Tudomány

Több
16 éve 2 hónapja #353842 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Tudomány

Rabyn írta: Én azt hallottam, hogy ma már lehet kérni (soksok pénzért),hogy az újszülött babábktól vegyenek őssejtet, lefagyasszák és ha baja van akkor ott a megoldás.

Tényleg eléggé sokba kerül. Nővérem mindkét gyerekétől vettek őssejtet. Az egy kicsit durva volt, hogy mikor megszülettek, apum mindkétszer éjszaka felautózott Pestre, mert neki kellett nemtomhány órán belül eljuttatni a mintát a nemtomhova.

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353835 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tudomány

Rabyn írta: Én azt hallottam, hogy ma már lehet kérni (soksok pénzért),hogy az újszülött babábktól vegyenek őssejtet, lefagyasszák és ha baja van akkor ott a megoldás.


Reménykedve, hogy a szükség idejére már a megfelelő technológia rendelkezésre fog állni...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353834 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tudomány
Én azt hallottam, hogy ma már lehet kérni (soksok pénzért),hogy az újszülött babábktól vegyenek őssejtet, lefagyasszák és ha baja van akkor ott a megoldás.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353833 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tudomány

Alyr Arkhon írta: Én úgy tudom, hogy azért elég előrehaladott állapotban vannak azok a kísérletek amikor a te őssejtedből a te egy szervedet fejlesztik ki. Én ugyan nem értke hozzá, de alapvetően úgy van h van az őssejt amiből bármi lehet, és elkezdik addig addig instruálni, amíg megfelelő irányba nem kezd alakulni. (pl májsejtté)


A máj azért kicsit más, mert az egy többé-kevésbé homogén szövet, legalábbis fejlődéstani értelemben... De mondjuk azt is hozzá kell tenni, hogy ahhoz, hogy egy őssejtből funkcionális szerv fejlődjön ki, ahhoz _tökéletesen_ kéne reprodukálni azt a milliőt, amelyben az adott szerv fejlődik... Ez azért nem olyan egyszerű...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353832 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tudomány
Én úgy tudom, hogy azért elég előrehaladott állapotban vannak azok a kísérletek amikor a te őssejtedből a te egy szervedet fejlesztik ki. Én ugyan nem értke hozzá, de alapvetően úgy van h van az őssejt amiből bármi lehet, és elkezdik addig addig instruálni, amíg megfelelő irányba nem kezd alakulni. (pl májsejtté)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353831 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tudomány
Ez a Sziget című THX-1138-koppintás filmben így is működik. Klónok csücsülnek elszigetelve a külvilágtól, ott dolgoznak, azt hiszik, odakint légszennyezés van és ők az egyedüli életben maradtak, eközben az eredetijük kint rohangál azzal a tudattal, hogy ha levágja a villamos a lábukat, a klónt "levágják" és megkapja a lábát.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353830 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tudomány

Remzymama/Tünde írta: mit nem mondsz :D
akkor mire jó? mmint azon kívül, hogy csinálnak egy őslényparkot?


Hát, meg lehet_NE_ csinálni azt a horrorisztikus húzást, hogy fogantatásodkor szépen klónoznak, csinálnak egy tucat másolatot, azokat szépen hibernálva növesztgetik, és amikor te, a főpéldány szétdohányoztad a tüdődet, vagy éppenséggel elittad a májadat, akkor megválnak az egyiktől és megkapod az egészséges szervet. De ez tényleg horrorfilmekbe illik, és millió-egy etikai kifogást lehet ellene felhozni.

A jövő inkább a génterápiáé, vagyis hogy célzottan meg tudjuk változtatni valakinek/valaminek a genetikai állományát, ezáltal kivédhetők egyes genetikai betegségek, illetve hajlamok. Géndeléciókat, vagy génaddíciókat már manapság is elég nagy biztonsággal tudnak csinálni, de mellékhatások persze lehetnek (lásd a vitát a génmódosított növényekkel kapcsolatban), mert ez azért egy olyan iszonyat bonyolult hálózatba való beavatkozás, amit még messze nem bogoztunk ki teljesen.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353826 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tudomány
mit nem mondsz :D
akkor mire jó? mmint azon kívül, hogy csinálnak egy őslényparkot?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353825 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tudomány
Amikor azt mondjuk, hogy "egy láb", akkor egy (biológiai tekintetben) mesterséges kategóriát használunk, mivel ebben benne van a csontok, az izmok, az erek, az idegek, a bőr, a szőr, minden ilyesmi, amelyek biológiai értelemben teljesen különbözőek és ezek _együtt, párhuzamosan_ fejlődnek ki az egész szervezettel

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353824 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tudomány
LOL
ez nem lehet alapja egy 1 malacban kifejlesztett fülnek vagy ilyesmiknek ?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353820 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tudomány

Remzymama/Tünde írta: visszatérve a cikkhez
Azért ha levágnák a lábatokat és lehetőség lenne ezáltal kapni egy újat, annak örülnétek, nem?


Hát, attól tartok, hogy _egy_ lábat kinöveszteni még az ember genomjának _tökéletes_ ismeretében is eléggé lehetetlen ;) (max kifejlesztünk egy teljes másik embert, és levágjuk a lábát...)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353819 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tudomány
visszatérve a cikkhez
Azért ha levágnák a lábatokat és lehetőség lenne ezáltal kapni egy újat, annak örülnétek, nem?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353817 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány
Hát, senkit nem akarok megbántani, de az "Istent játszani" kifejezés használata az ilyen és ehhez hasonló tudományos felfedezések kapcsán a tipikus megnyilvánulása annak, mikor a laikusok fejében találkoznak a sci-fi műveknek a társadalmi gondolkodásba mélyen beágyazódott utópisztikus elképzelései az adott tudományos területre való szélesebb rálátás totális hiányával... Nem is beszélve arról, hogy mielőtt túldémonizáljuk a dolgot, tegyük már fel a kérdést, hogy akkor talán pl. az orvosok is csak "Istent játszanak", mikor szerveket transzplantálnak, embereket foltoznak össze vagy élesztenek újra?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353812 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tudomány

Rabyn írta: Honnan tudod, hogy nem fejlődik?:)

Hát azért szerintem fejlődik, de a lélek se lehet tévedhetetlen, biztos vannak vakvágányok ott is.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353807 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tudomány
Játszon embert:)

Honnan tudod, hogy nem fejlődik?:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353806 Írta: Padar
Padar válaszolt a következő témában: Tudomány

Rabyn írta: Hmm hát ennek valahogy nem örülök. Miért akar az ember Istent játszani?


Mit játszon? Ördögöt? :) Ha megmondod mi az Isten, megnézhetjük mi az Ember... vagy fordítva? :P

Rabyn írta: ... Én azt vallom, hogy a lélek emlékeket, élményeket gyűjt és amikor már mindent megtapasztalt akkor tanítja az ifjabb lelkeket, és ezért kell léteznünk.


Hát ha így van akkor fejlődnie kéne az emberiségnek nem?

Na jó, sztem ez már off, szépen el lehet kúszni a topikban megjelölt címhez képest. Ez már valami filós szobába illene. Vagy a vallásba... olyan van is, de ott csak olvasok, és olvasok, és olvasok... nyah, megyek aludni hátha magamhoz térek :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353805 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tudomány
Szerintem a miért létezünkre ott a válasz a reinkarnációban. Én azt vallom, hogy a lélek emlékeket, élményeket gyűjt és amikor már mindent megtapasztalt akkor tanítja az ifjabb lelkeket, és ezért kell léteznünk.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353797 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tudomány

Rabyn írta: Hmm hát ennek valahogy nem örülök. Miért akar az ember Istent játszani?

Mert ez is egy módszer arra hogy megértsük, miért és hogyan létezünk mi magunk is. Bár szerintem, ezt már tudjuk.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353795 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tudomány
Hmm hát ennek valahogy nem örülök. Miért akar az ember Istent játszani?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353756 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány
Nagy lépés az első mesterséges élőlény felé:

klikk

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #353452 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány

Alyr Arkhon írta:

Cerebrum írta: Egyébként leginkább a sárkány lába figyelemreméltő azon a festményen... Nézzétek meg a combcsont-lábszár arányt, a lábszár- és lábközépcsontok által bezárt szöget, a lábujjak pozícióját, stb. majd ugyanezeket egy Tyrannosaurus-csontvázon ( klikk ), ill. egy Tyrannosaurus-lábról készített rajzon ( klikk ).


Így elsőre egy csirkéről is mintázhatta...

(persze tudom nem nagyon hasonló, de ahhoz épp eléggé, hogy elinduljon az ember fantáziája)


Ha így volt, akkor jól beletrafált a festő a dologba... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #353443 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tudomány

Cerebrum írta: Egyébként leginkább a sárkány lába figyelemreméltő azon a festményen... Nézzétek meg a combcsont-lábszár arányt, a lábszár- és lábközépcsontok által bezárt szöget, a lábujjak pozícióját, stb. majd ugyanezeket egy Tyrannosaurus-csontvázon ( klikk ), ill. egy Tyrannosaurus-lábról készített rajzon ( klikk ).


Így elsőre egy csirkéről is mintázhatta...

(persze tudom nem nagyon hasonló, de ahhoz épp eléggé, hogy elinduljon az ember fantáziája)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #353441 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány
Egyébként leginkább a sárkány lába figyelemreméltő azon a festményen... Nézzétek meg a combcsont-lábszár arányt, a lábszár- és lábközépcsontok által bezárt szöget, a lábujjak pozícióját, stb. majd ugyanezeket egy Tyrannosaurus-csontvázon ( klikk ), ill. egy Tyrannosaurus-lábról készített rajzon ( klikk ).

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #353411 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tudomány

Cerebrum írta:

Alyr Arkhon írta: ...szinte mindenütt van ilyen alak Quetzalqoatl-tól a Kínai égi sárkányig aki az esőt hozza.


Quetzalcoatl-Kukulkan az "tollaskígyó", nem a hagyományos értelmezés szerinti sárkány, vagy nem?

Alyr Arkhon írta: ...az is lehet hogy az utolsó dinokkal még találkoztak az első emberek, de erre azért elég kicsi az esély


Sőt, még annál is kisebb. :) Azért ha belegondolsz, az a több mint 60 millió év, ami elválaszt minket a dinóktól még földtörténeti viszonylatban sem kevés. Hacsak persze nem maradt fenn valahol egy "elveszett világ". :P

Egyébként tényleg egészen megdöbbentő, hogy egyes középkori sárkányábrázolások valóban mennyire hasonlítanak egyes theropoda dinoszauruszokra, pl. ez itt: klikk.

Mondjuk ezzel kapcsolatban nem egészen értem, hogy ha egyszer-kétszer valóban rábukkantak egy-egy teljesebb csontvázra, akkor hogyhogy nem őrizték meg a csontokat, vagy került bele a rajzuk természettudós könyvekbe... Egy "sárkány"-lelet csak elég nagy kuriózumnak számított volna ahhoz, hogy ne merüljön teljes feledésbe, nem?


A sztori alapján Szent György sárkánya is sokkal inkább kígyó (esetleg krokodil), mint "hagyományos" sárkány. (legalábbis abban a legendaváltozatban amit olvastam, sokkal inkább előkúszik a tóból, mint elősétál)
Nem hiszem hogy nagyon dinoszauruszt találtak volna, főleg nem viszonylag teljes csontvázat, hiszen a középkorban nem voltak ásatások, maximum épületek alapjainak kiásásánál került elő ez-az. Viszont alkotó fantázia már akkor is létezett. Ha az orrszarvúból lehetett ártatlanság szimbólum-kecses lószerű lény, akkor miért ne lehetett volna a krokodilokból sárkány, mire idáig ér a hírük? (más kérdést hogy a krokodilokat nagyon jól ismerték a középkoriak is hírből, hiszen Egyiptom még az ismert világ határain belül létezett mindig is)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #353394 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány

Ben írta:

Cerebrum írta: Jé, tehát akkor ezért Strix néhány bagolyfaj génuszneve... :)

Persze. :) Meg ha minden igaz, a bagolyalakúakat is Strigiformesnak nevezik.


Bizony, valóban.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #353392 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tudomány

Cerebrum írta: Jé, tehát akkor ezért Strix néhány bagolyfaj génuszneve... :)

Persze. :) Meg ha minden igaz, a bagolyalakúakat is Strigiformesnak nevezik.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #353391 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány
adangeleb:Á, most már kezdem érteni mire akarsz kilyukadni. :) Tehát azt mondod, hogy abban az esetben, ha az Urálon túlról jöttünk volna, és az eredetileg színtiszta ázsiai génkészletünk "európaiasodott" volna el a nyugatra való vándorlás során, akkor ehhez túl nagy mértékben kellett volna más, európai génkészletet hordozó népekkel egybeolvadnunk, hogy azt a génkészletet kapjuk meg, amivel a vizsgálat szerint a honfoglalók rendelkeztek, viszont akkor ez esetben a nyelvünk/kultúránk sem őrizte volna meg ősi vonásait, hanem igen nagy mértékben meg kellett volna, hogy változzon. Tehát éppen ezért azt mondod, hogy az őshazánk jóval nyugatabbra és délebbre kellett, hogy húzódjon, és hogy mi eredetileg európai génkészletet hordoztuk, amibe utólag belevegyült némi ázsiai elem, ami viszont a honfoglalást követően szép lassan teljesen eltűnt. Így feloldódik az a dilemma, hogy a nyelvünk miért maradt mégis relatíve változatlan, és egyben magyarázat adódik az ázsiai "beütésünkre" is. Jól értem?

Ami még nem világos egészen, hogy akkor a finnugorok azok honnan indultak, hová mentek és hogyan vagyunk velük nyelvi rokonságban eszerint az elmélet szerint?

Padar írta:

Cerebrum írta: Miből is következik, hogy 7000 évvel ezelőtt a Kárpát-medencében élő népek minden kétséget kizáróan magyarok voltak?


"minden kétséget kizárólag" - ez asszem csak tenálad íratik le.


Hát látod éppen ez a baj... Szóval szvsz amíg valaki be nem bizonyítja és lesz akár csak félig minden kétséget kizáróan igaz, addig nem kéne ilyen megalapozatlan és elhamarkodott kijelentéseket tenni. Szép a nemzetiségtudat, de azért ne essünk már túlzásokba... Jóhogynem akarjuk lassan már az egész emberiséget a kárpát-medencei magyaroktól leszármaztatni. :)

Padar írta:

Cerebrum írta: 2. Miért is a mai alakjukban használatos (leírt és kiejtett) szavainkat akarjuk mi összehasonlítgatni 5000 éves sumér szavakkal?


Hát most erre mit mondjak? 5000 évvel ezelőtti szavainkat hasonlítsuk össze a mivel is? Merthogy a sumer nyelvről a szerkezetet ugyan ismerjök, mássalhangzóikat ismerjük, de hogy hogy ejtsük őket... kinek mi tetszik.


Akkor tehát mennyiben is bír bizonyító erővel, ha olyan, több ezer éves sumér szavakat vetünk össze még csak nem is a mi legrégebbi nyelvemlékeinkkel, amiknek a hangzásáról gőzünk sincs?

Alyr Arkhon írta: ...szinte mindenütt van ilyen alak Quetzalqoatl-tól a Kínai égi sárkányig aki az esőt hozza.


Quetzalcoatl-Kukulkan az "tollaskígyó", nem a hagyományos értelmezés szerinti sárkány, vagy nem?

Alyr Arkhon írta: ...az is lehet hogy az utolsó dinokkal még találkoztak az első emberek, de erre azért elég kicsi az esély


Sőt, még annál is kisebb. :) Azért ha belegondolsz, az a több mint 60 millió év, ami elválaszt minket a dinóktól még földtörténeti viszonylatban sem kevés. Hacsak persze nem maradt fenn valahol egy "elveszett világ". :P

Egyébként tényleg egészen megdöbbentő, hogy egyes középkori sárkányábrázolások valóban mennyire hasonlítanak egyes theropoda dinoszauruszokra, pl. ez itt: klikk.

Mondjuk ezzel kapcsolatban nem egészen értem, hogy ha egyszer-kétszer valóban rábukkantak egy-egy teljesebb csontvázra, akkor hogyhogy nem őrizték meg a csontokat, vagy került bele a rajzuk természettudós könyvekbe... Egy "sárkány"-lelet csak elég nagy kuriózumnak számított volna ahhoz, hogy ne merüljön teljes feledésbe, nem?

Ben írta: ...mindhárom visszavezethető a görög-római legendáriumban megtalálható strix re, ami szintén egy vérrel és hússal táplálkozó démonikus lény, és leginkább bagoly képében bukkan fel.


Jé, tehát akkor ezért Strix néhány bagolyfaj génuszneve... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #353364 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tudomány

Alyr Arkhon írta: A wikipédiát nem szokás elfogadni hiteles forrásként... Oda mindenki azt ír amit csak akar.

Így igaz, én is szerkesztettem wikipédia szócikket, de egy szó eredete nem ritkán kétes. Ezért kéne utánanézni a forrásnak. Az upirnak.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #353362 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tudomány

Snuffles írta: Vámpírt hallottam Upirból levezetve is, gonosz vámpír - upir lych vagy valami hasonló, ne haragudjatok, utánanézek, vagy wikipédián sokmindent találtok. Ezeknek én is utánanéztem egy oldal szerkesztése miatt, és sok érdekes dolgot találtam. :)


A wikipédiát nem szokás elfogadni hiteles forrásként... Oda mindneki azt ír amit csak akar.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #353355 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tudomány
Vámpírt hallottam Upirból levezetve is, gonosz vámpír - upir lych vagy valami hasonló, ne haragudjatok, utánanézek, vagy wikipédián sokmindent találtok. Ezeknek én is utánanéztem egy oldal szerkesztése miatt, és sok érdekes dolgot találtam. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.500 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére