J. K. Rowling: Harry Potter

Több
17 éve 7 hónapja #317121 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta: Újra elolvastam az 5. részt, és rájöttem, hogy nem teljesen világos egy jelenet számomra. Persze van egy ötletem, de sokan nem hiszik el nekem, hogy Harry horcrux. (Félre ne értsétek,. nem akarom újrakezdeni a vitát. De ha Harry nem horcrux, mivel magyarázzátok a 704. oldal aljától a 705. oldal tetejéig tartó részt?)

Légyszíves ennél kicsit legyél precízebb, melyik rész ez pontosan? Csak mert nekem a magyar most nincs is kéznél, csak az angol, úgyhogy fogalmam nincs, hogy mire gondolsz.
Idézd az elejét és a végét legalább, hogy tudjuk melyik rész az.
(angolul sem ártana... :roll: )

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #317116 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Galadriel14 írta:

Szméagol írta: Nekem is a 3. film tettszett a legjobban, de az se volt az igazi...bár a 4.-nél rosszabb már nem lehet!


a 4.-nél? annál már semmi sem... :evil: nem-tetszett...

Hát az Eragon rosszabb volt nála, meg még tudnék egy-két filmet említeni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #317115 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta: Nekem is a 3. film tettszett a legjobban, de az se volt az igazi...bár a 4.-nél rosszabb már nem lehet!


a 4.-nél? annál már semmi sem... :evil: nem-tetszett...

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #317109 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Újra elolvastam az 5. részt, és rájöttem, hogy nem teljesen világos egy jelenet számomra. Persze van egy ötletem, de sokan nem hiszik el nekem, hogy Harry horcrux. (Félre ne értsétek,. nem akarom újrakezdeni a vitát. De ha Harry nem horcrux, mivel magyarázzátok a 704. oldal aljától a 705. oldal tetejéig tartó részt?)

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #317107 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta:

Acho írta:

cortez71 írta: Egyébként én még mindig azt mondom, hogy az ötödik résztől elkezdődött a színvonal süllyedése.


egyetértek.de hát elég nehéz lehet 7 egyformán színvonalas könyvet megírni!

Én viszont nem értek egyet. Most amiatt lenne kevésbé színvonalas, mert nem egy akciópumpa? Szerintem a Főnix Rendje kifejezetten talán a legszínvonalasabb, legjobban megírt könyv eddig, annak ellenére, hogy jóformán alig történik benne valami. Mégis le tudott kötni végig a humorával.

Acho írta:

Akkor majd ír egy prequelt, mint George Lucas :P Mondjuk egy James-Remus-Sirius sztoriból elég sok mindent ki lehetne hozni.


hát igen. nem is rossz ötlet! :D

Csak nem fog. *relief* Jo már jó előre megmondta, hogy ez nem a Csillagok Háborúja.
És hálistennek "énvagyokazapád"-fordulat se lesz benne... *relief*


Szerintem a színvonal semmit se süllyedt, csak a stílus változott egy kicsit. ,,Jo néni" azt mondta, hogy a lektorok és szerkesztők sokat beleszóltak. :evil:

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #317105 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta:

cortez71 írta:

Noredhel írta: Viszont szvsz jó film lesz belőle...

Én már kezdem elveszíteni azt az optimizmusomat, hogy a HP-ból lehet jó filmet készíteni, ami tényleg kötődik is a HP világához (az azkabani fogoly eddig filmes szempontból a legjobb és legérdekesebb rész, itt nem alszik el az unalomtól a közönség, viszont hányan szidták, hogy "jajjj, így nem követi a köynvet, jajjjjjj úgy nem követi a könyvet", ezért húzták le annyian)


Nekem is a 3. film tettszett a legjobban, de az se volt az igazi...A baj az, hogy mindig mondogatják, hogy húú, ez most jobb lesz, mint az előző, és mindenki nézze meg, de szerintem semmit nem javultak a filmek, sőt, a 4. volt a legrosszabb! Én optimista vagyok, és valószínűleg a Főnix rendjét iS úgy fogom megnézni, hogy ez most jobb lesz, de valószínűleg csalódni fogok....bár a 4.-nél rosszabb már nem lehet!

A negyedik részben az agyilag lealázott sárkány borított ki a legjobban. Akkor fel akartam állni és kimenni a teremből, de végül maradtam. Mondjuk ha kimegyek, akkor nem hallottam volna Voldemort 'fantasztikus' magyar szinkronját :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #317104 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta:

Noredhel írta: Viszont szvsz jó film lesz belőle...

Én már kezdem elveszíteni azt az optimizmusomat, hogy a HP-ból lehet jó filmet készíteni, ami tényleg kötődik is a HP világához (az azkabani fogoly eddig filmes szempontból a legjobb és legérdekesebb rész, itt nem alszik el az unalomtól a közönség, viszont hányan szidták, hogy "jajjj, így nem követi a köynvet, jajjjjjj úgy nem követi a könyvet", ezért húzták le annyian)


Nekem is a 3. film tettszett a legjobban, de az se volt az igazi...A baj az, hogy mindig mondogatják, hogy húú, ez most jobb lesz, mint az előző, és mindenki nézze meg, de szerintem semmit nem javultak a filmek, sőt, a 4. volt a legrosszabb! Én optimista vagyok, és valószínűleg a Főnix rendjét iS úgy fogom megnézni, hogy ez most jobb lesz, de valószínűleg csalódni fogok....bár a 4.-nél rosszabb már nem lehet!

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #317101 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Noredhel írta: Viszont szvsz jó film lesz belőle...

Én már kezdem elveszíteni azt az optimizmusomat, hogy a HP-ból lehet jó filmet készíteni, ami tényleg kötődik is a HP világához (az azkabani fogoly eddig filmes szempontból a legjobb és legérdekesebb rész, itt nem alszik el az unalomtól a közönség, viszont hányan szidták, hogy "jajjj, így nem követi a köynvet, jajjjjjj úgy nem követi a könyvet", ezért húzták le annyian)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #317098 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hát... sztem semmi baj az 5. színvonalával, engem inkább Umbridge taszít, de nagyon... ennél még Lockhart is jobb volt... :twisted: (szegény) :lol:

No meg ebben a részben kezdtem nagyon utálni Ágast. Mert egy beképzelt barom. Szegény drága Piton... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Viszont szvsz jó film lesz belőle...

Nekem személy szerint eddig a 3., 4. és 6. tetszett nagyon. [/i]

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #317072 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Jó ég!!!
Hogy lehet EGY könyv miatt azt mondani, hogy attól kezdve süllyed???
Könyörgöm! Nem tud süllyedni EGY könyv alatt, az matematikai képtelenség. Max akkor a 6. könyv kevésbé színvonalas, mint a többi.
De leginkább semmit ne mondjunk a hatodikról, mert Jo néni is megmondta, hogy a 6. és 7. könyv tulajdonképpen egy egészet alkot.
Szerintem nagyon sok keresztbeutalás lesz a kettő között, és a fejemet tenném rá, hogy a 7. nagyon oda fog vágni... szóval ja... szóltam.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #317049 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
lehet,hogy félreértettük egymást.nekem az 5dik még tetszett. onnantól süllyed.
khmmm...akkor én értettem félre cortezt! sorry :wink: :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #317047 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Acho írta:

cortez71 írta: Egyébként én még mindig azt mondom, hogy az ötödik résztől elkezdődött a színvonal süllyedése.


egyetértek.de hát elég nehéz lehet 7 egyformán színvonalas könyvet megírni!

Én viszont nem értek egyet. Most amiatt lenne kevésbé színvonalas, mert nem egy akciópumpa? Szerintem a Főnix Rendje kifejezetten talán a legszínvonalasabb, legjobban megírt könyv eddig, annak ellenére, hogy jóformán alig történik benne valami. Mégis le tudott kötni végig a humorával.

Acho írta:

Akkor majd ír egy prequelt, mint George Lucas :P Mondjuk egy James-Remus-Sirius sztoriból elég sok mindent ki lehetne hozni.


hát igen. nem is rossz ötlet! :D

Csak nem fog. *relief* Jo már jó előre megmondta, hogy ez nem a Csillagok Háborúja.
És hálistennek "énvagyokazapád"-fordulat se lesz benne... *relief*

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja - 17 éve 7 hónapja #317046 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta:

Sil írta:

Dreamer_KF írta: és..emberek, PITON!! :P

Na igen, utoljára hagytad a legnagyobb érvet... :P


Valaki magyarázza már meg, hogy miért ez a nagy Snape-mánia???!!! Ha valaki tényleg szereti a Harry Potter-t, (Dreamer_KF, nem rád gondolok :D ) akkor az úgy igazából nem szeretheti Pitont. (erre azt mondaná a volt magyar tanárom, azért mondják azt az emberek, hogy a ,,főgonoszt" szeretik a filmekben és könyvekben, és hogy velük vannak, mert gyávák, és félnek a haláltól. :D


sorry, ritkán nézek ide
De nem gondolod, hogy azért szeretjük sokan Pitont, mert emberi? Olyan, mint te vagy én. Nem, mint egy szabályosan megírt karakter, akiről tudod mit fog tenni egy egy történésre.

és istenőrizz, hogy erről is lehúzzák az akárhányadik bőrt is, az nagyon unalmas

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #317043 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta: Egyébként én még mindig azt mondom, hogy az ötödik résztől elkezdődött a színvonal süllyedése.


egyetértek.de hát elég nehéz lehet 7 egyformán színvonalas könyvet megírni!

Akkor majd ír egy prequelt, mint George Lucas :P Mondjuk egy James-Remus-Sirius sztoriból elég sok mindent ki lehetne hozni.


hát igen. nem is rossz ötlet! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316985 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta: másrészt a folytatás már nem érhetne nyomába az első 7 résznek.)

Miért, te már olvastad a hetedik részt? :P Egyébként én még mindig azt mondom, hogy az ötödik résztől elkezdődött a színvonal süllyedése.

Szméagol írta: Én nem olvasnék szívesen Harry-ről, mint 1 felnőttről, és szerintem nagy részben ez különbözteti meg a Harry Pottert az ócska fantasy könyvektől (Tisztelet a kivételeknek).

Azokból a kivételekből bizony jó sok van, a Harry Potter pedig ezek közül eléggé hátul kullog, valahol félúton a gyerekmese és a mai világban divatos kifejezésnek vélt "fantasy" között (amire még mindig nincs normális definíció, szóval nem igazán éri meg vele dobálózni, szerintem)

Szméagol írta: Egyébként a 7. rész legvégét már nagyon régen egírta az írónő, és akkor se célzott rá, hogy folytatást írna.

Akkor majd ír egy prequelt, mint George Lucas :P Mondjuk egy James-Remus-Sirius sztoriból elég sok mindent ki lehetne hozni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316983 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta:

Snuffles írta:

Acho írta: az teljesen biztos,hogy csak 7 könyv lesz?mármint, sztem lehet,hogy fog írni egyet Harry felnőttkoráról is(már ha nem hal meg a 7. a mi ifjú varázslónk! :D )!vagy már fix,hogy 7 lesz?

Őszintén remélem, hogy csak hét lesz. Nem azért, mer unom már a kis varázslótanonc kalandjait, de nem szeretnék a felnőttkoráról olvasni. Meg igazából szerintem egy ilyen múltú kis hős nem érheti meg, hogy felnőjön teljesen. Ha mégis, hát nem igazolódik be a gyanúm, miszerint meghal a befejező részben. :)


Igen, én is azt remélem, hogy a 7. lesz az utolsó. (Egyrészt, szerintem Harry meghal benne, de ezt néhány oldallal korábban már alaposan megvitattuk, másrészt a folytatás már nem érhetne nyomába az első 7 résznek.) Én nem olvasnék szívesen Harry-ről, mint 1 felnőttről, és szerintem nagy részben ez különbözteti meg a Harry Pottert az ócska fantasy könyvektől (Tisztelet a kivételeknek). Egyébként a 7. rész legvégét már nagyon régen egírta az írónő, és akkor se célzott rá, hogy folytatást írna. (Szerintem megunta a nagy rivalldafényt :D ) Viszont azt nagyon remélem, hogy az írással akkor sem hagy fel, talán ír még egy-két hasonlóanszínvonalas gyermekregényt.

Igen, például "Perselus Piton és az Új Rend" címmel, amely a HP 7 után játszódik... :lol: :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316982 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta:

Acho írta: az teljesen biztos,hogy csak 7 könyv lesz?mármint, sztem lehet,hogy fog írni egyet Harry felnőttkoráról is(már ha nem hal meg a 7. a mi ifjú varázslónk! :D )!vagy már fix,hogy 7 lesz?

Őszintén remélem, hogy csak hét lesz. Nem azért, mer unom már a kis varázslótanonc kalandjait, de nem szeretnék a felnőttkoráról olvasni. Meg igazából szerintem egy ilyen múltú kis hős nem érheti meg, hogy felnőjön teljesen. Ha mégis, hát nem igazolódik be a gyanúm, miszerint meghal a befejező részben. :)


Igen, én is azt remélem, hogy a 7. lesz az utolsó. (Egyrészt, szerintem Harry meghal benne, de ezt néhány oldallal korábban már alaposan megvitattuk, másrészt a folytatás már nem érhetne nyomába az első 7 résznek.) Én nem olvasnék szívesen Harry-ről, mint 1 felnőttről, és szerintem nagy részben ez különbözteti meg a Harry Pottert az ócska fantasy könyvektől (Tisztelet a kivételeknek). Egyébként a 7. rész legvégét már nagyon régen egírta az írónő, és akkor se célzott rá, hogy folytatást írna. (Szerintem megunta a nagy rivalldafényt :D ) Viszont azt nagyon remélem, hogy az írással akkor sem hagy fel, talán ír még egy-két hasonlóanszínvonalas gyermekregényt.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316945 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Gandalf írta: Voldemort hisztizik és mindig elcseszi, Malfoyék meg lúzerek. :twisted:

szerintem Malfoyék hisztiznek mindig, Voldi meg nyifog össze-vissza, de tényleg mindig elcseszi. Nem veszem be, hogy vki ennyire béna legyen.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316941 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Naná, hogy Piton a legszimpibb a (jelenleg úgy tűnik, de ez még függőben van:) negatív karakterek között. Voldemort hisztizik és mindig elcseszi, Malfoyék meg lúzerek. :twisted: Pitonnak van tartása. És titokzatos. Igazán titokzatos, nem kell erre rájátszania vagy mesterkélten pozórködnie, természetes.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316936 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Acho írta: az teljesen biztos,hogy csak 7 könyv lesz?mármint, sztem lehet,hogy fog írni egyet Harry felnőttkoráról is(már ha nem hal meg a 7. a mi ifjú varázslónk! :D )!vagy már fix,hogy 7 lesz?

Őszintén remélem, hogy csak hét lesz. Nem azért, mer unom már a kis varázslótanonc kalandjait, de nem szeretnék a felnőttkoráról olvasni. Meg igazából szerintem egy ilyen múltú kis hős nem érheti meg, hogy felnőjön teljesen. Ha mégis, hát nem igazolódik be a gyanúm, miszerint meghal a befejező részben. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja - 17 éve 7 hónapja #316930 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dreamer_KF írta: Igen, lehet, hogy a többiek esendőek, de nincs jellemfejlődésük, nem változatosak, kiszámíthatóak. Nem izgalmasak. Neville az egyetlen komoly kivétel, a "jófiúk" táborából.


Neville jó arc :D
Meg Luna is... Még ha kiszámítható is :twisted:

Pitont meg főként csípem, még ha nem is tudom eldönteni, végül is melyik oldalon áll (én nem a Dark side-ra szavazok). Alan Rickman hangja... 8) (pedig nemigen szeretem a filmeket)

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316929 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hát Acho szerintem nagy a valószínűsége hogy 7 lesz. Régebben mintha úgy hallottam volna az író "megöl" mindenkit hogy senki ne tudja folytatni.
Mondjuk nekem nem tetszik, hogy az emberek mindent lekoppintanak és emiatt lesz más a vége mint ahogy tervezték!

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316928 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Biztos. Ha nem akkor csalódni fogok az írónőben.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316926 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
az teljesen biztos,hogy csak 7 könyv lesz?mármint, sztem lehet,hogy fog írni egyet Harry felnőttkoráról is(már ha nem hal meg a 7. a mi ifjú varázslónk! :D )!vagy már fix,hogy 7 lesz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316902 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: De a többiek tettetire mindig kapunk magyarázatot mí Pitonéra nem mindig. Vagy nem egyértelműt.

Ez is egy csavar. Emlékezzetek néha arra, hogy a hetedik könyv még hátravan és állítólag k**va sok minden fog kiderülni belőle. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316897 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
De a többiek tettetire mindig kapunk magyarázatot mí Pitonéra nem mindig. Vagy nem egyértelműt.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316891 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szméagol..

Harry nem kiszámíthatatlan. Rowling nagyon jól megírta, s alapul talán a saját gyerekeit, iskolatársakat, mittomén kiket vett. Harry tipikus kamasz.

Igen, lehet, hogy a többiek esendőek, de nincs jellemfejlődésük, nem változatosak, kiszámíthatóak. Nem izgalmasak. Neville az egyetlen komoly kivétel, a "jófiúk" táborából.

Dumbli is kiszámítható, egyes egyedül az tartja fenn az olvasó érdeklődését, hogy D. tele van infóval és tud újakat mondani, de mind karakter, nagyon egysíkú (féltő apafigura és passz).

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316889 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Pitont azért szeretik olyan sokan (azon kívűl amit Dreamer írt) mert a legjobban kidolgozott karakter, ő az egyetlen olyan szereplő szerintem aki igazán emberi. A jó oldalon csupa megértő, kedves, aranyos, mindig jó ember található, a rossz oldalon mindig rosszak. Ezzel szemben Piton kiszámíthatatlan, akárcsak egy átlagos ember. Nála sosem lehet tudni semmit sem. Minden cselekedetének megvan az oka, csak ezt nem köti mindenki orrára mint Voldemort vagy Dumbelor.


Bocsánat, de én ezzel nagyon-nagyon nem értek egyet. Az emerek többsége leginkább a jól kidolgozott karakterek miatt szereti a Harry könyveket: Harry-vel tökéletesen lehet azonosulni, mindenkinek megvannak a maga hibái, még Dumbledore-nak is, sőt, a legkisebb szereplők is szinte tapinthatóak, mindenkinek van szavajárása (lásd Dumbledore, Mundungus, Stan Shunpike, Umbridge, Slughorn). Persze, Piton is nagyon jól meg van formálva, de nem csak ő kiszámíthatatlan, hanem néha Harry, Hermione, Ron, sőt, Mcgalagony is.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316854 Írta: Niniel Nienor
Niniel Nienor válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Kezdenek felderengeni a megboldogult irodalom elméleti vizsgám rémképei, de így igaz: Piton round karakter, és mivel engem a flatek nem túlzottan motiválnak, ezért logikus a Piton-szeretet. Meg ő egy olyan szereplő, aki tényleg használja is az agyát, nem pedig csak a pofája jár. Ilyenből nincs sok a Harry Potter könyvekben....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316853 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Pitont azért szeretik olyan sokan (azon kívűl amit Dreamer írt) mert a legjobban kidolgozott karakter, ő az egyetlen olyan szereplő szerintem aki igazán emberi. A jó oldalon csupa megértő, kedves, aranyos, mindig jó ember található, a rossz oldalon mindig rosszak. Ezzel szemben Piton kiszámíthatatlan, akárcsak egy átlagos ember. Nála sosem lehet tudni semmit sem. Minden cselekedetének megvan az oka, csak ezt nem köti mindenki orrára mint Voldemort vagy Dumbelor.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.143 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére