Nyelvek és írások

Több
22 éve 5 napja #79655 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya Amani! :D

Nánye valin elye sinome ná! Únótime sardi alantier órenyallo. Nai Eru ar Heru Úlairiéva :D nauvar laitaina!

Mára mesta!

Varda

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 napja #79654 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Brisa írta: A "Válasz erré"-t ezen a fórumon "Idézet"-nek hívják, és a hozzászólások jobb felső sarkában találod a linkjét. :wink:
[size=9:44pqq4dw]És ahogy Estelt ismerem, neked szólt a "nocsak". :heu: :biggrin2: [/size]

Valóban, bár azt is mondhatjuk, hogy azon lepődtem meg, hogy miképpen tudott Shana amanibhavam nevén írni... :roll: De azóta már rájöttem ;) Az index-style "válasz erre" innen pedig tényleg hiányzik, de kvázi pótolható a hozzászólás tárgyának megfelelő megadásával... :D

Ja, és Hobbit: Svindler összefoglalóját láttad már? (Ha már az ő oldalának fórumán vagyunk, reklámozom egy kicsit őt is :roll: ) Épp mostanában néztem meg újra, szerintem áttekintésnek egész jó: www.tolkien.hu/misc/quenya/quenya.html

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 napja #79652 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Akkor hát:

Melinye i miste ar i móre.


Szeretem az esőt és a sötétet.

Ritka mázlink van, mert ebben a mondatban a szavak pontosan megfeleltethetők egymásnak.

melinye - szeretem
i - a, az
miste - eső, esőt
ar - és
i - a, az
móre - sötét(ség), sötét(ség)et

Van a mondatban egy alanyunk, egy állítmányunk és két tárgyunk.

Mit állítunk? Azt, hogy szeretem.

mel- ez a "szeret" jelentésű ige töve, szótári alakja. Ez kapja a névmási toldalékokat.
-n, -nye: ez az egyes szám első személyű személyrag
még annyit kell tudni, hogy a mássalhangzóra végződő tövű igék esetén (pl. mel-, tir-, mat-, cap-, hir-, tul-, stb.), általános jelen időben a tövet és a személyragot egy -i- kötőhangzó köti össze.
innen már össze lehet rakni az igét:
mel- + -i- + -n(ye): melin vagy melinye

és mi az alany? nyilván az, hogy "én"; ebben a quenya mondatban azonban ezt így nem találjuk, mert azt a -nye személyrag tartalmazza; míg magyarban mondhatjuk úgy, hogy Én szeretem az esőt., quenyában nem mondhatunk olyat, hogy **Inye melinye i miste.; ha a quenya kiteszi az alanyt (inye), akkor az ige automatikusan ragozatlan módba zuttyan: Inye mele i miste (az ige tövéhez egy -e végződés járul). De ilyen mondat a quenyában akkor használatos csak, ha azt az "ént", azt az alanyt valamiért ki kell hangsúlyozni, lásd Tolkien mondatát a Lost Roadból: Ar, yonya, inye tye-méla. "És, fiam, én is szeretlek téged." (a mel- ige itt folyamatos jelenben van).

innen már egyszerű az ügy: kell még a két tárgy; piszok szerencsénkre középföldi quenyában a főnevek alany- és tárgyesete megegyezik: így lesz i miste ar i móre. Archaikus, valinori quenyában ezt valószínűleg így mondanák: Melinye i misté ar i móré.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 napja #79513 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amy,Thaur:Nagyon-nagyon köszönöm!, de: :oops:

Ragoran írta: Nagy kérés lenne, ha azt kérném, hogy írjátok le, hogy-hogy alakult ki a mondat, hogy mi miért van úgy ahogy van???
Előre is hantale len:Rago

________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 napja #79512 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
vagy mélanye (most, ebben a pillanatban szeretem) vagy melinye (általában szeretem)


amúgy oké


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 napja #79501 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Rago:
Szeretem az esőt és a sötétet.

Melanye i miste ar i móre.

(Varda, többiek ez jó így?)

Üdv
Thaur

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 napja #79496 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
[size=9:3kutnycq]Amani:Ahogy olvastam vissza egy percre teljesen megállt bennem az ütő, hogy tényleg komolyan mondtad, hogy nem írsz többet! 8O Megijesztettél![/size]

Lenne egy kérdésem!
Hogy mondják azt quenyául, hogy:
Szeretem az esőt és a sötétet!
Nagy kérés lenne, ha azt kérném, hogy írjátok le, hogy-hogy alakult ki a mondat, hogy mi miért van úgy ahogy van???
Előre is hantale len:
Rago
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79422 Írta: Shana
Shana válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Pontosan. Shana tudja.
Neked meg köszönöm. :)

Nem tudom, hogy ki tud közületek gyorsírni, de nekem feltűnt, hogy a tengwa írásjelek erőteljesen emlékeztetnek a sztenogramokra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79403 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Brisa írta:

Shana írta: Idegesit, hogy itt nincs olyan, hogy "Válasz erre".
A nocsak nekem szólt?


A "Válasz erré"-t ezen a fórumon "Idézet"-nek hívják, és a hozzászólások jobb felső sarkában találod a linkjét. :wink:

Varda: Emlékszel, miről beszéltünk a HÉV-en? Szerintem, egyre nagyobb az igény rá, vagy csak nekem tűnik úgy?



Shana jól tudja, mi az "idézet" gomb funkciója, de az nem ugyanaz, mint a "válasz erre", aki már járt az Indexen, tudja


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79392 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Shana írta: Idegesit, hogy itt nincs olyan, hogy "Válasz erre".
A nocsak nekem szólt?


A "Válasz erré"-t ezen a fórumon "Idézet"-nek hívják, és a hozzászólások jobb felső sarkában találod a linkjét. :wink:
[size=9:2ya9gsdw]És ahogy Estelt ismerem, neked szólt a "nocsak". :heu: :biggrin2: [/size]

Varda: Emlékszel, miről beszéltünk a HÉV-en? Szerintem, egyre nagyobb az igény rá, vagy csak nekem tűnik úgy?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79391 Írta: Erunis_
Erunis_ válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya mindenkinek!
Varda, millió+ezer+1 hantale... nagggyon jó, igen, most próbálgatom szárnyaim mondatfordítással, aztán meg leírom, átrajzolom, ajándékba adom, ergó megpróbálok örömet okozni, és köszi hogy segítetek!
Amani, azért még várunk vissza, reméljük rövid időn belül!
:wink: És én a magam részéről marhára nem tudok "tündéül" (ez de hülyén hangzik...helyesbítsünk: sem quenyául, sem sindául), de igyexem.
Razzarindo, ha jó pár oldalt visszaolvasol, kérdések nyomán amani által volt itt szótár, tengwák és tehták vegyesen...csak szorgalmasan! És most én is megyek és megpróbálom ragozni az igéket! :lol:

Ne elégedj meg azzal, ami vagy, hanem törekedj azzá, ami lehetnél!
/falfirka az Arsenal öltözőjéből/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79368 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Megnéztem! :wink:
És még itt maradok! Nincs szerencsétek! :lol:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79350 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ringbearer! Nézz be a mailboxodba! Meglepi ment.

Mára mesta!

Varda

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79347 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya melda Hobbit! Elen síla lúmenn' omentielvo! :D
Üdv kedves Hobbit! Csillag ragyogjon találkozásunk óráján!

Mindannyian úgy kezdtük ám, hogy csak ennyit tudtunk, vagy még ennyit se :wink: Most mindenesetre már többet tudsz. Csak olvasd el a köszöntést és a búcsúzást! No meg a többit...

Egy pici javítást, ha tehetek: Az általad használt tünde köszöntés a következőképpen hangzik: Elen síla lúmenn' omentielvo! :wink:

Te valószínűleg a Gyűrűk Ura könyből írtad ezt ki, ahol sajnos egy nyomdahiba folytán rosszul szerepel. A fordítás a Gyűrűk Ura egy korábbi kiadása alapján készült, ahol ez a köszöntés még úgy hangzik, hogy "Elen síla lúmenn' omentielmo!"

Ezt később Tolkien maga változtatta meg és a későbbi kiadásokban már omentielvo szerepel, ezért találkozol ezzel a változattal a tolkien.hu kezdőlapján is.

Pár szót az írásról: A tündéknek nem volt úgynevezett "abc"-jük, talán ezért is tűnik bonyolultnak a könyv mellékletében az írásról szóló részt.

A tündék egy betűkészletet alkottak, amit aztán felhasználtak több nyelv esetében is arra, hogy írásos formát adjanak a gondolataiknak. A betűkészlet egy-egy eleme (tengwa) hangokat jelöl, mégpedig a mássalhangzókat. A magánhangzókat úgynevezett tehtákkal jelölik, amit a tengwák fölé helyeznek többnyire. A quenya esetén a magánhangzót megelőző tengwára kerül a jel. Amennyiben nincs ilyen tengwa, mert pl. magánhangzóval kezdődik a szó, akkor támaszokat alkalmazunk, és efölé írjuk a tehtát.

Ancalimon készített erről egy jó kis összefoglalót, ő sokkal profibb az írásban mint én - én is csak most tanulom - remélem, hogy benéz ide rövidesen és tud neked segíteni, akár úgy is, hogy elküldi neked mailben az összefoglalót.

Addig meg kérdezz bátran, többen is vannak itt azért, akik írni tanulnak, ill. tudnak, és mindenki nagyon szívesen válaszol a kérdésekre. :D

Mára mesta! Viszlát!

Varda

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79345 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szia Varda. Nem tudnál nekem valami tünde ABC-t küldeni? Ami a könyvben van, azt én nem nagyon tudtam felhasználni. Amúgy tök jó, hogy te ennyire jól ismered Tolkien világát.Én csak ennyit tudok: Namárie. Elen sila lumen omentilmo.

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79335 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Razzarindo írta: :?:
segítség! hogyan tudok megtanulni tündéül? ti tán tudjátok, hát segítsetek!!


Aiya Razzarindo! Üdv körünkben :wink: !

Kétféle "tünde nyelv" van alapvetően, amit Tolkien viszonylag részletesen kidolgozott, az egyik a quenya, amit itt már viszonylag régóta tanulmányozunk néhányan, a másik pedig a sindarin, amiről sciurustól kaphatsz jó információkat.

A quenya az a tünde nyelv, amit a nemestündék beszéltek Valinorban és aztán a Noldákkal - Galadriel is közéjük tartozott - jelent meg Középföldén, ahol alapvetően az ünnepek és a költészet nyelve lett.

Ha tudsz angolul, akkor a ardalambion.com weboldalon találhatsz hozzá egy nyelvtanfolyamot. Ha nem tudsz angolul, akkor tartsd szemmel a topikot, olvass és kérdezz, sokat tanulhatsz ilyen módon is. :)

A sindarin nyelv a Középföldén használt általánosan beszélt tünde nyelv.

Erről is találsz info-t az Ardalambion website-on, illetve erről vannak még német anyagok is az alábbi site-okon.

www.sindarin.de
www.sindarlambion.com

Remélem viszontlátunk!

Mára mesta!

Varda

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79334 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ring-bearer írta: Hogy tanultunk meg tündéül? Én? Sehogy!
amani:
Nai tiruvantel ar varyuvantel i Valar tielyanna nu vilya!

(A Valák óvjanak utadon az ég alatt!)


De azért remélem még meg fogsz tanulni :wink: A fordítási próbálkozásod nagyon jó volt, kár lenne ha abbahagynád. :wink:

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79333 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Erunis_ írta: a kérdőszavak hogy néznek ki? Ugyanis semmire se megyek azzal a mondattal, hogy "Honnan jöttünk, hová megyünk...?"


Aiya Erunis!

Röviden a kérdőszavakról:

A Tolkien által alkotott szövegekben a következő kérdőszavak fordulnak elő:

man? - ki?
mana? - mi?
manen? - hogyan?

További kérdőszavak levezethetők olymódon, hogy a "ma" szócskához a megfelelő főnévi eset végződését csatolod, ilymódon létre lehet hozni az általad keresett két kérdőszót:

mallo? - honnan?
manna? - hova?

Ugye, a mondatfordítással megpróbálkozol?

Ha további kérdéseid vannak, nyugodtan tedd fel itt őket.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79319 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hogy tanultunk meg tündéül? Én? Sehogy!
amani:
Nai tiruvantel ar varyuvantel i Valar tielyanna nu vilya!

(A Valák óvjanak utadon az ég alatt!)

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79202 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Svindler! Nem ismersz véletlenül egy Kulcsár Ferenc nevű srácot? Mert ha igen , van egy közös ismerősünk. Jut eszembe , ti hogy tanúltatok meg tündéül?

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79189 Írta: Shana
Shana válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Idegesit, hogy itt nincs olyan, hogy "Válasz erre".
A nocsak nekem szólt?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete - 22 éve 1 hete #79187 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
8O
:?:
Nocsak...

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79185 Írta: Shana
Shana válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta: Kicsit elkéstél a magánleveleiddel, amani mester. :P
Varda, nézz be a mélboxodba.


Óafrancba, ebben a böngészőben automatikus a bejelentkezés. Bocsi, ez én voltam.

Shana

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79184 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kicsit elkéstél a magánleveleiddel, amani mester. :P
Varda, nézz be a mélboxodba.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79181 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
úgy látom, kénytelen vagyok megszólalni, mielőtt újabb félreértések özöne keletkezne

tehát: a Fórumból való távozásom oka egy magántermészetű - azóta tisztázott - félreértés volt; bár ezt, mint mondom, tisztáztuk (és ezúton is elnézést, ha bármi félreérthető volt a dologban és bárki is magára vette volna)

mindenesetre más, egyéb okokból - amit vardának magánlevélben ki is fejtettem - némileg visszavonulok a boardtól, de nem állt szándékomban ezt olyan zrínyimiklós módon tenni, ahogy azt tegnap itt sikerült előadnom: még egyszer bocs, nem akartam semmiféle érzelmi húrokon játszani


sok-sok további jó hozzászólást és vitát kívánva:

Túlan as sére, lá as macil!


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79179 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya!

Én is remélem, hogy amani megváltoztatja még a véleményét.

Please come back, olyan sokat veszít veled ez a Fórum! :cry:

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79167 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta: Nem kell gratulálnod. Ez volt az utolsó hozzászólásom ezen a Fórumon.


Namárie.


Ez Te sem gondoltad komolyan, ugye? 8O

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79163 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Razzarindo írta: segítség! hogyan tudok megtanulni tündéül? ti tán tudjátok, hát segítsetek!!


Javaslom olvass vissza a Forumon par oldalt (de nyugodtan elolvashatod visszamenoleg az egeszet ;) ) es rengeteg hasznos infot fogsz talalni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79155 Írta: Razzarindo
Razzarindo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
:?:
segítség! hogyan tudok megtanulni tündéül? ti tán tudjátok, hát segítsetek!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #79135 Írta: Erunis_
Erunis_ válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tényleg olyan komolyan hangzott... :o h: de nem tehet ilyet...miért tenné?! Az Amani mesteres beszólások miatt?! :hein: Na azt csak nem...Ne menjen el...(asszem ezzel sok fajtársam véleményét nyilvánítottam ki).
Most ki fogja "felülbírálni" a fordításokat, adni a szótárakat, estébé, estébé, estébé...nem beszélve a kérdőszavakról... :shake:

Ne elégedj meg azzal, ami vagy, hanem törekedj azzá, ami lehetnél!
/falfirka az Arsenal öltözőjéből/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.396 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére