Tudomány

Több
15 éve 11 hónapja #358634 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tudomány
Alyr: 5 milliárd ~ 4,6 milliárd, 4 milliárd ~ 3,5 milliárd. Eléggé pontatlanok a mérések ezügyben... A valószínű mechanizmusról meg lásd az alábbi postomat ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #358633 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tudomány
Érdemes a cikket összevetni az eredeti angol írással, amely a Kelet-Angliai Egyetem honlapján van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #358631 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tudomány
Hát nem tudom, de ebben a cikkben össze-vissza keverték a számokat.
Amennyire én tudom Föld cca 4,5 milliárd éves, az élet cca 3,5, ebből kb 2 milliárd a békés és nyugodt egysejtű létben telt (már persze viszonylag békés és nyugodt, nyilván a baktériumok között is minden percben tragédiák sora játszódik le, de az azér nem valószínű, hogy politikai okokból tömeggyilkosságokat kövessenek el) csak utána kezdődött el ez a burjánzás aminek az eredménye a ma látható bioszféra.
(bár megjegyezném, az emberiség már igen sikeres lépéseket tett, hogy a bioszféra vad burjánzása véget érjen és visszatérjünk a békés és nyugodt egysejtű létbe)
Számokkal dobálózni persze lehet, de tudtommal még nem sikerült tökéletesen modellezni a megtörténteket.
Valamint a napnak még hátravan legalább 3-4 milliárd éve a rakoncátlankodásig.

Egyedül vagyunk-e, nos, én elég nagy scifi rajongó vagyok, hogy azt mondjam: nem.
Viszont meglehetpsen nagy az esély arra, hogy még ha ki is fejlődött egy a miénkhez hasonló szintű civilizáció, akkor csak százezer évek múlva tudjuk meg. A csillagok ugyanis veszettül messze vannak egymástól, fénysebességgel is sok (esteleg sok száz, sok ezer és akkor még mindig csak ez a galaxis) évig tart odaérni márpedig ennél gyorsabb kommunikációs formával nem rendelkezünk, sem adni sem venni nem tudunk. (sőt azt sem tudjuk, hogy elméletileg létezik-e ilyen)
Amióta komolyan figyelik az űrből jövő jeleket, az mondjuk 50 év, amióta rádiójeleket sugárzunk az olyan 150 (kicsit kevesebb).
Tehát ha egy 150 fényévnél messzebb lévő csillagon létezik civilizáció, akkor sem ők nem tudnak rólunk, sem mi róluk. Még ha pont ránézünk valamelyik nagy távcsővel, is csak a 150 évvel ezelőtti állapotot láthatjuk.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #358627 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #358626 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány
Szerintem több alternatíva is lehetséges:

1. A Föld egy "perembolygó", ami a véletlen folytán olyan elképzelhetetlenül messze esik bármely értelmes lények lakta galaxistól, hogy még fel sem fedezte senki.

2. Ugyan már felfedezték mások is a bolygót, sőt egyesek már jártak is itt, azonban
    a. mi erről nem tudunk, mert az idegenek gondoskodnak róla, hogy így legyen;
    b. a bennfentesek ezt jól eltitkolják;
    c. a Nagy Hipergalaktikus Egyezmény kapcsolatfelvételeket szabályozó 23456. évi rendeletének 6. paragrafusa szerint szerint a harmadosztályba sorolt, intelligensnek még csak alig minősíthető populációval benépesített bolygókkal való kapcsolatfelvétel a Zkwark'thus-féle bele nem avatkozási elv értelmében azonnali fekete lyukba történő hajítással büntetendő.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #358622 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tudomány
Mondjuk elméleti szinten (illetve matematikai alapon) természetesen felvethető az is, hogy netán tényleg vannak az emberrel egyenrangúan, netán jobban fejlett civilizációk, de tényleg nem túl valószínű. Saját (laikus) becslésem szerint az univerzumban létez(het)ő élet minimum kilencvenöt százaléka nem jutott túl a bakteriális szerveződési szinten.
Ugyanis a többsejtűség, az organellumok, meg miegyebek voltaképpen egy egyszerű hiba miatt alakultak ki, névszerint amiatt, hogy egy őskori prokarióta baciszerűség elvesztette a sejtfalát. Így jóval védtelenebbé vált, de új lehetőségek is megnyíltak előtte (aminek betetőzését láthatjuk, ha tükörbe nézünk 8)). Tipikus példa, hogy az evolúcióban néha vannak "surranópályák". Ha ezt lejátszanánk még sokszor, szerintem száz esetből kilencvenkilencszer a "lemeztelenedett" ős-sejt simán kihalt volna, és a Földön ma is csak egysejtű prokarióták élnének. Szerencsére bejött az 1 (vagy még kevesebb) százalék :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #358621 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tudomány

http://index.hu/tudomany/haw220408/ írta: Stephen Hawking, a tolókocsiba kényszerült világhírű elméleti fizikus a George Washington egyetemen, az amerikai űrügynökség 50. születésnapi ünnepségén tartott beszédében földönkívüliekről és az űrkutatás fontosságáról beszélt.
(...)
A fizikus három alternatívát lát: nincsen földönkívüli élet, vagy az idegen civilizációk hamarabb pusztítják el magukat, mint felfedeznének bennünket (vagy mi vennénk az ő jeleiket), vagy primitívebbek, mint mi vagyunk. Hawking a harmadik megoldást látja legvalószínűbbnek, szerinte az élet kialakulása aránylag gyakori lehet az univerzumban, de az intelligencia kifejlődése roppant ritka.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #358549 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tudomány

Tünde írta:

Namarie írta: Tegnap olvastam a Színes RTV című újságban azt, hogy marha és ember sejtjét keresztezték. Ez igaz?

Mert ha igen, innentől csak egy értelmeset tehetünk: leülünk, és imádkozunk.


morbid leszek: az ember már így is egy nagy marha... :evil:


Off: ha a szó egyik eredeti értelmét nézzük, vagyis: "érték", akkor is izé. Amúgy meg a hortobágyi jószágokra nézve sértés. :roll:

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #358476 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tudomány

Namarie írta: Tegnap olvastam a Színes RTV című újságban [...]

Innentől fontos még a mondat?

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 12 órája #358444 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tudomány

Namarie írta: Tegnap olvastam a Színes RTV című újságban azt, hogy marha és ember sejtjét keresztezték. Ez igaz?

Mert ha igen, innentől csak egy értelmeset tehetünk: leülünk, és imádkozunk.


Az egy másik topik. ;)

Azért a cikket végigolvasva nem annyira vészes, az ilyen sejttenyészetekkel meg lehet oldani majd, hogy ha meghal valamelyik szervünk, akkor a "sajátunkat" (klónozottat) kapjuk vissza.
(ha jól értelmezem)

A hibrid megnevezés meg finoman szólva téves, nem bébi minotauruszokat alkottak, nem az örökítőanyagot kutyulták, a szarvasmarhasejt csak a "tok" volt az emberi DNS számára.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 13 órája #358443 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Tudomány
Üdv!

Namarie ha erre gondoltál, akkor itt egy cikk. Ha már origo :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 13 órája #358442 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tudomány

Namarie írta: Tegnap olvastam a Színes RTV című újságban azt, hogy marha és ember sejtjét keresztezték. Ez igaz?

Mert ha igen, innentől csak egy értelmeset tehetünk: leülünk, és imádkozunk.


morbid leszek: az ember már így is egy nagy marha... :evil:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 14 órája #358437 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tudomány
Tegnap olvastam a Színes RTV című újságban azt, hogy marha és ember sejtjét keresztezték. Ez igaz?

Mert ha igen, innentől csak egy értelmeset tehetünk: leülünk, és imádkozunk.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 23 órája #358407 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány
Egy érdekes cikk arról, hogy a légszennyezés hogyan befolyásolja a méhek gyűjtőtevékenységét, illetve hogy a városi zajszennyezés miként hat a városi énekesmadarak viselkedésére: klikk.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 napja #358391 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tudomány
www.darwin-online.org.uk

A weboldalon eredeti művek, feljegyzések, kísérletek olvashatók, teljes terjedelemben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #356921 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány

Felagund írta:

Cerebrum írta: Eleve hogyan feltételezheti bárki is, hogy egy adott populációra valamikor is ne hasson a természetes szelekció valamilyen formában... :shake:


Eleve mit definiálunk "természetes"-ként...


Az attól függ mennyire szereti az ember tágabb vagy éppen szűkebb értelemben értelmezni a dolgokat. Mert pl. a különböző kutyafajták kitenyésztése ugyan mesterséges szelekciónak titulálható, de tekintve, hogy egy a természetes szelekció folyományaképpen létrejött másik, szintén a természet részét képező faj vitte végbe nem tekinthető-e ez is "természetesnek"?

Egyébként valóban egyszerűbb volna szimplán szelekcióról beszélni, de sztem Darwin óta már mindenki megszokta természetes szelekcióként emlegetni. (Mint pl. a káoszelmélet sem egy elmélet már, mégis így nevezi mindenki azóta is.)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #356919 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tudomány

Cerebrum írta: Eleve hogyan feltételezheti bárki is, hogy egy adott populációra valamikor is ne hasson a természetes szelekció valamilyen formában... :shake:


Eleve mit definiálunk "természetes"-ként...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #356918 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány
Eleve hogyan feltételezheti bárki is, hogy egy adott populációra valamikor is ne hasson a természetes szelekció valamilyen formában... :shake:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #356883 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tudomány

Cerebrum írta: Ekkora hülyeséget, még hogy az emberre nem hat a természetes szelekció: klikk.


Istenem, egyszer jönnének már rá, hogy a "természetes" és a "kulturális" szelekció között az égvilágon semmi lényegi különbség nincs, már ami az emberi faj evolúciójára gyakorolt hatásukat illeti... (ami, mint az Vida Gábor professzor igen frappáns (és rövid) definíciója szerint nem más, mint "delta p", ahol p egy adott allél gyakorisága a vizsgált populációban...)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #356761 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány
Ekkora hülyeséget, még hogy az emberre nem hat a természetes szelekció: klikk.

Ez viszont érdekes: klikk. Bár élnék kétszáz évvel később, és lennék akkor exobiológus... :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #356587 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány
Elsőre megmosolyogtató, de aztán elgondolkodtató: klikk.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354624 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Tudomány
A kísérletezés jól bevált szabályszerűségek szerint kell, hogy folyjon, nem átugorva egész fázisokat. A felelőtlenséget tehát leginkább abban látom, hogy egyes országok az ottani törvényi szabályozás komoly hiányosságait kihasználva jelenleg még igencsak kétséges elméletekre támaszkodva terápiás alkalmazásokat fejlesztenek ki anélkül, hogy a téma tisztességesen, minden oldalról körül lenne járva és végig lenne kutatva. Nem emberen kell kikísérletezni azt, amit még a laboratóriumi fehér patkányon se tudunk tisztességgel demonstrálni. Ez így számomra tudományosan és etikailag egyaránt elfogadhatatlan.

A rákos sejtek kezelését pedig jelenleg még akkor sem igazán tudjuk megoldani, ha azok valamilyen endogén okból generálódnak, nemhogy ilyen kívülről bevitt rendszerek esetében, ahol horribile dictu fogalmunk sincs, mi történik még alaphelyzetben sem. Elég ha csak arra gondolunk, hogy a tudományos kutatásra szánt pénzek kábé 70 százaléka mostanság a rákkutatásra megy el - ehhez képest az eredmények az utóbbi 10 évben leginkább a nullához konvergálnak...

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354597 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tudomány

Snuffles írta:

Well-of-Souls írta: Ebben a kontextusban őssejteket beültetni tudományos és etikai szempontból is iszonyatosan nagy kóklerség - bár kétségtelenül (és érthető módon) népszerű.

Nincs kétségem afelől, hogy sokkal többet tudsz a témáról, mint én, de mivel érdekel, és érdekelt is vagyok a témában valamennyire, úgy gondolom, nemhiába népszerű, hiszen van jövője, csak mi vagyunk hozzá egyelőre gagyik. Egyik tiszteletreméltó professzorom is említette, hogy ezzel érdemes foglalkozni, mert "ez a jövő", amiben szintén nem kételkedem, de ahhoz, hogy később érdemleges kutatásaink és eredményeink legyenek, kell ez a mostani 20-30-50 évnyi bénázás az őssejtekkel, mert ebből csak úgy lesz - lehet - valami kézzel fogható eredmény, aminek értelme is van - lesz.
Vedd figyelembe azért, hogy ezt messze nem mint hozzáértő, hanem mint érdeklődő biológus mondom, nyilván azt "böfögöm" vissza, ami a környezetemben elhangzik és csodálatosan keveredik a saját, hiányos kis tudásommal. :)


Kérdés, hogy a bénázának milyen ára van? Egyáltalán: mit takar ez a bénázás? Mennyi csló fogja azt mondani, hogy ez a tuti dolog, és közben valami teljesen mást csinál, és lejáratja az egészet? Mi sikerül katasztrofálisan félre?? Mit gányol össze az emberiség ezen felbuzdulva?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354585 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tudomány
No én is csak mint gykori ápolónő és érdeklődő kotyogok bele, viszont érdekel. És erről a rákos dologról ég nagyon nem lehet tapasztalatuk sem, nem? Hisz nem olyan régi a dolog. Dehát, ha emlékeim nem csalnak, a rákos sejt olyan mint egy őssejt. Akkor azt ki sem lehet kezelni, ha elburjánzik? Hmmm...
A gyógyszeriparról meg csak annyit, dolgoztam vele 3 évet, igaz csak a leiratokkal, meg az OGYival, és ismerem a "minden mellékhatást írjunk bele mert attól semmi bajunk nem lesz" mentalitást. :S Ebben a kísérletezésben lehet valami, de ettől fejlődik az emberiség. Fejlődik? :?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354582 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tudomány

Well-of-Souls írta: Ebben a kontextusban őssejteket beültetni tudományos és etikai szempontból is iszonyatosan nagy kóklerség - bár kétségtelenül (és érthető módon) népszerű.

Nincs kétségem afelől, hogy sokkal többet tudsz a témáról, mint én, de mivel érdekel, és érdekelt is vagyok a témában valamennyire, úgy gondolom, nemhiába népszerű, hiszen van jövője, csak mi vagyunk hozzá egyelőre gagyik. Egyik tiszteletreméltó professzorom is említette, hogy ezzel érdemes foglalkozni, mert "ez a jövő", amiben szintén nem kételkedem, de ahhoz, hogy később érdemleges kutatásaink és eredményeink legyenek, kell ez a mostani 20-30-50 évnyi bénázás az őssejtekkel, mert ebből csak úgy lesz - lehet - valami kézzel fogható eredmény, aminek értelme is van - lesz.
Vedd figyelembe azért, hogy ezt messze nem mint hozzáértő, hanem mint érdeklődő biológus mondom, nyilván azt "böfögöm" vissza, ami a környezetemben elhangzik és csodálatosan keveredik a saját, hiányos kis tudásommal. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354578 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Tudomány
Ez csak pusztán emberkísérlet, semmi több.

Addig, amíg az őssejtek terápiás hasznosításának megkezdéséhez még a minimálisan szükséges alapkutatási konszenzus sem jött létre, enyhe kifejezéssel élve is felelőtlenség a direkt humán alkalmazásokra való ugrás. A gyógyszeriparban még egy nyomorult kislábujjbütyökre ható fájdalomcsillapító bevezetését is legalább 10 éves, iszonyatosan szigorúan szabályozott, százlépcsős erőlködés előzi meg, és ebben nem szerepel az addigra már 15-20 vagy még több évre visszatekintő alapkutatási tapasztalat. Stem cell vonalon (ami egy fiatal tudomány) nem tudok olyan klinikai vizsgálatról, ami a Phase I-en túljutott volna, pedig a Phase I és II után szokott a terápiás alkalmazások 95%-a kihullani, mint gyógyításra alkalmatlan eljárás - Phase III-ba egy-két százalék szokott átjutni, és ott megintcsak sok a bukta. Ebben a kontextusban őssejteket beültetni tudományos és etikai szempontból is iszonyatosan nagy kóklerség - bár kétségtelenül (és érthető módon) népszerű.

Senki nem beszél például arról az iszonyatosan rossz arányról, amivel a kínai csodadoktorok ezeket a beavatkozásokat sikeresen elvégzik. Nem beszélnek arról sem, hogy őssejtek beültetése után hosszútávon milyen iszonyatosan nagy lesz a szekunder rákok kifejlődésének valószínűsége. Mert az lesz. Keményen megnő továbbá az anxietásra és a depresszióra való hajlam. Arról nem is beszélve, hogy egyelőre technikailag sincs megoldva még az az egyszerű dolog se, hogy az adott stem sejtek legalább nagy valószínűséggel arra a megfelelő helyre vándololjanak (és a megfelelő funkciót vegyék át) ahová szánják őket. És akkor még nem beszéltünk az etikai meg jogi problémákról.

De hát Kínában nem túl drága az emberélet, pláne ha még jó pénzeket is fizetnek ezért. Kísérletnek biztos jó, és ameddig a TV fel tud mutatni egy-két embert, akinek történetesen valami eszméletlen szerencse folytán bejött a dolog, addig legitimálva is van a közvélemény előtt.

Ilyenkor mindig Mr. Teddy jut eszembe a Csengetett Mylord-ból: "Kelet az Kelet".

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354577 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tudomány

Remzymama/Tünde írta: No de az őssejteket ma már használják sokmindenre, igaz bátrabb országokban és soksok pénzért. Mindenki hordja a beteg babáját kínába meg ilyen helyekre, ahol állítólag szépen rendbe is jönnek. Több kezeléssel, több millió forintos költséggel igaz, de javulnak.


Csecsemőnél talán, de ott sem tudok nagy áttörésről.
A felnőttekbe beültetett őssejtek viszont meglehetősen csekély hatékonyságúak (nem is csoda, az őssejteknek alapvetőn a magzati közeg az ideális)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354576 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tudomány
No de az őssejteket ma már használják sokmindenre, igaz bátrabb országokban és soksok pénzért. Mindenki hordja a beteg babáját kínába meg ilyen helyekre, ahol állítólag szépen rendbe is jönnek. Több kezeléssel, több millió forintos költséggel igaz, de javulnak.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354574 Írta: Ni
Ni válaszolt a következő témában: Tudomány

Rabyn írta: Én azt hallottam, hogy ma már lehet kérni (soksok pénzért),hogy az újszülött babábktól vegyenek őssejtet, lefagyasszák és ha baja van akkor ott a megoldás.

És nemcsak nála, hanem a közeli rokonai esetében is felhasználhatják!!! (Pl. az idősebb testvérénél, akinél esetleg ez elmaradt.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353845 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tudomány
És ha nem magamnak kérem az őssejtet, meg lehet kérni, hogy levegyék a köldökzsinórvérből és felhazsnálják a kutatásokhoz?

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.524 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére