Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
16 éve 10 hónapja #348663 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Üdvözletem!

Tudod, Felagund, az emberek egy része láthatólag alapvető tévedésben él. Valami homályos okból kifolyólag azon elképzelés terjedt el, hogy az MTT-nek kutya kötelessége évente tábort szervezni, mégpedig úgy, hogy az mindenkinek maximális megelégedésére szolgáljon, és ugyan elvárás lenne az is, hogy ezért a résztvevőknek még fizetnie se kelljen (elvégre Tolkien szellemiségéért pénzt kérni?!), de alja egy szemét világban élünk, ami mindent bemocskol, hát legyen, ímmel-ámmal felköhögik a pénzt.
Ez nem így néz ki. Az MTT gyakorlatilag szívességből (olvassuk csak el a szervezők díjazására vonatkozó részt!) évente szervez egy tábort, arányaiban fillérekért; ezt nem lenne kötelező csinálnia, sőt! Az MTT, mint olyan, szolgáltatás, a szolgáltatás pedig mindenhol kerül valamibe. A tábort nem kötelező szervezni, és nem kötelező benne részt venni. Ennyi. A magánvéleményét ki-ki magának alakíthatja, de vegyük észre, hogy kedvenc szervezetünk nem a szociális háló része, itt senkinek semmi nem jár alanyi jogon. Vagy fizetsz, vagy kimaradsz; sírni akkor lenne jogunk, ha valamilyen kötelező cuccért is pénzt kérnének el.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348660 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nem érted a kérdés lényegét (bár én inkább azt gyanítom, hogy nem akarod érteni). Milyen alapon akartok pénzt kihúzni az emberek zsebéből olyanra, amire "nem szerződtek". Mert pl szerintem az idei tábort meg lehetett volna oldani hangosítás nélkül is, és akkor talán 1-2000 forinttal olcsóbb lehetett volna a tábor. Szóval nem érzem szabályozhatónak azt, hogy mikor mi számít működési költségnek, és azt főleg nem, hogy az adott beruházásra van e reális igény és pláne keret. Ha az elnökség kitalálja, hogy a társaság működésének rendes menetéhez okvetlenül szükséges az, hogy az elnökségi ülések a Fidzsi szigetek egy hatcsillagos szállodájában legyenek megtartva, akkor majd szépen fel lesznek emelve a tábordíjak 70-80000 forintra, egy farsangbelépő 4-5000 forintra és így tovább? Nem, szerintem ez így nem működik.
Mint azt lentebb is írtam: ha az MTT szeretne teszem azt hangtechnikát, akkor oldja meg saját erőből (tagdíjak), pályázati pénzekből, vagy ha már a tagok befizetéseire támaszkodik, legalább jelezze, hogy "hé, öreg! a tábordíjad X százaléka olyanra megy ám el, aminek szinte semmi köze a táborhoz!"
Ezzel együtt: ha teszem azt a farsangjegy 1200 helyett 1500 forint, hogy mondjuk egy külföldi konferencián való részvételt finanszírozzunk vele (természetesen úgy, hogy tudok róla!), azt mondom OK, de itt olyan ezrekről van szó, ami jelen gazdasági körülmények között egyáltalán nem elhanyagolható...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 10 hónapja #348659 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Profitról szó sem volt... Én csak arra utaltam, hogy ahhoz hogy azt az üveg kólát levehesd a polcról (a bolt, a nagykereskedő és a Coca Cola saját árrését nem számítva) egy csomó olyan járulékos költséget (cégvezetés fenntartása, marketing, K+F, más veszteséges márkák finaszirozása, stb...) kell kifizetned, ami nem közvetlenül a kóla előállítását, csomagolását, szállítását terheli. És ez minden termék esetén így van.

És így működik minden non-profit szervezet is, eltekintve attól, hogy náluk az összes közvetlen és járulékos költség után vagy nem keletkezik profit, vagy azt is vissza kell forgatniuk az alaptevékenységekbe, ahelyett, hogy jutalomként kifizetnék a vezetőknek, vagy osztalékként a részvényeseknek. A non profit szervezetek esetén az szokott az igazi értékmérő lenni, hogy vajon az összes költség mekkora hányada a közvetlenül nem az alaptevékenységet érintő működési költség. E tekintetben az MTT meglehetősen jól helytáll bármilyen összehasonlításban...

A díjkalkuláció pedig mindig úgy néz ki, hogy mi az az összeg, amelyet a mi középiskolás-egyetemista-pályakezdő résztvevői körünk még ki tud fizetni, és ezt az összeget hogyan lehet a legoptimálisabban kihasználni, hogy legyen kaja, szállás, programok, kellékek, nyersanyagok, és meg az MTT is működni tudjon. Minden programunkon az a cél, hogy a fizetőképességet figyelembe véve a lehető legszélesebb körhöz juttassuk el az "üzenetet", amihez egyrészt az kell, hogy az érdeklődők meg tudják fizetni, másrészt, hogy legyen annyi pénz amivel megtudjuk valósítani azt, amiért az emberek hozzánk jönnek. Lehet, hogy ezt lehetne jobban is csinálni, de mi még nem jöttünk rá hogyan...

Összefoglalva: Az MTT immár 5 éve eszerint működik és a hozzá hasonló hasonló komplex tevékenységet folytató szervezetek is mind hasonló konstrukciókban dolgoznak, csak náluk általában még magasabbak a járulékos költségek (a "lenyúlás"), mint nálunk. És én nem is nagyon tudok más lehetőséget elképzelni... Ha neked van más használható ötleted, szólj...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348658 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Felagund írta: Annyi csak a különbség, hogy a Coca Cola egy kereskedelmi vállalt, nem pedig egy - elvileg - nonprofit szervezet, ami ráadásul nagyrészt a középiskolás-egyetemista korosztályból meríti a tagságát. Az sem mindegy, hogy egy üveg kóla 200 forint, és ha ebből 20 forint megy el (ez nem 5, ez 10%), azt még kibírja az ember, de itt bőven jópárezer forintokról van szó!

Ha az MTT, teszem azt, új székházat akar, de erre nincs meg a keret, akkor korrekten szerintem három dolgot tehet:

1.) Gyűjtést hirdet a tagság között, szépen kifejtve, hogy miért is kell új székház, és milyen jó lesz mindenkinek, ha lesz
2.) Megpályáz mindenféle helyeken mindenféle pályázatokat, hátha bejön a pénz kívülről
3.) Sajnálattal konstatálja, hogy sajna erre nincs keret, a Társaság anyagi lehetőségei ezt sajnos nem teszik lehetővé.

Ez a beépített plusz költség (pláne külön feltüntetés nélkül) szerintem egészen egyszerűen nem fair azokkal szemben, akik a táborba jönnek. Nem kétlem, hogy egyesek akár még nagyobb összeggel is támogatnák az MTT-t, mint az ilyen módon kisunnyogott pénz, de basszus, legalább a döntés lehetőségét vagy legalább látszatát próbálnátok beleépíteni. Mert lehet, hogy neked mindegy, hogy 30, vagy 35000 forintot fizetsz valamiért, de olyanoknak, akiknek nincs önálló jövedelmük, vagy ha van is, nem a bértábla felső sávjaiban van, szerintem nagyon nem...
Hát csak ennyi...



Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 10 hónapja #348654 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szeretném ha a konkrét táboros kérdésekben a vita a másik topikban folyna, de mivel Felagund felvetése az MTT működésének általánosabb kérdéseit feszegeti, ezzel az egy részlettel itt is foglalkozhatunk.

Amikor megveszel egy üveg kólát akkor sem kérdezik meg tőled, hogy szeretnéd-e ha a Coca Cola Company a bevétel jelentős részét vezetői fizetésekre, céges székházakra, kutatás-fejlesztésre vagy hirdetésekre fordítsa. Hallgatólagosan elfogadod, hogy az áruk ára nem csak a nyersanyag + közvetlen előállítási költséget tartalmazza.

Ezeket a táborokat, mint minden más rendezvényünket az MTT szervezi. Az MTT egy speciális szervezet, mert nagyon szigorúan nem engedi, hogy a vezetők/szervezők anyagi juttatásban részesüljenek (ami miatt a mi táboraink általában 30-50 %-kal olcsóbbak mint más táborok, ahol a szervezési költség jelentős részét a közreműködők díjazása teszi ki). Viszont hogy 2-3-4-5 év múlva is legyen egy keret, amely biztosítja a táborszervezés lehetőségét a sok lelkes tolkien-fannak, bizony a szervezetet is fenn kell tartani.

Az MTT nagyon takarékosan működő egyesület. A tényleges működési költségei elenyészőek az alaptevékenységre fordított összegekhez képest. Azonban már régen kiderült, hogy a tagdíjbevételek és az állami támogatás együttesen sem képes fedezni a működés fenntartásához szükséges folyó kiadásokat, az általunk elképzelt volumenü tevékenység folytatásához szükséges általános eszköbeszerzéseket, stb. Az eddig szabályok és szokások szerint az MTT-s nagyobb rendezvények bevételeinek átlag 10 %-át szoktuk az MTT fentartására fordítani, ami egy tábor esetén 3-400 ezer Ft-ot jelentett. Most ezt az elnökség döntése alapján ezt a mértéket felemeltük, mert az állandó MTT székhely (helység) fenntartása miatt jövőre emelkedni fognak a fenntartási költségeink. (Ha ezt nézed, akkor úgy tekintheted, hogy minden egyes táborozó kb 1000-1500 Ft-tal fogja pluszban támogatni az MTT székhelyének fenntartását.)
Másrészt vannak olyan, elsősorban ismeretterjesztő rendezvényeink (pl.: TLV, kapolcsi fesztivál), amelyeket eleve veszteségesre tervezünk. Sokszor ezek finanszirozására fordítjuk a más rendezvények bevételének egy részét - és ez is indokolttá teszi, hogy azon rendezvényeinknél, melyek esetén a fizetőképes kereslet ezt lehetővé teszi, a díjakba beépítsük az MTT általános céljait szolgáló működés finanszirozását is.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348645 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Válaszok a tábor topikban.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348637 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Figyelem!!!

Újra rendelhető a Lassi. Várom a megrendeléseket. Jövő héttől postázom a már megrendelt példányokat.

Reklámozzátok :lol:

Köszi: Tünde

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348625 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A táborral kapcsolatos dolgokat folytassuk a tábor topikban.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348603 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Okkééé...matekom még mindig nem a legjobb.. :) . At hittem, hogy a főszervező tagja a táborvezetői csoportnak, ezexerint nem :)

Gondolom, a főszervező csak az lehet, aki a pályázat beadásának pontjáig vállalt el szervezői/főszervezői feladatokat.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348602 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Dreamer_KF írta: "A kijelölt főszervezőnek és a 3-5 fős táborvezetői csoportnak" Őőő...pár sorral lentebb pedig:

" A szervezői csapat minimálisan 4 maximálisan 6 főből állhat. "

Főszervező + 3-5 fő => 4-6 fő. :)

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348601 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Dreamer_KF írta: "A kijelölt főszervezőnek és a 3-5 fős táborvezetői csoportnak" Őőő...pár sorral lentebb pedig:

" A szervezői csapat minimálisan 4 maximálisan 6 főből állhat. "

Valamint ha jól értem akkor a három vagy négy ember..őő..nem értem, elírás.

Üdvözletem!

Főszervező egy fő, csapat +3 - +5 fő; ez egyenlő 4-6 fő.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348599 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
No, dörgedelmeim:

Van két hét összehozni a pályázatot.Így is időhiánnyal indul MINDEN pályázó a rettenetesen késői kiírás miatt. Ejnye.

"A kijelölt főszervezőnek és a 3-5 fős táborvezetői csoportnak" Őőő...pár sorral lentebb pedig:

" A szervezői csapat minimálisan 4 maximálisan 6 főből állhat. "

Valamint ha jól értem akkor a három vagy négy ember..őő..nem értem, elírás.

Valamint két hét alatt írjam, le, és találjam ki, h. hol akarunk tábort szervezni, mennyibe kerüljön és hogyan kajáltassunk, de legalábbis két - három (4-5?) alternatívát soroljunk fel rá.
(mondjuk én biztos nem szervezek tábort, hiszen nem szerveztem főposzton semmit MTT-n belül)

Belterjesség szagát érzem a levegőben. A kiírást követően elinduló csapatok iszonyatosan összecsapott, pontos számokkal elvétve sem rendelkező pályázatokat fognak kínálni (mondok egy példát: a 2006-os tábor részvételi díja 10ezer HUF-al kevesebbe került, mint az idei..Ezt ki hitte volna? És írjak a PÁLYÁZATBA egy becsült összeget? Huhh)

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348596 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ankalimon írta: ...az elfogadott tábori koncepciótól eltérni nem lehet, de annak kiegészítése, részletezése megengedett...

ezt hogyan lehet ellenőrizni?

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348591 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Megkérdezhetem, hogy az idei tábor kérdőíve mikor lesz fenn neten? Ha jól tudom, mi már elküldtük. (remélem) És okulásul szolgálhatna is a kiértékelése, bár már lassan kicsúszunk a határidőből.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348587 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ankalimon írta: a tábori költségvetésből az MTT általános működési költségeire is kell biztosítani legalább 500 ezer Ft-ot


Bocsánat, megkérdezhetném, hogy az én tábori befizetésemből miért kell az MTT-t támogatni???

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348586 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A Magyar Tolkien Társaság pályázatot hirdet a 2008. évi Nagy Nyári Tolkien Tábor fő szervezőinek kiválasztására. A tábor szervezésére vonatkozó koncepciót, és a szervezői csapat tagjainak bemutatását tartalmazó leírást az info@tolkien.hu címre várjuk 2006. november 26. éjfélig.

A pályázati határidő meghosszabbítható, ha nem érkezik kellő számú, megfelelő színvonalú pályázat.

TÁBOR ÁLTALÁNOS KERETEI:

A tábort 2008. július 1. és július 20. között kell lebonyolítani, legalább 7, maximum 12 napos időtartamban, 90-150 fő részére. A tábort az MTT eddigi Nagy Nyári Táboraihoz hasonlóan 100%-ban a résztvevők befizetéseiből kell finanszírozni, úgy, hogy a tábori költségvetésből az MTT általános működési költségeire is kell biztosítani legalább 500 ezer Ft-ot, és az MTT tagok és a szervezők számára biztosítani kell az Alapszabályban meghatározott mértékű kedvezményeket.

A kijelölt főszervezőnek és a 3-5 fős táborvezetői csoportnak (táborvezetők) kell:
- előkészíteni a tábor logisztikai alapfeltételeit (szállás, étkezés, utazás, beszerzés),
- kidolgoznia és az MTT elnökség elé terjeszteni a tábor költségvetését,
- megszervezni a jelentkezéseket, a befizetéseket, a táborozók utaztatását,
- rendezni a tábor pénzügyeit,
- gondoskodni a tábori programok lebonyolításához szükséges feltételekről, előkészítő tevékenységekről
- gondoskodni a tábori tevékenységeket egységbe foglaló, tolkieni hagyományokra épülő erős keretjáték megvalósításáról
- kiválasztani, felkészíteni, képezni és a tábor helyszínén irányítani a táborszervezőket,
- biztosítani a tábor zavartalanságának további feltételeit.
- gondoskodni a tábor utáni tevékenységekről (tábori találkozó, tábori DVD, szervezői és résztvevői táborértékelés megszervezése)

A táborszervező csapatok csak az MTT elnöksége által korábban elfogadott tábori koncepciók valamelyikét megvalósító táborra pályázhatnak. Az elfogadott tábori koncepciótól eltérni nem lehet, de annak kiegészítése, részletezése megengedett. A tábor szervezőinek bizonyos mértékben együtt kell működniük a tábori koncepció kidolgozóival, de őket nem feltétlenül kell ténylegesen bevonni a szervezőcsapat tagjai közé (elegendő elehet konzultációkat folytatni velük).

Túljelentkezés esetén biztosítani kell, hogy első körben az MTT regisztrált, tagdíjhátralékkal nem rendelkező tagjai, második körben a tolkien.hu fórumának regisztrált résztvevői előnyt élvezzenek.

A jelentkező szervezői csapat összetételére vonatkozóan a következő kikötéseknek kell megfelelni:
- A szervezői csapat minimálisan 4 maximálisan 6 főből állhat.
- A tábor egyszemélyi főszervezője csak olyan személy lehet, aki korábban bármilyen MTT rendezvény egyszemélyi főszervezője volt, vagy valamelyik MTT-s nagyrendezvény (nagytábor, LEP, Művészetek Völgye Fesztivál) szervezésében vezető szervezőként vett részt. Főszervező lehet még olyan személy is, aki az MTT-n kívül volt egyszemélyi vezetője a nagytáborhoz hasonló méretű (költségvetés, létszám, időtartam) rendezvény szervezésének.
- A táborvezetői csapat tagjai között a profi kivitelezés érdekében kell lenni minél több, de legalább egy olyan személynek, aki korábbi MTT táborokban főszervező volt.
- Az új emberek aktivizálása érdekében a táborvezetői csapat tagjai között kell lenni minél több, de legalább egy olyan személynek, aki korábbi MTT nagyrendezvény (nagytábor, LEP, Művészetek Völgye Fesztivál) szervezői között sem vett részt.

A pályázatban a szervezői csapat minden egyes tagjáról le kell írni, hogy milyen feladatkört fog ellátni a szervezőmunka során. A következő feladatköröket kell szétosztani a szervezők között:
- logisztikai elő és utómunkák, azon belül belül: szállás, étkezés, utazás lefoglalása, oda és vissza szállítás megszervezése, beszerzés lebonyolítása
- Helyszíni logisztikai feladatok: raktárkezelés, helyszíni beszerzések, kapcsolattartás az üzemetetőkkel
- Pénzügyi tervezés, pénzkezelés és elszámolás az MTT felé
- programszervezés, lebonyolítás – a különböző közösségi, kreatív és ismeretterjesztő programok vezetőinek koordinálása, a szükséges feltételek megteremtése
- keretjáték előkészítés és működtetés
- közösségek/csoportok tevékenységeinek és vezetőinek koordinálása, a csoportbeosztások kialakítása
- táborszervezők előzetes képzésének vezetése
- tábor utáni tevékenységek (tábori találkozó, tábori DVD, szervezői és résztvevői táborértékelés megszervezése)
- a belső (táborszervezők közötti) kommunikáció koordinálása (levelezés, fórum, személyes megbeszélések szervezése)
- külső kommunikáció (tábor meghirdetése, a jelentkezések feldolgozása, kiértesítések, nyilvános fórumok működtetése)

PÁLYÁZAT ELBÍRÁLÁSA:
A pályázó szervezői csapatokból az MTT elnöksége választja ki azt, amelyik várhatóan a legprofesszionálisabban képes megvalósítani az elvárt közösségi-kreatív keretben a tolkieni ismeretterjesztésre vonatkozó célokat.
Amennyiben ez szükséges, az elnökség december első hetére személyes meghallgatást fog kérni, melyen a teljes szervezőgárda megjelenésére számítunk.
A pályázat elbírálásának szempontjai:
- Az egyszemélyi főszervező mennyire képes a teljes előkészítő és lebonyolító tevékenység összefogására, koordinálására, a szükséges döntések meghozatalára
- Megfelelő, kidolgozott munkamegosztás van a szervezői csapat tagjai között (Minden fontos tevékenység keretei pontosan meg vannak határozva, és van kijelölt felelőse a táborvezetőségben)
- A szervezői csapat összetételében milyen mértékben vannak tapasztalt és kezdő szervezők (a maximális értéket azok az összeállítások jelenthetik, ahol nagyjából azonos arányban vannak ígéretes kezdő, és nagytapasztalatú öreg profi szervezők)
- Előnyt jelent a pályázat elbírálásánál, ha a pályázó szervező csapat valamelyik más MTT rendezvény (LEP, Tudományos Konferencia, tavaszi találkozó, kapolcsi Középfölde Fesztivál) szervezésére vállalkozik, ha nem az ő táborszervezői pályázata kerül elfogadásra


PÁLYÁZATNAK TARTALMAZNIA KELL:

PÁLYÁZÓK:
A főszervező és a többi táborvezető felsorolását, valamint tábor vagy egyéb programok szervezésében szerzet tapasztalataikat. Annak meghatározása, hogy melyik szervező pontosan milyen feladatköröket fog betölteni. Az egyes feladatkörökhöz kapcsolódó tevékenységeket kérjük részletesen kifejteni

ÁLTALÁNOS KONCEPCIÓ:
Annak a koncepciónak a megjelölése, amely alapján a táborszervezés történni fog. Kiegészítések az alap tábori koncepcióhoz.

ISMERTETŐ:
Időtartam:
A tábor pontos kezdete és időtartama.

Helyszín:
A tábor tervezett helyszíne (esetleg több lehetőség), és kiválasztásának főbb szempontjai.

Étkezés:
A napi háromszori étkezés biztosításának módja, a meleg ételek száma naponta. A konyhai munkával, és az anyagbeszerzés irányításával, gyakorlattal rendelkező személy lesz megbízva, vagy önellátóan, a táborozók segítségét is igénybe véve, esetleg teljes ellátással kerül megoldásra az étkeztetés?

Költségek:
A tábor tervezett részvételi díja, a tervezett költségek főbb összetevőinek arányai.

Táborszervezők:
Figyelembe véve a tábor közösségépítő erejét, különösen fontosnak tartjuk az irányítást végző személyek felkészítését, képzését.
- Amennyiben lesznek csapatok, a csapatvezetők: feladatainak, és a kiválasztásuknál figyelembe vett szempontoknak a meghatározása.
- Amennyiben lesznek a keretjáték levezetésével vagy a csapatvezetők munkájának segítésével megbízott személyek, azok feladatainak, és a kiválasztásuknál figyelembe vett szempontoknak a meghatározása.
- Táborszervezők elhelyezkedése a tábori struktúrában, és szerepük, valamint helyük a keretjátékban.
- Táborszervezők képzésének terve.

Tervezett házirend, pl.: Alkoholtilalom: A tábor területén alkoholt fogyasztani, vagy ittas állapotban tartózkodni tilos.

Tábor utáni tevékenység leírása (tábori találkozó, tábori DVD, szervezői és résztvevői táborértékelés megszervezése)

ÜTEMTERV:
A pályázat lehetőség szerint tartalmazza a tábor előkészületeinek ütemezését, pl.:
- Ha több javaslat is van a táborhelyre, szavazás kiírása, szavazás lezárása
- Táborszervezők véglegesítése
- Tábori jelentkezés kezdete (jelentkezési lap közzététele)
- Jelentkezési határidő
- Táborozók értesítése a jelentkezés elfogadásáról (elektronikusan + postára adás)
- Részletek befizetésének határideje
- Csapatlisták közzététele, csapat topicok indítása


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348585 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A Magyar Tolkien Társaság pályázatot hirdet a 2008. évi Nagy Nyári Tolkien Tábor koncepciójának kidolgozására. A tábor koncepcióját tartalmazó leírást az info@tolkien.hu címre várjuk 2007.november 16. éjfélig.

A pályázati határidő meghosszabbítható, ha nem érkezik kellő számú, megfelelő színvonalú pályázat.

TÁBOR ÁLTALÁNOS KERETEI:
Időtartamának legalább 7, maximum 12 naposnak kell lennie.
A koncepciók kidolgozásakor figyelembe kell venni, hogy az MTT céljaival összhangban a tolkieni hagyományokra építő kreatív közösségi tábort szeretnénk megvalósítani. A tábor célja, hogy a tolkieni mitológia iránt érdeklődők minél több ismeretet szerezzenek Középföldéről, és miközben jól érzik magukat, átérezzék, magukévá tegyék a Tolkien műveket átható, a természet értékeit, az alkotó munkát, az emberi kapcsolatokat középpontba állító életfelfogást.

A tábori koncepciónak tartalmaznia kell a következők olyan részletezettségű leírását, amelyből a bírálók megítélhetik a koncepció megfelelőségét, és amely alapján a tényleges szervezők megszervezhetik a tevékenységeket:
- A tábor főbb jellemzőinek, célkitűzéseinek leírása. Az eddigi táborokhoz képest az eltérések, újítások, vagy valamelyik korábbi táborban már előfordult motívum feldolgozásának összegyűjtése.
- A tábor célközönségének meghatározása, a különböző érdeklődési köröknek szóló programok összehangolásának terve.
- a tolkieni mitológiában való elmélyülést szolgáló közösségi, kreatív és ismeretterjesztő programok részletes leírása (programok felsorolása, a kötött programok mértéke, a különböző programtípusok arányai, a kiscsoportos és más közösségi formákban végzett tevékenységek arányai, részletes napirend)
- a tábori tevékenységeket egységbe foglaló, tolkieni hagyományokra épülő erős keretjáték (a keretjáték jellege, a kerettörténet leírása: az alapszituáció és a főbb csomópontok/konfliktusok ismertetése, a keretjátékban való részvételt erősítő motivációs elemek)
- A tábor közösségi szervezetének koncepciója: milyen kisközösségi formákban (családok, csoportok, rendek, stb…) fognak a résztvevők tevékenykedni, milyen típusú tevékenységeket végeznek ezek a csoportok, és milyen vezetőre (vezetőkre) van szükség a megfelelő közösségépítés megteremtéséhez.

Kérjük, hogy amennyiben a koncepcióban olyan részek is leírásra kerülnek, amelyeket a keretjáték sikere érdekében nem szabad előre nyilvánosságra hozni, azt külön jelöljék a pályázatban. Az MTT elnöksége e részletek tekintetében titoktartási kötelezettséget vállal, ezeket nem hozza nyilvánosságra, és csak a nyertes szervező csapat számára teszi hozzáférhetővé.

A koncepciót kidolgozó pályázók minden megkötés nélkül maguk is pályázhatnak a táborszervezői pályázaton. (Tetszőleges szerepkörben, és akár más koncepció megvalósítására is vállalkozhatnak majd.)

A koncepciót kidolgozó pályázóknak akkor is együtt kell működniük a kivitelezést végző szervezőcsapattal, ha abba a szervezői pályázatba ők nem nevesített szervezők. Tevékenységükhöz tartozik minden segítség megadása, ami a szervezőktől a koncepcionális kérdésekben érkezik, illetve annak ellenőrzése, hogy a szervezők valóban a koncepciónak megfelelően állítják-e össze a tábor kereteit.


PÁLYÁZAT ELBÍRÁLÁSA:
A pályázaton beérkezett koncepciókból az MTT elnöksége választ ki legalább egy maximum három olyan koncepciót 2007. november 19-ig, amellyel a legjobban elérhetőnek látja az elvárt közösségi-kreatív keretben a tolkieni ismeretterjesztésre vonatkozó célokat. A táborszervezői pályázaton induló szervező csapatoknak e koncepciók valamelyikének megvalósítására kell majd pályázniuk.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 10 hónapja #348583 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Az MTT elnökségének döntése alapján ebben az évben a táborszervezői pályázatokat két ütemben pályáztatjuk. Az első körben csak tábori koncepciókat várunk, a második körben pedig az elfogadott tábori koncepciók valamelyikének megvalósítására keresünk szervezőket.

A dolognak az az értelme, hogy azoknak is legyen lehetősége koncepciót kidolgozni, akik remek elméleti emberek, de nem biztos, hogy össze tudnak szedni egy ütőképes szervezőgárdát (vagy most nem akarnak szervezést vállalni), illetve hogy olyanoknak is legyen esélye, akik elég tapasztalattal rendelkezve össze tudnak állni egy profi szervezőcsapattá, de nem biztos, hogy most egy versenyképes koncepcióval tudnak előrukkolni.

Természetesen nincs semmi akadálya annak, hogy egy csoport a hagyományos módon, mint egy meghatározott koncepció megvalósítására összeállt szervezőcsapat pályázzon. Nem kell mást tennie, mint először benyújtani egy koncepciót, majd annak sikeres elbírálása után, a saját koncepciójához pályázni szervezőként.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348545 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Orsie / Fraktál írta: nem tudom mennyire offtopic (remélem nem az), de.
megkaptam tegnap postán a féléves hírlevelet. én igazán nem tudom miért de irányítószámként 5130 volt ráírva, mikor Budapesten lakom. hálistennek azért megkaptam. a korábbi leveleken stimmelt az irányítószámom. (ami változatlanul 1022.) pls aki ebben illetékes az nézze meg az adatbázist amiben a címem van. köszi.


nekem is hibásan jött a levél.
bpi címhez 6200-as irányítószám.
valami baj van az adatbázissal?

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348488 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
nem tudom mennyire offtopic (remélem nem az), de.
megkaptam tegnap postán a féléves hírlevelet. én igazán nem tudom miért de irányítószámként 5130 volt ráírva, mikor Budapesten lakom. hálistennek azért megkaptam. a korábbi leveleken stimmelt az irányítószámom. (ami változatlanul 1022.) pls aki ebben illetékes az nézze meg az adatbázist amiben a címem van. köszi.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348465 Írta: Rózsa
Rózsa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ery írta: A raktárnál november 20-án lomtalanítást végeznek. Kinek volna kedve előző vasárnap, vagy hétfőn egy rendrakással egybekötött selejtezőre?


Ery!

Az ötlet remek, jó lenne minél előbb konkretizálnod kellene a dátumot. :hello:

Akkor november 18. vasárnap, vagy 19 hétfő? Akár kgy napján, november 17-én is lehetne, kgy után. :D

TESSÉK CSÁPOLNI, KI TUDNA JÖNNI, KINEK MIKOR LENNE JÓ!
Kreativ "szakértőkre" is nagy szükség lenne, akik az anyagokat, kellékeket szakszerűen pakolnák el. A jelmezek, anyagok szortirozásánál ugyanez a szempont!

Nekünk arról kell döntenünk, hogy mire használjuk az időt, ami megadatott"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348463 Írta: Rózsa
Rózsa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Snuffles írta: Ha hétvégén ráérek, megyek én is, de ez még nem biztos. Dolgoztam könyvtárban középiskolában, sokszor segítettem be évközben, mert akkor még úgy volt, hogy könyvtárszakra vesznek fel. :)


Köszi a felajánlást, de azt hiszem félreérthető voltam. A könyvtári könyvek nem a raktárban vannak, hanem az MTT székhelyén.

A raktári pakolást Ery szervezi, arra lehet jelentkezni.

Én ettől függetlenül vetettem fel a könyvtár szakszerű leltározását, ami nem határidős. Inkább az a fontos, hogy szakszerű legyen.

Ezúton is köszönöm Mindenkinek, Neked is. Olostának is és Attilának is a lelkes jelentkezést. Még nem tudom, konkrétan mikor kerülne erre sor, majd visszatérünk rá.

Rózsa

Nekünk arról kell döntenünk, hogy mire használjuk az időt, ami megadatott"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348458 Írta: Rózsa
Rózsa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Aeglos írta: A kartonokhoz: Rózsa, nem tudom, hogy Nektek milyen kartondobozaitok voltak, de ezek a költözősök leggyakrabban olyan egymásbahajlítgathatós-lapolós tetejűek. Ezekkel az a baj, hogy a sok nyitás-zárás során elrojtosodik meg szétszakad a tetejük. Az IKEA-s azért jó, mert különálló, levehető teteje van, könnyebb kezelni.


Teljesen igazad van. Kényelmetlen, elrojtosodik, elszakad, nem azonnal, de egy idő után :D
Ezek teljesen hagyományos, kereskedelemből szerzett különböző méretű dobozok.
Két előnyük azonban van:
- vannak
- nem kerülnek pénzbe. :roll:
Az, hogy az enyémek, nem szempont, nekem nem személyes érdekem, hogy ebbe pakoljunk. :P

Ha a jövő évi költségvetésben lesz erre pénz, akkor vegyünk. Most nincs. :( Most egyelőre minuszban vagyunk, amig a pólók ára visssza nem térül. Addig nyújtózkodhatunk, ameddig a takarónk ér. :(

Természetesen az Elnökség dönthet úgy, hogy most vegyünk. Vezetőség elé kell terjeszteni.


Rózsa

Nekünk arról kell döntenünk, hogy mire használjuk az időt, ami megadatott"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348451 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

RÓZSA írta:

Olosta írta:

RÓZSA írta: Az MTT könyvtár tábor óta nálam van. Zacskókban volt a sok szép könyv. Dorw és én áttettük egy nagy dobozba, de azt is rendesen fel kéne leltározni.
Ki jelentkezne erre a nemes feladatra? 8O

Rózsa


Minden vágyam, hogy egyszer megcsinálhassam ezt, de hát messze vagyok (most ráadásul mégmesszebb).
Szóval én jelentkeznék erre a nemes feladatra, de mivel a körülmények nem megfelelők, ki is húzhatsz rögtön a listáról. :(


Eszem ágában sincs kihúzni! :D Nem is értem, hogy nem jutottál egyből eszembe ! :oops:
Mint szakavatott szakembert, azt hiszem érdemes megvárnunk eme nemes feladattal. A könyvek enni nem kérnek, és ha eddig jó volt, még egy darabig jó lesz. :lol: :itscool:
Mikor jössz haza?
:roll:

Rózsa :P


Végleg még nem tudom pontosan, de előre láthatólag február közepéig hazaköltözök, utána meg még kiderül, hogy hogy érek rá.
Kb. mennyi könyvről van szó?

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348448 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A kartonokhoz: Rózsa, nem tudom, hogy Nektek milyen kartondobozaitok voltak, de ezek a költözősök leggyakrabban olyan egymásbahajlítgathatós-lapolós tetejűek. Ezekkel az a baj, hogy a sok nyitás-zárás során elrojtosodik meg szétszakad a tetejük. Az IKEA-s azért jó, mert különálló, levehető teteje van, könnyebb kezelni.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348424 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ha hétvégén ráérek, megyek én is, de ez még nem biztos. Dolgoztam könyvtárban középiskolában, sokszor segítettem be évközben, mert akkor még úgy volt, hogy könyvtárszakra vesznek fel. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348422 Írta: Rózsa
Rózsa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Olosta írta:

RÓZSA írta: Az MTT könyvtár tábor óta nálam van. Zacskókban volt a sok szép könyv. Dorw és én áttettük egy nagy dobozba, de azt is rendesen fel kéne leltározni.
Ki jelentkezne erre a nemes feladatra? 8O

Rózsa


Minden vágyam, hogy egyszer megcsinálhassam ezt, de hát messze vagyok (most ráadásul mégmesszebb).
Szóval én jelentkeznék erre a nemes feladatra, de mivel a körülmények nem megfelelők, ki is húzhatsz rögtön a listáról. :(


Eszem ágában sincs kihúzni! :D Nem is értem, hogy nem jutottál egyből eszembe ! :oops:
Mint szakavatott szakembert, azt hiszem érdemes megvárnunk eme nemes feladattal. A könyvek enni nem kérnek, és ha eddig jó volt, még egy darabig jó lesz. :lol: :itscool:
Mikor jössz haza?
:roll:

Rózsa :P

Nekünk arról kell döntenünk, hogy mire használjuk az időt, ami megadatott"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348414 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

RÓZSA írta:

Aeglos írta: Szóba jött még nyáron, hogy az IKEA-ban kéne venni erős dobozokat, és abba pakolni át a cuccokat, meg szortírozni, hogy mindent rendesen meg lehessen találni. Nem lehetne a lomtalanítás után ezekbe pakolni a cuccokat? Akkor már a költözködés is könnyebb lenne.


Hali!
Tudok adni költözködésből megmaradt kartondobozokat, különböző méretekben. Vegyetek vastag filceket, és feliratozzátok!
Szerintem inkább polco(ka)t kéne venni. :)

Az MTT könyvtár tábor óta nálam van. Zacskókban volt a sok szép könyv. Dorw és én áttettük egy nagy dobozba, de azt is rendesen fel kéne leltározni.
Ki jelentkezne erre a nemes feladatra? 8O

Rózsa


Hát...ha hétvégen lesz/lenne akkor én tudok segíteni. :wink:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348413 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

RÓZSA írta: Az MTT könyvtár tábor óta nálam van. Zacskókban volt a sok szép könyv. Dorw és én áttettük egy nagy dobozba, de azt is rendesen fel kéne leltározni.
Ki jelentkezne erre a nemes feladatra? 8O

Rózsa


Minden vágyam, hogy egyszer megcsinálhassam ezt, de hát messze vagyok (most ráadásul mégmesszebb).
Szóval én jelentkeznék erre a nemes feladatra, de mivel a körülmények nem megfelelők, ki is húzhatsz rögtön a listáról. :(

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #348401 Írta: Rózsa
Rózsa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Aeglos írta: Szóba jött még nyáron, hogy az IKEA-ban kéne venni erős dobozokat, és abba pakolni át a cuccokat, meg szortírozni, hogy mindent rendesen meg lehessen találni. Nem lehetne a lomtalanítás után ezekbe pakolni a cuccokat? Akkor már a költözködés is könnyebb lenne.


Hali!
Tudok adni költözködésből megmaradt kartondobozokat, különböző méretekben. Vegyetek vastag filceket, és feliratozzátok!
Szerintem inkább polco(ka)t kéne venni. :)

Az MTT könyvtár tábor óta nálam van. Zacskókban volt a sok szép könyv. Dorw és én áttettük egy nagy dobozba, de azt is rendesen fel kéne leltározni.
Ki jelentkezne erre a nemes feladatra? 8O

Rózsa

Nekünk arról kell döntenünk, hogy mire használjuk az időt, ami megadatott"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.880 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére