BESZÉLGETŐS topic

Több
17 éve 2 hónapja #335155 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ulmo írta: És hogy mi drága Pesten? Maga az élet: költs kajára, fizess lakbért, rezsit, közlekedj, menj el néha szórakozni. Ja, és keresd meg azt a pénzt, amit erre fordítasz. Akit nem a szülei tartanak el, annak nem mindig könnyű az élet egy nagyvárosban.

No ez viszont teljesen igaz, akartam is írni. Nagyon drágák az albérletek. Ha valakinek saját lakása van, úgy nem tudom mennyire, merthogy ilyen "szerencsében" még nem részesültem, hogy saját pesti lakásom legyen, de azért ugye azoknak az ára is enyhén a csillagokat verdesi.
De igen: az albérletek nagyon sokba kerülnek.

Viszont a kajával nem értek egyet. Már persze ha az ember be tudja érni azzal, amit megengedhet magának, és nem a legdrágábbat veszi mindenből, ami ráadásul nem is feltétlenül a legjobb...

Közlekedés? Járj biciklivel. Kábé ingyenes. :P
Sőt, a gyalogolás is egy megoldás lehet :)
És hát igen: a BKV-ról meg egyedül a pestiek tehetnek... Ha nem bliccelne az emberek fele, akkor esetleg nem kerülnének ennyibe a bérletek...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335154 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
És ráadásul ez két városbeli Tesco. Itt Székesfehérváron a két Tesco között is más árak vannak példának okáért ha itt szeretnél venni az Aszalvölgyi úti Tescoban egy mondjuk 0,5 l colat az 199 Ft. De ha a asszem Budai úti Tescoban szeretnél venni ott már 210 Ft. Ok ez csak egy példa de egy városon belül egy azonos boltnak két ára? Mellesleg Székesfehérvár nem mondható hatalmas városnak még, hogy ha régióközpont is Veszprémmel...vagy Veszprém nélkül??? :oops:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335152 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Pesten a Gyáli úton van egy Metro, de máshol is kell lennie, főleg autópályák mentén, mivel oda szeretnek tepelülni ezek a hodályok.

És hogy mi drága Pesten? Maga az élet: költs kajára, fizess lakbért, rezsit, közlekedj, menj el néha szórakozni. Ja, és keresd meg azt a pénzt, amit erre fordítasz. Akit nem a szülei tartanak el, annak nem mindig könnyű az élet egy nagyvárosban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335147 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Dreamer_KF írta: Azok. Akárcsak a Mekiben, Lidl-ben.

Nem, sajnos csak elvben azok, nem mindig ténylegesen is.
És ami még fontosabb: a kínálat sem. A győri tesco után az itteni, ahova járok kész áruorgia... XD
Metrot illetőleg nem tudom, de ahhoz valami kártya kell, tudtommal. De még nem láttam Pesten Metrot, őszintén szólva
Spar az meg mindenhol drága. Mondjuk ott meg azért minőség is van...

De passz... nemtom... Kábé most az folyik, hogy "ááá nektek milyen jó", meg "nem is, neked milyen jó", közben mindketten ugyanabban a gödörben csücsülünk éppen :lol:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335140 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Missy írta: Deee, az ilyen áruházláncokban, mint például Tesco, Spar, Metro, itt egységesek az árak, nem? :roll:


Azok. Akárcsak a Mekiben, Lidl-ben.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335136 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Missy írta: Deee, az ilyen áruházláncokban, mint például Tesco, Spar, Metro, itt egységesek az árak, nem? :roll:

Őő, hát passz, ezt nem tudom, mert ilyen helyekre nem járok, csak ha muszáj, vagy ez van legközelebb. Nem azokat a termékeket szoktam vásárolni, amelyeket pl Tescoban lehet kapni. De szerintem egységesek az árak.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335134 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Deee, az ilyen áruházláncokban, mint például Tesco, Spar, Metro, itt egységesek az árak, nem? :roll:

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335133 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hogy Kar'sa védelmében szóljak, az való igaz, hogy a lakóhelyemtől messze eső nagyáruházakba nagyon ritkán jutok el, tehát nem tudom, hogy ott mi a helyzet áruügyileg és árügyileg, én csak azokról tudok véleményt mondani, amelyek itt a közelemben, vagy a belvárosban vannak, amelyeket könnyebben el tudok érni.
Úgyhogy lehet, hogy ezekben a városperemen lévő áruházakban mindenféle jóság van. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335128 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Missy írta: Egyetértek. Ne vegyünk mindenkit egy kaptafa alá Kar'sa. És ha felhúzod magad rajta, attól még ugyanez marad a helyzet.
A reklámok meg... azokat inkább hagyjuk szerintem.


"Annyira azért nem vagyok sztereotipista, mint ahogy kihallatszott esetleg a hozzászólásomból..."

Nem veszek mindenkit egy kaptafa alá.
És is biztos, hogy csomó minden meg Pesten drágább, bár én még őszintén szólva ilyennel nem találkoztam. Jó, mondjuk az tuti, hogy a pesti kisboltok baromira drágák, azt már tapasztaltam. De van itt annyi nagyker meg egyéb, ne panaszkodjunk, kérem :P
No viszont az, hogy valamit Pesten ne lehessen megvenni... :roll: Szerintem csak nem jó helyen néztétek Snuffles, vagy nem tudom. Mindenesetre kíváncsi lennék egykét példára :)

A feleannyit meg költői túlzásként mondtam csak. Azért nem, de pl. érdekes módon például a CD-k itt állat olcsók nekem. 2000 egy MÁRKÁS, valódi, eredeti CD-ért? Győrben ugyanezt 5-6000-ért láttam... 8O

És igen, tudom, hogy ez a probléma, hogy rengetegen vannak itt, de ez az, amin javítani kéne, mert lassan már ilyen halál utopisztikus nagy betondzsungel lesz itt, embersilókkal...

Szóval tényleg kíváncsi lennék arra, hogy mi az, ami olyan drága itt, mert én még nem találkoztam ilyennel... Persze lehet ez azt jelenti, hogy Győr drága és nem azt, hogy Pest olcsó... Mondjuk azóta már Győrben nagyon sok változott, épült egy Árkád, benne egy Saturn, etc.
De szóval Snuffles: kíváncsivá tettél :)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335126 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta:

Ulmo írta: Igen, Pesten (és Budán) minden megtalálható, de hogy feleannyiba kerülne :roll: Az utóbbi években elég sokszor előfordultam Győrben, Pécsett, Szegeden, Debrecenben, kisebb falvakban is, de nekem valahogy úgy tűnt, Budapest az, ami eszméletlenül drága.

Ja igen, ez lett volna a másik, amit írni szerettem volna... Itt minden drága, és csak egyre drágább. De szerintem ez mindig is így volt, hiszen édesanyámtól is mindig azt hallottam, hogy más városokban és vidéken is olcsóbb minden, na ott kerül a legtöbb termék fele- és negyedannyiba. És bárcsak túloznék... :? :P


Tényleg drága. És egyre drágább lesz. De, hogy az ára mellett minőségben mennyire más áruk dolgában Pest, mint a kisebb városok azt nem tudom. Pedig ezt is lehetne boncolgatni, ha már az áraknál tartunk.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335124 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ulmo írta: Igen, Pesten (és Budán) minden megtalálható, de hogy feleannyiba kerülne :roll: Az utóbbi években elég sokszor előfordultam Győrben, Pécsett, Szegeden, Debrecenben, kisebb falvakban is, de nekem valahogy úgy tűnt, Budapest az, ami eszméletlenül drága.

Ja igen, ez lett volna a másik, amit írni szerettem volna... Itt minden drága, és csak egyre drágább. De szerintem ez mindig is így volt, hiszen édesanyámtól is mindig azt hallottam, hogy más városokban és vidéken is olcsóbb minden, na ott kerül a legtöbb termék fele- és negyedannyiba. És bárcsak túloznék... :? :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335120 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta:

Nóli i linantea írta: Az országnak szüksége van a befolyó tőkére...

Persze, de annak a tőkének a nagy része miért Budapesten kerül felhasználásra? :hein:


Első körben talán azért, mert az ország egyötöde itt lakik, dolgozik, él.
Ez sajnos egy olyan dolog, ami sacc/kb 87 éve fennáll, és nagyon nehéz rajta változtatni. Évente sokan költöznek ki a városból a környező kisebb városokba, faluras stb, de attól még ide járnak dolgozni, szórakozni.

Kar'sa írta: De ne essünk egymás torkának. Mert erről ugyebár nem ti tehettek, én meg max. a fogamat szívom, hogy miért van az, hogy Pesten minden megtalálható meg hogy minden feleannyiba kerül, mint "vidéken"...
Persze ennek most, hogy Pesten vagyok vannak előnyei, bizony... :mrgreen:


Igen, Pesten (és Budán) minden megtalálható, de hogy feleannyiba kerülne :roll: Az utóbbi években elég sokszor előfordultam Győrben, Pécsett, Szegeden, Debrecenben, kisebb falvakban is, de nekem valahogy úgy tűnt, Budapest az, ami eszméletlenül drága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335117 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta: Mert erről ugyebár nem ti tehettek, én meg max. a fogamat szívom, hogy miért van az, hogy Pesten minden megtalálható meg hogy minden feleannyiba kerül, mint "vidéken"...

Pesten sok piac van (mellesleg Budán is akad...), de erős túlzásnak tartom, hogy minden megtalálható a fővárosban. Példának hozhatnék csomó vidéki kiruccanást, amikor/ahol olyan dolgokat tudtunk olcsón venni, amit Budapesten nemhogy drágán nem, de egyáltalán nem lehet kapni.
Mivel Budán élek, Pestet jóval kevésbé szeretem, najó, mondjuk ki, hogy utálom; és örülök, hogy Szegedre kerülök majd egyetemre (öt perce estem be az ajtón, onnan jövök :P ), mert kedvesebb kis városka, mint mondjuk a főváros. Habár ahol lakom, nagyszerű környék, nem túl zajos, nem büdös, csodaszép a kilátás, szóval panaszra nincs okom. De amúgyis nagyon szeretem az új kalandokat és élethelyzeteket :P
:najólmegmondtam: :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335116 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Dreamer_KF írta: Szerintem most NAGYON erősen sarkítasz,


Egyetértek. Ne vegyünk mindenkit egy kaptafa alá Kar'sa. És ha felhúzod magad rajta, attól még ugyanez marad a helyzet.
A reklámok meg... azokat inkább hagyjuk szerintem.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335109 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Dreamer_KF írta: Szerintem most NAGYON erősen sarkítasz, és baromságokat írsz..Ha így lenne, a marketingesek milliomosok lennének (és kevesebben).

Ez most egyáltalán nem Pestről szól. És nem azok milliárdosok, akik maguk reklámoznak, mármint a reklámcégek, etc, hanem azok, akiket.
És nem írok baromságokat, csak ez egy ilyen nagy kitörés volt és több dolog is egyszerre benne volt egy mondatban, annak ellenére, hogy nem mindegyiket értettem úgy, hogy kapcsolatban is vannak egymással.

Én sem utálom a pestieket. Akkor a fele rokonságomat utálnom kéne. :D
Sőt, úgy egyáltalán senkit nem utálok. Csak most megint rámtört ez a szörnyű antropofóbia...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335108 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én spec nem szeretem Bpt pedig elég rég itt élek már (decemberben lesz 20 éve). És nem is fogok itt élni. És nem fogom utálni az ittenieket. Csak sajnálin.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335107 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta: Ez azért van, mert az emberek undorító önző anyagias dögök, akiket semmi nem érdekel, csak a haszon, és mindent megtesznek, hogy befolyásolják a többi embert (igen, a reklámokra gondolok), és az emberek többsége rettenetesen gyenge akaratú, és öntelt, és ha valamit látnak reklámozni, akkor rohannak és megveszik, és azt hiszik, hogy csak az a jó amit az X.Y. csinál és használ. Bakker... néha nagyon emberundorom van... :evil:


Szerintem most NAGYON erősen sarkítasz, és baromságokat írsz..Ha így lenne, a marketingesek milliomosok lennének (és kevesebben).

Ne fórumozz dühből :)

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335105 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nóli i linantea írta: Az országnak szüksége van a befolyó tőkére...

Persze, de annak a tőkének a nagy része miért Budapesten kerül felhasználásra? :hein:
De ne essünk egymás torkának. Mert erről ugyebár nem ti tehettek, én meg max. a fogamat szívom, hogy miért van az, hogy Pesten minden megtalálható meg hogy minden feleannyiba kerül, mint "vidéken"...
Persze ennek most, hogy Pesten vagyok vannak előnyei, bizony... :mrgreen:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335104 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Az országnak szüksége van a befolyó tőkére...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335103 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ez azért van, mert az emberek undorító önző anyagias dögök, akiket semmi nem érdekel, csak a haszon, és mindent megtesznek, hogy befolyásolják a többi embert (igen, a reklámokra gondolok), és az emberek többsége rettenetesen gyenge akaratú, és öntelt, és ha valamit látnak reklámozni, akkor rohannak és megveszik, és azt hiszik, hogy csak az a jó amit az X.Y. csinál és használ. Bakker... néha nagyon emberundorom van... :evil:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335102 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Még szerencse, hogy azért a sporttal kapcsolatban viszonylag egyedül vagy a véleményeddel, különben nem láthattam volna, ahogyan Fehérvárot 3:2-re verjük a norvégokat :D

A Sportcsarnok meg üzleti vállalkozás volt, szponzorokkal, befektetőkkel, akik profitot reméltek belőle. Az árvízkárok teljesen más tészta.
Szezon és fazon esete.

Amúgy én azt hiszem, lokálpatrióta vagyok, és a XIII. irányában :)

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335101 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jó, kicsit félreérthető voltam, nem azt kívántam mondani, hogy egy fityinget se tudtak adni nekik, csak azt, hogy arányaiban a sportcsarnokra, ami igenis csak egy másodrendű dolog emberi életekhez képest, bizony sokkal több pénzt sikerült összeszedni.
Naná, hogy sértő volt. Annak szántam. Ez van. Sértődj meg, akkor boldog leszek, mert elértem a célom, te meg... hát ja... ha kivétel vagy, akkor meg az inggel tudod mit csinálj...

Szóval nem értem, hogy hogyhogy egyszer csak lett az a rengeteg pénz a semmiből, amit elvertek egy ilyen befektetésre, ami szép meg minden, tényleg behozza az árát, de azért elsődlegesen nem sportcsarnokokra kellett volna költeni, mert gondolom azért nem két hét alatt térül meg az építés költsége...

Más tészta, hogy nem utálom a pestieket. Annyira azért nem vagyok sztereotipista, mint ahogy kihallatszott esetleg a hozzászólásomból...
Csak azért igenis ejnyebejnye...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335100 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta:

Dreamer_KF írta: És ez jól is van így. Meg van Budapest és Budapest is :D

Miért van olyan érzésem, hogy tősgyökeres pesti vagy? (már persze budai, de mindegy)...

Szerintem ez így egyáltalán nem jó. Például apukám szokta emlegetni, hogy milyen érdekes, hogy a tiszai árvízkárosultakra nem volt pénz, aztán pár hónappal utána az új sportcsarnokra bezzeg milliárdok... Milyen furcsa...
Szerintem az árvízkárosultakra talán jobban ráfért volna az az életmentő segítség, mint hogy a pestiek boldogan zabálhassák a hamburgert és piálhassák a sört meccsnézés közben...

És kit érdekel, ha ezzel most egy csomó pestit megsértek... Ez sajnos az igazság... attól hogy megsértődnek nem lesz jobb a helyzet...


Bizony, sőt, XIII. kerületi vagyok! Az "A" város, a többi csak város :D

A tiszai árvízkárosultakra volt pénz, ez önkormányzat függő, kinél mennyire dörzsölt a polgármester, ill. kinek milyen kapcsolatai vannak. A sportcsarnok meg muszáj, mert behozza a pénzt. Máskülönben én sem mentem volna Magyarország - Norvégia, meg M.o.-Kanada hokimeccseket nézni!

Az utolsó mondatod sértő, újságírói mivoltomban, mert eléggé benne voltam a dolgokban, árvíz idején, úgyhogy tudod te is, hogy ment pénz mindenhova (sőt, a költségvetésből vontak ki, h. feltölthessék, majd kimeríthessék a katasztrófavdéelmi alapot).

A pestieket meg sikk utálni, sajnálom, mainstream divatember lettél :D

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335099 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Dreamer_KF írta: És ez jól is van így. Meg van Budapest és Budapest is :D

Miért van olyan érzésem, hogy tősgyökeres pesti vagy? (már persze budai, de mindegy)...

Szerintem ez így egyáltalán nem jó. Például apukám szokta emlegetni, hogy milyen érdekes, hogy a tiszai árvízkárosultakra nem volt pénz, aztán pár hónappal utána az új sportcsarnokra bezzeg milliárdok... Milyen furcsa...
Szerintem az árvízkárosultakra talán jobban ráfért volna az az életmentő segítség, mint hogy a pestiek boldogan zabálhassák a hamburgert és piálhassák a sört meccsnézés közben...

És kit érdekel, ha ezzel most egy csomó pestit megsértek... Ez sajnos az igazság... attól hogy megsértődnek nem lesz jobb a helyzet...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335098 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
És ez jól is van így. Meg van Budapest és Budapest is :D

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335096 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Tulkas írta: Hát nem tudom, én még a köznapi életben nem tapasztaltam, hogy EU-s tagország lennénk.Bár lehet, hogy ez csak Kelet-Magyarországra igaz(ami vszínű)!?Hát igen, mi velünk, szegény keletiekkel sosem törődik a kormény, mindig csak a Dunántúl v. még inább Budapest.Hogy Budapest így, Budapest úgy, ilyen meg olyan fejlesztések és beruházások stb....
Na inkább hagyom, ez már kezd átmenni politikába.

Hát igen, ez elég nyilvánvaló, hogy van Magyarország és van Budapest...

Erről ennyit...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335095 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hát nem tudom, én még a köznapi életben nem tapasztaltam, hogy EU-s tagország lennénk.Bár lehet, hogy ez csak Kelet-Magyarországra igaz(ami vszínű)!?Hát igen, mi velünk, szegény keletiekkel sosem törődik a kormény, mindig csak a Dunántúl v. még inább Budapest.Hogy Budapest így, Budapest úgy, ilyen meg olyan fejlesztések és beruházások stb....
Na inkább hagyom, ez már kezd átmenni politikába.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335094 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Attila írta: A Rába persze nem határfolyó (rosszul fogalmaztam :oops: )csak ilyen egyik országból a másikba folyó folyó.
De az, hogy az a bőrgyár tönkreteszi az ott levő állatvilágot és szennyezi az ott levő folyót hát az nem annyira........... és igen az EU-t meg úgyse érdekli az, hogy az ilyen kicsi országok mint Magyarország állat és növényvilága károsul


Ugye azzal mindenki tisztában van, hogy kishazánk is EU-tag? Úgyhogy ez EU-belügy. És általában adnak a környezetvédelemre. Az más kérdés, hogy inkább csak állami szinten, a magáncégek meg sokszor magasról tesznek az állami szándékra.

Attila írta: az mellett, hogy most írtak alá egy olyan egyezményt, hogy NB befizett nemtomén mennyi pénzt és, hogy annak a dupláját kapja vissza, mert ha nem akkor kilép.


Azért én megnézném azt az egyezményt :roll: Ha NB alatt Nagy-Britanniát értetted, akkor csak annyit mondanék, hogy a britek alapból szeparatisták, nekik az unió inkább nyűg, mint előny.

Attila írta: Hát ilyen körülmények között nem valószínű, hogy bármi is fog történni.

Miért nem? Vannak ellenpéldák is. A németek pl hajlandók elvinni innen a saját szemetüket (OK, egyelőre csak kb a felét, a többit majd utánuk küldjük).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335083 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A Rába persze nem határfolyó (rosszul fogalmaztam :oops: )csak ilyen egyik országból a másikba folyó folyó.
De az, hogy az a bőrgyár tönkreteszi az ott levő állatvilágot és szennyezi az ott levő folyót hát az nem annyira........... és igen az EU-t meg úgyse érdekli az, hogy az ilyen kicsi országok mint Magyarország állat és növényvilága károsul az mellett, hogy most írtak alá egy olyan egyezményt, hogy NB befizett nemtomén mennyi pénzt és, hogy annak a dupláját kapja vissza, mert ha nem akkor kilép. Hát ilyen körülmények között nem valószínű, hogy bármi is fog történni.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335069 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
most nem mind1? 8O

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.526 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére