Delegációnk a Szlovén Tolkien Társaság ünnepségére

Több
15 éve 8 hónapja - 15 éve 8 hónapja #367686 Írta: Sötét Úr

Leguanember írta: Én Pécsről mennék arrafelé, és majd Celebrommal egyeztetek, hogy hol tudnak felszedni engem.

Jó lenne akkor becéloznod Szentgotthárdot, vagy némi kényelmetlenség árán az alábbiak egyikét: Siófok - Balatonkeresztúr - Zalaegerszeg - Körmend (esetleg, de morcosan és duzzogva: Keszthely).

Leguanember írta: ... bemutatkozás, melyre percünk lesz...

Egy? Vagy több? Esetleg számos? Mert ha egy perc, akkor tényleg az marad, hogy "Hi, we are the Hungarian Tolkien Soociety - er, a part of it. The Motorized Fellowship of the Roads. Or whatnot."

Morgana: Nyolc előtt nem, mert akkortájt ér fel Sil, és szerintem legkésőbb fél kilenc tájt kellene, hogy értelmes időben tudjunk odaérni, és ne kelljen rohanni. (Rohanhatunk éppen, de ne kényszerből tegyük...) Ja, igen, és kb. csütörtökön. ;)
Icke:Ugye délre odaértek Szentgotthárdra?

Ugye Parmezán is jön? :) ;)

Javaslom még most ellenőrizni, hogy a Delegáció tagjainak (meg-) van-e érvényes új (kártya-alakú) személyi igazolványa vagy útlevele! A határátlépéshez, illetve a külföldi önigazoláshoz a jogosítvány és a régi fajta személyi igazolvány nem használható!

Más. Augusztus 4-ig afk & away leszek, úgyhogy ha engem közelebbről érintő, vagy tőlem beszerezhető információval kapcsolatos dolog van, NE a fórumon keressetek. Ben és Kincső tudja a telefonszámomat, és meghatalmazom őket, hogy a Delegáció tagjainak megadják. Azért néha megpróbálok majd felnézni az ég... bocs, a fórumra, hogy mi a helyzet, de elég korlátozottak lesznek a lehetőségeim. (Továbbá, aki a nevezett időszak alatt cuccujézni mer, ahhoz elküldöm a Kilenceket és Zsákosmegyét!)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367683 Írta: Morgana
És akkor, végül is, mikor indulunk kb. csütörtökön?

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367682 Írta: Leguanember
Tisztelettel köszöntöm a Magyar Tolkien Társaság 2008. évi Szlovén Delegációjának tagjait, akik vállalták a megpróbáltatásokat, hogy képviseljék kedves közösségünket a Gil-galad 10. születésnapján!

Jómagam a sebészet gyakorlatommal voltam elfoglalva a héten, ügyeltem, meg aludtam ezért, most összefoglalom az eddigieket, amely dolgok Ben hatáskörét már szétfeszítenék.

Mint az Elnökség külügyekért felelős tagja nyomulok az ügyben, de a fenti hivataloskodáson kívül ez nem nagyon fog meglátszani, mert jámbor és vidám leszek terveim szerint.

:arrow: AZ UTAZÁSRÓL
Eddig így állunk az autós helyekkel, a költséghatékonyság jegyében én akkor Celebromékkal mennék:
Ankalimon +Ery, Momo, Morgana;
Celebrom +icke, Lamy, Ádám;
SÚ +Ben, Kincső, Sil.

A szóban forgó hágó járható, gyönyörű, nagy élmény, kár lenne kihagyni, pláne ezért Horváto. felé menni a városokon át.
Most a szentgotthárdi átkelés van becélozva, ha jól értem, és csütörtökön.
Én Pécsről mennék arrafelé, és majd Celebrommal egyeztetek, hogy hol tudnak felszedni engem.

:arrow: FüVEKRŐL ÉS NYÚLPÖRKÖLTRŐL
Delegációként vár ránk egy bemutatkozás, melyre percünk lesz a program alapján, ez kéne ügyesen felhasználni.

szerk. alatt...

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367670 Írta: icke
Üdvözletem!

Lamy annak idején pont azért találta ki ezt a csütörtök-dolgot, mert így a péntek is teljes részvételi napként működik, és nem kell a két éjszakára, meg az egy plusz két fél napra kifizetni a 36 eurót :) =
Nos, mi a nép döntése? Csütörtök vagy péntek? (Egyelőre a csütörtököt látom nyerésre állni, akinek nagyon fáj, az most sikítson, kérem!)

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367664 Írta: Sötét Úr
Welcome on board, Sil! :) Igen, ez is egy költség-érték arányprobléma: ha már elautózunk autónként közel 25000 forintot (két tankkal számolok), akkor jobb, ha az két teljes nap ottlétre oszlik el, és nem csak egyre. Ezzel most már 60%-ra áll a csütörtök nálam. ;)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367662 Írta: Sil
Én is SÚ autóját preferálnám, de valójában mindegy. (Akár vonatozhatok is Szentgotthárdig, de az szvsz azoknak lehet előnyösebb, akik még diákok és tudnak kedvezményes jegyet venni.)
Indulásban nekem a csütörtök a szimpatikusabb, már kiharcoltam a szabit rá és két egész napért jobban megéri szvsz ilyen messzire utazni, mint egyért.
És mint SÚ is mondta, nekem sajnos a visszaút a kritikus.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367661 Írta: Sötét Úr
Ebben a felállásban célszerű lenne úgy eloszlanunk, hogy minden autóba négy fő jusson (vezetővel együtt). Én akármelyik lehetséges kocsival jövök is, egyikben sem fér kényelmesen öt fő ilyen hosszú távra.
Eddig akkor hozzám Kincső és Ben (meg én) vagyunk, tehát egy hely még szabad. Ugyanez a helyzet Celebromnál is, ott Icke és Lamy nagyjából helyjegyes :) és még egy valaki kellene. Ankalimonnál a mellékelt ábra szerint betelt az ideális létszám, bár ha még egy főt be tudna vállalni Szentgotthárdig, nem lenne egy hátrány...
(Egy megnyugtató hír: nem a Várgesztesen is látott kis cabrió Peugeot-val megyek, úgyhogy annál valamivel több lesz a hely. Egyelőre vagy egy 307-es jöhet szóba, vagy a Kalosom.)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367657 Írta: Ben

Sötét Úr írta: Jó lenne egy listát látni azokról, akik jönnek

Íme, nálam ők vannak 'regisztrálva':

Ádám
Ankalimon
Ben
Celebrom
Ery
Morgana
icke
Kincső
Lamy
Momo
Sil
Sötét Úr

Ankalimon szerint Aeglos nem valószínű, hogy jön, továbbá ő a maga részéről ragaszkodna Eryhez, Momohoz és Morganához, ami az utaztatást illeti. Én a magam részéről preferálnám SÚ autóját, de végső soron édesmindegy. :)

Illetve tudok még egy keshu/Éowynről, de őt azóta nemigen láttam errefelé hozzászólni...

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367656 Írta: Sötét Úr
Ahogy látom, barúk khazad!

Szóval... A csütörtök mellett az szól, hogy Icke akkor akar menni, és kisebb a forgalom, mint pénteken; valamint az, hogy egy nappal tovább lehetünk ott. A péntek mellett a szállásra kapható kedvezmény szól, de akkor csak egyetlen napunk van ott helyben. Tehát anyagilag a péntek jobb, időben, utazásban a csütörtök. Részemről majdnem mindegy, de a fentiek tükrében 45-55% arányban szimpatikusabb a csütörtök.
A visszaút Silnek kritikus, mert buszhoz/vonathoz van kötve, azaz este hét-nyolc körül Pesten kellene lennie. Mindenki másnak az éjszakai utazást ajánlom, mert ami vasárnap délután az autópályán lesz, az elég súlyos. És valószínűleg nem csak az M7 kritikus.

Az utazás szempontjából: praktikus, ha együtt megyünk, de jelen pillanatban épp dugába dőlni látszik a részem, ugyanis a kocsi, amivel menni akartam, éppen Jesolóban lesz. Dolgozom azon, hogy legyen helyette másik, az viszont gyengébb, és költségesebb is, mert nagyobb a fogyasztása. Xar ügy.

Jó lenne egy listát látni azokról, akik jönnek, és a preferenciákról, hogy annak tükrében lehessen egymáshoz igazodni, mert jelenleg egy-két ember írogatja a dolgait, többiek felől azonban semmi visszajelzés nincs, ami ugyebár beleegyezés-szagú. Utólag viszont, amikor a hallgatag többség nevében dönt a pár aktív ember, szokás szerint jönnek a kritikák és esetleg a törp-fejszék is, ami viszont balesetveszélyes.
Szükségesnek látom azt is, hogy ki-ki írja be, kivel (melyik kocsival) jönne szívesebben, és aztán leboxoljuk ;)

Ami az indulást illeti, azt számoltam, hogy 8 körül kellene indulni a Népligettől (Sil begyűjtése érdekében), negyed tíz körülre elérni Siófokot (Kincső begyűjtése érdekében), és délre becélozni a szentgotthárdi találkozót. Ezzel az ütemtervvel komótosan ott vagyunk kb. ötre - bár részben a hágótól is függ, de azt hiszem, elegendő biztonsági tartalékot számoltam. Ha ez valakinek korai, tudok pár helyet az útvonalon, ahol megállhatunk hosszabb, bár inkább rövidebb időre (ami a sofőröknek sem árt). (Az osztrák szakasz kb. három óra - nem tudom, hogy most éppen hol túrják az autópályát, de valahol mindig - az olasz rész kb. 15 perc, onnan Krajnska Gora újabb 15 perc, és a hágó kb. egy óra.)
(Szegény Ankalimon, ha együtt megyünk, halálra fogja unni magát - nekem ugyanis nincs pénzem az osztrák meg szlovén bírságokra, de még a magyarra se...)

A sofőröktől kérdezem: mennyire van gyakorlatotok a konvojozásban?

Most látom, hogy vár még két privi is, úgyhogy még nem biztos, hogy befejeztem... :D
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367649 Írta: Celebrom
23:30 ig legyen beírva akkor ide hogy mikor megyünk (m én akkor küldöm majd el a jellapot), az útvonalterv ugyanaz, csak péntek v csütörtök, nekem mind1.Mondom vasárnap estefelé is eljöhetünk én tok azoknak éjszakai szállást bíztosítani akik velem jönnek, vonat meg sok van szentgotthárdról.
Kérdés: kik jönnek összesen, és még hozzám befér egy ember.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367647 Írta: Morgana
Nem beszólás, nem ugatás, de miért lenne költséghatékonyabb?...

Mmint a benzin uannyi, a szállás, kaja stb több...

Tényleg érdekel. ha kell, priviben.

:)

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367643 Írta: icke
Üdvözletem!

Ben: rendben, akkor majd szólj nekik te, ha kiderül a mivan.
Viszont a csütörtököt mi a költséghatékonyság és társai nevében találtuk ki, úgyhogy elképzelhető, hogy a pénteki út nekünk nem lesz jó, és kénytelenek leszünk kiszállni a buliból :/= Már csak ezért is lenne jobb mielőbb tudni a népítéletet.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja - 15 éve 8 hónapja #367642 Írta: Ben

Morgana írta: Amúgy, nekem nem egészen világos, hogy lett a péntekből csütörtök, úgy vettem le, hogy kizárólag ickéék akarnak akkor menni.

Jól vetted le, csak az utóbbi kb. két oldal és a négy nap folyamán, míg nem voltam gép- és netközelben, a péntekből rejtélyes módon sikerült csütörtököt kihozni (<i>szerk.</i> ld. Kincső hszét...), holott én csak ickéékről beszéltem... A magam részéről szintén a péntek mellett vagyok, lévén, hogy az volt az alapértelmezett, akkor attól ne térjünk már el.

<b>icke:</b> Ha nem haragszol, nem szeretném diszpergálni a dolgot, ergo majd én értesítem Tanját a változásokról, cirka fél órája egyeztünk meg ezt illetően.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367641 Írta: Kincső

Morgana írta: Amúgy, nekem nem egészen világos, hogy lett a péntekből csütörtök, úgy vettem le, hogy kizárólag ickéék akarnak akkor menni.


Úgy lett belőle csütörtök, hogy Ickéék Celebrom kocsijával akarnak menni, aki beleegyezett a csütörtökbe, ellenben mint lentebb írta ragaszkodik a közös úthoz (mivel SÚ ismeri az utat), de ha jól vettem ki akkor SÚ sem csak alkalmazkodik a csütörtöki opcióhoz, hanem szintén támogatja a közös utat. Egyébként meg az eddig nyilatkozóknak (pl. Sil, én) mindegy volt, csak dőljön el :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367638 Írta: icke
Üdvözletem!

Én nemrég küldtem a jellapot, bejelöltem a csütörtöki rubrikát, és a lapra meg az e-mailbe is odaírtam, hogy csütörtök este érkezünk (a többes szám Lamyt jelöli, aki közben külföldre utazott, és nem tudta elküldeni a lapját). Azóta ezt Tanja nyugtázta is, szóval jó lenne minél előbb tudnom, ha az utazás péntekre tolódna, mert akkor szólnék a szervezőknek a változásról... Sú? Celebrom?

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja - 15 éve 8 hónapja #367637 Írta: Morgana
Ancalimon nevében szólok.

(gondoltam, felhívom, úgy egyszerűbb...)

Tamás azt mondja, hogy ő is a közös leutazást támogatja elsősorban.

Ez a részletekben azt jelenti, hogy a pénteket preferálja, de ha nagyon muszáj, a többiek miatt a csüt. is belefér.

(Morgana csápol a péntekért!)

----

Amúgy, nekem nem egészen világos, hogy lett a péntekből csütörtök, úgy vettem le, hogy kizárólag ickéék akarnak akkor menni.

Szóval meg kéne egyezni, még ma.

Emberek?

Voksolás.

Morgana - péntek

8)

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367636 Írta: Ben
Sil: Ld. Celebrom hozzászólását, korábbi információim szerint ők csütörtökön mennek (jól tudom?). A többiek elvileg pénteken, de ezt igyekszem még a hétvége folyamán tisztázni (nem, Kincső, nem Ankalimonra várunk...), amint van biztos információ, beírom ide.

Jellap: Mivel az indulás alapértelmezetten péntekre volt kitűzve, jelöld be azt, a jövő hét első felében még van lehetőségem módosítani, ha másképp alakul.

Továbbá a vasárnapi több "részletben" való elmenetelre is rábólintottak.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367635 Írta: Kincső

Celebrom írta: Én csak a határ mellől indulok és ickéék Szentgotthárdig jönek vonattal, onnan velem.Én csak S.Ú.-al vagyok hajlandó menni, mert ő ismeri az utat ami amúgysem egyszerű, uhogy erőteljesen az együtt menést támogatom.Tehát ??????? (az útvonal nagyjából stimt).


Ha most arra vártok, hogy Ankalimon mint harmadik autós ember nyilatkozzon............ :D

[size=9:3nbwovtx]telefon?[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367632 Írta: Celebrom
Én csak a határ mellől indulok és ickéék Szentgotthárdig jönek vonattal, onnan velem.Én csak S.Ú.-al vagyok hajlandó menni, mert ő ismeri az utat ami amúgysem egyszerű, uhogy erőteljesen az együtt menést támogatom.Tehát ??????? (az útvonal nagyjából stimt).

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367625 Írta: Sil
Akkor most melyik autó indul csütörtökön, és melyik pénteken, és hol mennyi hely van? Celebrom honnan indul, Pestről, vagy csak onnan a határ mellől, ahol lakik? Segítsetek már légyszi összeszedni, mert így nem tudom leadni a jelentkezési lapot, ha nem tudom, kivel megyek és mikor. :pánik:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367620 Írta: Felagund

Alyr Arkhon írta:

Ben írta: viszünk, Earendilt is lehet, ha valaki feliratozza.


Ezt semmiképpen ne hagyjátok ki, ilyenkor sajnálom nagyon, hogy gőzöm sincs a videószerkesztésről...


Nyugi, Márk megoldja ;)

(Csak szóljatok neki IDŐBEN!!!)

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367619 Írta: Alyr Arkhon

Ben írta: viszünk, Earendilt is lehet, ha valaki feliratozza.


Ezt semmiképpen ne hagyjátok ki, ilyenkor sajnálom nagyon, hogy gőzöm sincs a videószerkesztésről...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367615 Írta: Felagund

Ben írta:
Felagund, kár. Ha még nem tetted volna meg, kérlek jelezd Tanjának, hogy mégsem mész! (a jellapot gondolom elküldted)


El, válaszolt is, hogy milyen tökjó, én vagyok az első, egy nappal később írtam neki, hogy ezen kívül szintén én leszek az első, aki lemondja... :roll:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja - 15 éve 8 hónapja #367613 Írta: Ben
Re, afk vége.

Gyermekeim, én tudtommal sehol sem írtam, hogy <i>mindannyian</i> csütörtökön mennénk, csupán arról volt szó, hogy icke és Lamy valószínűleg csütörtök estére érnek le, és mivel Ankalimont (aki azóta már Celebrom) találták meg sofőrnek, kellene még 1-2 ember, aki hozzájuk csapódik, különben nem férünk el. Nem tudom, miként hoztátok ki ebből a csütörtöki kollektív indulást, az alapértelmezett a péntek volt, kezdettől fogva. Ha csütörtökön akarunk lemenni, akkor úgy kalkuláljatok, hogy az valamivel drágább lesz; egész pontosan 45 euró, ha csüt. estére érünk le és nem kapunk kaját - ha korábban és kaja is lesz, akkor 51 euró.
Amennyiben csütörtökön indulunk, szerintem a késő délelőtt-kora délután környékét célozzuk be, pénteken természetesen valamikor reggel indulnánk. Ez persze nagyban függ az útvonaltól is.

SÚ, még egyszer itt is, a Vrsic-hágót meg fogom kérdezni még ma. Az útvonalat továbbra is rendezzétek le egymás között, bár lehet, hogy ez lassan kezdi túlnőni a topik kereteit. (Nem lenne szép dolog, ha a többi lényegi információ elveszne a hozzászólásfolyam közepette. meaning no offense please)

A visszautat illetően, szerintem simán belefér az, hogy aki korábban haza akar érni, elindul vasárnap reggel/kora délelőtt, a többiek pedig valamivel később, legkésőbb este hat óra körül, ahogyan SÚ is írta. De ezt amint tudom (még ma) lekommunikálom velük, szerintem nincs akadálya.

Felagund, kár. Ha még nem tetted volna meg, kérlek jelezd Tanjának, hogy mégsem mész! (a jellapot gondolom elküldted)
Új jelentkező egyébként <b>Morgana</b>, aki így Felagund helyére még befér.
A jelentkezés apropóján, valóban kimaradt, elnézést érte: <b>a részvételi díjat természetesen ott helyben kell kifizetni, egyelőre csak a jellap érkezzen be!</b>

Sil írta: Ez milyen nyelven lesz?

Sil, a kvíz nagy valószínűséggel angolul lesz, tekintettel a többi külföldire; rosszabb esetben németül.

Ami pedig a bemutatkozást illeti, azért nagyobb részt Ádám a felelős, videókat tudtommal viszünk, Earendilt is lehet, ha valaki feliratozza.

Továbbá zárójelesen, de emberek, ha egyszer azt írom (tudtommal elég érthetően), hogy péntekig nem leszek, akkor fölösleges addig csápolni, mert <i>tényleg</i> nem vagyok. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367452 Írta: icke
Üdvözletem!

A csütörtöki indulás ezek szerint vehető nagyjából biztosra? Csak mert a jelentkezési lapot ennek megfelelően tölteném ki - ugye senki nem felejtette el, hogy holnap jár le a jelentkezési határidő?

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367414 Írta: Sötét Úr
Mikor indulnánk???
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367413 Írta: Celebrom
Mehetünk az eredeti útvonalon, 1.8-as benzines bömössel megyek, ami szerintem bírni fogja. Nem találkozhatnánk a szentgotthárdi vonatállomáson , mert amig ickéékre várunk, v mi rátok, ott van egy kellemes kis vendéglő pihenés képpen, egy köpés rábafüzestől, de akkor egyenlőre azt beszéljük meg , h kb mikor lépjük át a m-osztr határt , mert akkor ickéék már nézhetik, h meik vonattal jöjjenek.Nálam még mindíg van 1 hely ami jó lenne ha betelne a költségek szempontjából.
Tehát mikorra érnétek kb ide????

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367408 Írta: Kincső

Celebrom írta: Ki jön akkor eddig??Ádám v Ben jelentkezzen már, h mi van!!!


Írjak nekik sms-t?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367401 Írta: Sötét Úr
Sil: Akkor ehhez alkalmazkodunk - a lényeg, hogy kialakuljanak a konkrét időpontok. Azzal viszont számolnunk kell, hogy a vasárnapi hazaúton akkora dugó lesz a Balaton felől, hogy az kiszámíthatatlan! Számításba kell venni annak az eshetőségét is, hogy esetleg fel kell mennünk az M1-re, ugyanis a legnagyobb balatoni dugóra van kilátásunk. :( Ha tudsz vészforgatókönyvet, akkor készítsd elő - de megtesszük, amit lehet.

Celebrom: Ben csak holnap lesz, írta is, hogy péntekig afk van. Ne számolj ilyen kevés időt az útra, mert éppen most nézem, hogy a Vrsic-hágó elég durva. Jellemző módon, kerékpáros oldalakon találom meg az infókat... átlagosan 9%-os emelkedő, az utolsó pár kilométeren 14% is van - arra a szakaszra legalább egy órát kell számítanunk. A Szentgotthárd - Tarvisio szakaszra kb. igaz a 3 óra.
Találkozási pontnak az javaslom, hogy a határ előtt, a MOL kút parkolójában találkozzunk. Úgy sem fog ártani egy kis pihenő addigra. az időpontot telefonon kellene egyeztetni, mert azért kell számítani a csúszásokra is a találkozók, és a forgalmi viszonyok miatt. Az osztrák matricát célszerű az autópálya feljárója előtti kútnál megvennünk, tankolni viszont még itthon kell, mert most Ausztriában is drágább az üzemanyag, mint itthon. Pontosabb infót a hétvégén fogok megtudni, mert a testvérem éppen most tart hazafelé Svájcból (Salzburg felé).

Autósok, gondoljátok át, hogy a kocsitok bírja-e majd a Vrsic-hágót, mert különben Horvátország felé kell mennünk! Ljubljana felől valamivel enyhébb emelkedőkre kell számítani (8% körül). Ebben az esetben Lentinél, a határon kellene találkozni. Celebrom, ez ugye szintén megoldható?
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367398 Írta: Celebrom
Tényleg el kéne dönteni, hogy akkor mikor!
Igen észrevettem, h jánosházán nincs határátkelő. :)
Én örülnék, ha együt mehetnénk, kisebb az esélye az eltévedésnek, találkozó lehetne csüt du szentgotthárdon az állomáson ahol felveszem Ickééket és igen az ő visszaútjuk miatt jó lenne vasárnap dél körül legkésőbb elindulni, de az sem baj ha később, nálam tölthetik a vasárnap estét.Még van egy hely nálam a kocsiban.Tőlem kb 3-3.5 óra az út Socaig.
Ki jön akkor eddig??Ádám v Ben jelentkezzen már, h mi van!!!

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.469 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére