Star Wars

Több
22 éve 1 hete #68075 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Star Wars
Lehet, hogy hülyeség, de ha jól emlékszem ő alakította Celebornt a Gy.U-ban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #68066 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Star Wars
Lehet hogy nagyon hülye vagyok hogy nem tudom de ki az a Csókás Márton? :?: :oops: :oops: :oops:
Amúgy tök jók ezek a képek Rayan!

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #67987 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Star Wars
Gyerekek, tömegével SW Ep I., II.-s háttérképek, és nagyon-nagyon jók!!! Ehe-ehe: még Luke-os és Han Solo-s is van :mrgreen:

www.furnituretiger.dk/images/sta ... age_01.htm
www.furnituretiger.dk/images/sw8 ... age_01.htm
www.furnituretiger.dk/images/sw1 ... age_01.htm
(Ezen az oldalon [ www.furnituretiger.dk/billeder.html ] vannak a FOTR DVD képei, John Howe és Alan Lee képei, és még millió más nyalánkság :)

Lehet, hogy enyhén le vagyok maradva, de most informálódtam, hogy nem C. Lee az egyetlen A Gyűrűk Ura stábjából, akit elcsábított a SW, ugyanis a drága Csókás Márton is játszik az AOTC-ban 8O

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #67914 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Star Wars
Csá!hú,de rég jártam itt!Épp most jöttem haza edzőtáborból és kissé ki vagyok.De úgy látom ti se nagyon termeltetek az elmúlt időszakokhoz képest.Mi van ,mindenki nyaral?hát ez egy baromi nagy off volt.sorry

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #67141 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Star Wars
Íme egy kis érdekesség: a leforgatott, de kivágott jelenetek listája (a teljesség igénye nélkül :wink: ). Talán egy-kettő rajta lesz a DVD-n is. Kérdés, hogy ezek mennyiben változtatnak az értelmezéseken...
- Amidala és Palpatine felszólalnak a Szenátus előtt a Haderőállítási Törvénnyel kapcsolatban
-Anakin meditál Padmé hálószobaajtaja előtt
-Anakin/Obi-Wan konfliktus: "Ezt a leckét már hallottam!"
-Jocasta Nu (a Jedi Archívum vezetője) mesél Obi-Wannak az Elveszett Húszról, és főként Dooku-ról. Látható Dooku mellszobra is.
- Yoda, Mace és Obi-Wan beszélgetnek az Elveszett Jedikről
- Mace és Obi beszélgetése mielőtt Obi elindul a Kaminora. Obi ellenzi azt, hogy Anakin vigye vissza Padmét a Naboora, és elmondja, hogy zavart érez Anakin érzéseiben. - klikk ide a képért
- Kibővített Anakin/Padmé jelenet, miután Anakin megölte a Tuskeneket: Anakin sírva fakad (ezt láttuk), utána pedig elmondja mennyire megbánta amit tett, mire Padmé azt feleli, hogy Anakin is csak ember.
- Tárgyalás a Geonosison: Amidala követeli Dooku-tól, hogy engedje szabadon Obi-Want
- Tárgyalás a Geonosison 2: Dooku és Amidala a kerekasztalnál - Dooku megpróbálja rávenni Amidalát, hogy csatlakozzon a szeparatistákhoz
- Anit és Padmét a geonosisiak vezetői elé viszik, akik arra ítélik őket, hogy az arénában haljanak meg
- Dooku Yoda ellen KÉT fénykarddal harcol, méghozzá a színéből ítélve Obiéval (bocs, Brisa... :lol: )
klikk: Dooku eccer , Dooku még1x
- Találkozás Padmé családtagjaival a Naboon
- Padmé fejezi be CPO-t
- Padmé és Beru Larsék konyhájában (klikk)
- Jar Jar a szenátus előtt - kibővítve (megj.: ajaj... :roll: )
- Kedves jelenet Ani és Padmé között, amikor Anakin azzal ugratja Padmét, hogy Jedi-képességei vannak
- Még több Obi vs. Jango (klikk) (megj.: rulz! 8))
- Ez csak pletyi, nem tuti: Obi és Anakin a coruscanti bárban: egy kidobó megállítja őket, miszerint Jediket nem engednek be erre a helyre. Anakin bekapcsolja a fénykardját, hogy megfélemlítse, de Obi-Wan mind-tricket vet be, hogy bemehessenek
- Bail Organa is megszólal (ez egyébként benne van a Clone Wars trailerben!): "Addig kell megálítanunk őket, amíg nem állnak készen."
- Padmé "Ani"-nek szólítja Anakint, mire ő azt feleli: "Ne hívj így, úgy hangzik, mintha még mindig kisfiú lennék!" (Werkfilmben látható jelenet)
- Ani vs. Dooku közben Dooku is megsebesül
- Az arénában Obi és Ani felosztják egymás között, ki melyik döggel végezzen ( 8) )
- Obi felméri a terepet a Geonosison (klikk)

Dióhéjban ennyi. :D

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #66847 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Star Wars

Nuinladien(Tünde-l.) írta: Valljuk be, van némi logokátlanság abban, mikor Anakin azt mondja:"Úgy volt, hogy nem leszünk szerelmesek, nem?" a kivégzésnél.Most gondoljatok bele (hűen mutatja a karakterek sajnálatos felszínességét, amit a színészek ellensúlyozhatnak), itt van egy srác, aki szinte mióta az eszét tudja szerelmes ebbe a lányba, és mikor végre ő is szerelmet vall rezzenéstelen arccal ilyet mond..mikor normális esetben minden ember (és nála ugye a jedi-higgadtság sem nagyon jön szóba) örvendezik.


Nem, szerintem éppen nincs itt logikátlanság. Az előző ilyen témájú jelenet, amit láttunk, az volt, amiben Anakin azt a teljesen kudarcot valló szerelmes lírát (nekem az volt az érzésem, az egy célját tévesztett szerelmes vers) mondta, és a végén azzal váltak el, hogy nem tudnák titokban tartani, és Anakin is azt mondta (mondjuk ez egy hazugság volt), hogy nem tudna hazugságban élni...
Namármost Anakin, akármit is hazudott Padménak, tartani akarja magát hozzá. Mi ebből a következmény? Az, hogy mikor Padmé tényleg szerelmet vall, arra számítva, hogy már mindegy, Anakin azért hivatkozik az előző döntésükre, mert teljesen biztosra veszi, hogy nem fognak meghalni, és továbbra is érvényben marad a döntés.
Mint már mondtam Maul legyőzésénél, mindennek van belső motivációja. Ennek is. Ha az ilyenekbe nem gondolunk bele, és a 'karakterek alapvető felszínességének' tulajdonítjuk, akkor 'elmegy mellettünk' az egész film. Tul.képpen alapveően felszínesnek nézzük a filmet, és akkor azon úgysincs mit beszélni, nem?

Egyébként én is megnéztem harmadszorra is, és most még jobban tetszik... egy csomó apróságot figyeltem meg, amik nagyon érdekesen húzzák szorosra az előző és a következő részek közötti párhuzamokat...
Ott vannak pl. a sebesség, az esések/zuhanások, a gondolkodás nélküli cselekvések motívumai. A zuhanások pl. szerintem különöse hangsúlyosak, különösen, hogy már az eredeti trilógia is játszik velük egy kicsikét-- l. Luke a Bespinen kizuhan a városból, Anakin meg az egész Klónok elején a levegőben zuhan a Corsucanton; ott van a geonosis-i jelenet, mikor bezáródik az ajtó és behúzódik a híd-- a New Hope-ban a Halálcsillagon Luke és Leia pont ebbe a szituba szaladnak bele... nagyon szép tipológiák.

Megint más, még Yodához: egyébként Yoda kapcsolatát a komikumhoz az eredetiben a beszéde is aláhúzza, mert Yoda bizony nagyon hülyén beszél angolul, és ez a szinkronban még nyomokban sem marad meg. Innen van a kedvenc Star Wars-os viccem (épp ezért lefordíthatatlan):
If the Force is so strong in Yoda, construct a sentence with the right word order why can't he?

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #66670 Írta: Nuinladien(Tünde-l.)
Nuinladien(Tünde-l.) válaszolt a következő témában: Star Wars
Mármint mért kaptál kiütést Luke-tól?:-)

"To be the sailor of the world, bound for all parts"
W.Whitman

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #66652 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Star Wars
ÉszAH: "Azóta is mindig a "rossz" karakter ragad meg. Mert a jó mindig ugyanúgy jó, de a rossz mindig a maga módján rossz "
Én, nem tudom miért mindig a jónak drukkolok! Néha már engem is bosszant! De ma láttam a New Hope-t (A IV. részt), és majdnem kiütést kaptam Luketól. Nem tetszett annyira a film. Nagyon régen láttam, és összekvartam az V. résszel, de holnap azt is kiveszem a videótékából! :)
(Vic: ez nem tudom mennyire számít, meg lehet, hogy rosszul emlékszem: apa és fiának is levágták a kezét.)

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #66651 Írta: Nuinladien(Tünde-l.)
Nuinladien(Tünde-l.) válaszolt a következő témában: Star Wars
sziasztok hú de sokat írtatok már nem is gíőzöm olvasni...
Csak azért ugrottam be mert láttam másodszor is a filmet és még mindig szuper...(gondoltam azóta gonosz Spielberg-ügynökök megvágták a filmet, és Ace ventura jelenetekkel frissiítették :D bocsi. :-) )

Valljuk be, van némi logokátlanság abban, mikor Anakin azt mondja:"Úgy volt, hogy nem leszünk szerelmesek, nem?" a kivégzésnél.Most gondoljatok bele (hűen mutatja a karakterek sajnálatos felszínességét, amit a színészek ellensúlyozhatnak), itt van egy srác, aki szinte mióta az eszét tudja szerelmes ebbe a lányba, és mikor végre ő is szerelmet vall rezzenéstelen arccal ilyet mond..mikor normális esetben minden ember (és nála ugye a jedi-higgadtság sem nagyon jön szóba) örvendezik.

"To be the sailor of the world, bound for all parts"
W.Whitman

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #66574 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Star Wars
Yavanna, igazad vagyon, sajnos Maul életét, jellemfejlődését nem tudjuk nyomon követni. Ezért is maradtunk annyiban - pontosabban én magammal annyiban maradtam - hogy az ő megítélése a legtöbb szempontból csak vélemény kérdése lehet. A tényeknek sajnos híján vagyunk.
Viszont a véleményeket továbbra is várom, ha valakinek még van a témában.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #66532 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Star Wars
Erre is jó régen jártam már, de mostanra sikerült átnéznem, hogy mivé is 'fajult' itt az eszmecsere. :lol: Érdekes...roppant érdekes, ez a Maul vs. Vader eszmefuttatás! Még meg kell emésztenem az olvasottakat, de így első blikkre azért azt mindenképpen ki merném mondani, hogy Vaderben szvsz 'sokkal több volt', mint Maulban. :roll: Számomra Vader/Anakin egy igen összetett, problematikus személyiség, mi pedig belepillanthatunk a 'fejlődésébe', vívódásaiba. Enek oka, talán hogy elég mozgalmasan alakult az élete. Kiskorában rabszolga volt, adták-vették, már fiatalon megtapasztalta az élet borzalmait, mégis őrizte töretlen optimizmusát! Aztán egy hirtelen fordulattal megváltozott az élete, szabad lett, elvesztette anyját és megszokot környezetéet; és 'túl sok tapasztalata volt már', amikor a jedik nevelni kezdték....(mindenki tudja a storyt :wink: ) Ezzel szemben Maul valszeg' ifjoncként Sidius tanoncává lett és egészen az EP I-ig permanensen 'tanulta mesterségét', hogy végül beteljesítse sorsát. (Nincs olyan info a birtokomban, ami cáfolná, vagy alátámasztaná az elképzelésemet, de még persze lehet: pl az a bizonyos könyv.) Számomra ő egy 'jól nevelt' végrehajtó. Elvakultan engedelme, szinte gépies. Akár a vallási fanatikusak: Nem kérdez, csak elfogadja, hogy így van és ezt kell tenni. Szemben Anakint már nem ilyen egyszerű irányítani.

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #66470 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Star Wars

Svindler írta: Hogy Obi-Wan min gondolkodott el akkor valoszinuleg sohasem tudjuk meg, de biztos nem ezen. Mikor ez a jelenet keszult, szerintem Lucas fejeben szinte semmi sem letezett meg a Phantom Menace-bol ugy ahogy mi azt ma ismerjuk.


Kit érdekel hogy Lucas mire gondolt, mikor a New Hope-ot forgatták? Ez kicsit erős, hogy biztos nem ezen. A párhuzam ott van, akár akarjuk, akár nem, teljesen függetlenül attól, hogy Lucas gondolt-e rá vagy nem. Ne keverjük a forgatókönyvírást a szövegek értelmezésével. Ezzel az erővel azt is mondhatjuk, hogy a Hobbitban Bilbó gyűrűje nem az Egy Gyűrű, mert 'Tolkien, mikor a Hobbitot írta, nem gondolhatott a GyU koncepcióira'. Ennek így nincs értelme. Teljesen mindegy, hogy Lucas mire gondolt-- a jelentek práhuzama szerintem elég egyértelműen (és itt Vic is támogat :) ) végigfutó szál, és arról már volt szó, hogy a prequelek átértelmezik a klasszikus trilógiát... ez éppen egy ilyen eset.

Vic: a Phantom (mint minden nagyipari film) természetesen a marketingről is szól. A gazdasági és üzleti szinten. Ettől eltekintve a végső szöveg (a verziók persze igenis érdekesek, akárcsak Tolkiennél) akkor is a belső mozgások és törvényszerűségek alapján értelmezendő, mert különben minden filmből azt fogjuk kapni, hogy a film jelentése = a film által behozott pénz mennyisége. Ez aligha legitim jelentés, ha valóban ez lenne, akkor nem néznénk őket. ÉSzAH-nek is igaza van-- de ettől még a szöveg értelmezésében nem lesz releváns Lucas motivációja.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #66445 Írta: Lilah
Lilah válaszolt a következő témában: Star Wars

Vic írta:
2. Vader nem győzte le Obi-Want. Obi-Wan hagyta magát legyőzni. Ez pedig nagy különbség. Pontosabban igazából Obi-Wan az, aki Anakin Skywalkerből Vadert "csinál" a párbajuk végeredményeképpen.


Ehhez szeretnék hozzászólni, mivel A New Hope -ban Vader tényleg nagyon erős és tejesen be van zsongva , hogy végre egy méltó ellenfelet talált, de csalódik , mert Ob-Wan tényleg veszített erejéből és végül is soha nem volt olyan erős , mint Anakin. Ezt bizonyítja, hogy Anakin fel tudta venni a kesztyűt Dooku ellenében és alaposan megizzasztotta Dooku-t (többek közt ezért is vágta le a kezét). Meg aztán, hogy néz ki, hogy egy Jedi menekül???
A másik, hogy Anakin már így is a Sötét oldal szélén táncol, Obi-Wannak nincs akkora szerepe Anakin Vaderré válásának ( na jó, abba az adag olvasztott fémbe ő löki bele), de akkor már főként a sötét oldal uralja Anakint. Ami főként Palpatine-nak is köszönhető, mivel ő csöpögteti belé azokat a gondolatokat, ami egy Jediben fel se merül.(Anakinm Látom te leszel a legynagyobb Jedi , meg ilyesmik.) No, meg az anyja halála is hozzájárul a dologhoz.

Ja, amúgy látáttok a politkai trailert, Viktorral meg a többi nagyágyúval. Nagyon jó!

Elen sila lúmenn omentilmo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #66171 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Star Wars
Hát igen, a Maul vita kezd eljutni arra a szintre, ahol már csak a vélemények vitatkozhatnak és nem a tények. Én nyíltan vállalom, hogy elfogult vagyok Maullal szemben, mert nekem nagyon szimpatikus volt. (Már gyerekként, amikor először láttam aug. 20.-án a TV-ben az István a királyt, gőzöm nem volt róla, hogy mi a kontextus, mégis Koppánynak szurkoltam. Azóta is mindig a "rossz" karakter ragad meg. Mert a jó mindig ugyanúgy jó, de a rossz mindig a maga módján rossz - mondhatnám kicsi kiforgatva azt a sort, amit Tolsztoj ír az Anna Karenina kezdősoraként.)

Lamorak, Vic, mind a kettőtöknek megvan a maga igaza a kérdésben. Maul dramaturgiailag tényleg legyőzetett. Ugyanakkor viszont mindenki tudja, hogy Lucas miért döntött úgy, hogy ez legyen a sztori vége.

Ha elolvastam a Maul-könyvek, akkor még visszatérek a témára. Remélem még nem unjátok.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #66131 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Star Wars
Érdekes, hogy a nemrég megjelent fotóalbum, az ún. Skywalker Családi album is a SW részek közti párhuzamokra épült fel. Néhányat idéznék, ha nem bánjátok:

1. Apának és fiának is a Tatooine volt az otthona.
A fotóalbum két képet helyez egymás mellé: Luke-ot és Anakint ugyanannál az ebédlőasztalnál.

2. Apa és fia egyaránt droidokat javítottak.
Anakin építette C-3PO-t, ami végül Luke tulajdonába került.

3. Apa és fia is imádta a sebességet.
Anakin versenygondolát épített roncsokból, Luke suhanója szintén egy roncshalmaz volt.

4. Apa és fia egyaránt remek pilóta volt.
- Anakin a Coruscanton a felhőkarcolók között, míg Luke a Hoth-on a lépegetők között cikázott suhanójával.
- Vader TIE vadászt vezetett, Luke X-szárnyú vadászgépet a yavini csatában.
- A naboo-i csatában torpedók kilövésével Anakin felrobbantotta a Droidvezérlő hajót, a yavini csatában Luke a Halálcsillagot.

5. Shmi Skywalker Anakint nevelte fel, Owen Lars Luke-ot. Owen Shmi mostohafia volt.

6. Yoda mindkét jedi életében jelentős szerepet játszott. Yoda kétségeinek dacára apából és fiúból erőteljes jedi vált.

7. Obi-Wan szintén jelentős szerepet játszott mind Anakin, mind Luke életében.
"Miért érzem úgy, hogy te leszel a halálom?" - mondta Obi-Wan tanítványának, Anakinnek...

8. Anya és lánya tizenévesen lettek vezetők. Amidala a Naboo királynője, Leia a Lázadók Szövetségének egyik vezetője.

9. Padmé Amidala szenátorként képviselte szülőbolygóját a Naboo-t a Köztársaság Szenátusában, Leia Organa szenátorként képviselte szülőbolygóját, az Alderaant a Birodalom Szenátusában.

10. Padmé és Leia mindketten nagyon jól bántak a fegyverekkel.

11. R2-D2 anyát és lányát is jól szolgálta saját csillaghajójukon.

12. Anakin és Padmé szerelméből született meg Luke és Leia.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #66119 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Star Wars

Lamorak írta: Obi-Wan ugyanazt játszatja el Luke-kal, ugyanazon a tapasztalaton küldi át, amin ő átesett. Ha nem is tudatosan, de nekem nagyon plauzibilisnek tűnik, hogy ezen gondolkodott el, mikor meglátta a feléjük rohanó Luke-ot...

Hogy Obi-Wan min gondolkodott el akkor valoszinuleg sohasem tudjuk meg, de biztos nem ezen. Mikor ez a jelenet keszult, szerintem Lucas fejeben szinte semmi sem letezett meg a Phantom Menace-bol ugy ahogy mi azt ma ismerjuk.

Amugy en altalanossagban ugy erzem sokkal tobb szandekot, otletet es fondorlatot tulajdonitotok Lucasnak annal, mint amennyit o ebbe a tortenetbe belevitt. Egy csomo megmagyarazatlan, nyitott szalat hagyott csak az vegtelenul reszletes tervezes helyett. Ezekben mindenki megsejt valamit, de nem fogunk valaszt kapni a kerdeseinkre, mar csak azert sem mert esetleg Lucas sem tudja a valaszt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #66109 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Star Wars

Lamorak írta: Nem tudom, mi történt a tesztvetítésen, de egyáltalán nem erről van szó. Ha egy értelmezésben erről van szó, az régen rossz. Mindennek van (kell legyen) belső magyarázata-- lehet, hogy az a Maul, akit korábban láttunk, _úgy általában_ 10 mp alatt agyonütötte volna Obi-Want, dehát nem tette. Miért? Tul.képpen azért, amiért Vader nem győzte le Luke-ot a Jedi visszatérben: mert elbizakodott és nem figyelt (Vader kissé más értelemben; arra nem figyelt, hogy Leia említése mit tud Luke-ból kihozni). Ennyi, nem kell Lucast belerakni.


Persze, hogy mindennek van belső magyarázata, ha értelmezünk egy filmet. Maul nem figyelt, mert nem gondolta volna, hogy Obi-Wan egy egyszerű kis padawanként végrehajt egy ilyen bravúrt...
De ha most nem konkrétan a cselekményt értelmezem, hanem elrugaszkodva onnan a forgatókönyv vázlataira gondolok, akkor sajnos bele kell kevernem Lucas nevét is, bármennyire nem illik ide. :(
Olvastam többféle változatát az Episode1-nak és csak egynek a végén - amit filmen is láttunk - halt meg Maul. Voltak forgatókönyv-változatok, ahol életben hagyták, mert Lucas fontos szerepet szánt a karakternek.
A tesztvetítést pedig idekívánkozott, mert ez a film a marketingről és a bevételről szólt elsősorban - arra fektették a legnagyobb hangsúlyt. :(

Lamorak írta: Az meg egy egészen más kérdés, az Anakin--Obi-Wan párbaj hogyan alakult (lehet, hogy Anakin ugyanúgy véletlenül esett bele a forró fémbe vagy mibe, mint ahogy Maul kihagyott egy pillanatra-- meglátjuk az Ep III-ban).


Szinte biztos vagyok benne, hogy így lesz. Pontosan az általad is említett párhuzam miatt, ami végigkíséri az egész sagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #66108 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Star Wars

Break írta: Svindler: a másik meg az, hogy azért is került sor a fénykardozásra - amit a film meg is fogalmaz -, hogy pusztán az erővel nem bírnak el egymással.


Hat ebben nincs igazad. A filmbol az derul ki, hogy Dooku nem bir el Yodaval. Yoda nem is tamad Dookura az erovel, csak haritja a probalkozasait.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #66102 Írta: Break
Break válaszolt a következő témában: Star Wars

Svindler írta: Dooku egy renegat, a rend aruloja, akit meg kell buntetni. Igy lehet csak a rend becsuletet visszaallitani. Es a becsulet visszaallitasaban fontos szerepe lehet annak, hogy a tradicionalis fegyverrel, a fenykarddal gyozzek le a renegatot, egy tisztesseges parbajban.
Erre mondtam, hogy nem lenne igazi megoldas, ha halomra lovetnek a katonakkal Dookut. Meg ha lehetosege lenne is a jediknek arra, hogy Dookuval igy vegezzenek akkor is inkabb kihivnak parbajra.
Mindettol fuggetlenul nevetsegesnek tartom a Yodas jelenetet :)


Svindler: a másik meg az, hogy azért is került sor a fénykardozásra - amit a film meg is fogalmaz -, hogy pusztán az erővel nem bírnak el egymással.

És Yodával kapcsolatban: olvass kicsit utána: a jedik fel tudják gyorsítani a mozgásukat (lásd Phantom Menace: amikor a droidikák elől elugrik Obi és Qui-Gon)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #66094 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Star Wars

Vic írta: 1. Obi-Wan igazából sohasem győzte le Mault. 8) Igen, tudom, hogy ez a filmen nem így látszott... :oops: , de mindannyian láttuk, hogy Maul előtte mit művelt azzal a duplapengéjű karddal és az Erővel. Amíg Obi-Wan kinyújtja a kezét, belerepíti Qui-Gon kardját, kiugrik a szakadékból és kettészeli Mault... hát, azalatt a "röpke" 10 másodperc alatt az a Maul, akit előtte láttunk akció közben, háromszor miszlikbe aprította volna Obi-Want... :wink:
Itt egyszerűen arról volt szó, hogy Lucas teljesen beijedt attól, hogy túlságosan jól sikerültek a tesztvetítések, és a rajongói imádat Vader imádatból át fog fordulni Maul imádatba - ő pedig az egész SW-t Vader tündöklése és bukása címen emlegeti... :wink:


No ez azért erős csúsztatás-- ez olyan, mintha azt mondanád, hogy Anakin azért nyerte meg a fogatversenyt, mert meg tudták csinálni számítógéppel... Obi-Wan igenis legyőzte Maul-t--- Obi-Wan túlélte, Maul meg nem, ennyi. Ha ez nem győzelem, nem tudom, mi az.
Nem tudom, mi történt a tesztvetítésen, de egyáltalán nem erről van szó. Ha egy értelmezésben erről van szó, az régen rossz. Mindennek van (kell legyen) belső magyarázata-- lehet, hogy az a Maul, akit korábban láttunk, _úgy általában_ 10 mp alatt agyonütötte volna Obi-Want, dehát nem tette. Miért? Tul.képpen azért, amiért Vader nem győzte le Luke-ot a Jedi visszatérben: mert elbizakodott és nem figyelt (Vader kissé más értelemben; arra nem figyelt, hogy Leia említése mit tud Luke-ból kihozni). Ennyi, nem kell Lucast belerakni.

Vic írta: 2. Vader nem győzte le Obi-Want. Obi-Wan hagyta magát legyőzni. :wink: Ez pedig nagy különbség. Pontosabban igazából Obi-Wan az, aki Anakin Skywalkerből Vadert "csinál" a párbajuk végeredményeképpen.


De bizony, ugyanúgy, mint Obi-Wan Mault. Az meg egy egészen más kérdés, az Anakin--Obi-Wan párbaj hogyan alakult (lehet, hogy Anakin ugyanúgy véletlenül esett bele a forró fémbe vagy mibe, mint ahogy Maul kihagyott egy pillanatra-- meglátjuk az Ep III-ban). Arról beszélhetünk, hogy O-W miért _hagyta_ magát (erre is van egy javaslatom egyébként: mert a jelenet a New Hope-ban tipologikus párja a Phantom jelenetének, mikor Maul megöli Qui-Gon-t-- Obi-Wan ugyanazt játszatja el Luke-kal, ugyanazon a tapasztalaton küldi át, amin ő átesett. Ha nem is tudatosan, de nekem nagyon plauzibilisnek tűnik, hogy ezen gondolkodott el, mikor meglátta a feléjük rohanó Luke-ot... na ezért jó a Phantom, mert pl. ezt a párhuzamot meg tudja csinálni).

Vic írta: 3. Vader nem hinném, hogy erősebb lenne Maulnál. Legalábbis a fekete lélegeztetőgépes Vader biztosan nem. De a fiatal Anakin Skywalker sem hiszem, hogy bírt volna vele...


Ezt tényleg csak vélemények szintjén tudjuk megbeszélni-- sosem találkoznak, és nincs közös mérőnk. Talán majd ha látjuk, a Császár szolgálatában/kiképzésében mit csinál Anakin. De nekem meggyőződésem, hogy Vader lealázta volna Mault nagyon rövid idő alatt. Vader elegáns, céltudatos; Maul szögletes, funkcionális, elbizakodott. De ezek valóban csak személyes meggyőződések.

Vic írta: Maul bukásának egyedüli oka saját népszerűsége volt. Annyian imádták, hogy Lucas nem merte megkockáztatni, hogy kedvenc karakterét háttérbe szorítsák miatta.


Szerintem ez irreleváns.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #66069 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Star Wars

Lamorak írta: Azt sem látom teljesen egyértelműnek, hogy Maul szükségszerűen erősebb lett volna Vadernél. Ha ilyen mechanikus alapon gondolkodunk (erő=mester szorzója*képzési idő), magának a tanítványnak a képességeit kihagyjuk a számításból, és éppen Anakinnál ezt nem lehet megtenni. Ezzel az erővel úgy is érvelhetünk, hogy de hiszen Obi-Wan legyőzte Mault, Vader pedig legyőzte Obi-Want, Vader tehát szükségszerűen erősebb Maulnál. Nem mindig a mester számít; Sidious nagyon bízott Maulban, és mégsem váltotta be ezeket a reményeket. Vader sokkal jobban bevált-- egy ideig. Szerintem Vader határozottan 'erősebb' tanítvány Maulnál-- Maul egy epizódhős, Vader központ (de ez megint narratív szempont).


Ne haragudjatok, hogy közbeszólok, de szeretnék hozzáfűzni néhány dolgot:
1. Obi-Wan igazából sohasem győzte le Mault. 8) Igen, tudom, hogy ez a filmen nem így látszott... :oops: , de mindannyian láttuk, hogy Maul előtte mit művelt azzal a duplapengéjű karddal és az Erővel. Amíg Obi-Wan kinyújtja a kezét, belerepíti Qui-Gon kardját, kiugrik a szakadékból és kettészeli Mault... hát, azalatt a "röpke" 10 másodperc alatt az a Maul, akit előtte láttunk akció közben, háromszor miszlikbe aprította volna Obi-Want... :wink:
Itt egyszerűen arról volt szó, hogy Lucas teljesen beijedt attól, hogy túlságosan jól sikerültek a tesztvetítések, és a rajongói imádat Vader imádatból át fog fordulni Maul imádatba - ő pedig az egész SW-t Vader tündöklése és bukása címen emlegeti... :wink:
2. Vader nem győzte le Obi-Want. Obi-Wan hagyta magát legyőzni. :wink: Ez pedig nagy különbség. Pontosabban igazából Obi-Wan az, aki Anakin Skywalkerből Vadert "csinál" a párbajuk végeredményeképpen.
3. Vader nem hinném, hogy erősebb lenne Maulnál. Legalábbis a fekete lélegeztetőgépes Vader biztosan nem. De a fiatal Anakin Skywalker sem hiszem, hogy bírt volna vele...

Maul bukásának egyedüli oka saját népszerűsége volt. Annyian imádták, hogy Lucas nem merte megkockáztatni, hogy kedvenc karakterét háttérbe szorítsák miatta.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #66062 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Star Wars

Brisa írta:
Adelard: Felőlem a Blikk írhat akármit. Számomra nem túl megbízható hírforrás.
És én azért szeretném, hogy legyen az a fénykardos jelenet, mert iszonyú nevetséges.


Valahogy sejtettem hogy ezt fogod mondani! :D Egyébként igazad van, tényleg nem túl megbízható, de azért lehet hogy van benne valami igazság :) Másrészt meg nem is biztos hogy ott olvastam. Na mindegy erről fölösleges vitatkozni.
A harmadik mondatodból nem hagytál ki véletlenül egy szót? Nem azért NEM szeretnéd hogy legyen a fénykardos jelenet mert nevetséges? Amúgy szerintem egyáltalán nem az, de hát ez magánvélemény, megint fölösleges rajta vitatkozni.

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #66034 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Star Wars

ÉSzAH írta: A Sidious-Maul kapcsolatból semmivel sem tudunk meg többet a Sith-ekről, mint a Császár-Vader kapcsolatból. De ahogy Vader a Császár helyére kívánt lépni, úgy szerintem Maul is Sidious helyére pályázott és ezt Sidious tudta is. Hogy nem volt több, mint harcos? Mi csak ezt az oldalát láttuk. Én azonban élnék a kézenfekvő lehetőséggel és Vaderhez hasonlítanám. Maul pedig szükségszerűen erősebb volt, mint Vader, ha azt vesszük, hogy már gyerek kora óta Sidious kezei alatt tanult és vált azzá, amit az EPI-ben láttunk. (Legalábbis a könyv szerint.) Anakin már 20 is elmúlt, amikor a sötét oldal beszippantotta.


Tényleg nem; hacsak ennek kapcsán azt nem, hogy mindig kettő van (a Császár-Vader kapcsolatból, a klasszikus trilógiában, még azt sem tudtuk ám igazán, tul.képpen mi is a Sith!). Viszont azt továbbra sem tartom egyértelműnek, hogy Vader a Császár helyére akar lépni. Szerintem éppen az a gyönyörű itt, hogy nem tudjuk eldönteni, csak Luke-ot eteti-e ezzel, vagy tényleg vannak ilyen tervei-- elvégre ha vannak, miért nem fordulnak ketten a Császár ellen a Jedi visszatér végén már hamarabb, miért spanolja fel Luke-ot, miért szedi ki belőle Leiá-t (és pont ez a hibája-- ha ezt nem mondja, szerintem, Luke nem tudja legyőzni)? Mert ott van a császár, és csak a háta mögött gondol erre? Szerintem a Császár nagyon jól ki tudta volna olvasni belőle, ha ilyenre készül; de ez csak spekuláció, és marad a kétértelműség, ami a legjobb jelentésképző.
Így már az is kétségessé válik, hogy Maul (Vader analógiájára) is Sidious helyére pályázott volna; erre még kevesebb bizonyítékunk van (hacsak a Maul-os könyv nem mond valamit), és ne felejtsük el, hogy míg Maul Sidious-a csak egy felfelé pályázó Sith lord, Vader Császára már a Császár, akinek már nem elérni, hanem megtartani kell a hatalmat.
Azt sem látom teljesen egyértelműnek, hogy Maul szükségszerűen erősebb lett volna Vadernél. Ha ilyen mechanikus alapon gondolkodunk (erő=mester szorzója*képzési idő), magának a tanítványnak a képességeit kihagyjuk a számításból, és éppen Anakinnál ezt nem lehet megtenni. Ezzel az erővel úgy is érvelhetünk, hogy de hiszen Obi-Wan legyőzte Mault, Vader pedig legyőzte Obi-Want, Vader tehát szükségszerűen erősebb Maulnál. Nem mindig a mester számít; Sidious nagyon bízott Maulban, és mégsem váltotta be ezeket a reményeket. Vader sokkal jobban bevált-- egy ideig. Szerintem Vader határozottan 'erősebb' tanítvány Maulnál-- Maul egy epizódhős, Vader központ (de ez megint narratív szempont).

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #65942 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Star Wars
A Szith-ek közti kapcsolat szerintem az alá-fölérendeltség teljesen tiszta példája. Amíg a tanítvány tanítvány, addig feltétlen engedelmességgel tartozik mesterének. Ezért tűnik fel Maul a sablonos végrehajtó szerepében.
Lamorak, Svin, igazatok van, tényleg nem domborodik ki a filmben Maul jelleme, céljai, ambíciói. Én is csak következtetek egyéb körülményekből.
Egyébként most megjelent egy könyv a SW kiadványok lassan átláthatatlan erdejében, ami kifejezetten róla szól. Még nem olvastam, de ahogy belenéztem úgy látom a Maul-rajongók ismét elégedetlenek lesznek.
A Sidious-Maul kapcsolatból semmivel sem tudunk meg többet a Sith-ekről, mint a Császár-Vader kapcsolatból. De ahogy Vader a Császár helyére kívánt lépni, úgy szerintem Maul is Sidious helyére pályázott és ezt Sidious tudta is. Hogy nem volt több, mint harcos? Mi csak ezt az oldalát láttuk. Én azonban élnék a kézenfekvő lehetőséggel és Vaderhez hasonlítanám. Maul pedig szükségszerűen erősebb volt, mint Vader, ha azt vesszük, hogy már gyerek kora óta Sidious kezei alatt tanult és vált azzá, amit az EPI-ben láttunk. (Legalábbis a könyv szerint.) Anakin már 20 is elmúlt, amikor a sötét oldal beszippantotta.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65818 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Star Wars

ÉSzAH írta: Brisa, Jabba szerintem nem kétséges. Ő abszolút gonosz, öncélúan és a saját céljain túlmenően. Erre Han Solo esete a bizonyíték. Amikor őt Jabba szénbe fagyasztva hagyja, kiderül, hogy ő már nem a pénzét akarja visszakapni. Akkor nem tartaná befagyasztva, mert úgy esélye sincs rá, hogy visszakapja az összeget, amivel Han az elcseszett szállítmény miatt tartozik.


ÉSzAH, köszönöm. Én is így gondolom.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65760 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Star Wars
Lamorak, lattad Te a Kozonseges bunozok cimu filmet? Mert ha nem akkor szerintem feltetlenul nezd meg, azt hiszem elvezni fogod :)
Amuigy nekem meg az a tovabb gondolasod tetszik, hogy Vader a halala elott "almodja" vegig az Episode 1-3-at.

Darth Maul-ban en is csak a harcost, a katonat latom, aki teljesiti a rabizott parancsot a legjobb kepessegei szerint. A filmbol egyaltalan nem tunik ki, hogy barmilyen ambiciokkal is rendelkezne (persze az se, hogy nem :) ).
Az, hogy a sith-ek kozt nem latounk semmifele osszekulonbozest lehet az oka annak, hogy egyreszt joval kevesebben vannak mint a jedik, masreszt joval kevesebbet is latjuk oket, foleg egyutt. De ettol fuggetlenul tenyleg nehez elkepzelni, hogy ket sith osszeveszik valamin. Ha mar sithek kozti ellentet van, akkor az szerintem oda vezet hogy az egyik szep csondben, egy megfelelo pillanatban vegez a masikkal.
Kivancsi leszek mi lesz Dooku sorsa. En azt hiszem Palpatine atcsabitja Anakint, es kozben odadobja Dookut az ertekesebb tanitvanyert cserebe.

Amugy Yodarol es a fenykardozasrol arra jutottam, hogy a szovegekben sehol sem fogunk konkretan bizonyitekot talalni arra, hogy Yoda magasabb szintre jutott es mar nincs szuksege fenykardra.
Viszont valahol emlitik (Brisa szerint az oreg Ben), hogy a jedik a fenykard vivast csak presztizsbol tanultak meg - szerintem valahol mashol is, de lehet az e.u.-s szoveg.
A fenykard a jediknek egyfajta statusz szimboluma. Elkepzelhetonek tartom, hogy Yoda mar olyan szintre jutott, hogy "a hetkoznapi eletben" nem hasznalna fenykardot semmikepp a konfliktusok megoldasara. Azonban Dooku-val szemben mas a helyzet.
Dooku egy renegat, a rend aruloja, akit meg kell buntetni. Igy lehet csak a rend becsuletet visszaallitani. Es a becsulet visszaallitasaban fontos szerepe lehet annak, hogy a tradicionalis fegyverrel, a fenykarddal gyozzek le a renegatot, egy tisztesseges parbajban.
Erre mondtam, hogy nem lenne igazi megoldas, ha halomra lovetnek a katonakkal Dookut. Meg ha lehetosege lenne is a jediknek arra, hogy Dookuval igy vegezzenek akkor is inkabb kihivnak parbajra.
Mindettol fuggetlenul nevetsegesnek tartom a Yodas jelenetet :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65749 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Star Wars

ÉSzAH írta: Viszont Vader számomra sokkal inkább tragikus hős, mint igazi gonosz. És ő nem is gonosz abban az értelemben, ahogy Jabba. Ő csak hatalomra vágyik. Ahogy Palpatine/Sidious/Császár is. És Maul is. Bár őt csak engedelmes, a rendjéhez és mesteréhez végtelenségig lojális tanítványként ismertük meg és nem adatott meg neki a kibontakozás (nem bocsátom meg Lucasnak), de már az EPI. Mauljában benne volt a lehetőség arra, ami egyszer minden jó tanítvány életében bekövetkezik. Maul szerintem bizonyos tekintetben már akkor fölülmúlta a mesterét. Ha nem hal meg, közel lett volna a pillanat, amikor Sidious a tanítványa kezétől elbukik. Maul viszont szerintem nem lett volna császár. Ő inkább harcos volt, míg Sidious inkább intrikus és politikus.


Igen, igen-- pontosan ezt mondom én is Vaderrel kapcsolatban: mármint, hogy tragikus hős... az viszont szerintem épp hozzátartozik ehhez a tragikumhoz, hogy Vader bizony 'gonosz', a Sith-gonoszság értelmében (amiről még mindig nem tisztáztuk, mit jelent). Lehet, hogy a hatalommal igazad van, ÉSzAH; de még akkor is ott van az a apró kis részlet, hogy az Ep II-ben Anakin a hatalmat valami jó érdekében akarja (mert elege van azokból a végtelen politikai kisszerűsködésekből, amiket pl. Palpatine is űz mint Sidious--- csak ezt Anakin nem tudja, és számára Palpatine az egyik példaértékűen tiszta politikus (ezt mondja is a Klónokban)), és a 'kiugrások' a sötét oldal felé (pl. a taszkenek kiirtása) még megbánásba torkollnak... ezért lesz érdekes, hogy Palpatine hogyan fogja meg Anakint (minden bizonnyal az idealizmusánál és Padménál fogva), hogyan billenti át azon a ponton, ahol már mindegy, mert (ahogy a Jedi visszatér végén mondja-- hogy Luke egy fél órán belül rácáfoljon) 'már semmi nem térítheti vissza'.

Maulban viszont, meg kell mondjam, nem látom a mélységet. Az biztos, hogy harcos volt (ettől persze még lehetett benne politikai érzék, amit alkalomadtán használt (volna) is); hacsak ebben nem múlta felül Sidioust, nem látom, miben és hogyan múlta volna. Sidious minden bizonnyal egy pillanat alatt e tudta volna intézni az esetleg ellene fordult Maul-t (és ez egy spekuláció, amit nem cáfol szöveg-- ettől persze feltételes marad)... Érdekes egyébként, mennyire fontos a lojalitás a Sitheknek, nyilván már csak a rend hierarchiája miatt is. A Sithek között sokkal ritkábban látunk összekülönbözést, véleménykülönbséget, mint a Jedik között. Lehet ez aztán azért is, mert a Sith jól meghatározható céllal működik, a Jedi-rend pedig mintegy 'nyitott végű', és sokkal több dologgal foglalkozik állandóan. De mondjuk egy Qui-Gon-jellegű tanítvány Sidious mellett? nehéz elképzelni...

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65745 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Star Wars
Brisa, Jabba szerintem nem kétséges. Ő abszolút gonosz, öncélúan és a saját céljain túlmenően. Erre Han Solo esete a bizonyíték. Amikor őt Jabba szénbe fagyasztva hagyja, kiderül, hogy ő már nem a pénzét akarja visszakapni. Akkor nem tartaná befagyasztva, mert úgy esélye sincs rá, hogy visszakapja az összeget, amivel Han az elcseszett szállítmény miatt tartozik.

Viszont Vader számomra sokkal inkább tragikus hős, mint igazi gonosz. És ő nem is gonosz abban az értelemben, ahogy Jabba. Ő csak hatalomra vágyik. Ahogy Palpatine/Sidious/Császár is. És Maul is. Bár őt csak engedelmes, a rendjéhez és mesteréhez végtelenségig lojális tanítványként ismertük meg és nem adatott meg neki a kibontakozás (nem bocsátom meg Lucasnak), de már az EPI. Mauljában benne volt a lehetőség arra, ami egyszer minden jó tanítvány életében bekövetkezik. Maul szerintem bizonyos tekintetben már akkor fölülmúlta a mesterét. Ha nem hal meg, közel lett volna a pillanat, amikor Sidious a tanítványa kezétől elbukik. Maul viszont szerintem nem lett volna császár. Ő inkább harcos volt, míg Sidious inkább intrikus és politikus.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65743 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Star Wars
Örülök neki; ez volt a lényeg. De megkockáztatom (kis belegondolás után), hogy lehet, hogy éppen annak is van funkciója, hogy a dolog (egyeseknek :) ) nevetségesnek tűnik... Yoda és a komikum azért már eddig is összekapcsolódott helyenként (a klasszikus trilógiában: Birodalom visszavág).

Egyébként még vissza Svin Ep III-javaslatára (Anakin felébred és konstatálja, hogy az egész álom volt): akkor már lehetne, hogy tényleg az egész volt álom, és Anakin még mindig 8 évesen dolgozik a Tatuinon, Qui-Gon nélkül, Padmé nélkül, minden nélkül... vagy lehetne az egész mondjuk Palpatine álma--- vagy, ami talán a legérdekesebb lenne, Vader álma a Jedi visszatér végén, mielőtt meghal-- lehet, hogy egészen más volt az ő élete, és csak néhány részlet egyezik, de halála előtt így fut végig előtte. Tulajdonképpen nem is hülyeség eljátszani az ún. 'beleértett szerzőkkel'; ahogy a Szilmarilokban is el lehet gondolkodni azon, hogy végülis ki is írta ezt a szöveget (a fikción belül, természetesen), itt is meg lehet nézni, ki az, akinek a nézőpontja valamennyire konzisztensen van végig kibontva. Mondjuk Boba Fett, vagy éppen Artu, vagy Threepio, ebben az esetben lehetne mondjuk a 'beleértett olvasó'. Ezekben az lenne a jó, hogy egyes részek sokmindenben más jelentést kapnának (mint ahogy a Szil. jelentős része is, ha feltételezzük, hogy mondjuk Maglor szövege). De sajnos, a beleértett szerző- és olvasó-elméletekről nem sokat tudok, tehát nem tudom továbbvinni az értelmezést. Viszont nagyon köszönöm Svinnek a felvetést!

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #65727 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Star Wars
Lamorak: A te nézőpontodból meg vagyok győzve. (Mondjuk ettől még épp annyira nevetséges marad az a jelenet.) Még Svin érveit is elfogadom (cseten hivatkozott a fénykard használatra, mint egyfajta hagyományra, és a becsület megvédésének 'egyetlen' /a filmekben egyetlen/ eszközére, mert hogy "golyószóróval" nem lenne annyira fair. :roll: :D ) Egyedül a saját logikám alapján nem stimmel az egész. De tény, hogy ez az én bajom. :D

Adelard: Felőlem a Blikk írhat akármit. Számomra nem túl megbízható hírforrás.
És én azért szeretném, hogy legyen az a fénykardos jelenet, mert iszonyú nevetséges.

ÉSzAH: ... és Jabba? :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.728 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére