Star Wars

Több
20 éve 4 hónapja #187640 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Star Wars
Dín,hol nézted meg az előzetest?Mert én még nem láttam :cry: és így nem tudok hozzászólni a kifejtésedhez. :(

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #187621 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Star Wars
Nem szeretek előzetesek alapján ítélni, ezért ezekre majd inkább a film után reagálok. Csupáncsak:

Dínchamion írta: hogy képileg annyira egységes a történet, a jellemek és a megjelenés, hogy az valami félelmetes. Többek között ezért a film az elsődleges a SW-nál.

Nekem pont az a bajom, hogy az első két rész képileg nagyon nincs összhangban a régi trilógiával.

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #187615 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars
Térjünk tán vissza a komolyabb témákhoz.

Témafelvetés #1:

Nézegettem itt előzetes képeket meg videókat az Ep.III-ból, és kimondottan a hideg futkározott a hátamon (jó értelemben véve), amikor láttam Hayden Christensent. Szerintem hihetetlenül állat jól hozza/hozta/fogja hozni Anakin karakterét.

Témafelvetés #2:

Egészen borzongató, hogy adva van egy karakter, aki köré épül egy történet. És pont attól lesz az egész durva, hogy ez a karakter gonosz.

Ismtécsak el kell mondjam, hogy a prequelek állati jók, mert tudjuk, hogy Anakin végül Darth Vaderré válik, és éppen ezért jók a színészek, mert bele tudják vinni a karakterekbe ezeket a finom vonásokat. Hayden pölö egészen félelmetes az Ep.III. előzetesekben, amikor kezdi elnyelni a sötét oldal -- és ezt tartom félelmetesnek a SW-ban, amit szvsz a GyU-filmek nem hoznak (legalábbis nekem): hogy képileg annyira egységes a történet, a jellemek és a megjelenés, hogy az valami félelmetes. Többek között ezért a film az elsődleges a SW-nál.



Nah, ez jó kusza lett. Remélem ki tudjátok bogozni. 8)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #186667 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Ranamarth írta: A cartoon-on új időpontja van a Clone Wars-nak vagy abbahagyták a sorozatot????? :bawling:

Vége, sajnos... :cry: :( Húsz rész volt összesen, ősszel volt az első tíz, most meg a második tíz. Kár, nagyon jó volt. 8)

Honlapok:

Star Wars.hu
Star Wars Forever
Star Wars Galaxis (fejlesztés alatt van, de nagyon jó oldal :)
Rohamoszti net
meg az enyém is :) ;) (csak ha vlki nem tudná: obiwan1.sw.hu )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #186614 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Van starwars.hu is. :wink:


Jujj...
jaj...
ezenkívül jajajj...
(ez az Enciklopédia Galaktika feliratra vonatkozott... úgyláccik Asmiov egyre népszerűbb lesz a SWben... nem volt elég a Corusan? )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #186362 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Van starwars.hu is. :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #186332 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Star Wars
Tud valaki infót a 3.részről?Csak mert a sztorit úgy-ahogy tudom,de kéne egy kis háttér infó! 8)
Ja és nem tud valaki magyar Star Wars honlapot,me én nagyon szeretem a Csillagok Háborúját,de nem tudok angolul,ezért nem nagyon igazodom el a starwars.com-on. :bawling:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #185736 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Star Wars
Obi Wan-hoz csatlakozva,nekem könyvben Jude Watson:Jedi Növendék sorozata tetszik! :P
Amúgy Celebrum:A Clone Wars minden hétköznap 19:30-kor kezdődik a cartoon networkon! :D

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #185723 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Star Wars

Obi-Wan (Ben) Kenobi1 írta: Igen, Terry Brooks írta meg a Baljós Árnyak könyvváltozatát. A Klónokat olvastam könyvben, és viszonylag tűrhető volt. Én azokat a SW témájú könyveket nem szeretm, amik a filmek utáni univezumot írják le (pl. a legnépszerűbb: Thrawn-trilógia).


Én viszont azokat szeretem. :D Nem mindegyik jó, de sok igen. Pl. T. Zahn Thrawn-trilógiája nekem nagyon tetszett.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #185669 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Nem tudja valaki, mikor megy a Clone Wars a Cartoon-on? :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #185520 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Star Wars
Szerintem ott rontották el,hogy mindegyik könyvet más ember írta,más stílusban és eléggé eltérve a filmben megismert karakterektől!
Amúgy nekem is Obi van a kedvencem,éppen ezért érzem meg a nagy különbséget!

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #185433 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars
Igen, Terry Brooks írta meg a Baljós Árnyak könyvváltozatát. A Klónokat olvastam könyvben, és viszonylag tűrhető volt. Én azokat a SW témájú könyveket nem szeretm, amik a filmek utáni univezumot írják le (pl. a legnépszerűbb: Thrawn-trilógia).

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #185347 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Adelard írta:

Dínchamion írta:

Cerebrum írta: Természetesen a film volt előbb... :wink:


... és természetesen az az alap... :wink:


de akkor honnan vették azt a sok mindet amit a könyvekben leirtak? (és egyáltalán ki irta akönyveket? :oops: :oops:


A Klónokat R. A. Salvatore, a Phantomot meg tán Terry Brooks..? Ez utóbbit nem tudom.

Az, hogy sok mindent beleírtak -- hát, ők biztos úgy gondolták, hogy az jó. De tul.képpen jól megkavarták az eredetit. Ami végülis nem feltétlenül gond. De ebben az esetben éppen rosszul csinálták.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #185341 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Star Wars

Dínchamion írta:

Cerebrum írta: Természetesen a film volt előbb... :wink:


... és természetesen az az alap... :wink:


de akkor honnan vették azt a sok mindet amit a könyvekben leirtak? (és egyáltalán ki irta akönyveket? :oops: :oops:

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #185340 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Természetesen a film volt előbb... :wink:


... és természetesen az az alap... :wink:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #185338 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Természetesen a film volt előbb... :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #185323 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Star Wars

Ranamarth írta: Hát én még annyit szólnék hozzá ehhez a film->könyv témához,hogy a Jedi növendékben más milyennek ismertem meg Obi vant,mint ahogy a film és már a Baljós árnyak könyv is bemutatta!Ugyanis a Növendékben Obi van nagyon sokáig küzdött azért,hogy Qui gon magához fogadja,míg végre a padavanja lett.És Qui gon akkor ismerte fel az Obi vanban rejtőző különleges erőt,amikor ő már majdnem feláldozta magát a Jedi mesterért! :cry: Na,most ezzel ellentétben a Baljós Árnyak nem mutat rá kellő képpen kettejük kapcsolatára!Sőt,majd hogy nem beképzeltnek mutatja Obi-t,holott EGGGGYÁLTALÁN NEM AZ!!!!!!! :!: :!: 8O :evil:


sztem egyáltalán nem látszik annak, nekem legalábbis soha nem tünt még egy icipicit sem beképzeltnek (ezért ő a legszimpatikusabb az egész SWben..mmint az 1-2 ben mindenképp :lol: ) de most lehet h hülyeséget kérdezek de nem a film volt előbb SW esetében? mmint akkor ugye annak kéne az alapnak lennie nem a könyveknek...

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #185261 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta: Mit énekel Darth Vader Luke-nak:

- Gondolj apádra... (Hofi )


Erre lehet válasz elborult agyú SW-hívőktől:

"Hogy szabad megengedni, hogy ilyesmive' viccőjenek...?! És ne viccőjenek ezze'...! [...] És ne viccőjön!"

(Szintén Hofi)

:mrgreen:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #185258 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
Mit énekel Darth Vader Luke-nak:

- Gondolj apádra... (Hofi )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #185120 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars
Hát, számomra még mindig a film az alap, és ha ellentmondásokba ütközik a könyvvel, akkor előbbi dominál... :roll:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #185112 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Star Wars
igen, és még nem is szereti Obi-t annyira, mint egyéb padavanjait...
sokkal ridegebben bánik vele...

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #184848 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Star Wars
Hát én még annyit szólnék hozzá ehhez a film->könyv témához,hogy a Jedi növendékben más milyennek ismertem meg Obi vant,mint ahogy a film és már a Baljós árnyak könyv is bemutatta!Ugyanis a Növendékben Obi van nagyon sokáig küzdött azért,hogy Qui gon magához fogadja,míg végre a padavanja lett.És Qui gon akkor ismerte fel az Obi vanban rejtőző különleges erőt,amikor ő már majdnem feláldozta magát a Jedi mesterért! :cry: Na,most ezzel ellentétben a Baljós Árnyak nem mutat rá kellő képpen kettejük kapcsolatára!Sőt,majd hogy nem beképzeltnek mutatja Obi-t,holott EGGGGYÁLTALÁN NEM AZ!!!!!!! :!: :!: 8O :evil:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #184812 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Holtak vezére írta: vannak SW szerepjátékok?


Van. Egy régi is, és nemrég (pár éve) jött ki az új, d20-as rendszere. Meg van Star Wars Galaxies, meg KoTOR, meg mittomén.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #184810 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Star Wars
vannak SW szerepjátékok?

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #184746 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Star Wars
Számomra a Star Wars világa olyan, mint a Forgotten Realms-é...persze vannak gyenge SW könyvek, de vannak egészen jók is, amik sokkal árnyaltabbá teszik a SW világát, dehát íííízlések és pofonok ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #184668 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Dínchamion írta: www.albinoblacksheep.com/flash/starwarz.php

Vazz... 8O

Naaaaggggyonnn súlyos... :mrgreen:


Jaj... Jaj... Jaj...

[size=9:125zq0iz](asszem ez a legtalálóbb reakció ami most eszembejut)[/size]

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #184464 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Star Wars
Ez egy naggggggggyyyyyyyyon durva klip!

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #184439 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars
www.albinoblacksheep.com/flash/starwarz.php

Vazz... 8O

Naaaaggggyonnn súlyos... :mrgreen:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #183532 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Star Wars
Én igazáből nem tudnám így konkrétan kimondani mi a jobb."Természetesen" a filmeket láttam előbb és azok ragadtak meg,de valahogy én a könyveken keresztül jobban megismertem egy jellemet. :bounce: :deal:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #183318 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta: Nem tudom, ki hogy van ezzel, de nekem az SW elsősorban a film, mivelhogy tudtommal az egészet Lucas bácsi találta ki, minden más csak kontárkodás, elmélet... (lehet h ez erős szó rá...)


Egyetértek. Az SW számomra is a filmet jelenti (ahogyan a GyU a könyvet ;) ), én speciel nem szeretem az EU-t (Expanded Universe), azaz a különféle írók SW-os kitalálmányait. :evil: :roll: Amik végülis ilyen vitákat váltanak ki. :roll: :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.695 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére