BESZÉLGETŐS topic

Több
17 éve 2 hónapja #335191 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta:

Sil írta: Én még nem találkoztam olyan vidékivel, aki Pest alatt ne egész Budapestet értette volna. Csak a "pestiek" különböztetik meg Budát (meg az egyes kerületeket egymástól).

Megpróbálom megszokni, de annyira rondán hangzik az, hogy Pest és a pestiek. Mint valami káromkodás. Főleg mert az élmény friss, Szegedről feljövet ma egy középkorú nővel és annak édesanyjával utaztam egy vonatfülkében, Budapesten szálltak át egy másik vonatra és míg a leszálláshoz készülődtek, végig szidták a fővárost, hogy itt csak a pestiek tudnak élni és hogy ők akkor se laknának itt, ha fizetnének érte... Nem is ez zavart, hanem az, hogy látszott rajtuk, hogy ki se próbálták, milyen lehet egy aranyos kis fővárosi lakásban lakni, amelyik lehetőleg nem egy körúti kislakás és nem egy olyan tízemeletes toronyház, mint a mienk. Habár ezen a környéken csak a mi toronyházunk üt el a többitől.
Szóval az én fülemnek valahogy szidalomnak hangzik.


Jó öreg kies hazánkbéli mentalitás... szidni mindenkit, aki egy kicsit is más, mint mi... nem tudom, én vidéki vagyok, semmi bajom Budapesttel, sőt.. amúgy a vidékiek azért mondják így: Pest, mert egy kicsit hosszú lenne kimondani, hogy megyek Budapestre-..

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335190 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sil írta: Az is jó, igazi Firefox. ^_^ A kedvenc állatom a macska után. Irtó aranyos. ;)

LOL, nem is tudtam, hogy a Firefox azt (is) jelenti :D
Azt hittem csak szimplán valami kitaláció, és a képen az tényleg egy róka XD
De LOL, Red pandának tényleg jobb :mrgreen:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335189 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sil írta: Én még nem találkoztam olyan vidékivel, aki Pest alatt ne egész Budapestet értette volna. Csak a "pestiek" különböztetik meg Budát (meg az egyes kerületeket egymástól).

Megpróbálom megszokni, de annyira rondán hangzik az, hogy Pest és a pestiek. Mint valami káromkodás. Főleg mert az élmény friss, Szegedről feljövet ma egy középkorú nővel és annak édesanyjával utaztam egy vonatfülkében, Budapesten szálltak át egy másik vonatra és míg a leszálláshoz készülődtek, végig szidták a fővárost, hogy itt csak a pestiek tudnak élni és hogy ők akkor se laknának itt, ha fizetnének érte... Nem is ez zavart, hanem az, hogy látszott rajtuk, hogy ki se próbálták, milyen lehet egy aranyos kis fővárosi lakásban lakni, amelyik lehetőleg nem egy körúti kislakás és nem egy olyan tízemeletes toronyház, mint a mienk. Habár ezen a környéken csak a mi toronyházunk üt el a többitől.
Szóval az én fülemnek valahogy szidalomnak hangzik.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335187 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta:

Missy írta:

Nóli i linantea írta: Vannak jófej zebrák a zoo-ban. :D Ott senki nem üt el, hacsak fel nem ingerled őket hogy megtiporjanak.


Egynagyonfontoskérdés:A pesti állatkertben vannak pandák? :lol:

Asszem csak vörös pandák ;)

Az is jó, igazi Firefox. ^_^ A kedvenc állatom a macska után. Irtó aranyos. ;)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335186 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Amúgy nálad Pest az Budapest, vagy tényleg csak a pesti oldalra értelmezed?

Én még nem találkoztam olyan vidékivel, aki Pest alatt ne egész Budapestet értette volna. Csak a "pestiek" különböztetik meg Budát (meg az egyes kerületeket egymástól).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335185 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Van itt is lámpa nélküli zebra,

Pölö a mi házunk előtt.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335184 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Akkor meg pláne örüljön az autóban ülő, hogy csak a nénit kell megvárnia, nem pedig még öt percet, amíg zöldre vált a lámpa... :P
Kőszegen még azt az egyet sem láttam, de a kedvesem épp most utazott oda terepgyakorlatra egy hétre, majd üdvözöltetem vele a lámpát. :D

Amúgy nálad Pest az Budapest, vagy tényleg csak a pesti oldalra értelmezed? Van itt is lámpa nélküli zebra, de jelentősen kevés. Amerre én járok.

Budapestet értelmezem alatta általában... de a fene fog olyan hosszú és körülményes szót leírni meg kimondani... *yawn*
És igen, tényleg nagyon kevés helyen nincs lámpa Budapesten zebránál...
Győrben is a legtöbb helyen van... Viszont kínos módon épp a legcikisebb helyeken nincs, pl. forgalmas főútvonalon ahol kamionok mászkálnak... Máshol meg olyan helyeken is van, ahol totál alig jár valaki... ezt az értelmet... :roll:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335183 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Akkor meg pláne örüljön az autóban ülő, hogy csak a nénit kell megvárnia, nem pedig még öt percet, amíg zöldre vált a lámpa... :P
Kőszegen még azt az egyet sem láttam, de a kedvesem épp most utazott oda terepgyakorlatra egy hétre, majd üdvözöltetem vele a lámpát. :D

Amúgy nálad Pest az Budapest, vagy tényleg csak a pesti oldalra értelmezed? Van itt is lámpa nélküli zebra, de jelentősen kevés. Amerre én járok.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335182 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta:

Missy írta: Türelmetlenek sokszor a sofőrök, álmosak, telefonálnak, cigiznek, nem figyelnek és múltkor egy néni úgy sietett a zebrán, hogy a felénél meg is botlott és az a hülye sofőr nemhogy kiszállt volna, á, azt nem inkább még dudált neki. :x

Neki tán előbb lesz zöld, ha a néni átnyargal a zebrán, mint egy gazella? (Hm, szép kis képzavart lehetne ebből csinálni...)

Snuffles: tudod, a zebra nem azt jelenti, hogy ott lámpa is van... áááh... sőt, legtöbbször lámpának nyoma sincs... lehet, hogy Pesten majdnem mindenhol van lámpa, de bizony, vegyük példának Kőszeget, én azt hallottam, hogy ott csodájára járnak az egy szem lámpának ami van XD
Ennek ellenére egyetértek veled, csak azért... jah, lámpa sajnos nincs mindig... ez a baj leginkább... (mondjuk ha meg van, akkor van minek pirosan világítani, miközben a gyalogosok nem törődnek vele... :| )

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335181 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Missy írta: Türelmetlenek sokszor a sofőrök, álmosak, telefonálnak, cigiznek, nem figyelnek és múltkor egy néni úgy sietett a zebrán, hogy a felénél meg is botlott és az a hülye sofőr nemhogy kiszállt volna, á, azt nem inkább még dudált neki. :x

Neki tán előbb lesz zöld, ha a néni átnyargal a zebrán, mint egy gazella? (Hm, szép kis képzavart lehetne ebből csinálni...)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja - 17 éve 2 hónapja #335180 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem tom, hogy vannak-e pandák a pesti állatkertben. De!!!

Székesfehérváron a Fiskális úton lakom ami egy elég forgalmas központnak vehető ahhoz képet, hogy ez Székesfehérvár Rózsadombja...állítólag. És ezen az utcán összevéve van 3 zebra és kb 250 ház. Tehát mentem haza Veszprémből és a háznuk elött elütött egy autó ahol mellesleg 30-al lehet menni ez 68-al mennt. Biztos elég hihetetlennek tűnik, hogy így erről nyíltan mesélek és lehet, hogy hazugságnak tűnik de ez így igaz. A házunk elött ütött el. Eltört mind a két kezem a bal lábam és agyrászkódást kaptam valamint a fejemen lett egy tenyérnyi ödéma ami nagyon lassan szvódott fel. És még ma is ott a fejem ilyen...puha mármint így meglehet rajta fogni a bőrt...elég bizarr. 2 hónapig voltam ez miatt korházban. És még 3 hónap volt a lábadozási időszak.Ez volt eddigi életem legrosszab tavasza. Szörnyű volt. És mi volt a bírósági határozat mindkettőnket felelősnek hozott ki. A sofőrt azért, mert túl gyorsan ment engem pedig azért, mert nem a zebrán mentem át.
Aztán amikor kijött a rendőrség Anyát megkérdezték az esettel kapcsolatba mivel ő pont kint volt és kertészkedett és látta az egészet. Tehát mikor kérdezte tőle a rendőr, hogy a gyermeke miért nem a gyalogátkelőhelyen mennt át (Ami tőlünk 17 háznyira van)? Anya azt mondta erre, hogy azért mert nincs a házunk elött zebra. Erre a rendőr: Asszonyom az nem zebra! Zebra csak az állatkertben van meg Afrikában. Most gondoljatok bele egy Anya aki látta a gyerekét, hogy elüti egy autó 68-al még gondoljon arra, hogy a rendőrnek mit mondjon. Nagyon össze volt roppanva. :cry: :cry:

Aki nem hiszi el annak elküldöm a baleset utáni felvételt.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335178 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Missy írta:

Nóli i linantea írta: Vannak jófej zebrák a zoo-ban. :D Ott senki nem üt el, hacsak fel nem ingerled őket hogy megtiporjanak.


Egynagyonfontoskérdés:A pesti állatkertben vannak pandák? :lol:

Asszem csak vörös pandák ;)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335177 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nóli i linantea írta: Vannak jófej zebrák a zoo-ban. :D Ott senki nem üt el, hacsak fel nem ingerled őket hogy megtiporjanak.


Egynagyonfontoskérdés:A pesti állatkertben vannak pandák? :lol:

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335176 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Vannak jófej zebrák a zoo-ban. :D Ott senki nem üt el, hacsak fel nem ingerled őket hogy megtiporjanak.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335175 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ecthelion írta: Ha a zebrára lelép egy gyalogos, akkor már elsőbbsége van ez igaz.
És az is, hogy az indexelés gyakorlatilag nem jelenti azt, hogy be is fog valaki kanyarodni. Csak kanyarodási szándékot. Ugye nem hinni kéne benne, hogy valaki bekanyarodik, hanem meg is várni. Amúgy meg a mai magyar közlekedésben minden fél egyformán marha szerintem. :roll:


Van 1 olyan zebránk, ahol szabályosan félek átmenni, ment 10 autósból ha 1 indexel az már ritkaságnak számít, és hiába van elsőbbségen, ha lelépek a zebrára, az a fránya autó vhogy mégiscsak nagyobb és erősebb nálam.

Türelmetlenek sokszor a sofőrök, álmosak, telefonálnak, cigiznek, nem figyelnek és múltkor egy néni úgy sietett a zebrán, hogy a felénél meg is botlott és az a hülye sofőr nemhogy kiszállt volna, á, azt nem inkább még dudált neki. :x

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335174 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ha a zebrára lelép egy gyalogos, akkor már elsőbbsége van ez igaz.
És az is, hogy az indexelés gyakorlatilag nem jelenti azt, hogy be is fog valaki kanyarodni. Csak kanyarodási szándékot. Ugye nem hinni kéne benne, hogy valaki bekanyarodik, hanem meg is várni. Amúgy meg a mai magyar közlekedésben minden fél egyformán marha szerintem. :roll:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335173 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Attila írta: Most jön a bezzeg nekik rész…

A bátyám 1 hónapja volt kint Norvégiában és mesélte, hogy jöttek az autók a gyalogos meg csak úgy átsétált a zebrán bármilyen körülnézés nélkül, közben telefonált, evett és mikor odaért a zebrához az ott jövő autók lelassítottak, megálltak és megvárták, hogy átmenjen utána, pedig mentek tovább. Mesélte, hogy kíváncsi lenne, hogy m történne, ha BP-n ezt ő megcsinálná mivel Pesten él a XIII. ker.-ben.

Belevegyülne az úttestbe, vsz. És nem csak Pesten...

ááááh, én olyan boldog lennék, ha magánszemély nem tarthatna autót, helyette lenne jó kis olcsó és rendszeres tömegközlekedés...
Akkor nem lenne az, hogy a buta szőke liba majdnem elüt a zebra közepén, mert véletlenül sminkelés közben bekapcsolva hagyta az indexet...
És ez komoly annyira bosszantó, pl. anyukám kolléganőjét elütötte egy autó, mert az indexelt, ő meg akkor ment szépen át a zebrán, csak az autó mégse kanyarodott be. És a legfájdalmasabb az egészben az volt, hogy utána szegény nőnek kellett még fizetnie, merthogy "az indexelés csak szándékot jelez". Hülye korrupt világ... Tudtommal eleve a zebrán az embernek mindenképp elsőbbsége van...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335172 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Most jön a bezzeg nekik rész…

A bátyám 1 hónapja volt kint Norvégiában és mesélte, hogy jöttek az autók a gyalogos meg csak úgy átsétált a zebrán bármilyen körülnézés nélkül, közben telefonált, evett és mikor odaért a zebrához az ott jövő autók lelassítottak, megálltak és megvárták, hogy átmenjen utána, pedig mentek tovább. Mesélte, hogy kíváncsi lenne, hogy m történne, ha BP-n ezt ő megcsinálná mivel Pesten él a XIII. ker.-ben.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335171 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Attila írta: Na persze ez végülis bárkivel megtörténhet tök mindegy, hogy mivel mikor és hol közlekedik. De azért ez nagyon szörnyű.

Igen, sajnos ez bármikor és bárkivel megeshet... De nem vagyok benne biztos, hogy feltétlenül a gyalogos közlekedés hibája lett volna. Ugye Pesten ez egy másik nagyon meglepő dolog, hogy mintha az emberek rohadtul nem törődnének vele, hogy piros van, legalábbis mellettem naponta mennek át a piroson biciklisták és gyalogosok. Nem tudom mi olyan nagyon sietős, hogy azt a fél percet nem bírják kivárni. És még kábé a piros a jobbik eset, rendszeresen látok embereket az út kellős közepén átsétálni, zebra sehol...
(jó mondjuk ez a pesti úthálózat hibája is, itt is a Fehérvári úton vagy fél kilométerenként van csak zebra... :? )

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335170 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hát nem tudom ami a gyalogos közlekedést illeti nem mindig jó egy csomó veszélye van na nem minthogyha bármilyen közlekedésnek nem lennének veszélyei de a bátyám egyik munkatársát az Üllői úton 2 hete elütötte egy teherautó, kómába került és meghalt ma reggel temették el, 26 éves volt. Na persze ez végülis bárkivel megtörténhet tök mindegy, hogy mivel mikor és hol közlekedik. De azért ez nagyon szörnyű.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335169 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Missy írta: Na ilyet azért ne.

www.tolkien.hu/forum/viewtopic.php?t=198

:evil: :evil: :evil:

Véleményem szerint ez a három szó nem minősül sem "alpárinak", sem "trágárnak", sőt, "szexuális tartalmat" sem érzékelek benne, ha pedig mások provokálásáról van szó, szerintem azt nem én kezdtem... Meg se mukkantam, míg dorwinion az idézett részt utólag be nem szerkesztette...
Persze ez azért van, mert túl érzékenyen fogadtam a dolgot. Speciel dorwinionnak nem feltétlenül lehetett tudomása róla, hogy hol és hogyan élek etc. Mindenesetre szeritnem egy ilyen "be lehet fogni" nem halálos vétek...
És főleg azért, mert nem azt jelenti, hogy dorwinion ténylegesen fogja be és ne írjon semmit, csak azzal kapcsolatban lehet elhallgatni, hogy nekem a dologról mennyi fogalmam van...
Szóltam.


[size=9:3mudzi6k]Na, ezért is lenne jó újra egy chat, hogy ne keveredjenek összevissza a hozzászólások a sok idézgetés meg szerkesztgetés miatt, amiből aztán kínos félreértesek és meg-nem-értések származhatnak...[/size]

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335167 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Missy írta: Deee, az ilyen áruházláncokban, mint például Tesco, Spar, Metro, itt egységesek az árak, nem? :roll:

Nem egységesek. A Tesco-ban pl méretkategóriák szerint vannak az árak, egy kisebb áruházukban jóval drágábbak az éppen nem akciós termékek, mint egy nagyobb egységben.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335166 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta:

Kar'sa írta: [size=9:2il3dpvi]Arról nem is szólva, hogy nagyon jellemző ez a "hagyjuk a témát" hozzáállásmód... :| [/size]

De ez csak felesleges vitázáshoz vezet. Ami tényleg felesleges, mert oldalakon keresztül beszéltünk valamiről, amiről több vélemény van és ha csak kettő szembenáll egymással, minek még alátúrni?
Szóval jobb a békesség. Tudod, hogy van ez. Még két hozzászólás és már ölitek egymást. :) (Mármint nem konkrétan ti, de érted...)


Nagy igazság. :wink: Hozzatok föl új témát most ti is. Én már teheneztem meg vizeztem.Mondhatám úgyis , hogy tejesvizeztem. ( csak ezt a költői képet az ártatlan eddig ide nem tévedő fórumozó nem értené...)

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335165 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta: [size=9:6qlsr50d]Arról nem is szólva, hogy nagyon jellemző ez a "hagyjuk a témát" hozzáállásmód... :| [/size]

De ez csak felesleges vitázáshoz vezet. Ami tényleg felesleges, mert oldalakon keresztül beszéltünk valamiről, amiről több vélemény van és ha csak kettő szembenáll egymással, minek még alátúrni?
Szóval jobb a békesség. Tudod, hogy van ez. Még két hozzászólás és már ölitek egymást. :) (Mármint nem konkrétan ti, de érted...)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335164 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta: Be lehet fogni,


Na ilyet azért ne.

www.tolkien.hu/forum/viewtopic.php?t=198

:evil: :evil: :evil:

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja - 17 éve 2 hónapja #335163 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

dorwinion írta: Szerintem hagyjuk ezt a témát és inkább beszélgessünk arról, hogyan illik beszélgetni fórumos társainkkal!

Bocs, csak kicsit kiakasztott, hogy azt hiszed, csak a pofám jár. Nem. Teszek is.

[size=9:1lsoqzjy]Arról nem is szólva, hogy nagyon jellemző ez a "hagyjuk a témát" hozzáállásmód... :| [/size]


Meg még annyit, mindenkinek: egy nagyon tisztességes biciklit meg két hónap bérletéből meg lehet már venni, használtan meg főleg. Persze nem lesz mittoménmilyen hiperszuperizé "montenbájk", de tudtommal közlekedni kell, nem pedig hegyet mászni...
Úgy nézem, igények azok azért itt vannak bőségesen... Nem feltétlenül csak dorwinionnak szól ez itt, sőt így jobban belegondolva neki nem is nagyon egyáltalán...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335162 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szerintem hagyjuk ezt a témát és inkább beszélgessünk arról, hogyan illik beszélgetni fórumos társainkkal!

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335161 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

dorwinion írta: Attól tartok, olyasmiről beszélsz, amiről csak hallomásból tudsz...
( :evil: )

Be lehet fogni, Pesten élek, biciklivel járok mindenhova, nagyon elenyésző azon esetek száma, hogy nem, és akkor is megveszem azt a rohadt jegyet.
Anyagi helyzetemről meg olvashattál. Szerintem nem olyan fantasztikus. És bizony nem szülői ellátás, hanem keményen megszenvedett ösztöndíj.

Szóval nem csak hallomásról tudok róla, hanem bizony ténylegesen benne vagyok a dologban. Nem szakad bele az ember egy kis tekerésbe...
És asszem minden elpuhult városira ráférne egy kicsit. Környezetet védnénk vele, pénzt spórolnánk, egészségesebb is lenne (ha ezáltal a kocsik kiszorulnának, akkor meg főleg.), arról nem is beszélve, hogy sokkal gyorsabb, mint a tömegközlekedés. Speciel én kevesebb mint fél óra alatt elmentem a MOM Parkba, holott busszal ez majdnem egy óra lett volna... ennyit erről...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335160 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

dorwinion írta: Mélységesen egyetértek a bliccelésről folytatott gondolatmeneteddel. Elvégre a Moszkva térről pillanatok alatt elgyalogolsz pl. az Orczy kertbe... És ugyan miért nem veszik meg azok az alávaló lógósok a 6-8 ezer forintos bérleteket, amikor keresnek 80-90 ezret?? Ha az albérletet/törlesztést, rezsit, kaját kitudják fizetni, az már igazán beleférhetne... :roll:

Miért van az, hogy ebben én enyhe iróniát érzékelek?
Mindenesetre ha pillanatok alatt nem is, de pl. biciklivel 100%, hogy sokkal hamarabb ottvagyok én, mintha BKV-val mennék.

Viszont 80ezer egy hónapra az nem túl sok szem... oké, én most épp negyedennyiből megélek, de az csak a koli miatt van. Rezsivel, albival, közösköltséggel, tudomisénmivel nem tudom mennyi lenne...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335158 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta: Közlekedés? Járj biciklivel. Kábé ingyenes. :P
Sőt, a gyalogolás is egy megoldás lehet :)
És hát igen: a BKV-ról meg egyedül a pestiek tehetnek... Ha nem bliccelne az emberek fele, akkor esetleg nem kerülnének ennyibe a bérletek...


Úgy látom, lassan kiderül a tuti. :roll:

Mélységesen egyetértek a bliccelésről folytatott gondolatmeneteddel. Elvégre a Moszkva térről pillanatok alatt elgyalogolsz pl. az Orczy kertbe... És ugyan miért nem veszik meg azok az alávaló lógósok a 6-8 ezer forintos bérleteket, amikor keresnek 80-90 ezret?? Ha az albérletet/törlesztést, rezsit, kaját kitudják fizetni, az már igazán beleférhetne... :roll:

Attól tartok, olyasmiről beszélsz, amiről csak hallomásból tudsz...
( :evil: )

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.478 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére