Star Wars

Több
20 éve 6 hónapja #180282 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Star Wars
Szerintem meg a könyvek jobbak, mint a filmek. (Az eredeti 3 SW-nál.) Koherensebbek, logikusabbak, a poénok ütősebbek és kevesebb a "röhejes dialógus" benne. :D Sőt, nekem a stílusuk is bejön. (Az új filmek könyveire már szerintem is ráillik a pocsék szó. Igaz, nem voltam képes végig átverekedni magam rajtuk.)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180272 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Obi-Wan (Ben) Kenobi1 írta: Dín: az Ep3ban majd lánti fogjuk Palpit harcolni. ;) :twisted:
A Jedi visszatér eredetileg úgy kezdődött volna, hogy Luke-ot látjuk Obi-Wan házában,, amint éppen összeszerelte az új fénykardját és beépíti R2-ba, majd megbeszéli vele a teendőket. :) Itt van egy concept art a jelenetről.


A filmből készült (egyébként pocsék) regényben benne van...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180269 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars
Dín: az Ep3ban majd lánti fogjuk Palpit harcolni. ;) :twisted:
A Jedi visszatér eredetileg úgy kezdődött volna, hogy Luke-ot látjuk Obi-Wan házában,, amint éppen összeszerelte az új fénykardját és beépíti R2-ba, majd megbeszéli vele a teendőket. :) Itt van egy concept art a jelenetről.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180188 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Star Wars
Jó..jó,én a véleményem továbbra is tartom.
Nekem,ha Jedikről van szó,akkor Obi van Kenobi és Yoda a kedvencem.Aki olvasta közületek a Jedi Növandéket (Obi van padavan korszakát írja le! 8) ),az tudja,hogy Obi van is más mint a többi Jedi!Ő a "példaképem" ! :lol: 8)

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180183 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Dínchamion írta: Lehet, h az elmetrükk (csinálja egyáltalán?) csak elterelés, hogy Jabba lebecsülje a képességeit... Szvsz ha Luke akarta volna, akkor ott helyben megszökteti Hant és a többieket, de mégis később tette -- minden a tervei szerint haladt, az egyetlen apró zökkenő a verem volt, de végülis kivitték őket a szabadba, tehát megszűnt a probléma. :)


Lehet hogy próbálta csinálni, de biztosan tudta hogy a huttok ellen nem működik...
a verem valszeg nem volt betervezve, de a hajós dolog igen, hiszen nem véletlenül volt R2-nál a fénykard...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180171 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars
Lehet, h az elmetrükk (csinálja egyáltalán?) csak elterelés, hogy Jabba lebecsülje a képességeit... Szvsz ha Luke akarta volna, akkor ott helyben megszökteti Hant és a többieket, de mégis később tette -- minden a tervei szerint haladt, az egyetlen apró zökkenő a verem volt, de végülis kivitték őket a szabadba, tehát megszűnt a probléma. :)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180128 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Ranamarth írta: Én ezt mind megértem...de az arc mindent elárul!Ő úgy vonul be Jabbához,hogy:"én most egy Jedi vagyok és mindenki féljen tőlem",pedig még nem teljesen Jedi...mondhatnám:Apja fia! :roll:


Teljesen szándékosan...
Egyfelől Jabba nem venné komolyan, másfelől ki akarja eszközölni hogy mielőbb végezzék ki úgy, ahogy ő akarja. (és ez meg is történik)
Jabba, bízván abban hogy a Jedi-elmetrükkök nem hatnak rá, simán befolyásolható sokkal prózaibb eszközökkel.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180052 Írta: Zazamoukh
Zazamoukh válaszolt a következő témában: Star Wars
Ramamarth, nekem van eladó Sötét Vetélytárs, ha érdekel.

I live to serve all believers.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180037 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Luineheciel írta: De ha nem úgy vonul be, akkor Jabba nem veszi komolyan szvsz.


Ott a pont. Jabbával csak az erő pozíciójából lehet tárgyalni. És - tekintve azt, hogy Anakin fia és Yoda tanítványa - minden oka megvan arra, hogy bízzon a képességeiben (főleg, mert _senki_ nem versenghet vele ott, ami ugye ki is derül később). Azért elbizakodott, mert tényleg mindenre gondolt. :wink:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180027 Írta: Luine Baenre
Luine Baenre válaszolt a következő témában: Star Wars
De ha nem úgy vonul be, akkor Jabba nem veszi komolyan szvsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179973 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Star Wars
Én ezt mind megértem...de az arc mindent elárul!Ő úgy vonul be Jabbához,hogy:"én most egy Jedi vagyok és mindenki féljen tőlem",pedig még nem teljesen Jedi...mondhatnám:Apja fia! :roll:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179972 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Star Wars

Ranamarth írta: Remélem nem haragszotok,de én a Ep.VI.-ban a Luk-ot kissé nagyképűnek tartom 8) .Főként akkor,amikor bevonul Jabba palotájába,bár lehet,hogy nem a nagyképű a legjobb szó...inkább túl elbízakodott!Ahogy Yoda :cry: mondaná "zöldfülü" még! 8)


Szerintem nem nagyképű, csak már olyan, mint egy igazi jedi ;) igaz, hogy még nem teljesen az, de azért már sokat tanult és sztem az csak jó hogyha nem árulja el a félelmét.

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179956 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Star Wars
Remélem nem haragszotok,de én a Ep.VI.-ban a Luk-ot kissé nagyképűnek tartom 8) .Főként akkor,amikor bevonul Jabba palotájába,bár lehet,hogy nem a nagyképű a legjobb szó...inkább túl elbízakodott!Ahogy Yoda :cry: mondaná "zöldfülü" még! 8)
Ja,amúgy nincs meg valamelyikőtöknek a Jedi Növendék II.-A sötét vetélytárs ? :?:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179944 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Lamorak írta: 'And now, young Skywalker, you... will... die'--nem sokat habozott... és ha Vader nincs ott, és ha Vaderben nem lenne benne olyasmi, aminek a bennelétében Luke bízott, Palpatine pedig nem is számolt vele ('Tudnod kell, h az apádat már semmi nem térítheti vissza'), akkor minden probléma nélkül végez Luke-kal (l. ehhez a www.starwarsspoofs.com Halálcsillag-animációját).


Ezt nem tudhatjuk. :nono: Nem teszi meg, és ez a lényeg. Igen, feltehetően megölte volna, de ezt soha nem fogjuk megtudni. :wink:

De attól még ugyanúgy áll, hogy Sidious nem ugyanazon a szinten gonosz, mint Vader -- elbizakodott (ahogy Luke is mondja) és borzasztó erős. (Ha már spekulálnuk: mi van, ha Vader nem állítja meg/nem tudja megállítani Luke-ot? Luke levágja Sidioust, és annyi?) Plusz: Sidioust soha nem látjuk harcolni, sőt még azt sem, hogy fénykardja lenne... Ez erőteljesen eltolja egy másik végletbe, szinte Vader ellentéte lesz, mert _nem_ úgy alkalmazza a Sötét Oldal erejét, mint Vader -- amikor Vader próbálkozik Sidious módszereivel (megpróbálja átcsábítani Luke-ot), elég szánalmas eredményt ér el. Szvsz ennek megfelelően Sidious sem tudna harcolni.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179757 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars
Hú, de rég jártam erre. :) Palpatine valamit azért dolgozgatott az Erő segítségével (nem túl nagyot, csak olyan apró dolgokat), és közben a Sötét Oldal segítségével mintegy "leárnyékolta" azt. Ezért nem tudták Yodáék tökéletesen érzékelni. Palpatine és Sidious EGY ÉS UGYANAZ a személy. Ezt Rick McCallum is megmondta egy interjúban. Luke azért lesz forrófejűbb a Birodalom visszavágban, mert egyre közelebbi kapcsolatba kerül az Erővel. Ahogyan Anakin is az EpI-ben még ártatlan kisfiú, különleges képességekkel (bár a verekedési jelenetét a kis rodiánnal kivágták :) ), míg a második részben már ön/forrófejű és makacs padawan. Erre még rájön az, hogy űjra találkozik Amidalával, így még forrófejűbb lett. Lukenak pedig ott vannak a kétségei, hogy Vader nyíltabban elmondta, mi történt az apjával. :) De sikerül legyőzni ezeket, és igazi Jedi lesz belőle. :) Visszatérve Palpira, ő inkább az adott tanítvánnyal végezteti el a piszkos munkát, hiszen számára ez veszélyes lenne, mert akkor fény derülne a kilétére, meg a tanítványok hadd gyakoroljanak. :) Az EpIII-ban Anakin segítségével szépen kinyírja Windut, de a fő Jedi-gyilkoló (SPOILER!) [size=9:3oo8bygk]Grievous tábornok [/size]lesz. :twisted:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179524 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Dínchamion írta:

Alyr Arkhon írta: Szerintem dolgozott Erővel, Yoda is említi, hogy érez valamit, de nem tudja mi az mert elrejtőzik.


Nem hiszem, hogy abban a közelségben ne tudta volna felfedni -- pont Yoda?? :? De végülis lehet, h tévedek. :)

Alyr Arkhon írta: A Rendek azért fontosak mindkét oldalon, mert őrzik a diszciplínákat és így sokkal többet tanulhat meg az ember mint egyszerű önfejlesztéssel, esetleg olyan dolgokat is amik meg sem fordultak a fejében...


Igen, ezzel semmi baj sincs, csak ha elmegy a másik véglet felé, az már gáz.

Alyr Arkhon írta: A házasság/szerelem elvonja a figyelmet az Erőtől, de ami a fontosabb, házas ember nem tudja minden energiáját a Rendnek szentelni és esetleg feláldozni magát. Ezenkívül nagyon könnyű zsarolni is...


Ez viszont szerintem értelmetlen. Akkor legyen keményebb a szűrés, és csak olyan lehessen jedi, aki fel tudja állítani ezt a hierarchiát... :roll:


Lusta vagyok külön idézni...
Elrejteni pont Yoda elől és a főJedik elől volt könnyű, ugyanis azoknak meg sem fordult a fejében, hogy itt, egy köpésnyire tőlük valaki az egész Köztársaságot akarja befolyásolni, mindvégig külső támadásra számítanak a kevésbé ellenőrzött területekről...
Nem számítanak rá, hogy belülről fogja bomlasztani, mondhatni elteltek sajáét nagyszerűségükkel és a távolt fürkészték, ezért vakok lettek arra ami az orruk előtt történik...

A hierarchiát nem lehet felállítani, így is úgy is erősen kötődsz a szerelmedhez/feleségedhez, egyéb rokonaidhoz, a padavanokat nem véletlenül választották el minél korábban a családjuktól, az érzelmi kötődések miatt. Ha elég gyorsak voltak, a család csak távoli emlék maradt, kellemes emlék, de csak emlék, és nem erős érzelmi forrás. Minden más azonban hátráltatja a jedit, mindenki akit félt egy tökéletes célpont az ellenfeleinek és egy lépés a Sötét Oldal felé az esetleges bosszú miatt - lásd Anakin reakcióját az anyja halálakor...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179518 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta: Szerintem dolgozott Erővel, Yoda is említi, hogy érez valamit, de nem tudja mi az mert elrejtőzik.


Nem hiszem, hogy abban a közelségben ne tudta volna felfedni -- pont Yoda?? :? De végülis lehet, h tévedek. :)

Alyr Arkhon írta: A Rendek azért fontosak mindkét oldalon, mert őrzik a diszciplínákat és így sokkal többet tanulhat meg az ember mint egyszerű önfejlesztéssel, esetleg olyan dolgokat is amik meg sem fordultak a fejében...


Igen, ezzel semmi baj sincs, csak ha elmegy a másik véglet felé, az már gáz.

Alyr Arkhon írta: A házasság/szerelem elvonja a figyelmet az Erőtől, de ami a fontosabb, házas ember nem tudja minden energiáját a Rendnek szentelni és esetleg feláldozni magát. Ezenkívül nagyon könnyű zsarolni is...


Ez viszont szerintem értelmetlen. Akkor legyen keményebb a szűrés, és csak olyan lehessen jedi, aki fel tudja állítani ezt a hierarchiát... :roll:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179512 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Dínchamion írta:

Szürke Gandalf írta:

Dínchamion írta: Azzal viszont nem értek egyet, hogy totálisan eltűntek/eltűnhetnek a Sithek -- szerintem ez vagy nem egyensúly, vagy kell, h legyen valami forrása a Sith erőnek. Ha mást nem, akkor intuitív módon (hm, lehet, h ez egyfajta egyensúly? Kezdődik minden előröl? -- Az első Sithek hogyan lettek azok?)

Ez itt egy lényeges kérdés: attól hogy eltűnnek a Sithek, még jöhetnek újak. Ugyanígy a Jedik: ha Luke meghalt volna, attól még egy későbbi korban születhet valaki olyan képességgel aki képes újjáteeremteni a rendet. Vagy az öröktől fogva létezett?


That's quite right! :wink: Szvsz a jedik (és a Sithek) úgy jutottak a tudásuk birtokába, hogy öntudatlanul is elkezdték használni az Erőt. A rend annyiban változtatja meg ezt, hogy felgyorsítja és automatizálja ezt a folyamatot (mint minden tudást/kultúrát formáló erő). Ilyenkor viszont előbukkan az a kérdés is, hogy mennyire jó ez? Mennyire tolerálható, ha valaki eltér a berögzült szokásoktól (én pl. nagyon utáltam a prequelekben, amikor Anakinnak megtiltották a szerelmet/házasságot)?


Szerintem dolgozott Erővel, Yoda is említi, hogy érez valamit, de nem tudja mi az mert elrejtőzik.
A Rendek azért fontosak mindkét oldalon, mert őrzik a diszciplínákat és így sokkal többet tanulhat meg az ember mint egyszerű önfejlesztéssel, esetleg olyan dolgokat is amik meg sem fordultak a fejében...
A házasság/szerelem elvonja a figyelmet az Erőtől, de ami a fontosabb, házas ember nem tudja minden energiáját a Rendnek szentelni és esetleg feláldozni magát. Ezenkívül nagyon könnyű zsarolni is...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179509 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Szürke Gandalf írta:

Dínchamion írta: Azzal viszont nem értek egyet, hogy totálisan eltűntek/eltűnhetnek a Sithek -- szerintem ez vagy nem egyensúly, vagy kell, h legyen valami forrása a Sith erőnek. Ha mást nem, akkor intuitív módon (hm, lehet, h ez egyfajta egyensúly? Kezdődik minden előröl? -- Az első Sithek hogyan lettek azok?)

Ez itt egy lényeges kérdés: attól hogy eltűnnek a Sithek, még jöhetnek újak. Ugyanígy a Jedik: ha Luke meghalt volna, attól még egy későbbi korban születhet valaki olyan képességgel aki képes újjáteeremteni a rendet. Vagy az öröktől fogva létezett?


That's quite right! :wink: Szvsz a jedik (és a Sithek) úgy jutottak a tudásuk birtokába, hogy öntudatlanul is elkezdték használni az Erőt. A rend annyiban változtatja meg ezt, hogy felgyorsítja és automatizálja ezt a folyamatot (mint minden tudást/kultúrát formáló erő). Ilyenkor viszont előbukkan az a kérdés is, hogy mennyire jó ez? Mennyire tolerálható, ha valaki eltér a berögzült szokásoktól (én pl. nagyon utáltam a prequelekben, amikor Anakinnak megtiltották a szerelmet/házasságot)?

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179502 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Star Wars

Dínchamion írta: Azzal viszont nem értek egyet, hogy totálisan eltűntek/eltűnhetnek a Sithek -- szerintem ez vagy nem egyensúly, vagy kell, h legyen valami forrása a Sith erőnek. Ha mást nem, akkor intuitív módon (hm, lehet, h ez egyfajta egyensúly? Kezdődik minden előröl? -- Az első Sithek hogyan lettek azok?)

Ez itt egy lényeges kérdés: attól hogy eltűnnek a Sithek, még jöhetnek újak. Ugyanígy a Jedik: ha Luke meghalt volna, attól még egy későbbi korban születhet valaki olyan képességgel aki képes újjáteeremteni a rendet. Vagy az öröktől fogva létezett?

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179501 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars
Nem hiszem, hogy Palpatine/Sidious (szerintem is ugyanaz a kettő) a Szenátusban az Erővel dolgozott volna: ilyen közel a jedikhez (és főleg Yodához pl.) nem lehetett volna titokban tartani.

A másik pedig, ami Luke-ot illeti: ha jól emlékszem, csak akkor próbálja meg megölni, amikro látja, hogy nem fogja tudni áttéríteni, és Vader is kezd meginogni. Szükségszerűség volt, nem pedig öncélú (vagy ha úgy jobban tetszik: ismeretlen célú) gonoszság és "erőfitogtatás", mint Vadernél.

Ja, igen, megvan, mit is akartam: szvsz semmiképpen sem jelentene egyensúlyt, ha Luke áttér, Leia pedig nem -- hiába Anakin gyerekei mindketten, Luke jedi, Leia pedig nem (bár vannak ígéretes villanásai :) ) És ez számít, azaz a kapcsolatuk az erővel. Leiáé tisztán intuitív, Luke pedig tudatos.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179440 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Lamorak írta: Áááá, végre érdemi kérdések a topicban, nem EpIII előzetesek... :)

Yavanna írta:

Dínchamion írta: Én onnan közelíteném meg a kérdést, hogy Palpatine ugyan egy zseniális politikus, de _éppen azért_, mert Sith, tudja megteremteni a Birodalmat..


Nézd, abban biztosan igazad van, hogy ha nem lett volna Sith, akkor ez nem jött volna össze neki.
De szvsz akkor sem, ha ugyan Sith, de nem ilyen született zseniális politikus.


Nekem mindig az jött le a SW-ból, h a politikusok legfeljebb addig jutnak, mint a szenátus: tökölődnek egymással és kicsinyes, lokális hatalmi harcokat vívnak. Az, h Sidious/Palpatine (mert még mindig nem egyértelmű!!!! kiderülhet pl., h Palpatine Sidious ikertestvére...) egy nagyobb méretű tervben gondolkodik, szerintem is épp a Sith-ből fakad, mert a Sith van ugye a Sötét Oldallal kapcsoltan elképzelve, ami meg a hatalomhoz és kimondottan a (kicsit szauroni) öncélú hatalomhoz van asszociálva. Röviden: a Birodalom szerintem pontosan a hatalom különböző módjait, különböző szintjeit mutatja meg, éppen abban, ahogy Palpatine a hatalomhoz való viszonyulás (szenátusi politikus ill. Sith nagyúr) módjait ötvözi.

Yavanna írta:

Dínchamion írta: Palpatine esetében egyetlen motivációt látok, a hatalomvágyat. De ő nem tesz "gonosz dolgokat" (de hülye kifejezés), mint pl. Vader amikor sorra megöli az embereit.


Várjuk csak ki az EP III-at! :wink:
De ha így is van, sztem ő akkor is az 'Ősgonosz', csak a 'tanítványokal végezteti a piszkos munkát.' Nem hiszem, hogy nehezére esne bárkit is hidegre tenni... :roll:


'And now, young Skywalker, you... will... die'--nem sokat habozott... és ha Vader nincs ott, és ha Vaderben nem lenne benne olyasmi, aminek a bennelétében Luke bízott, Palpatine pedig nem is számolt vele ('Tudnod kell, h az apádat már semmi nem térítheti vissza'), akkor minden probléma nélkül végez Luke-kal (l. ehhez a www.starwarsspoofs.com Halálcsillag-animációját).



A Birodalmat az Erő nélkül nem lehetett volna összehozni, hiszen Palpatine (szerintem egyenlő Sidiussal, mivel nemigen hinném, hogy ketten dolgozzanak egy olyan dolog elérésében amit csak egyikük használhat) elfedi a jövőt a Jedik elől, és emellett befolyása alá vonta a Szenátust, kit Erővel kit csellel. ( Amidalánál nem volt szüksége Erőre, az ifjú királynő pontosan úgy reagált ahogy kellett)

Viszont igenis számolt vele, hogy Vaderben még lehetnek érzelmek, az "apádat semmi sem térítheti vissza" mondatot nem csak Luke-nak szánta, hanem Vadernek is, továbbá Luke-nak is azért, hogy lehetőleg ne próbálkozzon Vader "eltérítésével" mivel ennek következményeit nem látta át.
A villámszórással nem sokat habozott, de túlságosan ki akarta élvezni a diadalt...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179435 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Star Wars
Áááá, végre érdemi kérdések a topicban, nem EpIII előzetesek... :)

Yavanna írta:

Dínchamion írta: Én onnan közelíteném meg a kérdést, hogy Palpatine ugyan egy zseniális politikus, de _éppen azért_, mert Sith, tudja megteremteni a Birodalmat..


Nézd, abban biztosan igazad van, hogy ha nem lett volna Sith, akkor ez nem jött volna össze neki.
De szvsz akkor sem, ha ugyan Sith, de nem ilyen született zseniális politikus.


Nekem mindig az jött le a SW-ból, h a politikusok legfeljebb addig jutnak, mint a szenátus: tökölődnek egymással és kicsinyes, lokális hatalmi harcokat vívnak. Az, h Sidious/Palpatine (mert még mindig nem egyértelmű!!!! kiderülhet pl., h Palpatine Sidious ikertestvére...) egy nagyobb méretű tervben gondolkodik, szerintem is épp a Sith-ből fakad, mert a Sith van ugye a Sötét Oldallal kapcsoltan elképzelve, ami meg a hatalomhoz és kimondottan a (kicsit szauroni) öncélú hatalomhoz van asszociálva. Röviden: a Birodalom szerintem pontosan a hatalom különböző módjait, különböző szintjeit mutatja meg, éppen abban, ahogy Palpatine a hatalomhoz való viszonyulás (szenátusi politikus ill. Sith nagyúr) módjait ötvözi.

Yavanna írta:

Dínchamion írta: Palpatine esetében egyetlen motivációt látok, a hatalomvágyat. De ő nem tesz "gonosz dolgokat" (de hülye kifejezés), mint pl. Vader amikor sorra megöli az embereit.


Várjuk csak ki az EP III-at! :wink:
De ha így is van, sztem ő akkor is az 'Ősgonosz', csak a 'tanítványokal végezteti a piszkos munkát.' Nem hiszem, hogy nehezére esne bárkit is hidegre tenni... :roll:


'And now, young Skywalker, you... will... die'--nem sokat habozott... és ha Vader nincs ott, és ha Vaderben nem lenne benne olyasmi, aminek a bennelétében Luke bízott, Palpatine pedig nem is számolt vele ('Tudnod kell, h az apádat már semmi nem térítheti vissza'), akkor minden probléma nélkül végez Luke-kal (l. ehhez a www.starwarsspoofs.com Halálcsillag-animációját).

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179425 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars
Ja, igen, egy aprócska poén: iszonyúan vigyázok ám, hogy nehogy véletlenül "Shit"-et írjak Sith helyett, mert annak idején SW RPG közben iszonyú módon röhögtünk ezen. :mrgreen:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179423 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Yavanna írta: Nézd, abban biztosan igazad van, hogy ha nem lett volna Sith, akkor ez nem jött volna össze neki.
De szvsz akkor sem, ha ugyan Sith, de nem ilyen született zseniális politikus.


Szerintem viszont akkor is. :wink: Csak máshogy, lassabban.

Yavanna írta:

Dínchamion írta: Palpatine esetében egyetlen motivációt látok, a hatalomvágyat. De ő nem tesz "gonosz dolgokat" (de hülye kifejezés), mint pl. Vader amikor sorra megöli az embereit.


Várjuk csak ki az EP III-at! :wink:
De ha így is van, sztem ő akkor is az 'Ősgonosz', csak a 'tanítványokal végezteti a piszkos munkát.' Nem hiszem, hogy nehezére esne bárkit is hidegre tenni... :roll:


De nem teszi, és ez a lényeg. :!:

Yavanna írta: Persze, ha teljesen eltűnik a sötét oldal, a valóban nem 1ensúly! Nem is erre akartam utalni! Sötét oldal, a Sithektől függetlenül van, volt és lesz! :wink: Ők csak egy 'iskola'. ha nem marad se mester, se tanítvány, akkor sztem kihalhatnak; bár a diszciplinák ettől még fentmaradnak! A sötét oldal képviselői akár új megközelítésben, akár a Sith örökség alapján bármikor új 'iskolát' alapíthatnak; de az már nem lesz 100%-ig ugyanaz. Így megmarad a jó és rossz 1nsúlya!


Hm. Ha ez igaz, akkor a Sithek miben/mitől többek, mint Sötét Jedik? Hiszen éppen erről van szó: hogy többek, mert ők állnak a Sötét Oldal hierarchiájának csúcsán -- és nem a személyes kvalitások, hanem a Sith-erő miatt.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179421 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Star Wars

Dínchamion írta: Én onnan közelíteném meg a kérdést, hogy Palpatine ugyan egy zseniális politikus, de _éppen azért_, mert Sith, tudja megteremteni a Birodalmat..


Nézd, abban biztosan igazad van, hogy ha nem lett volna Sith, akkor ez nem jött volna össze neki.
De szvsz akkor sem, ha ugyan Sith, de nem ilyen született zseniális politikus.

Dínchamion írta: ha a Sötét Oldalt nézzük, mennyire nem egységes a kép -- nem mondhatjuk, h Palpatine _és_ Vader _is_ gonosz (ill. mondhatjuk, csak egy bizonyos szinten nincs értelme), mert teljesen eltérő módon működnek


Jajaja :)

Dínchamion írta: Palpatine esetében egyetlen motivációt látok, a hatalomvágyat. De ő nem tesz "gonosz dolgokat" (de hülye kifejezés), mint pl. Vader amikor sorra megöli az embereit.


Várjuk csak ki az EP III-at! :wink:
De ha így is van, sztem ő akkor is az 'Ősgonosz', csak a 'tanítványokal végezteti a piszkos munkát.' Nem hiszem, hogy nehezére esne bárkit is hidegre tenni... :roll:

Dínchamion írta: Azzal viszont nem értek egyet, hogy totálisan eltűntek/eltűnhetnek a Sithek -- szerintem ez vagy nem egyensúly, vagy kell, h legyen valami forrása a Sith erőnek. Ha mást nem, akkor intuitív módon (hm, lehet, h ez egyfajta egyensúly? Kezdődik minden előröl? -- Az első Sithek hogyan lettek azok?)


Persze, ha teljesen eltűnik a sötét oldal, a valóban nem 1ensúly! Nem is erre akartam utalni! Sötét oldal, a Sithektől függetlenül van, volt és lesz! :wink: Ők csak egy 'iskola'. ha nem marad se mester, se tanítvány, akkor sztem kihalhatnak; bár a diszciplinák ettől még fentmaradnak! A sötét oldal képviselői akár új megközelítésben, akár a Sith örökség alapján bármikor új 'iskolát' alapíthatnak; de az már nem lesz 100%-ig ugyanaz. Így megmarad a jó és rossz 1nsúlya!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179409 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars
Egyetértek Yavival, legalábbis részben. Én onnan közelíteném meg a kérdést, hogy Palpatine ugyan egy zseniális politikus, de _éppen azért_, mert Sith, tudja megteremteni a Birodalmat.

Azon gondolkoztam egyébként, hogy ha a Sötét Oldalt nézzük, mennyire nem egységes a kép -- nem mondhatjuk, h Palpatine _és_ Vader _is_ gonosz (ill. mondhatjuk, csak egy bizonyos szinten nincs értelme), mert teljesen eltérő módon működnek: Palpatine esetében egyetlen motivációt látok, a hatalomvágyat. De ő nem tesz "gonosz dolgokat" (de hülye kifejezés), mint pl. Vader amikor sorra megöli az embereit. Ez szerintem egy hihetetlenül gyönyörű kontrasztot jelent, és elgondolkodtató, hogy ugyanabban a kontextusban (a gonoszságban) milyen szögesen ellentétes karakterek lehetnek. :wink:

Azzal viszont nem értek egyet, hogy totálisan eltűntek/eltűnhetnek a Sithek -- szerintem ez vagy nem egyensúly, vagy kell, h legyen valami forrása a Sith erőnek. Ha mást nem, akkor intuitív módon (hm, lehet, h ez egyfajta egyensúly? Kezdődik minden előröl? -- Az első Sithek hogyan lettek azok?)

Még akartam valamit, de elfelejtettem... :(

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179209 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Star Wars
Az egyensúllyal kapcsolatban talán az is számít, hogy milyen távlatokban gondolkodunk...ha mondjuk évszázadokat veszünk...vagy akár évezredeket, akkor lehet, hogy egy olyan történelmet látunk, amelyet időnként nagyobb háborúk, majd békésebb idők, majd megen háborúk alkotnak, és igy tovább...de ha jól tudom a Sith-ek korábban is feltűntek már (kicsit nagyobb számban), lehet, hogy ők is erőre kapnak időről időre...persze ez is csak egy ötlet...mert közvetlenül nem beszélhetünk egyensúlyról az erőben Anakin és Palpatine halála után. De lehet, hogy arra utalnak, hogy lassanként újjáalakul a Jedi rend (hiszen ekkora térben számtalan erőérzékeny ember létezhet, és maradt, aki összefogja őket), amit ugye Palpatine-ék semmisítettek meg szinte teljesen...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179208 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Star Wars
Azt egyszer végigjáccottam...vannak benne nehéz részek ;) . Az albitársaim mindíg cikiznek, hogy nem tudok kijátszani egy sötét karaktert...dehát én tényleg képtelen vagyok :)
AMúgy Palpatine-nel kapcsolatban egyetértek...nem mindegy milyen alapanyaggal dolgozik egy Sith mester...Amúgy egyikük sem eredendően gonosz szerintem, csak épp mindenkire másképp hat az, hogy hatalmuk van mások felett...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179154 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta: Dín: A sötét Jedik nem lesznek rögtön Sithek, az ugyanis egy másik iskola, és olyan diszciplínákat is tanulnak benne, amire a Jedik csak néznek. ( ja és azt is megtanulják, hogy kell a kék vagy zöld fénykardból pirosat csinálni)
Pl: A Kancellár, azaz Sidius nagyúr, azaz Palpatine mindent előre eltervezett, kitörölt egy bolygót, de előtte kiadta a parancsot hogy gyártsanak neki hadsereget, befolyása alá vonta a Kereskedelmi szövetséget, és finoman irányította Amidalát hogy a konfliktus okán ő lehessen a kancellár, nem esett nehezére az sem, hogy befolyása alá vonja az egész Szenátust (az elenyésző kisebbséget - akikre nem hagy az erő - kivéve, de úgyis kell aki ellene szavaz különben gyanús) mindezt a Jedik orra előtt... sőt, leárnyékolja a Jedik jövőbelátását, és az orruknál fogva vezeti őket a biztos pusztulásba...
Erre egy Jedi a megfelelő felkészítés és tanítás nlkül, ha mégoly magas a midiklorian szintje , mint Yodának, nem képes mert nem ismeri a módszert.
Tehát attól, hogy egy Jedi átfesti a fénykardját, még nem lesz Sith...


Ez nagyjából szerintem is így van de azért Palpatineal kapcsolatban nem teljesen értek egyet! :roll:
"-A sötét oldal erősebb? -Nem. Simább, könnyebben járható."
Attól, hogy P. Sith, még nem lesz übermayer. Lásd: Dooko-t, Darth Mault, vagy akár Vadert! Egyikük sem közeleítette meg P. teljesítményét! (OK. Vader is nagyon ott volt, de ő egészen más módon!) P. minden sithségétől függetlenül volt fantasztikus elme! Elsőrangú politikus és hatalomvágyó diktátor! Plussz még jöttek ehez a sith tanok... Az eredmény pedig mindenki számára ismert...
Tehát P. esete szerintem egyedülálló, erre nem lenne minden sith képes! Azaz nem azért érte el azt, amit, mert ő sith, hanem azért mert az aki... :D


OK azt hiszem mára befejezem! Bocsi a szómenésért, de rég jártam erre és az utóbbi időben megint beleástam magam az SW világába! Most, hogy a Jedi Academy-ben elakadtam - egy nyomorult sötét jedi mindig megöl :cry: - gondoltam írok ide Nektek! :D

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.710 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére