fbpx

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: BESZÉLGETŐS topic

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 10 hónapja #407469

• Acho profilkép
  • Acho
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Gandalf beküldte:
Melian ma Facebook-on beküldte:
"Kedveseim, barátok, MTT-sek, Kószák, Ti mindannyian!

Szeretnénk megemlékezni Finwéről, a csendes, gondolkodó művészről, a barátunkról, a kószatársunkról, akit szerettünk, és akit sokszor olyan nehéz volt magunkhoz közel tudni.
Kérlek Benneteket, hogy ha úgy gondoljátok, hozzatok egy-egy gyertyát Finwe emlékére, amit meggyújtunk ott a falon, ahol ő is olyan sokszor üldögélt, nézve a tüzet, rajzolva a köveket meg a fákat.
Hozhattok verset, gondolatot, személyes emléket, de az is elég, ha csak ott lesztek a m
aga csendességére emlékezve.

Mivel már szürkület lesz, s hamar be fog sötétedni, a lejutáshoz mindenképpen hozzatok zseblámpát!

Köszönet a sugallatért Peredhilnek.

Időpont: 2012.11.18.
Helyszín: Kecske-hegyi kőfejtő, Katlan
Találkozó: Kolosy tér, a 65-ös busz megállója, 15:15 (a 15:26-os busszal megyünk fel)
"

https://www.facebook.com/events/333953073369226/

Isten nyugosztalja!

Sajnos nem tudtam ott lenni. :( Bár személyesen nem találkoztam vele, de elszomorít a hír. Nyugodjon békében. :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 10 hónapja #407370

• Gandalf profilkép
  • Gandalf
  • Administrator
  • TÁVOL
Melian tegnap este Facebook-on beküldte:
"Sziasztok...
eléggé meg vagyok zavarodva, de valahogy a tudtotokra kell adnunk, és más lehetőséget pillanatnyilag nem látok.
Régi MTT-sek, sokan ismertetek egy fiút, akinek a neve itt közöttünk Finwe volt.
Most kaptuk a hírt, hogy elhagyta ezt a világot.
Holnap (csütörtökön) 14:00 órakor lesz a temetése.
Gondoljunk rá mindannyian.
Időzzön most lelke Mandos Csarnokában, s legyen könnyű a föld a teste felett.

Finwe, Andras, nyugodj békében!
"
Melian ma Facebook-on beküldte:
"Kedveseim, barátok, MTT-sek, Kószák, Ti mindannyian!

Szeretnénk megemlékezni Finwéről, a csendes, gondolkodó művészről, a barátunkról, a kószatársunkról, akit szerettünk, és akit sokszor olyan nehéz volt magunkhoz közel tudni.
Kérlek Benneteket, hogy ha úgy gondoljátok, hozzatok egy-egy gyertyát Finwe emlékére, amit meggyújtunk ott a falon, ahol ő is olyan sokszor üldögélt, nézve a tüzet, rajzolva a köveket meg a fákat.
Hozhattok verset, gondolatot, személyes emléket, de az is elég, ha csak ott lesztek a m
aga csendességére emlékezve.

Mivel már szürkület lesz, s hamar be fog sötétedni, a lejutáshoz mindenképpen hozzatok zseblámpát!

Köszönet a sugallatért Peredhilnek.

Időpont: 2012.11.18.
Helyszín: Kecske-hegyi kőfejtő, Katlan
Találkozó: Kolosy tér, a 65-ös busz megállója, 15:15 (a 15:26-os busszal megyünk fel)
"

https://www.facebook.com/events/333953073369226/

Isten nyugosztalja!

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 10 hónapja #407319

• Namarie profilkép
  • Namarie
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Hallgatom a zenéket, és emlékezem a táborokra, a talikra, rátok, a napfényre, az esőre, az esőtáncra, az egymás öntözésére, a mestervizsgákra, a szeretetre, a könnyekre, a vigasztalásra, a farsangi hóesésre, Ery segítségére, amikor a gyógyszerektől kínlódva fogom az asztal sarkát, amikor elmentem a konferenciákra, és örültetek az előadásra, a sikerre, és tudom, hogy vannak olyanok, akik nagyon szeretnek, és vannak közösségi emlékeim, és értem Gimlit. Rossz a tiszta örömből kiszakadni, de jó, hogy van mire emlékezni.

És jó, hogy itt lehetek veletek, most. Jó, hogy van egy kollégám, akinél netezhetek.

Vigyázzatok magatokra!
"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 10 hónapja #407296

• Namarie profilkép
  • Namarie
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
AmonSul beküldte:
Sziasztok!

Nem rég, talán egy hónapja találtam rá az oldalra, és a MTT-ra. Keresgéltem fórumokat oldalakat, ahol A Gyűrűk Uráról folynak viták, beszélgetések, stb... szóval minden finomság.
Nálam az egész a filmtrilógia nézésével indult, nem olvastam a könyveket, de nagyon tetszett, mára már kívülről fújom.
Nyáron megláttam A hobbit-ot, mármint hogy jön a film és újra rákattanatam az egészre, vaciláltam hogy elolvassam e a könyvet, vagy ne. Mivel baromi kíváncsi voltam az egészre, főleg hogy nem is egy "régi" (relativ) szereplő van benne. Aztán végül elolvastam. Nagyon tetszett, sőt annyira hogy kezembe fogtam A Gyűrű Szövetségét, és épp ma fejeztem be az első kötet.
Összefoglalva annak a reményében jöttem hogy itt tovább lehet vinni az őrületet :)

Kedves AmonSul!

Örülök, hogy itt vagy, jó, hogy idetaláltál. Írjál sokat, gyere közénk minél többször, meglátod, hogy ez jó hely.

Véradás: ha valaki gyógyszert szed, az is menjen el, mert van úgy, hogy a vére még így is felhasználható. Előtte egyetek, de könnyűt, és legalább 2 óra teljen el, nehogy felkavarodjon a gyomrotok. Folyadékot RENGETEGET igyatok!!!!!!!!!!
Általában rendesek, akik leveszik a vért.

Én sajnos egy jó ideje nem tudok a többiekkel találkozni, csak így fórumon, fáj is a szívem rendesen. Nekem nagyon sokat adtak a többiek. Barátok, ha kinyújtom a kezem, nem taszítják el, és ha írom, hogy egyedül vagyok, nem zárkóznak el.

A közösségi lét örömét szellemiekben és lelkiekben először itt tapasztaltam meg.

ne félj tőlünk, nézz meg minket közelebbről. Légy boldog közöttünk!

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 10 hónapja #407295

• Ismerd meg magad!
  • Patiszon profilkép
  • Patiszon
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Nekem sokat jelentene, ha csapatban mennénk, egyedül eddig csak egyszer jutottam el a majdnem véradásig - nem volt nálam az eredeti TAJ kártyám, így nem adhattam vért. Viszont szeretnék adni :)
A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 10 hónapja #407269

• Grondir profilkép
  • Grondir
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Én általában mindig szoktam, amikor lehet. Bár most már nyár eleje óta nem voltam. De kedden lesz a sulinkban, akkor úgyis megyek. :)
Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."
Utolsó szerkesztés: 7 éve 10 hónapja Írta: .

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 10 hónapja #407265

• Idhren profilkép
  • Idhren
  • Administrator
  • TÁVOL
Kedves MTT-sek!

Tegnapi nap felmerült egy eset, ami miatt eszembe jutott, hogy el kéne menni közösségileg vért adni. Vérhiány van Magyarországon, és ha már van ez a jó kis szervezet, amit Magyar Tolkien Társaságnak nevezünk, ami közhasznú, akkor legyünk hasznára a köznek :D
Ki lenne benne? Mert még ha az eredeti ok miatt csak ma estig lehet is elmenni, azért ez mégiscsak fontos mindentől függetlenül.

Alább infók magáról a véradásról:

http://www.ovsz.hu/hu/ver/ki-lehet-verado
Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 10 hónapja #407180

• Gandalf profilkép
  • Gandalf
  • Administrator
  • TÁVOL
A legjobb helyre tévedtél! ;) Üdv körünkben!

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 10 hónapja #407179

• AmonSul profilkép
  • AmonSul
  • Fresh Boarder
  • TÁVOL
Sziasztok!

Nem rég, talán egy hónapja találtam rá az oldalra, és a MTT-ra. Keresgéltem fórumokat oldalakat, ahol A Gyűrűk Uráról folynak viták, beszélgetések, stb... szóval minden finomság.
Nálam az egész a filmtrilógia nézésével indult, nem olvastam a könyveket, de nagyon tetszett, mára már kívülről fújom.
Nyáron megláttam A hobbit-ot, mármint hogy jön a film és újra rákattanatam az egészre, vaciláltam hogy elolvassam e a könyvet, vagy ne. Mivel baromi kíváncsi voltam az egészre, főleg hogy nem is egy "régi" (relativ) szereplő van benne. Aztán végül elolvastam. Nagyon tetszett, sőt annyira hogy kezembe fogtam A Gyűrű Szövetségét, és épp ma fejeztem be az első kötet.
Összefoglalva annak a reményében jöttem hogy itt tovább lehet vinni az őrületet :)

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 10 hónapja #407164

• nn ms.j sAw
  • Sötét Úr profilkép
  • Sötét Úr
  • Administrator
  • TÁVOL
Kiment az új Hirlevél. Aki a legtöbb szándékosan elrejtett hibát találja meg benne, az különleges jutalomban részesül! (Hamarabb fárad el.)

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 10 hónapja #407150

• Miau!
  • Metaflora profilkép
  • Metaflora
  • Administrator
  • TÁVOL
dotyora beküldte:
És azt is hogy a magánhangzókat az elöző betü fölé kell írni.
Ha ez ilyen egyszerű lenne! Ez nyelvtől (és a tengwart az adott nyelvhez igazító személyek döntésétől) függően változik - általában ha több a szóvégi magánhangzó, akkor az előző, ha több a szóeleji magánhangzó, akkor a követő tengwára írjuk a tehtát (vagyis a magánhangzók jelét). Ami azt illeti, a magyarban pont a következőre szoktuk. De válaszoltam neked a Nyelvek és Írásokban is!

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 10 hónapja #407144

• dotyora profilkép
  • dotyora
  • Fresh Boarder
  • TÁVOL
Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm,most már nagyon beleástam mgam, a számokat is megtaláltam! És azt is hogy a magánhangzókat az elöző betü fölé kell írni.Még jó,hogy itt is kaptam útmutatót:) Sejtettem,hogy ez nem kimondottan tünde írás.......de a helyes elnevezést(tengwar) nem tudtam!
Még max.annyit kérdezek meg a nyelvek fórumon,hogy a Dorka névnál a r hang miatt is kell e az n betühöz hasonló jel.....
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 11 hónapja #407132

• Éogil profilkép
  • Éogil
  • Administrator
  • TÁVOL
Metaflora beküldte:
Éogil beküldte:
Ami a 'tünde írást' illeti, ezzel a kérdéssel javaslom menj át a "Nyelvek és írások" fórumba, olvass egy kicsit vissza az elmúlt bejegyzésekből. Én itt most úgy vettem le, hogy a nevedet szeretnéd leírni Tengwar betűkkel, de jó lenne, ha a kívánságodat te fogalmaznád meg. (Csak mert a 'tünde betű' olyan mintha valamit 'európai betűvel' akarnál írni... )
Vagyis latin betűkkel, ami viszonylag egyértelmű, csak furán van megfogalmazva, ellenben ugyanúgy sok variációja van :D
Már nem azért, de Európában sem csak latin betűkkel írnak... ott vannak azok a területek, ahol a cirill betűk vannak használatban. :)
Aurë Entuluva!

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 11 hónapja #407129

• Miau!
  • Metaflora profilkép
  • Metaflora
  • Administrator
  • TÁVOL
dotyora: Ahogy Éogil is írta, a Középfölde fórum Nyelvek és Írások topicjában lehet ilyesmiről érdeklődni, de a szakértők értékelik (és rosszabb kedvükben határozottan elvárják) az előzetes tájékozódást. A magyar szavak (és így magyar nevek) átírásához itt találsz egy elég jó és elfogadott útmutatót, és ha az eredményt megmutatod a fent említett topicban, nagyon szívesen ellenőrizzük, hogy jól csináltad-e :)
Éogil beküldte:
Ami a 'tünde írást' illeti, ezzel a kérdéssel javaslom menj át a "Nyelvek és írások" fórumba, olvass egy kicsit vissza az elmúlt bejegyzésekből. Én itt most úgy vettem le, hogy a nevedet szeretnéd leírni Tengwar betűkkel, de jó lenne, ha a kívánságodat te fogalmaznád meg. (Csak mert a 'tünde betű' olyan mintha valamit 'európai betűvel' akarnál írni... )
Vagyis latin betűkkel, ami viszonylag egyértelmű, csak furán van megfogalmazva, ellenben ugyanúgy sok variációja van :D

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 11 hónapja #407118

• Éogil profilkép
  • Éogil
  • Administrator
  • TÁVOL
dotyora beküldte:
Sziasztok!
Még totál új vagyok ezen az oldalon :)
Kerestem kutattam hetek óta hova kihez is fordulhatnék tünde írás ügyben.....
itt biztos akad olyan ember aki tud nekem segíteni.
Nagyon szeretném megtudni,hogy is kell pontosan leírni tünde írással a Dorka szót?
Már néztem a tünde abc-t de 3 félét is találtam, nem vagyok biztos abban,hogy az a és o betüt jól írnám........szóval káosz van :D
Aki tudna nekem segíteni,azt nagyon megköszönném:)
Örülnék ha esetleg valaki már készen át tudná küldeni ...tudom, nagy kérés:)
Előre is köszönöm!
Szia, és Isten hozott!
Aurë Entuluva!

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 11 hónapja #407117

• dotyora profilkép
  • dotyora
  • Fresh Boarder
  • TÁVOL
Sziasztok!
Még totál új vagyok ezen az oldalon :)
Kerestem kutattam hetek óta hova kihez is fordulhatnék tünde írás ügyben.....
itt biztos akad olyan ember aki tud nekem segíteni.
Nagyon szeretném megtudni,hogy is kell pontosan leírni tünde írással a Dorka szót?
Már néztem a tünde abc-t de 3 félét is találtam, nem vagyok biztos abban,hogy az a és o betüt jól írnám........szóval káosz van :D
Aki tudna nekem segíteni,azt nagyon megköszönném:)
Örülnék ha esetleg valaki már készen át tudná küldeni ...tudom, nagy kérés:)
Előre is köszönöm!

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 11 hónapja #406965

• Rabyn profilkép
  • Rabyn
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Pozitív: Nam: Itt Olaszországban süt a napocska, jó idő van, sok sok szép templom meg sok sok szép épület. Finomak a kaják:))
"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 11 hónapja #406936

• Sil profilkép
  • Sil
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Zsodoo beküldte:
Ez elég pozitív: 17 nap múlva KÖMF, sok kreativitással és MTT-ssel! :)
Az csak akkor pozitív, ha az ember el is tud rá menni, különben csak a szívét fájdítja... ;)
Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 11 hónapja #406935

• Zsodoo profilkép
  • Zsodoo
Namarie beküldte:
Valaki mondjon nekem valami nagyon pozitívat, legyen szíves, mert nagyon kicsinek és elesettnek és magányosnak érzem magam!

Köszönöm!
Ez elég pozitív: 17 nap múlva KÖMF, sok kreativitással és MTT-ssel! :)

BESZÉLGETŐS topic 7 éve 11 hónapja #406931

• Namarie profilkép
  • Namarie
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Valaki mondjon nekem valami nagyon pozitívat, legyen szíves, mert nagyon kicsinek és elesettnek és magányosnak érzem magam!

Köszönöm!

BESZÉLGETŐS topic 8 éve 1 napja #406913

• Namarie profilkép
  • Namarie
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Nagyon helyes, még mindig legyen, mert kell, bár már esett!!! Még mindig szomjas a föld, és nincs elég víz a tavakban, folyókban!

Esetleg Ulmohoz ima gyanánt énekelni valami esődalt?

BESZÉLGETŐS topic 8 éve 6 napja #406887

• Thereon profilkép
  • Thereon
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Kedves Namarie,

egyreszt Carreras klassz, masreszt ne ingereljetek cucujeval mert tenyleg lesz. 8-)
[url=http://www.thereon.gportal.hu:2jmcbknt]Thereon, a vándorló varázsló[/url]

BESZÉLGETŐS topic 8 éve 3 hete #406766

• Namarie profilkép
  • Namarie
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Hallgassátok meg, mert jó! :) )))

http://www.youtube.com/watch?v=kt2kLKHdo7g

És:

nem lehetne cucuje- talit szervezni?

Ez katasztrófa, a Tiszán meg ökológiai katasztrófa lesz!!!!!!

Gondolatban szét kéne küldeni, ahol szükség van rá.

Hallgassátok ezt is, mégpedig szorgalmasan, és aki tudja, énekelje is, mindent vessünk be, mert megdöglünk a porban és a szárazságban!

http://www.youtube.com/watch?v=9JaUVlqg6aw

BESZÉLGETŐS topic 8 éve 2 hónapja #406037

• nn ms.j sAw
  • Sötét Úr profilkép
  • Sötét Úr
  • Administrator
  • TÁVOL
Új információk az MTT hírlevélből ebben a hozzászólásban!

BESZÉLGETŐS topic 8 éve 3 hónapja #405850

• Gandalf profilkép
  • Gandalf
  • Administrator
  • TÁVOL
Acho beküldte:
nem tudom, ki olvasta, ki nem, egy linkelést talán megér:
index cikk

Köszönjük szépen! A konferencia-topicban egyébként már linkelték. :)

BESZÉLGETŐS topic 8 éve 3 hónapja #405849

• Acho profilkép
  • Acho
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
nem tudom, ki olvasta, ki nem, egy linkelést talán megér:
index cikk

BESZÉLGETŐS topic 8 éve 3 hónapja #405766

• Elrenor profilkép
  • Elrenor
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Egy ismerős anyuka küldte ezt nekem, és kérte, hogy terjesszem, és mivel szerintem egy nagyon érdekes téma, ezért gondoltam itt megosztom veletek. Egy kérdőívről van szó, de ezt úgyis kifejti az alábbi levélke:
Online szülés-témájú kutatást indítottunk útnak, amelynek a célcsoportja azok a fiatal nők, akik elmúltak már 18 évesek, de még nem töltötték be a 31. évüket, és még nem szültek.
Pszichológusokként az a célunk, hogy feltérképezzük a szüléshez való viszony összefüggéseit más demográfiai / pszichológiai jellemzőkkel, ideértve fiatal, még nem szült nők hozzáállását háborítatlansághoz és a bábai modell egyes jellemzőihez.
Jó lenne megérteni, mi is jellemzi a mai magyar társadalomban a szülés előtt álló nők gondolkodását mindezekről. Hátha ez a megértés is segíthet abban, hogy elmozduljunk a nyitottabb, elfogadóbb, félelemmentesebb gondolkodás felé...

A kutatás során olyan kérdőívekkel dolgozunk, melyeket magyar nyelven korábban még nem, vagy alig alkalmaztak. A kérdőívek például az élet kezdetével és végével, a szülés és születés módjával és körülményeivel, az egészséggel és a halálhoz való viszonnyal kapcsolatos véleményekre, tapasztalatokra, feltevésekre vonatkoznak.

Nagyon köszönöm, ha a célcsoportnak megfelelő helyeken (FB, stb) terjeszteni tudjátok a linket!

http://www.surveygizmo.com/s3/927732/Sz ... tat-s-2012

(Nem tudtam eldönteni, hogy ide, vagy inkább a Gondolatok topcikba illik-e ez a dolog, ígyhát bocsi ha mégis a Gondolatokba kellett volna :D )
"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

BESZÉLGETŐS topic 8 éve 3 hónapja #405736

• Namarie profilkép
  • Namarie
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Anglachel/Gurthang beküldte:
Inkább őket kéne megtanítani normálisan beszélni.

Mi bajod van neked a tündék beszédével? Szép, kifejező, jól hangsúlyoznak, nyelvileg árnyalt, egyszóval: kifogástalan.

BESZÉLGETŐS topic 8 éve 3 hónapja #405717

• Gandalf profilkép
  • Gandalf
  • Administrator
  • TÁVOL
TeSzedd! 2012 - MTT-s Közösségi Szemétszedés:

Találka helye: Budapest VI. kerület, Eötvös utca-Szófia utca csomópont
Találka időpontja: 2012. június 2. (szombat) 9:00

Mindenki lehetőség szerint hozzon magával:

- időjárásnak megfelelő öltözet (javasolt hosszú nadrág)

- zárt, vízhatlan cipő, vagy bakancs

- kullancsriasztó

- étel, ital

A gyűjtéshez szükséges felszerelést (zsákokat és kesztyűt) a helyszínen biztosítanak.

BESZÉLGETŐS topic 8 éve 3 hónapja #405712

Inkább őket kéne megtanítani normálisan beszélni.
AURE ENZULUVA!
Oldalmegjelenítési idő: 0.466 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére