Legolas (Orlando Bloom)

Több
21 éve 7 hónapja #101374 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Gyürühordozó: hmmm....... nemtom...... :P szerintem ilyen nincs is! :bawling: :mrgreen: én nem ismerek ilyen oldalt,de próbálkozz ezen az oldalon: www.gyurukura.lap.hu ismerős :eek2:

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja - 21 éve 7 hónapja #101372 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Iras írta: Most biztos ki fogtok röhögnia tájékozatlanságom miatt,de én nem láttam a filmet és nam tudom,hogy: Milyen nyakláncot ad vissza Gorni Legsinek?
Asszem valami ilyet olvastam. :lol:


Iras, muszáj megnézni a filmet, ne hagyd ki! :)

Az ékszer a tündék hallhatatlanságát jelképezi, a könyvben elvileg ennek felmutatásával tudnak Círdannal elhajózni nyugatra. A filmben Arwen Aragornnak ajándékozza, szerelmének jeléül, és annak jeléül, hogy ő a halandóságban osztozik szerelmével (a könyvben Frodónak ajándékozza, hogy ő tudjon Nyugatra hajózni Szürkerévből). Ez lóg Aragorn nyakában, de a vargok harcában a farkaslovas letépi a nyakából, és Aragorn visszatértéig Legolas őrzi.

Így néz ki katt a szövegre :) :
Szép, ugye?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101371 Írta: Iras
Iras válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Vic: Igen,már végigolvastam az utolsó 10-20 oldalt,és már nem írok olyan nagy "barom*ágokat" szerintem! Sőt,még a 145-146 ..... ezekbe is......beleolvastam! :itscool: :itscool: :itscool:

off volt,bocsikaa,[törölhető] :oops:

"Felső-és Alsó-Egyiptom királynőjének szolgálóleánya vagyok én! "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101369 Írta: Iras
Iras válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Most biztos ki fogtok röhögnia tájékozatlanságom miatt,de én nem láttam a filmet és nam tudom,hogy: Milyen nyakláncot ad vissza Gorni Legsinek?
Asszem valami ilyet olvastam. :lol:

Vic: Köszi,hogy VÉGRE VALAKI ÉSZREVETTE ELSŐ KÉRDÉSEMET!
Azokat kb. merrefele írtátok,ugyanis elég fárasztó lenne végigolvasni 401
oldalt.

"Felső-és Alsó-Egyiptom királynőjének szolgálóleánya vagyok én! "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101339 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Ryana írta: Igazából csak ez kép fogott meg az elején...
Szóval szerintetek ez preparált kép, vagy sem? :roll: :?:


Ryana, egyelőre nem törlöm ki a hozzászólásodat, csak akkor, ha éles vita indul meg miatta. Nem preparált kép, hanem szándékosan festették így, én láttam a teljes sorozatot más művészi fanart honlapokon.
Megkérnék mindenkit, hogy ne kezdjen el Ryana linkje miatt chatelésbe, és semminemű szexualitással kapcsolatos vitába, mert kénytelenek leszünk törölni.
A képet pedig tényleg csak felnőttek nézzék meg!

Köszönöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101328 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Ezüstliliom írta: Sziasztok!
Hát tudjátok, nekem is lett volna Hozzátok egy "buta" kérdésem, de mostmár fel sem merem tenni, mert tuti, hogy azt is kitárgyaltátok már, és úgymond csak "szétcsetelném a kedvenc topikotokat". :? De higyjétek el, nem olyan könnyű (és olcsó) 401 oldalt végigolvasni online, mert ha bontom a vonalat, nem jönnek be a már megnézett oldalak sem. :evil:


Kedves Ezüstliliom!

Természetesen bárkinek, ha kérdése van Orlival/Legolasszal kapcsolatban, megpróbálunk válaszolni. Olyan kérdésekre is válaszoltunk akár többször is, amelyeket már sokszor kitárgyaltunk. Egyszerűen azért, mert tényleg senkitől sem lehet elvárni, hogy végigolvasson 401 oldalt.
Volt nagyon sok téma, amit alaposan kibeszéltünk az elmúlt több mint egy év során, mint pl. a tündék halhatatlansága; Legolas nevének jelentése; Thranduil, az apja és ismeretlen édesanyja; Legsie barátsága Gimlivel és kapcsolata a Szövetség többi tagjával; elhajózása stb.
Volt szó Legsie harc- és kézművességéről 8) :wink: , Bakacsinerdőről, beszéltünk arról, hogy lehetett-e szerelmes, voltak szép számmal Legolasos és tündés versek, rengeteg idézet és elemzés, többtucatnyi angol cikk és interjú fordítás, többezernyi kép, fotó, képregény, fanart, és igen, - ez főként Irasnak szól - voltak magyar Legolasos fanficek is, amelyet mi követtünk el. :wink:
Felsorolni sem tudnám azt a sok mindent, ami szóba került itt...

De emellett természetesen Orlit ugyanígy - és ugyanilyen mélységében - nagyító alá vettük már, a parókájától kezdve a volt barátnőénél maradt Maud nevű kutyáján át egészen az internet-fóbiájáig. Stb....stb....stb....

Nem igaz, milyen jól esik nosztalgiázni... bocsi érte... *sóhaj*

De természetesen ez nem jelenti azt, hogy nem lehet ezekkel a témákkal kapcsolatban újra kérdezni bármit is.
Kérdezzél bátran akár priviben, akár itt, de tényleg megkérnék mindenkit, hogy olvasson hátrább néhány oldalt, ahogy itt MINDANNYIAN megtesszük. Ez minden fórum alapja.

Ami viszont a dolog gázosabb része, hogy pl. a Gyűrűvers, vagy az, hogy kinek melyik könyv a kedvence és mit evett tegnap vacsorára - nos ez tényleg NEM IDE TARTOZIK. Ezt nevezik chatnek vagy csettnek. Nos, ezen topicban - és a többiben is, amennyiben lehetőségük van rá - a chatet a moderátorok AZONNAL TÖRLIK. Kérdezés nélkül.

Ez egy csettmentes Legolas/Orli szentély kifejezetten A Tünde részére.

Vic voltam.
És sikerült a 8 oldalnyi csettet 4 oldalnyi hozzászólásra redukálnom. *homloktörölgetés*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja - 21 éve 7 hónapja #101326 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Nem tudom, ismeritek-e ezt az oldalt...
bloomin.gubblebum.net/
Igazából csak ez kép fogott meg az elején...
Szóval szerintetek ez preparált kép, vagy sem? :roll: :?:

Hmm...
Orlis naptár 2003-ra. :D
www.bloomingfanfic.net/
Úgy néz ki, máshogy nem hozza be, csak ha külön elkattintgatsz: enter, majd a MISC-ben a wallpaper. Enjoy!
[size=9:2qscb4q2](Ha már volt, term. milla scusa.)[/size]

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101279 Írta: Eliza
Eliza válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Gyűrűhordozó tudok neked ajánlani valamit:
csirk.inf.elte.hu/tolkien/runa.html
Érdemes megnézni!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101274 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Gyürühordozó írta: szasztok nem tud valamelyikőtök olyan www címet ahol a tünde írást meg lehetne találni köszike 8O :cooljump:

Előbb körül kéne nézni, aztán kérdezni :wink: Menj a Középfölde / Nyelvek és írások topikba, és mielőtt ott elkezdesz kérdezősködni, nézd meg az oldal tetején a linkeket. Köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101273 Írta: Gyürühordozó
Gyürühordozó válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
szasztok nem tud valamelyikőtök olyan www címet ahol a tünde írást meg lehetne találni köszike 8O :cooljump:

"Csak amikor a felhők aludni térnek
akkor látni bennünket az égen
félünk és egyedül vagyunk."
:haldir1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101271 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Kedveseim, Reinathaval a hétvégén találtunk egy profi hajfonó oldalt!!!!
www.dreamweaverbraiding.com/index.htm

Különösen figyelembe ajánljuk a Herringbones fonást:
www.dreamweaverbraiding.com/Braid%20Exam...les_herringbones.htm

Nézzétek végig az oldalt, mert hihetetlen képek vannak!!!!
[/url]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101266 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Orommel jelzem minden erdeklodonek, hogy helyesnek bizonyult a tunde-fonassal kapcsolatos elkepzelesem.
Yavanna a hetvegen Szegeden mondta hogy meg tudja csinalni es pont ugy csinalta ahogy en is gondoltam. Nagyon szep lett, es nagyon tartos is.
Este alig tudtam szetszedni a fonatot, olyan erosen tartott, pedig eleg vekony szalu es selymes a hajam.

Szal ha valakinek kell, talikon meg tudom csinalni, de Yavit is kerhetitek, aszonta 1500 Ft/koponyaert megcsinalja :lol: :lol: :lol:
Na jo, csak vicc volt, de biztos segit megcsinalni. Nagyon profi benne.

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja - 21 éve 7 hónapja #101265 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Szasztok!

EZ MOST OFF LESZ. DE NAGYON.
Négy napra mentem el Észivel a Tolkien konferenciára Szegedre, négy napig nem tudtam netezni. Erre visszajövök, és azt látom, hogy 8, azaz nyolc oldallal duzzadt meg a topic mérete. Az elején még lelkes voltam, amikor el kezdtem visszaolvasni, most azonban teljesen el vagyok keskenyedve... :rmad2:

Ivó, a többiek alaposan leszúrtak, hogy olvass vissza, remélem, hogy azóta megtetted, és összeszedted magad. Tényleg nagy örömmel várunk ide minden újat, de cserébe elvárjuk, hogy normális hozzászólásokat írjon a témában.
Az egész napomat azzal kell töltenem, hogy a Te csettelésedet és teljesen fölösleges kérdéseidet fogom törölgetni. Remek elfoglaltság lesz.
A többiek pedig új képeket szeretnének tőlem látni, új infókat kellene megbeszélnünk, és Orlit/Legsie-t kellene imádnunk... Ehelyett moderálok.
Köszönöm neked. :(
Máskor kérlek gondolkozz el azelőtt, hogy ilyesmit teszel. Mindenesetre várunk vissza a topicba, de megkérnélek, hogy hasonlóan a többiekhez olvass vissza, és csak utána kérdezz. A csetet pedig semmilyen körülmények között nem engedjük meg. Ez eddig is így volt, és ezután is így lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101237 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Sötétben a világos szem is sötétnek hat, ezt se hagyjátok ki a számításból.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101236 Írta: Ezüstliliom
Ezüstliliom válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Supersonica írta: Egy rövid szó: kontaktlencse. Barna az eredeti szemszíne.

Böszi írta: Legolasnak elvileg kék szeme van (ez ugyebár a TTT-ben 1-2 helyen nagyon látszik). :arrow: a FoTR-ban is kék volt neki, ha ez nem is annyira feltűnő.
Ha pedig valahol barna, az azért van, mert messzi a felvétel, rossz a megvilágítás, vagy az őt alakító színész (Orlando Bloom) -akinek a szeme barna- elfelejtette berkani a kontaktlencséjét. 8) (szvsz)


Kedves Böszi és Supersonica!
Köszönöm a választ. :)
Azt én is gondoltam, hogy kontaktlencsével oldották meg, hogy kék legyen (mennyivel szebb az eredeti színe! :wink: ), csak azt nem értettem, hogy baki vagy koncepció, hogy egyszer ilyen, másszor olyan. Nekem eddig úgy tűnt, hogy végig barna, de majd ha legközelebb nézem a TTT-t, megsasolom. 8O

"...Ha játszol gitáron, zongorán,
érezd, hogy lehetnél vidám!
A húrok benned feszülnek..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101233 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Ezüstliliom írta: Kérdésem: hogy is van Legolas :legolas3: szemével? Én ugyan nem vettem észre, de azt hallottam, hogy a TTT-ben kék szeme van, holott először barna volt. Ez így van? És ha igen, tudjátok-e, miért :?:


Egy rövid szó: kontaktlencse. Barna az eredeti szemszíne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja - 21 éve 7 hónapja #101232 Írta: Böszi
Böszi válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Ezüstliliom írta: Akkor mégis megpróbálom. :roll:
Csak tudjátok, visszariasztott az épp folyó lehurrogás meg a topik nagysága. :look:

Kérdésem: hogy is van Legolas :legolas3: szemével? Én ugyan nem vettem észre, de azt hallottam, hogy a TTT-ben kék szeme van, holott először barna volt. Ez így van? És ha igen, tudjátok-e, miért :?:



Legolasnak elvileg kék szeme van (ez ugyebár a TTT-ben 1-2 helyen nagyon látszik). :arrow: a FoTR-ban is kék volt neki, ha ez nem is annyira feltűnő.
Ha pedig valahol barna, az azért van, mert messzi a felvétel, rossz a megvilágítás, vagy az őt alakító színész (Orlando Bloom) -akinek a szeme barna- elfelejtette berkani a kontaktlencséjét. 8) (szvsz)

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101231 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

erwianne írta: Valóban gyönyörű keze van, én ezt annál a résznél láttam meg, mikor Gorni visszatér műelhalálozásból és Legsienk visszaadja a csatában elhagyott nyakláncot (akkor abszolúte nem látszik lerágottnak a körme :P ) :legolas3:


Ahogy Elijahnak volt kézdublőre, úgy lehetett Orlandonak is
{megjegyzem, hogy a pasinak nem csak a keze tökéletes :oops: }

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101229 Írta: Ezüstliliom
Ezüstliliom válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Akkor mégis megpróbálom. :roll:
Csak tudjátok, visszariasztott az épp folyó lehurrogás meg a topik nagysága. :look:

Kérdésem: hogy is van Legolas :legolas3: szemével? Én ugyan nem vettem észre, de azt hallottam, hogy a TTT-ben kék szeme van, holott először barna volt. Ez így van? És ha igen, tudjátok-e, miért :?:

"...Ha játszol gitáron, zongorán,
érezd, hogy lehetnél vidám!
A húrok benned feszülnek..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101198 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Ryana írta: Legolas a könyvben nem Zöldlombfi volt? Vagy megint félreolvastam vmit? :roll:

A Zöldlomb(fi), vagyis Greenleaf név egyszerűen a Legolas név fordítása. Nem vezetéknév vagy bármi más. Szó szerint Zöldlevél lenne egyébként is :) És nem olvastad félre, Zöldlombfinak van írva, ahol meg van említve. Ha jól emlékszem, csak Galadriel próféciájában...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101190 Írta: Böszi
Böszi válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

erwianne írta: Szóljunk a szinkronosoknak, hogy Gorni ne Arodnak szólítsa :lol:


Jaja. Akkor tudjuk (meg tudtam csak elfelejtettem beleírni :oops: ) hogy Arod Legolas lova. De azt nem tudtam hogy Brego Théodredé volt :oops: .

Ez télleg jó kérdés hogy honnan szed mindig olyan nyílvesszőket...
Tipp: tegyük fel, hogy a tündék egymást nyelvükről, ruházatukról stb.
ismerik fel. Ezt (a filmben) alátámasztani látszik, hogy a lórieni tündék ruhája más, és mindnyájuknak fehér tollúak a nyílvesszői.
Szóval Legsie kap egy másik íjat Galadrieltől ami szép meg jó meg minden, de ha a bakacsinerdei nyilakat egy kicsit is máshogy készítik, lehet hogy azok jobban Legsie kezére állnak, mégha a lórieni nyilak ugyanolyan jók is(de pölö amikor nyilakat szed lehet hogy akkor is sokkal szívesebben használná a sajátjait csak hát ha nincs más...)vagy csak egyzserűen jobban szereti a sajátjait. De azt is el tudom képzelni, hogy amég a szövetség együtt volt, addig éjszakánként nyilakat csinált amég a többiek aludtak, vagy volt néhány tegezre való tartalék a cuccai közt.

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101184 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Khömm.
Ezüstliliom (+ akit érint): sztem nem az egy-két kérdéssel van a baj, amik már ki lettek tárgyalva, mert ha új az illeto (Thaur szavaival) "az o véleményét is szívesen meghallgatjuk". Hanem inkább a több oldal óta tartó párszavas hozzászólásokkal, amiknek nemcsak értelmük nincs, de (szvsz) iszonyat rondán is mutatnak az amúgy szépen rendben tartott topicban.
Ezeket is lehet közölni, és ha egy-két hozzászólásban összegyujtöd a képeket, a hozzáfuzött véleményeket, megjegyzéseket stb, nem szúrja annyira a szemet.

És scusa, hogy én is off voltam, de ezt muszáj volt elmondanom…

Undómiel Arwen: Legolas a könyvben nem Zöldlombfi volt? Vagy megint félreolvastam vmit? :roll:

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101175 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Szóljunk a szinkronosoknak, hogy Gorni ne Arodnak szólítsa :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101170 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Ló téma:
Arod Legolas lova. Hasufelt Aragorn kapja Éomertől, de az a ló, amelyik a folyóban odamegy hozzá, az Brego, Théodred lova.
A feliratban egyébként ennyi szerepel: Paripám, hallani meg ezt hallod: Brego. Ezek szerint a teljes káosz kedvéért a szinkronban Arodnak szólítja? :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101168 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Böszi, direkte utánanéztem a könyvben, és mvalóban a szürkés ló neve Arod, lehet, hogy a filmben egyszerűen megcserélték és Legsienk alá adták Hasufelt és Gorni alá Arodot. Nekem ez volna az egyetlen olyan változat, ami többé kevésbé elfogadható volna Brego "learodozására" (nem mintha Arod nem volna ugyanolyan jó, de kevéssé logikus. Amúgy a könyvben van egy olyan mondata Legsienknek, ami úgy kezdődik, Hogy "Arod, a barátom..." sz'al ez is azt támasztja alá, hogy Gorni megmentője NEM Arod (mert azt Legsie lovagolta) Huh, ez így visszaolvasva nem értelmes, de hátha ti ki tudjátok hámozni, amit akartam.
Nyílvesszős dologról: Istenkém, elképzeltem, amint ül egy fa alatt, szőke haján táncol a holdfény és elmélyülten ügyködik egy csodálatos, míves nyílvessző elkészítésén! Valóban gyönyörű keze van, én ezt annál a résznél láttam meg, mikor Gorni visszatér műelhalálozásból és Legsienk visszaadja a csatában elhagyott nyakláncot (akkor abszolúte nem látszik lerágottnak a körme :P ) :legolas3:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101165 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Én annyira Gy.U. nyomán nem took hozzászólni az íjkészítéses dologhoz, de spec a M.A.G.U.S. elfjeinél nagyon nagyon kötődnek az íjukhoz. sőt, a lelkük egy darabját zárják bele az íjba...és szabályos íjkészítési rituááléik vannak. nem hiszem, hogy ez a Gy.U.-ban is így lenne, hiszen Legsie lecseréli az íját(ugyebár Galadrieltől kap egy újat), de azért szvsz fontos neki.. Viszont erről az jut eszembe, hogy a filmben Legolas tegzében mindíg ugyanolyan nyílvesszők vannak(sárga tollúak). ne etessenek azzal, hogy mikor újakat szed össze, dirket átguberálja az összes hullát, hogy a sajátjait szedje vissza....

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja - 21 éve 7 hónapja #101160 Írta: Böszi
Böszi válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Nekem még a ló-dolog nem tiszta:(hozzáteszem Szegeden csak szinkronizálva játszák tudtommal)hogy mikor Aragorn "meghal" és jön érte egy paci, akit Arodnak szólít(aki ugyebár Legolas lova), ami még nem volna akkora baj szvsz, ha pl.: Legolas nem akarja elhinni hogy Aragorn meghalt, és kiküldi Arodot hogy ugyan keresse már meg. De Arod fehéres-szürkés nem?
Vagy csak nem tudja a Brego(Aug mondta hogy így hívják Hasufelt eredetileg) szó alatt kimondani, hogy Hasufel?(És azt gondolták a szinkronosok hogy nem tűnik fel a mozinézőknek...)

Én egyszer elkezdtem csinálni nyílvesszőt (elmondták hogy kell), és úgy, hogy jól működjön biztos nehéz megcsinálni, de az alapelv nem olyan bonyolult. :arrow: Éppen le lehetne ülni Legolas mellé nyílvesszőt csinálni... :oops: :lol: (de tuti nehéz megcsinálni tünde-minőségben)

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101158 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Hajjaj, elüldögélnék Bakacsinerdőben vele néhány szép csillagos éjszakán, és faragnánk a nyílvesszőket ... :lol:

www.orlandobloom.co.nz/images/legolas10.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja - 21 éve 7 hónapja #101155 Írta: Böszi
Böszi válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Szerintem ez a Zöldlomb olyan "köztes" megoldás...
De ha azt nézzük, Gimli mindig Glóin fia, Aragorn apja mindig Arathorn, de Legolas volt már Zöldlomb,(meg a bővített DVD-n Thranduilion(imádom azt az üdvözlős részt :tongue: )), szóval jó lenne ha a RoTK-ban bedobnának egy "Ő pegig Thranduli fia Legolas"-t, mert be kell vallani, a G. fia G., meg az A. fia A. mellet talán kicsit egyhangúnak tűnt volna hogy T. fia L.
Amúgy nekem a Zöldelevél tetszik nagyon.

Thaur:Azt nem tudom, hogy Legolas mennyire volt "rászakosodva" az íjjászatra, mert ha jól tudom az íj készítéséhez bizonyos szakértelem szükségeltetik(persze semmi sem zárja ki hogy nem volt meg neki), de azt simán el tudom képzelni, hogy ráérős estéin nyílvesszőket faragott a holdfényben...

Ja, és napszemüveg rulez! 8)
Tegnap ötödszörre láttam a filmet, és kezd bennem tudatosulni hogy mennyire is Legolas kedvencem.(nagyon) :tongue: :legolas4:

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101151 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Ajajj drágaszágaim!
nos, senkit nem akartam megijeszteni (csak kicsit :D ) , bocs ha naon úgy nézett ki.
Ha vki tmát akar kibeszélni, nyugodtan vesse fel (ami szorosan illik a topic tmájához), lehet, hogy már megbeszéltük, de az ő véleményét is szívesen meghallgatjuk ;)

Csak oan kérdéseket kerüljétek, légyszi, amik vagy nem kapcsolódnak a topichoz v chat tmák v könnyen utána lehet nézni, neten (pl: mien filmekben játszott még Orli)

Akkor a kis nyugtatás után :D

Tma:
Körömrágás-cigizés:
Olvastam már róla a neten, hogy leszokott a cigiről (hál'istennek), de most a körmét rágja :P , de nem látszik a kezén, mint Elijahnak.
hiába széép keze van
Ahhhhhhhhhhhh *Thaur csendben elolvad*
főleg a TTT-ben :D egyik kedvenc jelenetem a TTT-ből, amikor végígsimít a nyílvessző tollán

eszembe jutott egy kérdés:
Sztetek Legolas maga készítette a fegyvereit?
Kíváncsi vagyok a véleményetekre :)

Az enyém az, hogy egy tünde enyhén szólva sok mindenre ráér, néhány ezer év alatt (csak tudnám h Orli honnan a fenéből szedte azt hogy Legolas hány éves :P :) ), és Legolas nem túlságosan fiatal, és egy tünde, valszeg, kötődik és szereti az eszközökhöz, amiket használ, így sztem maga készítette munkával, örömmel, maga szépítgette a fegyvereit :)

Többiek? Várom a Ti véleményeteket is :)

hmm, ma mintha naon írogatós kedvem lenne :)

Namarië!
Thaur

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.523 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére