Tudomány

Több
15 éve 6 hónapja #370643 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány
Hmmm...

klikk

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370513 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány

Felagund írta:

Cerebrum írta:

Felagund írta: (és még aranyosak is hozzá :D )


Ja, az ember úgy megsimizné a fejüket... :P


Kár, hogy abba viszont beledöglenének :mrgreen:


Jaaaj, ezt most elképzeltem. :lol:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370508 Írta: Endor
Endor válaszolt a következő témában: Tudomány
Előttem már annyian röhögtek a cikken hogy, nekem felesleges lenne erre pazarolni az időt.
:lol:

Cerebrum írta: John Davis-t meg a többi agyalágyultat kilőném az űrbe, hogy a maguk szemével lássák milyen is a Föld "odaföntről"...

Idióták.


Csak egy megjegyzés:
A cikk az angol weblapon kívül semmi konkrét adatot nem mond, csak azt hogy valaki 1800-as években nem hitt abban hogy a föld gömböjű. Ez pedig attól függetlenül hogy ki az illető elképzelhető.

Szerintem azok a "tudósok" tényleg nem kompletek de hogy több ezren lennének... Ha egyáltalán léteznek.

:roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370502 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Tudomány
Hát ez tényleg nagyon aranyoos :) még soha nem láttam, úgyhogy köszönöm ezt az élményt :D

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370497 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Tudomány

Felagund írta:

Cerebrum írta:

Felagund írta: (és még aranyosak is hozzá :D )


Ja, az ember úgy megsimizné a fejüket... :P


Kár, hogy abba viszont beledöglenének :mrgreen:


Azt leszámítva, hogy nem valószínű, hogy látod őket, szabadszemmel.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370494 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tudomány

Cerebrum írta:

Felagund írta: (és még aranyosak is hozzá :D )


Ja, az ember úgy megsimizné a fejüket... :P


Kár, hogy abba viszont beledöglenének :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370492 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány

Felagund írta: (és még aranyosak is hozzá :D )


Ja, az ember úgy megsimizné a fejüket... :P

Itt pl. ez tök jópofán mászik, tényleg majdnem mint egy medve (vagy egy AT-TE Lépegető :) ): klikk.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja - 15 éve 6 hónapja #370491 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Tudomány

Felagund írta: Ez mondjuk erősen gyanítható volt róluk, eléggé ellenálló kis dögök (és még aranyosak is hozzá :D )


ON

Igen, és (bocs a belepofért) de 3 évvel ezelőtt, a Székesfehérvár Víz vizsgáló laborjában, volt róluk egy előadás, és utána ilyen interkatív keresgélés a vízben medveállatkák után, és én találtam egyet!!!! Annyira aranyos volt. :lelkesedik:

ON

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370482 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tudomány
Ez mondjuk erősen gyanítható volt róluk, eléggé ellenálló kis dögök (és még aranyosak is hozzá :D )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370481 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány
A medveállatkák is képesek túlélni az űrben:

klikk

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369553 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tudomány
...és érdekes módon, egyből megnőne a föld lakosságának össz-intelligenciaszintje :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369526 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány
John Davis-t meg a többi agyalágyultat kilőném az űrbe, hogy a maguk szemével lássák milyen is a Föld "odaföntről"...

Idióták.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369508 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Tudomány
:twisted: Ez jóóóó, nem lehet lapos, mert van rajta domborzat :D :lol:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369499 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Tudomány

Alyr Arkhon írta: A műholdak meg zsinóron lógnak a szintén korong alakú Holdról?


(Esetleg kakas alakú?) :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369497 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tudomány
A föld igenis korong alakú, ezt minden Pratchett-fan tudja ;) A műhódok meg a perem körül keringenek, és a valódi titkos küldetésük kideríteni a Nagy A'Tuin, az Űrteknős nemét. ;) Meg azt, hogy a párzóhelyről jön, vagy oda megy-e - elvégre ez az egész föld számára létfontosságú kérdés. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369496 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tudomány

Gandalf írta: vastagbor.blog.hu/2008/08/25/megis_lapos_a_fold
www.theflatearthsociety.org/

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


A műholdak meg zsinóron lógnak a szintén korong alakú Holdról?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369485 Írta: Rarwenstar
Rarwenstar válaszolt a következő témában: Tudomány

Gandalf írta: vastagbor.blog.hu/2008/08/25/megis_lapos_a_fold
www.theflatearthsociety.org/

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Atyaúristen!!!! *fejét a falba veri*

Scriptures they heed have misled them,
All praise their sacrificed sons,
All praise their sacrificed sons.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
15 éve 8 hónapja #364688 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Tudomány
Oh... Októberre tervezik. Nyami, akkor még az új Emilíana Torrini albumot meg tudom hallgatni a világvége előtt. :D

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #364580 Írta: Ni
Ni válaszolt a következő témában: Tudomány

Cerebrum írta:

Ni írta: A CERN-ről: klikk


Hmmm, csak nekem ugrott be erről elsőként az Angyalok és démonok c. könyv? :)

Neeeeeeeeeeeeeeeem!!!!:-))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #364462 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány

Ni írta: A CERN-ről: klikk


Hmmm, csak nekem ugrott be erről elsőként az Angyalok és démonok c. könyv? :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #364461 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tudomány

Ni írta: A CERN-ről: klikk


És még annyit, hogy szeretett Karcsink (Angwen bátyja) ide nyert egy PhD-t (nem kártyán, persze :D )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #364455 Írta: Ni
Ni válaszolt a következő témában: Tudomány
A CERN-ről: klikk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #363694 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tudomány

Alyr Arkhon írta:

Cerebrum írta:

Dindae írta: Szerintem nincs eleve elrendelés, de ami megtörtént, megtörtént.


AKA: Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed.

(Na, ki tudja miben volt ez? :) )


Énénénénénén!
:D


Én is :)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #363669 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány

Fimbrethil írta: A természetből kiszakadás alattt azt értem, hogy az ember feltalálta a növénytermesztést/állattenyésztést, ezért majdnem a végtelenségig tud szaporodni, felélve a bolygó készleteit, míg egy tigris, ha nincs elég hús, kevesebbb utódot nemz/kevesebb éri meg a felnőttkort, tehát náluk még működik a természetes szabályozás, ami lássuk be az embernél nem igazán...


Már hogyne működne. Gondolj csak bele. A Föld eltartóképessége is véges, tehát egy idő után a népességünk így vagy úgy, de vissza fog esni, és azután vagy beáll egy kvázi egyensúlyi szintre, vagy örökösen két véglet között fog ingadozni akár egy kártevő populációjáé, és a nagy népességrobbanásokat újra meg újra tömeges halálozások fogják követni.

Súlyos tévedés tehát azt hinni, hogy mi, a "teremtés koronái" felette állunk a természetnek és a természetes szelekció ránk már egyáltalán nem hat semmilyen formában. Nagyon is hat az, mégpedig leginkább a _viselkedésünkön_ keresztül. Ennek megfelelően pedig ha a jövőben nem a megfelelő módon változtatunk a viselkedésünkön, és tovább lehetetlenítjük létünket a Földön azzal, hogy számunkra kedvezőtlen irányban változtatjuk meg a környezetünket, akkor ezzel fennáll a lehetősége, hogy végleg befagyasztjuk a fajunkat. A természet, valljuk be, nagyon ügyesen megoldotta a dolgot. A fejlett, gondolkodni képes lények kvázi önmagukra fejtenek ki szelekciós nyomást, és lesznek adott esetben saját maguk hóhérai. És hogy mi lesz a Föld további sorsa? Az élet megy tovább. Földanya megrázza magát és annyi, nagyobb és drasztikusabb változásokat is látott és elviselt már születése óta. Ránk pedig úgy fog emlékezni, mint azokra a lényekre, akiknek röpke földi létük során az volt a "szerepük" ebben a három és fél milliárd éve tartó darabban, hogy változást hozzanak, hogy letakarítsák az evolúció színpadát, és ezzel előkészítsék az új felvonást, amiben viszont ők már nem fognak szerepelni. Persze mindez történhet másként is...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362672 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tudomány

Cerebrum írta:

Dindae írta: Szerintem nincs eleve elrendelés, de ami megtörtént, megtörtént.


AKA: Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed.

(Na, ki tudja miben volt ez? :) )


Énénénénénén!
:D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362663 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány

Dindae írta: Szerintem nincs eleve elrendelés, de ami megtörtént, megtörtént.


AKA: Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed.

(Na, ki tudja miben volt ez? :) )

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362611 Írta: Endor
Endor válaszolt a következő témában: Tudomány

Holtak vezére írta: Úgy kellene megvizsgálni a dolgot, hogy veszel egy házat és elhatározod hogy 5 év múlva ilyenkor ott leszel a házban minden nap (mondjuk hoznak neked kaját, meg minden, mert az a munkád hogy ott legyél). Utána (nem 5 év múlva, hanem még most) utazol az időben előre 5 évet, bemész a házadba és megnézed hogy ott vagy e. :D Ha nem akkor csak egy valóság létezik, mert azért nem vagy ott mert a múltban időutaztál, és így elkerültél onnan és csak egy személyként létezel. Ha ott vagy akkor meg létezhetnek párhuzamos világok.


Ez egy jó ötlet!
Ha adsz nekem ilyen munkát megcsinálom :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362544 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Tudomány
Úgy kellene megvizsgálni a dolgot, hogy veszel egy házat és elhatározod hogy 5 év múlva ilyenkor ott leszel a házban minden nap (mondjuk hoznak neked kaját, meg minden, mert az a munkád hogy ott legyél). Utána (nem 5 év múlva, hanem még most) utazol az időben előre 5 évet, bemész a házadba és megnézed hogy ott vagy e. :D Ha nem akkor csak egy valóság létezik, mert azért nem vagy ott mert a múltban időutaztál, és így elkerültél onnan és csak egy személyként létezel. Ha ott vagy akkor meg létezhetnek párhuzamos világok.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362543 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: Tudomány
Szerintem lehet szabadabban értelmezni az eleve elrendelés dolgot, mint hogy bárki is azt mondhassa, hogy eleve el volt rendelve. Szerintem nincs eleve elrendelés, de ami megtörtént, meg történt. Vagyis, azt te határozod meg mi fog a jövőben történni, de azt nem hogy a multban mi történt. És nekem itt van az időparadoxon, hogy akkor most elhatározom, hogy megölöm a nagyapám a multban... de azt nem tehetem, merthát.. ha megölöm a nagyapám, megölöm magam, nem is öli meg senki őt, most akkor mi van ? XD hacsak nincsenek alternatív és párhuzamos jövők és nincs végtelensok szál, elvégre a lehetőségek határtalanok.
szerintem az egyén jövője alatta áll annak, hogy a mult megváltoztathatatlan. Ergo szerintem az időutazás csak úgy lehetséges, mint nézelődés / érdelklődés, mert egy apró dolog is teljesen emgváltoztathatja azt a jelent ahonnan jöttél .

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.492 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére