Kérdések

Több
21 éve 7 hónapja #98729 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
szia,

nem "megjelent", hanem Ulmo fordításában letölthető a főoldalról


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98715 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Kérdések
Szervusztok,kénytelen voltam ide jönni,mert a völgyzugoly megzavarodott,így itt teszem fel újra a kérdést:igaz hogy a Babónak megjelent egy új fordítása?

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97159 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: Kérdések
Ulmo, köszike!!! :D

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97152 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Kérdések
"Ez nagy és fontos hír!"

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97129 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Olosta írta: Ulmo, ezt honnan tudod????????????


Olosta: innen:

www.tolkienonline.com/movies/changes_rotk.cfm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97030 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Kérdések

Manndil írta: Egy könyvben azt olvastam, hogy Gandalf druida ihletésű alak.Kíváncsi vanyok rá, hogy ez szerintetek igaz- e.
A druidák is sokszor használtak tüzijátékot és Gandalf is azzal szórakoztatja a hobbitokat, de ez persze lehet véletlen egybeesés is.


Nos én nem vagyok egy nagy szakértő (sőt még kicsi sem) ebben a témában, de nekem mindig az volt a benyomásom, hogy Gandalf és az Istárok egyenlők a druidákkal. A druidák is társadalmuk leg megbecsültebb emberei voltak, akikre felnéztek, akik minden tudhatót tudtak és a tudásukat továbbadták másoknak. Vallási, politikai és társadalmi vezetők voltak. Mondhatni mindent ők irányítottak. Ahogy Gandalf nélkül sem sikerült volna legyőzni Szauront.

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96943 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kérdések
Ulmo, ezt honnan tudod????????????

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96846 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
A harmadik film a Narsil (= Andúril) újrakovácsolásával kezdődik. Aragorn ezután kapja meg, valószínúleg Arwen zászlójával együtt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96841 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: Kérdések
Csak azt szeretném kérdezni, hogy a filmben Aragornnak mikor lesz Andúrilja? :(

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96833 Írta: Imrahil Fejedelme
Imrahil Fejedelme válaszolt a következő témában: Kérdések
Én nem hiszem hogy úgy lenne.Tolkien nem sok allegóriát használt.Habár lehet benne valami de nem sok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96744 Írta: Manndil
Manndil válaszolt a következő témában: Kérdések
Egy könyvben azt olvastam, hogy Gandalf druida ihletésű alak.Kíváncsi vanyok rá, hogy ez szerintetek igaz- e.
A druidák is sokszor használtak tüzijátékot és Gandalf is azzal szórakoztatja a hobbitokat, de ez persze lehet véletlen egybeesés is.

Azt, hogy a tündék jártak-e társas táncot, de szerintem elképzelhető, hisz ez elég vidám dolog és a tündék szeretnek nevetni és szórakozni...

Szerintem a tündék nem csak az anyagi világban vannak jelen, hanem egyszerre a szellemek világában is időznek.Legalábbis bizonyos alkalmakkor, én úgy gondolom, hogy az őseiktől is kértek tanácsot....

Járd a saját utad, s ha társad akad, fogadd barátságát, míg együtt haladtok, s válj el könnyű szívvel tőle, ha új útra térsz, s emlékezz rá barátsággal, míg utad végéig érsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96545 Írta: Nornorë
Nornorë válaszolt a következő témában: Kérdések
Nos lenne egy elég fura kérdésem. táncoltak a tündék ,de most nem magányos erdei táncra gondolok hanem egy un. ,,társas táncra'',létezik erről valami fajta feljegyzés?

" The path of excess leads to tower of wisdom. " / Blake /

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96236 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszönöm! Most már tiszta!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96205 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések

Barazkibil írta:

Namarie írta: Nem pontosan, fejből idézem:

Glorfindel, Aragorn, és a Lidércek összecsapása, GyU.:

"A lidércek megrémülve a dühében láthatóvá vált- tünde úrtól"

Ez mit jelent? A tündék láthatóak, rendes szem számára. A lidércek számára vált láthatóvá? Hogyan és miért?


Meg tudnád adni a pontos idézetet, és hogy pontosan hol van? Megpróbáltam megkeresni az idevágó passzust az angol könyvben, de se a "Menekülés a gázlóhoz" legvégén, se a következő fejezet elején nem találtam hasonló részt, pedig azt hiszem, csak ez a két bekezdés foglalkozik a témával.

Azt hiszem, lehet, hogy csak rosszul emlékszel.


ez a Many Meetings fejezetben van, megintcsak Gandalf mondja


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96200 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
Gandalf magyarázza Rivendellben Frodónak, hogy aki élt Amanban, az egyszerre létezik mindkét világban, ezért látják a nazgúlok, és Frodó is, amikor ujján a Gyűrű


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96191 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Namarie: ha megfigyelted, a Gy.U. első részében, a haldokló Frodó másképp látja Arwent, mint a többiek. Ő egy fehér ruhás, sugárzó szépséget lát, viszont Arwen sötét ruhában van. A tündéknek lehet egy olyan alakjuk, amit a halandó szem csak ritkán láthat meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96167 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Kérdések

Namarie írta: Nem pontosan, fejből idézem:

Glorfindel, Aragorn, és a Lidércek összecsapása, GyU.:

"A lidércek megrémülve a dühében láthatóvá vált- tünde úrtól"

Ez mit jelent? A tündék láthatóak, rendes szem számára. A lidércek számára vált láthatóvá? Hogyan és miért?


Meg tudnád adni a pontos idézetet, és hogy pontosan hol van? Megpróbáltam megkeresni az idevágó passzust az angol könyvben, de se a "Menekülés a gázlóhoz" legvégén, se a következő fejezet elején nem találtam hasonló részt, pedig azt hiszem, csak ez a két bekezdés foglalkozik a témával.

Azt hiszem, lehet, hogy csak rosszul emlékszel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96155 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem pontosan, fejből idézem:

Glorfindel, Aragorn, és a Lidércek összecsapása, GyU.:

"A lidércek megrémülve a dühében láthatóvá vált- tünde úrtól"

Ez mit jelent? A tündék láthatóak, rendes szem számára. A lidércek számára vált láthatóvá? Hogyan és miért?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95738 Írta: Theia
Theia válaszolt a következő témában: Kérdések

amanibhavam írta: bizony, és ugyanígy a bomló testek is szabadítanak fel gázokat, amik, meggyulladva lidércrfényt hoznak létre; Tolkien még egy quenya szót is alkotott erre: loicolícuma = halottgyertya

Jééé, a quenyában nem vagyok ennyire járatos, úgyhogy ezért örök hálám... :wink:

"Nem érdemes túl komolyan venni az életet. Eddig úgysem élte túl senki."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95624 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések

Emily BriDead írta: "Tündék, emberek és orkok. Holt-láp. Régesz-régen itt nagy cata volt, azt mondják (...). Napokig catáztak a szikon, ész hónapokig a Fekete Kapunál. De a láp már azóta lett, az nyelte el a szirjukat; ma isz cak kúszik tovább.
- De hát az ezredévekkel ezelőtt volt, a holtak nem lehetnek itt!
- (...) Nem lehet elérni, nem lehet megfogni őket. (...) Talán cak látni lehet lehet őket, megfogni nem.
(GyU, Át az ingoványon, Gollam és Samu)

Gollam még annyit mond, hogy "Nagyon vigyázva! Különben lemennek a hobbitok isz a holtak mellé, ész kici gyertyák lesznek!"

Akkor most tényleg ott vannak azok a testek? Szerintem a könyv nem ad rá egyértelmü választ (legalábbis itt nem), hiszen Gollam is próbálta, de nem érte el őket. Samu és felveti, hogy talán csak a Fekete Kapu hatása, és nincs is ott semmi... Lehet erről többet tudni? A népi mondákban van a lidércfény, ami állitólag azon a helyen világit, ha valaki meghalt azon a helyen (illetve kincs helyét jelöli). Valahol olvastam, hogy a mocsaras, lápos területeken a lidércfény teljesen természetes: a rothadó növények és a gázok miatt keletkeznek ezek a fények, a mesékben is benne van, hogy tilos követni ezt a fényt: a láp kellős közepére sétál be az, aki megpróbál oda menni. Nem irják a könyvben sehol, hogy a gyertyák a lelkeket "jelölik", nem?



bizony, és ugyanígy a bomló testek is szabadítanak fel gázokat, amik, meggyulladva lidércrfényt hoznak létre; Tolkien még egy quenya szót is alkotott erre: loicolícuma = halottgyertya


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95599 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Hát van köztük párszáz mérföld távolság :) De mindkettő a Másodkor végi háborúhoz kötődik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95597 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
Én azt hittem hogy a holtláp és az ugyanaz a kettő...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95596 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Rabyn írta: Ott nem az van, hogy ők cserben hagyták Isuldurt amikor csata volt?
És csak Isildur örökre hívhatja őkethábóruba hogy learassák a bűnűket és békében nyugodhassanak..


Amire te gondolsz, az a dúnhargi Holt Emberek népe, akik a Holtak Útján követik Aragornt, és beteljesítik az Isildurnak tett esküjüket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95573 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
Na a tolkien enckliopoda szerint: Holt láp: MOcsár az Emyn mulitol keltre Messze elnyult keletre belepte a dagorladi csatában elesett emberek és tündék sírjait (ergo orkok nincsenek ott!!) A sírokbol lett a holc arcok tava.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95568 Írta: Theia
Theia válaszolt a következő témában: Kérdések
"Tündék, emberek és orkok. Holt-láp. Régesz-régen itt nagy cata volt, azt mondják (...). Napokig catáztak a szikon, ész hónapokig a Fekete Kapunál. De a láp már azóta lett, az nyelte el a szirjukat; ma isz cak kúszik tovább.
- De hát az ezredévekkel ezelőtt volt, a holtak nem lehetnek itt!
- (...) Nem lehet elérni, nem lehet megfogni őket. (...) Talán cak látni lehet lehet őket, megfogni nem.
(GyU, Át az ingoványon, Gollam és Samu)

Gollam még annyit mond, hogy "Nagyon vigyázva! Különben lemennek a hobbitok isz a holtak mellé, ész kici gyertyák lesznek!"

Akkor most tényleg ott vannak azok a testek? Szerintem a könyv nem ad rá egyértelmü választ (legalábbis itt nem), hiszen Gollam is próbálta, de nem érte el őket. Samu és felveti, hogy talán csak a Fekete Kapu hatása, és nincs is ott semmi... Lehet erről többet tudni? A népi mondákban van a lidércfény, ami állitólag azon a helyen világit, ha valaki meghalt azon a helyen (illetve kincs helyét jelöli). Valahol olvastam, hogy a mocsaras, lápos területeken a lidércfény teljesen természetes: a rothadó növények és a gázok miatt keletkeznek ezek a fények, a mesékben is benne van, hogy tilos követni ezt a fényt: a láp kellős közepére sétál be az, aki megpróbál oda menni. Nem irják a könyvben sehol, hogy a gyertyák a lelkeket "jelölik", nem?

"Nem érdemes túl komolyan venni az életet. Eddig úgysem élte túl senki."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95475 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
Ott nem az van, hogy ők cserben hagyták Isuldurt amikor csata volt?
És csak Isildur örökre hívhatja őkethábóruba hogy learassák a bűnűket és békében nyugodhassanak..
amugy a kici gyertyák azt hiszem a lelküket jelentik.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95455 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
A Holtláp nagy valószínűséggel a dagorladi csatamező helyén van. Szauron ott még nem harcolt.
De ott csak a testek vannak a vízben, a könyv nem említ holt lelkeket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95436 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
ez jó kérdés... talán Mordor közelsége teszi, vagy pedig ők Melkor Kapitányának kezétől estek el? s ezért nem tudnak eltávozni?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95426 Írta: Nornorë
Nornorë válaszolt a következő témában: Kérdések
lenne egy kérdésem : tulajdonképpen mi is a Holt láp. azt lehet tudni hogy a helyén régen egy nagy csata dult,de az ott láthato tündék( orkok és emberek) tehát nem távoztak el Mandos csarnokaiba ,hanem ott maradt a szellemük v. testük ?

" The path of excess leads to tower of wisdom. " / Blake /

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95255 Írta: Ithil Iarfeniël
Ithil Iarfeniël válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszi Elrond! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.990 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére