Star Wars

Több
21 éve 10 hónapja #62969 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Star Wars
Gandalf: Dooku talán azért árulkodott, mert sejtette, hogy Obi-Wan úgysem fogja elhinni (Méghogy egy sith uralja a szenátust! Ugyan már...) Így Palpatine/Sidious minden gyanú fölött maradhat. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62966 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Star Wars

Tar-Ancalime írta:

Lord Maul írta: Ja, és azt tudjátok, hogy az a rovarkirály, aki a Halálcsillag terveit adja Dookunak, az elvileg Marton Csokas (Celeborn)? :roll:

nane!nem ismertem volna fel!de majd jobban megnézem a következő alkalommal.


Azért ezüstszőke hajra, meg tünde fülekre ne számíts... inkább csápokra... :lol: :lol:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62963 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars
Dooku vajon miért árulkodott egy kicsit Sidious-ról Kenobinak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62959 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Star Wars

Lord Maul írta: Ja, és azt tudjátok, hogy az a rovarkirály, aki a Halálcsillag terveit adja Dookunak, az elvileg Marton Csokas (Celeborn)? :roll:

nane!nem ismertem volna fel!de majd jobban megnézem a következő alkalommal.Egyébként Lord M:amikor azt mondtam,egyetlen értelmes arccal sem találkoztam eddig,nem feltétlenül rád gondoltam.Ott volt pl kedvencünk,Grodin mester...Najó,nem szidom többet a maga módján egész értelmes pofa.

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62955 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Star Wars

Lord Maul írta: Ja, és azt tudjátok, hogy az a rovarkirály, aki a Halálcsillag terveit adja Dookunak, az elvileg Marton Csokas (Celeborn)?


8O 8O 8O 8O 8O

Ezexerint Celeborn eltévedhetett félúton Valinor felé (Ugye a görbülő tér, meg minden), útközben összegabalyodott egy léggyel, majd a Geonozison (?) kötött ki! :D 8) .... De az is lehet, hogy egy alakváltóval van dolgunk, csak Tolkien mester eltitkolta előlünk. :roll: Szegény Galadriel...

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62949 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Star Wars
Hopszli, nem tudtam, hogy nem vérbeli tesók...(jajjjj :oops: )
Nagyon tetszett tényleg!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62937 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Star Wars
Padmé nagyon is öregedett... az Episode I forgatásán 16-17 éves volt, Episode II-én meg 19-20. Látszik is rajta, eléggé észrevehető a különbség... (legalábbis férfiszemmel :D ) Ez a valóság, a film szerint Anakin 9 éves volt Ep I idején, most 19, Padmé pedig 14-24. Így már OK?

Egyébként tényleg eszméletlen király a film! :) És Lucas tényleg szereti Tolkient! :)

A "we must join them Gandalf" - "you must join me Obi-Wan" téma már "SW fan berkekben" lerágott csont (trailerben volt), hosszú és gyötrelmes vita után arra jutottunk, hogy Dooku azért coolabbul mondja (meglepődtetek, mi?). :) Ja, és azt tudjátok, hogy az a rovarkirály, aki a Halálcsillag terveit adja Dookunak, az elvileg Marton Csokas (Celeborn)? :roll:

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62936 Írta: elwing
elwing válaszolt a következő témában: Star Wars
Sziasztok,én itt új vagyok.Szóval,a filmről általában:
Sokkal jobb,mint az első rész,az valami dögunalom!Az egészben a fantázi-
adús lények,Amidala cuccai,meg Hayden Christensen volt a legjobb.Kelle-
mes csalódás volt Amidala és Anakin szerelme(azt hittem,folyni fog a film-
vászon).Különösen tetszett a báros jelenet(most mész,és átgondolod az
életed).
De leginkább azért szárnyalja felül messze az EP1-t,mert itt nem csak az
ilyen-olyan speciális effektekre,az akcióra meg a látványra mentek rá,ha-
nem nagy hangsúlyt kaptak a belül lezajló drámák.Gondolok itt az Anakin-
-Obi-van konfliktusra,vagy arra,milyen jól érzékeltették Anakin fokozatos
közeledését a Sötét Oldalhoz.
A tartalom az,ami az EP1-ben nincs meg,az EP2-ben pedig megvan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62847 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Star Wars
Ulmo: Én is röhögőgörcsöt kaptam annál az ominózus mondatnál, a család meg úgy nézett rám mintha megőrültem volna :D :D
Ja, vajon miért is volt olyan ismerős?? :D :D :D
Megpróbáltam a családomat felvilágosítani de nem jött össze :D :D

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62842 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Star Wars

Estel Adániel írta: "Endor" Középfölde Quenyául... ;)


8O Tééééényleeeeg? (HL-sel :wink: ) Ez állati! Lehet, hogy a hobbitok lábszörzete idővel kiterjedt az egész testükre? :lol: :lol: :lol:

Lamorak: Az én kedvencem is Vader!

Amúgy a Tolkien hatás George-nál még a Willow-ban is megfigyelhető. Valahogy nagyon ismerős volt, hogy egy "kis ember"-nek el kellett vinni valamit (csak itt nam a Gyűrű volt, hanem egy kisbaba) valahová, miközben a Gonosz emberei keresik őt égen-földön, aztán lesz neki egy "nagy ember" segítője (mit ad isten, itt is egy fogadóban!). Még Trufa és Pippin is szerepelt a Willow-ban (az a két kobold)!
Szóval Lucas nagyon szeretheti Tolkient. :D

A hétvégén a tesóim is megnézték a klónokat. Enyhén szólva ők is ki voltak akadva a "guibogyószörppel megitatott Yodától". Úgy látszik ez családi vonás. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62837 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Star Wars
Próbálom magam megtartóztatni Klónok-ügyben, mert már a Phantom után is mindig nagyon bunkó voltam egyes nézetek hangoztatóival-- szóval ezért nem járok ide gyakran, de mivel tegnap este ismét megnéztem a Klónokat, muszáj megjegyezzem, hogy szerintem hihetetlenül állat jó... következőnek már angolul nézem majd.

És persze (mint az egész Star Wars-ban) nagyon megvannak a Tolkien-kapcsolatok (nem csak Christopher Lee személyében)... és nekem különben is mindig is Vader volt a kedvencem. Bár az Endorra szerintem nem nagyon kell hipotéziseket építeni. Tul.képpen erre nyitottam annak idején Völgyzugolyban a Star Wars és Tolkien topicot (mint a hosszú címe is mutatja: Milyen kapcsolatok vannak a Star Wars és a tolkieni mitopoétikus irodalom között?), nem arra, hogy a Phantomot fikázzák benne...

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62830 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Star Wars

Estel Adániel írta: Hmm... lehet, hogy Obi-Wan igazából OB-1 ? :D


:lol: :lol: :lol:

Államfilozófiát tanultam hajnalban, éppen hangosan mondtam föl magamnak az egyik tételemet. Kissé már ki voltam, erre (Max) Weber helyett, nem Vadert mondtam? :wink: :D

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62826 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Star Wars
Ragoran, ha kíváncsi vagy rá, írásban Artu és Thripio a becenevük...
(Hmm... lehet, hogy Obi-Wan igazából OB-1 ? :D )
Lilah: Ami azon feltevésedet illeti, hogy George bácsi meríthetett Tolkientól - nos, (amint azt a Quenya Kurzusban Helge K

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62824 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Star Wars
Astragan: ezt honnan tudod? Én ilyen infot nem hallottam. Owen Cliegg Lars gyereke, de nem Shmi szülte! Cliegg megvette Shmit Wattotól, felszabadította, és elvette feleségül. Tudtommal nem volt közös gyerekük.

Ragoran: emlékszel Dookunak arra a mondatára: "You must join me, Obi-Wan!" (remélem, jól idéztem :? ) Vagyis, hogy csatlakozzon hozzá. A Tolkien-tábor felnevetett ennél a mondatnál. Valahogy olyan ismerős volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62819 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Star Wars
Ulmo: tudom, de később, Anakin távozása után született!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62806 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Star Wars
Ulmo:
1:kösz
2:Szarumán! Ezért kérdeztem, mert oan Szarumánosan nézett ki, de nem gondoltam, hogy igazam van! :P
3:R2-D2, C-3PO hmm... megint csak kösz.
4:Lehet, hogy Amidala vmi öregedés elleni kenőcsöt használt! :P :P
__________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62794 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Star Wars
Astragan: ez a testvér-probléma olyan sok embert foglalkoztat. Owen Lars csak mostohatestvére Anakinnak! De erről már korábban többször is volt szó.

Ragoran:
Dooku grófot Szarumán játsza :lol: (vagyis Christopher Lee)
R2-D2 és C-3P0 valószínűleg Anakinnal és Padmével együtt mentek vissza a Naboora. Kellett két esküvői tanú.
Anakinnak tényleg műkarja van (Dooku majdnem az egész jobb karját lecsapta), de fogalmam nincs, milyen anyagból lehet.
Amidala tényleg nem öregedett. Hiába, ez a Naboo jó levegőjének hatása :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62788 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Star Wars
Igen! Én sem értettem, hogy hogy is van, hogy Anakin felnött, Amidala meg nem is öregedett, legalábbis szemre nem...
______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62780 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Star Wars
Én is kérdezek:hogy lehet az, hogy kb. tíz év telt el , és Amidala nem öregedett, továbbá anakin testvére idősebbnek látszik Anakinnál és már nője van?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62777 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Star Wars
Nyaaa! Tegnap megnéztem a SW-ot és felm,erültek bennem kérdések. Tudnátok válaszolni?
Szval:
1:a végén ugye Anakinnak műkeze van ez mien anyagból készült?
2:Dokoo grófot ki játsza?
3:A két robot (mi is a nevük?) ugye harc közben még a bolygón vannak utána meg Anakinnál a Naboon. Hogy kerülnek oda?
Bocs, hogy ien hülyeségeket kérdezek, de nem sokat tudok a Star Wors-ról :oops: :oops: :oops:
_________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62768 Írta: Lilah
Lilah válaszolt a következő témában: Star Wars
Szerintem lehet úgy szeretni egy filmet, hogy a másikat nem zárja ki. 8) Én pont ugyabígy vagyok az SW univerzumával és a Gyűrűk Urával. :roll: Mindkettő magával ragadó világ és a kettő homlokegyenest más. Csaka mondani valójuk hasonló. Csak a SW a technikai újítássokkal varázsol el , Tolkien meg a mindent felül múló képzelettel. Emellett ne felejtsük el, hogy Tolkien George bácsi előtt alkotta műveit, így az egyik a másikból meríthetett és tartalmaz hasonló érték rendet. A Jedik mi másért hordanának Fénykardot? Lövöldözhetnének egy pisztollyal is. Az már más kérdés hogy mindkettőnek hatalmas és olykor fanatikus tábora van. De jobbára vannak normálisak is.
De mindkét filmet és könyvet érdemes megnézni, elolvasni. Legalább egyszer.

Elen sila lúmenn omentilmo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62767 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Star Wars

Lord Maul írta: Egyébként tudjátok ki a Star Wars saga legnagyobb mesterlövésze? Leia. Statisztikai tény! :lol:

Ez igaz! :lol:
De hát, végülis ő Vader lánya, és vele van az erő... ha eleinte nem is tud róla... ;) Egyébként emlékszem, a ROTJ -ból gimnáziumi osztály- és rajongótársammal "hiányoltunk" (:D) Leiától Luke felvilágosító szövege után egy "TejóégakkornekemisVadervoltazapámhátezkész!:P"-t :lol:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62758 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Star Wars

Tar-Ancalime írta: Persze azért ott is vannak értelmes és nyitott emberek dögivel,de ma vhogy eggyel sem sikerült összefutnom eddig.


Köszi! :P

Hmmm... tényleg elég fanatikusak vagyunk, bunkók is vannak dögivel. :) Érdekes egyébként összehasonlítani a két fórumot, pl. nemek aránya... SW szinte csak fiúk, GyU a legtöbb lány. Star Wars fórumon alig beszélünk a színészekről, meg lehetne még sorolni. :) Aki most betéved oda, nem kell megijedni, tele van mindenféle Birodalom/Lázadó/Tárgyalás dologgal, a "rendes" topicok meg jól lent vannak, de akit érdekel a SW, annak érdemes benézni. :)

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62741 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Star Wars
Anakinnak nincs is öccse, csak mostoha tesók. Semmi közük vérileg egymáshoz.
És nem is csőd a film, kikérem magamnak...

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62738 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Star Wars
No, most láttam a véleményem:
A rendezés nem igazán tetszett, talán egy kicsit össze-vissza volt.
És sztem ez egy fatális tévedés, de javítsatok ki ha nem így van:
Ha 10 évvel az I. rész után játszódik, hogyan lehet, az, hogy az Anakin anyjának a másik gyereke sokkal nagyobb, mint 10?
És miért van az hogy Anakin sokkal kisebbnek látszik, mint a 10 évvel kisebb öccse?
Amúgy nagyon tetszett, de tényleg 8még ha ez a bestámoló után nem is látszik)! De meg szeretném nézni mégegyszer, mert nem fogtam még fel!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62730 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Star Wars
Huhúúú, emberek!!!! Nem is tudtam, hogy van itt ilyen topic. A kezdetektől itt vagyok a tolkien fórumon és még nem tűnt fel. Aztán egy csajszi mondta az SW-ről hogy van (nem tudom, hogy ki világosított fel, de köszi). Egyébként teljesen más emberek vannak ott, van egy pár nemnorm, de egész értelmesek is akadnak. Ja meg azok akik kézzel-lábbal tiltakoznak :) ...

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62710 Írta: aieless
aieless válaszolt a következő témában: Star Wars
Tar-Ancalime:
Igazad lehet. Én a GyU-s oldalról (,,a Sötét Oldal" :) ) még nem tapasztaltam semmi bunkóságot, vagy ilyesmit (de való igaz, hogy hallottam már SW-fanokat úgy beszélni, hogy kinyílt az a bizonyos bicska a zsebemben :) ). Legjobb az, ha nem szólunk vissza, nem állunk le anyázni, és kész. Ezzel mindenki megmutathatja, menniyra kulturált és mennyire képes tiszteletben tartani mások véleményét.

So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62706 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Star Wars
Aieless:el sem képzelnéd,mennyi beszűkült agyú fanatikus van az SW fórumon.Nem is az a baj,hogy mi a véleményük a GYUról hanem amilyen stílusban ezt egyesek előadják-inkább nem idéznék...
Furcsa,mert a GYUsok körében nem tapasztaltam ekkora "fanatizmust" és bunkóságot.De szerintem ez is csak azt mutatja hogy a GYUnak egy pár fokkal értelmesebb és műveltebb közönsége van.Mert pl egy magát rohamosztagosnak képzelő SWbuzinak(mert az már bocsánat) hogyan magyaráznád meg pl a Frodó-Samu barátság mélységeit.?("buzik!")
Persze azért ott is vannak értelmes és nyitott emberek dögivel,de ma vhogy eggyel sem sikerült összefutnom eddig.

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62705 Írta: aieless
aieless válaszolt a következő témában: Star Wars
Nagyon nem bírom az ilyen ,,előítéletesdit". Szerintem semmi értelme, hogy a két tábor fújjon egymásra (mintz ahogy jobbára nem is teszi, miért tenné??)
Ez is olyan előítélet, hogy ,,GyU-SW" háború... Pl. falra másztam, mikor a VOX v. mi is ezzel jött, hogy ,,most tovább mélyítik a két tábor közti ellentétet", és akkor jött egy hótröhejes SW- GYU összehasonlítás (pl. mindkét rendező szakállas). Meg hogy Yodát Galadrielről mintázták. Persze, hogyne, Pikachut meg az Uralkodóról. :mrgreen:
Dehát nekem semmi bajom a StarWarssal, sőt!!!!!!
Szerintem nekik sincs a GyU-val!!!! 1
Csak miért kell mindent beélemagyarázni....

So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62689 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Star Wars
Yavanna:én direkt más nevet választottam,ami nem olyan tolkienes hangzású nehogy esetleg ez alapján vki előítéleteket gyártson rólam vagy ilyesmi...

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.727 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére