A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 3 hónapja #165220 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én is azt remélem, hogy a bővített DVD-n rajta lesz.
Egyébként tényleg gyönyörű volt a film. Nagyon jól kidolgozták a részleteket, és meg volt a jó hangulata is. Vki látta szombaton az RTL-n a Király visszatér készítéséről a filmet? Én nem láttam végig, de amit láttam, az nagyon jó volt!

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165219 Írta: Saint
Saint válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
nem emlekszem, hogyan volt a konyvben Theoden halala es pontosan miket mondott.
Hat igen, eleg nagy fanatizmusra vall, hogy egy 200 perces film utan sokan a bovitettet varjuk :D

Fear from the best and hope for the worst
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165215 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Akik hiányolnak egy-egy jelenetet, azoknak annyi mondanék: jön a bővített... ;)
Persze abban sem lehet benne minden, de addig legalább lehet reménykedni ;)

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165209 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem gyönyörű lett a film, de néhány részlettel nem vagyok megelégedve. Nagyon nem tetszett, hogy kihagyták Faramir és Éowyn esküvőjét.

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165196 Írta: Dún, a dán
Dún, a dán válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Saint írta: En is szinte mondtam magamban a szoveget (you've already saved me... :)



Amikor néztem, egy pillantra Darth Vader halála jutott eszembe. (Kicsit off, bocsi) A helyzet is hasonló. Théodennek van lenne mit jóvátennie.

Szóról szóra ezek hangzottak el..

- A könyvben is így volt? Ennyire már nem emlékszem. (Ezek szerint Lucas bácsi koppintott.)
(- Vagy kissé elcsépelt hollywoody hatásvadász frázis?)

Lépjünk ki az éjbe és kövessük léha csábítónk, a kaland hívó szavát.
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja - 20 éve 3 hónapja #165180 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Eldafinde: Hja, mikor megláttam a cikket a szombati(?) VN-ben, én is azt hittem, lehidalok, és komolyan gondolkoztam az SMS-rovat tanulságos hozzászólással való gazdagításán. :twisted: Aztán a tegnapi újság SMS-rovatában egy állítólagos rajongó "letrilógiázta" a GYU-t... na akkor lettem kész!
Látszik, a cikkíró nem olvasta a művet. Kíváncsi vagyok, ma mit írnak majd... :twisted: t.i. a cikk szrzőjének az olvasók

[size=9:3p5ygm6f](bocs, kis off:)
Felagund: Szó mi szó, yének óta nem találkoztunk (Eglar-időszámításban a tábor óta 1 nap = 1 yén... :( ). Hányadik korban is volt, mikor együtt szolgáltunk Telcontar Randîr seregében??? ;P[/size]

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165174 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Szméagol írta: Addig még tartja magát, amíg Frodó gyenge. De amint erőt vesz magánt elsüllyed.

Így is fel lehet fogni :) Sőt talán így jobb is... mert ebben az esetben Frodó erősebb a Gyűrű akaratánál. Amit én írtam, ott fordítva van. :)

Minden megtörténhet... még az is ami nem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165171 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Hát én úgy vagyok a szinkronnal, hogy a szöveg tetszik, ha a hangok nem is annyira... Úgyhogy még megnézem párszor szinkronosan, amíg megjegyzem a szöveget és utána megnézem angolul, hogy már ne kelljen néznem a feliratot. :D Egyébként én is jobban szeretem az eredeti hangokat. Aragorn énekhangját én sem tudtam nagyon megkülömböztetni...

Palimir: Szerintem pont úgy volt jó, hogy a Gyűrű csak Frodó után süllyedjen el. Addig még tartja magát, amíg Frodó gyenge. De amint erőt vesz magánt elsüllyed. Gyönyörű szimbólum volt. Ez volt az egyik kedvencem. :cry:
Mondjuk az nagyon nem tetszett, hogy Frodót tüntették fel Gollam gyilkosaként.
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165156 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én is láttam a Filmet. Feliratosan.

Túllépve azon, hogy ez nem az én GyU-m - ami valahol érthető és logikus is -, egész jónak találtam. Pár újdonságon csuklottam egyet, de gyorsan kihevertem. :D

Samu nekem is nagyon tetszett. Meg Gandalf is (időnként nagyon emlékeztetett a mi kis Gandinkra a Móriai giXerből :mrgreen: ).

Összességében én jóval kevesebb hangsúlyt helyeztem volna a csatajelenetekre, és annál többet a részletekre (pl. Faramir-Éowyn). A csatákat tényleg nagyon jól megcsinálták, én is éreztem a főhősökkel együtt a reménytelenséget, amikor a túlerőt mutatták, aztán pedig a remény újra meg újra való feltámadását. Ennek ellenére én jóval többet vágtam volna ki a ezekből a jelenetekből, hogy másnak jusson hely. (Én személy szerint amúgy sem szeretem sem a csihi-puhikat, sem a nagy háborús jelneteket.)


Sokan vádolják PJ-t dagályossággal, azzal, hogy elnyújtja a búcsú pillanatát. Nekik ajánlom olvasásra J.R.R. Tolkien: A Gyűrűk Ura című remekművét. :roll: PJ kispiskóta a professzorhoz képest. Ha csak annyiben állt volna a a vége, hogy korona gyorsan Aragorn fejébe, aztán puszi-puszi a Révnél, akkor most azzal lenne hangos a sajtó, hogy PJ mennyire összecsapta a Filmet, pedig Tolkien milyen ráérősen, néhány száz oldalon keresztül búcsúzkodik.

Brisa
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165147 Írta: sherry
sherry válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem minden úgy volt jó, ahogy volt!! Éomer édes arcából, bár tényleg keveset mutattak, de ez a történet nem lényegében róla szólt.


Mármint, szerintem miden úgy volt KIRÁLY, ahogy PJ megcsinálta!!! :P :D

Vezess, és én követlek. Ne álljon közénk viszály.
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165144 Írta: Saint
Saint válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Palamir! En is szinte mondtam magamban a szoveget (you've already saved me... :)
tegnap lattam masodszor is, ismet szinkronosan. nekem nagyon tetszett a szinkron, de nem tudom osszevetni az eredetivel. Szerintem Pippin eneke gyonyorure sikerult magyarul is!
Masodjara a vege kicsit vontatottnak tunt, ne kovezzetek meg, de Szurkerev nem nagyon tetszett. Kicsit olyan volt, mintha legalabb otszor akarta volna PJ befejezni a filmet, de nem birt elbucsuzni a szereploktol es mindnek ujra es ujra megadta az eselyt, hogy elkoszonhessen. Jo, ez csak egy maganvelemeny, mert a film oriasi termeszetesen! En nagyon szeretem Eomert, keveselltem a szerepleset es Legsi mutogatasat sem epp vittek tulzasba!

Fear from the best and hope for the worst
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165143 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Théoden halála egy kicsit Star Wars-os lett... :)
"Megmentelek" ... "Már megmentettél"

Minden megtörténhet... még az is ami nem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165139 Írta: roland.illes
roland.illes válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Úgy értettem, hogy miként a köny olvasása közben is, közeledve a csúcsponthoz, egyre jobban kötődik az ember a szereplőkhöz, és nem akarja őket elveszíteni.
Ez járt állandóan a fejemben (tudom, mindig lehet előlről kezdeni), és visszastekinteve az elmúlt huszonvalahány évemre, hozzájuk kötődtem a legjobban.
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165134 Írta: Silmeriel
Silmeriel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Eszméletlen, elképesztő, szuper, irtózatosan jó.....remek... nem találok szavakat! Szombaton néztem meg a filmet, és hát azt mondtam ilyen nincs... az első két film után nem hittem volna, hogy enyyire jó lesz..vagyis ennyire Khirály...... :aragorn1:
Volt pár dolog, ami nagyon tetszett....
-A Sasok (mintha valódiak lettek volna... :itscool: )
-Az Esküvő (pompás, fantasztikusan szép )
-Szürkerév (elsírtam magam..... :bawling: )
-Arwen látomása (nagyon szép volt, szerintem sokat tett hozzá Aragornhoz is....... mert volt már magányos vándor,harcos, vezér, "trubadúr" ...ez az apakép teljessé tette)
-A Holtak Útja (nagyon "hihető" lett az egész )
-A Halott Város (félelmetes, de mégis lenyűgöző)
- Faramir-Pippin éneke-közömbös Denethor (megint elsírtam magam )

Csupán az nem tetszett, hogy Gilraen linnod-jából Aragorn és Elrond párbeszéde lett.

Összességében mégegyszer: fantasztikuselmondhatatlanuljólenyűgözőcsodálatoseszméletlen![/i][/i]

Néhány dolog viszont furcsa volt:
-Mikor Arwen visszalovagol Elrondhoz, csupán egyetlen tündének tűnik fel, hogy az Úrnő lelépett....
-Szürkerévben Galadriel és Celeborn(?) előbb felszáll a hajóra mint Gandalf és Frodó, de mikor ők felszállnak, Galadrielék már nincsenek a hajón...... (szublimáltak mint :bill1: )

"Volnék dalnok az időnek hajnalán
megállok a nyugatra nyíló kapu előtt"
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165126 Írta: Ilmen
Ilmen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Interjúk a színészekkel, P.J.-vel, trailer és néhány (szerintem már ismert) részlet a filmből.

www.ifilm.com/filmdetail?ifilmid=2454221...&bw=200&refsite=1781

Ú i vethed nâ i onnad.
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165123 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Eldafinde írta:
A tini nézők kezdődő ásítozása egy-egy, rétestésztává nyújtott jelenet láttán őszintének tűnt. Megjelent a dagályosság is, ám ezt még ellensúlyozta olyan nagyszerű félóra, mint a Helm szurdokért vívott csata (milliméterre eltalált arányok, hihetetlenül jó számítógépes animációk, remek egyéni teljesítmények és a megszólalásig valóságosnak ható díszletek).

Nem az olyan tini nézők reakcióit kell alapul venni, akik unalmasnak tartanak egy filmet, ha nem ölnek meg minden ötödik percben valakit. Én legalábbis a vászonra tapadtam, és nem voltam ezzel egyedül szerény kis városkánkban.

Ráadásként még egy eredeti ötlettel is kirukkoltak, az erdők, a fák háborújával.

Eredeti ötlet?! :? (Bár ilyen hangvételű cikket az nem írhat, aki olvasta a könyvet)

A túlhajszolt technika, a színészi játék mellőzése megbosszulja önmagát. Zsákos Frodóra a záró részben olyan szerepet osztottak, amelyből lehetetlen jól kijönni. Álló órán át két értelmes mondat nem hagyja el a száját, ellenben sír, nyög, krákog.

Ez az ember nem látott még rossz filmet! Ebben a csodálatos filmben a színészi játékot kritizálni! :evil: Meg kell nézni az elmúlt évek nagy filmjeit, és összevetni ezzel. Szerintem egyikben sincs olyan csodálatos szereposztás és szereplés, mint ebben!

Szintén nagy baki, amelyről csak a stáb tehet, az önsajnálat, a sztori lezáratlansága.

Lezáratlanság?! Itt megint csak az jön elő, hogy nem olvasta a könyvet. Én csak olyan véleményt hallottam, hogy a vége milyen gyönyörű, milyen megható. Olyantól is, aki csak a filmet látta.


Na, szóval a cikk valóban csak feltűnéskeltés, semmi alapja nincs.

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165119 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ardeth írta: A zene nagyon jó lett.Egy bajom van vele az In to the West-nek miért nincs video klipje?Nem lett kiaknázva ez a lehetöség.

Mint ahogy a Gollum's Song esetében sem, hiszen annak a klipjére is várni kellett a DVD-ig... (És nem is lett valami nagy szám az a klip, szvsz...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165117 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Megfigyeltem egy olyat is, hogy a Végzet hegyi jelenet úgy lett megvágva, hogy Frodó előbb kapja el Samu kezét, és csak a következő snitten merül el a Gyűrű... Én pont fordítva csináltam volna, Frodó még hezitál, hogy menjen-e a Gyűrű után, vagy ne, és mikor megsemmisül, csak akkor lenne nyilvánvaló neki, hogy élnie kéne még :)
Na mindegy ez csak egy apróság :)

Minden megtörténhet... még az is ami nem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165116 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A koronázási jelenet nagyon mesébe illő szerintem,s ennél hatásosabban nem csinálhatták volna,Aragorn éneke,pedig egy igazi csodálatos világ kezdetét sugallja.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165111 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A zene nagyon jó lett.Egy bajom van vele az In to the West-nek miért nincs video klipje?Nem lett kiaknázva ez a lehetöség.

"A halál csupán a kezdet."
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165110 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Persze, hogy Pippiné más volt, hiszen magyarul énekelt... mindenesetre nekem úgyis tetszett. Persze az eredeti szerintem is szebb, hiszen mégis csak az eredeti Billy hangja és csodálatosan énekel.

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165108 Írta: Lili
Lili válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Elros írta:

Lili írta: Szerintem ez eléggé észrevehető volt és egyébként vétek volt leszinkronizálni legalábbis szvsz.A magyar változat belőlem nem tudta kiváltani azt,mint az eredeti... :roll: :oops: (Billy Boyd fantasztkusan énekelt)


Az lehet hogy eredetiben szebb volt, de nekem nincs összehasonlítási alapom úgyhogy nem tudom. Modjuk az is biztos, hogy a filmek a saját nyelvükön szólnak a legjobban. Ha már így a szinkronnál tartunk, nekem Arwen magyar hangja valahogy nem igazán tetszett, már az elejétől fogva (elnézést a szinkronszínésztől :oops: )

Nekem is csak azért van összehasonlítási alapom,mert ott voltam Pesten az éjféli premieren és vmi megdöbbentő volt Billyt hallgatni.Az a jelenet is!!!!.Nálunk viszont szinkronnal adják és Arwen magyarhangja nekem sem jön be túlságosan...
Egyébként viszont meg van a RotK soundtrack,szóval ott már meghallgattam egy párszor Billyt.És egyszer csak meg lesz a DVD is. :D
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165105 Írta: Elros
Elros válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Lili írta: Szerintem ez eléggé észrevehető volt és egyébként vétek volt leszinkronizálni legalábbis szvsz.A magyar változat belőlem nem tudta kiváltani azt,mint az eredeti... :roll: :oops: (Billy Boyd fantasztkusan énekelt)


Az lehet hogy eredetiben szebb volt, de nekem nincs összehasonlítási alapom úgyhogy nem tudom. Modjuk az is biztos, hogy a filmek a saját nyelvükön szólnak a legjobban. Ha már így a szinkronnál tartunk, nekem Arwen magyar hangja valahogy nem igazán tetszett, már az elejétől fogva (elnézést a szinkronszínésztől :oops: )
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165104 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
No, tettem egy próbát a szinkronos verzióval is...

Hát, valóban, a színészek megmondták, hogy irtó nehéz úgy dolgozni, hogy csak a száját látod vkinek, és ez bizony erőteljesen meg is látszik.

A Két Torony szinkronja szerintem nagyon jól sikerült, ez most ZAVAR. Samu Cirith Ungolban, komolyan mondom *unott*, Frodó meg néha úgy hörög, hogy az már ciki, Pippin éneke hamis, Aragon szükségtelenül pátoszoskodik... tényleg nem akarom szidni őket, de számomra sokat rontott a film élvezeti értékén. (Az még többet, hogy három bunkóparaszt - elnézést, de fel vagyok háborodva - ült mellettem, akik a Banyapóktól kezdve Pellennoron át a koronázásig mindent végigröhögtek, és végül kénytelen voltam leüvölteni a fejüket. :evil: ) Grr. Argh.

Más. Olvastam néhány cikket, ami kritizálja a színészi játékot. Hogy nem eléggé domináns, hogy a színészek nem mutatják meg magukat, elvesznek a hobbitlábak, tündefülek, stb. alatt. Ezek a megállapítások szerintem a következők miatt helytelenek: ilyen szempontból színészi játékot *karakterszerepeknél* lehet elvárni, ahol x színész egy részletesen megalkotott karaktert játszik. Tolkien szereplői, bár nagyszerűek, nem ilyen erős karakterek, max. fajuk tulajdonságaiban különböznek. Itt hobbitot, tündét, törpöt kell alakítani, akiknek talán nincs huszonötféle arckifejezése, de van egy bizonyos *lényege*, ami hobbittá, tündévé, törppé teszi. Ahhoz, hogy ez hiteles legyen, pedig igenis bele kell bújni ezeknek a lényeknek a bőrébe. Ezeknek a szerepeknek az átélése pedig szerintem tökéletes. (Samuuu! :D )

Bocs, hogy hosszú voltam, de ezt muszáj volt leírnom. :mrgreen:

Vas Népe: no comment. Sajnálatos módon egyre nagyobb divat úgy újságírni, hogy nem tájékozódunk előre arról, amiről írunk. A népnek úgyis csak a szaftos pleyka/botrány kell, azt meg ki is lehet találni. :(

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165101 Írta: Lili
Lili válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta: Pippin magyar énekhangja más volt, mint a szinkronhangja.

Szerintem ez eléggé észrevehető volt és egyébként vétek volt leszinkronizálni legalábbis szvsz.A magyar változat belőlem nem tudta kiváltani azt,mint az eredeti... :roll: :oops: (Billy Boyd fantasztkusan énekelt)
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165100 Írta: Elros
Elros válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta: Pippin magyar énekhangja más volt, mint a szinkronhangja.


Tényleg? Nem igen lehetett észre venni. Na jó egy egész picit :) Ezen a hangon is szép volt az az ének :D
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165096 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165092 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Palimir írta:

Iowa írta: nekem tökre úgy tűnt, mint ha Aragorn éneke ugyanaz lett volna a szinkronosba is... komolyan... :roll: Nektek is?

Igen, Aragorn éneke eredeti hangon szólt.


Fuh, tök jó akkor nem tévedtem... Mert Én először szinkronosan láttam a premieren aztán tegnap a feliratosnál ugyanazt hallottam... mondom ez ugyanaz a szép ének... :D

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165090 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Iowa írta: nekem tökre úgy tűnt, mint ha Aragorn éneke ugyanaz lett volna a szinkronosba is... komolyan... :roll: Nektek is?

Igen, Aragorn éneke eredeti hangon szólt.
Pippin dala viszont meglepően jól sikerült magyarul. Nem tudjátok, ugyanaz volt Pippin szinkron- és énekhangja?

Minden megtörténhet... még az is ami nem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 3 hónapja #165089 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Lenne egy kérdésem:
Aki mind két változatot látta... nekem tökre úgy tűnt, mint ha Aragorn éneke ugyanaz lett volna a szinkronosba is... komolyan... :roll: Nektek is?

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.089 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére