A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 9 hónapja #165434 Írta: Saint
Saint válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
nem, csak tovabbgondoltuk a dolgokat a szavadi kapcsan.

Fear from the best and hope for the worst
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165427 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Már megbocsásatok,de írtam én egy szóval is,hogy ezt gondolom.
A véleményetekre voltam kíváncsi("Ti mit gondoltok?").
Szánalmasnak tartom ,hogy mindenben politikát látnak ma már,Tolkien ilyet soha nem írt.Sőt,ha jól tudom elutasította azt.

"A halál csupán a kezdet."
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165425 Írta: Saint
Saint válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
igen, a LOTR-ral soha semmi baja nem volt az egyhaznak, plane, hogy Tolkien is hithu katolikus volt. A HP dolog teljesen mas teszta, ott tenyleg fellelhetok satanista elemek es talan egy tulzott reakciorol volt szo.
Az osok tiszteletet en sem vetnem meg! Raferne a mai vilagra, hisz nagy peldakepeink lehetnenek!
Mindenki szerint Valinorrol beszelt Gandalf Pippinnek es csak en ertelmeztem a tulvilagkent, amiket mondott? :roll:

Fear from the best and hope for the worst
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165420 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ardeth írta: Egyes vélemények szerint,a film azért is kapot néhol ilyen rossz kritikát,mert valakik károsnak tartják a hatásait.Félnek az ősök-kultuszának erősödésétől,újraéledésétől.
(Az egyház szerint a kerszténységre károshatással van ez és más fantasy is.....pl:könyvégetések Mexikó,Usa...stb.)
Legjobban a király-kultusz újraéledésétől tartanak(+ Szent Korona tan)
Valakik.
Ti mit gondoltok?


Hát, ha az ősök kultusza úgynyilvánulna meg, hogy kicsit több tisztelettel adóznának az időseknek, nem is lenne rossz, sőt. A filmben és a könyvben az ősök kultusza a hagyományokra való viszaemlékezést jelenti szerintem, ami abban a közegben létfontoságúvá válik. Pl. Andúril, és a hozzá fűződő dolgok, Aragorn saját vérvonalával konfrontálódik ("én nem vagyok Isildur, de bizonyulhatok ugyanolyan gyengének stb.) Ha arra gondolnak az illetők, hogy holmiféle szellemidézéses izé fog elkezdődni, nem tartom valószínűnek.

Egyetértek Ulmoval abban, hogy ilyen alapon Shakespeare-t is lehetne máglyára dobni. Mellékesen ez a könyvégetősdi főleg elvakult szektákra, esetleg kisegyházra jellemzőek, a történelmi egyházak tudtommal semmit nem kifogásolnak bennük.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165411 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ardeth írta: Egyes vélemények szerint,a film azért is kapot néhol ilyen rossz kritikát,mert valakik károsnak tartják a hatásait.Félnek az ősök-kultuszának erősödésétől,újraéledésétől.
(Az egyház szerint a kerszténységre károshatással van ez és más fantasy is.....pl:könyvégetések Mexikó,Usa...stb.)
Legjobban a király-kultusz újraéledésétől tartanak(+ Szent Korona tan)
Valakik.
Ti mit gondoltok?


Jó lenne tudni, hogy KIK terjesztenek ilyeneket. Nem hinném, hogy egy ilyen filmtől hirtelen vissza akarnánk állítani a királyságot (bár ha Aragorn uralkodna... :) ) vagy valami ősi vallást vennénk fel, ugyanis pont a vallás nem jelenik meg ebben a filmben. Ennyi erővel be lehetne tiltani az István, a királyt, Shakespeare összes királydrámáját, és minden középkorban játszódó filmet.
Ez kicsit arra emklékeztet, amikor egy bizonoyos HP ellen kelt ki az egyház, mert hogy a boszorkányságot népszerűsíti a gyerekek körében.
Akár a természetvédők is tiltakozhatnának a RotK ellen, pókok és olifántok lemészárlása miatt :roll:
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165410 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Brisa írta: Samu nekem is nagyon tetszett. Meg Gandalf is (időnként nagyon emlékeztetett a mi kis Gandinkra a Móriai giXerből :mrgreen: ).

8) Ez hízelgő rám nézve! De konkrétan mire gondoltál?

Ardeth írta: Egyes vélemények szerint,a film azért is kapot néhol ilyen rossz kritikát,mert valakik károsnak tartják a hatásait.Félnek az ősök-kultuszának erősödésétől,újraéledésétől.

Konkrétan kiket értesz "ősök" alatt, s mit értesz "ősök-kultusza" alatt? Mi köze van ennek A Gy.U.-hoz?

Ardeth írta: Legjobban a király-kultusz újraéledésétől tartanak(+ Szent Korona tan)
Valakik.

A Szentkorona-tan egy magyar jelenség, ráadásul nem feltétlenül kapcsolódik király-kultuszhoz, államformától független eszme. És semmi köze A Gy.U.-hoz.
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165409 Írta: Dún, a dán
Dún, a dán válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Palimir írta:

Dún, a dán írta: Amikor néztem, egy pillantra Darth Vader halála jutott eszembe. (Kicsit off, bocsi) A helyzet is hasonló. Théodennek van lenne mit jóvátennie.

Szóról szóra ezek hangzottak el..

- A könyvben is így volt? Ennyire már nem emlékszem. (Ezek szerint Lucas bácsi koppintott.)
(- Vagy kissé elcsépelt hollywoody hatásvadász frázis?)

A könyvben nem Éowyn búcsúztatja, hanem Trufa... Éowyn mondhatni félholtan hever... :)


Csak arra vagyok kíváncsi, hogy akárhogy is, de elhangzik-e ez a rövid párbeszéd (én sp. nem emlékszem):

-(Nem hagylak itt,) megmentelek!
-Azt már megtetted.

Mert ha nem, akkor PJ koppintott.

Lépjünk ki az éjbe és kövessük léha csábítónk, a kaland hívó szavát.
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165408 Írta: Saint
Saint válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
ez nagyon off iranyba visz el, csak egy kis visszakerdezes Ardeth, de hogy erted a Szent Korona tant?Ettol felne valaki? Az egyhaz biztos nem, hiszen nalunk az osok, szent kiralyok voltak.

Fear from the best and hope for the worst
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165406 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Egyes vélemények szerint,a film azért is kapot néhol ilyen rossz kritikát,mert valakik károsnak tartják a hatásait.Félnek az ősök-kultuszának erősödésétől,újraéledésétől.
(Az egyház szerint a kerszténységre károshatással van ez és más fantasy is.....pl:könyvégetések Mexikó,Usa...stb.)
Legjobban a király-kultusz újraéledésétől tartanak(+ Szent Korona tan)
Valakik.
Ti mit gondoltok?

"A halál csupán a kezdet."
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165399 Írta: Elros
Elros válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Kovács Tímea írta: Amúgy én még nem olvastam el a 3dik könyvet,csak a másodikig,és mivel még csak egyszer néztem meg,valaki elmagyarázná hogy mi történik a legvégén?olyan lehangoló ..hova megy Frodo vagyis mért?


A Hatalom Gyűrűinek ideje lejárt, ezért az összes gyűrűhordozó elhagyja Középföldét (Valinorba, az Áldott Birodalomba mennek), köztük Frodó is. Ő már nem az a hobbit, aki az elején volt. A Gyűrű elpusztítása nagyon megviselte lelkileg. Egyébként Samu is elmegy majd. Szóval nem ez az utolsó hajó :)
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165396 Írta: Kovács Tímea
Kovács Tímea válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hello!

Sztem eszméletlen jó volt,én sírtam és röhögtem folyamatosan egyszerre..
imádom mind a 3-at,és rohadt kiváncsi vagyok már hogy hány oscarra jelölik de nagyon remélem hogy sokra és az lenne a legtutibb ha Elijah-t is jelölnék!

Amúgy én még nem olvastam el a 3dik könyvet,csak a másodikig,és mivel még csak egyszer néztem meg,valaki elmagyarázná hogy mi történik a legvégén?olyan lehangoló ..hova megy Frodo vagyis mért?

kedvenc részem (az egyik) amikorPipitér.vagy Rozi vagy ki az esküvőn Pippinnek dobja a csokrot.Állati aranyos fejeket vág!!

na helloo
Timi :D
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165394 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ankalimon írta: Szerintem ennek a filmnek is volt néhány filmtörténeti jelentőségű pillanata.

Az egyik, amikor Gandalfot mutatják egy pillanatra, amikor Faramaír kilovagol, és egyedül ül egy udvarban a botjára támaszkodva. Ez a kép valami hihetetlenül szuggesztíven mutatja egy a világ megmentésén töretlenül fáradozó ainu pillanatnyi tehetetlenségét. [size=9:1s0sp1qe](Egy pillanat alatt átfutott rajtam, minden, hogy Szauron a palantír segítségével hogyan mérgezte meg Denethor lelkét, és ezáltal hogyan volt képes az ellenségei között is viszályt kelteni úgy, hogy azt még a nagyhatalmú mia sem tudta megakadályozni, de még Szauron hatalmának az eredete, a megrontott Arda sorsa, Morgoth Gyűrűje és oly sok más ősi mítosz is megelevenedett ebben a képben)[/size]
Egyébként az egész Faramír kilovagoló jelenet (Pippin eredeti angol énekével, Denethor zabálásával, a lassított rohammal, és a főork gonosz magabiztosságával) überkhirály.

(Hasonló döbbenetes kompozíciójú jelenet volt A Két Toronyban is, amikor Théoden király Kürtvár tornyában áll mozdulatlanul és várja a csata kezdetét. Majd megdördül az ég, és elered az eső. A képen látható szereplők arckifejezése mindent elmond az emberek végső kétségbeeséséről, és az azt legyőző konok elszántságról...)


A kedvenc szöveges jelentem pedig, amikor Gandalf a halálra készülve Pippinnek mesél Valinorról. Ahhh...
(Ez méltó párja annak a monológnak A Gyűrű Szövetségében, amikor az emberek e világban követendő sorsáról beszél Frodónak...)


Nekem bármilyen kritikus írhat bármit. Ezek a jelenetek önmagában frenetikusak, és valóságosan megmutatják, miért is kellett megcsinálni ezt a filmet: vannak dolgok, amit filmen sokkal érzékletesebben lehet bemutatni, mint könyvben, lettlégyen az a világ legjobb könyve.

Őszintén tisztelem P.J.-t, hogy miközben elköltött a filmre mintegy 81 milliárd Ft-nak megfelelő pénzt, irányított 3000 embert, volt lelkiereje ilyen jelenetekkel is bibelődni...


Hát igen így is fel lehet fogni. A Gandalf-jelenet engem is megfogott. Mikor azonban Valinorról beszélt Pippinnek, bennem volt a tüske: neki könnyű, ő tudja, mi lesz a feájával...Míg Pippin...nem hiszem, hogy a hobbitok osztályrésze is lehetne ugyanez. (halandó-irígység ;) ) Már ha abból indulunk ki, h a hobbitok hroája is romlandó-halandó, esetleg az emberekéhez hasonlóan az ő feájuk sincs Eához kötve. De ez csak felvetés. (Tényleg, hogy is van ez? Tudod, a "Fea és Hroa -élet és halál Középföldén" kicsit rég volt már.) :oops:

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165385 Írta: bersel
bersel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Végre Végre végre! Nem tudom eldönteni, h most sírjak vagy nevessek! áá sírok és nevetek is! Hmm szó szerint lélegzetelállító! Bnőmmel mentem el és többször is egymásra kellett szólni, h vegyünk levegőt! Sőt egyszer az államat is visszaillesztette! Nem tom miért de igazából csak reméltem, h Elendil kinyilatkoztatása benne lesz mikor Aragorn megkoronázzák! De ott van! Esküszöm, h majdnem azt kívántam, h Arwen menjen az apjával mikor megláttam Elrond fejét a ceremónián! Na megyek tovább keresem az állam és az eszem! Kész! Ja és a sasok! Na bocsánat de ezt ki kellett írnom magamból!

Death! Ride, ride to ruin and the world's ending!
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165383 Írta: Balrog Sándor
Balrog Sándor válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Gondolom azért csináltak :sauron1: szeméből világítótornyot mert amúgy elég nehéz lenne megállapítani hogy éppen hova néz. Nem? :hein:
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165371 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Ami a film várva várt harmadik részét illeti szerintem minden várakozást felülmúlt. Az apró eltérések (amelyek néhol igencsak nem aprók) végülis érthetőek az akció és a hangulat felfokozása végett, de ezek csak nekünk tűnnek fel akik olvastuk a könyvet, viszont a látvány ezerszer tökéletesebb mint ahogy bármikor megpróbáltam a saját képzeletemben kialakítani. Az én kedvenc jelenetem amikor Pippin éneke hallatszik míg Faramirék a csatába rohannak. Az pedig hogy a dalnak nem találtam nyomát a könyvben nem von le semmit az élményből :wink: Én mondjuk még nem láttam szinkronizálva csak angolul, ezért nem tudom hogy sikerült, de majd megnézem.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165367 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Dún, a dán írta: Amikor néztem, egy pillantra Darth Vader halála jutott eszembe. (Kicsit off, bocsi) A helyzet is hasonló. Théodennek van lenne mit jóvátennie.

Szóról szóra ezek hangzottak el..

- A könyvben is így volt? Ennyire már nem emlékszem. (Ezek szerint Lucas bácsi koppintott.)
(- Vagy kissé elcsépelt hollywoody hatásvadász frázis?)

A könyvben nem Éowyn búcsúztatja, hanem Trufa... Éowyn mondhatni félholtan hever... :)

Minden megtörténhet... még az is ami nem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165360 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az jó :D .
Beszélgettünk a FILMről, főleg a ruhákról, zenéről, fegyverekről, épületekről és erre megjegyezte Hódica, aki szokott(ez most múlt idő) ide írni, hogy:

Olyan az egész, mint a középkor,csak nincs -keresztény- vallás, csak magukban hisznek és az őseikben.
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165357 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Néha tényleg jobb az eredeti hang pl.: Frodó Gandalf :mrfrodo:

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165355 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én még csak szinkronizálva láttam, alig várom az angolt. Amúgy én is jobban szeretem az eredeti nyelvű filmeket, szóval tuti tökjó lesz. Meg az alapján, amit írtok... :)

Abban én is reménykedem, hogy a bővítettben lesz még egy csomó jó rész. Írtam már úgy 5-6 dolgot ide, amit hiányoltam, azokat várom. De ha kimaradnak (nehogy! :deal: ) akkor majd hozzáképzelem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165353 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Egy részt kiemelnék a filmből.
A elátkozott harcosok nagyon jól meg voltak csinálva. 8O
Itt viszont akad egy eltérés. Ha jól emlékszem a könyvben a ,, szellemek" csak a hajót foglalják vissza és nem mennek el Pelenor mezejére.
:( Aragorn a kószákkal szál partra. ( + Gimli és Legolas )

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165332 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
én csak szinkronnal láttam a filmet, Pippin énekénél kicsit megrándult a szám, de nagyon szép lett! Kiváncsi vagyok az eredetire is. Állítólag Billy 2 oktávot ki tud énekelni. 8O

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165299 Írta: Tinúviel!Tinúviel!
Tinúviel!Tinúviel! válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Senkit sem akarok kiábrándítani, de mi van akkor ha ilyet írnak? Ha egyáltalán látták is a filmet, aminek mondhatom elég halvány esélyét látom, akkor is! Szerintem itt csak egy fontos és mindenképpen válaszra váró kérdés van, mégpedig az, hogy Ha valaki egy ilyen filmen unatkozik, akkor az melyik filmet élvezi???????? Mert ne akarja nekem senki bemesélni, hogy kicsit se érzett semmit, pl akkor amikor megnyerték a csatát pelennornál, vagy, hogy semmi nem mozdult meg benne amikor Aragorn megcsókolta Arwent! Vagy amikor Samu a vállára kapja Frodót, hogy felcipelje a hegyre, vagy mikor megjelennek a sasok, amikor a nazgul király meghal, amikor Faramir könnyes szemmel megy csatába vagy amikor Aragor felemeli a kardját Morannonnál, és azt kiáltja, hogy "FOR FRODO!!"! Ha valaki ezeket a részeket kőbálványként és érdeklődés nélkül nézte végig akkor csak azt tudom mondani, hogy annak kőből és jégből van a szive! És esetleg üljön be az AMERIKAI PITE 3000-re és röhögjön egy jót azon a szánalmas filmen!!!!! Mert én személy szerint rengetegszer sírtam A FILMEN , vagy legalább is könnyeztem!

Talán picit elragadtattam magam! Bocsi :oops:

"Ebben a mesében részeg a herceg és ronda a királylány, de a néha a szemétdomb felett is felragyok a szivárvány..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165288 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én gondoltam hogy jó egy film lesz,de hogy énnyire azt nem.A Vas Népében én is olvastam a cikket,de nem végig mert nem bírtam,unalmasnak titulálni egy olyan filmet,amit végig szenved az ember idegileg,s a végén összeroppan érzelmileg,s szinte a könnyeivel küzd,ez számomra szándékos felháborodás keltés.Írtam is egy véleményt az sms-rovatba,kiváncsi vagyok leadják-e.Még mindíg nem tudok betelni e filmmel,és a zenéje.......

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165279 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!
Technikai problémák miatt, már jó régen nem tudtam írni, csak egyszer, akkor is info óra alatt, így csak egy rövid beszámolót írtam, de most írok egy hosszabb véleményt a filmről.

Nem is tudom, hol kezdjem, meg aztán nem is önthető szavakba, amit a film alatt éreztem. Most lehet, hogy túl elfogult vagyok, de számomra nagyon rövid volt a film. Nagyon látszott, hogy hihetetlenül meg van vágva az összes jelenet. Pl. a hazaút rendesen kimaradt,de nem panaszkodom, mert a film HIHETETLENÜL jóra sikerült. Nem alaptalanul büszke rá Peter. A színészek is nagyot alakítottak. Szívem szerint majdnem mindenkit Oscarral jutalmaznék, főleg magát a filmet.
Egy kicsit a történetről is. Hát én nagyon örültem neki, hogy most nem volt sok változtatás. Ha belegondolok, csak 4 jut eszembe. Ugye a Végzet hegyénél, Frodó kis akciója, hogy a Holtak serege elment Minas Tirithbe, és, hogy Éowyn búcsúztatja Théodent. Na meg Denethor halálának körülményei... De az új jelenetek, pl. Gollam átváltozása, és Arwen története (pedig nem igazán vagyok Liv fan), különösen tetszett.
A csatajelenetek, a speciális effektek és a számítógépes trükkök, pedig egyszerűen felülmúlhatatlanok, ha az nem kap Oscart.....

És néhány jelenet, amit, muszáj kiemelnem: [size=9:3nv9ow7o](a többi is rulz, csak mindent nem írhatok le, meg úgy is lesz, amit elfelejtek)[/size]
A Végzet hegye...hihetetlenül feszült a jelenet, én levegőt sem kaptam.(én Tinúviellel néztem a filmet-[size=9:3nv9ow7o]meg még 2 valakivel[/size]-végig markoltuk egymás kezét, de itt még a vért is kiszorítottam a kezéből) bocsi :)
A Szürkerév... gyönyörűen néz ki, és nagyon megható. :cry:
Faramir Denethornál...hát, no comment. Énbizony nagyon elszomorodtam. :(
Faramir csatába megy, közben Billy énekel...Öh, hogy valakinek ilyen gyönyörű hangja legyen,és ez is nagyon szomorú jelenet... :cry:
Frodó hazaküldi Samut Nagyon szomorú :cry:
Csatajelenetek...eszméletlen jók. 1000x jobb, mint Helm szurdok!
Aragorn koronázása...Aragornos, amikor pedig Aragorn meghajol a hobbitok előtt, és utána mindenki, az olyan szívszorító :cry:
Banyapók, és Mordor seregének kivonulása Minas Morgulnál...Lebilincselő. Én teljesen oda voltam tapadva a székhez...
Mordor bukása...Hát, igazából azt már nem is lehet megfogalmazni...a zene nagyon el volt találva. És az épületek összeomlása is szédületesen jó volt.
Samu elindul Rozihoz...Azon kevés jelenetek egyike, amin elmosolyodtam, mert bizony az én szemem majdnem végig könnyes volt
Hát és persze a film vége, "Well, I'm back."....örülök, hogy ez volt az utolsó mondat

Egyébként volt egy valami, ami nem tetszett, Szauron szeméből miért csináltak világítótornyot?

Na de, ezt most hagyjuk. Szomorú vagyok, hogy véget ért a várakozás, és jövő Szilveszterkor nem tudom majd azt mondani, hogy 1 hét múlva GYU. De örülök is, hogy végre láthattam, ezt a REMEKMŰVET, mert az, és ennél jobbat szerintem soha nem láthattunk volna. Igazán méltó a könyvhöz, mert remek emberek vitték filmvászonra Tolkien életművét, beleértve a színészeket is, akik nagyon nagy beleéléssel és odaadással formáltak meg egy-egy karaktert. Legalábbis a filmekből, ez jön le, ezért is mondom azt, hogy az évszázad filmje, ÉS OSCART NEKI! És Ulmonak igaza van, ez nem film, hanem a FILM.

Nem tudom sikerült-e megfogalmaznom, mit érzek most, és éreztem akkor, de szerintem nem, mert nem önthető szavakba, szóval nem is beszélek tovább, mert még mindig a film hatása alatt állok (és ilyenkor nem nagyon vagyok beszélőképes ) ,és egyhamar úgy sem fogom tudni, elmondani mennyire hálás vagyok azoknak az embereknek, akik a filmet csinálták.

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165267 Írta: rye
rye válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok,
tegnap én is megnéztem másodszor is a filmet. (mindkétszer feliratosan). Nem hinném, hogy sok újat tudnék mondani :) , mert a film fantasztikus, teljesen elvarázsolódtam, és persze voltak apró dolgok, amik idegesítettek, ezek egy része megoldódik majd a bővítettben, másik része meg nem... ez van. És talán többszöri látás után akadnak újabb értelmezési lehetőségek.
Azért van olyan, ami zavart: mindhárom filmre jellemző, hogy más szájába adnak mondatokat, pl. Galadriel: a világ változik, érzem a levegőben... stb (eredetileg ugye Szilszakáll), aztán, hogy Frodó találja ki a Mellon-jelszót, ez OK, de pl a pelennori csata után miért Aragorn hozza fel, hogy "csináljunk áltámadást, hívjuk ki Szauront"? És Gandalf meg tök bizalmatlan az ötlettel szemben, a könyvben pedig ő javasolta, indokolta, fejtette ki hosszan. (persze erre is lehet magyarázat: az új kor közeleg, meg hogy milyen jó király lesz Aragorn - de azért még igencsak kétes a helyzetük akkor - namindegy, ez csak kötözködés)

Bocs, hogy ilyen hosszú lett... ez az első hozzászólásom itt... :)

Ja, és tegnap az én (nem-rajongó, könyvet nem olvasott, de filmeket látott) egyik barátomnak is a lépegetők jutottak eszébe... :)
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165240 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én is láttam az amit az Rtl-en adtak Így készült a Gyűrűk Urát... de először a premieren... hát hiába, mint minden más a vásznon az igazi, de otthon is nagyon tetszett!!! :D

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165237 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Saint írta: Szerintem Pippin eneke gyonyorure sikerult magyarul is!

Végre valaki. :D Szerintem is szép lett magyarul is.

Masodjara a vege kicsit vontatottnak tunt, ne kovezzetek meg, de Szurkerev nem nagyon tetszett. Kicsit olyan volt, mintha legalabb otszor akarta volna PJ befejezni a filmet, de nem birt elbucsuzni a szereploktol es mindnek ujra es ujra megadta az eselyt, hogy elkoszonhessen.


Ezzel viszont már nem értek egyet... vasárnap láttam Én is másodjára és nekem nem tűnt annak... ugyanolyan gyönyörű volt, mint elsőre...

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165232 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Lucas bácsi sokat koppintott a GyUból és más helyekről is, ez teljesen nyilvánvaló, de nem baj.

Na igen, a trilógia...
A filmek, az trilógia, de a könyv az 6 részből áll... Milyen kár h nem könyvenként filmesítették meg... :roll: :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165225 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem semmi baj sincs a végével ennyi idő mininum kellett és bevallom én akár még sokkal tovább is néztem volna... :) Egyáltalán nem éreztem vontatottnak...

Ami a háborús jeleneteket illeti, én jobban élveztem őket mint a TTT-ben...A Helm szurdoki csata is jó lett, de az ennyire nem tetszett...Én nem szeretem alapvetően a háborús részeket, de ezek kivételek... :)

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #165223 Írta: Saint
Saint válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Igen, en lattam es tenyleg nagyon jo volt! Bar inkabb osszefoglalo jellegu, nem kifejezetten csak a 3. resszel foglalkozott. Lehetett volna hosszabb is!:)

Fear from the best and hope for the worst
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.108 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére