Vallás

Több
18 éve 4 hónapja #294696 Írta: TuronTan
TuronTan válaszolt a következő témában: Vallás
Sziasztok!
Nem rég regisztráltam és pont ide tévedtem ehhez a témához! Teológus hallgató vagyok ez a "szakmám"!
Alyr Arkhonnak igaza van! Mellesleg a sok rossz nem azért van a világban, mert Isten úgy akarja, egyszerűen csak hagyja, hogy csináljon az ember azt amit akar! És ennek a következménye minden rossz! Szabad akaratunk van nem vagyunk kötélen rángatott bábuk!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294695 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta: Ha Isten létezik, és ő teremtette a világot, akkor egészen cseppet intelligensebb az embernél, mi innen a tér- és időbeli korlátainkból nehogymár elkezdjünk pattogni, hogy ez szerintünk nem jó.
Az ember honnan tudná mi a jó neki? Legfeljebb sejtheti.


Ja, erről eszembe jut a Mátrix azon jelenete, mikor Smith ügynök mesél Morpheusnak az első Mátrixról: :)

"Did you know that the first Matrix was designed to be a perfect human world? Where none suffered, where everyone would be happy. It was a disaster. No one would accept the program. Entire crops were lost. Some believed we lacked the programming language to describe your perfect world. But I believe that, as a species, human beings define their reality through suffering and misery. The perfect world was a dream that your primitive cerebrum kept trying to wake up from. Which is why the Matrix was re-designed to this: the peak of your civilisation."

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294694 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás

Felagund írta:

Cerebrum írta:

Felagund írta: Hogyan lehet _jó_nak nevezni egy olyan istent, aki olyan világot teremtett, ahol a teremtmények pusztítják egymást???


Sztem, ha feltételezzük, hgy létezik Isten, akkor vagy az van, hogy nagyon kicsúsztak a kezéből a dolgok, vagy úgy gondolta, hogy teremt egy világot, de utána már nem szól bele a dolgokba. Az előbbivel az a baj, hogy Istent mindenhatónak tartják, az utóbbival meg, hogy az Ószövetség Istene igenis beleszólt a dolgokba... :roll:


No igen...
A tudományfilozófusok is erre jutottak. Isten vagy nem jó, vagy nem mindenható... :?


Egy lehetséges válasz a rossz világbanlétére: az embernek ugye van szabad akarata. Ezt használhatja jóra, és ártásra. van egy olyne elmélet, mely szerint a rossz is jó, abban az értelemben, hogy egy rossz eseményből okulva az emberek vigyázzanak arra, hogy ez ne történhessék meg még egyszer. Tehát: hopgy tudatában legyenek a bűn következményének.

AAlyr: egyetértek veled.

Felagund: olvasd el , ha van időd, Thomas manntól a Kiválasztott című regényt. Azt hiszem, sok kérdésedre választ fogsz kapni.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294692 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás
Az idegen faj képviselője teremtette az embert típusúra meg azt mondta egy - egyébként kissé szektás - volt ismerősöm, hogy: na és őt ki teremtette?

Ha Isten jó mért hagyja hogy annyi földi lény haljon meg?
Nehogymár lessüllyedjünk az utcai térítőjehovások szintjére...

Ha Isten létezik, és ő teremtette a világot, akkor egészen cseppet intelligensebb az embernél, mi innen a tér- és időbeli korlátainkból nehogymár elkezdjünk pattogni, hogy ez szerintünk nem jó.
Az ember honnan tudná mi a jó neki? Legfeljebb sejtheti.

Ez az Istent mostaztán jól felelősségrevonjuk, mért csinált háborúkat féle gondolkodás tipikusan olyan, ami emberré akarja alacsonyítani Istent.

Én elfogadom, hogy ha van akkor van annyira bölcs, hogy tudja mit csinál, legfeljebb nem látjuk be. A csigák is utálják ha ledobálják őket a járdáról.

Az Isten az embert a maga képére teremtette pedig - szerintem - legkevésbé sem szó szerint értendő. Mi több, inkább az ember teremtette az Istent ilyennek, legalábbis már azáltal, hogy megérteni próbálja, alacsonyítja. (ez sajnos az emberi gondolkodás és méginkább a nyelv tökéletlenségéből adódik. A végtelent is csak egy ismert dologhoz való hasonlítással tudod elmondani - azaz, hogy nincs vége)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294670 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Vallás

Felagund írta:

Holtak vezére írta: vagy egyszerűen nem törődik velünk, mert miért is tenné? teremtett nekünk (ha ő csinálta vagy ha létezik egyáltalán) egy tökéletesnek mondható világot, amiben jó sokan békésen eléldegélhetnénk. az már a mi hibánk hogy nem használjuk ki az alkalmat.


Akkor miért teremtette?
Csak úgy szórakozásból?

Ehh...


Vagy kísérlet volt. 4,6 milliárd évvel ezelőtt egy idegen faj egyik képviselője elhintette az élet csíráit a Földön, majd várt, míg az evolúcióval ki nem fejlődik az első értelmes faj. Aztán néhányszor lejött a Földre pár ezer évvel ezelőtt, megpróbált istent játszani és belepiszkálni az emberek életébe, elhitette velük, hogy ha őt istenítik, és olyan életet élnek, amit ő akart rájuk szabni, akkor a haláluk után (amitől tapasztalata szerint az emberi lények a legjobban féltek) majd jutalomban részesülnek, de aztán végül elege lett belőle/vagy úgy gondolta jobb, ha mégsem avatkozik bele a dolgokba, és elhagyta Földet... Na, ehhez mit szólsz? :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294669 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vallás

Gwendir, a Keresztapa írta: Jé, már értem, miért nézik le a fizikusok a fizikához nem értő matematikusokat :twisted: :evil: De a többi azért igaz, ugye...

Nem.

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294667 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

Holtak vezére írta: miért, ha nem jó, vagy nem mindenható akkor miért teremtette?


Kedves barátom, azt hiszem nem érted az alap problémát... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294666 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Vallás
miért, ha nem jó, vagy nem mindenható akkor miért teremtette?

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294665 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

Holtak vezére írta: vagy egyszerűen nem törődik velünk, mert miért is tenné? teremtett nekünk (ha ő csinálta vagy ha létezik egyáltalán) egy tökéletesnek mondható világot, amiben jó sokan békésen eléldegélhetnénk. az már a mi hibánk hogy nem használjuk ki az alkalmat.


Akkor miért teremtette?
Csak úgy szórakozásból?

Ehh...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294664 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Vallás
vagy egyszerűen nem törődik velünk, mert miért is tenné? teremtett nekünk (ha ő csinálta vagy ha létezik egyáltalán) egy tökéletesnek mondható világot, amiben jó sokan békésen eléldegélhetnénk. az már a mi hibánk hogy nem használjuk ki az alkalmat.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294658 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Vallás

Felagund írta:

Cerebrum írta:

Felagund írta: Hogyan lehet _jó_nak nevezni egy olyan istent, aki olyan világot teremtett, ahol a teremtmények pusztítják egymást???


Sztem, ha feltételezzük, hgy létezik Isten, akkor vagy az van, hogy nagyon kicsúsztak a kezéből a dolgok, vagy úgy gondolta, hogy teremt egy világot, de utána már nem szól bele a dolgokba. Az előbbivel az a baj, hogy Istent mindenhatónak tartják, az utóbbival meg, hogy az Ószövetség Istene igenis beleszólt a dolgokba... :roll:


No igen...
A tudományfilozófusok is erre jutottak. Isten vagy nem jó, vagy nem mindenható... :?


Nagyon örülnék, ha minden nagyon úgy lenne, mint a vallásokban... Csakhogy én is úgy látom, hogy nem úgy van... Buddha sem töprengett ilyenekem... Ezt nem birják megérteni az Európaiak..
A katolikusokkal igencsak szimpatizálok, de mint magyar tanárnőm mondja, akkor jó katolikus az ember, ha templomba megy, de ezt még ő is utálja, pedig hivő katolikus... A protenstánsok és nonkonformisták tanait Kálvin és Luther téziseivel ellentmondásosnak találom (Kálvint nagyon), a többi vallás meg nem annyira vonz...

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294654 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Vallás

Felagund írta:

Cerebrum írta:

Felagund írta: Hogyan lehet _jó_nak nevezni egy olyan istent, aki olyan világot teremtett, ahol a teremtmények pusztítják egymást???


Sztem, ha feltételezzük, hgy létezik Isten, akkor vagy az van, hogy nagyon kicsúsztak a kezéből a dolgok, vagy úgy gondolta, hogy teremt egy világot, de utána már nem szól bele a dolgokba. Az előbbivel az a baj, hogy Istent mindenhatónak tartják, az utóbbival meg, hogy az Ószövetség Istene igenis beleszólt a dolgokba... :roll:


No igen...
A tudományfilozófusok is erre jutottak. Isten vagy nem jó, vagy nem mindenható... :?


Ez most inkább kérdés, de az, hogy a maga képére teremtette az embert, az külső és belső tulajdonságokat egyaránt takar? Mert ha utóbbit is, akkor nagyon remélem, hogy nem létezik Isten. :P

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294652 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

Cerebrum írta:

Felagund írta: Hogyan lehet _jó_nak nevezni egy olyan istent, aki olyan világot teremtett, ahol a teremtmények pusztítják egymást???


Sztem, ha feltételezzük, hgy létezik Isten, akkor vagy az van, hogy nagyon kicsúsztak a kezéből a dolgok, vagy úgy gondolta, hogy teremt egy világot, de utána már nem szól bele a dolgokba. Az előbbivel az a baj, hogy Istent mindenhatónak tartják, az utóbbival meg, hogy az Ószövetség Istene igenis beleszólt a dolgokba... :roll:


No igen...
A tudományfilozófusok is erre jutottak. Isten vagy nem jó, vagy nem mindenható... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294648 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Vallás

Felagund írta: Szóval a (ál)tudományos kitérő után továbbra is szeretném megkérdezni, hogy az emberben _MI_ a lélek? (Hogy nyilvánul meg?)

És még egy, amire nemrég jöttem rá:

Hogyan lehet _jó_nak nevezni egy olyan istent, aki olyan világot teremtett, ahol a teremtmények pusztítják egymást???


Tudod most nem is igazán arra fogok válaszolni, amit felvetettél témának, hanem leginkább felhasználom a hozzászólásodat, hogy amellett protestáljak. Mihelyt több időm lesz megpróbálok reagálni is a felvetésre, de most inkább azt szeretném elmondani, hogy azért szoktam olvasgatni ezt a topicot, mert az van ráírva a hivatkozásra: VALLÁS. Na most már valóban sok minden beletartozik a vallás tárgykörébe, de nem hiszem, hogy a legutóbbi jó pár hozzászólás éppenséggel ide tartozna és remélem, hogy a tudományos tézisek és értekezések tömegében még találunk egy két említést néhány embertől, akik Istenről, a hitről és a lélekről akarnak beszélni, és annak természetét szeretnék valamilyen módon megérteni - én személy szerint benne vagyok. Egyszóval vissza a forráshoz, AD FONTES - legalábbis jó lenne.

Köszönöm.

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294647 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Vallás

Cerebrum írta:

Gwendir, a Keresztapa írta: Jé, már értem, miért nézik le a fizikusok a fizikához nem értő matematikusokat :twisted: :evil: De a többi azért igaz, ugye...


Meg hát mert a tudósok már csak ilyen hülyék, ahelyett, hogy összefognának, egyesítenék erőiket és tudásukat, inkább lenéznek mindenki mást, aki nem azon a területen dolgozik, amin ők. A fizikusok általában lenézik a matematikusokat, az elméleti fizikusok a gyakorlati fizikusokat (és vica versa), a palentológusok a biológusokat, a molekuláris biológusok az ökológusokat, stb., stb. :?


ezzel egyetértek... Én nem lenézem őket... Ám nem is szeretem őket túlságosan... Bár a "saját" szakmai közösségemet sem...

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294646 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Vallás

Felagund írta: Hogyan lehet _jó_nak nevezni egy olyan istent, aki olyan világot teremtett, ahol a teremtmények pusztítják egymást???


Sztem, ha feltételezzük, hgy létezik Isten, akkor vagy az van, hogy nagyon kicsúsztak a kezéből a dolgok, vagy úgy gondolta, hogy teremt egy világot, de utána már nem szól bele a dolgokba. Az előbbivel az a baj, hogy Istent mindenhatónak tartják, az utóbbival meg, hogy az Ószövetség Istene igenis beleszólt a dolgokba... :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294645 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Vallás

Gwendir, a Keresztapa írta: Jé, már értem, miért nézik le a fizikusok a fizikához nem értő matematikusokat :twisted: :evil: De a többi azért igaz, ugye...


Meg hát mert a tudósok már csak ilyen hülyék, ahelyett, hogy összefognának, egyesítenék erőiket és tudásukat, inkább lenéznek mindenki mást, aki nem azon a területen dolgozik, amin ők. A fizikusok általában lenézik a matematikusokat, az elméleti fizikusok a gyakorlati fizikusokat (és vica versa), a palentológusok a biológusokat, a molekuláris biológusok az ökológusokat, stb., stb. :?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294634 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Vallás

Estel Adániel írta: Elnézést, hogy csak súrolom a témát, mindenesetre egy apróság nekem szemetszúrt az alábbiak olvasása során:

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta: Lehet használni a matematikát tudományos módszerekben, de például a természettudományok már nem használják a negatív és nem valós számokat, míg a matematika igen. Ez teljesen új világ, s hogyha egy tudományos számítást vezet le az ember, akkor abban nem lehet negatív szám(mivel a valóságban a 0 alatt nincs semmi) és nem lehet nem valós szám.

Jé... Ez nekem új. :roll:
(De az is lehet, hogy neked lenne új egy egyetemi szintű fizika-képzés... :) )
Szerintem maradjunk annyiban, hogy a matematikusok által használt csaknem minden számot, sőt, egy rakat egyéb, bonyolultabb konstrukciót is felhasznál az ember a természettudományokban is, legalábbis levezetéseknél elég gyakran, de még számításokban is fel-feltűnnek még a komplex számok is, nemhogy a negatívak... talán inkább abban állapodhatnánk meg, hogy konkrét, természettudományokban megjelenő számpéldákban (tehát a képletekben szereplő "betűk" behelyettesítésekor) a diszkusszió elég fontos, különösen a végeredmény értelmezésekor. Ha tehát nulla, negatív, tört, irracionális, komplex, vagy végtelenül nagy szám (hogy a teljes skálának ne csak két végpontját emlegessük) jelenik meg vég- vagy részeredményként ott, ahol nemnulla, pozitív, egész, racionális, valós vagy véges számot várunk a matematikai modell keretei, avagy a modell alapjául szolgáló természeti jelenség ismeretében, ott az adott eredményt értelmezhetetlennek kell tekintenünk, és elvetnünk, esetleg újra átnézni a számítást, hogy nem vétettünk-e hibát; egyébiránt viszont nyugodtan "röpködhetnek" az 'új világból' származó dolgok a természettudományos számításokban is. ;)


Jé, már értem, miért nézik le a fizikusok a fizikához nem értő matematikusokat :twisted: :evil: De a többi azért igaz, ugye...

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294628 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás
Szóval a (ál)tudományos kitérő után továbbra is szeretném megkérdezni, hogy az emberben _MI_ a lélek? (Hogy nyilvánul meg?)

És még egy, amire nemrég jöttem rá:

Hogyan lehet _jó_nak nevezni egy olyan istent, aki olyan világot teremtett, ahol a teremtmények pusztítják egymást???

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294598 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Vallás
kéne nyitni tudományok topicot.. egyébként így a középiskolás fizikus kezdi, az igaziak elég pontosan számolnak :) de a modellezés is egy út a valóság felé. valaki felállít egy modellt, a többiek próbálnak hibát találni benne és ha megvan, felállítanak egy jobat amit újra megcáfolnak, stb. idővel egyre tökéletesebb modelleket kapunk majd.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294592 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Vallás

Gwendir, a Keresztapa írta: Egyébként doktori diplomával rendelkező neves fizikusok is hasonlóan vélekednek a tudományról (csak úgy hozzátettem :twisted: )


Az az ő bajuk. :P Amúgy meg mit tudhat egy fizikus mondjuk a paleobotanikáról, vagy a populációgenetikáról? Na látod a fizika az tipikusan modellező tudományág. Hiszen mivel kezdi a fizikus egy jelenség fizikai leírását? "Na akkor, ha eltekintünk a súrlódástól, a légnyomástól..."

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294525 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás

veramacska írta:

Holtak vezére írta: ne beszéljünk a matematikáról ebben a topicban, mert ha a matek és a vallás összekeveredik akkor a da vinci kódhoz hasonló ostobaságok keletkezhetnek.


Hehhe! :lol: Tényleg át kell nézni hogy is jutottunk el idáig...


Nem biztos. Lásd: Kabbala

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294523 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta: Gwendir: Olvasd el Estel Adániel hozzászólását, nem sokkal van lejjebb.

veramacska: A csillagjóslűás tudtommal azon alapult, hogy az egész cucc amit ma Univerzumnak nevezünk, a régiek szerint a Föld körül forgott. S mint ilyen, hatással volt az ittlakók életére.

Mióta kiderült, hogy a csillagok cseppet messzebb vannak, szerintem az egész teória megdőlt.


Lehet a dolgokat így is szemlélni. Azonban sok helyütt úgymond "bejött" az állítás. Ugyanakkor miből gondolod, hogy a messzeségük miatt semmi hatásuk nincs? Végülis a fényük egy része is eljut a szemedbe... :) Egyébként a csillagjóslásban nem a földhöz, hanem az egyénhez magához viszonyítanak. Nem a föld helyzetéhaez vizsgálják a csillagokat, hanem az emberhez.

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294510 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás
Gwendir: Olvasd el Estel Adániel hozzászólását, nem sokkal van lejjebb.

veramacska: A csillagjóslűás tudtommal azon alapult, hogy az egész cucc amit ma Univerzumnak nevezünk, a régiek szerint a Föld körül forgott. S mint ilyen, hatással volt az ittlakók életére.

Mióta kiderült, hogy a csillagok cseppet messzebb vannak, szerintem az egész teória megdőlt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294493 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Vallás

Cerebrum írta:

veramacska írta:

Holtak vezére írta: ne beszéljünk a matematikáról ebben a topicban, mert ha a matek és a vallás összekeveredik akkor a da vinci kódhoz hasonló ostobaságok keletkezhetnek.


Hehhe! :lol: Tényleg át kell nézni hogy is jutottunk el idáig...


Valahol ott kezdődött, hogy Gwendir elkezdte gyalázni a tudományt, én meg arra mindig ugrok... én, az egyetemes, aki diplomát végzett. :P


Te meg a vallást és a filozófiát, kössz szépen... :twisted: :evil:
andalgeb persze arra mindig ugrik :evil: :twisted:
Egyébként doktori diplomával rendelkező neves fizikusok is hasonlóan vélekednek a tudományról (csak úgy hozzátettem :twisted: )

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294492 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Vallás

veramacska írta:

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta: II. A matematikának külön univerzuma van, külön rendszere, mely teljesen független a valós világtól, ám azért hasonlít rá. Lehet használni a matematikát tudományos módszerekben, de például a természettudományok már nem használják a negatív és nem valós számokat, míg a matematika igen. Ez teljesen új világ, s hogyha egy tudományos számítást vezet le az ember, akkor abban nem lehet negatív szám(mivel a valóságban a 0 alatt nincs semmi) és nem lehet nem valós szám. Ez pedig valóban új világ.


Hé hé hé!!! Vigyázz, hogy mit írsz!!! A matematika egyeltalán nem független a valós világtól!!! Sőt!!! Hisz pont a valóságos mennyiségelk lejegyzésére találták ki!!! Ha totál független lenne, eleve nem jött volna létre!!! Nem tudom, hogy a számok használatáról igazad van-e, ez nekem is újdonság. Azt azonban nem értem, hogy a nulla alatt miért ne lenne semmi sem???


A matematikát tényleg a valóság lejegyzésére találták ki, de szerencsére más lett belőle... :D :D :D

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294490 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Vallás

veramacska írta: Szerintetek lehet valami a csillagjóslásban? (Nem a mondd, mikor születtél, megmondom milyen lesz a jővőd séma, hanem a csillagok állása születéskor és a személyek jelleme, meg a világra vonatkozó asztrológiára gondolok.)

[size=9:2xnqydlf][Bocs, ha szerintetek nem ebbe a topicba illik, de végülis ezt is vehetjük hitnek, meg sok régi vallás épült rá][/size]


Egyszer olvastam, hogy a Napból a Földre (a forgásának és Nap körüli pályájának megfelelően) négyes ciklusokban érkeznek különböző töltéssel rendelkező részecskék (ezt a szoláris sugárzást a bolygók mozgásai befolyásolhatják), és ezek lehetnek valamiképpen hatással a fejlődő, majd a megszülető magzatra (mint ahogy pl. kimutatták, hogy a Föld mágneses tere hatással lehet a sejtosztódásra).

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294403 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Vallás

veramacska írta:

Holtak vezére írta: ne beszéljünk a matematikáról ebben a topicban, mert ha a matek és a vallás összekeveredik akkor a da vinci kódhoz hasonló ostobaságok keletkezhetnek.


Hehhe! :lol: Tényleg át kell nézni hogy is jutottunk el idáig...


Valahol ott kezdődött, hogy Gwendir elkezdte gyalázni a tudományt, én meg arra mindig ugrok... én, az egyetemes, aki diplomát végzett. :P

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294401 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: Vallás
Szerintetek lehet valami a csillagjóslásban? (Nem a mondd, mikor születtél, megmondom milyen lesz a jővőd séma, hanem a csillagok állása születéskor és a személyek jelleme, meg a világra vonatkozó asztrológiára gondolok.)

[size=9:nya193j0][Bocs, ha szerintetek nem ebbe a topicba illik, de végülis ezt is vehetjük hitnek, meg sok régi vallás épült rá][/size]

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #294372 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: Vallás

Holtak vezére írta: ne beszéljünk a matematikáról ebben a topicban, mert ha a matek és a vallás összekeveredik akkor a da vinci kódhoz hasonló ostobaságok keletkezhetnek.


Hehhe! :lol: Tényleg át kell nézni hogy is jutottunk el idáig...

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.931 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére