Delegációnk a Szlovén Tolkien Társaság ünnepségére

Több
15 éve 8 hónapja #367855 Írta: Idhren

Leguanember írta: Fontos észrevétel, én is így gondolom, csak rosszul fogalmaztam. A képek válogatására vonatkozik a szétbontás, bár ez sem feltétlenül szerencsés. A bemutatkozásban külön kiemelt helye lesz a Születésnapoknak.


Sztem is jobb lenne a LEPeket kulon bemutatni... Kepestul :P
Denem belevau.

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367839 Írta: Leguanember
Fontos észrevétel, én is így gondolom, csak rosszul fogalmaztam. A képek válogatására vonatkozik a szétbontás, bár ez sem feltétlenül szerencsés. A bemutatkozásban külön kiemelt helye lesz a Születésnapoknak.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367838 Írta: Ankalimon
Csak egy pici észrevétel:

A LEP-ek a Közép-Európa legnagyobb Tolkien rendezvényei voltak, csak a nagy nyugat-európai nemzetközi "Con"-ok mérhetők hozzájuk. Szerintem ezt nem szétbontani, hanem hangsúlyozni kellene...

Mindenképpen beszéljünk a kiadói együttműködésről, és az inspirációnkra és közreműködésünkkel megjelent könyvekről (Középfölde Atlasz, Középfölde életre kel, Annotated Hobbit, Monsters & Critics, Hobbit és GYU szöveg fordítás-felülvizsgálat), illetve a filmek szinkronjában és feliratozásában végzett közreműködésünkről.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367829 Írta: Leguanember
Össze fogok lalni:

:arrow: A BEMUTATKOZÁSRÓL

Akkor pozőr slideshow az elnöki beszámoló alapján, angolul hangalámondással by me, képek közösen válogatva, zenére még várok javaslatokat, Ryana kivitelezi, kb. ilyen blokkokban, de nem ebben a sorrendben. A feladat kiosztva, koncentráljatok a mozgalmas, színes, idegeneknek is informatív képekre, jelmez, tüzes-vizes, naplementés, zászlós, tömegjelenetes, kardozós, színpadképes, átszellemült, stb.
Humorost nagyon minimálisan, egy-két húzós kompozíciót szerintem elbír a dolog.

1. Alapítás körül, Kőheggyel, Árpi bácsival +PR/VIP Morgana
2. konferenciák, kerekasztalok, fordítói symposium, az ELTE-kurzus Ben
3. farsangok: jelmezes nagytotálok, előadások, reprezentatív képek Celebrom
4. táborok2003-2005 Ádám
5. táborok 2006-2008 Sil
6. közösségi vegyes, úgymint őszi, tavaszi talik, tábortüzek, kószák, verselők, győri és pécsi talik MINDENKI
7. kreatív profilunk: színpadképek, kórus, táncok, kreatív mütyürök, zászlók a szélben +TLV Kincső

Mielőtt vki kérdezi, a LEP-ek szét lettek bontva, a PR-hoz mehet a Corvin belső dekó, Nasmith, a szinkronszínészek, a kreatívhoz a programok fele, a tudományoshoz és a közösséghez a másik fele.

A képeket, témánként minimum 20, max. 40 darabot a becze.adam_kukac_ gmail.com címre kérném eljuttatni, vagy feltölteni tárhelyre külön mappába, de akár egy linksor is tökéletesen megfelelő, sőt. Szabad a választás. Várom a képeket, ha lehet, még kedden délig, ha nem, akkor vasárnap estig legkésőbb.

SÚ küldött HungaroConost, megvan már.
Kincső küldött elnöki beszámolót, rajta vagyok az ügyön.

:arrow: AZ AJÁNDÉKRÓL
Megegyeztünk a tokaji(k)ban, esetleg bővítendő némi pálinkával, unikummal. Ezen kívül akkor maradt a dedikált GYU vagy Szilmarilok, ezt még meg kell venni, én vállalom, a kérdés, hogy ha én könyvutalvánnyal fizetek, akkor adnak-e számlát, és azt az MTT kifizeti-e. Továbbá a LASSI-k ajándékba.

:arrow: A DIZÁJNRÓL
Autós dekornak utánanézünk, zászlót választani kéne, köpenyeket fölírtam mind, amit igényeltetek. MTT-s pólókat hozzátok.

Hajrá!

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367797 Írta: Sil

Sötét Úr írta: Esetleg azt is megtudhatná valaki, hogy hol van most az A2-en nagyobb építkezés, útlezárás. (Klagenfurt előtt és a Wörthi-tó melletti szakaszon rémlik egy-egy kb. 8 km-es szakasz.) Azok még csúnyán belassíthatnak minket.

katt ide

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367787 Írta: Kincső
És az eurós költségeket euróban vagy forintban ahajtjátok megkapni? :) (Azaz Te, SÚ, mert Veled megyek.) Csak h. mennyi euróm legyen... :idea:

Amúgy ott leszek akár 8kor, akár 9kor ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367784 Írta: Sötét Úr
No, úgy néz ki, hogy sikerült belőnöm a notebookot, így most már tudok jönni az esti megbeszélésre, de nem én lennék, ha nem lenne még mindig egy aggályom:

Az MSN konferencia-módban egyszerre 8 résztvevőt enged, nekünk meg elvileg 12-en kellene lennünk. Beleszámítva, hogy mindig akadnak, akik akadályoztatva vannak az ilyen megbeszéléseken, elég kevésnek tűnik a kapacitás. Jó lenne, ha a megbeszélés idejére lenne mindenkinek IRC-kliense is, hogy szükség esetén át tudjunk chatre is vonulni. ([reklám]Javaslom mindenkinek az Opera böngészőt, korrekt és könnyen kezelhető IRC-kliens van benne, és stabilabbnak tűnik, mint a mIRC.[/reklám])
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367775 Írta: Ery
Megpróbálunk 8-ra MSN-re lépni, de elég valószínű, hogy 9 lesz belőle.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja - 15 éve 8 hónapja #367774 Írta: Sötét Úr
Útiköltség: üzemanyag (annyi, amennyi, autó- és vezetőfüggő - kb. 25eFt) + osztrák autópálya-matrica (kb. 8, max 10 euró). Ha kihagyjuk a Wurzenpass-t, akkor további útdíj nincs. (Az olasz autópályáról még a fizetős szakasz előtt lejövünk.) A Wurzenpass 10 euró, de az elkerülhető. A Vrsic-hágó, amit nem tudunk kikerülni, nem fizetős a szlovének szerint - és ők már csak tudják. ;)

MSN Megprobálok részt venni, de PDA-rol elég bonyi, és valamiért a notebook nem akarja az igazat, nem tud netre csatlakozni.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367771 Írta: icke
Üdvözletem!

Igen, én is kicsit elkavarodtam a "merre-megyünk-mennyiért" téma rengetegében; valami hozzáértő jóember be tudná írni, hogya benzinköltséghez milyen további anyagiak (matricék, stb.) járulnak kocsinként?

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367769 Írta: Sil
Kicsit olvasgattam a külföldi fórumokat, és az osztrákok egy része is csütörtökön megy. A kvíz meg valami Activity-szerűség lesz, ahogy elnézem.

Ágyneműt kell vinni, vagy adnak? Sikerült már tisztázni, hogy az a szlovén út fizetős-e vagy nem?

Egyébként a környék a Soca (alias Isonzó) folyótól eltekintve is egész érdekesnek tűnik: a meghívóban levő térképen pl be van jelölve egy Bovec nevű kisváros (közelebb van, mint Kranjska Gora, olyan 10-15km lehet így ránézésre). Emellett (4km) található Szlovénia legmagasabb vízesése, a Boka, és szintén a közelében (6km) van egy Flitscher Klause (vagy Kluze) nevű erőd is, ami ma múzeum.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367753 Írta: Morgana
Helló, én is inkább a kilencet lőném be holnap este, nem biztos, hogy 8-ra hazaérünk...

puszik

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367739 Írta: Celebrom
Ez eddig jól hangzik Ádám, tesszik az ötlet.Igyekszem 8-ra hazaérni, de nem bíztos, mert Ausztriában leszek edzőmeccsen.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367725 Írta: Leguanember
Újbóli nekirugaszkodás:

Tisztelettel köszöntöm a Magyar Tolkien Társaság 2008. évi Szlovén Delegációjának tagjait, akik vállalták a megpróbáltatásokat, hogy képviseljék kedves közösségünket a Gil-galad 10. születésnapján!

Jómagam a sebészet gyakorlatommal voltam elfoglalva a héten, ügyeltem, meg aludtam ezért, most összefoglalom az eddigieket, amely dolgok Ben hatáskörét már szétfeszítenék.

Mint az Elnökség külügyekért felelős tagja nyomulok az ügyben, de a fenti hivataloskodáson kívül ez nem nagyon fog meglátszani, mert jámbor és vidám leszek terveim szerint.

:arrow: AZ UTAZÁSRÓL
Eddig így állunk az autós helyekkel, a költséghatékonyság jegyében én akkor Celebromékkal mennék:
Ankalimon +Ery, Momo, Morgana;
Celebrom +icke, Lamy, Ádám;
SÚ +Ben, Kincső, Sil.

A szóban forgó hágó járható, gyönyörű, nagy élmény, kár lenne kihagyni, pláne ezért Horváto. felé menni a városokon át.
Most a szentgotthárdi átkelés van becélozva, ha jól értem, és csütörtök délelőtti budapesti indulással.
Végül úgy néz ki, hogy én ickéékkel mennék innen Gotthárdra.

:arrow: FüVEKRŐL ÉS NYÚLPÖRKÖLTRŐL
Delegációként vár ránk egy bemutatkozás, melyre tisztán 15 percünk lesz a program alapján, ezt kéne ügyesen felhasználni. Köszönet az eddigi ötletekért is, az én koncepciójavaslatom itt tart (a ti véleményetek alapján):
Egy slideshow kéne bele mindenképp, amely bemutatja a rendezvényeinket, azaz nagytotálban zászlók, színpadképek, jelmezesek, szórakozó emberek, tábortüzek, felvonulások, számháborúk, kórus, tánckar, iparművészeti tárgyak stb. Továbbá egy humoros blokk, hogy "mi is hülyék vagyunk!" VAGY az Earendil utazása, az magában 8 perc ugyanis. Ryana azt mondja, vállalja a munkát, ha kiválogatott képeket kap zenéstül.
A slideshow maga lehet akár hangalámondásos, például Ankalimon mesélhet közben bemutatkozás jellegű szöveget, amelyben szerintem el kéne mondani, hogy Magyarországon hogyan alakult tolkienista szerveződés, dicsekedhetünk Göncz Árpáddal is, alakuló ülésről egy totál, az emblémánk, a (régi) fórumról pár kép, aztán a rendezvények sor(r)a, aztán a bolondozás. Engem nagyon érdekel, hogy más országokban hogy jöttek össze, hogy alakultak szervezetté, ezért mutatnám meg magunkról is. Vinnék LASSIT is csak megmutatni.
Aztán az ajándék, lehet némi hungarikum egyrészt, tokaji, pálinka, túró rudi, meg vmi tolkienes, a raktárból vmi, nem tudom, készíteni van-e idő vmit. Ötlet erről?
:arrow: De, hogy ezen a fronton viszonylag egységesek legyünk, holnap estére hirdetek egy MSN-es eszmecserét. Várunk mindenkit vasárnap este nyolckor MSN-re, Ben és én. Téma: ajándék, bemutatkozás.

Egyelőre ennyi, viszlát holnap este kvázi élőben.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367719 Írta: Kincső
Nem azt mondtam h. Alyr videója nem jó, sőt! :) Csak sok benne az olyan kép, ami belsős: se jelmez, se tolkieni tevékenység... és ha már kevés időnk van bemutatkozni, akkor mondjuk már el h. mennyi rendezvényt szerveztünk, és szvsz jobb ha képek is vannak hozzá...

12:00-13:00 - a külföldi társaságok bemutatkozása pt. 1. - Magyarország, Horvátország, Hollandia

Tehát kb. 20 percünk lesz rá összesen, beállítgatással stb.-vel együtt... :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja - 15 éve 8 hónapja #367717 Írta: Ben
Szerintem meg teljesen mindegy, melyik mtt-s póló, de ez legyen a legnagyobb problémánk.. :roll: (azért pls, ha lehet, ne ilyenekkel cseteljétek szét a topikot. egyáltalán ne cseteljétek szét a topikot.)

Alyr, Márk megkeresése folyamatban van. :) Egyébként egyetértek, a szlovén videókon is ismeretlen emberek vannak és jó.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367716 Írta: Alyr Arkhon

Kincső (Thilanna) írta: A bemutatkozásról: van egy csomó képes videónk, de azok szinte csak közösségiek, és az idegen emberek arcai lehet h. kevésbé lennének érdekesek. Én sajna nem értek hozzá, hogy kell ilyet csinálni (de készséggel megtanulom, ha vki megtanít :P vagy szépenkérjük Alyrt vagy Ryanát vagy vkit aki szokott videót gyártani), de talán jobb lenne, ha egy olyan videót csinálnánk, ami bemutatja azt is, h. milyen rendezvényeink szoktak lenni, élen a LEP-pel (plakát, koccintóskép, stb.). :idea: Vélemény?


Naigen, de láttad te a LEPes képeket?
Bevallom nem nyálaztam végig a teljes MTT képtárat, de legalább tízezer képet átnéztem az MTT-t bemutató videókhoz, és elenyészően kevés olyan LEPes és egyéb rendezvényes kép van amin nem "idegen emberek" vannak.
Ezért lett az én videóm is olyan amilyen. (egyébként szerepel benne néhány pozőr LEPes kép, de pl éles koccintósat nem találtam)
Amúgy meg nézd meg a videókat amiket Ben belinkelt a szlovénekről. Ismeretlen emberek, nem? És mégis jó.
(egyébként ezért szeretném ha megcsinálná vki az Earendilt feliratosra, pl kérjétek meg Márkot hivatalosan mint delegáció)

Megin másrészről meg windows movie maker. Ha van Ms Office-d akkor van benne movie maker, ha magyar nyelvű az office-d akkor a movie maker is, szvsz onnantól feltalálod magad. :) (énis feltaláltam, sőt még anyám is)
Elvileg mozgóképet is lehet vele szerkeszteni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367715 Írta: Sil

Kincső (Thilanna) írta: Node melyik póló, a régi vagy az új? :) Én konzervatív vagyok és csak régi van :P

Én inkább az újra szavaznék, tekintve, hogy az jobb állapotban van. [size=9:b5j9rlqr](A régi már rögtön az első vasaláskor szenvedett némi maradandó károsodást, a címer legalábbis elég érdekesen néz ki rajta...)[/size]

Esetleg + valami egységes kitűző nicknévvel?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367712 Írta: Kincső
Node melyik póló, a régi vagy az új? :) Én konzervatív vagyok és csak régi van :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367710 Írta: Ben

Kincső (Thilanna) írta: Azon gondolkoztam, hogy lehetne valami többé-kevésbé egységes jelvényünk/szerkónk, hogy ha szét is szóródunk, a szembejövők tudják h. "Er... you are the Hungarians, aren't you?"

Ha már ennyire uniformizálódni akarunk, szerintem az MTT-póló bőven megteszi. (Jó, nem 3-4 napon keresztül, de mondjuk szombaton, úgyis az a főnap.)

Kincső (Thilanna) írta: És Celebromnak igaza van, ha már szülinapjuk van, akkor vmi ajándékot kitalálhatnánk, legalább a gesztus kedvéért...

Mindenképpen viszünk ajándékot, ez Ádám feladatköre (akárcsak a bemutatkozás) és már dolgozik az ügyön.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367709 Írta: Kincső
Azon gondolkoztam, hogy lehetne valami többé-kevésbé egységes jelvényünk/szerkónk, hogy ha szét is szóródunk, a szembejövők tudják h. "Er... you are the Hungarians, aren't you?" :D
Meg nemtom mennyire szokás arrafelé tolkienista jelmezben mászkálni, de ha igen akkor sztem nekünk is érdemes - nekem van egy tünderuhám (farsangon láthattátok), de idei táboros ezüst köpenyem mindenképp. De villoghatunk a különböző táboros pólókkal is. :idea:

És Celebromnak igaza van, ha már szülinapjuk van, akkor vmi ajándékot kitalálhatnánk, legalább a gesztus kedvéért... :!:

A bemutatkozásról: van egy csomó képes videónk, de azok szinte csak közösségiek, és az idegen emberek arcai lehet h. kevésbé lennének érdekesek. Én sajna nem értek hozzá, hogy kell ilyet csinálni (de készséggel megtanulom, ha vki megtanít :P vagy szépenkérjük Alyrt vagy Ryanát vagy vkit aki szokott videót gyártani), de talán jobb lenne, ha egy olyan videót csinálnánk, ami bemutatja azt is, h. milyen rendezvényeink szoktak lenni, élen a LEP-pel (plakát, koccintóskép, stb.). :idea: Vélemény?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367703 Írta: Ery
SÚ! A raktárban van walkie-talkie.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367695 Írta: icke
Üdvözletem!

Ha a 14:31-re beérő vonat nektek tényleg jó, hát nekünk aztán főleg :) = Egyelőre akkor maradjunk ennél, csak szóljatok, ha mégis inkább velünk akarnátok ébresztetni a tikokat :D =
Ja, és egy jótanács, hátha valaki nem ismerné, hasznos:
www.hrportal.hu/index.phtml?page ... e&id=62034
Nekem a kiállítás a sorbanállás után nagyjából öt percig tartott, és semmiféle előzetes igénylés-benyújtás-stb. nem kellett hozzá: odamész, kivársz, bemondod, kiadják.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367693 Írta: Sil

Sötét Úr írta: Szlovénia is csatlakozott a schengeni egyezményhez, ugye?

Persze, ők is. Az EU-tag szomszédaink közül csak Románia nem tagja a schengeni övezetnek.
www.magyarorszag.hu/schengen/mohatarai.html
www.magyarorszag.hu/schengen/utazas.html

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367692 Írta: Sötét Úr
A testvéremet a puhafedelű személyi miatt vissza akarták fordítani a szlovének (mire odaadta az útlevelét, mert véletlenül az is nála volt). Szlovénia is csatlakozott a schengeni egyezményhez, ugye?
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367691 Írta: Sil

Sötét Úr írta: Javaslom még most ellenőrizni, hogy a Delegáció tagjainak (meg-) van-e érvényes új (kártya-alakú) személyi igazolványa vagy útlevele! A határátlépéshez, illetve a külföldi önigazoláshoz a jogosítvány és a régi fajta személyi igazolvány nem használható!

Igazolványból mindegyik fajta használható, még a régi keményfedeles is, csak érvényes legyen. Nekem puhafedelű van (még 5 évig érvényes), többször utaztam (még a schengeni csatlakozás előtt) Bécsbe, és semmi gond nem volt vele. Ráadásul konkrét határellenőrzés már nincs is arrafelé.
katt ide

Pár hete volt egy hír, hogy egy soproni házaspárt visszafordítottak az osztrákok, de náluk az volt a baj, hogy nem volt érvényes az igazolványuk (mert nekik annyira régi fajta volt, ami határozatlan idejű, és az valójában csak 15 évig jó a Külügy szerint).
index.hu/politika/kulfold/szm8947/

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367690 Írta: Sötét Úr
A 14:31 még jónak tűnik, csak akkor szólj a mozdonyvezetőnek, hogy ne késsen sokat. :D Max annyi, hogy a szemünkbe fog sütni a hágón a lemenőfélben levő nap.
Esetleg azt is megtudhatná valaki, hogy hol van most az A2-en nagyobb építkezés, útlezárás. (Klagenfurt előtt és a Wörthi-tó melletti szakaszon rémlik egy-egy kb. 8 km-es szakasz.) Azok még csúnyán belassíthatnak minket.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367689 Írta: icke
Üdvözletem!

Hát, az a dél kicsit bajosnak tűnik... Reggel hatkor és kilenckor indul vonat Pestről, mindkettő átszállásos, az előbbi 10:57-re, az utóbbi 14:31-re ér be, és a kettő között néma csend - ráadásul busszal se jönnénk ki jobban...
Ha a társaságnak fontos, megpróbálhatunk felszállni a hatórási vonatra, de ahhoz még kijutni is érdekes, nemhogy felkelni... :/= (Én még megoldom, de Lamy nagyon érdekesen fog kinézni már Gotthárdon is.) Szigorúan a magam véleménye szerint én jobban örülnék a kilences vonatnak (azzal is utazunk jó öt és fél órát), de mivel a mi ötletünk volt az egész csütörtök, azt hiszem, megoldható a kompromisszum.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja - 15 éve 8 hónapja #367688 Írta: Sötét Úr
Egy Mecsi-összes? :)

Az MTT-nek van walkie-talkie-ja? Nekem van kettő, de jobb lenne, ha mindhárom kocsiba jutna egy - sok értelme nincs, de amikor van, akkor nagyon.
Aki szédül a kanyargós hegyi utakon, hozzon magával Daedalont, vagy hasonlót. Ezért...
Aki kiismeri magát a térképeken jól, vagy járt arra: megér a Wurzenpass autónként 10 eurót? Levág egy elég nagy autópályás szakaszt Villach és Krajnska Gora között, de nem tudom, hogy mennyire lassú. És külön fizetni kell érte. (Én nem vagyok a híve, de nem árt előre tisztázni ezt is.)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367687 Írta: Celebrom
Earendil utazását mindeképp, megha már van egy rakat videonk és képeink a történelmünkről, akkor hajrá.Ajándék?

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.451 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére