BESZÉLGETŐS topic

Több
17 éve 3 hónapja #327939 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Randír írta:

Dreamer_KF írta: Egymás után KÉT lámpaoszlop, és egy kis falucska..Nem semmi!


Pfú,nekem tegnap volt egy város,aztán 4 oszlop,utána 3 falu,ez így egymás után.


Akkor meg már értem, miért nem értél utol :P

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327938 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Dreamer_KF írta: Egymás után KÉT lámpaoszlop, és egy kis falucska..Nem semmi!


Pfú,nekem tegnap volt egy város,aztán 4 oszlop,utána 3 falu,ez így egymás után.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327937 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Egymás után KÉT lámpaoszlop, és egy kis falucska..Nem semmi!

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327936 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: szerk.: meg is van...
latinul - Cucujus clavipes
franciául - Cucuje clavip


Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327927 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ben írta: külföldieknél pedig találtam francia meg olasz oldalt.

Franciául talán növényfélét jelenthet, mert a szövegkörnyezet az olyan, hogy "cucuje dentelé des grains", denteler (ige) - kicsipkéz, fogaz; grain - mag. Persze ki tudja, milyen értelemben mag és milyen értelemben csipkézi ki a kicsoda a micsodát, szóval akár rovar is lehet... :P

szerk.: meg is van...
latinul - Cucujus clavipes
franciául - Cucuje clavip

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 3 hónapja #327926 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Szerintem nincs. Homokzsák és mindent felszárító jótékony napsugarak órákon keresztül, mást nem tudok elképzelni. Úgy emlékszem, alig két éve Estel megfordította a cucujét és ejucuc lett belőle, de elég kevés az esély arra, hogy ez fordítva is működjön. Mármint arra is, hogy leálljon az esőzés meg arra is, hogy szárazság legyen hónapokig...

Visszafelé nem működik asszem.
De durva, a "Tarja-mise" kapcsán hirtelen a Nightwish volt énekesnőjére gondoltam, csodálkoztam is, h na annak meg mi köze a cucujéhez? :D Aztán persze megvilágosodtam a Mester posztkultuszából kiáradó hatalmas fényáradatban és mindez eszembe juttatta az aranykort, amikor még fennált a Tarjazoid Egyház. :-)

(sőt, egy 2007.01.28-i ebben a topikban kelt hsz szerint a Tarja-mise csak a Főpap, illetve a Próféta által hatásos.)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327925 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ben írta: Ezek szerint van ellenszer (legalábbis elméletben)?

Szerintem nincs. Homokzsák és mindent felszárító jótékony napsugarak órákon keresztül, mást nem tudok elképzelni. Úgy emlékszem, alig két éve Estel megfordította a cucujét és ejucuc lett belőle, de elég kevés az esély arra, hogy ez fordítva is működjön. Mármint arra is, hogy leálljon az esőzés meg arra is, hogy szárazság legyen hónapokig...

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327924 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Liliom írta: Suffles, most őszintén, szerinted az ősi afrikaiaknak van egyáltalán szavuk az árvízre?

:mrgreen:

Hmm, mit talált a google, xpress.hu fórumról:

valaki tolkienista írta: Van, tolkienista vagyok és nálunk Tarja körül nagy a kultusz. Már leginkább hülyeségből, mert a Tarja-mise c. posztmodern performansz állítólag közömbösíti a cucuje hatását... bár én nem tapasztaltam...

Ezek szerint van ellenszer (legalábbis elméletben)?

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 3 hónapja #327923 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Liliom írta: Suffles, most őszintén, szerinted az ősi afrikaiaknak van egyáltalán szavuk az árvízre?

Háát nemigen lehetett, de ha az eszkimóknak van szavuk a 20 hóféle mellett a tűzre, akkor bármit el tudok képzelni... Pláne ha az Amerikai Egyesült Államokban vitaminokról és gyümölcsökről is szó esik... :P
Ha nem is árvíz, de eső, vagy ilyesmi lehetett akár. Egyébként meg nem gondoltam volna, hogy tényleg leírom, szóval az csak véletlen volt, hogy beleírtam a hsz-be.

Különben is, ha kenyai, akkor nemkell :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327922 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Suffles, most őszintén, szerinted az ősi afrikaiaknak van egyáltalán szavuk az árvízre?

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327920 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Oké, de ki tud kenyaiul? :D Vajon vmi ősi afrikai nyelven jelenti a halálos árvizet a cucuje, vagy el se' tudom képzelni... Cucc... :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327919 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Liliom írta: Engem maga a szó érdekelne, ezt hogy cucuje, ezt ti találtátok ki?

Épp hasonló gondolatmenetből kiindulva rákerestem a google-ön mind arra h "cuccuje" mind pedig a "cucujé"-re. Magyar oldalak közül nagyrészt ofcourse tolkien.hu szerepel a találatok közt, illetve JaMaN egykori fóruma, néhány blog, ilyesmi... külföldieknél pedig találtam francia meg olasz oldalt. Utóbbi vmi focihoz kapcsolódó fórum volt, legalábbis í címében, szótár szerint a cucú olaszul kakukk. :D De tudtommal eredetileg kenyai eredetű esőtánc, szal... :P

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327918 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Snuffles, minden ilyen falkába verődött, bőrszerkós bandának volt esőidéző tánca, a miénknek is. Valószínűleg még a mozdulatsorok is hasonlítottak, nehéz lenne megmondani, hogy a tábori cucujétok melyikre hajaz.
Engem maga a szó érdekelne, ezt hogy cucuje, ezt ti találtátok ki?

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327914 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hát nézd Attila, tanulmányozás céljából én is kíváncsi vagyok erre a cucujéra, de érdeklődésem nem az esőidéző táncok iránt van, hanem főleg az indiánok és az indián kultúra iránt, szóval ha a cucuje kevéssé indián, akkor az érdeklődésem sem akkora iránta, de ehhez ezt kéne kideríteni, mert mondták már, hogy indiai, indián, afrikai, amerikai, még japán és kínai nem volt, de az is lehet :D
Szóval engem csak ezért érdekelne a dolog, ha a táborban bármit megtudok róla, továbbadom neked, ha addig nem találsz valakit, csak lehetőleg nagy csapattal ne táncold el :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327913 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Azt majd letárgyalom az illetővel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327911 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
hmm.. mennyi ideig? :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327909 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Laurelen írta: egyébként a cuccuje még mindig mosakodótánc...és fogalmam sincs hogy hogyan lett belőle esőidézés... :hein:


Úgy, hogy érdekes módon minden nagyobb előadás után pár nappal elkezdett szakadni az eső...

Attila írta: Ulmotól kérdésem:!!! Aki ilyet???ír az mien büntetést kap? Mivel még nem követtem el szerintem semmien ilyen izét így nem tom! :cry: Mondjuk inkább örülök neki ha ez olyan szörnyű! :D


Nyugi, te még nem követtél el semmit. A büntetés pedig az, hogy az elkövetőt kitagadom a fórumról (de csak időlegesen). Vagyis egy ideig nem tud bejelentkezni a fórumra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327891 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ave!

Nos mielött írnék leszögezem már csak Ulmo kedvéért is., hogy én nem szeretnék benne lenni semmien cucujézésbe. Tehát amit írni fogok azt nem azért írom mert én ezt szeretném. Mielött bármien büntetést is kapnék! :wink:
Nos, hogy ha ne tán tán hangsúlyozom ne tán tán csinálnátok a táborba egy cucujét amin sajna nem tok ott lenni :cry: akkor felvennétek már mint valaki felvenné? És eljuttatná nekem.
Vagy ha már van valakinek ilyen felvétele az nyugottan eljuttathatná nekem! :wink:
Ulmotól kérdésem:!!! Aki ilyet???ír az mien büntetést kap? Mivel még nem követtem el szerintem semmien ilyen izét így nem tom! :cry: Mondjuk inkább örülök neki ha ez olyan szörnyű! :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327881 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
egyébként a cuccuje még mindig mosakodótánc...és fogalmam sincs hogy hogyan lett belőle esőidézés... :hein:

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327869 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Wow, hol a házirend? A tábori levélben csak annyi van, hogy nem változott :P
A cucuje esőidéző tánc, ami sajnos működni szokott, ez még nem sajnos: az a sajnos, hogy túl jól... Szelíd zivatar helyett hónapos árvizek...


lesz második levél, benne lesz :lol:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327868 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Wow, hol a házirend? A tábori levélben csak annyi van, hogy nem változott :P
A cucuje esőidéző tánc, ami sajnos működni szokott, ez még nem sajnos: az a sajnos, hogy túl jól... Szelíd zivatar helyett hónapos árvizek...

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327858 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Isilrohir írta: (ja, és azért se olvasok vissza! :P )

Akkor ÍJ... (gy.k. így jártál)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327857 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mi az a cucuje???
(ja, és azért se olvasok vissza! :P )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327855 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Celebrom írta: Szerintem meg nagyon is el kell a cucuje, főleg a mezőgazdaságnak, tudom, van egy kevéske földünk, úgyhogy most táborban ösznépi rekord CUCUJE lesz, bár asszem a velemit nehéz lesz felűlmúlni.



megtiltom, téged pedig kizárlak a táborból, ha megteszed
a házirendben benne vagyon: cucujézni tilos :evil:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327852 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Celebrom írta: Szerintem meg nagyon is el kell a cucuje, főleg a mezőgazdaságnak, tudom, van egy kevéske földünk, úgyhogy most táborban ösznépi rekord CUCUJE lesz, bár asszem a velemit nehéz lesz felűlmúlni.


Köszönöm, megvan az első áldozat. Én előre szóltam:

Ulmo írta:

Phaedra/Namarie írta: Nme tudom, Ti hogy vagytok vele, de szerintem most már itt lenne az ideje egy cucujének. Ez borzalom.


Na jó. A következő ilyen típusú hozzászólás után rendet vágok a fórumon. A hozzászólás elkövetője büntetésre számíthat. És ezt komolyan mondom.


Reklamációt e-mailben: ulmo @ tolkien. hu. Köszöntem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327851 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Celebrom írta: Szerintem meg nagyon is el kell a cucuje, főleg a mezőgazdaságnak, tudom, van egy kevéske földünk, úgyhogy most táborban össznépi rekord CUCUJE lesz, bár asszem a velemit nehéz lesz felűlmúlni.

Hm, arra azért kíváncsi lennék, h mit szól majd a t. táborvezetőség (meg az elnökség) mindehhez... szerintem nem fogják díjazni. :-)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327849 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Celebrom írta: Szerintem meg nagyon is el kell a cucuje, főleg a mezőgazdaságnak, tudom, van egy kevéske földünk, úgyhogy most táborban ösznépi rekord CUCUJE lesz, bár asszem a velemit nehéz lesz felűlmúlni.

Pedig a gazdák akkor is nyavalyogni szoktak, ha vízben áll a földjük, nemcsak akkor, ha szárazság van... Ráadásul ha vizes a búza és lefekszik, rá se lehet menni kombájnnal. És a malom is csak bizonyos nedvességtartalom alatt veszi át. A cucuje hatása nem olyan eső, mint ami a mezőgazdaságnak kell, annál sokkal durvább.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327846 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szerintem meg nagyon is el kell a cucuje, főleg a mezőgazdaságnak, tudom, van egy kevéske földünk, úgyhogy most táborban ösznépi rekord CUCUJE lesz, bár asszem a velemit nehéz lesz felűlmúlni.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327820 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Huhu, nem mondom, én ma egésznap vizes voltam, tetőtől talpig... Vizibombák, medence, vizifegyverek... szeretek vizeskedni! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327806 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sil írta: Nem véletlenül. A cucuje nem játék. A mezőgazdaságnak sem árvízre és belvízre van szüksége.
Egyébként nálunk már itt a zápor, úgyhogy nem kell nyavalyogni. Jövő hétre végig hűvösebb időt mondtak.

remélem,ez nem rám vonatkozott. én még gondolattal se kívánom a vizet!:-) ;-) bár kis híján elért minket,de szerencsére mégse! :-) azt nem tudtam,h a cucuje ilyen durva hatású! .-)
egyébként én szeretem a meleget,45 fokig nincs bajom vele,úgyh van még hova fejlődni! :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.462 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére