Star Wars

Több
20 éve 5 hónapja #181466 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Sirgon Esgalnor írta: Ez szép! Közben egymásnak fenhangon bizonygatják, hogy milyen hasznát vehetik Lukenak az ő oldalukon. Közben tudják, hogy nincs harmadik, és azt is tudják, hogy a másik is tudja ezt, tehát ismeri az igazi szándékot. Ez, akkor nyílt, kölcsönös hadüzenet.


Azért ez bonyolultabb...
Az uralkodó már nem teljesen számít Sithnek mert ő az Uralkodó, Vader meg végképp nem tanítvány, csak azér nem lövöldöz villámokat mert akkor zárlatot kapna...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181462 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Star Wars
Ez szép! Közben egymásnak fenhangon bizonygatják, hogy milyen hasznát vehetik Lukenak az ő oldalukon. Közben tudják, hogy nincs harmadik, és azt is tudják, hogy a másik is tudja ezt, tehát ismeri az igazi szándékot. Ez, akkor nyílt, kölcsönös hadüzenet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181456 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
Szvsz Anakin-Vader túl erős és önfejű volt a rendes tanítvány-léthez...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181431 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars
Mindketten egymás ellen áskálódtak. :) Palpinak nem volt szüksége Vaderre, mert már túl öreg volt, jobb lett volna egy fiatal tanítvány, aki jobban hallgat rá. Vader pedig meg akarta dönteni az Uralkodót, és ő akart lenni a Császár, ahogy ezt Luke-nak is megemlíti a Birodalom viszsavágban. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181411 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Star Wars
És akkor hogy van, hogy a Császár és Vader át akarták Luke-ot téríteni 3.-nak az erő sötét oldalára?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181331 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
Hát igen, úgy logikus hogy csak ketten legyenek, mivel a hatalom magányos dolog, (ugyeugye, ld a Gyűrű használata) főleg ha te akarsz lenni a leghatalmasabb. A mester mindent tud, de sok gyakorlatra a tanítványnak magától kell rájönnie, mert a mester nem fog olyat tanítani neki amitől a tanítvány lesz az erősebb...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181185 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Dínchamion írta:

Obi-Wan (Ben) Kenobi1 írta: Újjászervezte a rendet, és bevezette a már ismert szabályt: egyszerre csak ketten lehetnek, egy mester és egy tanítvány.


Akkor ez azt jelenti, hogy ez a "csak ketten lehetnek" pusztán egyfajta előírás? :hein: Én mindig azt hittem, hogy az Erő miatt nem lehet vagy vmi hasonló áthidalhatatlan korlát miatt... :roll:


Nem, ez csak pusztán előírás. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181150 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Gandalf írta: Mert éppen nem volt nála... Elhajította... :wink:


Ja tényleg. :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181138 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Jó. Akkor tovább kötözködöm. :twisted: Miként lehet, hogy Obi-Wan simán levédte fénykardjával Dooku villámcsapását az Episode II-ben, míg Luke-ot hasonló Erő-használattal majdnem elintézte az Uralkodó a Jedi visszatér-ben? Miért nem használta ő is a fénykardját?

Mert éppen nem volt nála... Elhajította... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181137 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Jó. Akkor tovább kötözködöm. :twisted: Miként lehet, hogy Obi-Wan simán levédte fénykardjával Dooku villámcsapását az Episode II-ben, míg Luke-ot hasonló Erő-használattal majdnem elintézte az Uralkodó a Jedi visszatér-ben? Miért nem használta ő is a fénykardját?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181130 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Szerintetek az miként lehet, hogy az eredeti trilógiában Luke-ból röpke idő alatt képzett jedi vált, míg az Episode I-ből és II-ből az derült ki, hogy a jedi tanítványok legalább 15-20 évig csak padawan-ok, s csak ezután lesznek teljes értékű jedi lovagok?

Először is, Luke apja Anakin vót, tehát csak úgy hemzseg a midi-chlorianoktól, ezért tápos egy fickó.
Másodszor meg meg is látszott a technikáján, hogy nem elég képzett... :twisted:
Harmadszor: Volt-e más lehetősége Obi-vannak és Yodának? Nem igen, ennyire tudták kiképezni és kész.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181126 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Szerintetek az miként lehet, hogy az eredeti trilógiában Luke-ból röpke idő alatt képzett jedi vált, míg az Episode I-ből és II-ből az derült ki, hogy a jedi tanítványok legalább 15-20 évig csak padawan-ok, s csak ezután lesznek teljes értékű jedi lovagok?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181124 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars
hogy ha kettőnél többen lennének, kinyírnák egymást... :roll:
Kettőnek viszont kell lennie az utódlás miatt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181108 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Obi-Wan (Ben) Kenobi1 írta: Újjászervezte a rendet, és bevezette a már ismert szabályt: egyszerre csak ketten lehetnek, egy mester és egy tanítvány.


Akkor ez azt jelenti, hogy ez a "csak ketten lehetnek" pusztán egyfajta előírás? :hein: Én mindig azt hittem, hogy az Erő miatt nem lehet vagy vmi hasonló áthidalhatatlan korlát miatt... :roll:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #181073 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars
A Sith rendet egy renegát Jedi alapította, akit elcsábított a Sötét Oldal. Akkor a Sithek sokan voltak, kb. annyian, mint a Jedik, de természetükből adódóan egymásnak ugrottak a hatalomért, mígy végül csak egy túlélő maradt, Darth Bane, az Átoklord. Újjászervezte a rendet, és bevezette a már ismert szabályt: egyszerre csak ketten lehetnek, egy mester és egy tanítvány. Ezért hitték a Jedik, hogy a Sithek kipusztultak, de amikor Maul felbukkant, Yoda helyesen következtetett, csak nem volt biztos a dolgában. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #180971 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
Nekem a könyvek azért nem tetszenek mert csapnivalóan vannak megírva...

Most felmentem a starwars.com-ra, nézem Darth Sidioust, adatok a következőek:
magasság: 1, 78
nem: férfi
származás: ismeretlen
fegyver: Darth Maul


érdekes... :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #180969 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta: Én Dínnel értek egyet, lehet hogy a film párbeszédei nevetségesek (abból kiindulva, hogy ez végül is egy mese, ezt nem érzem helyénvalónak) de akkor a könyveké még jobban. (gondolok itt az olyan apróságokra pl hogy Darth Vader nevet, mi több röhög, és szörcsög... )


Hm. Szvsz még a film párbeszédei sem nevetségesek. :wink: Ahol igen, annak szerepe van, de ezt már mondtam. Most arra kérdeznék rá, hogy miért? Miért nevetségesek? Ez filmen azért jóval máshogy néz ki, ezért nem szeretem a SW-könyveket: túl sok mindent mutatnak meg (szükségszerűen, máskülönben novella vagy forgatókönyv lenne) abból, amit a film (egyébként szerintem jól) homályban hagy. :roll:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #180707 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Dínchamion írta:

Brisa írta: Alyr, igen, én tényleg komolyan gondolom. (Nemrég néztem végig az eredeti filmeket is, és döbbentem rá, hogy milyen gyengék valójában. És itt nem a technikai megoldásokra gondolok, hanem főleg a dialógusokra, amelyet ugye a magyar szinkron még nevetségesebbé tesz. :roll: )


Hm. Én nem éreztem nevetségesnek a film párbeszédeit (ahol igen, annak szerintem szerepe van -- l. Vader meggyőzési kísérlete) ellenben a könyveket szánalmasan rossznak tartom. :roll: Persze, nem kell egyetértenünk, de szvsz még az új(abb) SW-könyvek is jobbak a filmből készülteknél (mondm ezt úgy, hogy csak kettőt olvastam, és azokat is régen)


Én Dínnel értek egyet, lehet hogy a film párbeszédei nevetségesek (abból kiindulva, hogy ez végül is egy mese, ezt nem érzem helyénvalónak) de akkor a könyveké még jobban. (gondolok itt az olyan apróságokra pl hogy Darth Vader nevet, mi több röhög, és szörcsög... )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #180659 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Brisa írta: Alyr, igen, én tényleg komolyan gondolom. (Nemrég néztem végig az eredeti filmeket is, és döbbentem rá, hogy milyen gyengék valójában. És itt nem a technikai megoldásokra gondolok, hanem főleg a dialógusokra, amelyet ugye a magyar szinkron még nevetségesebbé tesz. :roll: )


Hm. Én nem éreztem nevetségesnek a film párbeszédeit (ahol igen, annak szerintem szerepe van -- l. Vader meggyőzési kísérlete) ellenben a könyveket szánalmasan rossznak tartom. :roll: Persze, nem kell egyetértenünk, de szvsz még az új(abb) SW-könyvek is jobbak a filmből készülteknél (mondm ezt úgy, hogy csak kettőt olvastam, és azokat is régen)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #180509 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Star Wars

Dínchamion írta:

Yavanna írta: Mindezt valahogy úgy értem, hogy a sithé vált jedi már nem képes bizonyos jedi képességek, bizonyos tecnikák használatára, melyek a jedik főbb alapszabályain nyugszanak: pl: ne engedj a gyűlőletnek! Egy sith szerintem már nem képes nem engedni a gyűlöletnek! :roll:


Szerintem összekevered a dolgokat. Nem elfogadni bizonyos elveket és alkalmazni bizonyos technikákat (ami tul. képpen mechanizált, és csak a használat célja különbözteti meg a kétfajta Erőt) nem ugyanaz és nem feltétlenül függnek össze... :nono:

(Majd még jövök, most csak így rohanvást)


Egyetértek. Én mindig úgy képzeltem, hogy az "ősidőkben" volt az Erő ugye, amire idővel tudatába ébredtek bizonyos emberek és nem emberek. Fokozatosan kiismerték a természetét, megtanulták használni. Elméleteket gyártottak köréje. Talán pont ennek következtében intézményesíteni kezdték a dolgokat... Nemcsak a képzést, hanem minden mást is. (Elvileg ugye a fénykard a "Jedik fegyvere", és nem a Sitheké /is/.) Az egyes intézmények (talán nem csak kettő volt) céljai is mások voltak. Kezdetben nem Jó és Sötét oldal volt, hanem ilyen-olyan elképzelések és célok: pl. az Erő alkalmas lehet arra, hogy az egész Galaxist irányítani lehessen, ezáltal egy stabilabb és kiegyensúlyozottabb rendszert kialakítani. És ebből mi következik? Hogy a Galaxis Urának egy Erőben jártas lénynek kell lennie!
A másik iskola ezzel szemben mást vallhatott: nincs szükség arra, hogy a "népet" az Erő által "uralják", inkább csak a meglévő rendszert segítsék az "Erő-felhasználók", hogy az jobb, stabilabb legyen.
Aztán persze az egyik iskola kijlentette, a másikról, hogy az rossz, a céljai "sötétek" [size=9:1mhptbrc](a diktatúra sem feltétlenül rossz ám...)[/size]. És ugye az önbeteljesítő jóslatok a SW világában is igen jól működnek. :wink:

Szóval szerintem a Jedik egyszerűen megtiltják a növendékeknek, hogy indulatból (düh) cselekedjenek, vagy hogy villámokat szórjanak másokra, holott "fizikailag" képesek lennének rá. Pontosabban nem tanítják meg őket ez utóbbira.

A Sitheknek viszont megtanítják, hogy az indulatok energetizálják a testüket és a szellemüket, és hogy ezt használják ki. (Nekik nem kell válogatni az eszközökben. :D ) A Sitheknek más módszereket tiltanak, ill. felejtenek el megtanítani. :D

(Amúgy a sötét oldal módszerei ezért könnyebbek: közelebb állnak az emberek természetes temperamentumához, ösztönös viselkedési formájához, azaz nem kell önkontrollt, önuralmat tanulni. Vagy legalábbis nem olyan mértékben, mint a Jediknek.)


Alyr, igen, én tényleg komolyan gondolom. (Nemrég néztem végig az eredeti filmeket is, és döbbentem rá, hogy milyen gyengék valójában. És itt nem a technikai megoldásokra gondolok, hanem főleg a dialógusokra, amelyet ugye a magyar szinkron még nevetségesebbé tesz. :roll: )

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #180492 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Sirgon Esgalnor írta:

Alyr Arkhon írta: Yavanna, Szürke: Nem, mivel ha úgy vesszük, hogy a Sithek ketten vannak mindig, és nem többen, (legalábbis Yoda ezt mondja) akkor a Sitheknek kell erősebbnek lenniük, (mármint egy db Sith lovag erősebb egy db Jedi lovagnál) hiszen ketten állnak szemben egy ki tudja hány tagú renddel, és az egyensúlynak fenn kell maradnia...

Érdekes, én ezt a dolgot nem úgy értelmeztem, hogy az egész világegyetemben csak két Sith lehet, hanem hogy úgyan úgy mester-tanítvány párokra oszlanak, mint a Jedik. Dart Mau felbukkanásáig azt hitték, hogy mindegyszálig kivesztek a galaxisból. Tehát Yoda következtetése az volt, ha felbukkan egy Sith, akkor legalább még egynek kell lennie valahol, csak az a kérdés, hogy ki a mester és ki a tanítvány. Vagyis az erősebb vagy a gyengébb fedte fel magát?


Én az "only two there are" -t erősebben értelmezném... mmint hogy ketten vannak összesen...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #180488 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta: Yavanna, Szürke: Nem, mivel ha úgy vesszük, hogy a Sithek ketten vannak mindig, és nem többen, (legalábbis Yoda ezt mondja) akkor a Sitheknek kell erősebbnek lenniük, (mármint egy db Sith lovag erősebb egy db Jedi lovagnál) hiszen ketten állnak szemben egy ki tudja hány tagú renddel, és az egyensúlynak fenn kell maradnia...

Érdekes, én ezt a dolgot nem úgy értelmeztem, hogy az egész világegyetemben csak két Sith lehet, hanem hogy úgyan úgy mester-tanítvány párokra oszlanak, mint a Jedik. Dart Mau felbukkanásáig azt hitték, hogy mindegyszálig kivesztek a galaxisból. Tehát Yoda következtetése az volt, ha felbukkan egy Sith, akkor legalább még egynek kell lennie valahol, csak az a kérdés, hogy ki a mester és ki a tanítvány. Vagyis az erősebb vagy a gyengébb fedte fel magát?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #180427 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Yavanna írta: valaki mind a jedik, mind a sithek tudásával és összes technikájával rendelkezik és képes is azokat maradéktalanul alkalmazni,


Na ez egy baromi érdekes és izgalmas lehetőség... És ezzel lehetne folytatni az SW-t, mert lenne olyan fókusz, mint Vader... :wink:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #180407 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Szürke Gandalf írta: Szerintem a Jediség nem egyedülálló és szeparálható létállapot, hanem - mint bármely képesség - többé-kevésbé birtokában lehet valakinek. Hiszen köztük is vannak erősebbek és gyengébbek mint tudjuk. És ugyanígy a Sithek között is. Nem lehet így kimondani hogy A Jedik erősebbek a Sitheknél.


Yavanna, Szürke: Nem, mivel ha úgy vesszük, hogy a Sithek ketten vannak mindig, és nem többen, (legalábbis Yoda ezt mondja) akkor a Sitheknek kell erősebbnek lenniük, (mármint egy db Sith lovag erősebb egy db Jedi lovagnál) hiszen ketten állnak szemben egy ki tudja hány tagú renddel, és az egyensúlynak fenn kell maradnia... ( a sötét jedik meg hol vannak, hol nincsenek, nem túl kiszámítható hogy hányan térnek a sötét útra)

Yavanna: nerm becsülöm le a Jediket, de ők túlzottan elbizakodottak, hiszen hosszú évekig ( a prequelek szerint 1000 évig, a régi részek szerint több ezer emberöltőn át) vigyázták a békét, mondhatni nem volt ellenfelük, mert azt hitték, hogy a Sithek kihaltak, és a sötét jedik meg nem szervezettek...
Darth Maul felbukkanása hatalmas pofont jelentett, de addigra Palpatine mindent eltervezett és ez is a terve egy része volt. A jedik pontosan úgy reagáltak ahogy elvárta tőlük, mivel nem reagálhattak másként. Egyedül talán Anakin az aki a porszem a fogaskerekek között és miatta bukik meg végül is a Birodalom.
Ennek a dolognak egy része politika, más része akció, és szervezés, hiszen meg kellett szervezni a klónhadsereget, hogy pont kéznél legyen, de idő előtt ne derüljön fény a létére, és le kellett váltatni a kancellárt, és ez nem kevés időbe, fúrásba és egyébbe került.
Más részről sztem a Sitheknek van egy olyan diszciplínája amivel tömegekre hathatnak, annál is inkább, mivel míg a Jedik befele fordulnak a Sithek egyértelműen kifele és a másokon való uralkodást részesítik előnyben.

Szerintem Palpatine ereje nagyobb Yodáénál is, sőt, mivel jobban tudja uralni, jobb mint Anakiné, és nem hiszem hogy gondot okozott volna neki Luke fénykardja hiszen a bilincsét is kikapcsolta...

Brisa: komolyan gondolod hogy a régi filmekből készült könyvek jobbak mint a filmek maguk? Szerintem sokkal rosszabbak...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #180403 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Star Wars

Szürke Gandalf írta: Nem lehet így kimondani hogy A Jedik erősebbek a Sitheknél.


Hé You!!!
Ilyet ki mondott 8O :?: 8O :?:
Ponty azt próbáltam hangsúlyozni, hogy egyik oldal sem erősebb és nem is gyengébb!!! Csak egyszerűen mások! Ennél jobban már nem vagyok képes megfogalmazni, pedig nagyon igyekeztem. :roll:

Din:Igen ebben elméletileg igazad lehet, de ha nem úgy lenne ahogy írtam és minden jediből sithhé lett valaki mind a jedik, mind a sithek tudásával és összes technikájával rendelkezik és képes is azokat maradéktalanul alkalmazni, akkor az azt jelentené, hogy a sithek (akik valamikor jedik voltak), nagyobb tudással, több erővel, színesebb technikával rendelkeznek! Ez pedig mint tudjuk nem nagyon lehetséges! Megborulna az egyensúly és az is amit Yoda mondott a jó és rossz oldal viszonyáról! Legalábbis sztem... :roll:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #180386 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Star Wars
Szerintem a Jediség nem egyedülálló és szeparálható létállapot, hanem - mint bármely képesség - többé-kevésbé birtokában lehet valakinek. Hiszen köztük is vannak erősebbek és gyengébbek mint tudjuk. És ugyanígy a Sithek között is. Nem lehet így kimondani hogy A Jedik erősebbek a Sitheknél.

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #180365 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Yavanna írta: Mindezt valahogy úgy értem, hogy a sithé vált jedi már nem képes bizonyos jedi képességek, bizonyos tecnikák használatára, melyek a jedik főbb alapszabályain nyugszanak: pl: ne engedj a gyűlőletnek! Egy sith szerintem már nem képes nem engedni a gyűlöletnek! :roll:


Szerintem összekevered a dolgokat. Nem elfogadni bizonyos elveket és alkalmazni bizonyos technikákat (ami tul. képpen mechanizált, és csak a használat célja különbözteti meg a kétfajta Erőt) nem ugyanaz és nem feltétlenül függnek össze... :nono:

(Majd még jövök, most csak így rohanvást)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #180357 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta: Elrejteni pont Yoda elől és a főJedik elől volt könnyű, ugyanis azoknak meg sem fordult a fejében, hogy itt, egy köpésnyire tőlük valaki az egész Köztársaságot akarja befolyásolni, mindvégig külső támadásra számítanak a kevésbé ellenőrzött területekről...
Nem számítanak rá, hogy belülről fogja bomlasztani, mondhatni elteltek sajáét nagyszerűségükkel és a távolt fürkészték, ezért vakok lettek arra ami az orruk előtt történik...


Ezt miből gondolod :?: 8O Szerintem eléggé lebecsülöd a jediket ha így látod! :roll: Azért vannak ott, ahol vannak, hogy vigyázzák a békét és a rendet. Azért elég gázos lenne, ha bizonyos szegmensekre nem figyelnének oda. Szvsz egy jedi nem arra építi a munkáját -a figyelés végülis a munkája- hogy ez valószínű, ez meg nem. Attól jedi, hogy mindenre terjedjen ki a figyelme! Más kérdés, ha a sitheknek sikerűl megtéveszteni őőket.

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #180353 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Star Wars

Dínchamion írta: Hm. Ha ez igaz, akkor a Sithek miben/mitől többek, mint Sötét Jedik? Hiszen éppen erről van szó: hogy többek, mert ők állnak a Sötét Oldal hierarchiájának csúcsán -- és nem a személyes kvalitások, hanem a Sith-erő miatt.


Nos úgy érzem ebben a kérdésben most már teljes a képzavar...
(Egyébként potyogtattam könnyeimet Várgesztesen, mert reméltem, hogy miközben pipázgatsz kellemesen kivesézhetjük ezt a kérdést! :cry: )
Felvetem a kérdést: Milyen a reláció a jedik, a sithek és a sötét jedik között :?: :roll:
szvsz: Alapvetően vannak ugye erőérzékeny lények, akik ha fejlesztik képességeiket képesek jedikké, sithekké válni. Aki a jedi rendben tanul, az alapvetően a jó oldalt szolgáló jó jedi (Hú de hülyén hangzik ez így leírva! :lol: ), aki a jedik diszciplináit sajátította el. Aztán adott ez a mi friss jedink, akit ugye sok behatás ér innen-onnan. Ezeknek köszönhetően a sötét oldal szolgálatába lép és sötét jedi lesz; de még mindig a jedi rendben tanultakat ismeri. És most rátérnék a sithekre: a sith sztem NEM jedi. Olyan erőérzékeny valaki, aki a sith disciplinák elsajátításával képes az erő használatára. Lehet, hogy sose tanulta a jedik tanait. Azonban ugye az is előfordulhat, hogy tanulta ezeket, lásd Anakin, majd mégis a sitheknél kötött ki. szerintem ebben az esetben, asith tudást elsajátított jedi már el kell hogy veszítse valamely jedi képességét, hogy az egyensúly fennmaradjon. Hiszen a sötét oldal -Yoda nyomán ugye- nem erősebb, csak könnyebben járható. Tehát a sithek nem lehetnek erősebbek. Mindezt valahogy úgy értem, hogy a sithé vált jedi már nem képes bizonyos jedi képességek, bizonyos tecnikák használatára, melyek a jedik főbb alapszabályain nyugszanak: pl: ne engedj a gyűlőletnek! Egy sith szerintem már nem képes nem engedni a gyűlöletnek! :roll:

Obi-Wan (Ben) Kenobi1 írta: Palpatine valamit azért dolgozgatott az Erő segítségével (nem túl nagyot, csak olyan apró dolgokat), és közben a Sötét Oldal segítségével mintegy "leárnyékolta" azt. Ezért nem tudták Yodáék tökéletesen érzékelni.


Jajaja! Én is pontosan így gondolom! :D
Ahoz amit elért kellett a sithek ereje, de én még mindig tartom, hogy csak ez nem lett volna elég, ha nincsenek a személyes 'politikai képességei'.

Ranamarth írta: ha Jedikről van szó,akkor Obi van Kenobi és Yoda a kedvencem.Aki olvasta közületek a Jedi Növandéket (Obi van padavan korszakát írja le! ),az tudja,hogy Obi van is más mint a többi Jedi!Ő a "példaképem" !


izé... ha már van itt ilyen kijelentés, akkor én is leírom: Személy szerint Qui gon a kedvencem! ( ha most rossszul írtam, akkor égek... :oops: )Az igazi tanítómester, ugyanakkor lázadó és nekem nagyon szimpatikus! :D

Lamorak: Betegre röhögtem magam!!! R2 mint kukoricapattogtató és cola automata... :up: :lol:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180288 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Obi-Wan (Ben) Kenobi1 írta: Dín: az Ep3ban majd lánti fogjuk Palpit harcolni. ;) :twisted:


Igen, én is félek, h el fogják rontani... :roll: De hát majd meglássuk.

A könyveknek meg most már neki fogok állni, annyi mindent hallottam már, hogy kíváncsi lettem.

[size=9:24rb0rha]Mondjuk nekem másodlagos, hogy milyen a film, amíg eleget látom Natalie-t, de mindegy. 8) [/size]

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.689 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére