Kérdések

Több
21 éve 6 hónapja #107737 Írta: Esticsillag
Esticsillag válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Dínchalimon írta:Érdekes, mert ugye az újjászületéssel a világ végezetéig ide vannak kötve, és egy idő után visszanyerik a régi életük tapasztalatait is... Kérdés: vajon az érzéseket is?
Szerintem igen. (vagy legalábbis nagyon remélem)
Vajon ha két szerelmes tünde nagyjából egyszerre meghal,(elég fura elképzelés, de megtörténhet) akkor gondolom azonos időben születnek ujjá.
Márpedig ha ez így van, és az érzéseiket is visszanyerik, akkor számukra ez hatalmas ajándék, hiszen újra szerethetik egymást.
Vagy rosszul gondolom? Nagyon kíváncsi vagyok! :o

Üdv.

"Ó ég szele, állítsd meg ott a kék egen
oly gyönyörü, hadd látom mert ellebeg."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107633 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Kérdések

Szméagol írta: És Feanor szelleme az, ami nem születhet ujjá és örökké Mandos csarnokaiban lakozik tetteiért. Igaz?


Igen.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107629 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések

varda írta:

Szméagol írta: Sziasztok!

A kérdés inkább az, hogy mennyire hűségesek a tündék ahhoz a jóslathoz, miszerint Arda sorsához vannak kötözve... Márpedig a tündéket úgy ismerem, hogy ilyet sose tennének, hiszen ők mindig hisznek a "jövendöléseiknek".


Ez nem jövendölés, hanem inkább tény (a tolkieni univerzumon belül), nem a tündéken múlik, hogy akarják-e, vagy sem, azon se, hogy meghalnak-e, vagy sem. Ha meghalnak, akkor is csak a testük pusztul el, a lelkük továbbra is Arda köreihez van kötve. Nem képes elhagyni azt. Ezért gyűlnek össze a "holt lelkek" Mandos csarnokaiban, ahol az újjászületésükre várnak. Az újjászületésük által új testet kapnak, a lelkük a régi. Ettől függetlenül nem tudom, hogy az emlékeiket hozzák-e az új testbe. Szerintem inkább nem. Új test, új élet, tiszta lap. Bár Lúthien hozta az emlékeit, igaz, ő emberként született újjá...én nem tekintem az ő esetét tipikusnak.


Igen, igen teljesen igazad van. Tudtam én ezt csak, nekem ez a halhatatlanság-kultusz összekeveredett egy pár hónapja, amíóta Az Elveszett Meséket olvastam. :? Őszinte köszönetem neked ezért a megvilágításért.
És Feanor szelleme az, ami nem születhet ujjá és örökké Mandos csarnokaiban lakozik tetteiért. Igaz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107318 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Kérdések

hobbit írta: Varda:

Először tündeként, szerintem a Beren elvesztése miatt érzett bánatába halt bele

Viszont ha Tinúviel egyszer tündeként Beren elvesztésébe belehalt és visszaszületett Arwen is éppúgy visszaszülethetne


De Arwen már halandóként halt meg. A halandóknál a halál végleges, nem tudnak újjászületni, mert a lelkük elhagyja Ardát, tehát nincs mi újjászülessen. Mint Tinúvielnél is második alkalommal, mikor emberként halt meg.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107309 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Kérdések
Varda:

Először tündeként, szerintem a Beren elvesztése miatt érzett bánatába halt bele

Viszont ha Tinúviel egyszer tündeként Beren elvesztésébe belehalt és visszaszületett Arwen is éppúgy visszaszülethetne

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107306 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Kérdések

Rabyn írta: azon is gondolkodtam, hogy ha elmennek nyugatra akkor nem rossz nekik, hogy mindekijük meghal közben középföldén? mert valakijök csak marad itt (mint pl Elrondnak Arwen) vagy később találkozik a lelkük?


Találkozik a lelkük mindenképp később, hiszen Mandos Csarnoka is Nyugaton van. Azon kívül a harmadkor végén a tündék "általános kivonulást" rendeztek Középföldéről, tehát nem nagyon maradt itt valakijük.

Elrondnak meg rossz volt, de leginkább azért, mert ők örökre búcsúztak, hiszen amennyiben Arwen halandó lett, akkor halála után a leke, mint Lúthiené is elhagyta Arda köreit.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107305 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Kérdések

hobbit írta: Tinúviel sem volt halandó. Vagy igen?


Tinúviel többször is meghalt. Először tündeként, szerintem a Beren elvesztése miatt érzett bánatába halt bele, majd Mandos csarnokából már emberként tért vissza Berennel, emberként élt vele, és emberként halt meg immár véglegesen. Az ő lelke, mint az emberlelkek általában ezzel elhagyta Arda köreit.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107302 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem de ő valahogy kétszer halt meg nem? :roll:
egyszer megölték egyszermeg méshgy márnem emlékszem újra kéne olvasnom a Szilmarilokat-)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107301 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Kérdések

Szméagol írta: Sziasztok!

A kérdés inkább az, hogy mennyire hűségesek a tündék ahhoz a jóslathoz, miszerint Arda sorsához vannak kötözve... Márpedig a tündéket úgy ismerem, hogy ilyet sose tennének, hiszen ők mindig hisznek a "jövendöléseiknek".


Ez nem jövendölés, hanem inkább tény (a tolkieni univerzumon belül), nem a tündéken múlik, hogy akarják-e, vagy sem, azon se, hogy meghalnak-e, vagy sem. Ha meghalnak, akkor is csak a testük pusztul el, a lelkük továbbra is Arda köreihez van kötve. Nem képes elhagyni azt. Ezért gyűlnek össze a "holt lelkek" Mandos csarnokaiban, ahol az újjászületésükre várnak. Az újjászületésük által új testet kapnak, a lelkük a régi. Ettől függetlenül nem tudom, hogy az emlékeiket hozzák-e az új testbe. Szerintem inkább nem. Új test, új élet, tiszta lap. Bár Lúthien hozta az emlékeit, igaz, ő emberként született újjá...én nem tekintem az ő esetét tipikusnak.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107299 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Kérdések
Eltudok képzelni lelkibeteg tündét aki nem akar tovább létezni. Szerintem, ha Arwen nem lett volna halandó akkor is belehalt volna Aragorn elvesztésébe. Tinúviel sem volt halandó. Vagy igen?

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107293 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
Ulmo kösszencs!
azon is gondolkodtam, hogy ha elmennek nyugatra akkor nem rossz nekik, hogy mindekijük meghal közben középföldén? mert valakijök csak marad itt (mint pl Elrondnak Arwen) vagy később találkozik a lelkük?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107292 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Nem értem miért ne lehetne egy tünde öngyilkos. :? Elege lehet a világból, de ha teszem azt a szerelme hagyja el hiányát nem enyhíti semmilyen körülmény. És igenis megunhatja az életet.
A kérdés inkább az, hogy mennyire hűségesek a tündék ahhoz a jóslathoz, miszerint Arda sorsához vannak kötözve... Márpedig a tündéket úgy ismerem, hogy ilyet sose tennének, hiszen ők mindig hisznek a "jövendöléseiknek".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107290 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Kérdések
Din: szerintem az érzéseiket is.

De ha egy tünde meghal itt középföldén Mandos csarnokaiból visszajöhet nem?

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107280 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Kérdések
Dín, én ezt egy kicsit másképp fogalmaznám. Mégpedig: amennyiben egy tündének nagyon elege van Középföldéből, akkor elmegy Nyugatra. Bár Nyugat a númenoriak lázadása óta már nincs konkrétan Ardán, de azért ehhez a világhoz tartozik. Attól, hogy egy tünde elmegy Nyugatra, még nem hal meg, tehát az emlékeit se veszíti el. Csak épp az élete lesz más, és így kevésbé érzi nyűgnek.

Persze, ha egy tünde Középföldén meghal, akkor is visszakerül Nyugatra, Mandos Csarnokába.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107260 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Kérdések
Hivatalosan, ha egy tündének nagyon elege van a világból, akkor fogja magát, és elmegy Nyugatra...

Érdekes, mert ugye az újjászületéssel a világ végezetéig ide vannak kötve, és egy idő után visszanyerik a régi életük tapasztalatait is... Kérdés: vajon az érzéseket is?

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107216 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Kérdések

Ragoran írta: Télleg!Ha egy tündének naon elege van a világból akkor lehet,hogy csak lefekszik és meghal?Mert sztem lehet,vagy? :roll:


Igen, én is a 'lefekszik és meghal'-teória mellett voksolnék...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107137 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kérdések
Télleg!Ha egy tündének naon elege van a világból akkor lehet,hogy csak lefekszik és meghal?Mert sztem lehet,vagy? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107099 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Nimrodel nem lett öngyilkos, egyszerűen eltűnt valahol a Fehérhegységben.
Maedhroson kívül én egy olyan esetről tudok, amikor egy tünde nem akart tovább élni: Fëanor anyja, Míriel. A fia születésekor minden ereje a fiába költözött, ő pedig annyira kimerült, hogy nem akart tovább élni. A lelke elhagyta a testét, meghalt.
(Rabyn: Túrin volt az, aki a saját kardjába dőlt)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107051 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
Igen tényleg arra céloztam, hogy lehet-e annyira elege a világbol hogy meghaljon (ki dőlt bele a kardjába? erre ugyan is nem emlékszem!!!)
Meg Nimrodel is tünde volt nem? és ő ha jól emlékszem a folyóba öli magát szal ilyenekre gondoltam

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107008 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Kedves Nim!

Szerintem Elrond nem reménykedett abban, még Arwen érdekében sem, hogy Aragornnal valami történik. A Függelék és a könyv alapján nem haragudott Aragornra, és ha valamit meg akart előzni, akkor az a világ pusztulása lett volna. Ezért nevelte oly sokáig Aragornt.

A könyvben elhangzik, hogy ha érték forog veszélyben, akkor valakinek le kell mondani róla, hogy mások azt megőrizhessék. Elrond, ha jól emlékszem, olyasvalamit mond, hogy talán úgy van megírva, hogy az emberi faj az ő /Elrond/ bánata árán támadhassék föl.

Ha volt már így erről szó, és ismétlek valakit, elnézést, de nem olvastam vissza túl sokat.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107001 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kérdések

Dínchamion írta: Ez technikailag nem öngyilkosság! :roll:

Technikailag ;) mindenkepp ongyilkossag.

De szerintem minden szempontbol.
Feanor fiai azzal, hogy vallaltak Feanor eskujenek megtartasat szembeszegultek a Valakkal es Eru-val is.
Maedhros, ahogy testvere Maglor is rajott, hogy az esku megtartasa soran meltatlanna valtak a Szilmarilokra. O nem mehetett Nyugatra, mert az eskuje szamuzte. A Szilmarilt sem britokolhatta mar, mert az is folytonos kint okozott neki. Ezert vegzett magaval. Ketsegtelenul kilatastalan helyzetbe kerult, ahonnan az ongyilkossagba menekult. Attol, hogy nem a kardjaba dolt, ez meg ongyilkossag...
altalaban nem jo kedvukben szoktak ongyilkosok lenni az emberek, hanem elkeseredesukben, mikor helyzetuket kilatastalannak latjak. Ez pedig egy olyan helyzet volt.
Erdekes amugy, hogy mi lett Maglorral. O ugye a tengerbe hajitotta a masik szilmarilt. Majd aztan folyton a tenger partjan idozott. O sem mehetett Nyugatra idovel. Lehet o volt az utolso tunde Kozepfolden, aki maganyosan jarta a tenger partjat... (Amugy ezt be is irom a Rejtelyekbe, targyaljuk ki inkabb ott mint itt a Kerdesekben)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106986 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Kérdések

svindler írta: Lehet, Feanor egyik fia ongyilkos lett.
Feanor fia, Maedhros mivel nem birta elviselni a megszerzett Szilmaril okozta egeto fajdalmat ketsegbeeseseben egy tuzes hasadekba vetette magat a Szilamrillal egyutt.


Ez technikailag nem öngyilkosság! :roll:

Szerintem Rabyn arra kérdezett rá, hogy egy tündének elege lehet-e annyira a világból, hogy teszem azt a kardjába (stílusosabban: nyílvesszőjébe :D ) dőljön...

Szerintem nem. Ha belefáradnak a világba, elmennek Nyugatra. A filozófiájuktól (na jó: gondolkodásuktól) már a mások életének elvétele is nagyon távol áll, nemhogy a sajátjuké.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106985 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kérdések

Rabyn írta: Lehet ehy tünde öngyilkos?


Lehet, Feanor egyik fia ongyilkos lett.
Feanor fia, Maedhros mivel nem birta elviselni a megszerzett Szilmaril okozta egeto fajdalmat ketsegbeeseseben egy tuzes hasadekba vetette magat a Szilamrillal egyutt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106946 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kérdések
Ithil, köszi!!!
Ez mindent megmagyaráz! Hát azért reménykedett, hogy Ary felfordul. Igen! Értem! Isten vagy! Köszikösziköszi!

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106935 Írta: Ithil Iarfeniël
Ithil Iarfeniël válaszolt a következő témában: Kérdések

Tolkien enciklopédia írta: ...Elrond tünde nemes lett, hatalmas és bölcs úr. Gyermekei szintén eldönthették, melyik fajhoz akarnak tartozni; akkor kellett választaniuk, amikor Elrond elhagyta Középföldét. ...


Elros leszármazottai már nem választhattak.... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106926 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kérdések

Rabyn írta: Én tudom miért nem mehetett nyugatra!!
Mert Frodonak adta a lehetőséget hogy menjen helyette! Ezt azt hiszem a függelék írja de nem biztos.
Én azon gondolkoztam, hogy miért nem ment el ő is úgy nyugatra mint Legolas


Igaz, hogy Frodónak adta a lehetőséget, de ez enyhén szólva felesleges volt, hiszen Bilbó is elmehetett és Samu is. No meg ha Galadriel bedumálta Gimlit is, nem hiszem, hogy pont Frodót hagyták volna itt...
Ary halála pedig simán azért nem ment, mert valószínűleg /szerintem/ így is a bánatba halt bele, ami Valinorban is megtörténhet. /lásd asszem Feanor anyja, az első nem harcban meghalt tünde/

Elrynnel értek egyet, szerintem is a gyerek-dologgal lehet valami.
Különben Elrond /örök téma... :) / nem szabott volna ennyire nehéz és szinte teljesíthetetlen feltételt Aragornnak, ha Arwen már úgyis döntött. Valszeg meg akart előzni VALAMIT. Bár ezt csak én mondom.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106909 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Mindenki csak Arwenwn és Aragornon gondolkozik. És mi van Berennel és Lúthiennel? Vagy ők túl különlegesek, ahogy Gwindor mondotta?

Elryn: Earendil leszármazottjai.
Én, úgy emlékszem Earendil összes utóda válszthat. :roll: (Javítsatok ki, KÉRLEK.) De már ez a választás is elég zavaros lenne... Mikor választhat?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106892 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
Igen valami ilyesmit olvastam, hogy azok válaszhattak akik valakinek (nem ugrik be kinek) a leszármazottjai

Lehet ehy tünde öngyilkos?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106878 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
nem tudom; Elrond ugye választhatott, Manwe ítélete alapján, és ő a halhatatlanságot választotta; kezdem azt hinni, Tolkien úgy döntött, ezzel a gyermekei is automatikusan halhatatlanok lettek, hacsak le nem mondanak róla, holott Manwe azt mondja, hogy mindenki halandó, akiben csak egy csepp embervér is folyik


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106850 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
Én tudom miért nem mehetett nyugatra!!
Mert Frodonak adta a lehetőséget hogy menjen helyette! Ezt azt hiszem a függelék írja de nem biztos.
Én azon gondolkoztam, hogy miért nem ment el ő is úgy nyugatra mint Legolas

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.301 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére