Kérdések

Több
21 éve 6 hónapja #105373 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Kérdések

Cerebrum írta: Egy szó, mint száz, én akkor is irinylem a tündéktől a halhatatlanságot...


Nana, vigyázzunk az ilyen kijelentésekkel, emlékezz csak: Númenornak ugyanez volt a problémája, meg is lehet nézni, mi történt...

Másfelől nézve ez tényleg ajándék Erutól... Nem lehet egyszerű azt látni, hogy elpusztul minden, ami szép és jó, miközben tudatában vagy, hogy a világ végezetéig ide vagy kötve... Az emberek ellenben elhagyhatják a Világ Köreit. Szvsz a halhatatlanság ritkán ajándék.

A genetikát idekeverni teljesen felesleges, nem lévén megfelelője a tolkieni világban. Isteni erők vannak és kész.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105358 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Kérdések
Bocs, de egy kis OFF-olás jön... (Na, jó nagyon sok OFF-olás)

Feltételezem, Te az öregedés elmaradására gondolsz, tünde, nem pedig Hegylakó típusú halhatatlanságra.


Így van.

Maximum pár tíz évet lehetne genetikailag/szimplán életmód változtatással hosszabbítani, többet nem, mert a szervezet úgyis elöregedik, pl. az idegszövet soha nem újul meg, egy idő után leépülsz és vége.


Pont ezért mondottam, hogy bizonyos szövetekben meg lehetne oldani azt, hogy a sejtek újra osztódjanak, és akkor ezzel máris nem lenne probléma. (Hidd el, konyítok valamit a témához, ezt tanulom már három éve... :) ) Egyes élőlények (természetesen a legegyszerűbbek) képesek arra, hogy bizonyos időközönkénti osztódások révén gyakorlatilag hallhatatlanok maradjanak...

...nem véletlen, hogy Ilúvatar ajándéka a halandóság az emberek részére, szerintem hálásak lehetünk érte. Én az vagyok.


Igen, valószínüleg igazad van, bár azért én nagyon szeretném (szerettem volna) átélni mindazt, amit az ember a történelemkönyvekben olvas... Egy szó, mint száz, én akkor is irinylem a tündéktől a halhatatlanságot...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105280 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Kérdések
Bár valóban nem ide való a téma-egyetértek Barazkibillel-, de ha már fölvetetted... Én megkockáztatnám, hogy a halhatatlanságot ember nem tudná birtokolni semmilyen körülmények között. Feltételezem, Te az öregedés elmaradására gondolsz, tünde, nem pedig Hegylakó típusú halhatatlanságra. Maximum pár tíz évet lehetne genetikailag/szimplán életmód-változtatással hosszabbítani, többet nem, mert a szervezet úgyis elöregedik, pl. az idegszövet soha nem újul meg, egy idő után leépülsz és vége. Persze vmi világraszóló tettel halhatatlanná válhat az ember, de ő már nem tud(?)róla, legalábbis "élvezni"nem tudja. Egyébként szvsz kevés olyan ember van, aki el tudná viselni a halhatatlanságot, nem véletlen, hogy Ilúvatar ajándéka a halandóság az emberek részére, szerintem hálásak lehetünk érte. Én az vagyok.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105259 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Kérdések

Cerebrum írta: Engem ez egyébként érdekelne is, hogyan lesz a halhatatlanból halandó, és egyálatán hogy hogyan lehet (mert szerintem lehet, csupán néhány gén ki- és bekapcsolását kell valahogy megoldani) valaki halhatatlan...


Lehet, hogy lehet, de teljesen fölösleges. Egy olyan világban, ahol léteznek és aktívan tevékenykednek az istenek, hogy semmi szükség olyan durva és elegancia nélküli megoldásokhoz nyúlni, mint a genetika. Szerintem mi is akkor cselekszünk helyesen és a mű szellemében, ha egyszerűen elfogadjuk, hogy a Valák, és így közvetve Ilúvatar akaratából Arwennek egyszerűen megadatott a döntés.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105109 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Celebrum: Halandóból nem lehet halhatatlan, mert mikor Lúthien Beren után ment Mandos csarnokába, ott énekelt Mandosnak,
Akkor ki kellett neki találni, hogy mi legyen:
Mert Berent még ő sem tudta tündévé tenni, hiába akarta.
( Mármint Mandos )

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105083 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések

svindler írta: Szerintem ez igy nem magyarazhato, ugyanis Arwen a harmadkor elejen szuletett. kb 3000 evet elt. Sokkal valoszinubb, hogy elete azon szakaszan, mikor Aragorn-nal talalkozott valasztotta a halando sorsot, addig pedig tunde modon iteltetett meg.


igen, csak Manwe kijelenti a Quenta Silmariilionban, hogy bárki, akiben akármennyi halandó vér folyik, az halandó; Earendil és Elwing utódai azonban választhatnak
az még ott sem világos, hogy az "utódai" kitétel csak Elrosra és Elrondra vonatkozik-e, vagy valamennyi leszármazottra, és ha az előbbi, akkor Arwen minek alapján mondhatott le sorsáról
CRRT még meg is jegyzi, hogy akkor ennek alapján Lúthien és Beren fia, Dior is halandó, hiába féltünde


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105073 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Kérdések
Engem ez egyébként érdekelne is, hogyan lesz a halhatatlanból halandó, és egyálatán hogy hogyan lehet (mert szerintem lehet, csupán néhány gén ki- és bekapcsolását kell valahogy megoldani) valaki halhatatlan...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105072 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kérdések
Elros es Elrond valaszthattok, hogy ok es utodaik melyik nephez tartozzanak. Ahogy Elros utodai nem modosithattak meg osuk dontoset es embernek szamitottak, nyilvan ugyanugy Elrond utodja, Arwen is tundenek szamitott.
Viszont ugy tunik o kesobb ezen valamilyen modon valtoztathatott.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105071 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Kérdések

Sokkal valoszinubb, hogy elete azon szakaszan, mikor Aragorn-nal talalkozott valasztotta a halando sorsot, addig pedig tunde modon iteltetett meg.


Valahogy a GYU-ban is úgy van nem, hogy Lórienben, még a gyűrű háború előtt dönti el Arwen véglegesen, hogy a halandó életet választja Aragorn mellett?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105070 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem ez igy nem magyarazhato, ugyanis Arwen a harmadkor elejen szuletett. kb 3000 evet elt. Sokkal valoszinubb, hogy elete azon szakaszan, mikor Aragorn-nal talalkozott valasztotta a halando sorsot, addig pedig tunde modon iteltetett meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105069 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
gondolom, a benne folyó tünde vér viszont erőteljesen lassította az öregedést
a númenori uralkodók is sokszáz éveket éltek


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105067 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Kérdések
Tényleg, emlékszem is a Szilmarilokból. De akkor hogyhogy 200 (vagy mennyi) év után is ugyanolyan fiatal maradt? Vagy csak a filmen volt így? :roll: (egyébként nem kötözködök, csak diszkréten érdeklődök... :D )

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105066 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Kérdések
Igazad van. Most néztem utána. S ráadásul Melian nem is tünde volt, hanem Maia. :oops:
Azt hiszem újra el kellene olvasnom alaposan.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105064 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések

Cerebrum írta: De most akkor egyvalamit nem értek. Arwen akkortól lett halandó, mikor Aragorn meghalt?



Arwen mindig is halandó volt, mert vérében embervér folyt; azonban, mint Earendil és Elwing leszármazottja, életének egy pontján választhatott, hogy akarja-e apja példáját követni, aki a tündesorsot választotta, és ezzel a halhatatlanságot - ellentétben Elrond testvérével, Elrossal, aki halandó maradt, és Númenor alapítója lett


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105062 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Kérdések

Ery írta: Ha jól emlékszem Melian is a bánatba halt bele (Thingol felesége).


Ő nem Valinorba ment Thingol halála után?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105060 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Kérdések
Ha jól emlékszem Melian is a bánatba halt bele (Thingol felesége).

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105054 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Kérdések
De most akkor egyvalamit nem értek. Arwen akkortól lett halandó, mikor Aragorn meghalt?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105053 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések

Cerebrum írta:

Én úgy emlékszem, hogy tündék igenis belehalhatnak a nagy bánatba.


Végül is Arwen is abba halt bele, nem?



Arwen halandó volt; így vagy úgy, de valamibe belehalt volna; ha nem a bánatba, hát öregségbe


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105050 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Kérdések

Én úgy emlékszem, hogy tündék igenis belehalhatnak a nagy bánatba.


Végül is Arwen is abba halt bele, nem?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105047 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Kérdések

Dínchamion írta: A tündék csak akkor halhatnak meg, ha megölik őket. Ha nagy bánatuk van, elhagyják Középföldét, és az Áldott Birodalomban élik életüket a világ végezetéig.


Én úgy emlékszem, hogy tündék igenis belehalhatnak a nagy bánatba.

"For the spirit of Beren at her bidding tarried in the halls of Mandos, unwilling to leave the world, until Lúthien came to say her last farewell upon the dim shores of the Outer Sea, whence Men that die set out never to return. But the spirit of Lúthien fell down into darkness, and at last it fled, and her body lay like a flower that is suddenly cut off and lies for a while unwithered on the grass."

Lúthien nem hajóval ment Beren után, hanem lelke elhagyta testét, vagyis meghalt. Másoknál azt hiszem még egyértelműbb a leírás, de most nincs időm megkeresni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105035 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Kérdések

Szerintem Gandalf csak a hangjukat utanozza egy 'varazslattal', es addig huzza az idot, mig felkel a nap, es kove valtoznak.


Igen, szerintem is így van. A kőtrollok napfény hatására kővé változnak, meg azt hiszem a többi trollféleség is, kívéve az olog-hai trollokat, de ebben nem vagyok biztos...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105030 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kérdések

Dínchamion írta: A trollokat nem a fény változtatja kővé, hanem Gandalf varázslat (lsd. a Hobbitban). :!: Ez az egyik legnagyobb marhaság a filmben... :evil:


Szerintem Gandalf csak a hangjukat utanozza egy 'varazslattal', es addig huzza az idot, mig felkel a nap, es kove valtoznak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105022 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Kérdések
A tündék csak akkor halhatnak meg, ha megölik őket. Ha nagy bánatuk van, elhagyják Középföldét, és az Áldott Birodalomban élik életüket a világ végezetéig.

Szauron lelke nem követhette Melkort a Semmibe, mert maia, és a világ végezetéig kötve van a Világ Köreihez. Melkort is csak kizárni tudták a valák együttesen.

Christopher Tolkien nem "szárazan ír" a világról, mert nem író. Ő szerkesztő, és az a feladata, hogy az apja jegyzeteit összeállítsa. Nem várható el tőle, hogy folytassa a munkát.

Amúgy egy pár éve láttam egy könyvet, a szerzője "Christopher Tolken". Azóta sem tudom eldönteni, hogy csupán nyomdahiba-e, vagy véletlen egybeesés. (Mellesleg a könyv mind kinéztre, mind tartalomra csapnivaló volt.)

Tolkien skizofréniája pedig csupán a buta emberek kitalációja, akik nem tudják összeegyeztetni a mindenek feletti racionalitást a világból való elvágyódással... Sajnálatra méltó, de hát van ilyen is.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #105020 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Kérdések
A trollokat nem a fény változtatja kővé, hanem Gandalf varázslat (lsd. a Hobbitban). :!: Ez az egyik legnagyobb marhaság a filmben... :evil:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104992 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
nem. dehogy modom ezt csak mesélték

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104990 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kérdések
Rabyn:Ez sztem állati nagy baromság! Már ne haragudj,de vki csak úgy tud jó könyvet írni,ha skizo?? izzéé...ez sántít.. :oops: :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104987 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
Ok nekem csak mesélte valaki, hogy Tolkien skizo volt s azért tudta ennyire élethüen visszaadni középföldét mert BENNE élt

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104975 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszönöm a felvilágosítást mindenkinek,most már naon fel vaok világosítva! :lol: :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104974 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104971 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések

Ragoran írta: Elrond:Kösszi!! :wink:
A trollok fajtáiról mennyit tudunk?
:roll:


A trollokat Melkor az entek megcsúfolására alkotta.

Fajtáik:

Hó-troll:

Csak egy említés: Helm, Rohan királya, tört ki az ellenség közé, "mint egy hó-troll", amikor a dúnföldiek szorongatták a Helm-szurdokban.

Barlangi-trollok:

Ilyenekkel találkoztak Boromirék Mórában.

Dombi-trollok:

Ilyen nyírta ki Aragorn nagyapját, ezek hasonlítanak legjobbaz emberekhez, bár még mindig jóval nagyobbak.

Hegyi-trollok:

Középfölde hegyeiben voltak elterjedtek, ezek kezelték a Grondot, Pelennor mezein.

Kő-trollok:

Bilbó is ilyenekkel találkozott. Szauron szolgálatában álltak.

Olog-hai:

Nem írom le kétszer.

Ez mind amit trollokról (én) tudok, bár többet nem találtam most így hirtelenjében.

ui.: Ezt nézzétek: www.glyphweb.com/arda/links.asp Köstönjétek nekem! :wink:

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.979 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére