BESZÉLGETŐS topic

Több
16 éve 11 hónapja #348297 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Attila az Előzetesek, bemutatók topikban írta: Egyépként egy filmre gondoltam köszi

Könyörögve kérlek, a "egyébként" szót továbbra is "b"-vel írják. Már sokadszor látom nálad, hogy "p"-vel írod, azért szólok. Kicsit figyelhetnél a helyesírásodra... ;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348245 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Köszi, norbikk! el akartam volna kerülni, ha lenne más út, de akkor kénytelen leszek... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348237 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Phaedra/Namarie írta: mondtam nekik, hogy nem zavarni akarok, csak minden frankón behallatszik... [/list]


Nocsak, és nem vörösödtek fülig, hogy önkéntelenül és kénytelen-kelletlenül kihallgathattad a bájcsevegést? :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348235 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Acho szerintem igen, bár egyszer én próbáltam egy erre kitalált programmal, de azt nem ajánlom több kárt csinál, mint hasznot.

Szóval reinstall. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348232 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Amennyiben egy meghajtó két részre van osztva, azt csak újratelepítéssel lehet újra egy meghajtóvá tenni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348226 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Phaedra/Namarie írta: Épp egy angol szöveget gépelek be a könyvtárban, és itt az alblak alatt erőteljesen nyavalyognak, valami csaj csinálja a nyávogást. Rohadt idegesítő, már a fejem is fáj tőle...


na, a könyvtáros engedélyével kimentem, hát egy párocsak randizott itt az ablak alatt, mondtam nekik, hogy nem zavarni akarok, csak minden frankón behallatszik... végre csend van. :!: [/list]

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348225 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Épp egy angol szöveget gépelek be a könyvtárban, és itt az alblak alatt erőteljesen nyavalyognak, valami csaj csinálja a nyávogást. Rohadt idegesítő, már a fejem is fáj tőle...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348206 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hehe, jó kis dolgokat írtatok, majd felhasználom a szemináriumi dolgozathoz, szigorúan ügyelve a forrás pontos megjelölésére. :D (tolkinhufórum, beszélgetőstopic, 1335. oldal :) )
Egyébként a félreértések elkerülése végett írtam, h olyanokat keresek akik az iskolai szocializáció előtt lettek többnyelvűek.

Encsi: köszönöm szépen. :)

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348204 Írta: Orowan/Gery
Orowan/Gery válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Attila írta: Ma Anyu nézett olyan 4 óra körül egy ilyen, hát nem is tudom, hogy milyen ...afféle betelefonálós műsort. Én is odaültem mellé és egyszercsak mondja a nő, hogy "hát még mindig nem telefonál" és hirtelen elindult a May it be az Enyatól...annyira meglepődtem, hogy...mert még így ilyen műsorba nem hallottam, mivel nem igazán van időm ilyenekre. :)


Ehh...
Nagyon sok köze lehetett a többnyelvűséghez...

Vissza a témához
> szigorúan véve igen, ha anyanyelvi szinten beszélsz idegen nyelvet is, akkor vagy többnyelvű, de ki dönti el, hogy te tudod anyanyelvi szinten a nyelvet? Ha pl. Londonban minden szót meg is értesz, amit hallasz/olvasol/akármi, és akár angol szóviccet is tudsz gyártani (ami bazi nehéz), attól még lehet, hogy Cornwall nyugati részén már egy mukkot se értenél a tájszólás miatt. És akkor most ki is beszéli az angolt anyanyelvi szinten?

Viszont, szvsz, már azt el lehet mondani többnyelvűnek, aki képes azon a nyelven folyamatosan beszélni, mások mondanivalójának a lényegét megérteni, illetve reagálni arra.

"The purpose of life is a life of purpose. "
(Robert Byrne)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348194 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én se, ugyanis nem nézek ilyeneket... van jobb dolgom. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja - 16 éve 11 hónapja #348193 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ma Anyu nézett olyan 4 óra körül egy ilyen, hát nem is tudom, hogy milyen ...afféle betelefonálós műsort. Én is odaültem mellé és egyszercsak mondja a nő, hogy "hát még mindig nem telefonál" és hirtelen elindult a May it be az Enyatól...annyira meglepődtem, hogy...mert még így ilyen műsorba nem hallottam, mivel nem igazán van időm ilyenekre. :)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348182 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Van nékem egy osztálytársam, vietnami, anyanyelvi szinten beszéli mindkét nyelvet, eljuttathatom neki a kérdőívet :)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348173 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Többnyelvű az az ember, aki érintkezett más nyelvvel már életében, tehát legalább egy szót ki tud nyögni más nyelven, mint az anyanyelve, ez így hülyén hangzik, de így hivatalos. Szóval ha lengyelül el tudod mondani, hogy 'fenékvakargatás', akkor máris kétnyelvű vagy. Persze azért a klasszikus értelmű mégis az, ha anyanyelvi szinten beszéled, vagy legalábbis jól. :)

Ehhem, ehhem...
Poliglott: legalább két nyelven kommunikációra képes. Nem "tud egy szót"... ennyi erővel én angol-, magyar-, német-, spanyol-, olasz-, szlovák-, cseh-, lengyel-, kínai-, japán-, ír-, skót-, walesi-, francia-, orosz-, görög-, etc, etc, etc, etc, etc, etcnyelvű vagyok, mert tudomisén, ismerem azt a szót, hogy zmrzlina, igaz, ha letennél kábé bárhova az első kettőn kívül rövid úton feldobnám a talpacskámat (ha nem lenne olyan jótét lélek vsz. mindenhol azért, aki ekegmekeg angolul)...
Szóval nem, többnyelvű az, aki több nyelven képes valamilyen értékelhető szintű beszédre... Szigorúbb értelemben aki anyanyelvi szinten beszél legalább két nyelvet...
Ajánlom: WIKI , WIKI (angol)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348165 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Thereon írta: Szóval Egynyelvű ember már nem is elég? Hová válik ez a világ?

Többnyelvű az az ember, aki érintkezett más nyelvvel már életében, tehát legalább egy szót ki tud nyögni más nyelven, mint az anyanyelve, ez így hülyén hangzik, de így hivatalos. Szóval ha lengyelül el tudod mondani, hogy 'fenékvakargatás', akkor máris kétnyelvű vagy. Persze azért a klasszikus értelmű mégis az, ha anyanyelvi szinten beszéled, vagy legalábbis jól. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348140 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Attila írta:

Thereon írta: Szóval Egynyelvű ember már nem is elég? Hová válik ez a világ?
Mindenhol csak mutánsok, belül meg a Hangok.


A Dorw féle hangockákra gondolsz??? :D
... Milyen jó volt a KÖMF :)


Nem, nem arra.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348133 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Thereon írta: Szóval Egynyelvű ember már nem is elég? Hová válik ez a világ?
Mindenhol csak mutánsok, belül meg a Hangok.


A Dorw féle hangockákra gondolsz??? :D
... Milyen jó volt a KÖMF :)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348124 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szóval Egynyelvű ember már nem is elég? Hová válik ez a világ?
Mindenhol csak mutánsok, belül meg a Hangok.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348085 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hahó! Kétnyelvű emberkéket keresek, akik kétnyelvű környezetben nőttek fel, és már az iskola előtt beszéltek több nyelvet.
Akik így érzik magukat és szeretnének nekem segíteni, ezen a linken találnak egy kérdőívet, amit ha kitöltenek és elküldik nekem a napraforgoo kukac gmail pont com -ra, akkor nagyon boldog leszek. :)
Előre is köszi, ha lesz valaki vállakozó. :)

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348065 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
FONTOS!!!!

Keresnék valaki aki általános iskolai szinte nagyon vágja a fénytant, hőtant, az alapvető fizikát. 30án írok belőle pótzht és nem szabad, hogy az is egyes legyen. Számolások is kellenek mert azokhoz aztán végképp nem értek.

Csokival, sütivel, filmzenékkel, filmekkel tudok fizetni:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #348043 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Nem tudom, ez volt-e már, mert nem friss hír, de azért érdemes megnézni... Hogy miket ki nem tlaálnak egyesek, és aztán még ki is adják...
Gyerekkönyv a kakiról: www.keptelenseg.hu/keptelenseg/olvas/kaki-konyv/


jujujujujjj.... ehhez nem tudok értelmesebbet hozzászólni... Bár a buszmegállós legjobb poén benne ^^ meg a lakóparkos.. :P azon annyit nevettem ˘˘

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #347983 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nesi írta:

Acho írta: Én szeretem a zeneelméletet, csak nem mindent értek belőle, lévén soha nem tanultam... :-)

Ha sohasem tanultad, honnan veszed, hogy szereted is? :D


Órán nem tanultam. De magamtól foglalkoztam vele... ;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #347978 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nincs mit, nagyon szívesen. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #347977 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Oks,köszöntem. :)

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #347976 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Randír írta: Újratelepítem a gépem, és szeretném a kedvencek közé berakott linkeket lementeni valahogy(lehetőleg nem a kézzel leírom papírra őket módszerrel..). FireFoxot használok. Tud valaki segíteni?

Firefoxban a menüsorban lenyitod a 'Könyvjelzők'-et, aztán 'Könyvjelzők kezelése', azon belül pedig 'Fájl'->'Exportálás' és megadod neki, hogy hova, ill. milyen néven mentse. A kiterjesztés *.html lesz, újratelepítés után fogod, ugyanígy belemész a Könyvjelzők kezelése részbe, és 'Fájl'->'Importálás'->'Fájlból'.

Explorernél pedig valban a Favorites/Kedvencek mappa tartalmát kell kopipésztelni valahová, azt XP-nél már leginkább a 'C:\Documents and Settings\[Felhasználó]\' alatt találod meg.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #347975 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Megkeresed a Favorites nevű mappát és kimásolod, újratelepítés után pedig a tartalmát vissza az új és feltehetőleg üres Favorites mappába. :)


Idáig eljutottam, csak azt a mappát nem találom,és ilyen néven a kereső sem.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #347973 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Megkeresed a Favorites nevű mappát és kimásolod, újratelepítés után pedig a tartalmát vissza az új és feltehetőleg üres Favorites mappába. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #347972 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nővérem aki gyógypedagógus, megvette ezt a könyvet, mert aszondta segythet a gyerekeknek a szobatisztaségra való szokásban... Már nem emlékszem mivel magyarázta, de ha nem felejtem el, majd megkérdme mégegyszer...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #347970 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Újratelepítem a gépem, és szeretném a kedvencek közé berakott linkeket lementeni valahogy(lehetőleg nem a kézzel leírom papírra őket módszerrel..). FireFoxot használok. Tud valaki segíteni?

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #347969 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Nem tudom, ez volt-e már, mert nem friss hír, de azért érdemes megnézni... Hogy miket ki nem tlaálnak egyesek, és aztán még ki is adják...
Gyerekkönyv a kakiról: www.keptelenseg.hu/keptelenseg/olvas/kaki-konyv/

:eek2: :eek4: Nos erre nem tudok mit mondani...Azt azért tegyük, hozzá, hogy...ááá inkább nem. :eek2: :eek4:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #347968 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Van ilyen nem letölthető verzióban fütyis verzióban meg puncisban is, ez a nevük is, szerintem iszonyatos... :P


Hehe, azt nem adta oda a bátyám, biztos fél, hogy soha be nem hegedő seb marad tőle gyermeki lelkemen :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.424 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére