Star Wars

Több
21 éve 10 hónapja #62574 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Star Wars
Héhé!!! Én is ott leszek előbb-utóbb az SW.hu-n (is)! :D Már olvasgattam ott ezt-azt, de ehhez nekem több idő kell! Majd ha már kicsit jobban kifigyeltem az ottani viszonyokat, akkor fogok regisztrálni. Csak még nem tudom milyen néven... Ti akik otthonosabban mozogtok arra: A Yavanna gáz lenne? :roll: Lusta vagyok gondolkodni...
Egyébként amikor először jártam arra, nekem rögtön feltűnt Boss Nass neve! :D Meg is jegyeztem magamban, hogy milyen elmés ez az elnevezés így angolul! Illetve még az rémlik, hogy a film utáni napokban valaki írta, hogy ő B.N., illetve még egy másik valaki véleményére felettébb kíváncsi az EP II-vel kapcsolatban! :D

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62522 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Star Wars
Lord Maul:Szóval Te volnál Boss Nass-még nem nagyon olvasgattam elmés hozzászólásaidat,de a neved feltűnt,nem is tudom,miért...ki ez a szereplő?JarJar főnöke?
Amúgy tényleg Padme voltam mostanáig,mától fogva azonban Keila Jedrik néven futok a csempészek között...(ugyanis már volt egy Padme)
Akkor találkozunk a SW.hu-n... :wink:

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62503 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Star Wars
Na jó, elárulom, ott Boss Nass néven futok. :) Gondoltam ő olyan szereplő, akit biztos senki sem választ, meg jó, mert én vagyok a nagyjófőnök. :) Meg a SW topicon amúgy se lettem volna gonosz névvel, mert utálom a Birodalmat. :)

Hogy milyen topicba érdemes járni? :) Erre nehéz választ adni, bármelyikbe, illetve van, hogy semelyikbe. :) Grodint csak azért emeltem ki, mert ő szépen megfogalmazza a semmit, de különben elég hülye gondolatai vannak, meg "nem egészen konzekvens". :)

Te Padmé Naberrie vagy? Vagy nem?

P.S. Bocs a NAGYON OFF jellegg miatt... :oops:

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62483 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Star Wars
Lord Maul:honnan tudtad,hogy Grodin az?Ő lenne ott az ügyeletes gáncsoskodó?Amúgy csak nemrég regisztráltam be magam az SW fórumra és örömmel veszem,ha van ajánlatod,melyik fórumot érdemes ott látogatni.Mert azt észrevettem,hogy ott is van pár fárasztó alak/téma...
Egyébként milyen néven futsz ott?(vagy ez túl indiszkrét kérdés? :wink: )

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62456 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Star Wars

Tar-Ancalime írta: Jaja.Volt is 1 nagy vitám egy idióta fanatikussal.Végül kiegyeztünk döntetlenben..


Hát ha tudtam volna, hogy ti pazaroljátok a drága időtöket a Grodinnal való vitatkozásra, szóltam volna, hogy ne tegyétek! :)

Egyébként azon az oldalon, ha érdekel a SW fanek véleménye a GyU-ról, nézzétek meg a Star Wars vs. Gyűrűk Ura topicot, a film megjelenése körül eléggé körbejártuk a GyU témát, nagyon sokan szeretjük is. Ez a topiccím minket is jól felidegesített (a menjen a rákba dolog), ki is osztottuk az illetőt rendesen. Egyébként nagyon jó az a fórum, csak jó topicokba kell járni, meg sajna most május 16. után lejjebadott kicsit a színvonal, mert "felhígult" egy kicsit a közönség. :)

Ja, ott nem Maul néven vagyok, mert túl népszerű szereplő, ott olyat nevet válaszottam, amit más biztos nem favorizál. :)

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62451 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Star Wars
Jaja.Volt is 1 nagy vitám egy idióta fanatikussal.Végül kiegyeztünk döntetlenben..

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62443 Írta: Böszi
Böszi válaszolt a következő témában: Star Wars
Tar-Ancalime, akkor ezt a fórumtémát is láttad, ugye?:Éljen a Star Wars
A gyűrűk ura meg menjen a rákba!(Hűséges SW rajongók fóruma)
Ez nem ér! Mi mind a kettőt szeretjük! (Ugye?)

Különben is, a GyU előbb volt mint az SW nem? (Csak nem filmben)

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62403 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Star Wars
Kérdés:szerintetek az EPIIIban hogy lesz a sztori?Mertugyebár azt a jelenetet látnunk kell,amikor Anakin beleesik az olvadtfém-kohóba,de akkor Padme mikor hal meg?Kiírják a film végén,hogy 3 év múlva,nyekk?
tippek?

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62384 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Star Wars
Hali!Épp most jövök egyenesen az SW.hu fórumjáról-hogy ez milyen fárasztó...Van pár kissé szűk látókörű ember akik a nagy SW fanatizmusukat abban élik ki hogy másokat (pl GyU fanok) kritizálnak-ez fáraszt.

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62355 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Star Wars
Ha jól értem akkor itt arról -is- folyik a szó, hogy az eredeti trilógiában a rohamosztagosok klónok-e...
Hát én nem tudom, de arra határozottan emlékszem, hogy a TNH.-ban, amikor Luke belépett a börtönblokkba, akkor Leiának volt egy ilyesmi mondata: 'Na mi van, már törpéket is bevesznek rohamosztagosnak?' (Az eredetire most nem emléxem, de ekkorát nem bakizhattak a fordítók!) Ha klónokról lenne szó, akkor talán nem mondta volna ezt! :roll: Remélhetőleg erre is választ kapunk majd! :D
Maul, vélemény?

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62222 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars
Láttam. Többre számítottam.

Hangulat: Maulnak igaza volt, a Baljós közelebb állt a SW hangulathoz, mint ez. Mielőtt valaki megkérdezné: nem vagyok hajlandó definiálni, mit értek hangulat alatt.

Zene: Ebben is egyet értek Maullal.

Szerelmi szál: Egész normálisra sikeredett. Nem volt túl nyálas, nem volt vele gond.

Helyszínek: Coruscanton egy kicsit fejbeütött a sok neonreklám, de azért még jó volt. A hangulat inkább a Szárnyas Fejvadászra emlékeztetett... De változatlanul a kedvenc bolygóim egyike. Kamino. Rémálom. Semmi köze a SW világához. UFO-magazinban jól mutatna.
Tatuin: a film legjobban sikerült részei. Nem részletezem. Ezzel elégedett voltam.
Naboo: Hát..egy kicsit másmilyen volt, mint a Baljósban... a szerelmi jelenetkhez megfelelt, de az SW hangulattól egy picit távol állt.
Genoisis: Hááát.... azok a szárnyas vackok rémesek voltak, de a bolygó maúgy határeset. MÉg egész tűrhető volt.

Yoda: a kinézete nem gond,megszokható. A jelleme viszont egészen más volt,mint szokott... furán viselkedet.. a harcos jelenet pedig....húh...... 8O 8O 8O Miért sántikál a botjával, ha iyeneket is tud?

Annie: Gonosz Vader-jelöltként nagyon királyul játszott, de a jó kisfiút eléggé elügyetlenkedte. Vaderként igencsak meggyőző lesz majd, de a kis Annakinként elég silány.

Jango: maszk nélül szörnyű! :P

Többiek: rulez!

Mi van még? Ha majd ezsembe jut, szólok.
Jobbra számítottam. Sokkal jobbra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62208 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Star Wars
Rohamosztagosok-klónok: arról nem is beszélve, hogy Jango éppenúgy lefejeli a Slave I ajtaját, mint az egyik rohamosztagos a börtönblokkét... Hát mi ez, ha nem bizonyíték?! :lol: :lol: :lol: 8)
Clieggnél nekem is elég Owen bá' feelingem volt. De hát apja fia, ugye...

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62199 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Star Wars

Brisa írta: Na ez tényleg így van. Vagy fél óráig szemeztem a fiatal és az idősebb Owen képével, és olyan hihetetlen volt, hogy ez nem egy és ugyanaz az ember.

Kérlek, L. Maul, mondd, hogy nem klónok a rohamosztagosok az eredetikben. (Már mondtam, hogy kellene egy könyörgő tekintetű smile :lol: ).


Brisa, engem inkább Cliegg emlékeztet Owenrem de jó volt a casting, ez tény (főleg Hayden of course). Mondjuk Beru kék/barna szeme nem stimmel, de ezt kibírom azért. :)

Rohamosztagosok: ez még vita tárgya, de valószínűleg klónok. Luke pilóta akart lenni szerintem, nem rohamosztagos. :) Rohamosztagosok amúgy is gagyik, mindenki milyen rosszul céloz a galaxisban, ha Ben szerint ők lőnek pontosan... :lol: Egyébként tudjátok ki a Star Wars saga legnagyobb mesterlövésze? Leia. Statisztikai tény! :lol:

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62162 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Star Wars

zsoff(manóclány) írta: Meg:szerintem Owen naggyon hasonlított a későbbi Owen bácsira fejileg!


Na ez tényleg így van. Vagy fél óráig szemeztem a fiatal és az idősebb Owen képével, és olyan hihetetlen volt, hogy ez nem egy és ugyanaz az ember.

A rohamosztagosok kérdése: ugye nem azt akarjátok mondani, hogy az eredeti trilógiában is Jango klónjait rejti a fehér páncél? Csak mert én úgy tudom, hogy ott volt a Birodalmi Akadémia, ahol kiképezték az embereket. Luke is ide akart jelentkezni. Aztán pedig ha valóban klónok lennének, akkor gondolom csodálkoztak volna, mondjuk, amikor Han és Luke megfosztotta ruházatuktól egyikük-másikukat. :lol: Meg aztán a magasság különbségek... Tudom, tudom, akkor még a technika nem volt ennyir fejlett, és talán akkor még Lucas sem gondolta így, meg minden.

Kérlek, L. Maul, mondd, hogy nem klónok a rohamosztagosok az eredetikben. (Már mondtam, hogy kellene egy könyörgő tekintetű smile :lol: ).

Miért pont Jango? Szerintem azért, mert a válogatás végén ő maradt bent. Olyan genetikai adottságai voltak, amelyek megfeleltek az elvárásoknak, és csak kicit kellett módosítani rajtuk.

Szerintem Boba a film egyik legjobb (Kamino lakói mellett) figurája volt. Ő tényleg jól játszott.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62052 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Star Wars
aieless:
A klónhadsereggel kapcs.MÉLYEN egyetértek veled!engem is pont az idegesített az elmúlt 6-7 évben,amit az elébb ilyen helyesen megfogalmaztál! 8) Tökjóötlet,mindent megmagyaráz!
mondjuk azt nem értem,miért PONT Jango Fett... :?
Meg...ha olyan teljesen vízfejű egyének,akiknek egyetlen célja feltétlenül engedelmeskedni,akkor mi a fenméért beszélgetneka mittoménmelyik siklóról?mikor Ben kikapcsolja azt a...amit kikapcsol,nnya!

viccatérve ep2re:
:!: A klónozólények pedig...ELKÉPESZTŐENJÓK! voltak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!:
szerintem... :roll:

Meg:szerintem Owen naggyon hasonlított a későbbi Owen bácsira fejileg!

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62034 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Star Wars

aieless írta: nekem ami igazán tetszett, az a klónhadsereg mint olyan ötlete volt.
ugyanis régebben mindig szöget ütött a fejembe, hogy ,,Hát hülyék ezek a birodalmi rohamosztagosok? Hát a földből teremnek vagy az égből potyognak ezek? Hát miért engedelmeskednek ezek ilyen vakon?"
Ezekre a kérdésekre szerintem válaszolt a klónhadsereg ötlet. Szerintem nem hülyeség, sőt! Szinte az első olyan ötlet, ami igazán tetszett. (az más kérdés, hogy kis Boba helyett jobb lett volna kis Han Solot legalább mellesleg belekavarni... megj: 10 évesen már én is áttértem Hanra, azóta a kedvencem!!!)
Végre nagyjából ezt a politikai ,,Palpatine-kavarja-a-a-szart" cuccot is sikerült kábé felfogni. Egyébként szerintem Palpatine nem is rossz. csak hogyhogy nem érzik meg a bázinagy jedimesterek benne a Sötét Oldalt??? (jó, persze, ,,a Sötét Oldal mindent elhomályosít" á lá Yoda) nekem ez kicsit túl egyszerű..
Shmi halála szerintem szép húzás volt, illik a sorozat többi részéhez. Ez az! StarWars világban tényleg ilyesmi motiválja az embereket! Jó, kivitelezésben tényleg átlagos, na de a párbeszédek azért sosem voltak annyira... (,,Szeretlek." ,,Tudom." - nem valami bonyolult - de nekem tetszett azért! :) )
Meg az is eléggé eltalált volt, hogy Ani :) leöldöste a buckalakókat, és az is tetszett, mikor kiborult padménak.
Azért kezd ez alakulni, emberek! Bár csiszolni még igencsak lenne mit.

Jaja a klónhadsereg elég korrekt volt és én imádom a birodalmi rohamosztagosokat-akkora ötlet!!
Han Solo:remélem,eszébe nem jut Lucasnak,hogy beletegye a IIIba vagy csak utaljon i rá-attól falramásznék!!!!Hagyjuk csak békén,elég ha Mos Eisleyben színre lép-ott aztán igazán király!!!!("ez csak elég gyors,öreg...")
Ma végre megszereztem a könyvet nagyon kíváncsi vagyok rá és nekiesek amint kivégeztem Frank Herbertet..
ja és ez az Ewan tényleg leitta magát???ezek a skótok jó arcok! :wink:

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62027 Írta: aieless
aieless válaszolt a következő témában: Star Wars
nekem ami igazán tetszett, az a klónhadsereg mint olyan ötlete volt.
ugyanis régebben mindig szöget ütött a fejembe, hogy ,,Hát hülyék ezek a birodalmi rohamosztagosok? Hát a földből teremnek vagy az égből potyognak ezek? Hát miért engedelmeskednek ezek ilyen vakon?"
Ezekre a kérdésekre szerintem válaszolt a klónhadsereg ötlet. Szerintem nem hülyeség, sőt! Szinte az első olyan ötlet, ami igazán tetszett. (az más kérdés, hogy kis Boba helyett jobb lett volna kis Han Solot legalább mellesleg belekavarni... megj: 10 évesen már én is áttértem Hanra, azóta a kedvencem!!!)
Végre nagyjából ezt a politikai ,,Palpatine-kavarja-a-a-szart" cuccot is sikerült kábé felfogni. Egyébként szerintem Palpatine nem is rossz. csak hogyhogy nem érzik meg a bázinagy jedimesterek benne a Sötét Oldalt??? (jó, persze, ,,a Sötét Oldal mindent elhomályosít" á lá Yoda) nekem ez kicsit túl egyszerű..
Shmi halála szerintem szép húzás volt, illik a sorozat többi részéhez. Ez az! StarWars világban tényleg ilyesmi motiválja az embereket! Jó, kivitelezésben tényleg átlagos, na de a párbeszédek azért sosem voltak annyira... (,,Szeretlek." ,,Tudom." - nem valami bonyolult - de nekem tetszett azért! :) )
Meg az is eléggé eltalált volt, hogy Ani :) leöldöste a buckalakókat, és az is tetszett, mikor kiborult padménak.
Azért kezd ez alakulni, emberek! Bár csiszolni még igencsak lenne mit.

So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62021 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Star Wars

Lord Maul írta: Nem mindig ugyanott van a tincs, de azért nem olyan zavaró, mint az az igénytelen puffadt másnapos feje "sorry for my behaviour Master...", én először teljesen azt hittem azért kér elnézést Obi-Wan, mert jól beivott/bekábítozott. :D A Trainspottingban nem volt ilyen feje! Az a hunyorgás... szörnyű!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
(De tényleg így van... :P )

Én tapsoltam a dologhoz... szerintem nem szaladt el vele a ló, mondjuk az Episode II már tényleg olyan, mintha egy animációs film lenne, a színészek meg vizuális effektusok. :) De ez nem baj, amíg nézőként nem veszed észre. :)


Végülis ugye minden dolog a nézőpontunk kérdése.. :wink: Az oké, hogy az EPII-ban több a vizuális effektus, de a színészek már jobban "ott vannak", kevésbe hagyják lenyomni magukat. És nézőként tényleg nem veszem észre. De mejegyzem, hogy amikor először láttam az EPI-t, én már akkor is elsősorban (de nem kizárólagosan) a színészekre figyeltem, és nem a körítésre - ergó, ha így nézzük, akkor nem is nyomta el a látvány a karaktereket. :wink: 8)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja - 21 éve 10 hónapja #62018 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Star Wars
Jó levezetés, csak pont a vége miatt sántít. Itt egy másik levezetés:
"Szerintem, Palpatine (mi is a másik neve?) Dookut fogja Yoda után küldeni, megvívnak, a Sith meghal, Yoda viszont soha többé nem kerül elő csak Luke számára."
De ez majd kiderül két év múlva.

Amúgy mintha most te lennél egy kissé lenéző. :wink: Hidd el, én is látom a párhuzamokat.

És igaza van Vic-nek: "Könyörgöm, fel ne idegesítsd magad, mert én pl. személy szerint remekül eldumcsiznék Veled."

L. Maul írta:
"Azt, hogy nem fogom magam felidegesíteni, csakazért se fogom a jeleneteket kielemzeni, arra írtam, hogy hiába magyarázom, mert itt vagy olyan nevetséges "vádakról" van szó, hogy csak na, vagy előítéletekről, vagy ízlésekről. Ezek ellen meg nem lehet érvelni. 3 éve próbálkozom, nagyon kevés sikerrel. Értelmetlennek tartom. Egyébként érdekes, hogy gondolkodtunk anno még "agyonspoilerezett" korunkban, hogy mikbe fognak belekötni az emberek, ezek elő is jöttek! Egyedül Zam Wessel alakváltósága az, amiről azt gondoltuk, hogy a támadások kereszttüzében lesz, de ezzel senkinek sincs baja úgy látszik. "

Szerintem ott a gond, hogy te meg akarod győzni az embereket. És minél inkább ezt akarod, annál nagyobb lesz az ellenállás. Viszont ha csak szimplán kinyilvánítod a véleményedet - ahogy mi is tesszük - és engeded, hogy azzal lehessen egyet-nem-érteni is, akkor máris sokkal kellemesebb lesz számodra is. Hiszen itt tényleg ízlésekről (meg pofonokról :lol: ) van szó, tehát nincs abszolút igazság (még a tiéd sem az). Az ellenvélemények nem ellened irányulnak, hanem a film ellen (és ezt kérlek ne felejtsd el)!
Pontosan ezért, itt csak beszélgetés folyik erről a témáról, és nem 'oktatás'.

Ebben a szellemben én továbbra is nagyon kíváncsi vagyok az elemzéseidre, a véleményedre és az eszmefuttatásaidra. Úgy látom, nem vagyok egyedül ezzel. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62016 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Star Wars
Nem mindig ugyanott van a tincs, de azért nem olyan zavaró, mint az az igénytelen puffadt másnapos feje "sorry for my behaviour Master...", én először teljesen azt hittem azért kér elnézést Obi-Wan, mert jól beivott/bekábítozott. :D A Trainspottingban nem volt ilyen feje! Az a hunyorgás... szörnyű!

Én tapsoltam a dologhoz... szerintem nem szaladt el vele a ló, mondjuk az Episode II már tényleg olyan, mintha egy animációs film lenne, a színészek meg vizuális effektusok. :) De ez nem baj, amíg nézőként nem veszed észre. :)

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62012 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Star Wars

Vic írta: Most pedig nálam abszolút Ewan a nyerő, ha jediről van szó. 8) Igazatok van, valóban Hayden van sztárolva mindenhol, egy normális képet alig lehet találni Obi-Wanról. Bezzeg az Episode 1 kapcsán hány fotóm és újságom van róla! *sóhaj*


Vic! Látom, vannak még jó ízlésű emberek!! :lol:

Nekem azzal volt bajom - és ezzel Neked is egyet kellene értened -, hogy rengeteg párbeszédet vágtak ki a filmből csak azért, hogy több akciót és trükköt láthassunk.


Ezzel én is egyetértek. A könyvet olvasva én is eléggé elcsodálkoztam, mennyi mindent kivágtak a filmből, és én is hibának tartom. Ennek ellenére valahol megértem Lucast - gondoljatok csak bele, 20 évet várt arra, hogy a technika olyan legyen, amivel minden elképzelését képes megvalósítani. Összejön neki a dolog, minden világot felépíthet, mindenféle lényt életre kelthet, minden űrhajót megröptethet, ami csak a fantáziájában megszületik. Érthető, hogy kissé elszaladt vele a ló. A közönség természetesen nem tapsolt a dologhoz - de Lucas nem bánja: ő is játszott egyet, kiélte pl. kisfiú-korabeli autóversenyzős hajlamait, stb. :D Az EPII premierjén viccesen mondta is, hogy reméli, a közönségnek legalább annyira fog tetszeni az EPII, mint neki magának az EPI. :wink:

De emellett elég megemlíteni pl. Liam panaszkodását arról, hogy Tunéziában a sminkes nem akarta a szakállát rendesen megragasztani, mondván úgysem rá fognak figyelni (=azaz minket úgy sem fog érdekelni), hanem a cikázó űrhajókra.


Ezt mondani eleve elég nagy pofátlanság volt a sminkestől... :roll: Ráadásul nem is volt igaza! 8)

Áfonya: nem kövezlek meg, eszembe se jutott... :wink: De nekem nem tetszett, az ebből következő jelenet azonban már annál inkább. És ha már itt tartunk... ahogy Anakin hazaviszi anyja holttestét - hát, az valóban nem semmi.


Természetesen az a jelenet übereli a Shmi haldoklást, csak szerintem maga a haldoklás sem volt rossz. Nekem egyébként minden jelenet, ahol Ani "hűdegonoszvaderesen" néz, nagyon bejön! :D

Lord Maul írta: Ewan padawan-tincsével nem is volt baj, inkább azzal a jelenettel, amikor McGregor (skót, persze...) gondolt egyet, és jól leitta magát egy forgatási nap előtt, látszik is szépen a filmen, hogy mikor volt ez...


Hja... :lol: Arról nem is beszélve, hogy hány ismerősnek kotyogta ki illuminált állapotban, hogy mi lesz a filmben.. :lol: :wink:
A padawan-tincsével pedig igenis van baj (egyszer annyira a másik oldalon van, hogy azt nem lehet nem észrevenni... 8O), azt én is megfigyeltem, úgy mint Vic... :oops: :D

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61999 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Star Wars

Tar-Ancalime írta: De hogy R2 menti meg őket-hááát...


Ez kb. olyan, mintha azt nehezményeznéd, hogy a fénykard világít a sötétben. :roll:

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61996 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61940 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Star Wars
Szent Szűz, rengeteget írtatok, úgyhogy én nem fogok.

Röviden: nagyon teccett. Látvány, zene, sztori, alakítás, szereposztás; mind jó. És buktatók, vitatott, röhejes jelenetek ide-oda: szerintem szerves részét képezi a SW-legendának.

Anakin: kellemes csalódás.
Obi: Még mindig ISTEN!
Padmé: megnyerő nőszemély.
Dooku: KIRÁLY!
Yoda: jól eltalálták.

A többi szereplőről véleményt nem szándékozom írni, elfogult vagyok. (Egyébként NEM voltam szerelmes egyikőjükbe sem.)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61935 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Star Wars
Lord Maul:
Nekem mondjuk ez a kedvenc részem a filmből, rám nem gondolsz? :) Ilyen fogalom, hogy "vakszerencse" nem létezik, hát semmi sem ragadt rád az öreg Ben Kenobi tanításaiból? Anakin nem igazán a fejében számítja ki, csak az Erő kellőképpen vele van. :)

oké,elfogadom-akkor ezt Anakin vakmerő önfejűségének tudom be,jó?

Lord Maul:
Tudnál mondani egy konkrét helyet, ahol ennyire tobzódnak az ilyen kinézetű csajok? Lécci, fontos lenne! :) A Mos Eisley Cantina meg ennyi erővel bármelyik westernfilm kocsmajelenetének lehetne a helyszíne, nem értem, hol a különbség. Ott meg 70-es évek frizurájú emberek vannak.

Tar-Ancalime írta: Hogy miért zavar,h.Padme pakol a bőröndjébe?vhogy-olyan...nevetséges a szitu-engem sosem foglalkoztatott különösebben az hogy ki fonja be Padme/Leia haját lényeg hogy nem lehetetlen-nemúgy mint pl az hogy Anakin a 2és fél óra alatt kb nyolcszor veszíti el a fénykardját és mégis mindig kéznél van ha kell...
na ennyit most hamarosan úgyis visszatérek......


Padmé pakol, ez nagyon is jó, így lehet élettel megtölteni egy elképzelt világot. Samu meg főz, Chewbacca hegeszt, stb. Ezért válnak ezek a világok hihetővé, hogy elhiszed, te is tudnál ott élni.
Azért még zavar...
Anakin pontosan kétszer veszíti el a fénykardját:
1. Kiejti a kezéből, Obi-Wan elkapja, utána visszaadja.

2. Tönkremegy a droidgyárban. Utána a Jedik hoznak nekik 2 újat, ezek közül az egyik egy érdekesebb, ismerős darab. :wink: [/quote]
Jaj,az a droid gyáros jelenet csupa izgi akció-nem tudom eldönteni,tetszik-e
De hogy R2 menti meg őket-hááát...

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61932 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Star Wars

Tar-Ancalime írta: -Obi-van kiugrik az ablakon-hát ez fájt-majd ezután 10 perc a filmből azzal telik el,hogy a városban száguldoznak(miközben persze kb 20szor a vakszerencse folytán megmenekülnek)-majd Anakin villámgyorsan kiszámítja a fejében,mikor kell kiugrania a járgányból,hogy pont a fejvadász gépére essen??!nane!


Nekem mondjuk ez a kedvenc részem a filmből, rám nem gondolsz? :) Ilyen fogalom, hogy "vakszerencse" nem létezik, hát semmi sem ragadt rád az öreg Ben Kenobi tanításaiból? Anakin nem igazán a fejében számítja ki, csak az Erő kellőképpen vele van. :)

Tar-Ancalime írta: -a klub ahová aztán bemennek,akármelyik mai citybe beleillene-a nők(már az emberekre értem)kb egy az egyben úgy néznek ki,ahogyan egy ilyen díva ma kinéz-és ez vhogy zavart.nézzétek meg ezek után an ANHban a tatooini kocsmajelenetet-ezerszer jobb!!nem értem miért nem vehették azt alapul-igaz h. ott a "galaxisok söpredéke" gyűlik össze de akkor is


Tudnál mondani egy konkrét helyet, ahol ennyire tobzódnak az ilyen kinézetű csajok? Lécci, fontos lenne! :) A Mos Eisley Cantina meg ennyi erővel bármelyik westernfilm kocsmajelenetének lehetne a helyszíne, nem értem, hol a különbség. Ott meg 70-es évek frizurájú emberek vannak.

Tar-Ancalime írta: Hogy miért zavar,h.Padme pakol a bőröndjébe?vhogy-olyan...nevetséges a szitu-engem sosem foglalkoztatott különösebben az hogy ki fonja be Padme/Leia haját lényeg hogy nem lehetetlen-nemúgy mint pl az hogy Anakin a 2és fél óra alatt kb nyolcszor veszíti el a fénykardját és mégis mindig kéznél van ha kell...
na ennyit most hamarosan úgyis visszatérek......


Padmé pakol, ez nagyon is jó, így lehet élettel megtölteni egy elképzelt világot. Samu meg főz, Chewbacca hegeszt, stb. Ezért válnak ezek a világok hihetővé, hogy elhiszed, te is tudnál ott élni.

Anakin pontosan kétszer veszíti el a fénykardját:
1. Kiejti a kezéből, Obi-Wan elkapja, utána visszaadja.

2. Tönkremegy a droidgyárban. Utána a Jedik hoznak nekik 2 újat, ezek közül az egyik egy érdekesebb, ismerős darab. :wink:

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61929 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Star Wars

Vic írta: Ti aztán tudtok termelni... :wink: :D Az ember leánya csak kapkodja a fejét és alig bírja követni a dolgokat... 8) :oops:

Lord Maul: én is kibékültem a plagizálással, hiszen írtam is. :)
Ami pedig a színészek "statisztálását" illeti a Baljósban, nos valóban mindenki nagyon jól játszotta a szerepét, ezzel tényleg semmi bajom nincs, sőt! Nem is erre akartam kilyukadni, lehet, hogy félreértettük egymást. :oops:
Nekem azzal volt bajom - és ezzel Neked is egyet kellene értened -, hogy rengeteg párbeszédet vágtak ki a filmből csak azért, hogy több akciót és trükköt láthassunk. Olvasva a könyvet ez még inkább kiderül. Nagyon dühös voltam, amikor megláttam azokat a képeket a nyakig mocsarat dagasztó Ewanról, és kiderült, hogy Lucas még a DVD-re sem akarja rápakolni a jelenetet.
De emellett elég megemlíteni pl. Liam panaszkodását arról, hogy Tunéziában a sminkes nem akarta a szakállát rendesen megragasztani, mondván úgysem rá fognak figyelni (=azaz minket úgy sem fog érdekelni), hanem a cikázó űrhajókra. Hát ez nem igaz! Én igenis odafigyeltem arra, hogy Obi-Wan padawan tincse hol milyen hosszú volt - nem azért, hogy belekössek a filmbe, hanem azért, mert csíptem a pasit. A színészek hús-vér lények, ILM ide, vagy ILM oda, szükség van rájuk! Ennyi.

Lord Maul: azt írtad, hogy:
"Hagyjuk egymást békén, ez a lényeg, én se fogom magam felidegesíteni, ti tartsatok engem elfogultnak, ez a legegyszerűbb megoldás."
Könyörgöm, fel ne idegesítsd magad, mert én pl. személy szerint remekül eldumcsiznék Veled. 8) Egyáltalán nem tartalak elfogultnak, sőt!


Vic, nem a te véleményeden idegesítettem fel magam, még véletlenül sem. A "plagizálás" nem kimondottan neked szólt, csak arra utaltam, hogy sokaknál a filmes "alapműveltség" hiánya okozza azt, hogy nem veszik észre, hogy a klasszikus trilógia ugyanilyen plagizált volt. :) Mondjuk érthető, hogy jobban ismerik az utóbbi idők filmtermését, mint a 70-es éveket megelőzőt, de legalább akkor ne intézzenek "kirohanásokat". :)

A Baljósban: ez érdekes, nekem ebben a filmben nincs olyan momentum, amire azt mondanám, hogy "de kár, hogy kivágták". Pont az ellentéte. Nekem bárki bármit is mond, az a véleményem, hogy a prequel trilógia talán kicsit karakterközpontúbb, míg a klasszikus cselekményközpontú. Mondjuk ez nagyon összetett kérdés, azzal tudnám érzékeltetni, hogy pl. Padmé merőben másként reagálja le Naboo megszállását (na ez az egyik kedvenc jelenetem a Baljósból, Amidala és Jar Jar beszélgetése a Coruscanton, Natalie zseniális benne!), mint Leia Alderaan elpusztítását.

Ewan padawan-tincsével nem is volt baj, inkább azzal a jelenettel, amikor McGregor (skót, persze...) gondolt egyet, és jól leitta magát egy forgatási nap előtt, látszik is szépen a filmen, hogy mikor volt ez... az effektekről, hogy "eladják a filmet" ugyanazt tudnám elmondani, hogy 77-ben sokkal jobban eladták imho.

Azt, hogy nem fogom magam felidegesíteni, csakazért se fogom a jeleneteket kielemzeni, arra írtam, hogy hiába magyarázom, mert itt vagy olyan nevetséges "vádakról" van szó, hogy csak na, vagy előítéletekről, vagy ízlésekről. Ezek ellen meg nem lehet érvelni. 3 éve próbálkozom, nagyon kevés sikerrel. Értelmetlennek tartom. Egyébként érdekes, hogy gondolkodtunk anno még "agyonspoilerezett" korunkban, hogy mikbe fognak belekötni az emberek, ezek elő is jöttek! :) Egyedül Zam Wessel alakváltósága az, amiről azt gondoltuk, hogy a támadások kereszttüzében lesz, de ezzel senkinek sincs baja úgy látszik.

Meg azért nem akarok gigahozzászólásokkal cáfolni minden egymondatos odavetett véleményt, mert egyrészt vizsgaidőszakom van vagy mi, másrészt NEKEM a film nagyon tetszik, és önző módon nekem ez a legfontosabb. 8)

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61928 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Star Wars
Jaj már megint mennyit írtatok...
Közben(mialatt a fizika javítódogám felett merengtem..)eszembe jutott még pár dolog:
-Obi-van kiugrik az ablakon-hát ez fájt-majd ezután 10 perc a filmből azzal telik el,hogy a városban száguldoznak(miközben persze kb 20szor a vakszerencse folytán megmenekülnek)-majd Anakin villámgyorsan kiszámítja a fejében,mikor kell kiugrania a járgányból,hogy pont a fejvadász gépére essen??!nane!
-a klub ahová aztán bemennek,akármelyik mai citybe beleillene-a nők(már az emberekre értem)kb egy az egyben úgy néznek ki,ahogyan egy ilyen díva ma kinéz-és ez vhogy zavart.nézzétek meg ezek után an ANHban a tatooini kocsmajelenetet-ezerszer jobb!!nem értem miért nem vehették azt alapul-igaz h. ott a "galaxisok söpredéke" gyűlik össze de akkor is
-naigen,Shmi haldoklása sem a filmtörténet csúcsa,ha már így felhoztuk-de amikor utána Anakin hozza a holttestét az a jelenet csúcs-ebben egyetértünk!!(de ezt mintha már említettem volna)
-Palpatine elég jó-ja és azért van 2 sith,mertugyebár egy Mester és egy tanítvány-sztem Anakin fogja elintézni Dookuut,hogy ezzell megváltsa belépőjét a sötét oldalra és elfoglalja D.helyét a Császár oldalán
-megint elmondom,hogy Anakin dühkitörései nagyon tetszettek!!!

Hogy miért zavar,h.Padme pakol a bőröndjébe?vhogy-olyan...nevetséges a szitu-engem sosem foglalkoztatott különösebben az hogy ki fonja be Padme/Leia haját lényeg hogy nem lehetetlen-nemúgy mint pl az hogy Anakin a 2és fél óra alatt kb nyolcszor veszíti el a fénykardját és mégis mindig kéznél van ha kell...
na ennyit most hamarosan úgyis visszatérek......

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61905 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Star Wars
Ti aztán tudtok termelni... :wink: :D Az ember leánya csak kapkodja a fejét és alig bírja követni a dolgokat... 8) :oops:

Hát akkor... *torokköszörülés*:
Bizony, bizony, én bizony általános iskolásként Luke-ba voltam szerelmes. Ezen nincs mit tagadni, ez tény. :D :wink:
Most pedig nálam abszolút Ewan a nyerő, ha jediről van szó. 8) Igazatok van, valóban Hayden van sztárolva mindenhol, egy normális képet alig lehet találni Obi-Wanról. Bezzeg az Episode 1 kapcsán hány fotóm és újságom van róla! *sóhaj*

Lord Maul: én is kibékültem a plagizálással, hiszen írtam is. :)
Ami pedig a színészek "statisztálását" illeti a Baljósban, nos valóban mindenki nagyon jól játszotta a szerepét, ezzel tényleg semmi bajom nincs, sőt! Nem is erre akartam kilyukadni, lehet, hogy félreértettük egymást. :oops:
Nekem azzal volt bajom - és ezzel Neked is egyet kellene értened -, hogy rengeteg párbeszédet vágtak ki a filmből csak azért, hogy több akciót és trükköt láthassunk. Olvasva a könyvet ez még inkább kiderül. Nagyon dühös voltam, amikor megláttam azokat a képeket a nyakig mocsarat dagasztó Ewanról, és kiderült, hogy Lucas még a DVD-re sem akarja rápakolni a jelenetet.
De emellett elég megemlíteni pl. Liam panaszkodását arról, hogy Tunéziában a sminkes nem akarta a szakállát rendesen megragasztani, mondván úgysem rá fognak figyelni (=azaz minket úgy sem fog érdekelni), hanem a cikázó űrhajókra. Hát ez nem igaz! Én igenis odafigyeltem arra, hogy Obi-Wan padawan tincse hol milyen hosszú volt - nem azért, hogy belekössek a filmbe, hanem azért, mert csíptem a pasit. A színészek hús-vér lények, ILM ide, vagy ILM oda, szükség van rájuk! Ennyi.
Shmi "haldoklása" szerintem akkor is katasztrofális: "fiam!" "anyám!" *nyek*
Áfonya: nem kövezlek meg, eszembe se jutott... :wink: De nekem nem tetszett, az ebből következő jelenet azonban már annál inkább. És ha már itt tartunk... ahogy Anakin hazaviszi anyja holttestét - hát, az valóban nem semmi.

Lord Maul: azt írtad, hogy:
"Hagyjuk egymást békén, ez a lényeg, én se fogom magam felidegesíteni, ti tartsatok engem elfogultnak, ez a legegyszerűbb megoldás."
Könyörgöm, fel ne idegesítsd magad, mert én pl. személy szerint remekül eldumcsiznék Veled. 8) Egyáltalán nem tartalak elfogultnak, sőt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61832 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Star Wars

Ulmo írta: Áfonya, én nem kövezlek meg. Shmi haldoklása tényleg nagy jelenet. Eszembe jutott, amit Anakin mondott az anyjának az első részben, hogy egyszer visszajön érte, és felszabadítja. Ezután el lehet képzelni a lelkiállapotát: tíz év után visszatér, és az anyja a karjaiban halt meg. :cry: Nem csoda ha kiirtja a buckalakókat. :evil:


Ugye? Mindig az van előttem, ahogy a kis Anakin elbúcsúzik az anyjától, és Shmi mondja neki, hogy még találkoznak... :cry: (Nahát, tessék Lucas bá', mit tettél velünk, megkönnyezzük Vadert... hova jutottunk.. :lol: )

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.674 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére