BESZÉLGETŐS topic

Több
17 éve 2 hónapja #335298 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Az én szerelmeim számosak...

Első talán Szlovénia, és a Júlia Alpok. Soca folyó, Soca vízesés.
No, meg ott van felső Skócia, a Highland. Tömör gyönyör.
Jah, Írhon se rossz hely, Dublinban, Guiness múzeum főleg. Meg hát ugye olyan kastélyokat találtunk, hogy..olyat tényleg csak könyvek eldugott lapjain talál az eber.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335293 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Missy írta: De az én igazi "szerelmem" Erdély. Egyszerűen nem bírtam akkor sem és most sem betellni vele.


Óh, igen, Erdély.... gyönyörű és mesés Tündérország! Imádom!!!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335288 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Olosta írta: Szerk.: Egyébként meg Félegyháza 30 km-es körzetében tök változatos a táj: kelet felé ott van Tiszaalpár, a Tőserdő, meg a Tisza, észak felé a Kiskunsági Nemzeti Park egy szelete a homokbuckákkal, az ősborókással, meg a fantasztikus növény- és állatvilágával, mellettünk meg Bugac pusztája a ménesekkel. Kell ennél több?


Igen, még a puszta is nagyon változatos tud lenni. Én a különböző színárnyalatokat szeretem amik játszanak a földeken, miközben megyek a busszal.
Bugac és ménesek!!!Ó! Tavaly voltunk a Hortobágyon, hát vmi felejthetetlen volt! A csikósok, meg a mangalicák :lol: /nagyon aranyos kis állatkák/, meg a magyar szürke..hogy csak ennyit mondjak. Szeretnék még oda egyszer -kétszer eljutni.
De az én igazi "szerelmem" Erdély. Egyszerűen nem bírtam akkor sem és most sem betellni vele.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335281 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Olosta írta: Snuffles: ha a "lapos semmi közepé"-vel Szegedre célzol, akkor tájékoztatlak, hogy az a város fantasztikus! Rengeteg a szórakozási lehetőség (egyetemi klubok), és igazán "felhasználóbarát" a város (diákoknak, fiataloknak tökéletes), meg hát ott a Tisza is. Ha oda kerülsz, majd szólj. :wink:

Nagyon köszönöm, Olosta, meg Dreamernek is, de már ismerem a várost, a kedvesem ott tanul harmadik éve s hát ez elég nyomós ok, hogy gyakrabban járjak Szegedre a kelleténél :D Szóval köszi :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335279 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Missy írta: "Olosta":Tök fura: én értem, hogy miért jó folyó, meg hegy közelében lakni, nekem viszont mindig magyaráznom kell, hogy miért jó az Alföld. :? Igazából elmagyarázni nem tudom, csak érezni. Egyszer úgy megmutatnám nektek is!"


Anyám is pont így van vele. Odavan az Alföldért. Néha engem is elkap ez a furcsa érzés, de mégis inkább a hegyeket szeretem. Ott egész idő alatt érzem, az Alföldön meg csak nagy néha.. Hmm. Talán a szabadság érzése lehet ez? Hogy nem parancsol neked senki? Hogy csak te vagy meg a végtelen róna, puszta, vagy a hatalmas hegy?


Tényleg nem tudom, hogy miért szeretem ennyire. De tudod, amikor Szegedről jövök haza a személyvonattal (mert azzal szeretek a leginkább utazni Félegyháza és Szeged között) és bámulok ki az ablakon és látom a hullámzó búzamezőket, meg a napraforgótáblákat, egy-egy vizesebb részen a madarakat, hát az valami gyönyörű, ha mindezt még egy kis naplemente is fűszerezi, na akkor totál odavagyok, meg vissza. :oops:
Itt aztán igazán addig lehet nézni, amíg a szem ellát. Egy hegy csak leszűkítené a látóteremet.

Szerk.: Egyébként meg Félegyháza 30 km-es körzetében tök változatos a táj: kelet felé ott van Tiszaalpár, a Tőserdő, meg a Tisza, észak felé a Kiskunsági Nemzeti Park egy szelete a homokbuckákkal, az ősborókással, meg a fantasztikus növény- és állatvilágával, mellettünk meg Bugac pusztája a ménesekkel. Kell ennél több?

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335272 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
"Olosta":Tök fura: én értem, hogy miért jó folyó, meg hegy közelében lakni, nekem viszont mindig magyaráznom kell, hogy miért jó az Alföld. :? Igazából elmagyarázni nem tudom, csak érezni. Egyszer úgy megmutatnám nektek is!"


Anyám is pont így van vele. Odavan az Alföldért. Néha engem is elkap ez a furcsa érzés, de mégis inkább a hegyeket szeretem. Ott egész idő alatt érzem, az Alföldön meg csak nagy néha.. Hmm. Talán a szabadság érzése lehet ez? Hogy nem parancsol neked senki? Hogy csak te vagy meg a végtelen róna, puszta, vagy a hatalmas hegy?

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335270 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szeged tényleg jó hely, ajánlom a "Zacc" teázó+pubot, meg a Bocit. Az egyetemi kocsmákat annyira nem, mert nagy a valószínűsége, hogy a késői órákban valaki nemes egyszerűséggel lehány :D .

De valóban kellemes város.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335268 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta:

Olosta írta: Viszont van puszta!!!! :D

Hork :D Az a legjobb: se bor, se rejtőzködés, se normális időjárás, mi (nem) kell még? :D


Héhé, itt van bor! A puszta meg nem csak a végtelen rónaságból áll! Vannak itt edők is, igaz kicsik, meg izé, de vannak.

Tök fura: én értem, hogy miért jó folyó, meg hegy közelében lakni, nekem viszont mindig magyaráznom kell, hogy miért jó az Alföld. :? Igazából elmagyarázni nem tudom, csak érezni. Egyszer úgy megmutatnám nektek is!

Snuffles: ha a "lapos semmi közepé"-vel Szegedre célzol, akkor tájékoztatlak, hogy az a város fantasztikus! Rengeteg a szórakozási lehetőség (egyetemi klubok), és igazán "felhasználóbarát" a város (diákoknak, fiataloknak tökéletes), meg hát ott a Tisza is. Ha oda kerülsz, majd szólj. :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335260 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta:

Olorin.papa írta: HRRRR! :nono: A puszta szép, a pusztát szeretjük, a puszta a barátunk! Nem bántani, kérlek!

Dehogy bántom én. :) Csak számomra nem (lesz) élvezetes a lapos semmi közepén élni. Más meg mit nem adna érte.

Nekem az ideális lakóhely lápos, hegyes, erdős, folyós, változékony kavarc hely lenne, kellemes, langyos időjárással (túl meleget ne, mert akkor tele leszek kiütésekkel, mint már mondám...), valamint rendszeres esővel, télen egy kevés hóval, de azért ne temessen be, nyáron a gyümölcstermés lehetőségével. Szóval igen, valami Írország jellegű hely igencsak...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335247 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Olorin.papa írta: HRRRR! :nono: A puszta szép, a pusztát szeretjük, a puszta a barátunk! Nem bántani, kérlek!

Dehogy bántom én. :) Csak számomra nem (lesz) élvezetes a lapos semmi közepén élni. Más meg mit nem adna érte.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335245 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
HRRRR! :nono: A puszta szép, a pusztát szeretjük, a puszta a barátunk! Nem bántani, kérlek!

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335244 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Úgy tudom, az egyiptomiak is folyásirány szerint utaltak.
Azaz Felső-Egyiptom volt a délebbi királyság, és Alsó az északabbi.
Lőjetek le, ha nem, eddigi olvasmányélményeim alapján ez derült ki számomra :D

Akkor pedig a folyásirány győzött, legalábbis náluk :D

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335243 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Olosta írta: Viszont van puszta!!!! :D

Hork :D Az a legjobb: se bor, se rejtőzködés, se normális időjárás, mi (nem) kell még? :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja - 17 éve 2 hónapja #335242 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Olosta írta: Hát igen: nálunk se hegy, se folyó, se vár.... (legnagyobb szívfájdalmaim szerény lakóhelyemmel kapcsolatban, bár a hegyeket leginkább csak nézni szeretem :P ). Viszont van puszta!!!! :D

Én maximálisan meg vagyok elégedve a lakóhelyemmel ebből a szempontból: folyóval bőven el vagyunk látva, meg van jó kis ártéri erdő is. A hegyek meg egyáltalán nem hiányoznak. "Mit nekem, te zordon Kárpátoknak..." :P
Amikor Pécsre jártam az egyetemre, egy dolog hiányzott, de nagyon: a víz. Tök jó hely, de... ott nincs egyáltalán semmi folyó...

Olosta írta: A folyók folyásiránya logikusnak tűnik, de szerintem ha Dél-Egyiptomból mennék északnak a Nílus mentén, akkor is "fel" mennék. :P (A térképen is felfelé van.)

Mi "fel", persze, mert csak térképen láttuk eddig. De vajon az egyiptomiak?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335241 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sil írta:

Ethuil írta: Nekem úgy magyarázták az öregek, hogy mindig a folyó folyásával megeggyezően utazunk "fel", vagy "le" :D (Mármint ahonnan folyik a folyó, onnan le - és bármelyik nagy folyó megteszi, ha meg nincs, passz) :twisted:


Ez is logikus, ráadásul a Duna is épp kényelmes É-D irányban folyik felénk, tehát számomra mindkét érvelés szerint helytálló a "fel" és "le". (Azaz még jobban, mint Olostának. :P ) Pécsre pl sosem mentem "fel", pedig az is jóval nagyobb város, mint Baja.


Hát igen: nálunk se hegy, se folyó, se vár.... (legnagyobb szívfájdalmaim szerény lakóhelyemmel kapcsolatban, bár a hegyeket leginkább csak nézni szeretem :P ). Viszont van puszta!!!! :D
A folyók folyásiránya logikusnak tűnik, de szerintem ha Dél-Egyiptomból mennék északnak a Nílus mentén, akkor is "fel" mennék. :P (A térképen is felfelé van.)

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335233 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ethuil írta: Nekem úgy magyarázták az öregek, hogy mindig a folyó folyásával megeggyezően utazunk "fel", vagy "le" :D (Mármint ahonnan folyik a folyó, onnan le - és bármelyik nagy folyó megteszi, ha meg nincs, passz) :twisted:

Ez is logikus, ráadásul a Duna is épp kényelmes É-D irányban folyik felénk, tehát számomra mindkét érvelés szerint helytálló a "fel" és "le". (Azaz még jobban, mint Olostának. :P ) Pécsre pl sosem mentem "fel", pedig az is jóval nagyobb város, mint Baja.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335231 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Olosta írta: Én innen Félegyházáról Pestre "fel"-utazok, Szegedre meg "le".
A városba "be" (mmint Félegyházára), Haleszba meg "ki" (ahol konkrétan lakok). :D
A "fel-le" kérdéssel én valahogy úgy vagyok, hogy ha északnak megyek, akkor "fel", ha délnek, akkor meg "le". :lol:
Ja, és a Pest elnevezés számomra is egész Budapestet jelenti.


Nekem úgy magyarázták az öregek, hogy mindig a folyó folyásával megeggyezően utazunk "fel", vagy "le" :D (Mármint ahonnan folyik a folyó, onnan le - és bármelyik nagy folyó megteszi, ha meg nincs, passz) :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja - 17 éve 2 hónapja #335226 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta:

Sirgon Esgalnor írta: A Budapesti Állatkertben is van: www.zoobudapest.com/konyvtar/fajlista/voros_macsk/index.htm És végre láthatók is az új kifutón! Mert évtizedekig csak a borostyánnal benőtt házukat bámultam az előző helyen, és semmi mozgás.

Ez volt eleve a kérdés, hogy van-e a Budapest ZOO-ban panda :P

Számomra akkor is releváció, mert évekig csak hitegettek vele... :lol: Lassan már úgy álltam meg a kifutó és a lábakon álló ház elött, mint aki a Nessy-re vár skóciában. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335218 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sirgon Esgalnor írta: A Budapesti Állatkertben is van: www.zoobudapest.com/konyvtar/fajlista/voros_macsk/index.htm És végre láthatók is az új kifutón! Mert évtizedekig csak a borostyánnal benőtt házukat bámultam az előző helyen, és semmi mozgás.

Ez volt eleve a kérdés, hogy van-e a Budapest ZOO-ban panda :P

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335214 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A Budapesti Állatkertben is van: www.zoobudapest.com/konyvtar/fajlista/voros_macsk/index.htm És végre láthatók is az új kifutón! Mert évtizedekig csak a borostyánnal benőtt házukat bámultam az előző helyen, és semmi mozgás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335205 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta:

Sil írta: Az ikonon tényleg róka van, mert úgy gondolták, hogy az könnyebben felismerhető. De a böngésző a vörös pandáról kapta a nevét.

Igazándiból nem tuti... Ti. először Phoenixnek akarták hívni, de azt perelte egy cég, aztán Firebirdnek, de azt szintén, erre lett Mozilla Firebird, de azzal se voltak megelégedve, így lett aztán (Mozilla) Firefox, viszont a Firefox az a vörös rókának is egy megnevezése... Persze hogy mit akartak ők valójában az szerintem már totál el van veszve a történelemben :mrgreen:

Ó, nekem igazán nem kell bemutatni a Firefox történetét... :wink: (Apropó, ismeritek a Mozilla Könyvét? Írjátok be a címsorba Firefoxban, hogy about:mozilla... :P )
Egy régi FAQ, a Firebird/Firefox váltás idejéből, innen kiderül, hogy a vörös pandáról nevezték el:
www.mozilla.org/projects/firefox ... e-faq.html
És John Hicks itt mesél a logó kialakulásáról, és hogy miért lett róka:
www.hicksdesign.co.uk/journal/branding-firefox

Ja, és pár kép:
www.natur-lexikon.com/Texte/sr/0 ... panda.html

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335202 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta: ...vegyük példának Kőszeget, én azt hallottam, hogy ott csodájára járnak az egy szem lámpának ami van XD

Tévedtem... Nem járnak a csodájára... Egy sincs... a közeli répcelaki egy szem lámpának járnak a csodájára... :lol:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335201 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én innen Félegyházáról Pestre "fel"-utazok, Szegedre meg "le".
A városba "be" (mmint Félegyházára), Haleszba meg "ki" (ahol konkrétan lakok). :D
A "fel-le" kérdéssel én valahogy úgy vagyok, hogy ha északnak megyek, akkor "fel", ha délnek, akkor meg "le". :lol:
Ja, és a Pest elnevezés számomra is egész Budapestet jelenti.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335199 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Tényleg, ez is milyen hülyén hangzik, fel Budapestre, meg le vidékre... Lehet, hogy ez is rátett egy lapáttal, amiért a fővárosiakat nem szívlelik, mert 'azt hiszik, hogy övék a világ'. Én már nem merem mondani, hogy le meg fel, majd szépen lassan leszokom róla, de így is van jól, nem szép. :)

LOL, ja, mert én meg ennyi erővel akkor "felutazom" külföldre :mrgreen:
De amúgy nekem ezzel a fel BP-rével nincs bajom... Végülis szoktam is mondani...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335198 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Tényleg, ez is milyen hülyén hangzik, fel Budapestre, meg le vidékre... Lehet, hogy ez is rátett egy lapáttal, amiért a fővárosiakat nem szívlelik, mert 'azt hiszik, hogy övék a világ'. Én már nem merem mondani, hogy le meg fel, majd szépen lassan leszokom róla, de így is van jól, nem szép. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335197 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Tündéri festmény (rajz?): mek.oszk.hu/03400/03408/html/img ... -062-1.jpg
Szemlélődő kis állatka: www.hlasek.com/foto/ailurus_fulgens_ad9163.jpg


Jahajj! Eszem azt a kis pofácskáját!!! :P

Sil: én is cicabolond lennék. :)

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335196 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sil írta: Az ikonon tényleg róka van, mert úgy gondolták, hogy az könnyebben felismerhető. De a böngésző a vörös pandáról kapta a nevét.

Igazándiból nem tuti... Ti. először Phoenixnek akarták hívni, de azt perelte egy cég, aztán Firebirdnek, de azt szintén, erre lett Mozilla Firebird, de azzal se voltak megelégedve, így lett aztán (Mozilla) Firefox, viszont a Firefox az a vörös rókának is egy megnevezése... Persze hogy mit akartak ők valójában az szerintem már totál el van veszve a történelemben :mrgreen:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335194 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Tündéri festmény (rajz?): mek.oszk.hu/03400/03408/html/img ... -062-1.jpg
Szemlélődő kis állatka: www.hlasek.com/foto/ailurus_fulgens_ad9163.jpg

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335193 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Phaedra/Namarie írta: Jó öreg kies hazánkbéli mentalitás... szidni mindenkit, aki egy kicsit is más, mint mi... nem tudom, én vidéki vagyok, semmi bajom Budapesttel, sőt.. amúgy a vidékiek azért mondják így: Pest, mert egy kicsit hosszú lenne kimondani, hogy megyek Budapestre-..

Höh... szerintem az vicces egy kicsit, hogy megyek "fel" Pestre...
Én is szoktam mondani... De LOL... Hát BP *fenn* van? És ha én éppen valamelyik hegységben élnék, nem a kies Kisalföldön? ("Hegyeket akarok látni, Gandalf!")...
Amúgy tudtátok ez honnan ered? :)
A Bibliából, mert Jeruzsálemre mondták ezt régen, hogy mennek fel Jeruzsálembe, merthogy az viszont tényleg magaslaton épült :)

Egyébként leginkább én ha mostanság BP-re jövök vissza, akkor - szégyen gyalázat - azt szoktam mondani, hogy "megyek haza". :mrgreen: ...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335192 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta:

Sil írta: Az is jó, igazi Firefox. ^_^ A kedvenc állatom a macska után. Irtó aranyos. ;)

LOL, nem is tudtam, hogy a Firefox azt (is) jelenti :D
Azt hittem csak szimplán valami kitaláció, és a képen az tényleg egy róka XD
De LOL, Red pandának tényleg jobb :mrgreen:

Az ikonon tényleg róka van, mert úgy gondolták, hogy az könnyebben felismerhető. De a böngésző a vörös pandáról kapta a nevét.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.260 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére