Delegációnk a Szlovén Tolkien Társaság ünnepségére

Több
15 éve 8 hónapja #368632 Írta: Morgana
Ha még pozőr kép valaha...

www.freeweb.hu/b2bwide/keptar/al ... 8a_021.jpg

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368628 Írta: Tünde
icke\n

icke]

ez nagyon LOL
jól vannak?


"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368627 Írta: Sötét Úr

Orsie írta: szeretnék megkérni valakit a résztvevők közül, hogy a Lassiba egy kb 2 oldalas beszámolót (10-es times new roman, szimpla sorköz) írjon a történtekről!

6áridő? Mellesleg a times new roman 14pt alatt bűn. Mágiára vele!
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368626 Írta: icke
Üdvözletem!

Íme, a Morgana által ígért aranyköpések, nálam ennyi volt, aki emlékszik még, pótoljon :) =

Celebrom: - Én csak ehető gombát szedek... Meg amit eladok...

Celebrom: - Én, egyedüli nőként a felügyelő-bizottságban...
[size=9:2psfn8w3](Természetesen rajta kívül akkoriban két hölgy tartozott még az FB-hez...)[/size]

Erdőbe indulva valaki [size=9:2psfn8w3](jelentkezzen!)[/size]: - Találkozunk Celebrom igazi anyukájával.

Ben (a tapadózáras Milkáról): - Celebrom, ezt szét kell húzni, ez IQ-záras!

icke a club-fighting előtt: - Nincs esélyük, mert szerintük ez egy játék.

Fetrengő népek szóalkotása a hedonista mintájára: kanapista.

Celebrom: - Angwen, ha hazamegyek, lelőlek!

Kincső (Celebromról): - Megvolt, SÚ?
SÚ: - Megvolt.
Celebrom: - Megvolt többször is...
[size=9:2psfn8w3](SÚ a club-fight-ot videózta...)[/size]

Életkép: 1100 méteren, a szerpentinen felfelé, kanyarban, vezetés közben Celebrom nekiáll letekerni az anyósülés melletti ablakot...

icke: - Momo és Lamy az indikátorok. Ha zöldülnek, lassítunk...

Utolsó mondatok 1: - Celebrom, te vezess!
Utolsó mondatok 2: - Várj, ezt fotózom!
Utolsó mondatok 3: - Nézzétek, de szép! Celebrom, te ne!
[size=9:2psfn8w3](Ezekhez persze látni kellett volna az emelkedőt, amin felmentünk, nevezetesen a Vršič-hágót...)[/size]

Rayan: a kovács nem a tagjuk volt, általában horribilis összegekért vállal bemutatókat mindenféle rendezvényeken, ide viszont ő kérte, hogy ingyen jöhessen... SÚ képtárában a 15. és a 16. oldalon látható néhány kép egy kovácsolt MTT-feliratról, na, azt nekünk csinálta a fazon egy pólónkért cserébe :) =

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368624 Írta: Attila
Csatlakozom Rayanhoz, annyira szépek tényleg, a képek, a táj, a környezet. Tényleg, nagyon jók. Nem lehetne egy hasonló kaliberű rendezvényt majd nekünk is??? :?: :idea:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368617 Írta: Orsie
tényleg gyönyörűek a képek!!

szeretnék megkérni valakit a résztvevők közül, hogy a Lassiba egy kb 2 oldalas beszámolót (10-es times new roman, szimpla sorköz) írjon a történtekről!
aki vállalja, pls keressen meg priviben vagy a lassis emailcímre (lassi'kukac'tolkien.hu) írjon nekünk!
a továbbiakban az erről folyó diskurzus a Lassi topicban történik.

hálás köszönet.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368616 Írta: Rayan
Iszonyúan csodásak ezek a fotók... köszönöm, hogy egy kicsit én is átélhettem az utazást! :D Élménybeszámolókat mééééééééég!

Az létezik, hogy ők kovácsolnak is?! Nem kevés dologban le vagyunk maradva ;)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368612 Írta: Sötét Úr
Felértek a képek... én meg már ültő helyemben elalszom...

Sötét Úr másnap reggel írta: Eltelt pár óra, már felébredtem ;) és az jutott eszembe, hogy ha már úgyis DVD-re írom a képeket az MTT archívuma számára, megkérdem: ki kér még belőle? A 360 db 8Mpx-es kép együtt kb. 1,6GB.
Csak olyan jelentkezzen, pls, aki a) át tudja venni a DVD-t személyesen, vagy b) hajlandó megadni olyan snail mail címet, ahová el lehet küldeni a DVD-t, és vállalja a postaköltségeket is. (A postaköltségre esetleg tudok megoldást, de az még nem biztos.)

Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368611 Írta: Sötét Úr
(Ezek a képek sosem érnek fel végre? Több mint egy órája indítottam el a feltöltést... gondolom ez sejteti a mennyiséget...)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368606 Írta: Sil
Én is hazaértem éjfélre, bővebben holnap este írok. Most épp a képeket töltöm a gépre.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368604 Írta: Sötét Úr
Álmos vagyok és fáradt...

De megérte! :D

Éppen most töltögetem fel a képeket, nemsokára (vagy de - szolgáltatófüggő helyzet :) ) láthatóak lesznek a szokott helyen. (gyk: képMutató, linkje az aláírásomban...) Örömmel látom, hogy ezek szerint minden kocsi épségben hazaért. :)
Celebrom, nem tudom, mi bajod a Vršić-hágóval, szerintünk gyönyörűségesen szép, kár lett volna kihagyni. Kétvölgy is olyan, mint egy mese, vadregényes és maga az alakot öltött nyugalom, szó se róla. A hágó viszont alázatot parancsol - monumentális, és qva meredek. :) (A 26 km-re egy órát terveztem be - kettő lett belőle. Ez elég sok mindent elmond... Pedig megjártam párszor a Großglocknerhochalpenweg-et is, van fogalmam a hegyi utakról...)

Ami a szlovén barátainkat illeti, csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz: nagyon jó arcok, kellőképpen őrültek (talán még jobban is mint mi), és nagyon jó lenne minél szorosabb kapcsolatot kialakítani velük. (Hajrá Morgana! ;) Hajrá Ádám!) Ahogy nem volna szabad elveszni hagyni Fangorn érdeklődését sem, és a többiekét sem. Nagyot kellene alkotnunk őszre - olyan értelemben, hogy nekünk is jó legyen, és ők is szívesen fogadhassák, ne rontsa el egy-két buta gikszer az örömüket. Sočában láthattuk, hogy nem feltétlenül az infrasrtuktúrán múlik a siker, abszolút egyszerű és nomád körülmények között is lehet klasz dolgot csinálni.
Ami a kaja-projektet illeti, azért nem akarom minősíteni, mert minden országnak megvan a maga íz- és ízlésvilága, és a mi erőteljes ízeink sokaknak nem szimpatikusak, és vice versa. Ezúttal épp az utóbbi. :) Azért magyaroknak gulyást (bocs, gulašt) adni tényleg bátor / botor ötlet, de gyanítom, hogy nem mi voltunk a "célpont". Azért Robi (a szlovén szakács) kitett magáért, külön felkelt, hogy a korábban induló kis csapatunknak (meg a még ébren levőknek) meleg reggelit adjon, és ezt is kell nézni. Meg úgy általában az ezernyi apró gesztust, amivel lépten-nyomon találkoztunk, és ami - számomra legalábbis - felejthetetlenné tette az utat.

Annyi mindent kellene most írni, de egyrészt félig már alszom, másrészt állandóan egy kép jut az eszembe: a völgy fölött ragyogó, hihetetlen mennyiségű csillag. Itthon felnéztem az égre ma este, és megállapítottam, hogy gyenge hamisítvány. :) (Viszont jeget nem kértem.)

Hvala, Gil-Galad!
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368603 Írta: icke
Üdvözletem!

A vonatnak hála, én csak most zuhantam haza (Lamy talán már szintén otthon van), és csak csatlakozni tudok az alábbiakhoz - holnap*, amikor kialudtam magam, részletesebben is élménybeszámolok, és megpróbálok néhány tanulságfélét is levonni, mármint olyasmit, amit érdemes lenne eltanulni a szlovénektől. Ja, és igen, hozom a beszólásokat/aranyköpéseket, csak át kell őket írni hangfelvételről :) = Délután re :) =

*: mire végeztem a hozzászólással, már ma...

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja - 15 éve 8 hónapja #368587 Írta: Morgana
Káprázatos volt, Feleim, csodálatos, amazing, felejthetetlen!!!!


Tegnap, ahogy a tábortűz mellett ücsörögtem, és mielőtt Wolfgang, az osztrákok feje kezdett magukról mesélgetni, azon tűnődtem, hogyan lehetséges..., vannak-e rá a szavak, hogy amit itt átéltünk, elmondhassuk.

Ahányan vagyunk, annyi szem, annyi nézőpont, és remélem, hogy kérdeztek majd minket és meghallgattok, és összeállhat az a varázslatos kép, amit hazahoztunk.

A szlovénok elképesztően jó fejek!!!!!!
A néhány nap alatt annyi élményt szereztek, hogy ennek csak egy módja van, hogy elmondhassam...

...Ha kell, a fél őszömet és nyár végét beleölöm, hogy összehozzam a két bandát. Ennyi bolondos, kreatív, értékes őrültet egy rakáson ritkán látni, mint ahogy az MTT vs szlovénok hazai találkozóját elképzelem...
:twisted:

Szóval, lesznek képek a többiektől, aztán ha kipakolok, a beszólások egy része - a másikért ickét kell zargatni. Aztán lesz sok sztori, hogy alig győzünk mesélni. 8)

Szóval, a szlovénok a leghelyesebb őrültek, akik valaha felértek hozzánk!

Keep in touch!!!


ui.:

Köszönöm, Ben és Ádám, hogy a delegáció tagja lehettem,
köszönöm, Tamás, a beszélgetéseinket,
köszönöm, Momó, azt a mindent elmondó ölelést mielőtt elmentetek,
köszönöm, hogy megint vagy, Uncle SÚ,
köszönöm, Celebrom, a hektikus társaságod!

A többieknek, hogy jól elvoltunk egymással, és

Mindannyiótoknak, hogy egy csapat lehettünk!

:twisted:

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368577 Írta: Celebrom
Jah és remélem nálunk is tetszet azoknak akik vártak Ancalimonra csütörtökön. :)

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368574 Írta: Kincső
Nos, azt hiszem - Celebrom után - másodikként hazaérve* (hacsak Ankalimonék valami csoda folytán be nem hozták a két órával későbbi indulást) pontosan 10 óra autókázás után én immár negyed órája itthon vagyok. Köszi SÚ-nak a fuvart, Ádámnak és Bennek a szervezést, Ádámnak külön a videót is ([size=9:1z4ruehi]meg a "kalandozást" :D [/size], a szlovéneknek hogy meghívtak, a delegáció többi tagjának hogy delegálódtunk! :)
Szeretnék írni hoooossszú élménybeszámolót, mert tele vagyok élménnyel, de egyelőre nem most... :P

Hegyeket akarok látni, Gandalf, hegyeket!!

*igen és közben írt is, most látom :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368573 Írta: Celebrom
Fúúúú, nem gondoltam, hogy én leszek az aki elsőnek ír:).
Szóval Iszonyatosan, dúrván, káprázatosan jó volt!:)
Az út eléggé kacifántos, hazafelé pedig nagyon dúrva volt, tehát a szlovániai hágón átmenni kész kihívás, mivel nekünk sikerült úgy érzem benevezhetünk egy országos ralira.
Nagyon jó volt a vendéglátás, nagyon jófejek voltak a szlovénok, és vannak olyan őrültek mint mi, ha nem jobban.Az étel egyedül ami kicsit érdekes volt.Nagyon szép helyeken jártunk és volt az egész találkozó, szinte hihetettlen, hogy ilyen helyek léteznek.Lesz majd sok kép.Azt hiszem sikerült eléggé jó barátságot kötnünk a külföldi Tolkinitákkal (de erre majd még visszatértnek az illetékesek).A bemutatkozónk azt hiszem jól sikerült, köszi akik készítették.Természetesen aranyköpések tömkelege keletkezett, ugyhogy tessék készülni.Nemtom Angwen csuklottál-e, de sokszor emlegettünk:).Sokmindent tanulhatunk, tanultunk és fogunk tanulni még a szlovénektől (játékok és miegymás).Egykét harcoslelkületű ember bánhatja, h nem jött:).
Köszönet a küldöttség többi tagjának, hogy jöttek , hogy segítettünk egymásnak az úton stb...Köszi Icke GPS-nek a navigálást, simán hazaértünk (látod Anci ennek nem jár le a licensze:))Remélem a többiek is éppségben hazaértek, én még játszottam egy meccset rögtön ahogy hazaértem. Köszönet a vén piroskámnak , hogy gond nélkül elvitt és hazahozott minket (bár egyszer be kellett fűtenem, h ne forrjon fel a víz a hágókon keresztűl, de autópályán 140-el jöttem néha hazafelé...).
És köszönet a szlovénoknak, hogy megszervezték és profi módon lebonyolították, és a többi ország küldötteinek, hogy eljöttek a rendezvényre és emelték a hangulatot, remélem még sok ilyen lesz a külföldi Tolkinitákkal közösen.
S.Ú. összegyűjtöd a képeket és a videókat egy dvd-re?

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368450 Írta: Estel Adániel
...avagy: na MOST dzsihááááád! :D
előre, illéri, előre ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368445 Írta: Tünde
Sok sikert!!! :P

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368442 Írta: Celebrom
Kezdjük el, bum,bum,bum, bum,bum,......!!! :)

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368438 Írta: icke
Üdvözletem!

Na, hajrá :D =

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368426 Írta: Leguanember
Nos, a könyv megvan de mivel GYU-t égen-földön nem lehet kapni, ahogy Sil is jelezte előre, Középfölde Atlaszt viszünk nekik. Az MTT által fémjelzett, lehet, nem is jelent meg náluk. És a térképeket van értelme nézegetni.

A bort útközben vegyük meg, én kifogytam a készpénzből.
Eddig: a könyv 4500 Ft, MTT-számlára.
A három autómágnes kész, 4500 Ft együtt a három, ha kérünk számlát, később is megírják, akkor +áfa.

Jelmezek nálam, amit kértetek, viszem SÚ-nak reggelre.

Videó készen, pendrive-on utazik.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368425 Írta: Sötét Úr

Sil írta: De van ott egy szakasz, ami elvileg valami tó mellett megy el, az csak nem olyan ronda...

Hááát... amikor ott jártam (kétszer vagy háromszor), akkor egyrészt kb. két méterrel a szokásos szintje alatt volt, másrészt egy zavaros, zagyos, szennyezett lötty volt benne víz helyett. És kifejezetten zord a környéke is, szóval nem az a fajta, mint amit Ausztriában megszokott az ilyen tavaktól az ember. Aztán lehet, hogy ha most normál vízmennyiség van benne, akkor szebb, de nekem egy kifejezetten Mordort idéző emlék volt ;) (Mondhatnám otthonosnak is, ha már az a nickem, ami...)

Ha valaki kiváncsi a tervezett útvonalra, az A) jöjjön velünk (bár lehet, hogy a jelentkezéssel már elkésett), B) ezeken a koordinákon megtalálja:

- É 47° 28' 33,3" K 19°5' 55,0" (Népliget)
- (Siófok, Kincső felvétele)
- Szentgotthárd, vasútállomás
- É 47° 4' 45,2" K 15° 57' 45,6" (Hainfeld 56, Großwilfersdorf - benzinkút, autópályamatrica-lelőhely)
- É 46° 29' 22,1" K 13° 35' 8,2" (Plezzut, Tarvisio mellett - referenciapont)
- Soča


Az ajándékok megvannak már, vagy útközben intézzük?
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368418 Írta: Sil

Sötét Úr írta: Egyetlen hátránya, hogy Cave di Predil elég ronda ipari település, azaz egy szakaszon az olasz oldalon meglehetősen csúf a táj. De majd kárpótol érte a szlovén szakasz! :)

De van ott egy szakasz, ami elvileg valami tó mellett megy el, az csak nem olyan ronda...

Sötét Úr írta: Ha akarunk, hazafelé megnézhetjük a Vrsic-hágót, arra valamivel lenyhébb. Akkor lefelé kell menni a nagyobb szintkülönbségen. (Engem határozottan izgat az az útvonal, bár most már eldőlt, hogy a Kalosommal megyek, ami nem egy izompacsirta.)

Akarjuk. :P Odafelé mehetünk tőlem Cave del Predil felé, de visszafelé nézzük meg.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368413 Írta: Sötét Úr
Igen, én is épp tegnap néztem, hogy végül is a Cave di Predil felé ugyanannyi az út, jóval kisebb szintkülönbséggel. Egyetlen hátránya, hogy Cave di Predil elég ronda ipari település, azaz egy szakaszon az olasz oldalon meglehetősen csúf a táj. De majd kárpótol érte a szlovén szakasz! :) Ha akarunk, hazafelé megnézhetjük a Vrsic-hágót, arra valamivel lenyhébb. Akkor lefelé kell menni a nagyobb szintkülönbségen. (Engem határozottan izgat az az útvonal, bár most már eldőlt, hogy a Kalosommal megyek, ami nem egy izompacsirta.)
Egyelőre nem tudok mit mondani arra, hogy Szlovéniában tudunk-e tankolni, de mielőbb hívlak ez ügyben. Forgalomfüggőnek tartom a dolgot, ha kifogjuk a sűrűjét, akkor még időben hívlak, hogy menj itatni, viszont ha úgy néz ki (legkésőbb mondjuk 9 - f10-ig), hogy megyük mint állat, akkor hívlak, hogy várj meg. ;) Sz'al keep in touch!

Jóidőt hozzatok, cucujjézósokat meg berakom a bőröndbe, kiviszem magammal, és nem veszem elő! :)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368400 Írta: Celebrom
Akkor Krajnska Gora felé megyünk az olasz határtól vagy nyugatról közelítjük Soca-t?Ahogy így nézem km-ben és útmilyenségben is jobb lene ha nyugatról mennék a Ss54 majd szlovéniába a 203 és ezután a 206-os főúton keresztűl.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368388 Írta: Celebrom
S.Ú.: jobb lenne előre tudni, h mentek-e ti is szlo-ba tankolni , mert akkor én se délelőtt megyek, mondjuk tőlem csak 12.5 km.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368387 Írta: Celebrom
Lové utánna, akkor pontosabb, nekem elég nagy a csomitari-m, de ez az utastér rovására megy, persze azért ne essünk túlzásokba....

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368385 Írta: Sötét Úr
Icke felvetése praktikus. A részemről maradhatunk annál, hogy a végén számolunk el. (Ez nem Ickének válasz, hanem az utitársaimnak infó :) )

Más: riogattam itt egyesével az utitársaimat, hogy ne sok cuccot hozzanak, mert csomagtartónak szűkében leszünk. Tulajdonképpen nem is, csak sajnos a kocsim csomagtartója elég idétlen alakú, ezért inkább több kisebb csomagra alkalmas, nagyobbakat elég nehéz normálisan elhelyezni benne. Úgyhogy ne hagyjatok itthon semmi fontosat, de segítség, ha esetleg szétbontható, vagy eleve több kisebb darab a csomag. (Úgy néz ki, hogy a saját kocsimmal megyünk, nem tudok öcsémmel cserélni. C'est la vie.)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368383 Írta: icke
Üdvözletem!

Bizony, mi a MÁV kegyéből elvileg 14:31-re érünk le, szerencsére ismerem a gotthárdi állomást, úgyhogy eltévedni nem fogunk (eleve nehéz is lenne...). Celebrom, ez talán inkább privis lenne, de az útiköltség-pénzt a végén, az elején, vagy közben apránként igényelnéd? :) =

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368376 Írta: Sötét Úr
Hm. Meglátjuk, hogy érünk oda, bár szerintem bőven lesz rá időnk. Majd útközben referálunk. ;) Én beugrom Siófokra Kincsőért, és akkor felhívlak - bár biztosabb lenne kb. Zalaegerszeg környékéről.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.470 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére