Kérdések

Több
21 éve 6 hónapja #110631 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Kérdések

Cerebrum írta: Állítólag a Babót megcsinálja, de hogy a Szilmarilokat? Hmmm, azért jó lenne, de nem hiszem, hogy lesz belőle valami... :crying:


Azt se csinálja meg. Írta a Cinema. Szilmarilok? Azt elég kevesen tudnák élvezni. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110520 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Pár hónappal ezelőtt felkerült a netre egy videó, ami a TTT előzeteseiből lett összevágva, és Gollam dala volt a kísérőzenéje. De én ezt nem nevezném videóklipnek.

A filmzene hivatalos oldalán van egy külön rész a videóknak, de december 9 óta nem sikerült felpakolniuk a főcímzene klipjét :cry:

www.lordoftherings-soundtrack.com/ile/video.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110516 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
oo pedig nekem azt mondta valaki hogy látta a VIVÁN lemenni és hogy biztosan van neten is-(
De akkor ő mást látott

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110515 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Rabyn: a Gollum's Song videója hivatalosan még nem készült el. És sajnos úgy néz ki, nem is fog :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110507 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem tudja valaki honann lehete leszedni jó minöüségben media playrrelel lejátzshatos Gollum song videot???

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110486 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Kérdések
Állítólag a Babót megcsinálja, de hogy a Szilmarilokat? Hmmm, azért jó lenne, de nem hiszem, hogy lesz belőle valami... :crying:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110484 Írta: Iras
Iras válaszolt a következő témában: Kérdések
Csumi!

Ha P.J. leforgatta mind a három részt,akkor a Babót és a Szillmarilokat is leforgatja???? Még több tündét akarok látni! Erdőtündéket akarok látni!
Legsi köcsög apját akarom láni!!

"Felső-és Alsó-Egyiptom királynőjének szolgálóleánya vagyok én! "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110325 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem kevered a Kék-hegységet a Ködhegységgel. A Kék-hegység neve Ered Lúin, a Ködhegységé meg, na mi a neve? Emlékezz a filmre! Mit is mond Arwen a gázlónál? Nin o Hithaeglir... stb. (Ködhegység vizei...). :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110246 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Szméagol: nem értem, mitől van nálad ez a kavarodás. Ha megnézed a Gy.U. térképét, a kérdéses hegység neve Ered Luin, és a földrész nyugati szélén van. A Szil térképén is megtalálható az Ered Luin, csak a keleti szélen. De attól még ugyanaz a hegység!
Arról szó nem volt, hogy Himring vonaláig pusztult el Beleriand. Ez a vidék egészen az Ered Luin lábáig víz alá került, csak nagyon kevés maradt meg Ossiriandból, a hegység nyugati oldalán.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110217 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések

Szméagol írta: Sziasztok!

Eredetileg Eriadorral kapcsolatban lévő "kavarodásra" (ami valószínűleg csak az én fejemben van (megint) akartam felhívni a figyelmet.
A Galadrielről és Celebornról c. fejezetben, A Gyűrű keresésében van rá utalás meg A szilmarilokban több helyen, de ott is Galadriellel kacsolatban. Átgondoltam, átolvastam, de én még mindig úgy gondolom, hogy vagy Tolkien által volt egy kis tévedés, vagy félrefordítás/írás áldozata vagyok.

Szméagol írta: De Eriador a Köd-hegységtől (azaz Ered Luintól) nyugatra van, nem igaz? Akkor, hogy lehet Eriador Ered Luintól (a Köd-hegységtől) keletre?


Tehát az, hogy beleriandot a Himring vonalában pusztította el a tenger biztos???



újra mondom: Ered Luin nem a Ködhegység (annak a neve Hithaeglir), hanem a Kék Hegység, ami a LotR idején a Megyétől nyugatra van, az Első Korban pedig Beleriand keleti határa volt


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110216 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Gandalf írta: A szilmarilok előszavában Christopher pontosan leírja, hogy a térképek hogyan függnek össze egymással.


Köszönöm!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110213 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
A szilmarilok előszavában Christopher pontosan leírja, hogy a térképek hogyan függnek össze egymással.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110205 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Eredetileg Eriadorral kapcsolatban lévő "kavarodásra" (ami valószínűleg csak az én fejemben van (megint) akartam felhívni a figyelmet.
A Galadrielről és Celebornról c. fejezetben, A Gyűrű keresésében van rá utalás meg A szilmarilokban több helyen, de ott is Galadriellel kacsolatban. Átgondoltam, átolvastam, de én még mindig úgy gondolom, hogy vagy Tolkien által volt egy kis tévedés, vagy félrefordítás/írás áldozata vagyok.

Szméagol írta: De Eriador a Köd-hegységtől (azaz Ered Luintól) nyugatra van, nem igaz? Akkor, hogy lehet Eriador Ered Luintól (a Köd-hegységtől) keletre?


Tehát az, hogy beleriandot a Himring vonalában pusztította el a tenger biztos???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109870 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109864 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: Nem úgy volt, hogy Dáin Móriában ébredt fel?


Nem Dáin volt az hanem Durin! És asszem van Gimli mondta valahol a könyvben,h ogy később érkezett, illetve utalt rá.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109862 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109860 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
szvsz Beleriand pusztulása előtt Mória nem létezett (a Khazád-dúm név korábban pl. Nogrod neve volt, később döntött úgy JRRT, hogy Nogrod legyen inkább Tumunzahar)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109851 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Mória a Ködhegységben van. A Kék Hegységben másik törp-település található!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109850 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések

Szméagol írta: Sziasztok!

Belegost és Nogrod ott van. De hol van Moria? (Ezt mintegy vetettem föl. Sugallatom támadt.)


A Köd-hegységben.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109830 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Földrajzilag is?
Mert azt tudom, hogy Kék-hegységet jelent, de ha megnézed A Szilmarilok-beli térképet és összeveted a harmadkori Középföldével, plussz A Gyűrű keresésével... :roll:
[size=9:2q50el5u]Belegost és Nogrod ott van. De hol van Moria? (Ezt mintegy vetettem föl. Sugallatom támadt.)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109825 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
Ered Luin a Kék hegység


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109819 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Sorel írta:

Szméagol írta: Hogyúgy mondjam sokka "humánusabbak", tündésebbek ezzel kapcsolatban. Például, hogy, amíg az első gyermekük fel nem nő (nem igényel annyi testi lelki törődést) nem szülnek újjabb gyermeket.


Na, ezt például honnan lehet tudni?


Kérlek szépen, A Gyűrű kereséséből (Unfinished tales).

Lenne egy kérdésem (amely számomra nagyon érdekes):
Tehát, mint tudjuk a tenger a Himring dombig (Maedhros egykori otthonáig) önti el Beleriandot, legalábbis ennek vonalában. Ezek szerint az Ered Luin (legalábbis egy része) a Köd-hegység. De ezt meghazudtolja az a tény, hogy sokszor van rá utalás, hogy Ered Luinon túl van Eriador (Galadriel "oda kelt át").
De Eriador a Köd-hegységtől (azaz Ered Luintól) nyugatra van, nem igaz? :crap: Akkor, hogy lehet Eriador Ered Luintól (a Köd-hegységtől) keletre?
Valaki segítene?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109814 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
A törp-tünde ellentét eredete az Óidők homályába vész... Ha jól tudom, az első komoly konfliktus a két nép között a Törpök Nyaklánca miatt tört ki (Nauglamír vagy Nauglafring), a Szilmarilokban is benne van a történet.
Bár nem tudom, volt-e konkrétan a bakacsinerdei tündék és Erebor népe között valami egyéb konkrét ellentét is...
Ami meg Thranduilt illeti, elég kapzsi, önző természet, nagyon szerette az ékköveket, s nagyon nem szívlelte az idegeneket (főleg törpöket!) a királyságában.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109784 Írta: Iras
Iras válaszolt a következő témában: Kérdések
Legolas apja és a törpök miért nem bírják egymást a Hobbitban?

És Legolas apjaát miért nem bírja senki? 8O

"Felső-és Alsó-Egyiptom királynőjének szolgálóleánya vagyok én! "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109677 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kérdések
Sorel:Asszem a Silbe van :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109672 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Kérdések

Szméagol írta: Hogyúgy mondjam sokka "humánusabbak", tündésebbek ezzel kapcsolatban. Például, hogy, amíg az első gyermekük fel nem nő (nem igényel annyi testi lelki törődést) nem szülnek újjabb gyermeket.


Na, ezt például honnan lehet tudni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109663 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
amiért a Szaharát is Szahara-sivatagnak emlegetik sokan, pedig Szahara=sivatag :-)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109655 Írta: Ilsa
Ilsa válaszolt a következő témában: Kérdések
ez most más téma:
Lego neve miért Legolas Greenleaf, ha a "Legolas" magában is green leaf? (leg-zöld, las-levél)
---
Ainariel Tinúviel :goldberry1:

http://www.smiliemania.de/smilie.php?smile_ID=813 Ainariel Tinúviel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109593 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kérdések
Meg mondjuk a tündéknél nem naon tok Lképzelni házasságon kívüli gyereket..mondjuk biztos volt,de annyira nem jellemző.Sztem legalábbis.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109564 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Elrond írta:

Rabyn írta: Télleg egy tünde meddig nemzőképes???
De most komolyan 2meg 3ezer évesek nem csoda ha nincsenek gyerekeik..


Szerintem egész életükben, mivel mindörökké megőrzik fiatalságukat. És ha olyan időközönként születnének utódaik mint nekünk, akkor rövid idő alatt elborították volna az Ardát.


Mindenesetre voltakszokásaik, amelyekhez mindig hűek voltak a gyerek szülés/neveléssel kapcsolatban. Hogyúgy mondjam sokka "humánusabbak", tündésebbek ezzel kapcsolatban. Például, hogy, amíg az első gyermekük fel nem nő (nem igényel annyi testi lelki törődést) nem szülnek újjabb gyermeket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.765 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére