Kérdések

Több
21 éve 7 hónapja #103722 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Ulmo írta: hobbit: a Balrogokat Melkor formálta olyanra, mint amit a Gyűrű Szövetségében láttunk: "Utumno erődjében maga köré gyűjtötte démonjait, azokat a szellemeket, akik elsőként csatlakoztak hozzá dicsőséges napjaiban, és ő a saját képére formálta őket: szívük tűzből volt, de sötétségbe burkolóztak, előttük rettenet járt; kezükben lángoló korbácsot tartottak. Középföldén, a későbbi időkben Balrog néven ismerték őket. " - Szilmarillion
Rago: jól mondtad, nem minden maia istár. Lásd: Melian (Doriath úrnője), Ossë (Ulmo szolgája), Arien (a Nap irányítója), Tilion (a Hold kormányosa), Szauron.
Az istárok talán azért voltak mindig emberi alakban, mert ez kellett a megbízásukhoz.


Gandalf (egyik) maia neve ugye Olórin?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103434 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Kérdések
Aiya!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, nem tom, h ez a topic-e a legalkalmasabb, szóval:
jövő hét hétfőre össze kéne hoznom egy kis ismertetőt a Beren and Lúthienről angolul, és elkezdtem gondolkozni rajta, és rájöttem, hogy egy olyannak aki csak a GyU-t olvasta v. még azt sem az elég sok mindent nem ért, de én azokat a dolgokat nem tom angolul elmagyarázni, ezért egy kis segítséget kérnék a fordításban ;)
Aki hajlandó segíteni az jelezze nekem priviben, és ott elküldöm a kérdéses dolgokat, nem akarom ezzel a topicot terhelni ;)

Namarië!
Thaur

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103347 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések

amanibhavam írta: ez inkább a Nyelvek... topikba való; ha gondolod, írd be oda, hogy mi jött ki neked, és megpróbáljuk megfejteni...

ja, és egy picit próbálj már meg figyelni, hogy mit írsz, mert a szavaid fele felismerhetetlen szinte



ooké boocs megprobálok ezentul figyelni csak sajnos kénytelen vagyok gyorsan gépelni....


amugy kösz minden választ!!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103143 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kérdések
Ulmo:Akkor jól emlékeztem!
Mondjuk balrog-alakban elég húzós feladat lett volna egyesítenie Gandinak a népeket Szauron ellen,érthető,hogy inkább az emberi alakot választotta :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103137 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
hobbit: a Balrogokat Melkor formálta olyanra, mint amit a Gyűrű Szövetségében láttunk: "Utumno erődjében maga köré gyűjtötte démonjait, azokat a szellemeket, akik elsőként csatlakoztak hozzá dicsőséges napjaiban, és ő a saját képére formálta őket: szívük tűzből volt, de sötétségbe burkolóztak, előttük rettenet járt; kezükben lángoló korbácsot tartottak. Középföldén, a későbbi időkben Balrog néven ismerték őket. " - Szilmarillion
Rago: jól mondtad, nem minden maia istár. Lásd: Melian (Doriath úrnője), Ossë (Ulmo szolgája), Arien (a Nap irányítója), Tilion (a Hold kormányosa), Szauron.
Az istárok talán azért voltak mindig emberi alakban, mert ez kellett a megbízásukhoz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103114 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kérdések
Hobbit:
1:Gandi csak halála után válthatna alakot,nem?
2:Sztem minden istár maia,de nem minden maia istár :roll: vagy?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103099 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések

Nettike írta: Sziasztok!

Én nem vagyok igazán otthon Tolkien világában, ezért szeretném kérni a segítségetek. Bár olvastam tőle pár könyvet, azért még van valami, amit nem értek.
Arwen miért nem mehet később nyugatra, miután Aragorn meghalt? Meg lett volna rá a lehetősége, nem? Vagy csak én értettem félre valamit?
Nagyon köszönöm a segítségetek! :wink:


Arwen féltündeként alapvetően halandó volt, de Earendil kései leszármazottaként alkalma lett volna a tünde sorsot és a haéhatatlanságot választani; ő azonban Aragorn mellett a halandóság mellett döntött; döntése egyszeri volt


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103075 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Kérdések
És egy ilyen sas meddig élhet kb?Van egy pár kérdésem:1. Ha a balrog maia és a maiák szabadon választhatnak alakot, akkor a balrog miért van ugyan abban az alakban, és Gandalf miért nem vehet fel másik alakot?
2: Az Istar és a Maia ugyan az? Mert ha igen akkor Szarumán is lehetne Balrog alakban? Egyenlőre csak ennyi, bocs, ha frászt kaptok a kérdésektől

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103070 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

A Sasok igenis kapcsolatban vannak a valákkal, legalábbis Manwéval. Hiszen az tőlük kap híreket. És még Taniquetil-re is elmehetnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103068 Írta: Nettike
Nettike válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Én nem vagyok igazán otthon Tolkien világában, ezért szeretném kérni a segítségetek. Bár olvastam tőle pár könyvet, azért még van valami, amit nem értek.
Arwen miért nem mehet később nyugatra, miután Aragorn meghalt? Meg lett volna rá a lehetősége, nem? Vagy csak én értettem félre valamit?
Nagyon köszönöm a segítségetek! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103058 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések

Barazkibil írta:

Szméagol írta: Természetesen nem szó szerint értettem a parancsolást.
De, ha egy olyan nagy horderejű ügyről van szó, mint a Gyűrű megsemmisítése, biztos "kikérték" volna Manwe véleményét.


Mi van, ha nem tudják kikérni Manwe véleményét? A sasoknak valószínűleg ugyanúgy nincs semmiféle kapcsolatuk a Valákkal, ahogy az enteknek és senki másnak sincs.


A sasokkal kapcsolatban: Manwe Eru engedélyével formálta meg őket?

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102959 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Kérdések
Rabyn: Ha a sírfelirat Khuzdul nyelven van, az megmagyarázhatja a csupa mássalhangzót. A Khuzdul hasonlít a sémi nyelvekre (arab, héber), ugyanis ha egy szó önállóan, szövegen kívül áll, akkor nincsenek benne magánhangzók, azok csak a nyelvtani helyzettől függően kerülnek bele. Tudtommal - javítsatok ha tévedek - ez az héberben és az arabban az írásra is kihat, így lehet, hogy a sírfeliraton is hasonló történik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102956 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Kérdések

Szméagol írta: Természetesen nem szó szerint értettem a parancsolást.
De, ha egy olyan nagy horderejű ügyről van szó, mint a Gyűrű megsemmisítése, biztos "kikérték" volna Manwe véleményét.


Mi van, ha nem tudják kikérni Manwe véleményét? A sasoknak valószínűleg ugyanúgy nincs semmiféle kapcsolatuk a Valákkal, ahogy az enteknek és senki másnak sincs.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102902 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Ragoran írta: Azért,ha már Frod&Sam mentette meg Középföldét egy kicsit csak számít az életük! :roll:


Ha a valák szempontjából nézed nem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102898 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kérdések
Azért,ha már Frod&Sam mentette meg Középföldét egy kicsit csak számít az életük! :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102897 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Természetesen nem szó szerint értettem a parancsolást.
De, ha egy olyan nagy horderejű ügyről van szó, mint a Gyűrű megsemmisítése, biztos "kikérték" volna Manwe véleményét. A végén már nem Középfölde, hanem "csupán" ( :wink: ) Frodó és samu életéről volt szó, ami, valljuk be, nem nagyon hiszem, hogy számított volna a valáknak...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102865 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
ez inkább a Nyelvek... topikba való; ha gondolod, írd be oda, hogy mi jött ki neked, és megpróbáljuk megfejteni...

ja, és egy picit próbálj már meg figyelni, hogy mit írsz, mert a szavaid fele felismerhetetlen szinte


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102851 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
Újabb kérdés...
Kitaláltam valamelyik nap, hogy leforditom azt az irást ami Balin sirján van. Igaz hogy alá van irva de azért én leforditottam.
És nem is van alá van aláriva!!! vagy az a nyugori nyelv??
Mertolyan lökött szavak jöttek ki.. csupa mássalhangzo egymás mellet.. mondjuk én a függelékben lévő rúnák alapján forditottam és az apaljén jön ki ez. De ha közös nyelv iylen nehéz akkor nem csodálom, hogy a hobbitok csak azon beszéltek és nem volt saját nyelvük-)))) szal nem értem... én forditottam félre vagy az télleg egy másik nyelven van irva.. :?:

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102817 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kérdések

Rabyn írta: De ha gawihir viszi el Frodot szal... nem hiszem hogy egyátalán válallta volna.. hiszen csak kevés kátlábu lényt enged magára nemde?


De Frodót visszafelé Lvitte :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102793 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Kérdések

Telcontar_Leli írta:

Szméagol írta: Sziasztok!

Manwe ISTENI madarai nem vállalták volna az utat.
Ők nem felelnek Középfölde háborúiért és nem is avatkozhatnak bele, hacsak Manwe meg nem parancsolja nkik, amit kötve hiszek. :?


Hm... Akkor a végén, Mordorban mi a fenét kerestek? Manwe parancsolta volna...?

Léli


Jó kérdés... Szerintem a válasz az, hogy Manwe nem parancsol közvetlenül a sasoknak, ahogy Yavanna sem parancsol közvetlenül az enteknek vagy Aule a törpöknek. A sasok elhatározása, hogy a végső csatában az emberek oldalára állnak, olyasmi lehetett, mint az entek döntése a Vasudvard elleni támadásról. Ne feledjük, hogy bár teremtésük körülményei speciálisak, az entek és a sasok akkor sem a Valák robotjai vagy alkalmazottjai, hanem szuverén, önálló népek, akik maguk döntenek dolgaikról.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102775 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
hogy lehet megcsinálni hogy kiseebb legyen az aláriosáom szines legyen és odautdjak melé tenni egy olyan emotikont?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102768 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
De ha gawihir viszi el Frodot szal... nem hiszem hogy egyátalán válallta volna.. hiszen csak kevés kátlábu lényt enged magára nemde?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102745 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kérdések
Léli:Pontosan!!! :bounce:
Végre vki "mellettem" áll! :wink:
Sztem nem Lképzelhetetlen,hogy Gwaihir segítene. A végén ő fuvarozza vissza őket :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102734 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kérdések

Szméagol írta: Sziasztok!

Manwe ISTENI madarai nem vállalták volna az utat.
Ők nem felelnek Középfölde háborúiért és nem is avatkozhatnak bele, hacsak Manwe meg nem parancsolja nkik, amit kötve hiszek. :?


Hm... Akkor a végén, Mordorban mi a fenét kerestek? Manwe parancsolta volna...?

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102704 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kérdések
Supersinica:Ha még Völgyzugolyból indulnak IDŐBEN,akkor még nincsenek repkedő nazgulok! Ha már repkednek,semmi esélye Gwaihirnek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102692 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Kérdések

Ragoran írta: Ery!
Crebainok azért sztem nem akkora borzalom...Mire elviszik a hírt Szarumánnak már nem sokat tehetne,vagy? :roll: [/color]


Hát, dehogynem, átszól Szauronnak a távpalantíron, aki ráküldi Gwaihirre a szárnyas nazgúlokat :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102675 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kérdések
De Gwaihir Gandalfot is kimentette Orthancból,amivel már úgyis beleavatkozott a dolgokba,mert Gandi nélkül jóval esélytelenebbek az emberek(meg a tündék,törpök...) :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102664 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Manwe ISTENI madarai nem vállalták volna az utat.
Ők nem felelnek Középfölde háborúiért és nem is avatkozhatnak bele, hacsak Manwe meg nem parancsolja nkik, amit kötve hiszek. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102557 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kérdések
Barazkibil!
Mért nem viheti Gwaihir a Gyűrűt (mondjuk a csőrében egy zacsiban) mondjuk akkor még mindíg bele kell kerülnie vhogy a katlanba... :roll:


Ery!
Crebainok azért sztem nem akkora borzalom...Mire elviszik a hírt Szarumánnak már nem sokat tehetne,vagy? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102068 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Kérdések
Rago: Az idő tényezőbe azt is vedd bele, hogy meg kell keresni Gwaihirt és társait,, meg kell győzni, hogy válalja el stb.
Számításba kell még venni a kedvezőtlen időjárást is. Egy két mesterségesen generált vihar, jócskán le tudja lassítani a haladást.
Ja! és dúföldi Crebainok szeme elől sem lehet elbújni.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.024 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére