vagy leginkább az ember lánya, tisztelet a kivételnek), leül, és egy jó tea/kávé mellett beszélget a többi emberlányával, miközben mindenki köt/horgol/gyöngyötfűz/tortát hegeszt. Szerintem tök jó lenne. (És hogy Anglachel is örüljön, a háttérbe kiakasztunk egy Tolkien-zászlót és a GYU zenéje megy. :twisted: )(Mondjuk egyébként tényleg lehet közben irányított, Tolkien-témájú beszélgetéseket folytatni...)

Szóval ha valakinek rajtam kívül van igénye ilyesmire, akkor jelezze, én szívesen összeszervezem, szerintem ehhez sem kell több annál, hogy lefoglalok 5-6 fő részére egy sarkot egy teaházban hetente/kethetente/havonta egyszer.

(És végül mégiscsak hosszabbat írtam, mint gondoltam, hogy fogok. :geek: )

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #405263 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Amúgy javaslom egy "1000 lájk az MTT-s kreativitásért" esemény vagy mi meghirdetését facebookon :D
:lájk:

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #405261 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igazából nincs kedvem végigolvasni, uh csak nagyon röviden szólnék hozzá (:

Újítás és elnökség témához:
Mint a kömt + tavaszi tali szervezője szólalnék meg olyan tekintetben, hogy - habár nem vagyok híve a mértéktelen újításnak - azt teljes mértékben és azt hiszem első kézből alá tudom támasztani, hogy a mostani elnökség teljes mértékben támogatja a kreatív ötleteket, és támogatást is ad.

Ezért nem értek veled egyet Rabyn. Akinek ennyitől elmegy a kedve, az nem volt elég lelkes.

Kreativitás témához:
Én ha halál új tag lennék, az én kreativitásomat tökéletesen kiirtaná az a profizmus, ami szerintem egy SMT számára átszűrődik a szervezésből (ha már csak a szervezők látványos kifáradását nézzük). Nem mernék kezdeményezni. Régen mindenki béndzsó volt és amatőr, és az is midenkit lenyűgözött, hogy néhány fehér ruhás lány sötétben nyolcasokat rajzolt a levegőbe mécsesekkel. Engem is :D

Mostmár szuperprofi tánc kell, szuperhangosítás, szuperminőség, profizmus meg minden szar. Így, hogy már főszervezőként is van tapasztalatom, egyértelműen az a tapasztalatom, hogy a lelkesedést kiöli a profizmus. Az az aktatáskás-laptopos-exceltáblás-jegyzőkönyves stílus egyszerűen nem fér össze a lelkesedéssel. Ennek szerintem egyedül a logisztikában van helye, pont.

Amúgy is nevetséges néha, amilyen szintre fajul ez a dolog szervezéskor. Komolyan, olyan komolyan tudják venni néhányan ezt a szart, hogy az már munkának is elmegy, és röhögnöm kell rajta :D Gondolok itt pl. Andariel esetére táborszervezés alatt.
(csak a félreértések elkerülése végett, Andariel esetére, hogy feleslegesen kapta a lebaszást az előszervezés alatt a profizmus jegyében, amitől a lelkesedése ment el)

Mellesleg úgy halt ki Tolkien a társaságból mint a kereszténység Európából. Nyomokban tartalmazza. Ha valami erősítette régen a kreativitást az a lore volt.

AURE ENZULUVA!
Utolsó szerkesztés: 12 éve 2 hete által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #405260 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok
Uhhh, hát én nem tudok olyan precízen hsz-t (atyaég, ezt a rövidítést is csak itt lehet még látni) írni, mint Bari, szóval in medias res:
Nagyon egyet értek Gandalf azon mondataival, miszerint hogyan működik egy szervezés/új ötlet elindítása. Rabyn: Gondolj csak a Kórusra. Évek óta mindenki sokszor elmondta, hogy "jaj de jó lenne", "régen volt, most már nincs", "kéne kórus"...stb. Most, hogy van, mindenki nagyon lelkes és jönnek próbálni, foglalkoznak vele otthon és az elnökség is boldog és mindenki jól jár. Nem érzem azt, hogy ebben a periódusban, amikor nem volt, elhalt volna a kreativitás. Jöttök - szerencsére egyre többen -, csináljátok és sokat fejlődtök, az már csak a külön pikantériája a dolognak, hogy mindezt egy olyan tevékenységben, amelyet mindannyian szeretünk. A másik oldalról pedig egy ember minden helyzetben kevés ahhoz, hogy elindítson bármit is. Ahhoz legfontosabbként kellenek azok, akik azt mondják, hogy már pedig én nem maradok otthon, hanem eljárok próbálni. Igen, valóban fontos, hogy legyen aki elindítja az egészet, de legalább annyira, ha nem jobban fontosak azok, akiknek megtarthatja az adott próbát. Olyan szimbiózis ez, amelyben mindenki fejlődik. Azt hiszem, hogy ez elmondható az MTT bármely rendezvényére is.

Ami a fenti megszűnt rendezvényeket illeti, nem tudok teljesen objektív lenni, de nem mondanám ki - és itt most nem a hagyományos értelemben vett kreatív (színész, vers, kórus..stb.) csoportokra gondolok -, hogy minden megszűnt, semmi nincs és kész. Egyszerűen más jelent meg. Valóban ritkán látni teaházazásokat, gyakoribbak az IHB-k. Vagy éppen anno ezek a rendezvények teljes társaságot illetően jelentek meg. Nem mondhatjuk, hogy most már nincsenek ilyenek, egyszerűen ezek kiscsoportossá vagy kisebb csoportossá váltak. Azaz egy-egy teaházazáson nincsen ott 50 ember, csak 5-7, de attól az miért ne lehetne ugyanolyan kreatív/közösségi.

Lehetséges, hogy én vagyok túlságosan optimista, de én nem látom ennyire szörnyen a helyzetet. Mint minden változásnak, ennek is a velejárója az, hogy hiányérzetünk van bizonyos régen létezett dolgok iránt, de tényleg csak azt tudom mondani, hogy érdemes megtalálni a jelenlegi dolgokban is a jót. Mert azt azért valljuk be, hogy most is nagyon sok ilyen van. Lehet, hogy kevesebb kreatív csoport jön össze hétről hétre, de tényleg, mindig akad valami. Én elhiszem - és kicsit most távolodjunk el az MTT-től -, hogy egy önálló, teljesen új, vagy régi-új ötletet elindítani nehéz (főleg manapság, amikor a művészlét, a művészettel való komolyabb foglalkozás gáz, vagy legalább is nem annyira elfogadott, mint az, hogy az illető hazamegy a munkából/iskolából, leül a Facebook elé és posztolja, hogy XY otthon van), azonban ha már van, akkor pedig rendkívül közkedvelt és mindenkiben elindítja a kreativitást. Zsoltnak abban nagyon igaza van, hogy a "kockulás" elveszi annak a lehetőségét is, hogy az egyén valamibe "átültesse" a kreatív energiáit. Nyilván sokkal könnyebb - és emiatt (megint csak) nyilván ezt választjuk - azt mondani, hogy "jaaaj, nekem most nagyon sok a dolgom, haza kell mennem, megnézni, hogy letöltődött-e az xy sorozat 627. évada, amiben bla-bla-bla". Persze egyszerűbb, persze közkedveltebb. Nehéz ebből az állapotból kilépni és azt mondani, hogy "basszus, mennyi időt fecséreltem erre és erre, ahelyett, hogy ezt és ezt csináltam volna". Elhiszem, tudom, látom, tapasztalom...de azért azt elmondani, hogy az MTT tagokkal elmentünk és összehoztunk egy színdarabot, kórusművet, előadást, rendezvényt...stb., sokkal megfizethetetlenebb, mint XXI. századi életünk first world problemjei. Kérdés, hogy érdemes-e... szerintem igen. Minden más csak az egyén akaratától függ.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #405257 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Azt hiszem öregszem/szünk, Felagunddal egyetértek :) :):)
Többet írni sajna most nincs energiám, de valahogy azt látom én is, hogy a nagy lelkesedést elmaradt már, inkább a barátokon van a hangsúly, de reménykedjünk, hogy a film újra előhozza. Nekem sincs időm mostanában sajnos, de majd egyszer... (hű de sokat mondom ezt mostanában).
Azonban nem tartom feltétlen szükségesnek, hogy a mai mötötö olyan legyen, mint a 6-8 évvel ezelőtti. Miért ne lehetne más? Ha arra van igény és energia. Nem csak nosztalgia, meg "mibezzegöregek" mondatja a dolgok hanyatlását velünk?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #405247 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
A szervezői utánpótlás-kérdéskörhöz:

Az MTT-ben már hosszú évek óta az a gyakorlat, hogy minden rendezvényszervezői pályázatot előnyben részesítünk vagy csak úgy fogadunk el, ha a szervezői csapatban van legalább egy olyan ember, aki még soha életében nem szervezett semmit sem az MTT-ben. Ugyanis a legjobban úgy lehet beletanulni a rendezvényszervezésbe, ha együtt csinálod a tapasztaltabbakkal, akiktől eltanulhatod a szükséges dolgokat. Évek óta tehát minden rendezvényünk szervezői csapatában volt egy-egy teljesen kezdő szervező is. Már csak a matematika alapján is ennyi idő alatt ki kellett hogy nevelődjön egy teljesen új szervezői emberanyag.

Ami meg az elnökség utánpótlását illeti: az elnökségi üléseket azért szoktuk meghirdetni, hogy gyertek el rá és ismerkedjetek meg az elnökségi munkával, mert ennek a megismerése nélkül nehéz lenne átvenni a stafétát. A következő lépés általában az FB-tagság szokott lenni: ez kitűnő előszobája a leendő elnökségi tagságnak, mert belelátsz nem csak az elnökség munkájába és levelezésébe, de a teljes MTT-be is (rendezvények szervezését is nyomon követheted, ellenőrizheted a költségvetéseiket stb.)
Én is ezt a lépcsőt jártam végig, hiába vagyok alapító tag, az első elnökségben nem vettem részt és az első három évben nem szerveztem semmit, csak helyszíni segítő voltam (meg fellépő a Moriai GiXerben).

A problémát tehát én nem abban látom, hogy ezek a lehetőségek el lettek volna zárva bárki elől. A passzivitás és kedvetlenség mögött alul-motiváltságot vagy motiválatlanságot sejtek inkább, illetve egy-két túlvállalt aktív tag esetében a kifáradást, kiégést.

Nagyon fontos és érdekes észrevétel, hogy pl. a kiégés és a kifáradás, elkedvetlenedés nem csak a régi tagokra jellemző, hanem olyanokra is, akik pár éve érkeztek közénk. Volt már olyan később csatlakozott, kezdetben igen aktív tagunk, akit egy-két év alatt teljesen "kifacsart" az MTT. Általánosan elterjedt gyakorlat ugyanis, hogy ha beesik közénk egy nagy munkabírású, lelkes és bármire kész emberke, akkor azt azonnal leterheljük mindenfélével. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #405244 Írta: Bari
Bari válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Pont azt tartom problémának, hogy BÁRKI BÁRMILYEN ötlettel áll elő, nem azt kapja, hogy húú de jó ötlet, gyere CSINÁLJUK meg, hanem hogy CSINÁLD meg! Nem, azt hogy EGYÜTT, hanem, hogy TE EGYEDÜL leszel szíves megszervezni. Így persze, hogy elmegy az ember kedve bárminek a megszervezésétől. Ez pedig kinyírja a kreativitást...



Szerintem egy tényleg kreatív és/vagy nem lusta embernek ilyentől nem megy el a kedve. Egyrészt a kreatív ember az ilyen problémákra, hogy ha nem akar egyedül megszervezni egy ilyet, azonnal keress egy másik megoldást, pl. keress még egy embert, akivel ezt megszervezi. Másrészt a kreativitás nem áll meg ott, hogy vannak remek ötletei az adott embernek, azt meg kell valósítania, különben semmit sem ér.
Nyilván azért állok teljesen másképp ehhez a témához, mert én ebben nevelkedtem, ilyen iskolai környezetem volt, ahol a művészet és az alkotás és/vagy csak maga a kreativitás vett körül 0-24 óráig.
De mondjuk ez most lényegtelen, főleg amíg azt írod, hogy :

Rabyn írta: Már megint mindenki csak az előadóművészetekhez tartozó kreativitásról beszélt... Pedig a kreativitás rohadtul nem csak az előadóművészetekről szól. Kreativitás hogy hogyan oldunk meg egy problémát, hogyan jutunk el A-ból B-be, hogyan szervezünk meg egy akármit, mit használunk fel hozzá stb.


de nem tudsz/akarsz egy Teaházas Talit megszervezni, mert egyszerűbb elméleti kérdéseken merengeni, nem igazán értem a problémádat. :)

Ha tényleg végig olvastad amiket írtunk, beszéltünk a kreativitás rengeteg alfajáról is. Persze sokkal kézzel foghatóbb egy alkotáshoz/előadáshoz/stb köthető nem megszokott megközelítési és kivitelezési módszer és gondolkodás mód(mármint kreativitás, csak túl sokszor használom ezt a szót, ezért igyekszem mással is helyettesíteni.).

Idhren írta: Most csak ennyit, mert nincs időm:
ISZONYÚ JÓ, HOGY MEGINDULT ERRŐL EGY DISKURZUS!
És majd holnap mélyebben belemegyek, de hogy a konkrétumnál maradjunk: Sziszi! Ha megszervezed, I'm in! ;)


Idhren, kíváncsi vagyok a véleményedre! :)

Felagund írta: Ez természetesen nem az "ifjak" kárhoztatása, sőt, igazából az "öregek" asszimilálták az újakat úgy, hogy nem sikerült tudatosan "kinevelni" egy vezetői réteget, hogy amikor majd szépen elszivárognak a társaságból, akkor legyen, aki átvegye a helyüket.

A kreatívkodással szerintem kb ugyanez a probléma (amellett, hogy az alant leírtakban is természetesen rengeteg igazság van). Amíg kezdetben mindenki lelkes volt, előre és pluszban dolgozott, addig mostanra ez már unalmas rutinná vált (ami egyébként nem csoda tíz év távlatából), és értelemszerűen nem teremt olyan légkört, ami az "ifjakat" motiválná.


És ebben is van igazság, bár én azt hiszem e témában nem igazán szólalhatok meg. :D

zs.gothpunk írta: Van egy másik jelenség, amiben inkább a 16-24 éveseknek kellene megszólalni, de én úgy látom, hogy egyrészt lényegesen kevesebb szabadidejük van, mint annak idején nekünk volt (érettségire kell tanulni, nyelvvizsgára, felvételire, vizsgára, dolgozni kell, pasival/barátnővel kell lenni, szülőkkel kell lenni, el kell utazni külföldre, különórára kell menni, moziba) vagy csak egyszerűen kényelmesebb a gép előtt ülni, a neten lógni. Akárki akármit mond - és ezt ne vegyétek öreges károgásnak - de hiszem, hogy a Facebook és a közösségi média gyakorlatilag folyamatos jelenléte simán elvesz energiát. Annyiban más, mint a TV nézés, hogy azt az illúziót adja, hogy társaságban vagyunk, így egyrészt gyorsabban eltelik az idő, másrészt nem hangol le annyira. Ellenben az energiát elviszi, amit sokkal több egyéb dologra lehetne fordítani (akár a gép előtt is).


Mint 16-24 éves (óhe) megszólalok, bár én megint nem vagyok a jó példa...
Mindenesetre én azt látom a nem alkotó-tevékenységet életüknek választó kortársaim között, hogy bizony a közösségi oldalak twitter-facebook-tumblr-stb bizony tényleg minden időt elvesz és kiöli a kreatívitást. De ugyanezt mondanám a rengeteg sorozatra, filmre amihez a torrent segítségével azonnal hozzáférhet az ember. Nagyon sok barátom van, akik egyébként éreznek affinitást az íráshoz/zenéhez/stb, de az iskola+internet+sorozatok mellett egyszerűen nem szakítanak rá időt. Pedig nagy álmuk, hogy könyvet írjanak, stb. Ez rettenetesen szomorú, persze ebben mutatkozik meg, hogy kinek fontosabb ez, ki az aki komolyan akar ezzel foglalkozni, ki az aki a készségeket elviszi oda, amit már tehetségnek hívunk. Pedig mindenki számára sokkal egészségesebb lenne ha kreativan töltené el az idejé. Ugyanannyi szabadideje lenne a mai fiataloknak is, mint az egy-két korosztállyal előbbieknek, ha nem nyújtana hamis társaságérzetet az internet + azonnal hozzáférhetőséget szinte bármihez.
Néha saját magamon is látom, hogy ahelyett, hogy festenék, elmennék futni vagy ténylegesen rákoncentrálnék a grafikákra (photoshop) a facebookot frissítem. :( Szóval ez után el is megyek alkotni. :D

Gandalf írta: Lesz tehát bőven alkalom újítani, út ötleteket, nézőpontokat behozni, újragondolni a rendezvényeinket, kreativitásunkat. De ha a semmiből előállnak új rendezvényötletek, az is remek lehetőség a kibontakozásra. :)

És én ezekben szeretnék is részt venni, mert nagyon szeretek konstruktív lenni és fejleszti magamat, egy közösséget és másokat is. A kreativitásom meg van. :D :)

I've learnt to accept silence to enjoy music.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #405237 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egy érdekes adalék:
Próbálunk fokozatosan lazítani a már megszokott rendezvénykereteken, hátha ez segít a mindenkori szervezőknek, hogy kreativitásuk jobban kibontakozhasson.
Tavaly úgy hirdettük meg az őszi találkozó pályázatát, hogy nem mondtuk, hogy KÖMT-nek kell lennie, a nemzetközi szerep volt csak előírás. Idén a tavaszi találkozónál sem határoztunk meg tematikát, a LEP-nél a pubos estével igyekeztünk újítani, és a nyári tábor formabontó struktúráira is részben azért mondtunk igent, hogy a korábbi táborok struktúrái ne köthessék gúzsba az idei szervezést. Valószínűleg ugyanezt a gyakorlatot követjük az idei őszi tali kapcsán is.

Idén legalább két rendhagyó rendezvény is lesz, amely nem szokott lenni máskor: az MTT jubileumi rendezvénysorozata, amely már szerveződik, és A Hobbit 75 éves jubileuma, amelyre várjuk a pályázatokat (kiírás a főoldalon). Ezen kívül jövő januárban várhatóan a LEP sem feltétlen az eddig megszokott kereteken belül működik majd. Lesz tehát bőven alkalom újítani, út ötleteket, nézőpontokat behozni, újragondolni a rendezvényeinket, kreativitásunkat. De ha a semmiből előállnak új rendezvényötletek, az is remek lehetőség a kibontakozásra. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #405236 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
GP: Ha nincsen mire nemet mondani, akkor nincsen mire nemet mondani. :) Ameddig elnökségi tag voltam (2006tól látogattam a vezetőségi üléseket és tavalyig igyekeztem mindig ott lenni), én mindig azt láttam, hogy úgy kellett vadászni az embereket egy-egy rendezvényhez, ritka volt, hogy több szervező gárda is jelentkezett volna. Ez alól egyedül a tábor és a farsang a kivétel, bár előbbire főszervezőt találni volt nagy kihívás.
Nem tudom az elnökség jelenlegi munkája hogyan zajlik (azt is véletlenül tudtam meg, hogy kihasználtság híján, márt nincsen MTT-s telefon), mivel nem veszek részt benne, de szerintem még erősen össze kell szokniuk.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #405235 Írta: zs.gothpunk
zs.gothpunk válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Engedjétek meg, hogy én is bedobjam a magam ötcentjét. Egyrészt büszkén magamra ismertem, mint "új" MTT-sre, másrészt szeretnék rávilágítani, hogy ez csak látszólagos. :P A magam kis életében is megélem, amit az MTT megél nagyban. Nagyjából gillz és Felagund tengelyén mozognak az élményeim/gondolataim és talán csak annyiban egészíteném ki, hogy a szabadidő rettentő nagy kincs és ha nem lenne idén nekem annyi, amennyi, most nem lennék táborvezető. Nagyon azt érzem az MTT vonatkozásában, hogy a sok rendezvény az bizony valójában kevés. A szerepjátékkal vagyok így, hogy lelkesek emberek jönnek, fellelkesítenek, belekezdünk csak még egy játékba, aztán egyszer csak azon kapom magam, hogy alig van szabad estém, illetve ha beüt a munka, akkor egyre több társaságban kell kimenteni magam. Persze minél több csapat van, akik párhuzamosan játszanak, annál nagyobb eséllyel van, hogy valaki másnál üt be a munka, ami aztán ahhoz vezet, hogy elhal a lelkesedés, elmaradnak a találkozók és játékok, amikhez remek élmények kapcsolódnak, bizony abbamaradnak. Nagyon komolyan és tudatosan kell nemet mondanom akár magamnak is, amikor lelkesedni kezdek valami tevékenységért, emlékeztetni magamat rá, hogy nem, nincs rá időm valójában, még ha most épp úgy érzem is, hogy van szabadidőm.

Van egy másik jelenség, amiben inkább a 16-24 éveseknek kellene megszólalni, de én úgy látom, hogy egyrészt lényegesen kevesebb szabadidejük van, mint annak idején nekünk volt (érettségire kell tanulni, nyelvvizsgára, felvételire, vizsgára, dolgozni kell, pasival/barátnővel kell lenni, szülőkkel kell lenni, el kell utazni külföldre, különórára kell menni, moziba) vagy csak egyszerűen kényelmesebb a gép előtt ülni, a neten lógni. Akárki akármit mond - és ezt ne vegyétek öreges károgásnak - de hiszem, hogy a Facebook és a közösségi média gyakorlatilag folyamatos jelenléte simán elvesz energiát. Annyiban más, mint a TV nézés, hogy azt az illúziót adja, hogy társaságban vagyunk, így egyrészt gyorsabban eltelik az idő, másrészt nem hangol le annyira. Ellenben az energiát elviszi, amit sokkal több egyéb dologra lehetne fordítani (akár a gép előtt is). Magamon is észrevettem, hogy nem írok kritikákat, nem gyártok tartalmat, egyszerűen a szerepjáték (és a tábor) mellett alig van kreatív önmegvalósító igényem. A most 16-24 évesek ebben nőnek fel. Ott volt az MSN, itt a FB chat, hat életre elegendő néznivaló van az interneten (hiszen még mindig a filmnézés a legkönnyebben befogadható tartalom), kinek van igénye és kedve ez mellett mást csinálni? Nagyon érdekes látnom egyébként, hogy mi minden zajlik Tolkien művei kapcsán a játék világban (az FFG Living Card Game játékot adott ki a Gyűrűk ura kapcsán, megjelent egy számítógépes játék (állítólag vacak, de most hagyjuk), ott az MMO, ami ingyenes, de ott van a kifejezetten jó, a Lassiban bemutatott The One Ring szerepjáték), amiről szinte egy szó sem esik itt, pedig hát... Van deviantarton legalább öt-hat olyan alkotó, aki a mai napig alkot a témában (festenek, rajzolnak) és ebből alig a fele kap pénzt a munkájáért. Láttam a filmet, amit egy társszervezet csinált, HD minőség, bájos rendezés, remek helyszínek. Ergo a digitális világ nem kellene, hogy megakassza a kreativitást...

Többek között a tábor alapkoncepciójának kidolgozásakor is ez lebegett egyébként a szemem előtt (már az első bekezdés és nem a második). Alapanyagot és időt biztosítani az embereknek, hogy létrejöhessenek kreatív alkotások, megjöjjön a kedv, mert azt hiszem, hogy a kreatív alkotás önmagában hordozza csak a jutalmát. Ehhez azonban idő kell, amit kétféleképp lehet megvalósítani: nem szervezünk programokat vagy ha szervezünk sem tesszük azokat "kötelezővé". Mivel a szervező csapat lelkes, most inkább az utóbbi felé hajlunk. Személyesen még annyit és ez talán Sil felvetésére is válasz, hogy amikor nekiálltam a szervező csapat toborzásának, bizony nem volt könnyű nemet mondani azoknak, akikről úgy éreztem, hogy túlságosan gyakran csinálták már és/vagy nincs idejük más tevékenységeik mellett, illetve a legnagyobb kihívás a szervezői csapat munkája során az, hogy más tevékenységek mellett noszogassam őket munkára (legyen az más MTT-s rendezvény vagy gyökeresen más (önként vállalt!) tevékenység. Ennyit a kulisszák mögött lévő dolgokról. :)

Igaza van egyébként szerintem Gandalfnak is, főleg amikor azt hangsúlyozza, hogy a rendezvényeknek kell, hogy legyen jól meghatározott célja, ugyanakkor azt hiszem, hogy az MTT Elnöksége még nem tanult meg nemet mondani és/vagy nincs lehetőség rá, mert akkor azt a képet erősítené, hogy bizony az Elnökség megvétózhat alulról jövő kezdeményezéseket. Patt helyzet? Szerintem nem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #405234 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Pont azt tartom problémának, hogy BÁRKI BÁRMILYEN ötlettel áll elő, nem azt kapja, hogy húú de jó ötlet, gyere CSINÁLJUK meg, hanem hogy CSINÁLD meg! Nem, azt hogy EGYÜTT, hanem, hogy TE EGYEDÜL leszel szíves megszervezni. Így persze, hogy elmegy az ember kedve bárminek a megszervezésétől. Ez pedig kinyírja a kreativitást...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #405228 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Fléééém! :P

Innen a biztos 1500 km-s távolságból szeretném jelezni, hogy a lenti vitából remekül látszik, hogy mindkét fél kicsit bebarikádozza magát a "szervező/elnökségitag" "mezeitag/smt" megszokott pozíciójába. Jelzem, ha otthon lennék a dolgok sűrűjében, magam is ezeket a frázisokat ismételgetném, és nem érteném, hogy a másik fél miért nem érti meg századszorra sem a problémáimat. Ugyanakkor szeretnék rámutatni, hogy szvsz kicsit túl támadóra sikerül az elkeseredettségből adódóan a hangnem néhol. Persze kell néha a feszültséglevezetés is, de azért ne a vitapartneren verjétek le a másik csoport okozta teljes frusztrációt 8)

Ami egyébként a közösségi alkalmakat illeti, szerintem egész jól működnek, spontán és önszerveződően. Csak nőttünk kicsit, így a teaházas tali helyett az IHB a talán legrendszeresebb nyilvános közösségi alkalom. De emellett, mint elhangzott, versestali is van rendszeresen, aztán kirándulás, egy-két éves távlatot tekintve Meta-féle kakaózások és Lyona-féle sütizések, amik szintén nyitottak; és rengeteg kisebb társaság szervez magának rendszeresen programot. Értemén, hogy deazoknemteljesennyilvánosakjajjaj, de egyrészt a többségnek azért vannak olyan mtt-s barátai, akikkel tud maga is programot szervezni, másrészt komolyan 3 kattintás létrehozni egy FB eseményt, h. "jövő hét kedden szeretnék teaházazni veletek, gyertek", aztán pár nappal az esemény előtt a várható létszámra lefoglalni telefonon az asztalt. Vagy "szeretnék egy éneklős talit, hozzon valaki egy gitárt és üljünk ki a Margitszigetre", és még asztalt foglalni se kell ;) FB-n ráadásul kevésbé nézik a meghívó személyét, szóval ha még sose szerveztél semmit, akkor is az ötleted fog inkább számítani. :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #405225 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sil, beszélgess el kérlek Olostával arról, tavaly mennyire volt mostohagyerekként kezelve a kézműves rend, és miért is nem indult... Lehet idén már senkinek sem volt kedve belelkesedni, ötletelni, szervezni aztán pofára esni? Soha nem volt mostohagyerekként kezelve a táborokban a kézműves rend, szerintem kb tavaly nem indult először: mert nem volt rá elég jelentkező. Ez uram bocsá' már had ne a táborszervezők hibája legyen. Ne haragudj de tényleg olyasmiről beszélsz amibe nem látsz bele, és amennyire látom nem is akarsz, úgy dobálózol kijelentésekkel hogy semmilyen valós információ nincs mögötte.
Azt hogy ki lett tolva nem kellett előre tudni. Ez annak szól aki NEM jelentkezett, vagy azért mert nem tudta volna befizetni, vagy akkor még nem tudta hogy ráér-e, vagy mert nem lesz kézműves. Most pedig még megteheti. Aki jelentkezett azt nyilván ez sehol sem érinti, de az meg úgy jelentkezett hogy tudta, nem lesz kézműves. Akkor miről beszélünk?
Arról meg hogy mondhattam volna azt is hogy mi akartuk volna de nem volt rá jelentkező:

Dodie írta: ...mert más bizony nem akadt. Azt meg gondolom nem várod el hogy valaki aki egy teljesen más kreatív tevékenységgel pályázott kierőszakolja magából a "kézműves rendet" mert vannak akiknek csak arra van igényük.


De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #405222 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gondolatok

Dodie írta: Május 15.-éig ki van tolva a jelentkezés, még előtte ki fognak kerülni ezek a bemutatkozások (az ok prózai: még nem készültek el).

És ezt honnan kellett volna előre tudni, hogy ki lesz tolva a jelentkezés? Tegnap írtátok ki, csütörtökön még figyelmeztető email jött a fizetéssel kapcsolatban (amikor már rég befizettem)... Nem vagyunk gondolatolvasók.

Dodie írta: Kérdezni meg mindig, az MTT 10 éves történelme során szünet nélkül volt lehetőség :)

Kérdeztem még az elején, egyedül Ádám válaszolt, de ő is elég általánosságban.

Dodie írta: Mellesleg igen, lehet hogy tipikus válasz volt, ugyanakkor éreztem némi át nem gondolt támadó jelleget abban a mondatodban hogy "miért másodrendű táborozók azok, akik nem akarnak szerepelni, mert pl nincs ilyesmihez tehetségük?". Nem tudom ezt honnan veszed, sose löktük le a tajgetoszról aki nem akart lenge haradi ruhában erotikus táncokat lejteni, szerintem mindig megvolt a lehetőség az alkotásra, kézműveskedésre is. És még mindig ott tartunk hogy ha nincs ember aki vállalja a szervezést, hogy decembertől augusztusig készül, szervez saját idejéből, saját erejéből _ingyen_, akkor ha megfeszülünk sem lesz kézműves rend.

Nem akart pedig az lenni. De mondhattad volna egyszerűen azt is, hogy igen, ti is szerettétek volna, de hát nem volt jelentkező a vezetésére... Amibe viszont szerintem belejátszhat az is, hogy ahogy már szóba került, ez a rend eléggé mostohagyerekként volt kezelve korábban, csak mert nem annyira prezentálható a végeredménye (láttam pl már síró rendvezetőt a programból lazán kihagyott rendi prezentáció miatt, igaz, nem táborban, hanem KÖMT-ön).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #405214 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok
Rabyn: Gandalf nem is azt írta, h a különösebb hozzáértést igénylő dolgokat kell mindenáron összehozni.

Van valakinek valamilyen ötlete és akkor csinálja is meg!

Ezzel pont ugyanazt írod, hogy valakinek meg kell szerveznie az alkalmakat pl. Meg a bármilyen tevékenységet.
Az igényjelzés szükséges, ám nem elégséges dolog, és nincs olyan rétege az MTT-nek, akikre biztosan lehet számítani, hogy megcsinálják ezeket a dolgokat - ergo, ha valaki szeretne valamit, akkor neki kell elkezdenie ahhoz, hogy tuti legyen belőle valami.

Amikor éppen lelkesebb/ráérőbb a társaság, akkor persze nagyobb a valószínűsége, hogy lesz más, aki elkezdi, de mostanában nem ez a helyzet.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #405213 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Van valakinek valamilyen ötlete és akkor csinálja is meg!


Ugyanerről beszélünk! ;)

Ahogyan az elnökség nem várhatja el automatikusan, hogy ilyen meg olyan rendezvényre mindenképpen jelentkezzen valaki megszervezni, ugyanúgy a tagság sem várhatja el az elnökségtől, hogy ha kitalálnak valamit (pl. Teaházas Tali), akkor azt az elnökség szervezze meg vagy szerveztesse meg valakivel.

Bocsánat, hogy megint saját példákat hozok fel, de amikor pl. 2005. első felében megnőtt az igény a Teaházas Talikra, nem vártam se segítségre, se biztatásra, se semmire, hanem önállóan szerveztem egymás után zsinórban hármat is. Sima mezei tag voltam, aki életében nem szervezett soha semmit az MTT-ben és soha semmilyen tisztséget nem töltött be korábban (abban az évben lettem FB-tag). Nem egy nagy ördöngösség lefoglalni egy asztalt 20-30 főre egy teaházban. ;)

Ugyanígy sima mezei tagként amikor azt láttam, hogy nem működik az MTT-ben az elnökség és tagság közötti kommunikáció, nem hisztiztem, nem panaszkodtam, nem mutogattam ujjal senkire, hanem teljesen a semmiből megszerveztem az InfoCsoportot (szintén nulla szervezési tapasztalattal, nulla elnökségi segítséggel), amely egészen addig ellátta a feladatát (az MTT történetének egyik legtovább működő, folyamatosan dolgozó munkacsoportja volt!), amíg be nem olvasztották a ma csak virtuálisan létező összevont (integrált) szerkesztőségbe. És amikor az akkori elnökség látta annak idején, hogy ez jó, menet közben ők is felkarolták a dolgot.

Ugyanez működik ma is: ha látjuk, hogy valaki belekezd megvalósítani az ötletét, elképzelését, megkapja a támogatást és segítséget hozzá. Igényekből bőven van az MTT-ben, de olyan emberekre is szükség van, akik nem csak az igényt nyújtják be ("de jó lenne egy Teaházas Tali/felolvasókör/filmklub/stb."), hanem meg is szervezik. Mert az irreális elvárás, hogy egy.-egy tag kitalál valamit, amit szeretne (esetleg egy-két ember helyesel hozz), utána elvárják, hogy az elnökség automatikusan gondoskodjon ennek a megvalósulásáról.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #405212 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok
Május 15.-éig ki van tolva a jelentkezés, még előtte ki fognak kerülni ezek a bemutatkozások (az ok prózai: még nem készültek el). Kérdezni meg mindig, az MTT 10 éves történelme során szünet nélkül volt lehetőség :) Mellesleg igen, lehet hogy tipikus válasz volt, ugyanakkor éreztem némi át nem gondolt támadó jelleget abban a mondatodban hogy "miért másodrendű táborozók azok, akik nem akarnak szerepelni, mert pl nincs ilyesmihez tehetségük?". Nem tudom ezt honnan veszed, sose löktük le a tajgetoszról aki nem akart lenge haradi ruhában erotikus táncokat lejteni, szerintem mindig megvolt a lehetőség az alkotásra, kézműveskedésre is. És még mindig ott tartunk hogy ha nincs ember aki vállalja a szervezést, hogy decembertől augusztusig készül, szervez saját idejéből, saját erejéből _ingyen_, akkor ha megfeszülünk sem lesz kézműves rend. És sajnos ezen az sem változtat ha valaki emiatt nem jön táborba, és ez abszolút nem mellékes dolog a szervezők számára. Mert minden lehetséges táborozó fontos, de ha fejre állnak sem tudnak rávenni valakit arra hogy olyasmit csináljon amit önszántából nem, márpedig úgy tűnik a kézműveskedés az elmúlt években megszokott módon ilyen dolog.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #405211 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ehh, mindig ez a válasz, hogy akkor csináld te... Annak, hogy nem jelentkeztem ilyesmire, számos oka van. Csak a két legfőbb: totálisan alkalmatlan vagyok rá (sose voltam egy vezető típus vagy egyáltalán közösségi ember, és nincs olyan tudásom, amit átadhatnék), plusz az se volt biztos, hogy egyáltalán kapok szabit és el tudok menni a táborba, nemhogy mindenféle előkészítő foglalkozásokra...
Egyébként ha van bővebb infó a csapatokról, miért nem teszitek közzé, mielőtt még az ember jelentkezne, pláne ha mondjuk befolyásolhatta volna a döntést?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #405210 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Gandalf: Ez a Szervezzetek... Ezt már régen is utáltam, ha valami ez nagyon szépen meg tudja ölni a kreatív ötleteket.
Van valakinek valamilyen ötlete és akkor csinálja is meg! Én pl.: nagyon örülnék ha lenne megint színjátszókör, de nem tudom megszervezni A: időhiány miatt B: nem hiszem, hogy túl sokat tudnék tanítani a többieknek a színészettel kapcsolatban (majd ha elvégeztem a drámapedagógiát de az még legalább 3 év...)

Egyébként kb. 5 perce néztük meg a Gondolin Bukását. Na abban nagyon sok kreativitás van. :)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #405209 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok

Sil írta: Az idei táborban meg egy az egyben kimarad a csapatokból a kézművesség, ami szintén egyfajta megoldása a problémának... :roll: (Nem, az, hogy szabad majd díszleteket meg kellékeket gyártani az előadandó darabokhoz, az nem megoldás, hanem a probléma része: miért másodrendű táborozók azok, akik nem akarnak szerepelni, mert pl nincs ilyesmihez tehetségük?)


Ne haragudj Sil de nyílt pályázat volt a közösségvezetésre, ha te úgy érzed hogy szívesen tartanál a te ideádnak megfelelő kézműves foglalkozásokat, megvolt a lehetőséged a jelentkezésre - mert más bizony nem akadt. Azt meg gondolom nem várod el hogy valaki aki egy teljesen más kreatív tevékenységgel pályázott kierőszakolja magából a "kézműves rendet" mert vannak akiknek csak arra van igényük. Egyébként majd ha kikerülnek a hosszabb csapatleírások akkor látni fogod hogy igenis lesz a klasszikus kézműveshez hasonló csapat, még ha nem is pontosan ugyanolyan - és nem látom be hogy ez miért lenne baj.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #405207 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Verses tali most is volt pár napja, a Versek-topic rendszeres követésével az ember nem marad le erről sem. ;)

Nyilván kreativitás alatt nem csak alkotói tevékenységeket kell érteni, emiatt írtam én is azt, hogy:
"Amúgy a kreativitás hiánya nem csak a klasszikus értelemben vett alkotómunka hiányában jelenik meg. Hisz többen vagyunk (beleértve magamat), akik sem táncolni, sem harcművészkedni, sem kézműveskedni vagy képzőművészkedni, sem komolyabban verselni nem tudunk. De nekünk is vannak zseniális ötleteink, elképzeléseink, álmaink, amiket szeretnénk megvalósítani (saját példa: a KÖMT), esetleg látunk egy megoldást az MTT egy-egy problémájára, és fellelkesülvén véghezvisszük az ötletünket (mint Kincső a TLV kitalálásával, megvalósításával). A kreativitást tehát a létező legtágabb értelemben lehet érteni. Az MTT az a közeg, ahol önmegvalósíthatunk, ahol kibontakozhatunk, kipróbálhatjuk önmagunkat, ahol viszonylag védett körülmények között fejleszthetjük magunkat."

Teaházas Talit meg szervezzetek! 8-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #405206 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Ezzel már régebben is gond volt, hogy csak az számított kreatív tevékenységnek, aminek előadható, prezentálható eredménye volt. Ha még emlékeztek rá, volt is ebből probléma a Kömtön, amikor a kézműves foglalkozások eredményeire a kutya sem figyelt oda (a táborokban is gond ez, talán tavaly először nem volt az).

Az idei táborban meg egy az egyben kimarad a csapatokból a kézművesség, ami szintén egyfajta megoldása a problémának... :roll: (Nem, az, hogy szabad majd díszleteket meg kellékeket gyártani az előadandó darabokhoz, az nem megoldás, hanem a probléma része: miért másodrendű táborozók azok, akik nem akarnak szerepelni, mert pl nincs ilyesmihez tehetségük?)

Rabyn írta: Bár én nem jártam rá, de mikor volt utoljára verses tali? Mikor olvastunk egymásnak bármit is? (A Tolkien olvasás napján kívül.)
Mikor gyűltünk össze csak úgy énekelni a saját örömünkre? Régebben a tábortüzeknél mindig volt éneklés, az utóbbi időben már a táborban SEM énekeltünk, mert úristen esemény van kussoljatok már! (Ez konkrétan megtörtént tavaly). Mikor mentünk el egy teázóba, hogy találkozzunk és beszélgessünk egymással? Mert a nagy ötletek, általában ilyenkor születnek.

Tábortűz mondjuk az elmúlt pár táborban alig volt, folyton esett az eső... A teázós talik viszont nekem is hiányoznak, még a Tolkien Klubon is erősen háttérbe szorult a beszélgetés, mindenki csak társasjátékozik meg szerepjátszik...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.515 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére