Christopher Paolini: Eragon

Több
16 éve 9 hónapja #332641 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Sil írta:

Szméagol írta: Tehát Salvatore tényleg nagyon jó, a műfordítói már kevésbé.

Jó, az első három kötet. Olvasható a hatodikig. Utána kifejezetten szörnyű, főleg az a sok feltámadó karakter...

LOLOLLLL Sil, komolyan a számból vetted ki a szót! :D :D :D
Amúgy az első három kötetet hogy érted? a sötét-elf trilógia, avagy az Icewind Dale trilógia? (ottani időrendben, vagy itteni időrendben?)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332640 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Szméagol írta: Tehát Salvatore tényleg nagyon jó, a műfordítói már kevésbé.

Jó, az első három kötet. Olvasható a hatodikig. Utána kifejezetten szörnyű, főleg az a sok feltámadó karakter...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332629 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
A Jó széllel toroni partrát elkezdtem, de nagyon nem tetszett. M.A.G.U.S.-ból az a leghíresebb, de én inkább R.A.Salvatore-t ajánlanám (Forgotten Realms regények). Az ő általa életre keltett karakterek a leghíresebbek szerepjátékos körökben, :P a jó öreg Drizz't do Urden, ugyebár. Tehát Salvatore tényleg nagyon jó, a műfordítói már kevésbé. Valahogy elterjedhetett az a tévhit, hogy a fantasyk nem igényelnek jó fordítást.
Salvatore például igenis közöl erkölcsi dolgokat, egyesekkel ellentétben, és teljesen eredetiek a történetei. Szerintem vnélküle a Forgotten Realms és D&D szerepjátékok erősen hiányosak lennének, mert jól kidolgozott helyszínekkel és szereplőkkel erősen hozzátett valamicskét - jó érzés lehet egy írónak, ha ilyen meghatározó hatással van egy egész világra. Egy kitalált világra - és talán egy valódira, mert azért sokaknak meghatározóak lehetnek az ő könyvei.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332496 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Asszem talán a Jó széllel a toroni partra vagy mi a a leghíresebb ilyen könyv... Nem olvastam, de azt hallottam róla, hogy kábé közben a teljes szereplőgárda háromszor lecserélődik (gondolom ez mondjuk némileg ironikus volt, de vsz. lehet benne valami...)

Eragon: még mindig nem olvastam el, de szándékomban áll vizsgaidőszak után majd... igaz elé még odapottyannak discworld kötetek, a Narnia krónikák meg a Series of Unfortunate events... akkorra meg már kábé a HP7 is megérkezik, úgyhogy... höhö... szóval azért majd csak sor kerül rá... :lol:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332491 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Rabyn írta: olvasatatok ti már szerepjátékos regényeket?:P Azok között elég sok silányszutyok van:P

Olvastam... smaragdzöld volt :P Nemcsak tele van helyesírási hibákkal, amik nagyon zavaróak, hanem néhol érthetetlenül megváltozik a cselekmény. Persze azért jó volt... :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332483 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Cerebrum írta: Á! Így viszont nem ér kritizálni, Kenobi mester... :twisted:

Jó, jó, tudom, hoyg sántít a dolog, de akkor se jött be, na. :P Na jó, a térképet még átböngésztem, igazából főleg annál kaptam majdnem szívrohamot. :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332479 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Ben írta: Nem tudom, nekem a könyv se tetszett. :P Igazából nem is olvastam végig, valahol a bevezető környékén abbahagytam...


Á! Így viszont nem ér kritizálni, Kenobi mester... :twisted:

Tényleg, mikor jön ki a harmadik rész?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332476 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
olvasatatok ti már szerepjátékos regényeket?:P Azok között elég sok silányszutyok van:P

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332461 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Ilweran írta: De az, ha valaki 15 évesen ekkora világsikert arat egy ilyen nyilvánvalóan másból építkező könyvvel, szerintem nem egészséges.


De erről még mindig nem a könyv és nem is az író tehet, hanem leginkább a média és az olvasók. A média amiért felkapta és az olyan ostoba olvasók (mint én is ;) ), akik nem akarnak minden egyes könyvvel világmegindító, nagyon odavágós, igazi izzig-vérig fantasy művet olvasni. :)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332457 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Ilweran írta: Nem is az a baj, hogy ír, nyilván, persze írjon, minél többet, hogy egyre jobb legyen, és csiszolódjon a stílusa, stb. De az, ha valaki 15 évesen ekkora világsikert arat egy ilyen nyilvánvalóan másból építkező könyvvel, szerintem nem egészséges. Egyrészt, mert baromira könnyen elszállhat magától az ember, és ez a fickó szerintem el is van szállva rendesen, az összes nyilatkozatából számomra az jön le, hogy egy nagyképű ...... :roll: Másrészt meg, minek akarjon eztán fejlődni, újakat írni, ha már ekkora sikert ért el? Lehet hogy mondjuk tíz-húsz év múlva elájulnánk, mennyire jó író lenne belőle, de szerintem egy ekkora felhajtás a saját írói fejlődését is hátráltatja.
[size=9:2vx518tq]Egyébként nyilvánvalóan csak irigykedek: az én szüleimnek mér' nincsen kiadója?????????? :wink: [/size]


Szerintem sincs baj azzal, ha valaki fiatalon ír... mert ezzel ellentmondanék önmagamnak. :roll: Viszont az baj, ha valaki 15 évesen ír egy középszintű fantasyt, aztán megelégszik azzal, és a későbbiekben sem alkot középszintű fantasynél többet. Én szeretem a fantasyket, de ha Paolini majd hetven évesen visszagondol: na, mi nagy tettet hajtottam végre életemben? Jobbá tettem egy kicsit is az emberiséget azzal, hogy írtam? Közöltem a könyvemben valamit, ami fontosabb a sárkányoknál? Mindre az lesz a válasz, hogy nem. Persze, csak akkor, ha nem ír több regényt. Azért én remélem hogy nem szállt el annyira magától, hogy azt hiszi, nincs hová fejlődnie.
Hehe, az én szüleimnek van kiadójuk. :lol:

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332433 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Nem is az a baj, hogy ír, nyilván, persze írjon, minél többet, hogy egyre jobb legyen, és csiszolódjon a stílusa, stb. De az, ha valaki 15 évesen ekkora világsikert arat egy ilyen nyilvánvalóan másból építkező könyvvel, szerintem nem egészséges. Egyrészt, mert baromira könnyen elszállhat magától az ember, és ez a fickó szerintem el is van szállva rendesen, az összes nyilatkozatából számomra az jön le, hogy egy nagyképű ...... :roll: Másrészt meg, minek akarjon eztán fejlődni, újakat írni, ha már ekkora sikert ért el? Lehet hogy mondjuk tíz-húsz év múlva elájulnánk, mennyire jó író lenne belőle, de szerintem egy ekkora felhajtás a saját írói fejlődését is hátráltatja.
[size=9:68ro0qto]Egyébként nyilvánvalóan csak irigykedek: az én szüleimnek mér' nincsen kiadója?????????? :wink: [/size]

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332413 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Nem értem miért baj az ha egy könyv nem éppen irodalmi mű?
6 évvel ezelőtt a saját fülemmel hallottam amint a Harry Potterről nyilatkoztak ugyanígy azok akiket nagyobb írónak tartunk, az irodalomtudorok, az irodalom tanárok.
Oké az Eragon nem egy nagy mű ezt mind tudjuk, de speciel szerintem elég jó lehet ahhoz, hogy valaki más fantasyt is kezébe vegyen, ahogy a HP is jó arra, hogy más könyveket is elolvasson egy gyerek. Szerintem hülyeség, hogy aki fiatal az ne írjon, ennyi erővel akkor az összes magyar költő-író aki már kölyökkorában sikereket ért el, silányat alkotott csak mert fiatal volt? (Krúdy pl igen szép sikereket ért el még érettségi előtt...)
Hogy tanuljon meg az ember írni ha nem úgy, hogy ír és kritikákat kap?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332240 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Szméagol írta: A tapasztalt írók legtöbbje egyébként nem támogatja a fiatal írókat, azt mondják, nézzenek szét előbb a nagyvilágban, érjenek el egy bizonyos kort, és szerezzenek egy bizonyos tapasztalatot.

Ez most off, de nekem egy jó barátom azt mondta, hogy mindenben támogat és írjak jó sokat, akkor annak meglesz az eredménye. Igaz, hogy ő nem kiadóra gondolt (legalábbis szerintem), dehát az ő jóvoltából kéthavonta eljutok mindenféle könyves dedikálásra, bemutat egy csomó embernek, nagyon rendes tőle és tisztelem, kedvelem, de szerintem ha már valakit felkarol, akkor az legyen tehetséges és elkötelezett.

Eragon pedig megér egy olvasást. Valóban nem egy remekmű, de hogy Hermione szavaival éljek: könnyű esti olvasmány. :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332227 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Snuffles írta:

Thaurwathiwen írta: 9. Végszónak: ha valaki így ír 15 évesen, az igenis írjon sokat.

Ezzel abszolút egyetértek, írjon csak sokat, fejlődik a stílusa, aztán majd jópár év múlva megnézném én, mi lett belőle. Az is lehet, hogy felnőttként megérdemelten sikeres író lesz a gyerekből, még ha más műfajban is... Írni, írni írni...


Én abszolút támogatom a fiatal írókat, de csak akkor, ha eredeti dolgokat írnak. Szerintem Christopher Paolini kitalálhat ezer féle teremtményt, egyik sem lesz több, mint egy Tolkien-féle ork, vagy egy D&D féle árny, stb. A történet pedig szépen van felépítve, de valljuk be, abban sincs semmi eredeti, a leírások, főleg a szereplők hangulatának érzékeltetése elég rosszul megy neki.
Másrészt, a nagyobbik baj, hogy semmi eredeti, vagy valódi erkölcsi mondandója nincs a könyvnek. A tapasztalt írók legtöbbje egyébként nem támogatja a fiatal írókat, azt mondják, nézzenek szét előbb a nagyvilágban, érjenek el egy bizonyos kort, és szerezzenek egy bizonyos tapasztalatot.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332209 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Sztem akinek nem tetszik, ne olvassa. Elég osk piszok lát napvilágot kiadóknál, nem kell mindne könyvtől azt várni hogy aztán egész életedben ez vezessen utadon, második Bibliáddá váljon. Nagyon kellemes szórakoztató kis könyvről van szó, jobban ír mint én (mondjuk az nem nagy szám), vannak jó ötletei, akinek nem tetszik, ne olvassa.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #332197 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Thaurwathiwen írta: 9. Végszónak: ha valaki így ír 15 évesen, az igenis írjon sokat.

Ezzel abszolút egyetértek, írjon csak sokat, fejlődik a stílusa, aztán majd jópár év múlva megnézném én, mi lett belőle. Az is lehet, hogy felnőttként megérdemelten sikeres író lesz a gyerekből, még ha más műfajban is... Írni, írni írni...

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #332196 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Thaurwathiwen írta: ... már ha van önkritikája.

Nos ez az, amiben én kételkedem... Főleg azokat olvasva, hogy miket mondott ő saját magáról, vagy elég ha eszembe jut a HP-review amit írt. Ami szerintem enyhén szólva gáz volt, tekintve, hogy még viccnek is rossz Rowling irodalmi szintjét összehasonlítani azt övével, úgyhogy enyhén vérlázítónak tartom, amiket összehordott... mert azért lássuk be, a HP akármilyen is, de irodalmilag bizony korán sem ponyva...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #332195 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Ben írta: Jóanyámmal azon nevettünk, h ti. a fülszövegben volt, h a srácot otthon tanították a szülei, nem járt suliba, 15 évesen kezdte el írni, estébé, szal kitaláltuk, hogy igazából kb. így történt: "nem jártam suliba, a szüleim tanítottak, csak Tolkient olvastam, így a regényemben leírtak egytől-egyig a saját kútfőmből valóak. minden egyezés más fantasy könyvekkel kizárólag a véletlen műve". :D


ez kicsit off lesz: Az otthontanítás nagyon megszokott dolog az USA-ban, azok között akiknek nincs pénzük magániskolára, mert az állami iskoláknál a szülők is jobbat produkálnak;)

Nem-off: - pontokba szedem, mert jobban átlátom a válaszokat
1. Szerintem 50 év múlva sírni fog, ha eszébe jut... már ha van önkritikája.
2. Azért én fanficet olvastam már olyat, hogy lesápadtam és fel kellett mosni, amikor kiderült, hogy 15 éves írta.
3. 15 évesen az embernek még nincs kialakult stílusa, akkor se ha megveszik. Átfésülés után is lehet érezni, hogy honnan merít valaki (ha valaki Tolkient olvasott, akkor az ő stílusát lehet érezni rajta, ha Márquezt, akkor az övét).
4. Nem azt mondom, hogy tökéletes, van pár hibája a könyvnek, viszont a szereplők emberiek, élnek. Hitelesebbek, mint a legtöbb ilyen jellegű mű sablonos karakterei.
5. Örüljön, hogy a szülei kiadót üzemeltetnek, de nem csoda, hogy ekkora sikere lett.
6. Viszont most kicsit gonosz leszek: Az is lehet, hogy én pont néhány fanfic miatt szeretem ennyire az Eragont. Bár ami nem tetszik, azzal kapcsolatban nem is fanficezik az ember, meg amiben nem lát lehetőséget.
7. Altaris: Mit feleltetsz meg Völgyzugollyal?
8. Nem széppróza, de szórakozásnak megfelelő. Tele humorral, egy normális történettel és teljesen normális jellemekkel.
9. Végszónak: ha valaki így ír 15 évesen, az igenis írjon sokat.

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #332185 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Ben írta: Gonosz leszek, de reméljük, hogy egyben az utolsó is... :twisted: :D

Ötven év múlva megnézem, mit szól majd hozzá... Lehet, hogy addigra felkeresi az összes kiadott példányat és elégeti.
Mindenesetre én ezzel együtt kíváncsi vagyok a történet befejezésére.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #332182 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Ilweran írta: ezen iszonyúan érezni, hogy egy 15 éves kamasz átgondolatlan, első próbálkozása. :?

Gonosz leszek, de reméljük, hogy egyben az utolsó is... :twisted: :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #332181 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Ben írta: Nem tudom, nekem a könyv se tetszett. :P Igazából nem is olvastam végig, valahol a bevezető környékén abbahagytam, "enhyén" plagizál. :roll:
Jóanyámmal azon nevettünk, h ti. a fülszövegben volt, h a srácot otthon tanították a szülei, nem járt suliba, 15 évesen kezdte el írni, estébé, szal kitaláltuk, hogy igazából kb. így történt: "nem jártam suliba, a szüleim tanítottak, csak Tolkient olvastam, így a regényemben leírtak egytől-egyig a saját kútfőmből valóak. minden egyezés más fantasy könyvekkel kizárólag a véletlen műve". :D


:lol: :lol: :lol:
Ez jó.
A könyv szerintem kb. azon a szinten van, mint a legtöbb netes fanfiction, amit 15 éves emberkék írnak, hogy kicsit ők is hozzátegyenek kedvenc fantasyjukhoz. A gond ott van, hogy a srác szüleinek kiadója van, hát már mér' ne adjuk ki a kölyök könyvét.... Aztán siker lett, szerintem méltatlanul. És ne legyenek illúzióink, a filmváltozat csak annak köszönhető, hogy a GYU-, Potter-, Narnia-szériákkal iszonyatosan divatba jöttek a fantasy-filmek. Annyira szerintem nem sz*r, de nagyon túl van értékelve. És míg Tolkien egész életében a mitológiáján dolgozott, és még Rowling is rászánt 15-20 évet a Potter-sorozatra, ezen iszonyúan érezni, hogy egy 15 éves kamasz átgondolatlan, első próbálkozása. :?

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #332180 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Altaris írta:
Angela kifejezetten kedvenc karakterem akönyvből, na de a filmben.. én már nme is emlékszem h szerepelt-e benne :(

Futólag....

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 10 hónapja #332179 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Thaurwathiwen írta: Nekem a film is tetszett, de asszem le vagyok szavazva :) lehet, hogy csak azért mert elbaromkodtuk az egészet. A könyv sokkal jobb, és a karakterek is élvezetesebbek, vannak akik nagyobb szerepet is kapnak :) :wink:


Angela kifejezetten kedvenc karakterem a könyvből, na de a filmben.. én már nem is emlékszem h szerepelt-e benne :(

Ben: mi ezt a filmről állapítottuk meg.., - - - } fú. az eredeti Aragorn helyesebb... wáá... hogy lehet ilyen béna Völgyzugolyt másolni... stb...

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #332159 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Nem tudom, nekem a könyv se tetszett. :P Igazából nem is olvastam végig, valahol a bevezető környékén abbahagytam, "enhyén" plagizál. :roll:
Jóanyámmal azon nevettünk, h ti. a fülszövegben volt, h a srácot otthon tanították a szülei, nem járt suliba, 15 évesen kezdte el írni, estébé, szal kitaláltuk, hogy igazából kb. így történt: "nem jártam suliba, a szüleim tanítottak, csak Tolkient olvastam, így a regényemben leírtak egytől-egyig a saját kútfőmből valóak. minden egyezés más fantasy könyvekkel kizárólag a véletlen műve". :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #332155 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Dindae írta: ezek szerint a könyv se nagy dobás? mert a film eléggé... hát...mókás volt:D
a köynvet azért még leh, h elolvasom :roll:


Nekem a film is tetszett, de asszem le vagyok szavazva :) lehet, hogy csak azért mert elbaromkodtuk az egészet. A könyv sokkal jobb, és a karakterek is élvezetesebbek, vannak akik nagyobb szerepet is kapnak :) :wink:

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #332152 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Hát a filmet és a könyvet nem érdemes összehasonlítani. A film rém gagyi, septében van össze dobva, rohannak a jelenetek, a karakterek is pocsékak szal nem sok köze van a könyvhöz. :D A könyvtől sem kell túl sokat várni, de lényegesen részletesebb és kidolgozottabb, mint a film és egy egész kellemes olvasmány szvsz. ;)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #332150 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Szméagol írta:

Kar'sa írta:

Loncsos írta: Lesz még film??

Elég valószínűtlen, úgy tudom...
ugye elég csúfos bukás volt a film...


Biztos lesz, az igaz bukás az lenne, ha nem csinálnánek filmet... bár szerintem az igazi bukás az az Eragon megírása volt, de mindegy, van aki szereti, engem meg meg fogtok kövezni... virtuálisan. :lol:
De Jeremy Irons miatt mindenképp érdemes volt megnézni az első részt, tehát a folytatást már csak Jeremy Irons hiánya miatt sem lesz érdemes.


ezek szerint a könyv se nagy dobás? mert a film eléggé... hát...mókás volt:D
a köynvet azért még leh, h elolvasom :roll:

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #331802 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
ja.. káér h meghalt.. :( .. sajnáltam :( .. (elősazör csak a filemt láttam)

Szméagol: nem kövezünk meg, mert értelmes embveri lények nem tesznek ilyet. és ide olyanok járnak :D

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #331749 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Kar'sa írta:

Loncsos írta: Lesz még film??

Elég valószínűtlen, úgy tudom...
ugye elég csúfos bukás volt a film...


Biztos lesz, az igaz bukás az lenne, ha nem csinálnánek filmet... bár szerintem az igazi bukás az az Eragon megírása volt, de mindegy, van aki szereti, engem meg meg fogtok kövezni... virtuálisan. :lol:
De Jeremy Irons miatt mindenképp érdemes volt megnézni az első részt, tehát a folytatást már csak Jeremy Irons hiánya miatt sem lesz érdemes.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #329839 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Loncsos írta: Lesz még film??

Elég valószínűtlen, úgy tudom...
ugye elég csúfos bukás volt a film...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.509 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére