Star Wars

Több
20 éve 5 hónapja #183175 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta: Nem tudom, ki hogy van ezzel, de nekem az SW elsősorban a film, mivelhogy tudtommal az egészet Lucas bácsi találta ki, minden más csak kontárkodás, elmélet... (lehet h ez erős szó rá...)


Hű, pont ezt akartam én is beírni... Ezek a SW-könyvek szerintem pont olyanok, mintha valaki (nem Tolkien) folytatta volna a GYU-t... Szóval számomra a SW szintén csak film és kész.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #183065 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Star Wars
Az lehet,hogy Jodát az idős kor és a belefáradás vitte el,de ez a halál nem is igazi halál.Inkább az élete kiteljesedése.Ezzel szemben Darth Sidiust meggyilkolta a saját "tanítványa".Így az ő ereje szerintem semmissé vált. :twisted:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182972 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Yavanna írta:

Alyr Arkhon írta: Az erkölcsi dolog: emlékezz vissza, a Clones-ban hogy menekült meg Dooku? Ha Yoda hagyja leomlani az oszlopot, elkaphatta volna]...


Ok arra az adott szitura ez igaz, de gondolkodj nagyobb távlatokban!
'A jó elnyeri jutalmát' :tongue:

Árnyelf írta: ...tehát: minden sith sötét jedi, de nem minden sötét jedi sith...


Na hát nem ezt mondtam én is pár oldalall előrébb? :D

OK Asszem most lelövöm magam egy időre! :blackeye:


Elnyeri? Lottón? (akko én azért nem nyerek... ejnye...) :D

Hát nem tudom, de végül Yoda számüzetésben halt meg, míg Palpatine a hatalmának csúcsán...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182966 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta: Az erkölcsi dolog: emlékezz vissza, a Clones-ban hogy menekült meg Dooku? Ha Yoda hagyja leomlani az oszlopot, elkaphatta volna]...


Ok arra az adott szitura ez igaz, de gondolkodj nagyobb távlatokban!
'A jó elnyeri jutalmát' :tongue:

Árnyelf írta: ...tehát: minden sith sötét jedi, de nem minden sötét jedi sith...


Na hát nem ezt mondtam én is pár oldalall előrébb? :D

OK Asszem most lelövöm magam egy időre! :blackeye:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182962 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Star Wars
Árny, te teljesen úgy beszélsz, mintha a SW világa nem egy fikció lenne. :wink:

Jó kérdés, hogy a SW-világát G. Lucas "tulajdonának" tekintjük-e, vagy pedig azoknak az íróknak a tömkelegének, akik az eredeti 3 rész alapján kibontották a világot, folytatták a történeteket, megírták az történelmét stb. Szerintem ezt el kellene dönteni, mielőtt elmerülünk a vitában. Ugyanis itt mindkét tábor képviselői jelen vannak.

Amúgy ezt a Sith-es dolgot honnan szeded, Árny?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182961 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Yavanna írta:

Alyr Arkhon írta:

Yavanna írta:

Alyr Arkhon írta: Szerintem Palpatine ereje nagyobb Yodáénál is, sőt, mivel jobban tudja uralni, jobb mint Anakiné, és nem hiszem hogy gondot okozott volna neki Luke fénykardja hiszen a bilincsét is kikapcsolta...


Ez meg pláne nem! Ok-Ok lehet az erőhasználók között tehetségesebb és kevésbé tehetséges, de még ha Yoda nem is lenne olyan 'jó' mint Palpi' (Bár szerintem van olyan 'jó', SŐT!), akkor is 800 év az ugye 800 év és az sok-sok tapasztalatot jelent... :roll: Már csak ezért is gondolom, hogy járatosabb az 'erő dolgaiban'! :D


Lehet hogy járatosabb, de gyengébb, ha másban nem is, hát abban hogy kötik az erkölcsi szabályok...


NEM!!! Ezt akkor sem veszi be a gyomrom!!! :twisted: :rmad2: :bounce: (Legközelebb M.A.G.U.S. party helyett ezt fogjuk megvitatni! Szegény többiek... :wink: )

Honnan veszed, hogy gyengébb :?: :?: :?:
Másik dolog, hogy az erkölcsösség ebben az esetben, nem értem miért gyengítene... Talán van amiben korlátoz, más oldalrol azonban tartást ad és erősít! De ez igaz az életben is. Vagy szerinted az erkölcstelenebb mindig erősebb? :hein:


Jó, szívesen megbeszélhetjük, csak akkor gyere el a partira :D (ezt nem gonoszságból mondom de ha nem vagy ott, akkor elég egyoldalú társalgást lehet csak folytatni... :D )

Az erkölcsi dolog: emlékezz vissza, a Clones-ban hogy menekült meg Dooku? Ha Yoda hagyja leomlani az oszlopot, elkaphatta volna...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182960 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
Nem tudom, ki hogy van ezzel, de nekem az SW elsősorban a film, mivelhogy tudtommal az egészet Lucas bácsi találta ki, minden más csak kontárkodás, elmélet... (lehet h ez erős szó rá...)

Lehet Dooku mester amikor Sidious még csak gyerek, elvégre ha úgy vesszük, Cristopher Lee már a nyolcvanas éveiben van, és ha hasonló korú szereplőt alakít...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182959 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta:

Yavanna írta:

Alyr Arkhon írta: Szerintem Palpatine ereje nagyobb Yodáénál is, sőt, mivel jobban tudja uralni, jobb mint Anakiné, és nem hiszem hogy gondot okozott volna neki Luke fénykardja hiszen a bilincsét is kikapcsolta...


Ez meg pláne nem! Ok-Ok lehet az erőhasználók között tehetségesebb és kevésbé tehetséges, de még ha Yoda nem is lenne olyan 'jó' mint Palpi' (Bár szerintem van olyan 'jó', SŐT!), akkor is 800 év az ugye 800 év és az sok-sok tapasztalatot jelent... :roll: Már csak ezért is gondolom, hogy járatosabb az 'erő dolgaiban'! :D


Lehet hogy járatosabb, de gyengébb, ha másban nem is, hát abban hogy kötik az erkölcsi szabályok...


NEM!!! Ezt akkor sem veszi be a gyomrom!!! :twisted: :rmad2: :bounce: (Legközelebb M.A.G.U.S. party helyett ezt fogjuk megvitatni! Szegény többiek... :wink: )

Honnan veszed, hogy gyengébb :?: :?: :?:
Másik dolog, hogy az erkölcsösség ebben az esetben, nem értem miért gyengítene... Talán van amiben korlátoz, más oldalrol azonban tartást ad és erősít! De ez igaz az életben is. Vagy szerinted az erkölcstelenebb mindig erősebb? :hein:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182956 Írta: Arnyelf
Arnyelf válaszolt a következő témában: Star Wars
Nos, mi lenne ha valaki egyszer vegre komolyan venne a star warst és abbahagyná a midichloprianozast? Ezt a hulyeséget :)

Amugy Sith és Sötét Jedi...akkor tartok némi toriorat :) Mert itt hatalmas fogalomzavarok vannak :)

Még joval Freedon Nadd elott, kb 5-6000 évvel az SW elott kezdték megismerni komoylabban az erőt, mint léterő jelenséget-és a hipertéri utazást. Ebben az időben bukkant rá pár "jedi" egys Sith nevu fajra, aki az erot egy ugymond "magikus és alkimikus" uton használta. na itt volt a nagy pofáraesés, mert igen jol hasznositották ezt a képességuket. Volt is ebbol egy jo nagy háború... bla bla bla...

Ezt a fajt is sikerult kipusztitani, de pár okosabb sotét jedi "örökölte" a tudásukat és ebbol alakult ki a Sith Lovagok Rendje...tehát: minden sith sötét jedi, de nem minden sötét jedi sith :)

BTW, Dooku meg az alázás.... nevetséges volt...pláne hogy a sztori szerint Dooku már akkor elismert jedi mester volt, amikor Sidike, alias Los Emperoros még az ujjat szopogatta..hogy van ez?

Na ezért nem kellene Star Wars filmet gyerekekre alapozva késziteni....

:)

...az Ön kedvenc, ...

<---== ÁRNYELFJE ==--->

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182954 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: De akkor ha teszem azt felbukkant valaki, akiben csak úgy nyüzsögtek a midichlorianok, és mondjuk jó kis kiképzést kapott valahol, ám mégis inkább a sötét oldal felé húzott, az mit tudott kezdeni magával, ha a sithek mindig csak ketten lehetnek?


Megkereste a sitheket, hidegre tette a tanítványt és a helyére állt...

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182953 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Star Wars

Arnyelf írta:

Cerebrum írta: Jó. Akkor tovább kötözködöm. :twisted: Miként lehet, hogy Obi-Wan simán levédte fénykardjával Dooku villámcsapását az Episode II-ben, míg Luke-ot hasonló Erő-használattal majdnem elintézte az Uralkodó a Jedi visszatér-ben? Miért nem használta ő is a fénykardját?


Erre annyitm hogy Luke akko rmég nem tudta megtanulni azokat a képességeket, amelyekkel ez kivitelezheto lett volna...

Mert ugye neki nem volt lehetosege a Jedi Templomban tanulni... :)


Já-Já-Já! De azt se felejtsük el, hogy a villámos akció akkor történt, amikor Luke már kijelentette, hogy nem harcol és elpasszolta a fénykardját valahova a terem túlsó felébe! :roll:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182950 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Yavanna írta:

Alyr Arkhon írta: Szerintem Palpatine ereje nagyobb Yodáénál is, sőt, mivel jobban tudja uralni, jobb mint Anakiné, és nem hiszem hogy gondot okozott volna neki Luke fénykardja hiszen a bilincsét is kikapcsolta...


Ez meg pláne nem! Ok-Ok lehet az erőhasználók között tehetségesebb és kevésbé tehetséges, de még ha Yoda nem is lenne olyan 'jó' mint Palpi' (Bár szerintem van olyan 'jó', SŐT!), akkor is 800 év az ugye 800 év és az sok-sok tapasztalatot jelent... :roll: Már csak ezért is gondolom, hogy járatosabb az 'erő dolgaiban'! :D


Lehet hogy járatosabb, de gyengébb, ha másban nem is, hát abban hogy kötik az erkölcsi szabályok...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182947 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Star Wars

Dínchamion írta:

Obi-Wan (Ben) Kenobi1 írta: Újjászervezte a rendet, és bevezette a már ismert szabályt: egyszerre csak ketten lehetnek, egy mester és egy tanítvány.


Akkor ez azt jelenti, hogy ez a "csak ketten lehetnek" pusztán egyfajta előírás? :hein: Én mindig azt hittem, hogy az Erő miatt nem lehet vagy vmi hasonló áthidalhatatlan korlát miatt... :roll:


Hát az ha természetükből fakadóan kinyírják egymást szerintem elég áthidalhatatlan korlát! :D :D :D

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182943 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta: ha úgy vesszük, hogy a Sithek ketten vannak mindig, és nem többen, (legalábbis Yoda ezt mondja) akkor a Sitheknek kell erősebbnek lenniük, (mármint egy db Sith lovag erősebb egy db Jedi lovagnál) hiszen ketten állnak szemben egy ki tudja hány tagú renddel, és az egyensúlynak fenn kell maradnia... ( a sötét jedik meg hol vannak, hol nincsenek, nem túl kiszámítható hogy hányan térnek a sötét útra)


Na ebben lehet valami, legalábbis nincsenek vele szemben észérveim, de a lelkem mégis ellenkezik! Logikus amit mondassz, az én SW felfogásomba ez valahogy egyszerűen nem fér bele.

Alyr Arkhon írta: Szerintem Palpatine ereje nagyobb Yodáénál is, sőt, mivel jobban tudja uralni, jobb mint Anakiné, és nem hiszem hogy gondot okozott volna neki Luke fénykardja hiszen a bilincsét is kikapcsolta...


Ez meg pláne nem! Ok-Ok lehet az erőhasználók között tehetségesebb és kevésbé tehetséges, de még ha Yoda nem is lenne olyan 'jó' mint Palpi' (Bár szerintem van olyan 'jó', SŐT!), akkor is 800 év az ugye 800 év és az sok-sok tapasztalatot jelent... :roll: Már csak ezért is gondolom, hogy járatosabb az 'erő dolgaiban'! :D

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182942 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Ja, Dooku is jól bealázta Obi-Wan-t és Anakint az Episode 2-ben! :twisted: Bár Yodával ennek ellenére azért nem bírt el...


Persze, de Dooku sztem még eléggé csak sötét Jedi, nameg itt a midiklorian döntött, Yoda vsz sokkal erősebb, és Anakin is, de Anakin meg teljesen tapasztalatlan... Dooku viszont vsz még csak a Sith tanulmányainak elején jár...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182924 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Ja, Dooku is jól bealázta Obi-Wan-t és Anakint az Episode 2-ben! :twisted: Bár Yodával ennek ellenére azért nem bírt el...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182895 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta:

Alyr Arkhon írta: Cerebrum: Yoda azt mondta, Luke mindent tud, amit tudnia kell. Nem mondta hogy mindent tud amit egy Jedi...


De valami olyasmit is mondott, hogy csak akkor lesz belőle jedi, ha megküzd Vaderrel. No, mindegy, végülis kár ezen rágódni, engem csak továbbra is az zavar, hogy pár hónapos kiképzés után hipp-hopp szert tett a jedi képességekre... Szvsz Lucas erre figyelhetett volna jobban egy kicsit. Vagy mondjuk elejthetett volna valamelyik karakterével egy pár szót arról pl. amit Gandalf mondott, hogy Anakin gyerekeként ő különlegesebb mint más jedik. Persze lehet, hogy majd az Episode 3-ban, mikor megszületik az ikerpár lesz valami ilyesmiről szó...


Persze, de attól h Jedinek hívják még nem lesz olyan Jedi amilyenek a régiek voltak...
Bár kétségtelenül tudhatott valamit mert képes volt legyőzni egy Sithet...
(ha megnéztek, egy Sith ált erősebb egy Jedinél face to face, Darth Maul különösebb nehézség nélkül legyőzte Qui gon-t és némi küzdelem árán Obi-wan-t csak a saját figyelmetlenségének köszönheti hogy elhalálozott...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182887 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta: Cerebrum: Yoda azt mondta, Luke mindent tud, amit tudnia kell. Nem mondta hogy mindent tud amit egy Jedi...


De valami olyasmit is mondott, hogy csak akkor lesz belőle jedi, ha megküzd Vaderrel. No, mindegy, végülis kár ezen rágódni, engem csak továbbra is az zavar, hogy pár hónapos kiképzés után hipp-hopp szert tett a jedi képességekre... Szvsz Lucas erre figyelhetett volna jobban egy kicsit. Vagy mondjuk elejthetett volna valamelyik karakterével egy pár szót arról pl. amit Gandalf mondott, hogy Anakin gyerekeként ő különlegesebb mint más jedik. Persze lehet, hogy majd az Episode 3-ban, mikor megszületik az ikerpár lesz valami ilyesmiről szó...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182880 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Brisa írta:

Cerebrum írta: De akkor ha teszem azt felbukkant valaki, akiben csak úgy nyüzsögtek a midichlorianok, és mondjuk jó kis kiképzést kapott valahol, ám mégis inkább a sötét oldal felé húzott, az mit tudott kezdeni magával, ha a sithek mindig csak ketten lehetnek?


Hát akkor ő valószínűleg megmaradt szimpla sötét Jedinek. :wink: Hacsak rá nem talál egy olyan forrásra, ahol a Sith tanokat el tudja sajátítani. Persze az önálló tanuláshoz baromi jó képességek kellenek. Mindenestre egy idő után el fog kezdeni tanítvány után nézni, és akkor már ki is alakult a "Sith párocska". :D


Hát sztem a Sith tanok elég titkosak ahhoz hogy önmagától ne lehessen megtanulni... Esetleg egy-két gyakorlatot igen, de az igazi fejlődéshez mester kell.
"szimpla" sötét Jedinek sem rossz lenni... :D

Cerebrum: Yoda azt mondta, Luke mindent tud, amit tudnia kell. Nem mondta hogy mindent tud amt egy Jedi...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182666 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: De akkor ha teszem azt felbukkant valaki, akiben csak úgy nyüzsögtek a midichlorianok, és mondjuk jó kis kiképzést kapott valahol, ám mégis inkább a sötét oldal felé húzott, az mit tudott kezdeni magával, ha a sithek mindig csak ketten lehetnek?


Hát akkor ő valószínűleg megmaradt szimpla sötét Jedinek. :wink: Hacsak rá nem talál egy olyan forrásra, ahol a Sith tanokat el tudja sajátítani. Persze az önálló tanuláshoz baromi jó képességek kellenek. Mindenestre egy idő után el fog kezdeni tanítvány után nézni, és akkor már ki is alakult a "Sith párocska". :D

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182663 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Gandalf írta:

Cerebrum írta: Szerintetek az miként lehet, hogy az eredeti trilógiában Luke-ból röpke idő alatt képzett jedi vált, míg az Episode I-ből és II-ből az derült ki, hogy a jedi tanítványok legalább 15-20 évig csak padawan-ok, s csak ezután lesznek teljes értékű jedi lovagok?

Először is, Luke apja Anakin vót, tehát csak úgy hemzseg a midi-chlorianoktól, ezért tápos egy fickó.
Másodszor meg meg is látszott a technikáján, hogy nem elég képzett... :twisted:
Harmadszor: Volt-e más lehetősége Obi-vannak és Yodának? Nem igen, ennyire tudták kiképezni és kész.


Igen ez igaz, de közben eszembe jutott, hogy Yoda valami olyasmit mondott Luke-nak a Jedi visszatérben, hogy már nincs mit tanulnia és hogy ő most már igazi jedi. Vagy ezt csak úgy mondta? Nem akarta elkeseríteni szegényt, hogy bár még kb. 20 év tréninre lenne szüksége, de hát ez van, örüljön annak a pár hónapos felkészítésnek, amit kapott? :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182660 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
De akkor ha teszem azt felbukkant valaki, akiben csak úgy nyüzsögtek a midichlorianok, és mondjuk jó kis kiképzést kapott valahol, ám mégis inkább a sötét oldal felé húzott, az mit tudott kezdeni magával, ha a sithek mindig csak ketten lehetnek?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182647 Írta: Arnyelf
Arnyelf válaszolt a következő témában: Star Wars
Ja és még valaki, azota vannak a Sithek "ketten" amiota Darth Bane kitalálta..merthogy a Jedik ronggyá verték a Sith hadakat... van ilyen. Ketten mégis jobban elrejtoznek, mint kétszázan :)

...az Ön kedvenc, ...

<---== ÁRNYELFJE ==--->

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182646 Írta: Arnyelf
Arnyelf válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Jó. Akkor tovább kötözködöm. :twisted: Miként lehet, hogy Obi-Wan simán levédte fénykardjával Dooku villámcsapását az Episode II-ben, míg Luke-ot hasonló Erő-használattal majdnem elintézte az Uralkodó a Jedi visszatér-ben? Miért nem használta ő is a fénykardját?


Erre annyitm hogy Luke akko rmég nem tudta megtanulni azokat a képességeket, amelyekkel ez kivitelezheto lett volna...

Mert ugye neki nem volt lehetosege a Jedi Templomban tanulni... :)

...az Ön kedvenc, ...

<---== ÁRNYELFJE ==--->

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182645 Írta: Arnyelf
Arnyelf válaszolt a következő témában: Star Wars
Na pár gondolat az itt elhangzottakrol:

A mester és tanitvány-probléma: a mester az SW univerzumban - mint nálunk is itt - nem egyértelmuen fugg attol, hogy az illetonek van-e tanitvanya vagy nincs. Bár szerintem ez nem kérdés. A mester szocska egy állapot inkább, amit nem magára aggat az ember, hanem mások ismerik el tudását...

Sith-probléma: a császár igenis Sith volt, rádaásul az utolso igazi sithek egyike. Méghozza a mocskosabbik fajtabol... Vader pedig, mint a Sith Sotet Lordja (egyetlen, mert ugye a sitheken belul egyszerre csak egyetlen személy lehet a Sithek Sötét Lordja :) ) az Uralkodo tanitvanya...

Persze ezek csak azok a magyarazatok, amelyeket anno Lucas megálmodott :)

...az Ön kedvenc, ...

<---== ÁRNYELFJE ==--->

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182544 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Drizzt írta:

Sirgon Esgalnor írta: Ez szép! Közben egymásnak fenhangon bizonygatják, hogy milyen hasznát vehetik Lukenak az ő oldalukon. Közben tudják, hogy nincs harmadik, és azt is tudják, hogy a másik is tudja ezt, tehát ismeri az igazi szándékot. Ez, akkor nyílt, kölcsönös hadüzenet.


Sztem Palpatine saját gondolkodása szerint ekkor már a szabályok felett áll, és Vader sem igazán tanítvány már...sőt talán szeretne maga mellé egy tanítványt, emlékezzetek vissza, hogy azt mondja Obi-Wan-nak, hogy most már ő a mester...nade tanítvány nélkül ? Hm ?


Szvsz simán lehet valaki mester tanítvány nélkül is, a kettő nem függ össze -- nézd meg Yodát amikor a Dagobah-n él, vagy Obi-Want, mielőtt találkozik Luke-kal. Egyiküknek sincs tanítvány, mégis mesterek. :wink:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182423 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Star Wars

Sirgon Esgalnor írta: Ez szép! Közben egymásnak fenhangon bizonygatják, hogy milyen hasznát vehetik Lukenak az ő oldalukon. Közben tudják, hogy nincs harmadik, és azt is tudják, hogy a másik is tudja ezt, tehát ismeri az igazi szándékot. Ez, akkor nyílt, kölcsönös hadüzenet.


Sztem Palpatine saját gondolkodása szerint ekkor már a szabályok felett áll, és Vader sem igazán tanítvány már...sőt talán szeretne maga mellé egy tanítványt, emlékezzetek vissza, hogy azt mondja Obi-Wan-nak, hogy most már ő a mester...nade tanítvány nélkül ? Hm ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #182364 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars
Klónok-könyv angolul: www.greylib.align.ru/library/FAN ... Clones.rar

Nah, kíváncsi vagyok nagyon, én alapvetően bírom Salvatore néhány könyvét, de amit hallottam, nem bízom ebben a szövegben. Majd meglássuk. :)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181759 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Ranamarth írta: szerintem az a lényeg,hogy mindketten egy új és nagyon jó (erős) lehetőséget láttak Lukeban.Egy olyan lehetőséget,amelyet nem akartak elszalasztani,meg amógyis az Uralkodó és Vader megdumcsizták,hogy ha Luke nem áll át kinyírják.
Na persze a végén közbe jött az apai szeretet! :cry: :D


Pontosan. :D Ha nem áll át, kinyírják, és így végképp nem lesz Jedi fenyegetés...

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181528 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Star Wars
szerintem az a lényeg,hogy mindketten egy új és nagyon jó (erős) lehetőséget láttak Lukeban.Egy olyan lehetőséget,amelyet nem akartak elszalasztani,meg amógyis az Uralkodó és Vader megdumcsizták,hogy ha Luke nem áll át kinyírják.
Na persze a végén közbe jött az apai szeretet! :cry: :D

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.297 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére