Delegációnk a Szlovén Tolkien Társaság ünnepségére

Több
15 éve 8 hónapja #368375 Írta: Celebrom
19.5 km.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368352 Írta: Sötét Úr
Mennyire van SztGotthárdtól szlovén kút? Lehet, hogy nekünk is érdemes lenne átugrani.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368344 Írta: Celebrom
Szentgotthárdon nincs tesco (körmenden igen), de vannak boltok, pl penny, plus, fezo stb... Ha a kocsisok közelednek szentgotthárd felé például körmendnél járnak szóljanak már rám telón, m akkor én is összekapom magam.Akkor a vasútállomáson koccanás, ha minden igaz Ickéék f3-ra érnek oda.Ádám te? Ott még egyeztetünk egyet és felrakjuk a logót ha lesz.
Én szlovéniába kiugrom délelőtt tankolni uhogy akik velem jönnek olyan benzinárat(kb 250 ft) fizetnek, de 100/8 l -es fogyasztáson (tehát ha nem kóvájgunk sokat autópályamatricával 1üt 4000-4500 ft /kopf az út maximum, de nem 100%)).

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368337 Írta: Aeglos

Morgana írta: Hello,

nincs MTT-s pólóm, és most nem tok beruházni. Valaki tud kölcsönadni?...

csók


Én tudok egy kéket, ha az jó.
S-es, de tuti jó Rád.

Elküldöm Tamással.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368332 Írta: Morgana
Hello,

nincs MTT-s pólóm, és most nem tok beruházni. Valaki tud kölcsönadni?...

csók

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368324 Írta: Idhren

Sil írta:

Aeglos írta: 8O 8O
Mégis, mit sikerült művelni ott, hogy ennyire kiakadtak?

Először ugye volt az, amikor egy csomó ideig próbálták velünk felvenni a kapcsolatot, és nem válaszoltunk a mailjeikre.
Aztán amikor sikerült végre a kapcsolatfelvétel, volt egy közös elnökségi ülés (2006 október körül), amiről nem tudok semmi bővebbet, nem rémlik, hogy bárhol lett volna róla összefoglaló. Ha jól emlékszem, utána LEP-en annyit hallottam erről, hogy az akkori elnökség volt ott (hogy pontosan kik, passz), valami kávézóban volt megtartva Bécsben, és hogy teljesen protokolláris jellegű esemény volt, érdemi döntések nélkül. Erre ők úgy emlékeznek, hogy csalódás volt az egész, hogy az MTT-sek semmi érdeklődést nem mutattak irántuk, és hogy már a kávézóban is nagyon felfuvalkodottan viselkedtek. Ráadásul utána az utcán még egyszer véletlenül összefutottak, és a magyarok szándékosan nem akarták megismerni őket. És utána nem jelentkeztünk újra.
Ők próbálkoztak még egyszer, tavaly novemberben, amikor megjelent a Halifirien (az ottani Lassi) angol nyelvű különszáma. Ezzel kapcsolatban küldtek mailt egy csomó külföldi társaságnak, és akik visszajeleztek (pl hogy mi a postacímük), azoknak küldtek belőle. Mi voltunk az egyetlenek, akik egyáltalán nem reagáltunk már az első mailre sem. Elképzelhetőnek tartom, hogy ez a része csak félreértés volt, pl hogy pont akkor nem működtek a csoportos emailcímek, vagy hogy pl a vezetosegKUKAC-ra írtak, ami az utolsó információim szerint zárt lista lett, de ők arra jutottak, hogy nem próbálkoznak tovább a kapcsolatfelvétellel. :( (Az elnökségi üléssel kapcsolatos dolgokat is a Halifirienes próbálkozáskor említették, hogy az akkori tapasztalatok alapján nincsenek meglepve.)


Hat, probaljatok nekik elmagyarazni, hogy nem kocsogseg, hanem luzer szervezes eredmenye mindez :P
Es ha az elnoksegin felfuvalkodottan viselkedtek, mondjatok meg, hogy most masok vannak :P :lol:
De sztem ha eloben talalkoztok, talan sikerul javitani ezen.
Drukkolok nektek, es nagzon jo utat!!!

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368320 Írta: Ben

Leguanember írta: Keep in touch!

Keep bizony, ennek jegyében igyekszem röviden összeszedni még egyszer a fontosabb tudnivalókat, ami az utazást illeti:

<b>- Pénzt tessék váltani. Lehetőleg forintot euróra. Az ott-tartózkodásért, ha minden igaz, 45 eurót fizetünk, ott helyben, amikor megérkezünk, DE! mindenki hozzon magával pluszba valahány eurót, amennyit jónak gondoltok</b>, szerintem olyan 15-20 körül elég lesz. Egyrészt <b>(1) azért, ha útközben meg kell állnunk vásárolni</b> élelmiszert és/vagy italt, legyen miből, másrészt <b>(2) a költség változhat, attól függően, mikorra érünk le, és kérünk-e aznapra kaját. Ha kérünk, akkor valószínűleg az ár 51 euróra emelkedik, ha nem, marad annyi, amennyi.</b> (Tanját már nem tudtam ezügyben elérni visszaigazolás ürügyén, bár be van jelentkezve, úgyhogy írtam neki, de nem hiszem, hogy válaszol.)

<b>- Lehetőleg mindenki vásároljon be némi élelmiszert és innivalót (elsősorban az odaútra), hogy ne kelljen kint megvenni.</b> Visszafelé nagy valószínűséggel meg kell állnunk valahol (szvsz), ld. előző opció.
<i>(Megjegyzés: az msn-megbeszélés során felmerült, hogy esetleg Szentgotthárdon csapunk egy tesco-túrát, hogy ne kelljen pestről/egyéb helyekről cipelni még a kaját/piát is, amennyiben ez továbbra is él (nem lett egyértelműen lefixálva), akkor megejthetjük, ez esetben hozzatok elegendő pénzt. Persze, ha valaki mindenképpen otthonról akar cipekedni, nem tartom vissza.)</i>

<b>- Indulás csütörtökön, remélem, mindenki egyeztett a sofőrével, ha nem, akkor tegye meg. Az útiköltséget az utasok megosztják maguk közt és a sofőrrel lerendezik (lehetőleg békésen).</b>

<b>- Hazaérkezés vasárnap</b>, lehet, hogy két részletben, az is lehet, hogy nem (to be decided).

Azt hiszem, ennyi, ha kimaradt valami, és eszembe jut, akkor pótolom, ha valakinek van még kérdése, akkor tegye föl, keressen meg vele (itt helyben, vagy privát/mail/msn/telefon). Egyébiránt jó készülést és hajrá! :)

<i>szerk.</i> Ja, MTT-s pólót hozzatok (ha lehet, régit is, újat is), mert hát mégis.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368319 Írta: Sil

Aeglos írta: 8O 8O
Mégis, mit sikerült művelni ott, hogy ennyire kiakadtak?

Először ugye volt az, amikor egy csomó ideig próbálták velünk felvenni a kapcsolatot, és nem válaszoltunk a mailjeikre.
Aztán amikor sikerült végre a kapcsolatfelvétel, volt egy közös elnökségi ülés (2006 október körül), amiről nem tudok semmi bővebbet, nem rémlik, hogy bárhol lett volna róla összefoglaló. Ha jól emlékszem, utána LEP-en annyit hallottam erről, hogy az akkori elnökség volt ott (hogy pontosan kik, passz), valami kávézóban volt megtartva Bécsben, és hogy teljesen protokolláris jellegű esemény volt, érdemi döntések nélkül. Erre ők úgy emlékeznek, hogy csalódás volt az egész, hogy az MTT-sek semmi érdeklődést nem mutattak irántuk, és hogy már a kávézóban is nagyon felfuvalkodottan viselkedtek. Ráadásul utána az utcán még egyszer véletlenül összefutottak, és a magyarok szándékosan nem akarták megismerni őket. És utána nem jelentkeztünk újra.
Ők próbálkoztak még egyszer, tavaly novemberben, amikor megjelent a Halifirien (az ottani Lassi) angol nyelvű különszáma. Ezzel kapcsolatban küldtek mailt egy csomó külföldi társaságnak, és akik visszajeleztek (pl hogy mi a postacímük), azoknak küldtek belőle. Mi voltunk az egyetlenek, akik egyáltalán nem reagáltunk már az első mailre sem. Elképzelhetőnek tartom, hogy ez a része csak félreértés volt, pl hogy pont akkor nem működtek a csoportos emailcímek, vagy hogy pl a vezetosegKUKAC-ra írtak, ami az utolsó információim szerint zárt lista lett, de ők arra jutottak, hogy nem próbálkoznak tovább a kapcsolatfelvétellel. :( (Az elnökségi üléssel kapcsolatos dolgokat is a Halifirienes próbálkozáskor említették, hogy az akkori tapasztalatok alapján nincsenek meglepve.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368316 Írta: Leguanember
Kedves Útitársak és Érdeklődők!

Az bemutatkozás eredeti terve meghiúsult, röviden összefoglalva azért, mert releváns és jó képeink szinte csak a táborokról és kevésbé a LEP-ekről vannak. Tehát amiről mind szeretnénk beszélni és büszkélkedni, arról nincs képünk, vagy kevés van, és egy fél mondatra alig elég.

Ezért kettőbe szedném a szöveget és a képet, és egy rövidebb, feszesebb, élvezetes képsor készül a válogatott képekből, míg büszkélkedni szóban fogunk a dolgainkkal, a vetítés előtt. (Vagy esetleg ehhez összedobok otthon egy ppt fájlt, vázlatnak.)

Holnap Márkkal remélem készre vikszeljük az Earendilt, a munka Lau és Márk érdeme, én csak asszisztálni fogok a feliratozáshoz.

Autós dekor folyamatban.

Keep in touch!

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368288 Írta: Aeglos

Sil írta: Remélem, most majd sikerül árnyalnunk az osztrákokban rólunk kialakult képet is, mert szegényeknek eddig csak negatív benyomásaik vannak rólunk, ahogy a fórumukat olvasgatom (még azt a kb 2006-os egyszem közös elnökségi ülést is sikerült valahogy totálisan elszúrnunk). Teljesen be vannak ránk sértődve.


8O 8O
Mégis, mit sikerült művelni ott, hogy ennyire kiakadtak?

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368281 Írta: Sötét Úr

Az autós dekóval mi a helyzet?

Ezt kérdeztem én is tőled priviben. :) Este küldöm a logót. Kérek én is árajánlatot, majd összevetjük - az a biztos.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368282 Írta: Sil
Remélem, most majd sikerül árnyalnunk az osztrákokban rólunk kialakult képet is, mert szegényeknek eddig csak negatív benyomásaik vannak rólunk, ahogy a fórumukat olvasgatom (még azt a kb 2006-os egyszem közös elnökségi ülést is sikerült valahogy totálisan elszúrnunk). Teljesen be vannak ránk sértődve.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368272 Írta: Leguanember
Sziasztok!

Megjöttünk Balatonról, ezennel felveszem ismét a kapcsolattartás sikamlós fonalát.

Csak holnap megyek Pestre, ma formába öntjük Ildikóval a képeket és a szöveget.

Köszönöm a munkát, az emailek megjöttek, úgy nézem, Celebromé hiányzik viszont.

Jó készülődést!


Az autós dekóval mi a helyzet?

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368213 Írta: Sil
Lesz még valami közös MSN-es megbeszélés az út előtt?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368212 Írta: Kincső
No, én mostantól nettelen leszek, szóval ha valami van akkor sms/telefon (előbbi a biztos, strandra nem tuti h. hurcolom a telóm :P ). SÚ Te mindenképp jelentkezz majd, ha már látszik h. kb. mikor értek Siófokra :) meg én is kiderítem h. ki tudnak-e vinni autópálya széléig vagy be kell jönnötök értem...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368172 Írta: Sötét Úr
Szerintem mindegy, kb. 500 Ft / 2 euro az autópálya része, és 10-12 euró a tankolás / fő négyesfogatokkal számolva. Mondhatni úgy is, hogy így is, úgy is elköltöm... :D (Vagy riszálom? :D :D :D )
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368171 Írta: Ben

Sil írta: Ez engem is érdekelne.

A múltkori közös msn-beszélgetés elején már felmerült, lehet, hogy te még nem voltál ott akkor, nekem pedig az a log elszállt, de úgy rémlik, hogy végül a forintban maradtunk. (Aztán majd SÚ, vagy valaki más megerősít/cáfol, a nem így van.)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368169 Írta: Sil

Kincső (Thilanna) írta: És az eurós költségeket euróban vagy forintban ahajtjátok megkapni? :) (Azaz Te, SÚ, mert Veled megyek.) Csak h. mennyi euróm legyen... :idea:

Ez engem is érdekelne.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368165 Írta: Sötét Úr

Ben írta: No, íme a válaszok a nemrégiben felmerült kérdésekre:

A benzinárakat illetően itt lehet körülnézni: www.amzs.si/?jezik=1033

Nem igazán naprakész, de nem vészes. A gyanúm igazolódott: Ausztriában is, Olaszországban is lényegesen drágább az üzemanyag, Szlovéniában viszont érdemes telecsurgatni a tankot. Sz'al odafelé Szentgotthárdon, hazafelé a szlovén határnál érdemes alaposan tankolnunk. (A szlovén határon pont a határátkelőnél van egy kút, de mindig tele szok' lenni olaszokkal...)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368143 Írta: Kincső
Ádámnak küldtem, de link ide is mert itt tudom ellenőrizni h. műxik-e: klikk

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368138 Írta: Morgana
Az ajándékokat Ádám vállalta, aki most Pécsen van. Szvsz hívd fel vagy küldj sms-t, és szólj neki.

Hm?

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368135 Írta: Sil
Hogy áll az ajándékprojekt? Sikerült szerezni könyvet? Év elején a nagyobb láncok (pl Alexandra) teljesen ki voltak fogyva Gy.U-ból és Szilmarilokból is, szóval lehet, hogy nem lesz olyan egyszerű menet.

Egyébként íjat hoz valaki? A programok közt mintha lett volna íjászat, bár azt nem írták, melyik napon. (Nem mintha konkrétan én íjászkodni akarnék vagy tudnék, de nézegettem a képeket a táboraikról, és nekik teljesen másfajta íjaik vannak.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368053 Írta: Kincső

Sil írta:

Ben írta: Jól tetted, én valamiért azt gondoltam, hogy csak egyet lehet megjelölni, többet nem.

Nem írták oda, hogy csak egyet lehetne, úgyhogy én is eleve többet jelöltem. Max ha valahova nem férek be, majd szólnak. Végülis az ilyen együtt-kézműveskedések tök jó lehetőséget nyújtanak a beszélgetésre, ismerkedésre, ugyanúgy, mint sima táborban is.


Naigen de mééér mindig csak kézműveskedés, meg esetleg harcolás, mikor egyikhez sem értek és így nincs annyira kedvem hozzá? az évi pólófestésmennyiséget bőven túlteljesítettem táborban, zászlót utoljára 2005ben azt is átfestették... :P stb... végülis beírtam a kalligráfiát... de ha aszondja vki h. menjek vele ide és ide mer' jó lesz, akkor manipulálható vagyok :) csak magamat nem sikerült meggyőzni h. ezek engem aaaannyira érdekelnek... (mondjuk eleve semmihezsincskedvem-napom van, megyek is alni...)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368051 Írta: Sil

Ben írta: Jól tetted, én valamiért azt gondoltam, hogy csak egyet lehet megjelölni, többet nem.

Nem írták oda, hogy csak egyet lehetne, úgyhogy én is eleve többet jelöltem. Max ha valahova nem férek be, majd szólnak. Végülis az ilyen együtt-kézműveskedések tök jó lehetőséget nyújtanak a beszélgetésre, ismerkedésre, ugyanúgy, mint sima táborban is.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368050 Írta: Ben

icke írta: Üdvözletem!

Tök jó, én eleve többet jelöltem be :D =
Ha esetleg releváns info: Lamyval viszünk sátrat, és hacsak nem tűnik rettentő extrának a faház, akkor biztosan abban (ti. a sátorban) alszunk, ergo két hely szabad :) =
Apropó, nem volt egészen világos: napi három étkezés a részvételi díjban included?

icke

Jól tetted, én valamiért azt gondoltam, hogy csak egyet lehet megjelölni, többet nem.
Releváns, hogyne, köszönjük.
Igen, a részvételi díjban a napi háromszori étkezés benne foglaltatik.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368049 Írta: icke
Üdvözletem!

Tök jó, én eleve többet jelöltem be :D =
Ha esetleg releváns info: Lamyval viszünk sátrat, és hacsak nem tűnik rettentő extrának a faház, akkor biztosan abban (ti. a sátorban) alszunk, ergo két hely szabad :) =
Apropó, nem volt egészen világos: napi három étkezés a részvételi díjban included?

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368043 Írta: Ben
Több workshopot is meg lehet jelölni, szóval még egyszer: <b>Ha valaki szeretne még másra is jelentkezni a megjelölt(ek)en kívül, jelezze nekem privátban/mailben holnap délig!</b>

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #368015 Írta: Ben
No, íme a válaszok a nemrégiben felmerült kérdésekre:

A benzinárakat illetően itt lehet körülnézni: www.amzs.si/?jezik=1033
Ajánlott az ételt-italt még itthon beszerezni. Ha mégis vásárolnunk kell odakint, akkor ajánlott azt valamelyik útmenti településen (pl. Kranjska Gorában, ha a Vršič felé haladunk, ugyebár) megvenni. Sőt, a legjobb, ha találunk egy Mercatort ( www-en.mercator.si/ ); szimpla élelmiszerüzlet-lánc, ahol az árak jóval alacsonyabbak a benzinkutakhoz képest. Pl. 1,5-es ásványvíz kb. 0,20 euró, 1 kg kenyér kb. 1,50 euró. Jó hír, hogy Tanja szerint Kranjska Gorában egész biztosan találunk Mercatort.
Továbbá: nagy valószínűséggel mindannyian el fogunk férni a faházakban, a sátor csupán a biztonság kedvéért kell, ergo ha közülünk mondjuk <b>két, vagy három ember hoz sátrat, akkor az megteszi.</b>

A jelentkezéseket pedig a csütörtöki indulás értelmében módosítom (akinek kell). Van, aki a programok közül többet is megjelölt, nem tudom, ezt lehet-e, rákérdezek Tanjától. (Addig is, a dolgot meggyorsítandó, aki csak egyet jelölt, <b>sürgősen</b> küldje el nekem privátban/mailben/msn-en, hogy mit jelölne még be (ha van ilyen; Eryről tudok, és én is hasonlóképp vagyok). <b>Ne felejtsétek el, hogy ők már aug. 2-től lent lesznek, szóval jó lenne minél hamarabb megejteni a módosításokat!</b>)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367977 Írta: Sil
Akinek olyan témája van, ne felejtse ki Kriszana galériáját. Pl a 2006-os LEP-ről tök jó képei vannak.
www.kep.tar.hu/mttkepek
A régebbi táborokhoz:
www.kep.tar.hu/camp

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367937 Írta: Kincső
hejhó!
haladgatok, de még messze nem vagyok kész (nagyon random dolog tárhelyeket vadászni). de legkésőbb csütörtök estig megy az adagom!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.444 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére