Star Wars

Több
21 éve 10 hónapja #61143 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Star Wars
A minap :) voltam szerencsés megnézni a SW2-t.

:roll: gyors véleménynyilvánítás!:
jó,éppenséggel tetszett...az 1.résznél jobb,de a régienkek a közelébe nem ér!Valahogy már túlságosan is "számítógépes".pl Yoda feje időnként kissé betegesen összelapult...A történet...nekem tipikus rávezetőtörténetnek tűnt...najó,de azért néha izgis volt! :) meg elég sokmindent megmagyarázott,amikre az én ecceri agyacskámmal rá nem jöttem a régi részekben :? :P
azért...itt is voltak furrcsa részek. :( amik biztos tök logikusak,csak én nem értem... :(
Ami naaagyon teccett:a klónozóbolygó lakói!annyira :roll: megdöbbentően néztek ki...

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61045 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Star Wars
Szépen szóltál Áfonya! :)

Szerintem az új filmekben nincs SEMMI, ami rosszabbá tenné őket. Valakinek vagy az a baja, hogy nem olyan mint a régi (nem lehet, ez egy más ívű történet), vagy az, hogy nem hoz semmi forradalmi újat. Mert bizony nem hoz. Most már vannak új csodák, Harry Potter, Gyűrűk Ura, neadjisten Pókember, X-Men, vagy akármi, míg a klasszikus filmeknek nem voltak ilyen riválisai.

A látványról csak annyit, hogy jól mondja Áfonya, szerintem 77-ben a látvány sokkal jobban eladta a filmet, mint most, nem videóról/hi-firől van szó, hanem akkor az is fantasztikus volt, hogy a kamera-pan van az űrben, mert azelőtt drágállották az ilyen nagy festményeket. :)

2002-ben meg a gyenge Massive Utolsó Szövetség "techdemo" után kit hat meg egy geonosisi csata a látvánnyal? :)

Ami a tartalmat illeti: szerintem Lucasban igenis ott munkál egy koncepció, nem hiszem, hogy mi rajongók jobban belegondolnánk, mint ő. Amit csinál, azt jól csinálja - mint eddig. Persze tényleg más stílusúak a filmek, mert más kort élünk (a Földön, és a messzi-messzi galaxisban is), de nekem sokakkal ellentétben a Baljós Árnyak azért tetszett annyira, többek között, mert úgy éreztem, ez nem a 90-es évek végének a tipikus filmje. És ez jó. Azonkívül rengeteg SW rajongónak, és másnak is örömet szerez vele Lucas, szóval nem a mi tisztünk megítélni, hogy mennyire klasszikusok, értékesek ezek a filmek, azt majd az utókor eldönti. Mi csak próbáljuk meg élvezni őket, és ennyi.

De én úgy veszem észre, hogy kezd klasszikussá válni, sok rajongó ugyanúgy betéve tudja az új filmeket, kedvenc szereplőkké léptek elő Padmé, Watto, Qui-Gon, Maul, Dooku, néhány renitensnél Jar Jar is. :)

Szóval nem kell leírni, azt meg főleg nem kell hangoztatni, hogy Lucas így meg úgy a pénzért csinálja, szerintem pénzért nem alázná meg életének főművét. Nem az az ember. Persze, hogy pénzért csinálja, mindenki mindent pénzért csinál a mai világban, de ettől még lehet jól, és igényesen csinálni. :)

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61021 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Star Wars
Pt. 2.
Más. Figyeljünk kicsit a részletekre. Lord Maul utolsó hozzászólásában nagyon szépen írta le, és én egyetértek vele. Miért nem lehet odafigyelni arra, ami jó? Miért a hibákat kell keresni benne? Nekem az is hatalmas élmény volt, hogy miután három évet vártam, beülhetek a moziba, és kapok egy Star Wars filmet, Jedikkel, lézerkardokal, űrcsatákkal, szeretetre méltó karakterekkel (mert igen, azok is vannak!), jól megkonstruált gonoszokkal, és végre, egy jó sztorival. Leülök, elfelejtem a gondjaimat, és élvezem a filmet. Ez sekélyes dolog? Hogy nem szedem ízekre, és nem elemezgetem külön-külön minden egyes darabját, hogy ez most minőségi-e, és megfelel-e az eredeti trilógia "szellemének"?(amit szerintem szintén hüleség kikötni, hogy micsoda, hiszen mindenkinek mást jelent.) Egyszerűen visszavedlek kerek szemű kisgyerekké. Akit éppenúgy elbűvölnek a planetárium csillagai, mint a kis padawant.

Szerintem is nagyon szép, és tanulságos az a jelenet.
Én nem tudom, mit akart vele Lucas kifejezni, nem is akarok belemagyarázni a dologba (-> lehet, hogy George negyedannyira se gondolt bele, mint én :wink: ), de úgy érzem, kissé megszólítja azt a kisgyereket, aki még ott van bennünk. Aki egyszerűen, és ennélfogva logikusan gondolkodik, és felfigyel a lényegre -amire a tapasztaltabb Jedi sem jön rá. Jó lenne, ha mi se veszítenénk el ezt a képességet, és nem csak a részleteket látnánk, hanem a teljes egészet.

És Yoda miért ne taníthatná a kicsiket? Yoda -ebből a szempontból :wink: - nem az atyaúristen, hogy ne "ereszkedjen le" a padawanokhoz. Ez egy alapképzés. Ki tudná jobban bevezetni az aprónépet az Erő természetébe, mint Yoda, aki annyira teljes összhangban van vele? Utána majd megkapják a részletes tanítást a mestereiktől.
Obi-Wan: Yoda semmiképpen nem szégyeníti meg. Hogyan is szégyenülhetne meg egy sokkal képzettebb Jedi a kis tanítványok előtt? Yodát sokkal inkább mulatattja a dolog, hogy Obi nem képes észrevenni azt, amit a kicsik igen ("Lost a planet, Master Obi-Wan has. How embarrassing.") , és tudja, hogy a kisgyerekek meg fogják találni a megoldást. Burkoltan feddi meg Obit, figyelmeztetve a tiszta gondolkodásra, aki megfogadja a tanácsot, és ahogy ezzel a "gyermeki logikával" gondolkodva nyúl ki csillagok felé (imádom - :oops: ), máris megtalálja a keresett bolygót. :)

Ani-Padme: nem tudom miért lenne nyálas. A mi világunkban a feltétel nélküli, tiszta szerelem ennyire nyálas lenne? Ez elég elkeserítő dolog. Valószerűtlen? Nem pont ez a lényeg? Hogy ez egy mesébe illő szerelem, ami túllép a konvenciókon (hányan lennénk erre képesek?)? Kicsit furcsállom, hogy mindenki azon siránkozik, hogy a prequelekből kiveszett a varázslatosság, a báj, és akkor az ezt példázó Ani-Padme kapcsolatot lenyálasozzák. :?
Han-Leia sokal jobb? Itt két tinédzserkorból alig kinőtt emberről van szó, akiknek soha nem volt ilyen tapasztalatuk. Ha és Leia két felnőtt, teljesen más körülmények között. Nem összehasonlítható.

Bocs, hogy ennyire elragadtattam magam, de ezeket muszáj volt megosztanom. Ez csak az én véleményem. :? Én nem tartom magam elvakult rajongónak, nem vagyok tele SW logós cuccokkal és TIE-makettekkel (bár egy R2-t szeretnék! :D ), de a filmeket imádom. Engem Lucas elvarázsolt, és elvarázsol még most is. Nekem ez is elég. 8)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61012 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Star Wars
A prequel vs. klasszikus témához:
A gond ott kezdődik, hogy most, 20-25 éves távlatból az emberek hajlamosak úgy vélni, hogy az eredeti SW az etalon, és az újakhoz bizonyos ellenérzéssel állnak hozzá. Félre ne értsetek, én is a klasszikus trilógiát tartom az alapműnek, és a prequelek ennek már csak az utánérzései lehetnek. De. A ANH-ot is sokan gagyinak tartották amikor kijött, aztán később a TESB-el is megvolt a maguk baja. Gondolom azzal mindenki egyetért, hogy azokban is van hiba. A dialógusok ott sem a cicerói szónoklat mélységeit súrolják - ahogy maguk a színészek is panaszkodtak emiatt. De most, 25 év múlva, ez már nem tűnik fel :!: , mert ezek a sorok már klasszikussá váltak.

A prequel-trilógia még friss. Ki tudja, hogy fognak rá tekinteni 10 v. 15 év múlva - amikor lehet, hogy olyan szintre fog fejlődni a technika, hogy még az AOTC technikai színvonala is olyan lesz a számukra, mint most nekünk a klasszikus SW-é. Lehet, hogy akkor már nem is arra fognak figyelni. Igaz, hogy amikor először nézi az ember az AOTC-t - velem is ez történt - a látvány annyira a székhez szögezi, hogy szinte átsöpör rajta, és nem is tudja befogadni az egészet elsőre. Ez lehet, hogy hiba, de lehet, hogy nem. Ilyen is kell. Elmész másodszorra, és akkor már másra is figyelsz.

Képzelj el egy 70-es évekbeli átlagembert, akinek esetleg az is nagy szám, ha van egy tévéje (persze nem Amerikában), nem veszi körül ma már természetes high-tech (videó, számítógép, hi-fi). Beül a moziba, és benyomják neki az EPIV.-t. Ahol lehet, hogy makettek vannak, de van olyan űrcsata is, amit szegény átlagemberünk életében nem látott. Ül, és csak tátog. Aztán hazamegy, és azt mondja a feleségének: "Hát, anyjuk, nagyon gyó volt, de kicsit sokat lűttek." :P Lehetséges, hogy a látvány az ő számára is agyonnyomta a filmet? Nem érezzük-e most mi is így az AOTC-vel? Hagyjunk neki egy kis időt.

folyt. köv...

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60985 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Star Wars
Igen, a gyerekeknek nincsenek prekoncepciók, előítéleteik, jól mondod Elanor! :)

Pl egy gyerek nem azt nézi, hogy "nem így képzeltem Yodát", meg "ez nem lehet olyan jó, mint a klasszikus trilógia", csak ül, és élvezi a filmet! :D

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60984 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Star Wars
Huh...LM nagyon kielemezte ezt a jelenetet...nagyon nem lehet hozzátenni semmit... :)
De annyit azért mégis hozzáteszek, hogy nekem miért is tetszik még ez a jelenet. Azért mert azt sugallja, hogy az emberek mindig vmi bonyolult, komplikált dolgot sejtenek egy probléma mögött, gondolkoznak rajta, hogy mi lehet a megoldása, de, ha megkérdeznének egy gyereket, az a legkézenfekvőbb megoldást vágná rá, ami először az eszébe jut, egy teljesen egyszerű dolgot, amely amellett, hogy egyszerű, lehet, hogy a megoldás kulcsa is egyben. Tehát lehet, hogy egy problémának pofonegyszerű a megoldása, nem pedig iszonyú bonyolult, ahogy feltételeznénk.

Ha nincs a nyilvántartásban a bolygó, akkor valaki biztosan kitörölte...

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60814 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Star Wars
Svindler: a tenap éjjeli kitérő után, visszatérnék a Yoda és a gyerkőcök jelenetre, hogy nekem mégis miért ez az egyik kedvenc jelenetem a Star Wars sagából, meg Brisának megmutatom, hogy működik az, ha egy SW rajongó elfogultan imád valamit, ami pocsék.

1. ZENE

A kezdete kicsit játékos, az Episode I Jar-Jar-os zenéire hajaz. Utána kicsit elkomorul, megjelenik benne egyfajta "templomi" jelleg, utána Love Theme keserédes íze. Utána bejön a békés, csodás Yoda téma, és átmegy valami fantasztikusba, ami számomra szívszorító. Ezután egy gyerekkórus ön be a zenébe, ami békét, mégis elmúlást sugall. Na, ezt nem folytatom, ert ha zenét hallgatok, általában elszállok, patetikus leszek, mert szavakkal nem tudom leírni, amit hallok, a dallamszerkesztést, hangszerelést meg nem kezdem el itt boncolgatni. Mindenesetre ez a filmzene legjobb darabja szvsz, a végén hallgassátok meg milyen Force Theme-Love Theme átmenet van.

2. A JELENET

Az elején rögtön láthatunk egy olyan képet a Jedi Templomról, ami minden bizonnyal egyedülálló lesz a SW sorozatban, ez a Jedik "mindennapjait" mutatja be egy rövid jelenet erejéig, szerintem nagyon szép a környezet, és egyfajta templomi hangulat van ebben is, persze futurisztikusan. Mégis ahogy Obi-Wan megy Yoda "tanterme" (hehe) irányába, az egész olyan élettel teli. nem steril, a Jedik élnek, lélegeznek. Ez jó szerintem. Ja, és itt van Howard a Kacsa! :)

Utána Yoda karakteranimációja hozza a filmben megszokott 110%-os színvonalat (a még nálam is fanatikusabbak Oscart kiabálnak... mármint nem az ILM-nek, hanem Yodának...). Egy bábú sajnos nem képes ilyen mimikára. A "planetárium" rész az egyik olyan pillanat, amikor a legnagyobb bunkók is elhallgatnak, áhítattal figyelnek, és amikor a kisgyerek kinyúl az ujjával a csillagokhoz, az bennem valamit megmozgat tudatalatt (Brisa, miért vajon? :) ). Ewan McGregor hozza a szuper színészi játékát, amit ebben a filmben megszokhattunk, itt inkább az Ep I kicsit alázatosabb Obi-Wanja, nem az Alec Guiness-féle, mint a film nagyrészében.

3. ÉS AMI MÖGÖTTE VAN...

Gyerek Jedik: aki szereti a SW-t, a Jediket, a gyerekeket, szerintem az rzi ennek a jelenetnek a tragédiáját. Ezek a padawanok már nem fognak felnőni. És ki írtja ki őket? Anakin... szomorú.
Yoda: a jófajta Yodás "közhellyel" indít, amit annyira szeretünk. :) "Don't think... feel... be as one with the Force. Help you, it will." Utána Obi-Wan előadja a problémáját, amit Yoda a gyerekekkel bogoztat ki. Az Obi-Wan-t
"megalázó" "Truly wonderful, the mind of a child is. Uncluttered." pedig teljesen beleillik a Yoda-koncepcióba. Mit mond Yoda Luke-nak a Dagobah-n? "You must UNLEARN what you have learned" (magyarul ez "felejtsd el, amit eddig megtanultál", nem egészen ugyanaz.) Szép gondolat szerintem, fontos a Jediknél. Azonkívül igenis probléma a Jedik nagyképűsége, elbizakodottsága, ide tartozik a tévedhetetlen Archívumba vetett hit. Ezért mutatja meg Yoda Obi-Wannak a "gyermeki elme" csodáját.
A kis "pálcikafénykardokkal" gyakorló Jedik pedig előrevetítenek egy másik jelenetet, amikor egy bizonyos Obi-Wan Kenobi egy 20 éves tatooine-i ifjút tanít hasonló módon a fénykardforgatásra. Ez is szép szerintem. :)
Másrészt: a krimi-szálat is előreviszi, mégpedig a "hova lett a bolygó?" kérdés helyett bejön a "Ki törölte ki? És miért?"

Szóval ezért jó szerintem ez a kis jelenet, persze lehet elfogult vagyok, de én így látom. :)

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60805 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Star Wars
Svindler: a te véleményeddel nem is volt bajom. Neked csak az a rész szólt, amit neked címeztem.

"Valamelyest" én is csalódott voltam. :) Egyébként anno a Birodalom, Jedi után is csalódottak voltak az emberek ennyire. De komolyan! :) Direkt van egy csomó korabeli vélemény az "etalon" Birodalomról a theforce.net-en, hát kb. olyanok, mint a mostaniak. Mindenesetre szerintem az összkép pozitív, akik eddig a legnagyobb Baljós-fikázók voltak, most odavannak a filmért. De ezt kár elemezgetni, csak a saját vélemény számít igazán, kár mások véleményére hivatkozni önigazolásképp, bekell látom, mert én kezdtem, és sajnálom, hogy elmentünk ebbe a "reprezentatív minta" mederbe. :)

Mindenesetre ha Neked a GyU film se tetszett igazán, akkor ennek fényében igazán megtisztelő a vélenyed! :)

Egyébként most jön ki, mennyire más emberekkel beszélünk:
-Jar-Jar: sokan örülnek, milyen keveset szerepelt, akik a Baljósban utálták, azoknak is tetszett ebben,. egyszerűen a szívükhöz nőtt, meg eleve nem az a fajta "fingós" poénjai vannak, csak a maga kis együgyűsége, ami annyira nem zavar senkit.
-Yoda: na itt van a tipikus 90-10% arány, a legtöbb embernek iszonyat bejön, sokaknak ez a kedvenc része.
-Anakin/Padmé: igen, ez tényleg viszonylag több embernek nem tetszik, de ezt tartom, hogy nagyrészt a szinkron hibája, úgy tényleg nagyon nyálas. De ez is a filmnek egy kis szelete.

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60804 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Star Wars

Lord Maul írta: Kiváncsi leszek, hogy az erős GyU prekoncepció után a Két Torony a változtatásokkal együtt eléri-e a 90%-ot a tolkien.hu-n az "elvakult" GyU rajongók körében, de ha igen (amit remélek), szerintem nagyon szép eredmény lesz.


Nos, nekem igazabol a GYU film elso resze is csalodas volt bizonyos szempontbol, de ezt meg akkor leirtam. Most le merem fogadni, hogy a masodik resznek kozel sem lesz akkora sikere mint az elsonek...
De tovabbra is fenntartom, cirka 30 emberrel beszeltem az SW filmrol az elmult 2 hetben (15-30 eves korosztaly, 90%-ban 22 felettiek). Akikkel szemelyesen talalkoztam, mind csalodott valamelyest.
De ez nem jelenti azt, hogy nem tetszett nekik. Csak epp nem hozta az elvarasokat. Csalodas nem egyenlo azzal, hogy nem tetszik. En meg azt se mondtam, hogy rossz film. Mindossze nem eri el a regi SW szintjet.
amugy nalam a sorrend, csak hogy lasd a helyzetet: TESB, ANH, ROTJ, AOTC, TPM. De az elso 3 utan egy eleg jelentos res van.
Egyebkent azt is meg tudom mondani mi nem tetszik nagy tobbsegeben az embereknek: Jar-Jar, meg a Yoda fenykardozasa, illetve az Anakin-Amidala szerelmi szal (utobbival nekem amugy semmi bajom).

Es nem allitottam, hogy az en velemenyem elorebb valo lenne. En csak leirtam a velemenyem, es amit tapasztalok.

Meg valami. Maga az internet sem teljesen mervado ilyen szempontbol. A fent emlitett ismeretsegi korombol tudtommal rajtam kivul senki nem forumozik. Es internetes szavazasokban sem vesznek reszt... Illetve en sem latogatom az SW oldalakat, nem is irok ott a forumokra, nem is szavazok.
Azt hiszem a Tolkien forumaira sem azok jarnak akik nem szeretik Tolkient es a GYU-t. Mivel a weblap, forum temaja eleve adott, aki nem aktiv netes rajongo, akinek nem tetszett igazan a film nem fog ilyen forumokon irogatni sem, mert jo esellyel fel sem keresi. Ezt is figyelembe kellene venni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60801 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Star Wars
Azt mondja, hogy "I hate it when he does that..."

Köszi a pszichológia órát, tökmindegy, én elég sokat nézegettem a netet, úgy látom, hogy jókora többségben vannak a pozitív vélemények, de amúgy akkor se érdekelne, ha egyedül nekem tetszene, de nem így van.

Hagyjuk a témát.

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60800 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Star Wars
Svindler Mester, szerintem az nagy eredmény, hogy a Starwars rajongók 90%-a (mert csak klasszikus SW rajongók vannak, a prequel.rajongó fogalom tapasztalataim szerint nem létezik) úgy ítéli meg, hogy jó a film. Nem tudom, én a moziból kijövet (voltam egy párszor) csak pozitív, "hűvazze" véleményeket hallottam. A nem kifejezett SW rajongó fórumokon is ezek vannak hatalmas többségben. A filmkritikusok körében is. Nem csak a Te véleményed lehet a communis opinio! :)

Kiváncsi leszek, hogy az erős GyU prekoncepció után a Két Torony a változtatásokkal együtt eléri-e a 90%-ot a tolkien.hu-n az "elvakult" GyU rajongók körében, de ha igen (amit remélek), szerintem nagyon szép eredmény lesz.

Ja, egyébként van "csalódás volt" lehetőség is, 5% erre voksolt.

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60799 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Star Wars

Lord Maul írta: Mondjuk az "így alakulnak ki a sztereotípiák", ez is tőled szokásos minősítés. Szerintem pont a Te szemedben vagyok én a sztereotípikus SW rajongó esete, aki egész nap mást sem csinál, csak Boba Fett babával játszik, mindent bevesz, ami SW, nincs élete, stb. Bocs, de én nem ilyen vagyok.

Tar:
na pl.
"You call this a diplomatic solution?"
"I call it agressicve negotiations"
ugyanaz a feeling...


Bocs, egy kissé hülye voltam, amiért nem magyaráztam el, mire érttem azt a sztereotípiás mondatot. Most megteszem (nem menekültök egy kis pszichológia órától).
Szóval a sztereotípiák a kkövetkezőképp alakulnak ki: vegyük azt a közkeletű felfogást, hogy a meleg pasik feminim (azaz nőies) mozgásúak.
Egy táblázat (lenne):
Homoszexuális Heteroszexuális
Feminim mozgású 10 100
"Normál" mozgású 90 900
Ebből a táblázatból azonban az emberek csak a "feminim mozgású" sort figyelik, ugyanis a "normál mozgású" sor nem esemény számukra. És mivel a homoszexualitás nincs a férfiak homlokára írva, ezért az emberek minden feminim mozgásúra rásütik a "meleg" jelzőt, míg az összes "normáslis mozgásúra" a 'heterót". Pedig a táblázatból is jól látszik, ha az oszlopokat megnézzük, hogy mindkét csoportban azonos az arány!
Ezért, ha pl. látod a TV-ben, hogy 10ezren tüntetnek az utcákon valamiért (pl. a kormány leváltásáért), és ugye ez 'esemény', ráadásul látványos is, akkor az ember hajlamos olyan kijelentéseket tenni, hogy az egész ország a kormány leváltását akarja, és nem veszi figyelembe az otthon maradó milliókat (mert ugye az nem esemény).
Ugyanígy nálad is, L. Maul. Te csak az elvakult SW rajongókat kérdezted meg, és nem vetted figyelembe a nem-elvakultak tömegét. (Nemcsak a filmnél, de ahogy látom, a könyvnél sem.)
Tehát nem minősítettelek ezzel mondattal, csak megállapítottam, felismertem valamit.

Svin, nagyon jól megfogalmazta a dolgot.

Hizelgő, ez a mondatod rám nézve: "ez is tőled szokásos minősítés". Ennyire gyakran olvasod az írásaimat, hogy tudod mi tőlem a szokásos? :wink:

Szerintem az a párbeszédrészlet nem ér fel az eredeti trilógia humoros megjegyzéseivel.
(Mit mondd angolul Obi-wan, amikor Anakin kiugrik a járműből Coruscanton?)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60797 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Star Wars

Lord Maul írta: Svindler: hát, a starwars.hu-n az Ep II szavazás állása szerint 43%.nak ez az új kedvence, 44% szerint méltó a többihez. Nem tudom, milyen fórumokat olvashatsz, de szerintem az összkép 90%-ban pozitív.


Szerintem egy ilyen minta kb annyira reprezentativ, mintha itt a tolkien.hu-n csinalnak arrol szavazast szereted-e a GYU-t.
Tudod en milyen szavazast szeretnek latni?
Kerdes: "Csalodtal-e az Episode I-II-ben?"
Valasz: "Igen/Nem"
Es ezt egy olyenhelyen elvegezni, ahol nem csak SW rajongok fordulnak meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60794 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Star Wars

Brisa írta: Három dologban egyetértünk. Az egyik, hogy ismeretlenül minősítettelek (pedig nagyon igyekszem leszokni erről. A másik, hogy én is csalódott voltam a film után. A harmadik pedig az, hogy az én elsőszámú kedvencem is a Jedi visszatér. :wink:

DE: Ha olyan sokszor hallod ugyanazokat a szövegeket, akkor talán érdemes elgondolkozni rajtuk. Hiszen, ha sok-sok ember, egymástól teljesen függetlenül ugyanazt mondja neked (gondolok itt a rajongásodra: "SW logó"), akkor az már egy figyelemreméltó dolog, nem?

Nekem csak valamennyivel több mint 30 SW könyvem van (a képregényekkel nem fárasztom magam) és egy gyönyörű Darth Vader makettem (a többit már elajándékoztam: Falcon, X-szárnyú, B-szárnyú és egy TIE-vadász). Természetesen videón is megvan a film (csak sajna a felújított változat és nem az eredeti magyar). Sőt, még egy SW matricás albumom is van! :roll: :oops:
És természetesen én is a SW-on nőttem fel. Ahogy még nagyon sokan.
Én nem állítottam magamról, hogy a "legnagyobb rajongó" vagyok, mert nem vagyok az. Távol állok én a te fanatizmusodtól is. :wink: (Bocsi.)

"Persze tisztelem, ha Ti így látjátok, de szerintem jóval többen vagyunk, akik nem. "

Szerintem ezt csak azért látod így, mert az elvakult SW rajongók között végezted a "felmérést" és nem vetted figyelemben azokat a tömegeket, akiket meg sem kérdeztél. (Így alakulnak ki a sztereotípiák.)

Bocs, hogy mégis mínősítettelek, de nem tudtam megálni. :oops:

(Amúgy, ha analizálni akarnálak, akkor biztos, hogy nem egy-két hozzászólásodból tenném. Ugyanis az édeskevés infót nyújt rólad. Ezért csak annyit írtam, hogy "úgy tűnik, mintha...")

Tar-An.: Értjük bizony. :wink:
- Ezt a karperecet rárakjuk Csubira...
- Grrr
- Azaz Han rárakja...

(Nem pontosan idéztem, főleg Csubit nem. :roll: :wink: )


Azért nem érdekel, hogy hány embertől hallom (egyébként Ep II témában 90-10% az arány), mert rengetegen szidják a Harry Pottert, mégis szeretem, és ennyi. Sőt, olyan is sok van, aki A GyűrűK Urát szidja. Igyekszem önálló véleményt formálni.

Mondjuk az "így alakulnak ki a sztereotípiák", ez is tőled szokásos minősítés. Szerintem pont a Te szemedben vagyok én a sztereotípikus SW rajongó esete, aki egész nap mást sem csinál, csak Boba Fett babával játszik, mindent bevesz, ami SW, nincs élete, stb. Bocs, de én nem ilyen vagyok.

Na, ha reprezentatív mintát akartok, akkor közölöm, hogy amcsik exit-pollokat csináltak, és 90% ott is "kiba jó"-nak találta a filmet. Hagyjuk a témát, mert amíg Yodáról, a Jedikről ment a vita, annak volt értelme, de ez ilyen szinten nulla, szájtépés. (az én részemről is!)

Tar:
na pl.
"You call this a diplomatic solution?"
"I call it agressicve negotiations"
ugyanaz a feeling...

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60793 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Star Wars
Svindler: hát, a starwars.hu-n az Ep II szavazás állása szerint 43%.nak ez az új kedvence, 44% szerint méltó a többihez. Nem tudom, milyen fórumokat olvashatsz, de szerintem az összkép 90%-ban pozitív. A kritikákra ugyanez igaz, JÓ negatív kritikát még nem találtam, egy kivételell, Roger Eberté, na, abban van valami, mondjuk ő viszont a Baljóst imádta anno. (A csávó az egyik legnagyobb amcsi filmkritikus, a FilmCsillagban le szokták hozni a pontozását, 90%-ban megfontolandó szokott lenni!)

Én meg elmesélem neked, hogy két haverommal néztük a filmet, akik egyáltalán nem SW rajongók, mégis nagyon bejött nekik, és Yoda bábút akartak venni (ha ismernéd őket, tudnád ez milyen durva). A moziban mindenkinek. A box office, DVD eladás eredmények (Magyarországon a Baljós behozhatatlan csúcs!) pedig azt mitatják, hogy az emberek megnézik, sokaknak tetszik is. És szerintem ez a lényeg.

A film leginkább azoknak nem tetszik, akik vagy eleve idegenkednek az ilyesmitől, vagy sokévi prekoncepciójuk van, mint pl. Neked. Ennek egyszerűen lehetetlen megfelelni.

Tar: Han Solo csak egy van, ezt eddig is tudtuk, azért a Baljósban/Klónokban is vannak jó poénok, figurák.

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60792 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Star Wars

Lord Maul írta: Brisa: nagyon megtisztelő, hogy analizálod az én SW rajongásomat, ez is jól bevált panel, ez a "atelefonkönyvértisrajonganálhaSWlogolennerajta" duma. Kérlek, ne minősítsd az értékítéleteimet így ismeretlenül, de azért a kedvedért elmondom, hogy igaz, hogy mindent megveszek, ami SW, de a könyvek közül (kb. 70 van belőlök) mindet egy nagy szemétnek tartom pl., a képregényeket mondjuk szeretem, de látom ezeknek, a filmeknek is a hibáit, gyengéit, és el is lehetne velem beszélgetni róluk, sőt, megsúgom, hogy elsőre az Episode II után csalódott voltam pl.


Három dologban egyetértünk. Az egyik, hogy ismeretlenül minősítettelek (pedig nagyon igyekszem leszokni erről. A másik, hogy én is csalódott voltam a film után. A harmadik pedig az, hogy az én elsőszámú kedvencem is a Jedi visszatér. :wink:

DE: Ha olyan sokszor hallod ugyanazokat a szövegeket, akkor talán érdemes elgondolkozni rajtuk. Hiszen, ha sok-sok ember, egymástól teljesen függetlenül ugyanazt mondja neked (gondolok itt a rajongásodra: "SW logó"), akkor az már egy figyelemreméltó dolog, nem?

Nekem csak valamennyivel több mint 30 SW könyvem van (a képregényekkel nem fárasztom magam) és egy gyönyörű Darth Vader makettem (a többit már elajándékoztam: Falcon, X-szárnyú, B-szárnyú és egy TIE-vadász). Természetesen videón is megvan a film (csak sajna a felújított változat és nem az eredeti magyar). Sőt, még egy SW matricás albumom is van! :roll: :oops:
És természetesen én is a SW-on nőttem fel. Ahogy még nagyon sokan.
Én nem állítottam magamról, hogy a "legnagyobb rajongó" vagyok, mert nem vagyok az. Távol állok én a te fanatizmusodtól is. :wink: (Bocsi.)

"Persze tisztelem, ha Ti így látjátok, de szerintem jóval többen vagyunk, akik nem. "

Szerintem ezt csak azért látod így, mert az elvakult SW rajongók között végezted a "felmérést" és nem vetted figyelemben azokat a tömegeket, akiket meg sem kérdeztél. (Így alakulnak ki a sztereotípiák.)

Bocs, hogy mégis mínősítettelek, de nem tudtam megálni. :oops:

(Amúgy, ha analizálni akarnálak, akkor biztos, hogy nem egy-két hozzászólásodból tenném. Ugyanis az édeskevés infót nyújt rólad. Ezért csak annyit írtam, hogy "úgy tűnik, mintha...")

Tar-An.: Értjük bizony. :wink:
- Ezt a karperecet rárakjuk Csubira...
- Grrr
- Azaz Han rárakja...

(Nem pontosan idéztem, főleg Csubit nem. :roll: :wink: )

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60790 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Star Wars

Svindler írta: A regi SW olyasmit nyujtott amiben mindenki fel tudta fedezni azt ami szamara kulonlegesse tette. Te is, en is,masok is Kamcsatkatol New Yorkig. Szerintem nyilvanvalo, hogy az uj filmek erre keptelenek. Ettol fuggetlenul lehetnek jo filmek, de az elvarast nem tudjak teljesiteni, es nem tudnak a regi trilogiahoz felnoni.

Ez így igaz.Kiveszett belőlük valami...
"-Ide figyeljen,én nem tudom,kicsoda maga és honnan jött,de mostantól azt csinálja amit ÉN mondok!
-Maga hallgasson ide fenségességességed,nekem csak egy ember parancsol és az ÉN vagyok!!"-ha értitek mire gondolok...

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60789 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Star Wars
Lord Maul:
Most halalosan komoly lesz amit mondok. En az SW filmeken nottem fel, es rajongtam ertuk. Ugyanigy nagyon sok baratom. A Baljos Arnyakra is mind simerosokkel, baratokkal mentem, szintugy a GYU-ra, es most az Episode II-re. Mindannyian hasonloan ereztek az eredeti SW irant. Nem 3-4 emberrol van szo, most 14-en voltunk. Es meg szamosan vannak akik nem jottek.
DE! Rajtad kivul nem talalkoztam olyen emberrel akinel mindegyik film osztatlan sikert aratott volna. Sot. Az ismeretsegi koromben szinte mindenki hasonloan velekedik mint en. Van akinek kicsit jobban tetszett, van akainek kevesbe, de nagyjabol azonos velemenyen vagyunk.
Es szerintem vilagszerte hasonlo a helyzet. Itt a forumon is tapasztalhatod.
Mar pedig, most a filmtol eltekintve, ha a TPM es a AOTC megosztja az eddig egyseges rajongo tabort, akkor nyilvan valami hibadzik.

A regi SW olyasmit nyujtott amiben mindenki fel tudta fedezni azt ami szamara kulonlegesse tette. Te is, en is, masok is Kamcsatkatol New Yorkig. Szerintem nyilvanvalo, hogy az uj filmek erre keptelenek. Ettol fuggetlenul lehetnek jo filmek, de az elvarast nem tudjak teljesiteni, es nem tudnak a regi trilogiahoz felnoni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60786 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Star Wars
Na, jó, feladom. Kibújt a szög a zsákból... :?

Hát persze, hogy nem olyan, mint a klasszikus trilógia, nem is LEHET olyan. Mondjuk a Baljós szvsz majdnem, de ez elég elszigetelt vélemény, tudom. Most ti panaszkodtatok néhány dologra, amire reagáltam, persze ezt nem fontoljátok meg, csak jön a szokásos "Lukaszcsakapénzécsinájjavazz", meg "nemolyanjó" szöveg, persze megspékelve a szokásos "egyébkénténvagyokalegnagyobbSWrajongó" fordulattal. '99 óta kicsit meguntam. :)

Persze tisztelem, ha Ti így látjátok, de szerintem jóval többen vagyunk, akik nem. Mindenesetre Lucas egész trilógia-koncepciója igen erős, és jó, ebbe éppúgy beleértendő a Baljós hangulata, története, színvilága, minden. Csak ezt át kell látni, neadjisten bele kell gondolni. Kb. azt érzem most veletek kapcsolatban, mint amikor néhány barátom azt mondta A Gyűrűk Urára, hogy "látványos".

Brisa: nagyon megtisztelő, hogy analizálod az én SW rajongásomat, ez is jól bevált panel, ez a "atelefonkönyvértisrajonganálhaSWlogolennerajta" duma. Kérlek, ne minősítsd az értékítéleteimet így ismeretlenül, de azért a kedvedért elmondom, hogy igaz, hogy mindent megveszek, ami SW, de a könyvek közül (kb. 70 van belőlök) mindet egy nagy szemétnek tartom pl., a képregényeket mondjuk szeretem, de látom ezeknek, a filmeknek is a hibáit, gyengéit, és el is lehetne velem beszélgetni róluk, sőt, megsúgom, hogy elsőre az Episode II után csalódott voltam pl.
A "tartalmatlanság"-ot is könnyű odavetni, csak mondjuk valóságalapja nincs, szerintem a gyenge Jedi-képben, reprezentáció/demokrácia-diktatúra, a predesztináció, szerelem vs. kötelesség, szimbiózis, anya-gyerek, mentor-tanítvány, stb. stb. kérdésekben, amit eddig ez a két rész felvetett van elég tartalom, nem tudom mit vártok egy SW filmtől, ha tartalmat akartok, olvassatok Heideggert vagy akármit! :)

Svindler: az leginkább a Te bajod, hogy nem látod a koncepciót a dologban, érdekes, mert A Gyűrűk Ura pl. szerintem kicsit bonyolultabb mű, mint a Star Wars. Ehhez képest szinte visszasírod a klasszikus jó-gonosz küzdelmet, az is szép volt, de ez egy teljesen másfajta, negatív történet, más üzenettel. Persze, ha szerintetek ez csak egy "akciófilm", vagy "gyerekfilm" trilógia, azt is elfogadom, csak érteni nem értem.

Az én listám:
1. ROTJ
2. TPM
3. TESB
4. ANH
5. AOTC
Azért került az utolsó helyre, mert a zenében roppant igénytelen ez a "kopizós" megoldás, ez nekem nem tetszik. Másrészt túl negatív, nem elég "meseszerű", nekem kicsit túl pörgős, nincs benne túl sok nyugis rész, ezzel együtt sok szempontból a legjobb, különben meg szinte tökéletes film, csak nekem annyira nem öröm nézni, mint a többit. Ennyi a véleményem a filmről.

Bocs a hangnemért, nem akarok senkit bántani, csak már annyira unom ezeket a véleményeket, nem a kritikát, hanem a Lucas fejébe belelátó, marketingkutatásos, pénzhajhászós szöveget. Ennek semmi értelme!

Az Erő legyen veletek! (midi-chlorian-mentesen, ha úgy jobban tetszik) :roll:

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60772 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Star Wars
Elég dühítő,de terveim ellenére ma sem sikerült elmennem megnézni az EPIIt,úgyhogy még mindig nem tudok mélyenszántóan hozzászólni a témához...

Brisa írta: Lord Maul: Nem győztél meg. Nekem úgy tűnik, hogy te mindent tökéletesnek látsz, amire rá van írva, hogy SW.
Szerintem az Ep I. a legrosszabb, a II. csak egy fokkal volt jobb nála.
Természetesen én is nagy SW rajongó vagyok, és pont ezért csalódtam nagyot Lucasban. Egyszerűen pocsék mindkét film. (Bocsi.) Sokkal jobban meg lehetett volna csinálni. Különösen Yodát... De nem szajkózom tovább magam.

Hát ezzel kb én is egyetértek,bár egyelőre csak az EPIes tapasztalataimra támaszkodva.Fel nem fogom,hogy Lucas hogy "fordulhatott ki ennyire magából"-nem érzi,hogy a dicsőséges trilógia után ezek az akciófilmek mennyire silányak,tartalmatlanok?!Sokkal jobb lett volna,ha nem nyúl hozzá,akor a Star Wars megmaradhatott volna utánozhatatlan,fantasztikus legendának.De ezzel csak nevetségessé tette az egészet és egyáltalán-nagyon pénzszaga van a dolognak...

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60749 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Star Wars
Lord Maul: nekem is az az erzesem, hogy elfogult vagy a temaban ;)
Szerintem Lucas negyedannyira sem gondolt bele a tortenet mogott meghuzodo sith armanykodasba mint Te ;)
De ha megtette volna, akkor azt ronam fel hibajaul, hogy annyira elbonyolitotta, hogy normalis foldi halando szamara ez mar nyomonkovethetetlen, ha csak nem szan rengeteg idot a Star Wars tanulmanyozasara. Ami azert kicsit nagy elvaras egy mozifilm sztorijaval szemben.
Ha a sith-ek ilyen pompasan, reszletesen megterveztek mindent akkor Lucas ebbol igazan megmutathatott volna valamit...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60728 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Star Wars
Lord Maul: Nem győztél meg. Nekem úgy tűnik, hogy te mindent tökéletesnek látsz, amire rá van írva, hogy SW.
Szerintem az Ep I. a legrosszabb, a II. csak egy fokkal volt jobb nála.
Természetesen én is nagy SW rajongó vagyok, és pont ezért csalódtam nagyot Lucasban. Egyszerűen pocsék mindkét film. (Bocsi.) Sokkal jobban meg lehetett volna csinálni. Különösen Yodát... De nem szajkózom tovább magam.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60710 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Star Wars
Na, először is, tudom, hogy Luke sosem repült Y-Winggel, de nézzétek meg a billentyűzetet, az Y az X mellett van, és félreütöttem... felháborító már a gondolat is, 4 éves korom nem telik el úgy hét, hogy ne néznék meg legalább egy SW filmet, és akkor ilyen bakikat vétek.. :)

Brisa: hát én tényleg nem hiszem, hogy a báb jobb lett volna, meg a CGI-nál ügyeltek is arra, hogy olyan legyen, mint a báb, ne legyen "túl reális", de te tudod... mindenesetre szerintem ilyen animációt filmben még nem láttunk.

Obi-Want hülyének nézi Yoda Mester igazad van. És miért? Ki is fejti szépen, a túlzott elbizakodottság, nagyképűség mekkora hiba a Jedik körében. Obi-Wan például alig akarja meghallgatni Yoda bölcsességeit, amikor "hazatelefonál" a Kaminoról... szóval Yoda kicsit "megleckézteti" Obit. A gyerekes jelenet nekem személy szerint a kedvencem a filmből, az üldözés/Zam Wessel mellett. És aki azt érzi, hogy Yoda szájából fura, ami elhangzik, vagy a szerelmi rész "nyálas", nekik javaslom az eredeti verziót, ha tudnak angolul, mert ez a szinkron hibája!

És Yoda pont az a Mester, aki a gyerekeket tanítja, zseniális, hogy ugyanolyan magas, mint a gyerekek, mégis milyen bölcs, a gyerekekhez kell a legjobb tanár, és a legnagyobb türelem is, szóval Yoda a lehető legalkalmasabb. Egyébként ez már eléggé evidens volt, hogy Yoda a gyerekeket tanítja, mivel Qui-Gon volt Obi-Wan mestere, de tudtuk, hogy Yoda is a mestere volt.

Fénykardra valóban nem lenne szüksége, azt csak végső megoldásként veszi elő, mert a Sötét Oldal hatalma túl nagy, Yoda sem tud felülkerekedni Dookun.

Svindler: úgy látszik, te lemaradtál Lucas Jedi-koncepciójáról. :)
1. Obi és Qui Ep I: ezek legyőzhetetlenek!
2. Jedi Tanács Ep I: ezek kb. félistenek lehetnek
3. Maul: mégsem a Jedik a legkeményebbek?
4. Ep II: A Jedik paráznak, tanácstalanok.

És a Jediket nem szereti mindenki a Köztársaságban, vannak problémáik, stb., szerintem ez így nagyon jó, árnyaltabbá teszi a történetet.

Mottók: Ep I "Hard to see the Dark Side is", Ep II "The Dark Side clouds everything!"

A Palpatine machinációit pedig pár fanatikus rajongótárssal kielemeztük, és hidd el, 0 a hibalehetőség. Készítettünk még ábrát is, talán az egyetlen hibája az volt, hogy Maul-t elvesztette, de ott van helyette Dooku. Mindenből csak jól jöhet ki.

Egyébként nagyon örülök, hogy Dookut jónak hittétek, mert én "kicsit" spoileres voltam, szóval nem tudtam, hogy ez a rész hogy működik a filmben, de ezek szerint ahogy kell! :) Ez is egy érdekes dillema, hogy Qui-Gon/Dooku, hol van a "gonoszság" határvonala, amit Dooku átlépett?

A technika: azért a Jedi Starfighter, a kis hiperhajtóműjével, a lépegetők, Naboo Starfighterek, króm Nubian-ek, ezek már eléggé bejáratódtak. Az biztos, hogy Falcon/X-Wing nem lesz már több, ez így is van jól, ezeknek "spéci" dolgoknak kell maradniuk. A Köztársasági Cirkálók se lehetnek olyan brutálisak, mint a Csillagrombolók. :)

Hayden Christensent kritizálására egyszerűen nem tudok mit mondani, szerintem a "zseniális" szó kevés erre a srácra. Nem is idegesítem magam! :)

Szóval nem kell olyan kritikusnak lenni, mondom én, pedig nekem ez a film egyelőre az utolsó helyen van a SW ranglistámon, de ezzel együtt iszonyat király! :)

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60682 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Star Wars
Ulmo\n

Tényleg sajnálatos, hogy a digitális trükkök túltengenek a moziban. Lassan ott tartunk, hogy szuperlátvány, hiperhang, nullafilm./


Meg hullafilm is, nem? Csomó halott van már megint a filmekben. ASW-ban is.

Svin, örülök, hogy legalább te egyetértesz velem. (Talán Ulmo is, ha jól értelmezem a szavait.)

Lord Maul: Szerintem a báb sokkal jobb volt és hitelesebb. Jobban elhittem, hogy ilyen egy Yoda-fajta lény (tényleg, Yoda milyen fajú?) ilyen. Az effektek egyszerűen művé tették. Ráadásul olyan mondatokat tettek a szájába, amiket szerintem sose mondana (pl. "ezen el meditalok"). És speciel azt sem hiszem el, hogy pont Yoda fogja oktatni az óvis korú gyerekeket, ráadásul csoportosan. Én mindig azt hittem, hogy minden tanítvány kap egy mestert és egyéni képzésben részesül. Ami elég logikus (bár kétségtelenül hibás elgondolás, ugyanis az aki jó Jedi, az még nem biztos, hogy jó tanár is. Ld. Obi-wan-t).
És igaza van Svinnek, abban a gyerekes jelenetben enyhén szólva hülyének nézték Ben-t. Egy 5 éves gyerkőc mondja meg a nagy Jedi kérdésére a választ? Aztán pedig Yoda simán ott hagyja a gyerekeket egyedül...
Tudom, hogy ezt a méretbeli különbséget valahogy meg kellett oldaniuk a filmeseknek, de szerintem kitalálhattak volna egy jobb megoldást is. Például, hogy Yodának egyszerűen nincs szüksége fénykardra. Az a 800 év, ami a háta mögött áll, még a legerősebb Sith-nél is nagyobb bölcsességet, tapasztalatot és Erő-jártasságot eredményez. Tehát: Yodának egyszerűen nincs szüksége fénykardra! Ahogy az Uralkodónak sem a Jedi visszatérben.


Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60673 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Star Wars
StarWars rajongok!
Aki ert valamelzest angolul, es meg nem ismerne Weird Al Yankovich: The Saga Begins cimu meltan vilaghiru parodiajat, mely Madonna: Amerivan Pipe-janak zenejere irodott, az letoltheti most a Tolkien Hu-rol (9 mega)

www.tolkien.hu/svini/saga.mp3

Naggggyon jo!!! Meg az Epidose I utan keszult, annaka sztorijat dolgozza fel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60617 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Star Wars
Most láttam a filmet,és mit monjak,nem vagyok elragadtatva tőle.Végülis voltak benne pozitívumok,viszont akadt néhány idegesítő motívum.
-Anakin.Hát,ez a srác se külsőleg,se belsőleg nem volt alkalmas erre a szerepre.A karaktermegformálása nem volt hiteles,a külseje olyan "lökött 12 évesek kedvec helyes pasija" volt,az Amidalával lefolytatott szerelmi jelenetei enyhén nyálasak voltak,az az "anizás" végig pedig kifejezetten idegesített.Kiskorába se hívta senki Aninak,most mér jött ez elő?
-Yoda és a végső harc.Kicsit komikus volt,ahogy ott pattogott,mint nikkelbolha--a fél mozi meghalt a röhögéstől.
-A látványt néha eléggé jól eltalálták (pl.:klónok vonulása--hát az egy csúcs volt),de legtöbbször úgy éreztem,egy kicsit túlpörgették.
De sebaj,mert ezek ellewnére szerintem egészen élvezhető.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60607 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Star Wars
Van egy érdekes dolog, de nem emlékszem, hol olvastam. Darth Sidious arra is használja az Erőt, hogy a távoli jövőt fürkéssze. Így láthatja néhány húzásának az eredményét. Lehetséges, hogy ő irányította ezeket a ˇvéletlenˇ dolgokat, mert pont ez kellett a hatalom megszerzéséhez.

Tényleg sajnálatos, hogy a digitális trükkök túltengenek a moziban. Lassan ott tartunk, hogy szuperlátvány, hiperhang, nullafilm.
De hogy ne csak sírjak: nagyon tetszett, ahogy a klónok masíroztak befelé a szállítóhajókba, és közben szólt az Imperial march! Ahogy Palpatine az erkélyen áll, és elégedetten nézi a sereget! Közben Organa szenátor csalódottan ütögeti a korlátot, ebben minden benne van: a Köztársaságnak vége. "Begun the Clone War has".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60598 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Star Wars
Ulmo: en is kotozkodnek ;)
Mivel Padme szinte mindig hasonmast hasznalt, ezert errol akar tudhattak is. Es a film szerint ahjszalon mulott igy is, hogy nem kapott o is egy repeszt...
Lehet, hogy a klonozok maguktol jelentkeznek, de lehet csak 1 ev mulva, mikor mar keso...
Dooku nem is volt hatterben, mint kitunt a beszelgetesekbol o ott volt a politikai szinpadon, csak arrol nem tudtak, hogy ott szervezkedik, es mar kesz a serege...
A tortenetbol nekem ugy tunt ki csak az a terv maradt meg a Halalcsillagrol amit Dooku elvitt...

A vege viszont nekem is tomeny volt. Igazabol ket gondom van meg ezzel az uj star wars szeriaval:
1. folyton uj, es uj technikai eszkozok jelennek meg, Nincs semmi ami igazan vegigkiserni stabilan a filmet. Regen ott voltak az X szarnyuak, a Falcon meg a Csillagrombolok, stb... Engem ez zavar.
2. a specialis trukkokkel mar tullonek a celon. Minden tekintetben tokeletesre akarjak csinalni. Es igy elveszik a varazs. Nincs mas dolgunk csak ulni es nezni. Valahogy mar nem hajt a lelkesedes mikor megjelenik egy uj urhajo, mert vele egy pillanatban megjelenik meg egy tucat uj, es meg kettucat uj leny, meg 5-6 uj robot stb...
Mar nincs lehetoseg a latvany minden apro reszleteken a befogadasara.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60595 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Star Wars
Svindler, hadd kötözködjek.

Mi van, ha Padmé meghal az elején?
Ez nagyon nem valószínű. Mindig használt hasonmásokat.
Mi van ha Obi-wan nem bukkan ra a klonozok bolygojara?
Előbb-utóbb a klónozók jelentkeztek volna a Jedi-tanácsnál.
Mi van ha nem jut el Dooku rejtekhelyehez?
Ha nem talál rá, akkor is feltűnt volna, hiszen ő a szeparatisták vezére. Nem sokáig maradhat háttérben.
Mi van, ha megölik Dookut?
Akkor később épül fel a Halálcsillag. A terve megvolt a Geonosis lakóinál.

Yodával és a Jedikkel kapcsolatosan osztom a véleményed.
Még annyit, hogy a végén a csatajelenet nekem nagyon tömény volt. A vége felé már zúgott a fejem. Hova lehet ezt fokozni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #60588 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Star Wars

Lord Maul írta:

Áfonya írta: Azt már ne is keverjük bele a dologba, hogy volt olyan felfogás is, miszerint Owen Obi-Wan tesója - ami eléggé valószínűtlen lett volna. :)


Afonya drága, Te azért ennél jobban tudsz angolul, a Jedi könyvben a "brother" csak testvérre utalhat? "My brother Owen", lehet Owen "cimbiről" beszélt, nem Owen tesóról, sőt, szerintem már a Jedi idején se gondolta senki komolyan, hogy Owen Obi tesója lenne...


Szerintem is hülyeség! Én csak azt mondtam, hogy volt ilyen felfogás is. :wink:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.713 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére